Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) God Vazzeg válasza Lathronos (#27277) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mint 18 cinnamont 64 bitest csinálsz majd? Double commander, conky, stb.. :R

(#27302) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na, eközött a négy között vacilálok:

Vostro

Latitude

Ideapad E31-70

Ideapad M30

Na most:

A Vostro az üzleti kategória,így strapabíróbb azt viszont nem tudom, hogy miként megy rajta az Ubuntu, mondjuk 16.04... 4 cellás az akksija, viszony 1.6 kg.

A Latitudeot 6 cellással adják ha jól láttam, Ubuntuval szállítják viszont nehezebb (2 kg).

A Lenovokat meg passzolom. Ha ezeket is a TMX-ben javítják akkor felejtős. A Dellekről kérnék véleményt ha lehet :)

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#27303) leslieke válasza Neil Watts (#27302) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Latitude az SSD miatt és azonnal Ubuntu újratelepítéssel. ;)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27304) lev258 válasza Neil Watts (#27302) üzenetére


lev258
veterán

Első megjegyzés: még ha Ubuntu van is rá telepítve, nem garantálja, hogy rendesen működik.
Második megjegyzés: ha ilyet veszel, kezdd formázással és tiszta telepítéssel.
Amiben Intel van (és nem Skylake alapú) az rendben lesz. Nvidia esetén kell zárt driver, ahogy te is tudod. Wifiről meg nehéz bármit mondani a chip ismerete nélkül.
Személyes tapasztalat nincs a Lenovo-ról, de egyik barátomét nemrég kellett garanciáztatni. A sok kritika és rossz vélemény ellenére egészen simán ment.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27305) Lathronos válasza God Vazzeg (#27301) üzenetére


Lathronos
őstag

Mivel az ubuntu 16.04.1 is kegyetlenül szívatott és nem sikerült belőle működőképes remaster-t készíteni, nem valószínű, hogy a Mint 18-ból megpróbálok készíteni. Majd a 19-esből talán, ha az ubuntu 18.04 nem fog csalódást okozni, mint ahogy a 16.04 esetében történt.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27306) Lathronos válasza lev258 (#27304) üzenetére


Lathronos
őstag

& (#27302) core2

A Lenovo-kat messzire kerülje mindenki. Viszont a Vostro így a specifikációi alapján ideális választásnak tűnik bármely linuxhoz. A Latitude mindössze az Intel IGP miatt nem túl szerencsés választás(persze ez egyéni vélemény). Ha lenne külön 3D gyorsító mellette, akkor viszont már minden rendben lenne

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27307) God Vazzeg válasza Lathronos (#27305) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mint 18 nekem rendben volt próba alatt nagyon. De akkor majd össze szögelem én :)

(#27308) Dhampir válasza Neil Watts (#27302) üzenetére


Dhampir
félisten

TMX; nem tudom, hogy megvalósul-e, és ha igen, vajon hoz majd pozitív változást a lehetséges szervizváltás?

(#27306) Lathronos

Egyébként nekem a Lenovokkal volt eddig a legkevesebb bajom, sőt most is az van.
Sajnos nem üzleti, de minden másban nagyobb élményt nyújt, mint egy vállalati gép.

Lásd például ezt a júliusi hozzászólást az Asus szervizben egy hónapot álló laptopról.

Itt meg egy új Toshiba laptop.

"puhijani" Toshiba szerviz-története

Az emberek többnyire a negatív tapasztalataikat osztják meg.

[ Szerkesztve ]

(#27309) Lathronos válasza Dhampir (#27308) üzenetére


Lathronos
őstag

Sajnos ezen hibák abból adódnak, hogy a gyárakban sokszor nem végzik el tisztességesen a laptopok tesztelését telepítés után, mielőtt becsomagolják és elküldik a szaküzletekbe, vagy a másik kedvenc hibaok, mikor úgy dobálják a laptopokat a szaküzlet raktárában a polcokra mint ahogy a kosárlabdát szokás. YouTube-on nem egy ilyet találni. Aztán persze mikor a vevő hazaviszi a terméket és már első bekapcsolásnál hibás és visszaviszi, közlik, hogy nem rendeltetésszerűen használta. Na meg persze kis hazánkban a gyártóval szerződött egyes szervizek(tisztelet a kivételeknek) élen a Telemax-szal sem a tisztességes hibaelhárításról híresek garanciális javítás esetén. :( Az én Toshiba-m szerencsére a mai napig kifogástalanul működik. :K Ja és az Ubuntu 14.04.4 tökéletesen fut rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27310) Dhampir válasza Lathronos (#27309) üzenetére


