Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) RBJ válasza Kendek (#7250) üzenetére


RBJ
addikt

játék linux os. csak már olyan régen parancssoroztam meg megvagyok nélküle, hogy tényleg nem tudom mi merre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7252) RBJ válasza RBJ (#7251) üzenetére


RBJ
addikt

Most nézem még szépen a felbontásom is elment a gépen. sőt nem láttam az nvidia s logomat felvillani boot kor. csak sajna nem emlészem merre, hol mert az új mint ben nincs olyan opció kiegészítő meghajók vagy mi fenel.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7253) RBJ válasza RBJ (#7252) üzenetére


RBJ
addikt

na műszik. de azért ./ nem értem, majd utána nézek. :DDD
MÁr csak arra kellene rájöni, hogy a lang mappába vagy a játék főkönyvtárába kell e másolni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7254) buherton válasza #68216320 (#7222) üzenetére


buherton
őstag

- C++ editor/debugger/compiler -> gedit* (na jó, azért ez túlzás már, de van Qt Eclipse, Code::Blocks nem kifejezetten C++-hoz Vi, Emacs), gdb*, g++* (experteknek: ctags*, strace*, ltrace*, strings*, nm*, objdump* stb...)
- HTML/CSS/PHP/JavaScript editor -> gedit* :DDD

* Ubuntu tartalmazza már

A 12.04 LTS x64-et gondoltam feltenni.

Nem is kell mást. ;)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7255) RBJ


RBJ
addikt

na megnéztem , hogy mit telepít a kicsike és megkerestem a vele azonost, hogy hol van és odamásoltattam felülírva a régit igy magyar lett. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7256) sh4d0w válasza RBJ (#7245) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#7257) ph2012


ph2012
senior tag

Nagyon kezdő kérdés:
Például a számológépet hol találom és hogy tudom megnyitni? Vagy a többi telepített programot? A szoftverközpontban látom mi van telepítve csak nem jövök rá hogy nyíssam meg.

Köszi!

(#7258) MacCaine válasza ph2012 (#7257) üzenetére


MacCaine
őstag

Melyik Ubuntun?

(#7259) fradi81 válasza MacCaine (#7258) üzenetére


fradi81
veterán

Nyilván a unity dash-t nem érti még, ebből kubuntu lesz ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#7260) Syl válasza ph2012 (#7257) üzenetére


Syl
nagyúr

Megnyitod a Dash-t (win gomb) és elkezded bepötyögni a program (fájl) nevét.
Vagy felrakod ezt az indikátort és lőn gnome2 fíling :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7261) stopperos válasza Syl (#7260) üzenetére


stopperos
senior tag

;] Gnome2 feeling abból az időből (Ubuntu 7.10), amikor még először ismerkedtem a panellel, és sikerült összegányolni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7262) #40553216 válasza rigo88 (#7191) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor x. :(

(#7263) MacCaine válasza fradi81 (#7259) üzenetére


MacCaine
őstag

Azt én sem, mert sosem használtam még. :)

(#7264) Brucehun


Brucehun
aktív tag

sziasztok!

Ubuntu 12.06 64bit-en az ATI driver hogyan lehet letörölni, mert ismerösömtől kaptam egy GForce kártyát és azt szeretném telepíteni, de elötte törölném az ATI driver!
Hogyan lehet törölni?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#7265) Syl válasza Brucehun (#7264) üzenetére


Syl
nagyúr

Rendszerbeállítások / További illesztőprogramok-ban nem lehet?
Esetleg apt-get remove?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7266) Kendek válasza Brucehun (#7264) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, hogy hogyan telepítetted. De normál esetben a telepített csomagokat egy csomagkezelő segítségével lehet leszedni.

<-ƘƘ->

(#7267) róland válasza fradi81 (#7238) üzenetére


róland
veterán

Hogy is kellene azt csinálni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7268) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Xubuntu alatt az a problémám, hogy sehogy se tudok statikus ip-t adni. /etc/network/interfaces-ben a következőket írtam be és nem működik.

# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo
iface lo inet loopback

#Primary network interface
allow-hotplug eth0
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.x.5
netmask 255.255.255.0
network 192.168.x.0
broadcast 192.168.x.255
gateway 192.168.x.1

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7269) fradi81 válasza róland (#7267) üzenetére


fradi81
veterán

My A10-4600m noteszgép működik a 12,10 beta 1 csak akkor nyomjuk meg a Shift Indítás közben betölteni a Grub menüt, majd amikor, amikor a boot így és így kernel vagy csökkentett módban, és egyéb lehetőségeket, nyomja meg a e gombot, majd ha azt mondja, csendes indító erase, és adja meg, hogy a nomodeset helyett.

