Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) banán007 válasza banán007 (#6800) üzenetére


banán007
tag

...És itt a log fájl utolsó sorai:

01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished extract_kernel
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running create_preseed_cdboot...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished create_preseed_cdboot
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running modify_bootloader...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: New task modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Running modify_bcd...
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: modify_bcd Drive(C: hd 380208.808594 mb free ntfs)
01-24 14:36 DEBUG registry: Setting registry key -2147483646 Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Wubi VistaBootDrive {303bab1c-e5c6-11e0-871c-f93057964efd}
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Finished modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: New task modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Running modify_bcd...
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: modify_bcd Drive(D: hd 1800.0703125 mb free ntfs)
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: BCD has already been modified
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Finished modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: New task modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Running modify_bcd...
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: modify_bcd Drive(E: hd 1107.71875 mb free fat32)
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: BCD has already been modified
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ### Finished modify_bcd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished modify_bootloader
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running modify_grub_configuration...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished modify_grub_configuration
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running uncompress_files...
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: compact C:\ubuntu\install\boot /U /A /F
01-24 14:36 DEBUG WindowsBackend: compact C:\ubuntu\install\boot\*.* /U /A /F
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished uncompress_files
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running eject_cd...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished eject_cd
01-24 14:36 DEBUG TaskList: # Finished tasklist
01-24 14:36 INFO root: Almost finished installing
01-24 14:36 INFO WinuiPage: appname=wubi, localedir=C:\Users\GERGEL~1\AppData\Local\Temp\pyl56B7.tmp\translations, languages=['hu_HU', 'hu']
01-24 14:36 INFO root: Finished installation
01-24 14:36 INFO root: Rebooting
01-24 14:36 DEBUG TaskList: # Running tasklist...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Running reboot...
01-24 14:36 DEBUG TaskList: ## Finished reboot
01-24 14:36 DEBUG TaskList: # Finished tasklist
01-24 14:36 DEBUG root: application.quit
01-24 14:36 DEBUG WindowsFrontend: frontend.quit
01-24 14:36 DEBUG WindowsFrontend: frontend.on_quit
01-24 14:36 DEBUG root: application.on_quit
01-24 14:36 INFO root: sys.exit

[ Szerkesztve ]

(#6802) sh4d0w válasza banán007 (#6801) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Felejtsd el a wubit, inkább rakd virtuális gépbe...

https://www.coreinfinity.tech

(#6803) hcl válasza sh4d0w (#6802) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Főlleg, hogy a VHD-t is be lehet bootolni már valahogyan...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6804) lionhearted válasza hcl (#6803) üzenetére


lionhearted
őstag

W7 ultimate meglétével. :)

Érdekes kép amúgy, hogy a VHDn futó ubuntut win által bootolod. :D

Tegnap még működött...

(#6805) Siriusb válasza solgew (#6748) üzenetére


Siriusb
veterán

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#6806) solgew válasza Siriusb (#6805) üzenetére


solgew
csendes tag

Miért törölted ki? Kipróbáltam volna, hátha sikerül.

(#6807) hcl válasza lionhearted (#6804) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy csak ultimate? Eeeez vaaaan :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6808) #40553216 válasza Kendek (#6762) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, a legjobb, hogy ugyan az a boot, de dm/de váltás esetén is dobálja ezeket. Folyamatos Gnome után akármelyikre (nálam lxde szokott leginkább lenni) váltva dobálja ezeket, de megy. Visszaváltva Gnome-ra meg még csak nem is dobálja.

(#6809) Siriusb válasza solgew (#6806) üzenetére


Siriusb
veterán

Azt hittem, sikerült megoldanod.
Egyébként a http://localhost:631/ -on megnézheted, mi van a nyomtatási feladatokkal.
Ha régebbi verzió működött, akkor csinálj - egy cups downgrade-t és zárold a működő verziót, hogy automatikusan ne frissüljön.

(#6810) RaZroX


RaZroX
addikt

Gondoltam haladok a korral, feltettem a 12.10-es Ubit. Minden jól megy, sőt igazából még jobban is mert 12.04-en minden bekapcsoláskor kaptam vagy 3 hibaüzenetet, hogy "belső rendszerprobléma". Szóval ilyen most nincs. A gondom hogy akadnak az ablakok ha mozgatom őket. Más nem akad, csak az ablakok, ahogy eddig én észrevettem. Videókártya driver fent van, mindent pont úgy csináltam mint 12.04 alatt és nem volt semmi gond vele akkor. Valakinek valami ötlete van ?

