Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) #68216320 válasza Tamás88 (#6298) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt nem írtam, hogy megtelik :)
Csak konzolos lenne jó, mivel nincs rajta GUI és nem is lesz.
Illetve SSH-n kellene használnom.
Az világos, hogy nem lesz baja az ubuntunak, de összefertőzi egy idióta kliens miatt, aki nem képes telepíteni egy antivírust, az egész hálózat klienseit. Sajnos nagyrészt win-ek.

(#6302) Syl válasza #68216320 (#6301) üzenetére


Syl
nagyúr

Boldogok a lelki szegények, övék a mennyek országa...

;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6303) hcl válasza #68216320 (#6294) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem sok esély van rá, hogy vírust kapott. Amúgy a logok néha tényleg megszívatnak :D Érdemes néha törölni, vagy a logrotate-el korlátozni a méretüket.

Mondjuk igen, a windózos gépek védelme érdekében tehetsz rá vírusirtót, abból nincs baj.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6304) sh4d0w válasza #68216320 (#6301) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az ilyen klienst le kell tiltani a piába... aztán majd a fejéhez kap, ha nincs netzwerkje.

https://www.coreinfinity.tech

(#6305) Tamás88 válasza sh4d0w (#6304) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy nem tud felmenni a Facebookra.

(#6306) Eastman válasza Eastman (#6265) üzenetére


Eastman
őstag

#6265-re valaki? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6307) #68216320 válasza sh4d0w (#6304) üzenetére


#68216320
törölt tag

A probléma az, hogy nem tilthatom le, mivel a ügyfelekről van szó. Írhatják is a fájlokat, amiket más ügyfelek továbbhasználnak. Részletekbe nem mennék bele, de a lényeg, hogy minden ügyfél saját laptopjával dolgozik, ami ugyebár lehet akár vírusos is. Ezért lenne jó valami védelem a kiszolgálóra.

Syl, hcl, Tamás88: ?? lemaradtam valamiről? miféle log?

(#6308) hcl válasza #68216320 (#6307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Log = rendszernaplózás.
/var/log könyvtár.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6309) #68216320 válasza hcl (#6308) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, tudom. Azt nem értem csak, hogy miként jön ez ahhoz, hogy SSH-n használható vírusirtót szeretnék az ubuntus gépre.
Mikor Tamás88 felhozta itt a log dolgot, már ott sem értettem, hogy miért.

(#6310) hcl válasza #68216320 (#6309) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt írtad, tele van, azt érthettük félre.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6311) #68216320 válasza hcl (#6310) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt hittétek akkor, hogy az a hiba, hogy tele van tartalommal. Világos. Ezt csak azért írtam, h jelezzem, ezeket szeretném megvédeni. Valóban félreértelmezhető. Próbálok pontosabban fogalmazni legközelebb.

Nos, tehát a feladatom továbbra is az, hogy találjak ubuntu 12.04-re telepíthető, lehetőleg ingyenes antivírust, ami megvédi azokat a hálózaton elérhető fájlokat, amiket a samba megosztáson esetleg az antivírus nélküli windows kliensek használat közben megfertőznek.

[ Szerkesztve ]

(#6312) Syl válasza #68216320 (#6307) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az idézetemmel a felelőtlen windows-os felhasználókra céloztam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6313) hcl válasza #68216320 (#6311) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresni se nagyon kell

A Clamav ingyenes.
Parancssorból szerintem mindegyik managelhető. De van, amelyiknek web interfésze is van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6314) #68216320 válasza hcl (#6313) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, lehet keresni, de ha valaki tapasztalat alapjan ajanlana egyet az sokat lendithet a dolgon. Esetleg probaltal mar valamilyet? Lehet feldobok egy ures gepre egy ubuntut+antivirust es probalgatom mielott elesben hasznalom.

Syl: na igen. ha tudnad milyen allapotu win-ekkel jonnek az ugyfelek. van olyan, amin gyakorlatilag minden linkre kattintasnal az ie-ben megnyilik egy gratisz oldal online pokerrel :) Na ezektol mentenem a tobbi klienst.

(#6315) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Adott egy ProFTPD szerver, amivel adott userek elérik a home-jukat.
Szeretném azt ha bizonyos userek elérnének egy másik mappát is ami teljesen máshol van.
Jelenleg mindenki locokolva van a saját home-jába.
Hogy tudom ezt megoldani?

Előre is köszi!

(#6316) Syl válasza #68216320 (#6314) üzenetére


Syl
nagyúr

ha tudnad milyen allapotu win-ekkel jonnek az ugyfelek

Hajjaj! :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6317) #68216320 válasza Syl (#6316) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azta! Diszkreten elegans es visszafogott :)

(#6318) róland válasza Syl (#6316) üzenetére


róland
veterán

Szia "Hétkilenced"!

