Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Bathalsar válasza tothbe (#9600) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam Home Assistant alá vannak beterelve. Kamerák képét nem live, hanem némi buffereléssel nézem, kevesebb képkockát rajzol így a dashboard. (Lehet üzemmódot választani.)

Figyelem, hogy mikor vált mindegyik infra üzemmódba (mikor lesz kint tényleg sötét), és ennek alapján kapcsolom fel a kültéri világítást.

Használom a device trackinget is arra, hogy a mobilok (és wifi alapján) tudja a rendszer, hogy ki van otthon és ki nem. Ezek az állapotok hatással vannak automatizálásokra. Pl. jön a mobilokra értesítés, ha nem vagyunk otthon, de nyílik valamelyik nyílászáró.

Tök jó a plugin, ami pár hónapja már gyári státuszú lett.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#9602) NemNarancs válasza Bathalsar (#9601) üzenetére


NemNarancs
újonc

HomeBridge-en fut Synologyn. Nincs lagging, motion detect is működik, szerintem jól használható

(#9603) zebrasügér


zebrasügér
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni UAP-LR beállításához.
Használtan vásároltam egyet a meglévő UAP-AC-LR és UAP-AC-M mellé, annyi lenne csak a dolga, hogy wireless uplink segítségével megnöveljem a wifi hatókörét a nagykapuig, ahol 1 db Shelly1 relé kapcsolódna rá.
Először vezeték nélkül felismerte a Controller, de nem működött, ezért töröltem az eszközlistából és reseteltem, majd vezetékkel sikerült beállítanom és frissítenem, jól is működött, de a beállításainál nem találtam a wireless uplink lehetőséget. Töröltem az eszközlistából, reseteltem, majd megint vezeték nélkül indítottam, felismerte megint a Controller, ott van az eszközök közt (Ready to Add (wireless)), de az Adopt gombra kattintva azt írja, hogy There was an error adopting és nem működik.
Van javaslatotok, hogy hogy tudnám beállítani a wireless uplinket?

(#9604) bon válasza zebrasügér (#9603) üzenetére


bon
őstag

UAP-LR-t kár volt venni, megszűnt a támogatása már több mint egy éve.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9605) zebrasügér válasza bon (#9604) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Oké, de akkor ez azt jelenti, hogy az eredeti funkcióit nem lehet már használni? Mert a wireless uplinket elvileg tudja, mégsem találtam a beállítások közt :F
Nem szeretnék semmi mást, mint azt az 1 db wifis relét elérni...

(#9606) MasterMark válasza zebrasügér (#9605) üzenetére


MasterMark
titán

A régi kontrollert fel kell hozzá rakni szerintem, azzal bekonifigolod és jó lesz.

Switch Tax

(#9607) zebrasügér válasza MasterMark (#9606) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Az mit jelent pontosan, hogy régi? Hol tudom beszerezni? Köszi!

(#9608) MasterMark válasza zebrasügér (#9607) üzenetére


MasterMark
titán

6.0.45 az utolsó ami jó hozzá ha jól látom [link]

Switch Tax

(#9609) zebrasügér válasza MasterMark (#9608) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Köszönöm!
Ebben segíts még légyszi, hogy mi ennek a menete. Nekem most egy újabb verziójú kontroller van telepítve Win10-re, kell egy biztonsági mentést készíteni, uninstallálni, majd ezt a régebbi kontrollert telepíteni és a biztonsági mentést visszatenni? Vagy van valami egyszerűbb megoldás is?

(#9610) MasterMark válasza zebrasügér (#9609) üzenetére


MasterMark
titán

Legegyszerűbb ha felrakod egy másik gépre inkább.

Switch Tax

(#9611) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
valahogy a hengeres udm-en működésre lehet bírni a telekomos iptv-t? mert próbáltam a leírást az összefoglalóból, de igmp proxy hiányában megakadtam
sajnos a kábelek úgy mennek, hogy nem igazán tudom megkerülni az iptv boxot, ha minden gépemet be akarom tenni az udm alá, és nem opció az újrakábelezés :(

(#9612) zebrasügér válasza MasterMark (#9610) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Felraktam egy másik gépre a régebbi kontrollert, de nem engedi a mentést feltölteni, mert az újabb kontrollerrel készült... :(((

(#9613) MasterMark válasza zebrasügér (#9612) üzenetére


MasterMark
titán

Nem értem mit csinálsz.

