Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) PuMbA válasza Hobbbyt (#6199) üzenetére


PuMbA
titán

Hát csak úgy, hogy letöltöd a képfájlt és felteszed a mostani helyére :) Ha alig csináltál valamit a rendszeren, akkor kevés idő.

[ Szerkesztve ]

(#6202) Tamás88 válasza PuMbA (#6197) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem is ez volt, aztán nagy nehezen vissza tudtam rakni a zárt frissített driver-t Persze a 6 lábú farkast követtem, és nem jött be amit mondott, így az sem volt igaz, amit az elején mondott.

(#6203) kenny123


kenny123
addikt

Ubuntu alatt tudok készíteni bootolhato win pendrive-ot?

yo

(#6204) Zedz


Zedz
addikt

nVidia vezérlőpultot hol tudom elérni?

(#6205) karamblo


karamblo
tag

Systembackot szerettem volna telepíteni debian wheezyre,de nem jött össze.Ezt irja ki:

Hiba http://ppa.launchpad.net wheezy/main Sources
404 Not Found
Hiba http://ppa.launchpad.net wheezy/main i386 Packages
404 Not Found
Mellőz http://ppa.launchpad.net wheezy/main Translation-hu_HU
Mellőz http://ppa.launchpad.net wheezy/main Translation-hu
Mellőz http://ppa.launchpad.net wheezy/main Translation-en
W: Sikertelen letöltés: http://ppa.launchpad.net/nemh/systemback/ubuntu/dists/wheezy/main/source/Sources 404 Not Found

W: Sikertelen letöltés: http://ppa.launchpad.net/nemh/systemback/ubuntu/dists/wheezy/main/binary-i386/Packages 404 Not Found

E: Néhány indexfájlt nem sikerült letölteni. Figyelmen kívül lettek hagyva, vagy régebbiek lettek felhasználva.

Valaki tudna tanácsot adni?

(#6206) karamblo válasza karamblo (#6205) üzenetére


karamblo
tag

SystembackEt, elnézést.. :B

(#6207) hcl válasza kenny123 (#6203) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Google 1. találat

Mutogatni való hater díszpinty

(#6208) Youri válasza karamblo (#6205) üzenetére


Youri
veterán

Ömm... esetleg használj Debian repot :U

RTX ON

(#6209) karamblo válasza Youri (#6208) üzenetére


karamblo
tag

Értem, hülyeséget kérdeztem, francba... :(( Ennyire azért nem kompatibilis az ubuntuval... :B Köszi.

(#6210) #40553216


#40553216
törölt tag

Hehehe! Vicces dolgot csinált pár perce a Synaptic: be akartam állítani a "backports" tárolókat, a kattintás után semmit nem frissített, a sources.list első sorában valami hibára panaszkodott. Nos, megnéztem a source.list-et, és konkrétan a backports tárolóra mutató bejegyzés egyetlen során kívül semmi más nem volt a fájlban. :DDD
Még jó, hogy a rendszer önmaga csinál biztonsági másolatot. :D

(#6211) csixy


csixy
addikt

Lehet, hogy viccesen hangzik a kérdés, de azért mégis szeretném megtudakolni biztos ami biztos:

Az ubi12.04.1 LTS telepítő már tudja kezelni a telepített Win8Pro rendszert is? Tehát ugyanúgy bootolható marad ez is, mint ahogy a korábbi windows verziók is bootolhatók maradtak?

