Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) DJosef


DJosef
őstag

Na felment rendesen az Ubi.

Rogton egy kerdes keppel illusztralva:

Hogyan tudnam az SDA2 es SDA5 ugy osszevonni, hogy csak egy legyen belole?

Forget about it

(#27402) lev258 válasza DJosef (#27401) üzenetére


lev258
veterán

Azok most is "egyek". Az sda2 egy kiterjesztett partíció lett, annak része az sda5.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27403) DJosef válasza lev258 (#27402) üzenetére


DJosef
őstag

Tehat akkor jo igy ahogy van?

Ha esetleg mondjuk ujrakell telepitenem a rendszert akkor a kepek filmek stb amik a sajat mappaban vannak azok megmaradnak? ( a /home alatt levo cuccok)?

Forget about it

(#27404) lev258 válasza DJosef (#27403) üzenetére


lev258
veterán

Ha nem formázod majd, akkor igen.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27405) Melack


Melack
veterán

Kijött az 5.2-es LibreOffice, de a Unity Store (vagy hogy is hívják) nem talál frissítést, a letölött package-t meg nem tudom feltenni programsorból. Vmi ötlet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27406) lev258 válasza Melack (#27405) üzenetére


lev258
veterán

Ha a libreoffice fresh tárolót használod, akkor hamarosan megérkezik a frissítés.
Csak úgy magától nem frissül, semelyik disztribúcióban nem szokott (az elérhető csomagok zárolva vannak).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27407) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni teszteléshez(kiváltképp AMD CPU tulajdonosok)Mint azt tudjátok, mai nap jelent meg az Ubuntu 14.04 5. karbantartási kiadása, melyből készítettem egy OpenBox remaster-t. Az előzőtől eltérően egy elméletileg AMD és Intel CPU-kra egyaránt optimalizált compton konfigurációs fájlt sikerült összehoznom, mellyel reményeim szerint sem AMD, sem Intel CPU-kon nem lesz gond. LETÖLTÉS ÉS INFO

Segítségeteket előre is köszönöm.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27408) Lathronos válasza Lathronos (#27407) üzenetére


Lathronos
őstag

Elrontottam a linket, bocsánat. INFO ÉS LETÖLTÉS

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27409) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Arra tudtok nekem valamit mondani, hogy a dell vostro 3460-as notebookomon(intel i3 2.4GHz cpu, 4GB DDR3 RAM, intel HD plusz Nvidia ööö gt 640M dedikált videókártya) -on miért érzem rettenetesen gagyinak az ubuntu 16.04 unity-t?
Egyszerűen olyan mint egy időutazás vissza 7évet. A youtube lassan jön be, a weboldalak böngészése döcögős, a sorok mintha meg meg hullámoznának.
A videókrátya driverem a rendszer szerint jól működik, kipróbáltam az open source drivert, az Nvidia 'tested' driverét, letöltöttem a direkt nvidia webldalról is a drivert, feltettem, de ugyan az a helyzet, Ha váltok Intel HD-ra azzal is, dettó.
Asztali PC-m ami I7-es de ugyan úgy 4GB DDr3- plusz nvidia vga, simán megy, tökéletes konfortos élményt nyújt a rendszer.
Plusz a notebookon minden indítás egy 'ubuntu error please send massage'-el indul, míg az asztalin nem. PEdig ugyan gy friss telepítés mindkettő pár nap eltéréssel, ugyan azzal az image-el, a notit ujra is tlepítettem azóta, mindkettőn win10-van külön partíción mellette. Mindketttőn 1024MB SWaP, ext4 a rendszer. ugyan olyan hdd...
Nem értem egyszerűen mibaja a dellemmel, amit amugy gyárilag lehetett venni egyel előbbi ubuntuval.
Nem hinném, hogy a cpu a gyenge keresztmetszet, nem olyan gyenge ez, win10is tökéletesen megy rajta, plusz a system monitor szerint 30% fölé nem ment még mióta használom... Egyszerűen tényleg nem értem mivan.Valamit ötletet kérnék,.