A régi kontrollerbe csak a régi AP-t vedd fel, állítsd be kézzel és kész.

Switch Tax

(#9614) tothbe válasza NemNarancs (#9602) üzenetére


tothbe
addikt

Köszi neked és Bathalsarnak is az inputokat. Végül Homebridge lett és tökéletesen működik is. :R

By(e) Tothbe

(#9615) rekop válasza fo_di (#9611) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem tudsz rajt igmp proxy-t konfigurálni (hivatalos támogatás nincs, github-on vannak rá megoldások, de azokat nem javasolnám) ezért nincsen. A legegyszerűbb megoldás, egy szeparált vlan-al megoldani. Itt leírtam, ahogyan én csináltam. Ez biztosan működik a régi típusú IPTV boxokkal, az újabb SmartBox-ok esetén pedig szerintem csak be kell állítani pluszban az ONT-on is a pppoe kapcsolatot, a többi ugyanaz.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9616) fo_di válasza rekop (#9615) üzenetére


fo_di
őstag

igen, a githubos mókát láttam én is, de mivel nem otthon tartanám, hanem kitelepítettem édesapámnak, így inkább nem megyek bele ennek a remote supportjába

egy VLAN20 kell az IPTV boxnak? mert azt valamikor meg tudom végülis próbálni még

(#9617) rekop válasza fo_di (#9616) üzenetére


rekop
Topikgazda

A példámban igen, de természetesen eltérő számozás is használható.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9618) bon


bon
őstag

Sulliba ahol dolgozom, nagy nehezen csak megkaptam: 4db U6-LR és egy USW-16-PoE

Így már alakul a lefedettség.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9619) Norbert95


Norbert95
csendes tag

Sziasztok!

Van egy EdgeRouter PoE routerem. Ezen van hardveres switch eth2-4 között. Szeretnék Tűzfallal minden egyes interface-t külön leválasztani, hogy ne lássanak rá csak a netre.

Az eth0 az internet a többi eth1-2-3-4 külön külön mindegyik egy egy hálózat.

Eth1 esetén létrehoztam egy szabály tökéletesen megy. Csak eth0-ra lát és megy a net. A többire nem lát.
[kép] [kép] (a source és a destination fül üresek)

Ugyan ezt a szabályt létrehoztam a eth4-re de nem jó. Ez azért van mert a hardveres switch összekapcsolja? Ne is próbálkozzak tovább? (Az interface résznél a switch0 teljesen kiheréltem) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#9620) rekop válasza Norbert95 (#9619) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez a szabály nem lesz jó. Minden interfészre kellenek "in" direction szabályok, hogy a hálózatok közötti forgalmat blokkolni lehessen, illetve a "local"-ban érdemes csak a DCHP és DNS-t engedélyezni, minden mást eldobni.

Tehát első körben létrehozunk egy IP group-ot a privát IP címekre:
Firewall/NAT > Firewall/NAT Groups > + Add Group
Name: LAN_NETWORKS
Description: RFC1918
Group Type: Network Group
Firewall/NAT > Firewall/NAT Groups > LAN_NETWORKS > Actions > Config
192.168.0.0/16
172.16.0.0/12
10.0.0.0/8

Az IN szabályok létrehozása:
Firewall/NAT > Firewall Policies > + Add Ruleset
Name: LAN_IN
Description: eth1-4 to lan/wan
Default action: Accept
Firewall/NAT > Firewall Policies > LAN_IN > Actions > Edit Ruleset > + Add New Rule
Description: drop eth1-4 to private IP range
Action: Drop
Protocol: All protocols
Destination > Network Group : LAN_NETWORKS

A szabály alkalmazása az ETH1-4 interfészekre, és IN direction-re:
Firewall/NAT > Firewall Policies > LAN_IN > Actions > Interfaces
Interface: eth1,eth2,eth3,eth4
Direction: in

A LOCAL szabályok eth2-4 interfészekre(így csak eth1-ből érhető el a router)
Firewall/NAT > Firewall Policies > + Add Ruleset
Name: LAN_LOCAL
Description: eth2-4 to router
Default action: Drop

A DNS engedélyezése:
Firewall/NAT > Firewall Policies > LAN_LOCAL > Actions > Edit Ruleset > + Add New Rule
Description: allow DNS
Action: Accept
Protocol: Both TCP and UDP
Destination > Port: 53

