Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Sui-Kid


Sui-Kid
csendes tag

Hali !

Tudom, hogy a ph nem kifejezetten erről szól, de gondoltam a gőzbe belefér...
Szóval, ha venni szeretnék vmilyen lőfegyvert, meg töltényt hozzá, akkor azt hogyan tehetem meg ? Milyen engedély kell, az mennyibe kerül, hol van ilyen bolt, stb.....

Esetleg ha csak töltényt akarok, ahoz is kell engedély ?

(#2) TrollBalint válasza Sui-Kid (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem igazán vagyok járatos a témában, de azt hiszem a a töltényhez nem kell engedély, bár fene tudja.. :)
viszont van itt egy oldal: Bővebben: link
itt vannak ismertetőkön kivül jogszabályok, meg mindenféle dolog. Szerintem nézd meg! ;)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Van egy Desert Eagle-em,hozzá ajándékba egy dobókésem,ráfizetéssel AK-47-re cserélném.

(#4) Tithian


Tithian
őstag

Ez itt nem Amerika, viszont létezik ''lőszerrel való visszaélés'' nevű büntetendő cselekmény.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#5) pweisz válasza Sui-Kid (#1) üzenetére


pweisz
senior tag

Amit Bálint ajánlott azt nézd meg. Egyébbként engedélyt tuti a büdös életben nem kapsz lőfegyverre, kivétel ha vadászol, esetleg sport lövő vagy, vagy valami hasonló :) Töltényhez is kell engedély, ugyhogy az is felejtős, illetve ha megtalálják nálad a tőltényt akkor elkezdik nálad keresni a hozzávaló fegyvert, de nem gond ha nem találják meg, mert így is ugy is büntetést kapsz:D Illegálisan nem tudom hol lehet kapni, de a helyedben nem erőltetném a dolgot. Ha fegyverhez hasonlító tárgyat akarsz akkor van több lehetőség: flóbert pisztoly, gumi lövedéket lövő pisztoly, mást nem tudok, esetleg gázpisztoly, de az is engedély köteles.

(#6) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Alig hasznalt hangtompitos Gepard-mat 2db HK MP5-KA4-re vagy MP5-SD3 -ra cserelnem ertekegyeztetessel...

:DDD



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Sui-Kid válasza TrollBalint (#2) üzenetére


Sui-Kid
csendes tag

Már olvasom is: aszondja:

''Ha valaki utánaszámol, akkor a fenti procedúra kb. 3 hónapot vesz igénybe, és körülbelül 60 ezer forintba kerül. Ehhez képest Ausztriában, Németországban, Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban SEMMIFÉLE engedélyre nincs szükség , a polgár bemegy a boltba, igazolja, hogy elmúlt 18 éves, fizet és távozik.''

Miért kell nekem ebben a genny országban élni, ahol minden többe kerül, és tovább tart elintézni mint máshol. :O

Viszont a töltényekről nem találok semmit. Olyasvalaki válaszát várom, akinek van ilyesmiben gyakorlata, és biztosra tudja mondani, hogy nem kell hozzá engedély.

Elég hülyén néznék ki a bolban vásárlás közben, ha kiderülne, hogy mégis kell papír.

(#8) Sui-Kid válasza pweisz (#5) üzenetére


Sui-Kid
csendes tag

Hmm, kár. :((

Akkor asszem ez nem fog összejönni.

(#9) TrollBalint válasza pweisz (#5) üzenetére


TrollBalint
addikt

flóbert-et most kötötték engedélyhez... :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#10) Som@ válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Som@
őstag

Miért kell mindenből viccet csinálni és elrontani egy topicot? :(((

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#11) pweisz válasza Sui-Kid (#7) üzenetére


pweisz
senior tag

Mondom má hogy kell a töltényhez engedély az egyik fegyveres újságban volt egy fasziról történet aki egyébbként vadász és találtak nála olyan lőszert amihez nincs engedélye, és atól függetlenül hogy megtutta magyarázni, hogy eggyik fajta a barátjáé volt asszem, valami másikat meg dedikálta valami miniszter vagy mi, és azért tartotta meg, a többi asszem a régi fegyverébe való volt amit leadott csak a töltények maradtak. Na mindegy az a lényeg hogy elvették a fegyvereit(midegyikre volt engedélye), és asszem még büntetést is kapott.

