Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) rigo88 válasza sh4d0w (#7220) üzenetére


rigo88
aktív tag

megrendeltem egy tp-link pci-e 1x wifikarit. ha ugyanaz a hiba előjön, visszaviszem és jön a harc a t-home-al hogy hozzanak új ráútert. :D

az ubu 12.10 x64 server az upnp? tehát bedugom az új hw-t és - ha a kernelbe benne van - kész is?

Dirr

(#7302) sh4d0w válasza rigo88 (#7301) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Upnp kicsit más, de igen, ha a kernelben van firmware a cucchoz, akkor minden további mókázás nélkül menni fog :)

https://www.coreinfinity.tech

(#7303) szoke12


szoke12
őstag

Offolok egy kicsit, ha nem baj, mert házit kell csinálnom, és segítség kéne!
Olyan dolgok kellenek, melyek fejlesztésében Linus Torvalds részt vett, vagy maga fejlesztette.
Eddig nem sokat találtam. Ugye linux kernel, Wine, ... de többet nem tudok!
Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm!
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7304) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Na memo csere megvolt mostmár egyedül eltudom indítani a Lubuntu 10.04-et.
Eddig mást nemsikerült elindítanom, viszont ez még nemismeri a tplink w422-es wifi sticket.
IBM R31 laptopról van szó. Vki írta hogy az ACPI-t bizergáljam. Hát nemlehet mert a biosába nincs is benne.

(#7305) karamblo


karamblo
tag

Sziasztok...Szeretném telepíteni a Systembacket , de nem jön össze.. Debian Wheezy-t használok.Régebben sikerült, de most egy másik gépre kellene.A legujabb repóból nem megy fel, egy régebbi deb-csomag kellett anno,, de nem tudom, melyik.Azért ide írok, és nem a Debian-topicba, mert itt gyorsabban kapok választ. Legalábbis remélem.:-:

(#7306) hcl válasza Mtbsrác (#7304) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kernel paraméterekbe (GRUB felületen "e" betű, és tudod szerkeszteni) beírni, hogy ACPI=off (ha már ott van, akkor ON :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#7307) stopperos válasza Mtbsrác (#7304) üzenetére


stopperos
senior tag

rakd fel a linux-image-generic-lts-backport-oneiric csomagot, hogy a 3.0.0 kernel felmenjen. Abban talán benne van a driver.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7308) Kendek válasza karamblo (#7305) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha PPA-ból szeretnéd - ami ugye ajánlott a frissítések miatt -, akkor csak annyi a teendő, hogy megkeresed azt az Ubuntu kiadást, amihez készült csomagok kompatibilisek a használt Debian kiadással. Csak annyi a lényeg, hogy telepítéskor ne panaszkodjon törött csomagokra.

<-ƘƘ->

(#7309) karamblo válasza Kendek (#7308) üzenetére


karamblo
tag

Kösz.! Nagyon szerettem a systembacket, rendszerfrissítésre használom főleg,mert mindent megcsinál.A hivatalos frissítéskezelőt mindig letúrom.

(#7310) szoke12


szoke12
őstag

Mi a különbség a pendrive "kiadása" és a "Meghajtó biztonságos eltávolítása" közt?
A közelmúltban 2db 8 GB-os Kingston pendrive-om veszett oda. (egyik csak 3 hónapos volt)
Amikor a kiadásra nyomok, akkor égve marad(t) a lámpája.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7311) MacCaine válasza szoke12 (#7310) üzenetére


MacCaine
őstag

Elvileg semmi.

Amíg világít, addig fut rajta a sync, ne húzd ki.

(#7312) karamblo válasza Kendek (#7308) üzenetére


karamblo
tag

Nem sikerült.. :F a systemback 0.6.2.104-est, valamint t a rendszerment 0.5.3.300 deb-csomagot töltöttem le, de mindkettőnél függőségekre panaszkodott.. Melyik csomag lehet kompatibilis a Wheezy-vel?

(#7313) szoke12 válasza MacCaine (#7311) üzenetére


szoke12
őstag

Nem alszik ki.
Gnome2 fel ső panelre tehető "Meghajtócsatoló"-t használom. És ott csak kiadás van. És annál szépen lecsatol, de a lámpa égve marad. Még egy óra múlva is. Míg a biztonságos eltávolíásnál azonnal elalszik.
Mindegyik Ubi rendszeremen, minden pendrive-ommal ezt csinálja. :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7314) MacCaine válasza szoke12 (#7313) üzenetére


MacCaine
őstag

Mi van akkor, ha terminálban kiadsz egy sync meg egy umount /dev/sdXX parancsot?

(#7315) szoke12 válasza MacCaine (#7314) üzenetére


szoke12
őstag

Ugyanúgy világít, csak lecsatolja. de a meghajtócsatoló látja még.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7316) Kendek válasza karamblo (#7312) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én a PPA-t javasoltam, hogy a Systemback tárolóját vedd fel. Ne letöltött csomagokkal bajlódj, hanem tárolóból próbáld telepíteni. Pár csomagról van szó, ha nem ütközik semmi semmivel, akkor jó.