Szerk.: plusz fel-fel pörgeti a ventimet is sűrűn, míg a win10 3-4 youtube videó mellett sem, anélkül hogy melegedne. Plusz feltettem közbe az buntu mate-et arra fel a unity-t és ugyan azt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#27410) lev258 válasza brickm (#27409) üzenetére


lev258
veterán

Live-ban is csinálja? Mással próbáltad (Ubuntu Mate, Xubuntu, Linux Mint)?
Ha mással nem is, de az Intel-lel rendben kellene mennie.
BIOS/UEFI a legfrissebb?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27411) brickm válasza lev258 (#27410) üzenetére


brickm
őstag

Csinálja mate-tel próbáltam, a sima gnome felüelttel is, ha azt hagyom meg.
Most nem hozza az indítás utáni errort, pedig eddig minden indításnál hozta.
De a venti fepörög már a loginnél, ha nyitok egy YT videot is csinálja, plusz meg meg akad a görgetés pillanatokra.
Proci 20% átlagon megy így 3lappal, nulla bővítménnyel, winnél ugyan ez 8-10 lap. sok-sok bővítmény mellett. Szóval valami hardvert nemigen szeret nálam, pedig a 2014 mid macbook pro-t is ilyen hardverekre építették, azon meg megy a 16.04 rendesen.
megnézem közbe a live usb-vel.

bios friss, uefi módban vagyok, de próbáltam uefi nélkül is, akkor is ugyan ez a helyzet.

--
Most a truecrypt lemezképeket nem tudja felcsatolni, meg a kábeles netet dobta el az előbb.

Félreértés ne essék, nem kezdő inuxos vagyok, sokáig debian 6-0n éltem, csak azon annyit kellett google-zni meg hekkelni, hogy inkább ubuntuznék, de...ő nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#27412) brickm válasza brickm (#27411) üzenetére


brickm
őstag

Na leteszteltem a live usb-vel.
A görgetés közbeni sorhullámzás az megszűnt ugyan, de ugyan úgy meg meg akad a lap görgetés közben.
Illetve annyi változott, hogy a live képpel rendesen főzi a gépet. A proci már 75C fölött volt mikor ujraindítottam, egy YT video 720p-ven, plusz egy google lap volt megnyitva semmi más, cpu terhelés 30%, hdd lekapcsolt.

Visszabootoltam win7-re 73C-nál fogta meg a gépet, felpörgette a ventit, lehűátötte 60ra most onnan viszi apránként le, szintén megy a YT 720p-ben, plusz egy lap(ez).
Így nyáron 45-50C körül szokott netezéssel menni a cpu windows mellett, ritkán megy 65re fel egyből észreveszem mert akkor pörget rá.
Míg ezt megírtam már 60alá is ment.

Valamit nem úgy használ nálam az ubuntu ahogy kellene ez tuti.

(#27413) Melack válasza lev258 (#27406) üzenetére


Melack
veterán

Tárolót hogy tudok a rendszerhez adni? Mert a chrome is gondolom így frissül.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27414) Lathronos válasza Melack (#27413) üzenetére


Lathronos
őstag

A chrome maga adja hozzá a google tárolót. Nem kell csinálnod semmit. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27415) lev258 válasza brickm (#27412) üzenetére


lev258
veterán

Valami tényleg nincs rendben. Ennyire semmiképp sem szabad felfűtenie.
Eddig annyit találtam, hogy pár éve jelezték a Dell felé, hogy ennek a típusnak hűtéskezelési gondjai vannak mind Linux rendszerek, mind Windows 7 alatt. Ha az UEFI-ben tudsz ilyet állítani, kapcsold csak Intel videókártyára és úgy próbálkozz vele, különböző Live-okkal. Esetleg próbálhatsz korábbi verziót is, de ebben az esetben ne a 14.04.5-öt próbáld.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27416) Dave™ válasza brickm (#27412) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megoldani nem fogja a problémád, de a TLP csomag telepítésével legalább a megfőzést elkerülheted, jelentősen tudja csökkenteni a fogyasztást (valamit jobban pörget a kelleténél gondolom).

(#27417) brickm válasza lev258 (#27415) üzenetére


brickm
őstag

Hűtés kezelési gondjai?
Ez nekem új, eredeti win 7 pro-val vásároltam annó amikor kijött, de soha nem tapasztaltam vele gondot. pedig counter strike source max grafikán ment rajta, meg a BF2, company of heroes...
Pont azért imádtam, mert nem melegedett meg a billentyűzete, nem úgy mint előtte az asus laptopnak, azt ezért is cseréltem le, meg nyilván a vérfrissítés miatt.

Ugyan ezt a gépet vette akkor a cég ahol dolgoztam csak i7-tel, azzal se volt gond. Akkor hallottam maxon pörögni a ventillátoromat, amikor a BIOS frissült. Soha műskor és 75fokot nem mért sose a HW monitor.