(#12) Som@ válasza Sui-Kid (#7) üzenetére


Som@
őstag

Holnap megkérdezem neked ezt a töltény dolgot.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#13) pweisz válasza TrollBalint (#9) üzenetére


pweisz
senior tag

Az nem csak tervben volt? Már létezik rá a törvény?

(#14) pweisz válasza Sui-Kid (#8) üzenetére


pweisz
senior tag

ja akkor fölöslegesen írtam a hosszú történetet, bocsesz nem figyeltem

(#15) Sui-Kid válasza Som@ (#12) üzenetére


Sui-Kid
csendes tag

Köszi.


az offolók meg benézhetnének ide:

Bővebben: link


(#16) col válasza Sui-Kid (#1) üzenetére


col
addikt

Röviden a válasz:

''a Btk. 263/A. §-ába ütköző lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntette''

És elég nehéz fegyverhez és lőszerhez jutni legálisan. Nem is kifizetődő...

Ha mégis megteszed súlyos évekig nem kell kosztra és kvártélyra pénzt kiadnod. Elég hozzá, hogy pár lőszert birtokolj engedély nélkül...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17) col válasza Sui-Kid (#1) üzenetére


col
addikt

A fegyvertartásról és engedélyről az ehhez kapcsolódó dolgokról meg itt olvashatsz:
Bővebben: link

És vigyázz: '' A törvény nem tudása nem mentesít a felelősségre vonás alól..''

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#18) Som@


Som@
őstag

'' 3. § (1) Hatósági engedély (a továbbiakban: engedély) szükséges:
a lőfegyver, a lőfegyverdarab (a továbbiakban együtt: lőfegyver), a muzeális lőszer kivételével a lőszer, a flóberttöltény gyártásához, javításához, forgalmazásához, a lőfegyver hatástalanításához, a lőfegyver kiállításához; ''

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#19) col válasza col (#16) üzenetére


col
addikt

Elnézést egy dolog lemaradt: ILLEGÁLISAN meg nem is kifizetődő.

Így teljes az előző beírásom.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#20) Sui-Kid


Sui-Kid
csendes tag

Hát valahogy sejtettem, hogy nem fog ez összejönni. A töltényekben bíztam csak, de látom már, az se megy.

Köszi a gyors válaszokat mindenkinek !

(#21) oettinger01 válasza Sui-Kid (#15) üzenetére


oettinger01
őstag

az apám vadász. és neki is kell a fegyvertartási engedélyét magával cipelnie ha lőszert akar venni valahol. nyílván tartanak minden adatot. ki, hol, mikor, milyen lőszert vett és mibe stb.....

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#22) oettinger01


oettinger01
őstag

neki mindenre meg van az engedélye. egyedül maroklőfegyverre nem tudta teljesen elintézni, az most úgy megy, hogy egy pesti lőtérre van bejelentve, mint tag és mivel ő vidéki, ráadásul pesttől 200 km-re lakik így mindíg magánál van a pisztolya a kesztyűtartóban:D

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#23) oettinger01


oettinger01
őstag

egyébként nekem van Keszthelyen egy jó barátom aki nagyon nagy mágus ilyen rendőrségi ügyekben! ha gondolod beszélhetek vele....... bár nem olcsó János de hihetetlen miket el nem tud intézni komolyan mondom....... PL: neki hivatalosan van fegyvertartási engedélye, akárhova megy mindíg az oldalán van a stukker, az autója forgalmijába be van vezetve, hogy megkülönböztető jelzést használhat!!! (kék fény) amiből ugye nagy botrány volt tavaly vagy mikor a TV is foglalkozott ezzel..... RBA-s rendszáma van stb.;]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#24) col válasza oettinger01 (#22) üzenetére


col
addikt

Csak attól függ milyen fegyver :)
Mert ha sport célokra van, semmi gond, hiszen éppen edzésre megy, azért van nála, nem? :) de ''önvédelemre'' nehezen használhatná :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#25) col válasza oettinger01 (#23) üzenetére


col
addikt

Hát nem irigylem a haverodat (persze én nem vagyok ekkora mágus rendőrségi ügyekben), de adott esetben nagy bajba kerülhet ezek miatt :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#26) Som@ válasza oettinger01 (#23) üzenetére


Som@
őstag

Illegális dolgokat kérlek ne a fórum keretei között! ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#27) Bass_2


Bass_2
tag

Akkor egy hatástalanított nagy kaliberű lövedék birtoklása is illegális?