Intel Core I5-ös proci van a notiban . Mehet rá a 64 bites telepítő, vagy az csak AMD-re való?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6212) hcl válasza csixy (#6211) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Win8 bootloaderileg kb. ugyanaz, mint a Win7. Tudja.
Nekem a Win8 mellett a játszós winyómon Debian van, és az is megismerte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6213) Kendek válasza csixy (#6211) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elméletileg és jó esetben persze, a Windowst felismeri és berakja a GRUB indítómenüjébe.
Olyan nincs, hogy csak AMD-re való 64 bites telepítő. A fájl nevében az amd64 az az utasításkészletre vonatkozik, amit az Intel szépen lemásolt és átkeresztelt, viszont teljesen kompatibilis. Más disztribúcióknál ezt x86-64-nek szokták nevezni, de én speciel rokonszenvezek ezzel a megnevezéssel (hiszen milyen igazuk van).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#6214) csixy válasza Kendek (#6213) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! Továbbképző jellegű hozzászólás ! :R
Igy már értem , hogy mit jelent az AMD kitétel a 64 bites telepítő nevében.
Akkor várok a linux telepítéssel , bár már a swap, /, és a /home partíció már ki van gyalulva, de még malmozok egy kicsit mert nincs kedvem win8 telepítőt lehúzni , meg bootrec.exével szórakozni estére.

Vagy baj esetén meg tudom utólag szerkeszteni a GRUB akarmilyét , hogy mégis lássa az esetleg bootmenübe fel nem vett win8-at?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6215) csixy


csixy
addikt

A GRUBot nem lehet SD-kártyára rakni telepítés közben? Így ha benn lenne az SD-kártya ,akkor GRUB-os bootmenű lenne , ha meg nincs,vagy a bootsorrend nem ugy van a BIOS-ban beállítva , akkor automatikusan a Windows bootolna.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6216) Kendek válasza csixy (#6215) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De, adott esetben ez megoldható.

<-ƘƘ->

(#6217) hcl válasza csixy (#6214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a GRUB-ot tudod szerkeszteni, ha kell. Még oprendszer nélkül is lehet, bár macerás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6218) #40553216


#40553216
törölt tag

Szevasztok!
Ha a Youtube-on egy videót x másodperctől y másodpercig akarok linkelni valahová, azt hogy tudom beírni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6219) Kendek válasza #40553216 (#6218) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt látom, hogy meglehet adni, hogy honnan induljon a lejátszás, de azt nem, hogy hol fejeződjön be.

<-ƘƘ->

(#6220) csixy válasza Kendek (#6216) üzenetére


csixy
addikt

Köszi ! Na akkor nekiveselkedek.
Köszi hcl Neked is!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6221) #40553216 válasza Kendek (#6219) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi, közben a kezdésre én is rátaláltam: jobbklikk.

(#6222) choco01


choco01
addikt

Valaki Ubuntu Desktop 12.04..win 7 után raknám fel,nincs külön partícióm de megszeretném hogy maradjon a win7,és a partíción lévő cuccok..lehetséges?
Köszi?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6223) fradi81 válasza choco01 (#6222) üzenetére


fradi81
veterán

Lehetséges [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#6224) choco01 válasza fradi81 (#6223) üzenetére


choco01
addikt

Ha wubival rakom van két meghajtó a D amin képeim vannak meg letöltések..és a C a rendszer..a D-re rakom és 18 gb területet adok neki..a képeimet nem szedi le meg ilyenek ugye? csak elparticionál 18 gigát a szabad helyekből? nem formáz?!Meg most eltűnt a wubi párperce töltött le még..most feltehetően végzett,de nem írt semmit.Ez mi?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6225) fradi81 válasza choco01 (#6224) üzenetére


fradi81
veterán

Napi téma hogy a wubi mekkora hulladék, jó pár éve próbáltam csak. Úgy tudom(lehet rosszul) hogy nem partícionál a wubi csak létrehoz valami lemezképet. Hosszabb távú használatra hülyeség a wubi, kipróbálni meg ott a live rendszer vagy virtualbox.

moto g72, Ninebot d28e

(#6226) choco01 válasza fradi81 (#6225) üzenetére


choco01
addikt

Na feltettem,megy de atom laggol a haveromnak még az egér is..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6227) csixy


csixy
addikt

Na feltoltam egy mythbuntut a win8 mellé. Simán látja a grub a win8pro rendszert is, tehát az is bootolható a boot menüből.
A mythbuntu felesleges , már látom, de majd húzok le rá egy ubuntu desktopot, meg utána egy mate jön majd.
Most a rendszertöltő egy pendrájvon van, mert az SD kártyát nem hajlandó bootolni a BIOS, de viszont , ha nincs bedugva a pendrive akkor simán direkt bootol a win8 :K