Szép kis képernyőfotó. Nagyban is látható? (Nem lehetne betiltatni a böngészőbe telepíthető eszköztárakat?) Van olyan, aki képes volt ennyit feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6319) dany27 válasza Syl (#6316) üzenetére


dany27
őstag

Ez mi a rosseb?? :Y
Ez valaki tényleg így vitte be hozzád? :C

[ Szerkesztve ]

(#6320) Tamás88 válasza dany27 (#6319) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A legjobbat azt szeretem, amikor oda hívnak, és arról panaszkodnak, hogy eddig egy x oldalt állított be, és most nem az jön be, hanem egy y oldal, és hogy csináljam meg. Először kigyomlálom a káros alkamazásokat azokat is, amik "jaj az kell, mert..."-is, majd utána visszaállítom azt az oldalt, amit szeretne.

(#6321) dany27 válasza Tamás88 (#6320) üzenetére


dany27
őstag

True Story :D

Közben: megoldottam az FTP-s gondomat. mount --bind segített! :R

(#6322) Fire/SOUL/CD válasza #68216320 (#6314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenes, valósidejű, levél átjáró/email szűrést támogató(többet), magyarul is tudó AV, a Windows-on megszokott felülettel és kezelhetőséggel. Én ezt használom és telepítem máshol is. Tegyél vele egy próbát, hátha beválik számodra is.
Comodo AV | Screenshot

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6323) #68216320 válasza Fire/SOUL/CD (#6322) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. Elméletileg van CLI-ből használható modulja. Tesztelni fogom.

(#6324) brownus válasza buherton (#6281) üzenetére


brownus
veterán

hol és mit kell beállítanom, hogy ha pl. a videó képet kiküldöm a nagy monitorra, ne kapcsolja ki egy idő után? pedig az energia gazdálkodási lehetőségeknél mindent kiszedtem, hogy soha semmit ne csináljon... köszi!

(a vga egy ati 5730, switchable, de az alaplapit kikapcsoltam a biosban....)

[ Szerkesztve ]

(#6325) Kendek válasza brownus (#6324) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy
xset s off
parancs valószínűleg segít. Ha nem kapcsol ki a monitor 10 perc múltán, rakd be az indítópultba.

<-ƘƘ->

(#6326) csixy válasza Syl (#6316) üzenetére


csixy
addikt

Ha ezt valahová kitennéd rendes felbontásban akkor feltenném háttérnek ! Persze előbb szürkeárnyalatúvá alakítanám , hogy legalább az aktuális ikonok láthatóvá váljanak. A címe lehetne mondjuk : Butaságom története.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6327) hcl válasza csixy (#6326) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy
"The User" :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6328) sonar válasza róland (#6318) üzenetére


sonar
addikt

firefox alá van browser protect ami nem engedi az ilyen vackokat feltelepiteni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6329) Syl válasza dany27 (#6319) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem, ezt a guglin találtam.
Nekem még csak négy-öt eszköztáras IE-vel volt dolgom. Mondtam a gazdájának, formatcé. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6330) szoke12 válasza God Vazzeg (#6291) üzenetére


szoke12
őstag

És az konkrétan live is lesz, vagy csak telepíteni lehet majd?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6331) God Vazzeg válasza szoke12 (#6330) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Esetleg ha kipróbálnád?? :U

(#6332) karamblo


karamblo
tag

Egyik gépemen 12.04 Ubuntu, a másikon Debian wheezy van. Feltehetek rájuk "Mate"-desktopot? Az LMDE-hez van, ezért gondolom, a Debianra nem lenne akadály, de Ubira nem tudom.. És még annyit, hogy a LMDE tárolói használhatók-e Debian-hoz? Előre is kösz.

(#6333) Kendek válasza karamblo (#6332) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

http://wiki.mate-desktop.org/download
Az LMDE Debian tárolókat használ közvetlen, azokat használhatod Debianhoz is, igen, hiszen a sajátjai. A Mint külön tárolóit csak akkor érdemes használni ha a Minttet használod, egyébként nem sok értelme van.

<-ƘƘ->

(#6334) God Vazzeg válasza Kendek (#6333) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Felraktam a systemback-et a mint14 nadia-ra, mate felületű, és jelentem tökéletesen üzemel. Annyi hogy a nadia-t át kellett írnom precise-re, és így már lehúzta a synaptic :K

(#6335) Kendek válasza God Vazzeg (#6334) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kiváló, de remélem, hogy a hamarosan esedékes következő verzió is hasonlóan jól fog működni rajta. :)

<-ƘƘ->

(#6336) God Vazzeg válasza Kendek (#6335) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bízunk benne :R

(#6337) karamblo válasza Kendek (#6333) üzenetére


karamblo
tag

Köszönöm!

(#6338) eternam


eternam
tag

Sz@r a linux mert nem fut rajta az aktuális Call of Duty.
Sz@r a windows mert tele van vírussal.
Sz@r a mac mert drága és annyit nem ér.

