Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12374) D1Rect válasza kymco (#12373) üzenetére


D1Rect
félisten

A kiugrottak szeretik magukat "kiugrottnak" beállítani "kirúgott helyett".
Az egyház működtetésében semmilyen "simlit" vagy "erkölcstelenséget" nem tűrnek el.
Aztán amikor az ilyen embereket kiszórják, akkor kígyót-békát kiabálnak az egyházra...

Például amit linkeltél a református oldalról a Péli "úr", mint "kiugrott szcientológus" testvére élete végéig megélt egyetlen elvégzett Szcientológia tanfolyam nyereségéből.
Persze ezt nem reklámozza.
/egyébként a testévre is megtért Református volt/

Nekem csak az a bajom veled, hogy nem hiszed el nekem, hogy Jézus igaz üzenetét gyarló emberek elferdítették a saját javukra. :B

Ha így vesszük a lelki közösségvállalás, akkor én is lelki közösséget vállalok azokkal akikről úgy gondolom tényleg Jézus követői, nem csak mondják magukról.

Pl. nem is olyan régen volt valahol a közelkeleten amikor keresztények élő lánccal állták körbe az imádkozó muzulmánokat. Na velük tudok lelki közösséget vállalni.
De amikor 362.-jére is próbálják letolni a torkomon a Bibliát és hiába mondom, hogy köszi megvolt, akkor csak erőszakoskodnak, hogy majd jó lesz nekem, na velük nem tudok.

Persze a nagykupacban mindegyik "keresztény" de óriási különbségek vannak közöttük.
Ezért mondom, hogy a "keresztények" egy ilyen "gumifogalom" mindig úgy tekerjük, ahogy nekünk teszik. Így megvan a ~1 milliárd keresztény.
A valóságban persze sokkal kevesebb, ami meg is látszik a világon.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.