Dave™

Köszi kipróbálom holnap..

Még az is eszembejutott, hogy feltettem pár napja a laptop mode-ot, nem emlékszem pontosan a csomag nevére már, de azzal se javult semmit, csak kikapcsolgatta a vezetékes egeremet 5mp-enként h nem mozgott, ami rettenetesen idegesített, úgyhogy le is vettem.

[ Szerkesztve ]

(#27418) Lathronos válasza lev258 (#27415) üzenetére


Lathronos
őstag

Mi bajod a 14.04.5-tel? :F Én eddig semmi hibát nem tapasztaltam.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27419) lev258 válasza Lathronos (#27418) üzenetére


lev258
veterán

Nincs bajom vele, de ha tesztelni akarunk valamit, akkor megfelel a 16.04-nek. Mivel azzal próbálta eddig, így értelemszerűen korábbi verzióval érdemes folytatni.
brickm: Igen, írtak hűtési gondokról, bár még 2012-ben és nem tudom, azóta adtak-e ki esetleg javítást (az sem kizárt). Esetleg néhány tippet kaphatsz még személyesen is valakitől: [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27420) Damateo válasza brickm (#27417) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nem lehet hogy csak egy újra pasztázásra lenne szükség?
Csodákat tehet. (nem tudom mikor volt utoljára)

(#27421) brickm válasza Damateo (#27420) üzenetére


brickm
őstag

~ 1 hónapja pasztáztam kb. Pormentes az egész.
Azon gondolkodom hogy az ipari controllerekben használatos kétkomponensű hűtőt teszem most bele. Eddig nem mertem nehogy az túl sűrű legyen bele.

Köszönöm, ráírok valakire még megpróbálok egy új debiant is a gépen.

(#27422) brickm válasza lev258 (#27419) üzenetére


brickm
őstag

Na ma böngészés közben előjött az i7-esen is a görgetés közbeni hullámzás, azon ráadásul nem is csak egy ponton(dellen csak felső egyharmadnál hullámzik) ennél az alsó harmadban is. Pedig eddig egyáltalán nem csinálta.
Viszont ezt nem tudja melegíteni, de a 3 db 1 Amperes ventillátorral meg is lepődnék ha sikerülne neki.
Most megpróbálom open suse-val meg debiannal mit csinál, hátha valamelyik beválik.

Egyébként megnéztem az additional driver listát az i7-esen, egyedül a cpu-nak ad valami drivert abban a menüpontban, se vga-nak se semminek.Pedig intel a hálókártya is,a BUS illesztők is, vannak PCI-PXI és PCI-PXI-e bridge-ek, switchek benne amiknek nem ad additional drivert,mégis működnek. Egyedül a speciális isntruments-ek ismeretlenek, aminek kell a saját driverük.

Szerk.: érdekesség, ha felteszem Virtualboxba, ugyebár adok neki vagy 2GB Ram-ot, meg egy magot!!!! simán megy, gond nélkül. Nem hullámzik. Nem akad. kellemesen grdül a windows mellett és még a két rendszer együtt sem melegíti a gépet. Viszont megfigyeltem, hogy a virtualbox emel át dolgokat driverek gyanánt a linuxba, jól vettem észre?

[ Szerkesztve ]

(#27423) brickm válasza brickm (#27422) üzenetére


brickm
őstag

Azt hiszem meglesz a gond.
A linux mint 18 kiírta indulásnál, hogy gond van a video kártya driverrel, ami magasabb cpu használatot fog eredményezni.

(#27424) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Feltelepítettem a lubuntu 14.04.5-öt, lecseréltem az lxde-t openboxra, és érdekes dologra lettem figyelmes, igencsak sokat fogyaszt a rendszer

Firefox-szal(csak a kezdőlapom aktív semmi más

Üresjáratban

TOP

Normális, hogy OpenBox-szal ennyi RAM-ot fogyaszt? A 14.04.4 ennek a felével is megelégedett. Vagy a 4.4-es kernel ilyen nagy étvágyú?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27425) BoB válasza Lathronos (#27424) üzenetére


BoB
veterán

"lecseréltem az lxde-t openboxra"

Az lxde openbox-ot használ. Szóval mit csináltál pontosan?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27426) Rimuru válasza BoB (#27425) üzenetére


Rimuru
veterán

Az LXDE egy DE ami openboxot hasznal, az openbox pedig egy WM szoval ha DE-t WM-re cserel az szerintem eleg egyszertelmu. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#27427) Lathronos válasza BoB (#27425) üzenetére


