Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!
Terminálból szeretnék telepíteni pár csomagot, de nem akar csatlakozni a szerverhez.
A hálózat elérhetetlen) [IP: 2001:738:5001::24 80]
E: Sikertelen letöltés: http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu.....
Kapcsolat létrehozása sikertelen ehhez: hu.archive.ubuntu.com:....

Ez központi hiba, vagy ezzel a géppel van valami?

[ Szerkesztve ]

(#27902) lev258 válasza zeix (#27901) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként van internet?
Próbáltad másik kiszolgálószerverrel? Rendszer?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27903) zeix válasza lev258 (#27902) üzenetére


zeix
senior tag

Van net, erről írok. Már a frissítésnél sem tudott valamit letölteni.
De letöltött kb 150MB-ot, telepítése után újraindítást kért.
Azóta nem megy a telepítés.
Ubuntu 16.04.

[ Szerkesztve ]

(#27904) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Reagálok erre meg erre!
Bár nyílt driverek voltak fent, de csak a Mate vette a lapot :) amíg az nvidia zárt driverét fel nem tettem.
Attól kezdve se kép se egyéb... :(((
Mondjuk az alaplapom elég különleges AMD A75 Hudsun 4 chipset, sokszor szívok miatta.De harcolok tovább, már feltettem egy W7-et és egy 64 bites puppy linuxot.Most jön az Ubuntu Mate és a CubLinux.
Sok sikert nekem.

(#27905) zeix válasza zeix (#27903) üzenetére


zeix
senior tag

Beállítottam egy Lengyel szervert és megy a letöltés...

(#27906) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Telepítés problémám van. A 14.04.5-ös Lathronos féle 64bites full verziót szeretném telepíteni, de elakadtam.
A gép egy Intel Atom D525 4Gb ram, 2TB vinyó és 60Gb SSD. Az utóbbira szeretném telepíteni a rendszert. Pendriveról elindul a gép, majd a telepítés, másolás simán megvan. Majd feldobja az újraindítás ablakot ls egy szürke ablakot: Fatal error. A bootloadert nem tudja telepíteni az adott meghajtóra.
Segítséget kérnék!

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27907) lev258 válasza Grafiqs (#27906) üzenetére


lev258
veterán

UEFI/legacy? Mit használsz?
Valaki a napokban említette, hogy a kolléga bővített disztrói UEFI gondokkal küzdenek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27908) God Vazzeg válasza Grafiqs (#27906) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mit választasz loader helyének? Ha sda1-et mondjuk az nem jó, mindig sda, sdb stb.. legyen, tehát meghajtó, ne partició.

(#27909) Grafiqs válasza lev258 (#27907) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ha az USB-re gondolsz legacy. De csekkolom még a BIOS-ban. AHCI helyett IDE-re raktam hátha az a baja.

God Vazzeg: sdb-re telepíteném ami egy 60Gb-os SSD. Az sda egy 2Tb-os lemez.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27910) God Vazzeg válasza Grafiqs (#27909) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akkor oks, csak a jelölés miatt kérdeztem. Hülye kérdés, de biosban az ssd az elsődleges boot?

(#27911) Grafiqs válasza God Vazzeg (#27910) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem. A második a sorban. Megcseréljem?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27912) God Vazzeg válasza Grafiqs (#27911) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Próbáld, vagy újraindításkor boot menüt hozd be és válaszd az ssd-t :K

(#27913) lev258 válasza Grafiqs (#27909) üzenetére


lev258
veterán

Az AHCI teljesen jó, és nem az usb-re gondoltam.
Régi típusú BIOS-od vagy új UEFI-d van?
God Vazzeg: Neki már a telepítéskor hibát jelez. Így aztán a boot sorrend nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27914) Grafiqs válasza lev258 (#27913) üzenetére


Grafiqs
őstag

Visszaállítottam AHCI-ra.
Van UEFI boot lehetőség a BIOS-ban.