<-ƘƘ->

(#7317) karamblo válasza Kendek (#7316) üzenetére


karamblo
tag

Ezt írja ki :W: Sikertelen letöltés: http://ppa.launchpad.net/nemh/systemback/ubuntu/dists/wheezy/main/source/Sources 404 Not Found

W: Sikertelen letöltés: http://ppa.launchpad.net/nemh/systemback/ubuntu/dists/wheezy/main/binary-i386/Packages 404 Not Found

E: Néhány indexfájlt nem sikerült letölteni. Figyelmen kívül lettek hagyva, vagy régebbiek lettek felhasználva.
karamblo@debian:~$

(#7318) Kendek válasza karamblo (#7317) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Debian kiadásaihoz nem készülnek a PPA-kban csomagok, ezért írtam, hogy próbálkozz az Ubuntu kiadásaihoz szántakkal. Lucid, Natty, Oneiric, Precise és Quantal a jelenlegi választék, a wheezy helyett.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7319) MacCaine válasza szoke12 (#7315) üzenetére


MacCaine
őstag

Ahogy nézem a guglit, nem csak nálad van így. Azt is írják, hogy lecsatolás után a világító LED ellenére is biztonságos eltávolítani (ha adatvesztésed lesz emiatt, akkor nem én mondtam ;] ).

(#7320) kiskaktusz válasza leslieke (#7232) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Na így jó. :) Kösz a tippet! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7321) God Vazzeg válasza karamblo (#7317) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Precise csomagokkal próbálkozz! Ott ahol felvetted a tárolót, nyomj rá a szerkesztésre, és ne wheezy legyen a disztro hanem precise. Úgy szerintem jó lesz :K Nekem is így kellett trükközni nadia alatt :D

(#7322) leslieke válasza kiskaktusz (#7320) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igazán nincs mit. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7323) karamblo válasza God Vazzeg (#7321) üzenetére


karamblo
tag

Kösz! Sikerült.

(#7324) szoke12 válasza MacCaine (#7319) üzenetére


szoke12
őstag

Pont azért kérdem, mert mióta linuxot használok, azóta ezzel csatolgatok le, és már 2 (azaz kettő) (8 GB-os pendriveom halt meg. emellett a telóm memkariját is úgy kellett DiskDigger-el visszaállítanom, mert eltűnt róla minden.
Kezdek aggódni... :O :U

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7325) God Vazzeg válasza szoke12 (#7324) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Napi szinten 8-10 alkalommal pendrive-zok, linux ki, win be, win ki, linux be, még egyszer se borult meg a fájlrendszer rajta, pedig fat32 :)

(#7326) MacCaine válasza szoke12 (#7324) üzenetére


MacCaine
őstag

Mennyi idős pendrive-ok voltak, és mennyire aktívan használtad őket? Milyen gyártmány?

[ Szerkesztve ]

(#7327) hcl válasza szoke12 (#7324) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 0db halálozott el, és van egy, ami cache-nek használatos, napi szinten darálódva...

Mutogatni való hater díszpinty

(#7328) chab7 válasza kiskaktusz (#7320) üzenetére


chab7
addikt

Én ugyanezt szoktam csak a panel ikonján kattintva menüből kilépéssel. DE ha véletlenül futva hagyom és úgy állítom le a gépet és indítom máshol újra akkor sem szokott ez a hiba megjelenni. De tény hogy rendesen kilépve pedig abszolut nem kell hiba legyen - ahogy már neked sincs ;)

(#7327) hcl: Nálam is használatban van a legelső 64 megabájtos pendrive is :) Köszöni szépen jól van, jelenleg egy set-top-box csatornaképeit (piconjait - és többezres nagyságrendben) tárolja.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#7329) szoke12 válasza MacCaine (#7326) üzenetére


szoke12
őstag

Kingston G100 8GB volt mind kettő az egyik 3 éves, a másik 3 hónapos (!)
Napi szinten használtam, volt hogy gigás állományokat pakoltam át egyszerre velük.
Mivel az első bevált, azért vettem még egyet belőle, de az hamarabb elhalálozott. Utána rá egy hónapra halt meg a másik.
Ettől az égő lámpától félek kicsit. Miért nem alszik ki? :F
Na mindegy, csak a felső panelon levő "Meghajtócsatoló"-nál van ez.
De kezdek a laptopom USB portjára gyanakodni, ami ráadásul egy hub-bal van 4 fele osztva. (külső betápja nincs)

Szerk: Gyors bemértem, 4,6 V-ot ad le a HUB áganként. Ez elég?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7330) hcl válasza szoke12 (#7329) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bőven, az USB tápja 5V, de a legtöbb eszköz már 3,5 körül működik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7331) stopperos válasza szoke12 (#7329) üzenetére


stopperos
senior tag

Nekem betáp nélküli hubbal voltak gondjaim, végül csak egeret és billentyűzetet osztottam meg. Se pendrive se nyomtató, inkább kihúzgattam őket. Furán viselkedtek néha.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7332) hcl válasza stopperos (#7331) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a betáp nélkülin inkább olyasmit érdemes, aminek van saját áramforrása (nyomi).
Az USB port lead 5V, 500mA -t. A HUB is fogyaszt, így a HUB 4 portjára már csak 450mA jut esetleg (és az oszlik négyfelé), és az egyik legtöbbet meg pont az egér eszi... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7333) stopperos válasza hcl (#7332) üzenetére


stopperos
senior tag

Akkor még fiatal és tudatlan voltam...