This is the way

(#6811) RaZroX


RaZroX
addikt

Javítanám az előző HSZ-em.
Kiderült közben, hogy ha semmi nem fut a háttérben és úgy megnyitok egy mappát, akkor nem akad az ablak ha mozgatom. Amint megnyitom a Chrome-ot vagy pl a steam-et egyből akadnak az ablakok....
Igazából csak ennyit vettem észre közben.

This is the way

(#6812) oncsi


oncsi
őstag

Üdv.

Egy abszolut kezdő kérdés:-)
12.04 Das bal felülről a második icon a mappák. Itt lehetett csatolni pl az NTFS meghajtókat. Ez eltűnt.
A Mappa icon megvan csak ha megnyitom a bal szeléről eltűntek a csatolt vagy csatolható meghajtók.
A saját mappa látszik, me a / -is de csatolni így nem tudok. Valaki mondjam meg legyenszives hogy mit b.s.tam el.
Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6813) Kendek válasza oncsi (#6812) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyomd meg az F9 billentyűt.

<-ƘƘ->

(#6814) oncsi válasza Kendek (#6813) üzenetére


oncsi
őstag

Történik változás, de csak a saját mappa és a fájl rendszer kerül a bal sávba. Nekem a hálózat, meg a meghajtok csatolása kellene :-(

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6815) solgew válasza Siriusb (#6809) üzenetére


solgew
csendes tag

Sajnos ebből én nem látok semmit sem. A hibával nem tudok mit kezdeni. Feladtam. Nyomtatok virtuális Windows alól. Ezzel részemről a dolog meg van oldva. Köszönöm a segítséget.

(#6816) Kendek válasza oncsi (#6814) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyszerűbb lenne ha képet mutatnál, akkor nem kéne tapogatózni. Gondolom akkor Fa nézetre lett átállítva, visszaállítása: Nézet -> Oldalsáv -> Helyek

<-ƘƘ->

(#6817) fradi81 válasza RaZroX (#6811) üzenetére


fradi81
veterán

nvidia vga-d van? Akkor benne van a pakliban hogy nem lesz tökéletes a sebesség unity-n.

moto g72, Ninebot d28e

(#6818) Siriusb válasza solgew (#6815) üzenetére


Siriusb
veterán

A downgrade sem oldotta meg?

(#6819) RaZroX válasza fradi81 (#6817) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez most komoly ? Meg sem lehet csinálni ?

This is the way

(#6820) PuMbA válasza RaZroX (#6819) üzenetére


PuMbA
titán

Ha átírod a Unity-t és a Compiz-t úgy, hogy ne legyen szar akkor megjavul :) A nem LTS verziók mindig úgy haladnak a korral, hogy több bennük a bug, de ezt elmondtuk, amikor kérdezted, hogy melyiket tedd fel :)

[ Szerkesztve ]

(#6821) lionhearted válasza fradi81 (#6817) üzenetére


lionhearted
őstag

7600GT-n sem tapasztaltam ilyesmit, pedig nem mai. Wtf?

Nem mellesleg, ha egy szaros Atom prociba épített GMA is elviszi, akkor nem vágom hol a gond? Ott is a cpu hasal el, hogy várni kell a dashre pl, nem a kép akadozik.

Szerintem sokkal inkább compiz beállítás, vagy más egyéb hiba.

Sokkal inkább amd vga-val fordul elő, főleg ha nem lehet telepíteni a zárt meghajtót...

Tegnap még működött...

(#6822) PuMbA válasza lionhearted (#6821) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, csakhogy Intelen minden simán megy :) Nem olyan régen írtam is, hogy a 6 évvel ezelőtti Intel GMA950-en folyékonyabb a Unity, mint a nem olyan régi és 8x gyorsabb GeForce G210-emen. Szoftveres gebasz van/állhat fent.