Ha a pent át DD-zném egy memory stick duora , akkor azt vajon hajlandó lenne a BIOS bootolni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6228) Kendek válasza csixy (#6227) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha SD kártyáról nem hajlandó indítani, akkor jó eséllyel másik kártyáról sem fog. Mindenesetre a dd-s megoldás akár működhet is, de nem tart semeddig sem GRUB-ot telepíteni. Az meg biztosabb, mégiscsak látod ha valami gebasz van.

<-ƘƘ->

(#6229) apeelme válasza apeelme (#6192) üzenetére


apeelme
addikt

UP!

(#6230) fradi81 válasza apeelme (#6229) üzenetére


fradi81
veterán

Ennyi idő alatt már megtaláltad volna, ha egyáltalán ki lehet kapcsolni, de az se biztos.

moto g72, Ninebot d28e

(#6231) God Vazzeg válasza apeelme (#6229) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Compiz az ablakkezelőd? Ha igen, compiz settings felrak és letiltod ezt a feature-t. Ha más, akkor rákeresel google-ban tuti kidobja!

(#6232) apeelme válasza God Vazzeg (#6231) üzenetére


apeelme
addikt

Köszönöm újfent, mint ahogy (#6198) fradi81 válaszára #6200-ban mondottam, mivel a nevét NEM tudom, az szerintem nem megoldás hogy közel mindent kikapcsolok. De nagyon úgy tűnik hogy az lesz... :((( Érdekes hogy senki nem tudja...még ubuntu.hu-n sem válaszoltak...

(#6233) God Vazzeg válasza apeelme (#6232) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nyilván nem mindenki ezzel van elfoglalva, mi csak irányt mutatunk, az utat te járod be. Nulla esélye annak hogy valaki ugyanezt akarta, megoldotta és leirta neten.

Zoom view talán, vagy ilyesmi, nagyon régen nem használok compizt hála az égnek :D

[ Szerkesztve ]

(#6234) Tamás88 válasza God Vazzeg (#6233) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na én meg pont az izgő mozgó ablakot szeretnék, de sehogy sem jön össze (12.10).

(#6235) God Vazzeg válasza Tamás88 (#6234) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Compiz settings libegő ablakok vagy nemtom máá :D Be kell kapcsolni.

(#6236) hcl válasza apeelme (#6232) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Betekintő"nek nem hívhatják? Amúgy nincs leírás az egyes effektekhez? Vagy esetleg olyan oldal, ahol felsorolják a Compz effektjeit?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6237) apeelme válasza God Vazzeg (#6233) üzenetére


apeelme
addikt

Értem én, és tisztában vagyok vele hogy tényleg nulla az esélye annak hogy másnál is előjött. Mielőtt kérdezek, mindig keresek...sokat. Külföldi oldalakat/fórumokat is végignéztem de az említett dolog miatt nem tudom pontosan mit keressek. Quicklist-re asszociáltam mivel ahhoz áll a legközelebb a dolog szvsz, de nem sok sikerrel jártam.

Ezen felbuzdulván az ÖSSZES létező dolgot kikapcsoltam compizban....ugyanúgy megvan ez az effekt. Szal erről ennyit.

(#6238) God Vazzeg válasza apeelme (#6237) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet nem is compiz az ablakkezelőd :D

Nem hát, mert metacity :D

[ Szerkesztve ]

(#6239) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#6238) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tessék: [link] 5 perc google..