Dhampir
félisten

Ubuntu 14.04 és Linux Mint 18 az Y700-15ACZ "laposon" is működik (legjobban Mint 18 alatt az energiagazdálkodás miatt is), persze más kérdés, hogy a Realtek 8821AE már nem dógozik, és a kicsiny mélyhangsugárzó sem, de túl sokáig nem is kínlódtam velük. :D

(#27311) zso73 válasza Lathronos (#27309) üzenetére


zso73
veterán

A laptop.hu is ezt csinálta.. DOS módban jó volt a laptop. Telepített winnel már látszott a pixel hiba.. Másnap visszavittem, de már nem cserélték ki.. A főnők annyit mondott, hogy pár sarokkal odébb van a fogyvéd.
Szóval igazi gyökér.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#27312) Dhampir válasza zso73 (#27311) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt jó tudni, de náluk lehet venni pixelhiba garit is, ami nem tudom, hogy szubpixelre is vonatkozik-e.

Például a Laptopszalonnál tízezer körül 2 évre szóló pixelgarit is lehet venni (rövidebb időre olcsóbb), és cserélik a kijelzőt, vagy bizonyos esetben az egész gépet.

[ Szerkesztve ]

(#27313) Lathronos válasza Dhampir (#27312) üzenetére


Lathronos
őstag

Aztán ha visszaviszed pixelhibával, közlik, hogy a garanciát a hajadra kenheted. És te nem tehetsz semmit, mert a fogyasztóvédelemnél közlik, hogy kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy foglalkozzanak veled. Tékozló Homáron százával lehet olvasni a hasonló eseteket sajnos. :((( Na de ennyi elég is, nagyon elkanyarodtunk a topik témájától.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27314) Dhampir válasza Lathronos (#27313) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy pixelhiba volt az első gépnél, és a Laptopszalon új gépet rendelt helyette. Ennyi. Nekem jól jött a 2 év pixelhiba garancia. Saját civil tapasztalataimból élek-beszélek.

(#27315) ampulla válasza Neil Watts (#27302) üzenetére


ampulla
aktív tag

A Latitude jó lenne, de az Intel U-s procik nagyon gyatra teljesítményüek.

(#27311) zso73

a laptop.hu -ra én már egy csomó panaszt és visszaélést hallottam. Nem vagyok meglepve ezen sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#27316) Sonja


Sonja
veterán

Ohh, ma először jelent meg a 16.04.1-re való frissítő szöveg Ubuntu Studio-ban! :) Nem frissítettem, mert tiszta telepítést szeretnék (meg picit "átalakítva"). Viszont ahhoz mindent lementeni... :o :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27317) #40553216 válasza Sonja (#27316) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mi mindent? Ha a /home külön partíció, akkor alapból nem kell, de ha egy partíción van, akkor is megoldható.

(#27318) Sonja válasza #40553216 (#27317) üzenetére


Sonja
veterán

Külön HDD-n van a /home, de a 16.04.1-es telepítésnél már az SSD-re teszem. Tehát minden beállítást majd másolgatnom kell. Előtte még a mostani renszeremnél is vannak beállítások, amik az SSD-n vannak, azokat is mentenem kell (pl. Google Chrome Stylish beállítások, csak kézzel menthetőek). Megoldható, csak idő és kedv kérdése. Én meg lusta vagyok. :B :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27319) Dave™ válasza #40553216 (#27317) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem pl. ami adat, az vagy a NAS-on van, vagy a Dropboxon, tehát semmit sem kell lokálisan mentenem, kivéve a beállításokat, témákat - ezeket viszont nem tudom, legalábbis legjobb tudomásom szerint nincs rá mód. Egy friss install után rutinból megvagyok kb. 1 óra alatt, de kényelmesebb lenne ha lenne valami konfigurációs fájl, vagy még jobb lenne ha lenne felhős szinkronizáció (mint Windowsnál egy ideje), így lehetne a témákat, beállításokat, telepített szoftvereket (legalábbis ami store-os) is szinkronizálni. Persze teljes rendszert is menhetnék, de kényelmesebb és gyorsabb lenne csak a "változásokat".

(#27320) Rimuru válasza Dave™ (#27319) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi az hogy nem tudod lementeni?
A user lokalis beallitasai a ~/ (/home/user/) alatt vannak, rendszerszintuek pedig /etc alatt.
Csinalsz mondjuk egy timert amivel X idonkent rsync atmasolod a home mappad a NAS-ra es megvan a felhos mentes.