[ Szerkesztve ]

(#6823) RaZroX válasza PuMbA (#6820) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen már értem mért ajánljátok az LTS-t ennyire :DDD Vissza is rakom azt. :)

This is the way

(#6824) oncsi válasza Kendek (#6816) üzenetére


oncsi
őstag

:R :W
Virit a homlokomon a nagy L

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6825) God Vazzeg válasza PuMbA (#6822) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Geforce 210 nálam is opott.. Most egy geforce 6100 integrált fosch van, eskü jobban működik :D 720p HD még megy vele :C Winen nem megy így bakker :))

(#6826) hcl válasza PuMbA (#6822) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg Intelre jó a nyílt driver. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6827) róland válasza PuMbA (#6822) üzenetére


róland
veterán

Valamit nagyon elszúrtak az Ubuntunál.

BOINC-ot próbáltam most Ubuntun, s nonszensz, hogy sebességben tizede a Windows-os változatnak.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6828) RaZroX


RaZroX
addikt

Nekem a rendszer egy Lenovo ThinkCentre M55p Tower számítógépen fut. Ebben a gépben van egy beépített hangszóró a házban. Nos ebből ugyan úgy jön a hang mint a hangszórókból :DDD Mit lehet ez ellen tenni ? Hang beállításoknál próbáltam kikapcsolni de nem sikerült. Skype közben ha fejhallgatón vagy nem akarom hogy a gépből is jöjjön a hang.. :F

This is the way

(#6829) hcl válasza RaZroX (#6828) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BIOS-ban? Vagy fogod és kihúzod az alaplapról. De az Alsamixerben is van PC speaker csszka.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6830) RaZroX válasza hcl (#6829) üzenetére


RaZroX
addikt

Őő. Eléggé korlátolt a Bios-om :D Meg amúgy Windows alatt anno nem csinálta, szoval nem ott van a probléma. Lehúzni nem szeretném, mert ez jelzi, ha bármi baj van a gépben. Ez az Alsammixer nem segít :(

Más: Az mi, hogy egy fórumon mindenki nyavajog, hogy a Portal 2 így megy úgy nem megy Windows alatt, sőt van akinek fel sem települ. Én felraktam Wine-al és pöccre megy :DDD Még fps-em is van bőven :C

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#6831) #40553216


#40553216
törölt tag

Tegnap sikeres upgrade 10.04-ről 12.04.1-re. Bár közben kicsit begyorsulva kellett helyet felszabadítani. Értsd: az elindult dist-upgrade alatt a már letöltött csomagok kibontásakor jelzett többször, hogy elfogyóban a tárhely, csináljak valamit. De ezt persze nem szöveggel, hanem csak kis egyentéglalapokkal. :DDD Konkrétan a telepítésből még hátra volt 1,5 óra, a kicsomagolás sem ért a végére, de a normál használatú tárhely már elfogyott, már az rendszer életbentartásához fenntartott 5%-is erősen fogyóban volt, a végső megoldás előtt alig 150MB maradt. :DDD
Kis gondolkodás: WTF should I do? alt+F2 gksu nautilus: valami duma, lényeg, hogy nem nyitja. Majd kicsit később már elő sem jön a programindító. :DDD Még van panel: terminál. No, itt nem ad héjat. Sebaj, van xterm. Az működik, sudo -s, /var/cache/apt/archives>libreoffice*, texlive*, firefox, thunderbird, linux-2.6.32* csomagok törlése. Huh! Lett 800MB, megúsztam. Ráadásul nem is saját gép, "csak" karbantartom.

Szóval még egy apróság, amire érdemes figyelni. :D

Utána persze a szokásos: tárolók (már amelyik még kell vagy mág van) visszakapcsolása, Unity helyett Gnome Classic ("konzervatív" júzerek: az IE6>IE8 váltáshoz is sokáig tartott a meggyőzés :D ).

Tényleg, a saját gépemen le tudtam szedni a PAE kernelt, ennél nem megy, mert mindenképp magával akarja vinni a linux és a linux-generic csomagokat. Erre tud valaki megoldást? Mondjuk elfér, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#6832) oncsi


oncsi
őstag

Üdv mindenkinek!