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#7334) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Melyik mappában is tarolja az ubi a softcenterből lehuzott dolgokat?
Kikéne pucolnom mert a remove autoclean parancs nemtörölte ki sajnos és ugyanúgy
a rossz progit pakolja fel.

(#7335) fradi81 válasza Mtbsrác (#7334) üzenetére


fradi81
veterán

Mit nem tudsz letörölni? sudo apt-get remove programnév

moto g72, Ninebot d28e

(#7336) Mtbsrác válasza fradi81 (#7335) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ez is megvolt. Az a baj hogy ha újra akarom installálni a progit, akkor a cache-ből telepíti fel és nem húzza le az újat esetleg.

Megtaláltam:
var/cache/software-center mappából kellett kipucolnom és mostmár megy. Leszedte a működő motyót.

[ Szerkesztve ]

(#7337) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

SÜRGŐS!!!

Nagyjából azóta (bár nem tudom, hogy emiatt-e) amióta megpróbáltam telepíteni a wlan kártyám driverét a további illesztőprogramokban, egy pár perc használat után (onnantól számolva, hogy bekapcsolom a gépet) megjelenik fekete háttérrel egy csomó szöveg, és az egyetlen, amit tudok csinálni, hogy kikapcsolom a gépet!
:O :O :O :O :O
Ubuntu 12.04.2 (32bit)
Valamilyen Broadcom kártya
DELL inspiron b130
http://1.bp.blogspot.com/-p_VffbDJvgg/TcILfaarJqI/AAAAAAAAADE/t9CV0dAX-tc/s1600/kernel_panic.png

Valami ilyesmi a hiba (bár ez csak egy része a hibaüzenetnek) és nekem nem jelenik meg a kernel panic szöveg sehol.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7338) PuMbA válasza sz.balazs.95 (#7337) üzenetére


PuMbA
titán

Kernel hiba. Tedd fel a 12.04.1-et és azt frissítsd, 12.04.2-ben lévő kernel nem valami ultrastabil kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#7339) sz.balazs.95 válasza PuMbA (#7338) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem csak a 11.10 van meg, így csak azt tudom telepíteni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7340) PuMbA válasza sz.balazs.95 (#7339) üzenetére


PuMbA
titán

Az van meg amelyiket akarod, mert ingyenesen letölthető mindegyik :) Közben megnéztem a laptopod és igen régi masina. Szerintem ezek közül érdemes valamelyiket telepítened, csak nézz utána, hogy melyik kezelőfelület tetszik neked.

(#7341) sz.balazs.95 válasza PuMbA (#7340) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ugy értem az az egyetlen ami ki van nekem írva CD-re.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7342) sz.balazs.95 válasza PuMbA (#7340) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na, meg is van.
Ujbol 11.10 van fent.

Vajon ha frissitek 12.10-re, ott is jelentkezni fog a hiba? :F
Mostmar nem merek semmit csak ugy telepiteni... :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7343) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#7342) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez fura...
Nem birom telepiteni az Operat!
Eddig sose volt ilyen problemam... :F

:W

Tovabba az is erdekes, hogy most nem ajanlja fel a wlan driveret...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7344) fradi81 válasza sz.balazs.95 (#7343) üzenetére


fradi81
veterán

terminálba: sudo apt-get install opera
hibaüzenet?

moto g72, Ninebot d28e

(#7345) sz.balazs.95 válasza fradi81 (#7344) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7346) hcl válasza sz.balazs.95 (#7345) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

sudo apt-get install update ? Ésutána kiadni egy telepítést?

Mutogatni való hater díszpinty

(#7347) sz.balazs.95 válasza hcl (#7346) üzenetére


sz.balazs.95
veterán



:Y :F

A feladat nem figyelheto meg?
Welcome to CCCP vagy dafuq? :C

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7348) hcl válasza sz.balazs.95 (#7347) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ÁÁÁÁ, este van :D sudo apt-get update :D:D:D:D:D:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7349) sz.balazs.95 válasza hcl (#7346) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Idokozben en is rajottem, hogy az install nem kell oda. :)
Ugy mukodik.
De az operat most se kivanja leszedni... :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7350) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hogy lehet a belépési jelszavat megváltoztatni, de úgy hogy továbbra is KÉT betü maradjon a jelszavam csak más karakter természetesen. Pl teszem azt két aa a jelszavam(ugye ezzel engedélyezek mindent), de én bb-re akarom megváltoztatni azt már nemengedi a rendszer, csak minimum 5 v. 8 karakterre de abba legyen bötü meg szám is. Ezt nemlehet valahogy megkerülni? Szájbarágósan thx :R .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.