Ez ad egy csúnya rendszerindító képernyő, de legalább a képernyőn szokás kivágták után a lila kicsit. Ezután élvezheti a tört verzió Unity, remélhetőleg akkor tekintette által meghatározott alkalommal, amikor telepíti azt.

Azt hiszem, a boot fekete képernyő dolog egy kernel dolog, mert OpenSuse 12,8 12,9 csakra, vagy bármi a kernel verzióját 3,4 ~ 3,5 szokás csomagtartó nélkül nomodeset. Talán ez fogja meghatározni a jövőbeni kernel release.

moto g72, Ninebot d28e

(#7270) Kendek válasza McSzaby (#7268) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi a probléma az nm-applettel? Kapcsolatok szerkesztése -> Szerkesztés -> IPv4 beállításai -> Módszer -> Kézi -> Hozzáadás

<-ƘƘ->

(#7271) McSzaby válasza Kendek (#7270) üzenetére


McSzaby
őstag

nem próbáltam még soha. mindig terminálon dolgoztam aztán most nem is próbáltam! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7272) McSzaby válasza McSzaby (#7271) üzenetére


McSzaby
őstag

Most a samba beállítás nem tetszik neki.EZ alapján már sokszor,sok gépen megcsináltam a Samba megosztásokat és most mégsem működik. Miért nem tudok csatlakozni. A gépet már DMZ-be is beraktam a routeren.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7273) szoke12


szoke12
őstag

Hogyan tudok linux alól egy windows hálózatra kapcsolódni?
A suliban kész megváltás, ha van nálam egy linux telepítő, mindenhova viszem magammal. :D

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7274) Syl válasza szoke12 (#7273) üzenetére


Syl
nagyúr

Megnyitod a hálózat tallózását és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7275) szoke12 válasza Syl (#7274) üzenetére


szoke12
őstag

Ez egy iskolai hálózat párszáz felhasználóval.
namost valahogy el kéne érnem a saját meghajtóm.
Hálózati helyeknél látom a szervereket -van 3-, de nem tudom, hogyan csatlakozzak.
Milyen parancs kell, vagy hova kell a jelszavam, nevem? :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7276) Syl válasza szoke12 (#7275) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha duplát ráböksz az adott szerverre, nem kéri be a nevet/jelszót? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7277) szoke12 válasza Syl (#7276) üzenetére


szoke12
őstag

megnyitja, mint egy mappát, és azon belül kis fura ikonokkal ellátva jelzi a nem is tudom miket...
akár melyikre kattintok, a válasz az, hogy nem lehet csatlakozni.
elméletileg valahol kéne, hogy legyen egy meghajtóm, de hogy hol van...
a három szerverből tudom, melyiken kell lennie, de mégse látom rajta.
bocsi a láma kérdésért, de még sose próbáltam ilyet....

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7278) Syl válasza szoke12 (#7277) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sem :DDD
Van itthon egy vindózos gép, de arra simán tudok csatlakozni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7279) fradi81 válasza szoke12 (#7277) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet a windowst is be kéne állítani úgy hogy te hozzáférj, szólj a rendszergazdának :)

moto g72, Ninebot d28e

(#7280) hcl válasza szoke12 (#7277) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A "nem tudod mik" - megosztások? És ha azon kattintasz, akkor nem kér jelszót/ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7281) szoke12 válasza Syl (#7278) üzenetére


szoke12
őstag

Azért köszi, na mind1... még próbálkozok.

Más kérdés:
Szeretnék csinálni egy mini-linuxot, hogy a suliban minél gyorsabban betöltődjön. Csak azok a progik legyenek benne, amiket szeretnék használni, és semmi más.
mi a legegyszerűbb mód?
előre szólok, gyakorlatilag nincs netem, 1,5-4,5 Kb, szóval csak offline dolgokból tudok építkezni.
pl egy iso módosítása megoldható?
:R

hcl: pl ott a DINA (elekrtonikus napló, arra nyilván nem tudok csatlakozni. de ott vannak még a géptermek, meg még néhány nyalánkság. és igen, nem tudom, hogy csatlakozhatnék, mert fel se kínál semmit.

fradi81: szerinted erre mekkora az esély? :DDD megkérném, ki is tiltana a rendszerből :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7282) hcl válasza szoke12 (#7281) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elektronikus napló az milyen alapú? Ha webes, akkor tudnod kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7283) szoke12 válasza hcl (#7282) üzenetére


szoke12
őstag

arra külön webes felület van. ez maga a tanári rendszer, amihez (ha jól tudom) tanulók nem férnek hozzá.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7284) hcl válasza szoke12 (#7283) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor jó kérdés. Mondjuk ha domain van az iskolában, akkor nem egyszerű hozzáférni (meg lehet csinálni Linuxon, csak macerás).