Vigyázat, csalok!

(#27321) Dave™ válasza Rimuru (#27320) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja hogy csak ennyi? Akkor ez sima ügy :) Köszi! (láttam már a userben rejtettként az alkalmazások konfigurációs fájljait, de nem gondoltam hogy elég ezeket lementeni, azt hittem ez csak egy része.)

(#27322) saelin


saelin
veterán

Olyankor mit kap a rendszer (elementary os), hogy be van állítva a power gombra a felfüggesztés és - 99.99% - működik is, de van hogy csak gondol egyet, és máris a felfüggesztésből csinál egy teljes kikapcsolást. :F

Nagy ritkán régen belefutottam ebbe ubuntu alatt, de sosem szántam el magam az okok felderítésére.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27323) Syl válasza saelin (#27322) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sokáig szoptam a sleep-pel, sok kört futottunk itt a srácokkal.
Az esetek nagy részében szépen működött a sleep, de néha 5 mp után magától felébredt a gép. A logokból nem derült ki semmi, több disztróval is megvolt a jelenség.
Aztán jött a megvilágosodás: az automata ébredés csak akkor jelentkezett, ha sleep előtt használtam az USB3-as Sharkoon dokkolómat. A cuccot átdugtam USB2 lyukba és kész. Hónapok óta nem ébredt fel magától a számítógép. :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27324) Dhampir válasza Syl (#27323) üzenetére


Dhampir
félisten

Célszerű letiltani az összes USB3 csatit. :D

(#27325) saelin válasza Syl (#27323) üzenetére


saelin
veterán

Szerencsére ilyen random felébredéseim nincsenek, mert biosban tiltva van az usb wake-up és társai. De mióta visszatértem fő rendszerként linuxra (ubuntu 16.04 és most az elementary) már kétszer találkoztam ezzel a jelenséggel.
Ubu alatt szépen le is ment sleepbe a gép, majd bekapcsolásnál vettem észre, hogy teljesen kikapcsolt és bootol. Most meg elementary os Freya alatt a gomb lenyomása után, nem is készült a sleep-re csak elkezdte magát leállítani. Azóta sem tudtam reprodukálni a hibát.

Más:
Csak kíváncsiságból: Az itt jelenlévők mely DE-ket preferálják jobban és miért? Én a minél minimalistább megjelenést kedvelem, de persze nem a funkciók rovására! Pl gnome és a pantheon ilyenek a szememben. A gnome-ban annyira megszoktam a bal felső hot corner-t annó, hogy minden disztrón már alap a használata - task view módban. Az eos meg most rászoktatott az alsó dock-ra... valami iszonyat kényelmes ide pakolni az alkalmazásokat! Ha kell gyorsan elérem, de nincs mindig szem előtt, csak akkor látszik, ha ablak nem ér hozzá vagy ha felette van a kurzor.

Az unity oldalsó dokkjával csak az volt mindig a bajom, hogy nem működött ilyen tisztán az auto hide, mint a plank esetében, állandóan volt vele valami bajom, így végül teljesen lemondtam az unity felületről - amúgy nem lenne rossz, csak soha nem állt kézre. Az ubuntu alapoktól viszont sehogy nem tudok elszakadni, mert már annyira belém vannak ivódva a dolgai. :B Persze időről-időre bepróbálok más disztrókat is... azokból is az "egyedibbeket".

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27326) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy Synology (konkrétan XPEnology) NAS-om, ami eddig egy USB2-es külső vinyón tárolta az adataim, gondoltam belerakom a vinyót, hogy növeljem a sebességet, de így, hogy benne van ugye volume-ot kéne csinálni belőle. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy ne kelljen leformázni a vinyót? Mert ha csak adatvesztéssel lehet megoldani akkor inkább visszarakom a külső házba...

Lehet valamit buherálni CLI-ben?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27327) Syl válasza saelin (#27325) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak egy tipp volt, hogy az USB3 eszköz nálam okozott bosszúságot :B

Sorrend nálam:
- elementary
- unity
- gnome3

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27328) Lathronos válasza saelin (#27325) üzenetére


Lathronos
őstag

A hot corner fogalmam sincs micsoda. Én jelenleg WM-et használok, konkrétan az OpenBox-ot. Minimalista felület, még az LXDE-nél és Enlightenment-nél is kevesebbet fogyaszt, millióféle általad beállított billentyűkombinációval is indítható alkalmazás, kompatibilis az általad Elementary-n is kedvelt Plank dokkal, viszont a task view nem megoldható rajta. DE terén pedig az Ubuntu MATE verziója a kedvenc mostanság: minimalista és meglepően keveset fogyaszt. Abban van Task View (a Comiz-ban tudod beállítani), szintén telepíthető rá a Plank dokk.