Ilyen BIOS:

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27915) lev258 válasza Grafiqs (#27914) üzenetére


lev258
veterán

A kérdés az, hogy te UEFI módban próbálsz telepíteni vagy simában? Utóbbival kellene. A Live egyébként rendben van?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27916) Grafiqs válasza lev258 (#27915) üzenetére


Grafiqs
őstag

UEFI boot: disabled.
Adalékként annyit hozzátennék, hogy live módban egyáltalán nem akar indulni, csak a közvetlen telepítést tudom elindítani.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27917) lev258 válasza Grafiqs (#27916) üzenetére


lev258
veterán

Akkor valami biztos nincs rendben.
Próbáltál másik rendszert is? Esetleg másik programmal kiírni az ISO-t (az ISO-t érdemes ellenőrizni is)?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27918) Patice válasza Grafiqs (#27906) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem ez úgy tűnik, mintha az SSD-t nem formázta volna le, csak a meglévő partíciókra átmásolódtak az adatok oszt sanyi.

Telepítésnél én mindig kézi partícionálást csinálok és megadom a gépnek, hogy hova rakja a bootloadert.

Amúgy ennél a gépnél szerintem Legacy Boot-ot csinálj MBR partíciókkal. :K

Pendrive-ot is érdemes szvsz. Rugus-szal megcsinálni úgy, hogy lehessen Legacy módban is bootolni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27919) NickNév válasza zeix (#27901) üzenetére


NickNév
csendes tag

Előfordul... :((

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#27920) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Van egy Ubuntus VPS-em, amit webszervernek használok. Mindenféle adminisztratív tevékenység kizárólag VPN kapcsolódás után végezhető rajta. Belekezdtem egy projektbe, amihez felhúztam egy SSH alapú Git szervert és másoknak is hozzáférést kéne biztosítanom. Arra gondoltam, hogy egy (VPN nélkül elérhető) külön porton, kizárólag egy adott csoport tagjainak és kizárólag publikus kulccsal biztosítanék hozzáférést. Ha jól látom az sshd_config man page-ét, akkor ennek semmi akadálya. Match feltételekkel megoldható (az új körülményekhez alakítva az alapértékeket, majd a VPN-es címtartományra match feltételekkel többet megengedve).

Viszont pár kérdés:
1) Mit gondoltok, jó ez így? Érdemes külön portot használni, vagy engedjem a 22-es port elérését VPN nélkül is és bízzam a belépni próbálókat a Fail2Banre?
2) Ha az adott felhasználó csak a git-shell-t tudja használni belépés után, akkor hogy működnek a hook-ok? Írtam egyet, ami push után automatikusan szinkronizálja a Git változásait egy mappába rsync-kal, hogy weben azonnal látható legyen. Így gondolom nem futna le a hook sem.

(#27921) Rimuru válasza megema (#27920) üzenetére


Rimuru
veterán

1. jo ez igy, viszont ha valtoztatsz portot akkor sokkal kevesebb probalkozot fogsz kapni.
2. ilyesmivel nem foglalkoztam meg.

Vigyázat, csalok!

(#27922) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Úgy lehet telepíteni az Ubi-Win dualboot-os rendszert egy SSD-re, hogy a Grub-ot pendrive-ra teszem?
(ha bent van, választható mi induljon, ha nincs, a Win mbr indul)
Így talán a Win frissítéssel se lenne gond.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27923) Syl válasza zoltanz (#27922) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy lehet.
De mi a gond a win frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27924) zoltanz válasza Syl (#27923) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem és, hogyan? :R
Ha valami Win frissítés az mbr-rel babrálna esetleg. (ez miatt a Grub nem tud együttműködni vele, csak a Grub-ot vagy az Ubit kell újrarakni.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27925) Syl válasza zoltanz (#27924) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem még nem bántotta a win10 a grubot.
Telepitéskor, amikor a partíciókat babrálód, ott nem sda-ra kéred a grubot hanem a "másik" penre (sdc?). Vagyis telepítéskor két pennel dolgozol. Egyik a setup, a másik lesz a grub-é.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27926) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Remasterelésre használtátok már a systemback nevű appot?
Tegnap csináltam egy próba ISO-t, ami szépen bootol, live módban. Ma kipróbálom telepítőként is.