Nem kell számítógépet venni! :-)

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#6339) Fire/SOUL/CD válasza eternam (#6338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

C64 és mindhárom probléma megoldva. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6340) HuMarc válasza eternam (#6338) üzenetére


HuMarc
addikt

És az első kettő csak mondvacsinált indok.

1. És ha nem érdekel a Call of Duty?
2. Ha valaki értelmesen tud böngészni, nem kap be vírust.
3. Na ez speciel igaz...

(#6341) eternam válasza HuMarc (#6340) üzenetére


eternam
tag

Nem kell mindent komolyan venni. Néha lehet hülyéskedni is, nem?

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#6342) HuMarc válasza eternam (#6341) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja bocsi, akartam smiley-t tenni, csak lemaradt :D

(#6343) hcl válasza eternam (#6338) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sz@r a user, mert nem tud kompromisszumot kötni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6344) sh4d0w válasza HuMarc (#6340) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hogy tisztába tegyük a dolgokat, még ha csak poénnak is szántad a hozzászólásod: a 2. pont teljesen hamis.

https://www.coreinfinity.tech

(#6345) HuMarc válasza sh4d0w (#6344) üzenetére


HuMarc
addikt

Miért is? Én (ugyan most már nem használok Windows-t, de használtam több évig és sosem volt vírusom, pont azért, mert nem no name (sőt, semmilyen) warez oldalt és mert figyelek arra, hogy milyen tartalmakat nyitok meg és mit nem. Oké, így is van esélye, hogy egy vírus valahogyan bejut a rendszerbe, de tapasztalataim szerint egy ész nélkül kattintgató, minden Download-gombra rányomó illetőnek sokkal több az esélye egy vírusra, mint egy olyan embernek, aki odafigyel, hogy mit tölt le, honnan tölti le, stb.

Ja de, eddig egyszer töltöttem le egy vírust, direkt, hogy megnézzem, Ubuntu alatt mi a hatása.

(#6346) eternam válasza #68216320 (#6311) üzenetére


eternam
tag

Ha nem fontos a wine és a rajta futtatott játékok, akkor az ingyenes Comodo Antivírus for Linuxot ajánlanám, ami ráadásul még magyar nyelvű is. Azért írom, hogy hogy wine-ről futtatott játékok, mert ha a Comodo valós idejű védelme aktív, akkor a játékok mikor indítod befagynak és csak a reset segít.

Én személy szerint a NOD32 Linux Desktopot használom, aminek szintén van valós idejű védelme és mellette lehet játszani, viszont fizetős. Egy elviselhető hibája van, mégpedig mikor windowsos exe-t töltesz le, néha mérettől függően fél percig is vizsgálja a letöltött fájlt és addig a böngésző befagy és egy kicsit lassítja az apt-ot is.

Van még 12.04-re a Symantec Antivírus for Linux MR14, ami egy borzalom, az összes nagy méretű fájl indulása egy óra, mert leellenőrzi futás előtt és csak egy bizonyos kernellel működik a valós idejű védelme. A GUI-ja elég puritán, még keresni is csak parancssorból tud.

Ill. van még Dr Web for Linux. aminek van egy bugja, nem szereti a Libreofficet, ha a valós idejű védelme aktív, a Libreoffice nem indul. Egyéb probléma nincs vele.

Van még a Sophos Antivírus for Linux, ami nekem személy szerint azért nem tetszik, mert a böngészőben nyílik a GUI-ja, de komolyabb probléma nincs vele.

Van még a McAfee Antivírus Enterprise for Linux, amit soha nem próbáltam, így nem tudok érdemben nyilatkozni róla.

Az általam felsoroltaknak van valós idejű védelme.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#6347) BoB válasza HuMarc (#6345) üzenetére


BoB
veterán

Azt hogyan állapítottad meg hogy nem kaptál be semmilyen vírust/trójait vagy egyéb mást?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6348) karamblo


karamblo
tag

Használja valaki ezt a disztrót?

http://www.youtube.com/watch?v=z7JrgmKyj8s

(#6349) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

[link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6350) szoke12 válasza God Vazzeg (#6331) üzenetére


szoke12
őstag

El kell döntenem, hogy mit töltök le a 2,2 kbs sebességű netemmel, ezért inkább megkérdeztem. Na mind1. Olvastam utána, és sourceforge-ról leszedtem ezt: rendszerment-gb3_0.5.3.300_all.deb
DE:

Adtam neki futási jogot. De az eredmény ugyanez.
Apt ezt írja:
szoke12@szoke12-laptop:~/Letöltések$ sudo apt-get install *.deb
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész
E: Az alábbi csomag nem található: rendszerment-gb3_0.5.3.300_all.deb

Most mit rontottam el? :U

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.