(#28) oettinger01 válasza Som@ (#26) üzenetére


oettinger01
őstag

elnézést kérek!

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#29) oettinger01 válasza col (#24) üzenetére


oettinger01
őstag

éles fegyver van nála. persze önvédelemre nem használhatná igazából, de ha a rendőrök esetlegesen megállítanák akkor nem lenne belőle probléma:P

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#30) col válasza oettinger01 (#29) üzenetére


col
addikt

Erre azért mérget ne vegyél, ahogy a haverod se, aki oldalán lengő mordállyal, kék lámpával, szirénázva száguldozhat Keszthely utcáin az R**-es rendszámú autójával :))

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#31) oettinger01 válasza col (#25) üzenetére


oettinger01
őstag

hidd el nem kerül bajba ezek miatt....... érdekes eset az övé. tudnék mesélni róla. de itt nem lehet. azért ilyen kivételezett a rendőrségnél, mert olyan dolgokat göngyölít fel a kapitányságnak ami hivatalosan nem megoldható vagy nem áll a hatáskörükben a zsaruknak. ezért cserébe sokmindenben nagy előnyt élvezhet egy földi halandóhoz képest.
én tudom, hogy ez furcsa egy kívülállónak, lehet hogy nekem is az lenne ha ezt elmondaná nekem vali de én ismerem őt;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#32) oettinger01 válasza col (#30) üzenetére


oettinger01
őstag

szirénát nem használhat.......

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#33) oettinger01 válasza oettinger01 (#29) üzenetére


oettinger01
őstag

az apám ügyére pedig mérget veszek, mert ott ültem mellett amikor igazoltatáskor nála volt a stukker ill a kesztyűtartóban és a zsaruk amikor átkutatták az autót, mert akkor éppen kábszeres razzia volt erre és mindenkit átnéztek, megtalálták a tukkert és tudta igazolni a dolgot:DD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#34) Som@ válasza oettinger01 (#32) üzenetére


Som@
őstag

Még egy apróság (és akkor talán minden alap dologgal tisztában leszel a fórummal kapcsolatban) Azért ez még tessék elolvasni: Bővebben: link
5 percig van lehetőség módosítani a hozzászólásod (piros ''MOD'' gomb) és akkor nem kell új postot gyártanod. ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#35) oettinger01 válasza Som@ (#34) üzenetére


oettinger01
őstag

köszönöm az instrukciókat:C
ezt tényleg nem tudtam, mint ahogy azt sem, hogy hogyan lehet belinkelni egy oldalt amit én nyitottam de már nem érvényes, mert megoldódott a problémám amiért nyitottam:F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#36) col válasza oettinger01 (#31) üzenetére


col
addikt

Tudod, a lényeg az, hogy a kék lámpa, meg hasonló dolgok nem jutalomként járnak :)

A kék lámpa az PÁV vizsga stb, és a jogsi sem csak úrvezetői..:) Ráadásul ha ilyen megkülönböztető eszközt használ a zsaru, külön kell vezetnie a papírjain és engedélyt is kell rá kérnie, hogy használhassa. De egy civilnek ezért is jobb, ő akkor használja és úgy ahogy akarja :)

A többire meg inkább nem reagálok :)) pláne kívülállóként... :DD

Látom már igazi profival kerültem szembe, nehéz így nekem .. :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#37) TrollBalint válasza pweisz (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

Úgy tudom már érvényben van :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#38) _Volkovy_ válasza Som@ (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Oké,én vagyok a fekete bárány,igazad van.
De most őszintén:van,aki ezt komolyan veszi?Jó,hogy nem azt írja,hogy Magnumot akar venni occsóér kéz alól..