Lathronos
őstag

Leszedtem a lubuntu-desktop és lxde csomagokat függőségeikkel együtt néhény kivételtől eltekintve(lxrandr,lxappearance), majd telepítettem az openbox csomagot+obmenu+openbox-xdgmenu+compton+nitrogen+tint2+thunar+gedit+amiket magukkal rántottak függőségeket.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27428) Lathronos válasza BoB (#27425) üzenetére


Lathronos
őstag

Megvan az irreális RAM fogyasztás oka: HOXX, flagfox és flash video downloader addon-ok aktívak voltak a firefox-ban. :Y Elképesztő, mennyit zabálnak, kikapcsolásuk után rögtön 300 MB-tal csökkent a RAM fogyasztás. Most négy megnyitott ablakkal(ebből az egyik a radioo.hu) lejátszással produkálja ezt:

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27429) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!
Hasznal vki Ubuntu (16.04) alatt iCloud-ot?
Ugy ertem olyan alkalmazast ami beepul az Ubuntu-ba, mintha egy kulon meghajto lenne.
Ha nincs ilyen akkor gondolom marad a bongeszobol valo feltoltes.
Thx elore is.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#27430) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! A kérdésem nem feltétlen Ubuntus, de lehet, hogy nem is Linux... De hátha van valakinek ötlete, merre induljak. Lassan elkészül a NAS+HTPC gépem sokadik reinkarnációja, alapvetően NAS, de már teljes értékű OS van mögötte, alkalomszerűen kell neki lejátszania a rá kötött tévén a tartalmat. Leggyakrabban, amikor boot-ol, a tévé nincs bekapcsolva. Na és innentől már hiába kapcsolom be a tévét, a HDMI kimenet nem ad jelet... Nem mindig ez a helyzet, de ez a gyakoribb. Szóval ez nem is biztos, hogy OS-sel összefüggő, lehet, hogy alaplapi kérdés... ASUS AT3IONT-i, integrált ION GPU.

Újraindítás segít rajta, ott már a POST környékén bekapcsolja a kimenetet.

Ezt egyébként eddig Win7, Xubuntu és Debian alatt is csinálta. Majd megnézem még egyszer az energiagazdálkodást (bár billentyűpüfölésre sem ébred fel), de ha addig is van más tippje valakinek, ne tartsa magában :R

(#27431) Aflamin válasza Lathronos (#27407) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
Eddig minden "műved" jó volt! A Mate most is használatban van.
Viszont ez a 14.04.5 OpenBox remaster az istennek sem áll fel! Próbáltam 32 és 64 bites fullost, elindulnak de megállnak. Konfig: AMD A-3870k APU, 8 GB ram.
Valami nem stimmel! :(

(#27432) Lathronos válasza Aflamin (#27431) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Az OS-ek általában bootolnak, ha felállnak az már rég rossz. :DDD A base remasterek se indulnak? Ha nyomsz boot elején egy escape-et mikor megjelenik a plymouth(ubuntu boot logo), kiír valami hibaüzenetet mikor kifagy?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27433) Melack válasza Lathronos (#27414) üzenetére


Melack
veterán

Ok, közben már láttam, hogy feltette. Pepperlight fent van, így FF alatt megy jó pár oldal. De nem lehetne Chrome/Chromium alatt is aktivvá tenni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27434) Lathronos válasza Melack (#27433) üzenetére


Lathronos
őstag

Többszöri olvasásra is csak sejtem mit szeretnél kérdezni, mert nem egyértelmű a kérdésed tárgya. Ha jól értem, a flash nem aktív nálad chromiumon? Mert Chrome-ban alapból benne van, azon mindenképp működik. Chromium-hoz elég a pepperflash a flash tartalom megjelenítéséhez, firefox esetén pedig az ubuntu-restricted-extras, valamint az icedtea-plugin csomagot kell telepítened + a gecko-mediaplayer csomag szükségeltetik a beépülő multimédia pluginek aktiválásához(pl. Windows Mediaplayer bővítmény). Ha ezek fent vannak, bármilyen média-t tudsz futtatni(gondolom leginkább az online filmek lejátszása a lényeg) firefox-on és chrome-on. Chromium-ot nem használok, így arról nyilatkozni nem tudok

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27435) Melack válasza Lathronos (#27434) üzenetére


Melack
veterán

Akkor leírom teljesen, lehet egyszerűbb :D
Fent van Chrome, Chromium, FF. A Ch-k lejátszák a sorozatos oldalakat, amik Flash vagy Java vagy HTML5 alapú. Silverlightosakat nem. FF már mindent lejátszik, mert fent van a Pepperflash. Mit kellene tennem ahhoz, hogy a Silverlightos tartalmak (RTL Most, mediaklikk) is menjenek Chrome alatta? VLC mindent visz, letöltött filmek mennek rendesen. Remélem így érthetőbb.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27436) #40553216 válasza Melack (#27435) üzenetére


#40553216
törölt tag

Silverlight-hoz Pipelight kell.