Más:
Ubuntu 16.10 betát használja valaki közületek?
Érdemes béta rendszerrel foglalkozni másodlagos OS-nek, szokott velük komolyabb bug lenni?

[ Szerkesztve ]

(#27927) Syl válasza brickm (#27926) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egyszer használtam a systemback-et. A leírása alapján készítettem egy teljes mentést, kiírtam pen-re, de nem bootolot be. Összef*sta magát valami fél képernyőnyi hibaüzenettel.
Úgyhogy inkább pár hetente clonezilla mentést készítek. Az még soha nem hagyott cserben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27928) Lathronos válasza brickm (#27926) üzenetére


Lathronos
őstag

Nálam már a 16.04-gyel és 16.04.1-gyel is komoly problémák voltak, de ez betudható talán annak, hogy nem 100%-ig ubuntu kompatibilis hardverekkel rendelkezem.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27929) zoltanz válasza Syl (#27925) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Végül is lehet ha a rendszerlemezre rakom a Grub-ot, akkor sincs gond.
Gondolom a Grub partíciót is lehet variálni (méret stb-re gondolok)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27930) Syl válasza zoltanz (#27929) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha ubuntu telepítéskor nem készítesz külön /boot partíciót, akkor a grub a / partíción lesz, vagyis nem kell vele variálni. Maga az indítója kerül az MBR-be (512 byte?) (amit egy win telepítés felül szokott írni), de maga a kód és a beállítása a /boot-ban van. Ezért szokta magát összetojni a gép, ha az ember a win mellől törli linux partíciókat.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27931) zoltanz válasza Syl (#27930) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem.
Mivel tudom lementeni a mbr-t illetve visszatölteni? Célszerűen az Ubuntu Mate Live-ot használva USB-ről.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27933) Syl válasza zoltanz (#27931) üzenetére


Syl
nagyúr

dd
De nagyon figyelni a pirossal kiemelt részre!!! Tehát nem szabad csak úgy ész nélkül menteni meg visszaírni!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27934) zoltanz válasza Syl (#27933) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt hiszem sikerült. Csak egy lemez (SDA) található a gépen (sda1, sda2 stb) Archiváltam a kapott backup file-t.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27935) Dr.FantastiK válasza Lathronos (#27928) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ubuntu-s hardver ???

vagy Linux-os ?? :P

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#27936) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Ubuntu 16.04-em van. Sem a külső SD olvasót, sem a belső SD olvasót nem kezeli a notebookomon.

Pár hónapja még használtam. Most viszont semmi nem történik.

Hol keressem a problémát?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#27937) lev258 válasza AlBundy (#27936) üzenetére


lev258
veterán

Két teljesen független olvasó?
Ha kártyát teszel valamelyikbe, mit mond róla a dmesg? Nem lehet, hogy a kártya a bajos és nem az olvasók?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27938) AlBundy válasza lev258 (#27937) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Igen, 2 különböző olvasó és 6 db kártya, vegyesen 3 SD és 3 microSD, 3 db átalakítóval.

dmesg egy jó sok dolgot mond, melyik része a lényeg?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#27939) lev258 válasza AlBundy (#27938) üzenetére


lev258
veterán

pastebin-re felteheted az egészet is. A lényeg, hogy azután add ki, hogy kártya is került bele.
Egyébként korábbi kernellel nézted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27940) AlBundy válasza lev258 (#27939) üzenetére


AlBundy
aktív tag

http://pastebin.com/8sDWGfNS

Korábbi kernellel nem próbáltam (Nem tudom hogyan kell)

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#27941) lev258 válasza AlBundy (#27940) üzenetére


lev258
veterán

A Grub-ban tudod megtenni. Ha indításkor nem jelenik meg, akkor bekapcsolás után közvetlenül kezdd el nyomogatni a Shift-et.
Csak az elejét sikerült felraknod. Mentsd ki fájlba a teljes dmesg-et és annak tartalmát másold oda.
dmesg > fajl.txt

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27942) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Egyik gépemen készítettem egy rendszert ami nagyon bevált.
Systemback-kel készítettem egy live usb-t, amivel másik gépre átvittem, viszont.