(#39) Som@ válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


Som@
őstag

Lehet, meg fogsz lepődni, de ez a téma régebben engem is foglalkoztatott.
(Még ma is, de szerintem mostanság csak sportlövészet lesz belőle)
És nem vagy Te fekete bárány, de ha nem érdekel a téma, ne írj bele. Ilyen egyszerű
(Amúgy van olyan érdekes a téma, mint a kaktuszosod. ;] )

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#40) oettinger01 válasza col (#36) üzenetére


oettinger01
őstag

ő nem zsaru:) neki nem kell vezetnie semmiféle papírt... és ne téveszt össze egy agyatlan taknyossal aki állandóan kiló50el szaladgál a városban kék fénnyel dudálva stb.....
nem él vissza a lehetőságével. egyébként mondtam, hogy én sem hinném el ha nekem mesélnék:DD
ha kételkedsz az igazamban ha erre jársz keress meg és a saját szemeddél láthatod...;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#41) col válasza oettinger01 (#40) üzenetére


col
addikt

Bocs én kiszállok, mert ezektől nagyon fáj már a hasam :DDD

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#42) _Volkovy_ válasza Som@ (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Érdekel a téma,de nem itt,ebben a formában kell ezt kitárgyalni..Engem csak a topicnyitó hsz utolsó mondata zavart,nem is kicsit.
De most már semmi gond..:D

[Szerkesztve]

(#43) Som@ válasza _Volkovy_ (#42) üzenetére


Som@
őstag

Utolsó mondat? :U
(Már rég nincs ott. De tudod, ha nem tetszik valami, szólj. Hiszen néma gyereknek az anya se a fától az erdőt...;) )

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#44) col válasza Som@ (#43) üzenetére


col
addikt

nem kenyerem a hízelkedés, de bravó MODI :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#45) _az


_az
senior tag

hehe én inkább nem vennék fegyvert, mégpedig azért, mert pl vezetés közben gyakran eszembe jut, hogy letekerjem az ablakot és félkézzel széjjellőjem az elém bevágó bmw-s köcsögöt :DDD

de komolyan... :Y

az

(#46) TrollBalint válasza _az (#45) üzenetére


TrollBalint
addikt

nekem nem csak vezetés közben... :B

Amúgy meg ha jól tudom ausztriába fegyverviselési engedélyt lehet szerezni, itthon meg fegyvertartásit. De az biztos, hogy ott könnyebb elvégezni... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47) Bagoly válasza Sui-Kid (#7) üzenetére


Bagoly
senior tag

''Miért kell nekem ebben a genny országban élni, ahol minden többe kerül, és tovább tart elintézni mint máshol.''
Tudod mit, én meg örülök, hogy nem szaladgálhat minden őrült az utcákon desert ígül zérópontfájv-al, ha elmúlt 18. :(
Valahogy nagyobb biztonságban érzem magam. Ha nem vagyok indiszkrét egyébként hány éves vagy? (Csak felmerült bennem egy rémkép, hogy beszólt a szoszéd gyerek és ''tárgyalásos'' úton szeretnél végetvetni a vitátoknak)....
Még valami.....a SUI-KID ugye nem hajaz az angol suicide kifejezésre

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#48) csibor válasza Bass_2 (#27) üzenetére


csibor
őstag

Természetesen tarthatsz akár gépágyut is, csak legyen papir rolla hogy hatástalanitva van.

(#49) TrollBalint válasza Bass_2 (#27) üzenetére


TrollBalint
addikt

Unokatesomnak lánctára van, most hirtelen nem tudom mekkorák, de nagyon szép :)) persze hatástalanitva vannak :((
Amúgy szerintem nem kell róla papir, mert látszik, hogy hatástalanitott. Ki van furva a lőszer, ill. át van fúrva, ha pontos akarok lenni. Meg azt hiszem meg a végén az a (csapszeg talán? :F) is el van már sütve...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#50) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szívem vágya egy ilyen... :D



[Szerkesztve]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.