Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#11087) Horka1 válasza Noddy (#11086) üzenetére


Horka1
tag

Egyrészt egyetlen állításodat sem tudod bizonyítani. Így azt sem, hogy Én félre vagyok-e vezetve, vagy éppen Te az igazság birtokosa lennél.

A hitedet ütközteted az én hitemmel. Ennek az alapvető problémája az, hogy te elakarod venni az én hitemet mert helytelennek tartod, miközben én nem akarok tőled elvenni semmit... Rólam beszélsz nem arról az Isten-koncepcióról ami a téma. Ezt személyeskedésnek nevezik, és igen jó módszere éppen az ellenséges erőnek, hogy ha a kijelentésekkel nem tud mit kezdeni, megpróbálja a személyt hitelteleníteni...
Ezt vizsgáld felül magadban...

Jézusnak nyilvánvalóan semmi köze az ószövetség Jehova démon-istenéhez (mielőtt bírálod mások bibliai ismeretét, készülj fel alaposan belőle, hogy tudj válaszolni a felvetésekre). Azon meg már fel is nevettem, hogy szegény megtévedt farizeusok :DDDD

Ha Isten kegyelme érthetetlen az csak azért lehetséges, mert nem kaptál magyarázatokat, a bibliából nem is kaphatsz. Sajnos a biblia nem egy konzisztens irat. Közel 800 év alatt íródtak a benne lévő könyvek. A kánon minden olyan iratot kihagyott eleve, ami nem Héber nyelvű volt, már ez önmagában jelez valamit, bizonyítottan hiányos, és kusza. Csak a teremtéstörtének saját hamvaiba hullik de az egész háborús, féltékenykedős, gyilkoló pusztító Istenség démon, és Jézus az ember fia, akinek ki is a mennyei atyja? Nem Jehova...
Miért nevezik ember fiának? ki az első ember? Ádám neve mit jelent? A fizikai ember az első ember?

Aztán a mindenható uralkodó isten aki a teremtéstörténetben mutatkozik be, féltékeny és megvédi érdekeit az egész bibliában, míg az embernek ezt megtiltja...Érdekes, de ennél érdekesebb, hogy amikor Jézust kísérti az ördög, azt mondja: Nékem adatott minden hatalom ezen a világon... És Jézus ezt nem cáfolja meg. Figyeld csak a szálvégek összeérnek. Ha a féltékeny Isten uralkodik, és közben az Ördög is azt állítja, hogy övé minden hatalom, akkor ez hogyan lenne lehetséges másként, minthogy az Ördög És Jehova Isten egy és ugyan azon személyek...

És ha Isten uralkodik mindenen akkor minek a megváltó? Nyilvánvaló, hogy a megváltóra azért van szükség mert rabságban élnek az emberek. Mégpedig a démon-isten rabságába, és ezen a világon kívülről kell megjelenni annak az erőnek (ez Jézus) aki letudja győzni ezt a hatalmat, és kiutat tud mutatni ebből a világból a testi halálon keresztül... Az majd újabb nagy téma, hogy a halál állapotában, ami egy köztes állapot a földi és a valódi mennyei lét között, mi fog történni, hogy mehet-e az ember a mennyei világba, vagy hústól és vértől újra kell születnie itt a földön... Merthogy az őskereszténység tanításának szerves része volt a reinkarnáció is, amit szintén kidobtak a kánonista tudásrablók...

Ha válaszolsz, megkérlek, hogy ne a személyemet minősítgesd és ne a döntéseimet, és ne abból álljon a válaszod, hogy szerinted én jól gondolom vagy nem, vagy félre vagyok vezetve vagy nem, hanem mutasd be saját hitrendszeredet, logikusan. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor esetleg lépjél túl a biblia igen szűk keretein, és tanulmányozz egyéb szentiratokat is.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.