12.04 es rendszert belakta a barátom, de még annyit sem ért hozzá mint én (és én szinte semmit)
Kapott a gépe 64bit-es procit, meg 4Gb RAM-ot. Fel szeretné frisiteni a 32 bit-es rendszert 64bit-esre. Mi a megoldás rá.
Az újratelepítés csak ha minden kötél szakad.
Köszönőm előre is.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6833) PuMbA válasza oncsi (#6832) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan milyen gépe van? Miért kell 64bites rendszer? Alapfelhasználásra bőven jó a 32bites rendszer, mert alapból PAE kerneles, tehát felismeri mind a 4GB-ot :) Ha meg videót vág/szerkeszt, renderel, szerverezik, sokat tömörít vagy adatbázisozik, akkor újra teszi az Ubuntut, mert más megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6834) oncsi válasza PuMbA (#6833) üzenetére


oncsi
őstag

Dell noti T9300-as procival

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6835) PuMbA válasza oncsi (#6834) üzenetére


PuMbA
titán

Ebből pontosan még mindig nem derül ki, hogy milyen gépe van, mert van 5 millió féle hardverrel szerelt Dell laptop :DDD Na mindegy, ha nem csinál rajta komolyabb munkát, akkor felesleges a 64bit neki.

(#6836) oncsi válasza PuMbA (#6835) üzenetére


oncsi
őstag

Latitude D630

Jelenleg csak ismerkedik a linux-al. és inkább csak otthonii használatra szánná.
Max családi videolat vágna vele (havonta 1-2 alkalommal) meg NET,
Erre akkor gondolom elég a 32bit. A 64 is csak azért merült fel, mert nem tudtam, hogy a 32bit-es is lekezeli a 4GB RAM ot.
Viszont VM gépen futna nála egy XP, mert az kell a melójához. Az eszi a memóriát, mert sok nagy képeket használ (katalogus program)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6837) stopperos válasza oncsi (#6836) üzenetére


stopperos
senior tag

A 32bit + PAE azért jobb, mert kevesebb memóriát eszik, mint a 64bites verzió. Kb 20-30% az eltérés.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#6838) solgew válasza Siriusb (#6818) üzenetére


solgew
csendes tag

A downgrade sem oldotta meg?

Azt se tudom mi az. Csak az a furcsa, hogy egyedül nálam van ilyen probléma, másnál nincs. Ez nem valami vírus?

(#6839) Tamás88 válasza stopperos (#6837) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

4 GB ramnál meg szerintem tök mindegy, hogy mennyit fogyaszt. 64 bitnél ha vannak olyan alkalmazások, ami szintén 64 bitesek, akkor gyorsabban futnak, mint a 32 bites társaik. Persze ettől lehetnek eltérések is. Persze nem csak a ram miatt lehet használni, hanem a processzor is ha tudja a 64 bites utasításokat, akkor már miért ne használná. De a pae-s módszer is tökéletes lehet, ha nem akarjuk újra tenni a rendszert.

(#6840) hcl válasza Tamás88 (#6839) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"4 GB ramnál meg szerintem tök mindegy, hogy mennyit fogyaszt."
Azám. Csak írta a kollega, hogy virtuális windóz, és annak meg kellhet a RAM. Aztán ha nekiáll swappelni, akkor jön a sz@rozás...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6841) stopperos válasza hcl (#6840) üzenetére


stopperos
senior tag

Ott a pont, ezért mondam a 32 bitet. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen mikor elfogy a ram 64 biten, amikor 32 biten megszokott munkamenetben próbálok dolgozni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#6842) oncsi válasza stopperos (#6841) üzenetére


oncsi
őstag

Meggyőztetek. 32bites marad. (meg nem is élvezet nekem más gépét újra telepíteni:-)

Viszont másik kérdésem is volna.
A saját gépemben (Szintén Dell D630) 4Gb-Ram T9300-as proci, és egy 60GB-os SSD van benne. 30GB Ext4 és 30GB NTFS
Megy szépen.
Van egy caddy amiben egy 750-es wincsi szokót előfordulni.
Ide mentésként beszoktam tenni egy 80-as wincsit, aminek az elején van egy 30-as rész amire mindig áthúzom Drive Copyval az SSD első EXT4 partíciójának teljes másolatát. (többször mentette meg a gépemet a mentés) A többi részen Win XP van (nekem is kell a melóhoz). Ha ezt a gépet indítom a Bios választó menüből, akkor bejön a Grub, és látja az XP-t is és maga is megy tökéletesen.
Namost azt vettem észre, hogy ha véletlenül bent felejtem ezt a mentő wincsit és úgy indítok (SSD-röl) akkor is a betöltés során egyszer csak (kb az Ubuntu felirat 2. pöttyénél) áttér a caddyben lévőre és arról tölt be tovább. Ezt vajon miért csinálja és hogy tudom Leszoktatni erről?
Remélem elég szakszerűtlenül írtam, hogy lássátok milyen szintű választ várnék :B