Telepítés után a másik gép grubját teszi fel, amivel nem is lenne gond, csak ugyebár nem bootol kernel betöltés hibára hivatkozva.
Jó, egye fene, grub rescue disk letölt bebootol, grub helyreállítás start, felismeri a jelenlegi win10-et plusz a linuxot is, el is indul hurrá. DE ami eddig működött live módban, témák, ikonok, gesztusok, mind-mind alapra áll vissza, amit szépen egyesvel megint be kell állítanom. Gyanítom ez az új felhasználói fióknak köszönhető jelenség.

Holnap kipróbálom a Lathronos leírásával megcsinálni, csak a / meghajtóm nem 8GB, ami miatt lehet nem fog sikerülni.

(#27943) Lathronos válasza brickm (#27942) üzenetére


Lathronos
őstag

Remaster-t leginkább frissen telepített és nem már belakott pár hetes vagy hónapos rendszerből ajánlott készíteni. De talán egy próbát megér. Ha futtatod a leírásban prezentált beállításokkal a bleachbit-et, akár 2-3 GB-tal is csökkentheted a / partíció méretét. További 2-3 GB-ot pedig az ubuntu-tweak régi kernelek eltávolítása funkciójával nyerhetsz.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27944) brickm válasza Lathronos (#27943) üzenetére


brickm
őstag

Nemsoká kiderül sikeres volt-e a dolog, már készül az ISO.
Másik:
UEFI módban telepített win10 mellé hogy tudom szintén uefi móddal tenni az ubuntut?
LEginkább az a kérdés, hogy rufus-sal MBR vagy GPT illetve NTFS vagy FAT partíciót kell-e készítenem. Illetve guglizgattam a témában, a telepítésnél azt írták a windows-t troubleshoot módban kell ujraindítani hozzá. MEnnyi igaz ebből, vagy csak toljam ki MBR-be a linuxot és bootoljak róla, majd ő tudja mi hogy lesz?

(#27945) lev258 válasza brickm (#27944) üzenetére


lev258
veterán

Van pár kérdésed, amit nem is értek, de a lényeg: Egyszerre csak egyféle indítási mód lehet jelen. Ha nem akarod a Windows-t megölni, akkor az Ubuntut is UEFI módban kell felrakni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27946) brickm válasza lev258 (#27945) üzenetére


brickm
őstag

Ez tiszta sor, ezért kérdezem. Azt tudom hogy kell a windowst uefi módban bootollható formába hozni (GPT-NTFS) de nem tudom a linux kernel miben tud elindulni.
Rémlik halványan valami olyasmi, hogy GPT-ből nem tudja betölteni a kernelt a grub.

Tehát első kérdés, rufus- alatt milyen beállítást érdemes követni.
Második kérdés kell-e valamit kezdeni a windows UEFI firmware-ével vagy teljesen tárgytalan, csak bootoljam be az elkészített pendrive-ot, és tegyem fel egy ext4 partícióra a cuccomat..?

Lathronos
Amúgy megy a live rendszer jeleneg, 16.04.1-es unity-vel, 3d kocka, 3d ablak, miegymás minden rá van compizolva és nem hullámzik a kép. Örülök neki nem is kicsit. Pinguy-builderrel készítettem. Délelőtt még összeomlot 10percenként a GUI
, pláne ha ment a nautilus, de a compiz gyorsítótár kiürítése megoldotta a gondot, most tökéletes a dolog.
Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy pinguy buildernél is be kell másolni a -skel -be az örökíteni kívánt beállításokat? Neten láttam egy videót, ahol nem másolt át sehova, mégis megmaradtak a cuccok, vagy valami más trükk van a dologban(esetleg átmásolta, csak nem mondta?)