Mutogatni való hater díszpinty

(#7285) szoke12 válasza hcl (#7284) üzenetére


szoke12
őstag

Mhm... és a másik kérdésemre mi lenne a megoldás?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7286) hcl válasza szoke12 (#7285) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"elméletileg valahol kéne, hogy legyen egy meghajtóm, de hogy hol van..."
Erre gondolsz?

Ha egy windóz alól megnézed, hogy mi az elérési útja, akkor ugyanúgy megtalálhatod Linuxon is... smb://szervernév/meghajtó elérési útja... Valahogy így. Ubuntun a filekezelőben a hálózati helyek között találod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7287) szoke12 válasza hcl (#7286) üzenetére


szoke12
őstag

majd megnézem ezt is.

a mini-ubi-készítősre gondoltam volna. nem lubi, hanem ubi legyen, csak alaposan kicsontozva. szívesen megcsinálom, ha kapok vmi elindulási alapot, mert android rendszert csináltam már, gondolom ez se nehezebb.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7288) hcl válasza szoke12 (#7287) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én annyit csináltam, hogy egy virtuális gépre tettem ubuntut (csak 2Gb-os pendrive-om volt, más nem jöhetett szóba), lepusztítottam csomó mindent, és Kendek Systemback - jével csináltam róla egy lemezképet. Ezt ugyanezzel a progival kiírtam Live rendszernek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7289) róland válasza fradi81 (#7269) üzenetére


róland
veterán

Magyarul?

(Mellesleg a 32 bites változat problémamentesen működik.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7290) fradi81 válasza róland (#7289) üzenetére


fradi81
veterán

Ha ennyi nem volt elég, bele se kezdj, hívj szakembert.

moto g72, Ninebot d28e

(#7291) szoke12 válasza hcl (#7288) üzenetére


szoke12
őstag

ISo Master-be beküldtem egy 10.10 telepítőt. Mit töröljek? :U

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7292) HuMarc


HuMarc
addikt

Sziasztok!

Feltelepítettem (újra) a Torchlight-ot PlayOnLinux-on keresztül. Egy gondom lenne: Néha a billentyűzet deaktiválódik, és erre kilépnék a programból, de akkor meg kifagy. Lehet ezt orvosolni?

(#7293) róland válasza fradi81 (#7290) üzenetére


róland
veterán

(Ma kissé fáradt vagyok ahhoz, hogy tisztességesen lefordítsam. A Google Translate pedig még tanulhat magyarul.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7294) róland


róland
veterán

Újra szükségem van rá. (De mire is? Látszik, fáradok. Nem a válaszra nyomtam, hanem az új hozzászólásra.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7295) róland válasza MacCaine (#6737) üzenetére


róland
veterán

Egyszer erre, hogy miként kell AMD zárt drivert telepíteni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7296) róland válasza Kendek (#6764) üzenetére


róland
veterán

Másodszor erre, hogy miként kell a hibaüzeneteket kikapcsolni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7297) McSzaby válasza róland (#7295) üzenetére


McSzaby
őstag

Engem is ez érdekelne.(Vagy valami ilyesmi) Az a lényeg, hogy felraktam a Mint-t, de HD filmekbe nagyon belebukott. Driver hiba lehet, mert Xubuntu alatt meg ment tökéletesen ez a proci... AMD E350-s APUról van szó. Hogyan állítsam be a hardveres gyorsítást?? Smplayer,vlc, mind megbukott.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7298) swatti


swatti
tag

Sziasztok,

12.04 LTS alatt fdisk -l használatánál van egy ilyen sor: partition does not start on physical sector boundary
A telepítéskor az ubuntura bíztam a telepítés és partíciózást is. Nos ezek szerint az ubuntu nem tudja helyesen létrehozni a paratíciókat? Ezt a gondot csak formazással tudom helyreállítani? A HDD 500GB és új volt.

Köszi

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#7299) fradi81 válasza McSzaby (#7297) üzenetére


fradi81
veterán

Amit a rendszer felajánl telepítetted?
info
driver ha máshogy nem megy.

moto g72, Ninebot d28e

(#7300) McSzaby válasza fradi81 (#7299) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm! Megpróbálom! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.