2. A gépben egy Nvidia Quadro video van Mindkét drivert kipróbáltam és mégis csak 2D-ben indul az Unity. (win7 kn 4 pontot adott az Aero felületre, meg a játékra. Tudom öreg a gép, nem is biztos, hogy használnám 3d-ben, csak kíváncsi vagyok miért.
Asztali gépemen kb hasonló hw-van Egy alaplapi videóval és az meg 3d-felülettel is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#6843) stopperos válasza oncsi (#6842) üzenetére


stopperos
senior tag

1. Ez amiatt van, mert ugyanaz a UUID (Universal Unique identifier) a particiónak. Tehát két ugyanolyan partíció jelenik meg. Azt viszont hogy miért tér át, nem tudom. Amit tudok mondani, hogy nem szerencsés ha a backup és visszaállított találkoznak.
De a sudo tune2fs /dev/sdaX -U UUID
paranccsal tudsz újat kérni. Nézd meg, hogy a df -T -H parancs mit ad ki, és a "/" -hez tartozó /dev/sd akármira seréld ki a fenti parancsot, és adj neki UUID-t.
Majd írd át a /etc/fstab -ban a megfelelő uuid-t. Ezután futtass egy sudp update-grub parancsot.
Ha nem hagytam ki semmit, akkor erre a visszaállítási körre nem lesz gondod.

2. Nvidiához nem értek, nincs arra pénzem.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#6844) csixy


csixy
addikt

64bites AMD proci ,3 giga ram . 64 bites ubi 12.04.1 LTS telepítése után sudo apt-get update , majd mate desktop telepitése, ezután az összes frissítés telepítése. Lehet-e, hogy kevesli a RAMot (swap van), mert a Mate ugy néz ki, hogy hibás ,a Unity meg jól megy.Synapticot, Gpartedet csak a Unityból tudtam telepiteni.A telepített Gparted Mate desktopon nem indul, mert elfelejt jelszót kérni. Mate esetében hibásak , hiányosak az ikonok, azr írja,hogy a Mate -mittoménakarmi daemon nem fut ,vagy ütközik másik alkalmazással.
Szóval jól gondolom, hogy legyen legalább 4 Giga RAM, vagy ujra kell tenni a rendszert 32 bites verzióval ?
Gyakorlatilag csak netelésre illapróbb irodai célokra lenne használva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6845) Kendek válasza csixy (#6844) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A leírt hibajelenséget nem lehet a központi memóriára visszavezetni. Miből vontad le azt a következtetést, hogy a méretének köze van hozzá?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#6846) God Vazzeg válasza csixy (#6844) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem most linux mint 14 nadia van mate felülettel, alapból 400mb-ot eszik minden programmal együtt, induláskor. 32 bites. Szerintem nem a mate miatt telítődik a ramod, illetve szerintem se az a probléma, inkább bugnak tűnik :U

(#6847) csixy válasza Kendek (#6845) üzenetére


csixy
addikt

Csak azért gondoltam memória kezelési hibára , mert egy alkalommal hibátlan ikonokkal jött be a mate felület. Abban a menetben minden hibátlanul működött.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6848) csixy


csixy
addikt

A legelején engedélyezett zárt meghajtónak semmi köze nincs ehhez ugye?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6849) csixy


csixy
addikt

Ez a leírás jó 64 bites verzióhoz is? Ezt használtam a Mate telepítéséhez.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6850) Kendek válasza csixy (#6847) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez szoftveres hiba (igen, akár videómeghajtó is lehet), de semmiképpen sem a központi memória elfogyása okozza. Ha az elfogy, akkor nekiáll lelassulni, SWAP-olni a rendszer, majd végül lefagy.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.