[ Szerkesztve ]

(#27947) Lathronos válasza brickm (#27946) üzenetére


Lathronos
őstag

Nos a kérdés az, hogy mit szeretnél? A válasz ugyanis a szándékaidtól függ. Amennyiben egy telepíthető teljes rendszermentést akarsz készíteni(jelszavaiddal és beállításaiddal egyetemben) saját használatra(ezt láttad a videóban), akkor a backup gombot válaszd a Pinguy Builder-ben, és ez esetben a skel mappával sem kell foglalkoznod, a szoftver minden szükséges módosítást automatikusan elvégez helyetted, a jelszavaid, böngésző könyvjelzőid, stb. elmentését is beleértve(előtte a /home-ban lévő fontos adataidat persze mentsd el: dokumentumok, képek, miegymás). Ha viszont egy olyan remaster-t szeretnél létrehozni ami csak az alaprendszert és az általad telepített programokat és azok általad módosított beállításait(nyelv, kinézet, stb.) is tartalmazza, de a saját jelszavaidat nem, és ezáltal bárki számára használható legyen, akkor az általam leírt módon kell eljárnod.

Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a választ.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27948) brickm válasza Lathronos (#27947) üzenetére


brickm
őstag

Értem, köszönöm. Gyakorlatilag a skel olyan linuxnál, mint windows alatt az all user folder, minden új felhasználónak az az alapértelmezett, ha jól értelmezem.

Még egy dolog. A telepítés sikerült, működik a rendszer, viszont a másik gépen használt grubot tette fel, hozzácsapva az új rendszert is.
Az átmásolt mappák között nem rémlett olyan, hogy grub customizer config folder, illetve most sem találom. Te hogy csinálod, hogy teljesen új grubot telepít előző sallangok nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#27949) Lathronos válasza brickm (#27948) üzenetére


Lathronos
őstag

1. Pontosan, a skel az alapértelmezett felhasználó beállításokat tartalmazza.

2. Ennek nem szabadna megtörténnie. A GRUB konfigurációs fájlját a ubiquity(telepítő) mindig annak a PC-nek/laptopnak az OS környezetéből generálja, amire települ. Vagyis végigvizsgálja a partíciókat a telepítés végén, és ha az Ubuntu-n kívül nem talál más OS-t, akkor csak az Ubuntu-nak szabad szerepelnie a listában. Ha pedig van mellette Windows is, akkor azt is beleteszi a GRUB-ba. A sudo update-grub parancs ahogy azt lev258 is többször javasolta itt és más topic-ban is, nem oldja meg a problémát?

Na várjunk csak, most esett le: te grub customizer-rel átírtad a GRUB konfigurációját és így készítettél remaster-t? Nem említettem, mert azt hittem ez egyértelmű: remaster készítéskor nem szabad módosítanunk semmit a GRUB alapértelmezett beállításain, máskülönben a módosításaink lesznek az alapértelmezettek, felülírva az erededi grub.cfg-t.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27950) brickm válasza Lathronos (#27949) üzenetére


brickm
őstag

:) igen módosítottam. Azt hittem a grubot felülírja a telepítő ahogy azt körülvázoltad a kommented elején, mivel sajátot is létrehoz telepítés idejére. De akkor tévedtem.
A grub reinstall megoldotta, részben, csak mostmár a grub customizer nem tudta szerkeszteni, így tele volt felesleggel (memtest, advanced options..stb)
Mindegy újraraktam mert közbe a compizzal tönkretettem a logint is. (beírom a kódot megy a hang, hogy beléptem, de visszatesz loginra... neten találtam olyan tippeket, hogy unity reinstall vagy az ubuntu-desktop reinstall megoldja a gondot, de nekem nem gend telepoíteni miután ez a login loop elkezdődött.)

Na most elég pofás kis cucc lett ám ez: van benne kocka 3d-s asztal váltás, meg wubby ablakok. minden ami kell.
Gondolom az akkuidőm nem lesz 4 óra mint win10-zel, de egye fene, megéri a látvány megaz élmény :P
[link]

Köszönöm amúgy a segítséget, meg a türelmet!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.