(#27437) Lathronos válasza #40553216 (#27436) üzenetére


Lathronos
őstag

Csak tudnám ki volt az a szerencsétlen, aki kitalálta hogy wmv-ben legyenek online médiatartalmak elérhetőek. Az mp4, avi, webm(igaz ez csak HTML5 óta van) nem volt jó. Inkább szenvedjen mindenki a Silverlight-tal. És a pipelight most már működik ahogy kell, vagy csak akkor ha kedve tartja, aztán egyszer csak összeomlik?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27438) Syl válasza Lathronos (#27437) üzenetére


Syl
nagyúr

>...ki volt az a szerencsétlen, aki kitalálta hogy wmv-ben legyenek...

A Microsoft mindig is a szabványok ellen ment, mi ezen a meglepő? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27439) Melack válasza #40553216 (#27436) üzenetére


Melack
veterán

Az fent van, és FF alatt megy is minden. De Chrome/Chromium alatt nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27440) Aflamin válasza Lathronos (#27432) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
A 64 bitesekkel sehogy nem boldogulok,"ESC" ide-oda, semmit nem ír ki!
A NumLock-ot bekapcsolja majd megpihen!
Szóval,ami nem megy,ne erőltesd, marad a Mate! :)

[ Szerkesztve ]

(#27441) Lathronos válasza Aflamin (#27440) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem tudom mi lehet a baj, a visszajelzések alapján más AMD konfigurációkon nem volt gond. Bár én is úgy tapasztaltam, hogy az OpenBox inkább az Intel CPU-kat szereti. Olyan nagy fogyasztásbeli különbség nincs az OpenBox és a MATE között(kb 5-6%), így szerencsére sokat nem vesztesz ha MATE-t használsz. Amúgy a 32 bitesek működnek?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27442) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felraktam én is az új Ubit. A böngészés nagyon gyors, és sima. (vatera reakcióideje is normális lett)
Winmerge-hez hasonló könyvtár,fájl szinkronizáló/összehasonlító app létezik, kinézetben is hasonló?
Figyeli a módosítás dátumot, méretet, ellenőrző összeggel stb. (végül is Wine-vel megy, de natív jobb lenne) :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27443) Syl válasza zoltanz (#27442) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a FreeFileSync-et használom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27444) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy az sudo su és az su - root között mi a különbég?

(#27445) Rimuru válasza ampulla (#27444) üzenetére


Rimuru
veterán

Roviden, egyiknel a sajat jelszavadat keri masiknal pedig a root jelszavat kell megadnod.

Vigyázat, csalok!

(#27446) BoB válasza Rimuru (#27445) üzenetére


BoB
veterán

Meg a sima su esetén interaktív non-login shell lesz, a pwd nem változik és csak a .bashrc fut le.

su - -nál meg login shell, megváltozik a pwd, lefut az /etc/profile, .profile és .bashrc is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27447) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ilyennel? Mi a franc ez a parancssor? Én biztos nem telepítettem semmi ilyesféle addon-t Firefox-ra.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27448) Sonja válasza Lathronos (#27447) üzenetére


Sonja
veterán

Nem is kell, mert ez egy beépített funkció. Shift+F2 hozza elő, itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27449) Lathronos válasza Sonja (#27448) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja, hogy ez ugyanaz? Azt ismerem, párszor véletlenül már elindítottam, de most a firefox indításakor automatikusan indult, és megijedtem, hogy valami álcázott nemkívánatos kártevő.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27450) ampulla válasza Rimuru (#27445) üzenetére


ampulla
aktív tag

És kicsit hosszabban, mert volt olyan környezet, amit nem én konfigoltam, hogy sudo su-val nem engedett be, viszont su - root-al be tudtam lépni, mint root. És nem igazán értettem, hogy miért.

Otthon mind a 2 paranccsal megy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.