(#6240) fradi81 válasza apeelme (#6237) üzenetére


fradi81
veterán

Unity felületet egyre kevesebben használnak mert van más, jobb, gondolom így lett megálmodva az a funkciója és ezért talán nem is lehet megváltoztatni azt. De egyébként te mit szeretnél helyette? Mert ha nem rakja szét az ablakokat akkor nem tudsz közülük választani se.

moto g72, Ninebot d28e

(#6241) apeelme válasza fradi81 (#6240) üzenetére


apeelme
addikt

Annak ellenére hogy a kérdésemben Unity 2D-t említettem mindenki compiz beállításokat ajánlotta. Igen mint kiderült tényleg Metacity a default ablakkezelő, persze pici compizzal megtámogatva. Sokra így sem mentem vele, mert nem tudom kikapcsolni ezt a "funkciót".

Gyűlölöm Unity-t de szokni kellene mert ránk erőltetik, Unity2D-vel egész jó sebességgel lehet dolgozni, de feleslegesnek tartom mert nálam amúgy is Böngésző (Chrome), Terminal (Terminator), Nautilus a leggyakrabban használt app... mindegy maradtam a jól bevált Gnome Classic-nál.

Kösz a segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#6242) lionhearted válasza apeelme (#6241) üzenetére


lionhearted
őstag

Minden verziónál reszelnek rajta, itt is kíváncsian várom a következő LTSt. :)
Addig meg marad a classic(+dock+gnome do). Tehát gyakorlatilag ugyanazt érem el, csak a sebessége jobb egyelőre.

Tegnap még működött...

(#6243) Syl


Syl
nagyúr

Úgy tűnik, én vagyok az egyetlen elégedett Unity felhasználó :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6244) HuMarc válasza Syl (#6243) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, nem legalább ketten vagyunk!

(#6245) Syl válasza HuMarc (#6244) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6246) buherton válasza Syl (#6243) üzenetére


buherton
őstag

Legelső Ubuntus találkozásomkor még gnome volt az alap felület, ami kifejezetten tetszett, mert végtelenül egyszerű volt a felépítése. Utána jött a Unity. Akkor álltam vissza winfosra (nem a Unity miatt), de határozottan nem tetszett azok a nagy bumszli ikonok jobb oldalt ááh, meg akkor még nagyon új volt a dolog. De amikor visszataláltam az ösvényre és megláttam megint a Unity felületet (eltelt vagy 3 év) már egy sokkal kifinomultabb felülettel találkoztam. Az ikonokat pedig a legkisebbre vettem, hogy minden beleférjen. Ami pedig nincs kint azt a Dash home-on megtalálom úgy mint a win7 start menüjében. Van még egy két érdekes megoldás, mint pl. ha rámész a Worksapce switcherre és kurzorral átpakolod az ablakokat, akkor figyelni kell hogy hova teszed, mert ott nem mutatja, hogy hol lesz a baloldali ikonsor, meg a menubar(?), de ezek apróságok.

Hol lehet beállítani, hogy a baoldali ikonsornál az ikonoknak mikor milyen legyen a háttere? Egyszer véletlenül megtaláltam, de azóta se tudom, hogy hol lehet beállítani.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6247) lionhearted válasza buherton (#6246) üzenetére


lionhearted
őstag

UbuntuTweak, vagy MyUnity, ezekben találsz nagyobb számú beállítást a felületre.

Egyébként nagyon sokat változott valóban, nekem is a 12.04től jött meg a kedvem, de a sebesség még sajnos nem (atom cpu...).

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#6248) HuMarc válasza lionhearted (#6247) üzenetére


HuMarc
addikt

12.10-en van MyUnity?

(#6249) Syl válasza buherton (#6246) üzenetére


Syl
nagyúr

Az első Unity-s találkozásom (két éve?) számomra is sokkoló volt. Persze akkor még sehol nem volt a win8 :DDD Ahhoz képest egy szimpla Enlightenment vagy OpenStep is százszor jobb, szebb, használhatóbb.
A 12.04-ben már számomra tökéletesen használható. Persze az ikonok le vannak véve a legkisebb méretre és csak azoknak van színes háttere, amely programok futnak.
A munkaterület-váltót meg soha nem használom. Annál inkább a super+w kombinációt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6250) hcl válasza Syl (#6249) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KDE :) LXDE :)

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.