Syl

Szerintem Pantheon-t akartál írni, mert az elementary azt a DE-t használja. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27329) Syl válasza Lathronos (#27328) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a rendszer grafikai összeállítására, vizuális megjelenésére gondoltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27330) growler válasza saelin (#27325) üzenetére


growler
őstag

Cinnamon.:
A panel felül van.
A hot corner a bal alsó sarokban
Alsó dock (Docky) intelligens elrejtéssel.
A bal oldali dock elrejtéssel ( A személyes könyvtáraknak.)
A Menü rámutatásra nyílik.

(#27331) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Két éve vettem egy Acer Aspire E1-570G laptopot és a múlthéten kaptam egy olyan frissítést ahol már automatikusan csatlakozik a hálózat. Végre teljesnek érezhetem a rendszert. :))

(#27332) Damateo válasza Lathronos (#27328) üzenetére


Damateo
aktív tag

Sok volt a gondom Cinnamonnal (még probálgatom). Gondolkodom Mate felületen, esetleg Gnome.
KDE-t most próbáltam, de valahogy már nem igazán tetszik.

Más:
Néztem a rendszer összeállításaidat. Nagyon szép, tetszik a conky. Sajna még nem volt időm utána nézni hogy működik.
Hogy hogy kétpanelesnek a Doublecomd használod bennük?
Nekem tudásban jobbnak tűnik a Krusader.

(#27333) Dave™ válasza Syl (#27323) üzenetére


Dave™
nagyúr

Korábban beírtam ide is, az ACPI eszközöknél meg lehet nézni melyek ébreszthetik fel a gépet, nekem a lid csinálta rendszeresen ezt a Surface-en, letiltottam mindent és kész. (ACPI-ra rákeresve megtalálható a leírás itt a fórumban).

(#27334) Melack


Melack
veterán

Ubuntu 16.04 telepítve, de amikor külső monitorra (tv) kiteszem a képet, az villog, szakadozik akkor, ha mozgatom az egeret. Hdmi kábel lett cserélve, restart volt, szoftver elvileg frissítve. Amds hp g62 az alany.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27335) Melack válasza Melack (#27334) üzenetére


Melack
veterán

Ez kilőve felbontás állítással. Ellenben a pepper flasht nem bírom felszenvedni sehogy sem. Vivaldi béta 3 már fenn, Chromium is, de a flash sehogysem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27336) BoB válasza Melack (#27335) üzenetére


BoB
veterán

Ha Chrome-ot raksz fel nem külön flash-t tenni, bele van építve. Hivatalos weboldalról töltheted és telepítheted is, hozzáadja a google repót.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27337) Melack válasza BoB (#27336) üzenetére


Melack
veterán

Vivaldi igényli a külön flasht?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27338) nemurea válasza TheProb (#27326) üzenetére


nemurea
aktív tag

Xpenology HDD: gyakorlatilag az mdadm-ot kell telepítened az élő rendszeredre. Ez a leírás a live módot taglalja, mivel adatmentésről szól, de egyébként kiválóan működik normál Ubuntun is (legalábbis nekem). Ha egy HDD van, akkor szerintem az lvm2 nem is kell, de ebben nem vagyok biztos. Újraindítás után két kattintással be tudsz lépni a HDD adat részére.

(#27339) BoB válasza Melack (#27337) üzenetére


BoB
veterán

Igen, abban nincs.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27340) FF23 válasza Melack (#27337) üzenetére


FF23
senior tag

Pepper Flash Player
Azután az eszközök-> beépülőknél engedélyezheted.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27341) FF23 válasza FF23 (#27340) üzenetére


FF23
senior tag

Jah, amúgy a Vivaldinál (jelszónál) előugrik a kulcstartó. Erről le lehet szoktatni valahogy?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27342) BoB válasza FF23 (#27341) üzenetére


BoB
veterán

Persze, csak akkor plain text-ben fogja tárolni a dolgaidat (pl jelszavak).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27343) saelin


saelin
veterán

Oh, megvan miért shutdown-ol néha az elementary, ha lenyomom a power gombot. Akkor csinálja, ha lockscreenen vagyok, mert olyankor - valamiért - elfelejti hogy átállítottam, hogy minden esetben csak felfüggesszen (kivétel kritikus töltöttség esetén, ott hibernál).

Ez szerintem valamilyen bug lesz. Nekem a lockscreen hátérképét is mókolnom kellett, mert nem akarta a desktop-éval megegyezőt használni. Szóval elfelejti az user settings-et itt, de teljesen és a gyári szerint viselkedik a gomb.
Majd próbálok rá keresni valami gyógyírt / együtt élni vele, nem egy eget rengető hiba.

Sry a darabos fogalmazásért... épp rövid váltásom van... :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27344) Syl válasza saelin (#27343) üzenetére


Syl
nagyúr

Elementary 0.3-at próbáltam amikor megjelent (0.2-őt egy évig használtam nagy megelégedettséggel) és a lock screennel itt is voltak gondok. Hiába állítottam be a magyar nyelvet, magyar billentyűzetet, bejelentkezéskor csak angol kiosztás volt elérhető. Nekem meg van "z" a jelszavamban, tehát szopatott :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27345) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Csomagot szeretnék telepíteni egy régóta működő Ubuntu 14.04.4 LTS (3.19.0-64-generic x86_64) szerverre, mikor a következő hibaüzenetet kapom:

linux-image-extra-3.19.0-65-generic : Függ ettől: linux-image-3.19.0-65-generic de az nincs telepítve
linux-image-generic-lts-vivid : Függ ettől: linux-image-3.19.0-65-generic de az nincs telepítve

/boot partícó 100%.. Próbáltam törölni régi, nem használt verziókat hogy szabaduljon fel hely, de nem engedi amíg ez nincs befejezve..

Live cd-vel próbáltam átméretezni a partíciókat, az sem jött össze, mert azt mutatja minden partíció tele van így nem tudok levágni egyikből sem, pedig ez nem így van, /-en 68Gb szabad.

Mit tudnék még elkövetni hogy befejeződjön a telepítés, hogy törölhessen a régi kerneleket?

Az idő sebessége: 1s/s

(#27346) growler válasza TomyLeeBoy (#27345) üzenetére


growler
őstag

Szia! mit mutat a:
df -h
és a
df -i
?

(#27347) TomyLeeBoy válasza growler (#27346) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Szia!

df -h:

Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
udev 3,9G 4,0K 3,9G 1% /dev
tmpfs 799M 2,1M 797M 1% /run
/dev/mapper/erpserver--vg-root 91G 19G 68G 22% /
none 4,0K 0 4,0K 0% /sys/fs/cgroup
none 5,0M 0 5,0M 0% /run/lock
none 3,9G 0 3,9G 0% /run/shm
none 100M 0 100M 0% /run/user
/dev/sda1 236M 225M 0 100% /boot

df -i:

Fájlrendszer Inode-ok IFogl ISzab. IFo.% Csatol. pont
udev 1019253 443 1018810 1% /dev
tmpfs 1022038 475 1021563 1% /run
/dev/mapper/erpserver--vg-root 6012928 333354 5679574 6% /
none 1022038 2 1022036 1% /sys/fs/cgroup
none 1022038 4 1022034 1% /run/lock
none 1022038 1 1022037 1% /run/shm
none 1022038 2 1022036 1% /run/user
/dev/sda1 62248 332 61916 1% /boot

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#27348) TheProb válasza nemurea (#27338) üzenetére


TheProb
veterán

Na megnéztem ezt a dolgot.

Rátoltam az mdadm-et, de most ez mihez is kell konkrétan? amit a leírásban írt parancsot arra ezt írja:
DiskStation> mdadm -Asf && vgchange -ay
mdadm: No arrays found in config file or automatically

Aztán próbáltam simán be mountolni, de nem akarja:
DiskStation> fdisk -l | grep NTFS
/dev/sdc1 * 1 121601 976760001 7 HPFS/NTFS
DiskStation> mount -t ntfs /dev/sdc1 /volume2/

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27349) Melack


Melack
veterán

A mediaklikk.hu lejátszásához mi kell FF alatt? Mert nekem nem akar elindulni. Engedélyezni kellene a Chromium által feltett Flash-t?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27350) growler válasza TomyLeeBoy (#27347) üzenetére


growler
őstag

Úgy látom, van egy boot partíciód (/dev/sda1 - 236MB) amely megtelt.
Szerintem, próbáld meg ezt.: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.