A DHCP engedélyezése:
Firewall/NAT > Firewall Policies > LAN_LOCAL > Actions > Edit Ruleset > + Add New Rule
Description: allow DHCP
Action: Accept
Protocol: UDP
Destination > Port: 67

A szabályok alkalmazása az ETH2-4 interfészekre, és LOCAL direction-re.
Firewall/NAT > Firewall Policies > LAN_LOCAL > Actions > Interfaces
Interface: eth2,eth3,eth4
Direction: local

Szerintem ennek így működni kellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9621) MasterMark válasza rekop (#9620) üzenetére


MasterMark
titán

Már ugyanezt elküldtem neki egyszer, meg leírtam privátban is. De köszi a megerősítést. :DDD

Annyit hozzáfüznék még, hogy ezzel kizárja magát a routerről, szóval arra az interfészre ahonnan el akarod érni a routert a LAN_LOCAL-t vagy nem szabad rátenni, vagy acceptolni kell az ssh + http/https-t a megfelelő portokon hogy elért in-band a routert.

Switch Tax

(#9622) rekop válasza MasterMark (#9621) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, a router elérésről megfeledkeztem, köszönöm, javítva! :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9623) Protezis válasza rekop (#9620) üzenetére


Protezis
őstag

Én a ping-et is szoktam még engedélyezni a local-on.

rule 30 {
    action drop
    description "drop ping flood"
    icmp {
        type 8
    }
    log enable
    protocol icmp
    recent {
        count 20
        time 10
    }
}
rule 40 {
    action accept
    description "allow ping"
    icmp {
        type 8
    }
    log disable
    protocol icmp
    recent {
    }
}

(#9624) MasterMark válasza rekop (#9622) üzenetére


MasterMark
titán

No para, én is csak utólag vagyok okos. ;]

Protezis: Ez tök jó ötlet, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9625) Norbert95 válasza rekop (#9620) üzenetére


Norbert95
csendes tag

Köszönöm! :R

(#9626) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Egy Asus AC87U routert szeretnék Ubiquiti termékekre lecserélni. Legalábbis ez a terv. Wifi 6 AP-n kívül mire van szükségem még, hogy jól működjön az egész? Router kell gondolom, valami switch szerű, stb…

Valaki el tudná kérlek magyarázni?

köszönöm :R

(#9627) user12 válasza eihwaz (#9626) üzenetére


user12
őstag

Szia
Igen kell egy router is. UDM, sima, Pro, SE, amit árban és teljesíményben megfelelőnek gondolsz. Switch akkor kell ha több portra van szükséged, mint amennyi alapból az UDM-en van, de ha nem használsz vlan és egyéb funkciókat, elég egy bármilyen kommersz L2 switch is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9628) eihwaz válasza user12 (#9627) üzenetére


eihwaz
junior tag

Erről van szó, mint router?

[link]

(#9629) Egon válasza eihwaz (#9628) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, ez az egyik alternatíva.
A kérdés az, hogy mire van szükséged: hány darab AP képes lefedni azt a területet, amit el kell látnod wifivel, hány vezetékes végpont kell (AP-ket, kamerákat stb. is beleértve), milyen igényeid vannak a routerrel kapcsolatban (IPS/IDS, DPI stb.).
Lehet hogy egyszerűbb, ha mondasz egy keretet, hogy mennyit szánsz az egészre, és akkor könnyebb javasolni egy működő, komplett rendszert.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9630) user12 válasza eihwaz (#9628) üzenetére


user12
őstag

Igen az a legkisebb modell. Ebben van egy beépített AP is. (plusz router, 4 port switch, cloudkey)
De van még ez [link] és ez [link] . Ezek gyakorlatilag egy router+cloudkey+switch.
Vannak még az előző gen. tűzfalak, az USG3 és USG4. Kisebb throughput esetén szerintem még azok is vállalhatóak ha komplett rendszert szeretnél és korlátozott a budget.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9631) eihwaz válasza Egon (#9629) üzenetére


eihwaz
junior tag

+#9630 user12

Alapvetően jelenleg egy 60 nm2-es területet kellene lefednie.
Most egy Sima Asus AC87U router van beállítva, amit teljes megelégedéssel használok, csak ez nem tudja a WIFI6 szabványt, ezért szeretnék váltani.
Többször is hallottam, hogy ódákat zengenek az Ubiquitiről, ezért gondoltam rá.

De úgy látom, hogy 100 ezer forint körül ezt nem fogom megugrani Ubiquitivel. Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#9632) user12 válasza eihwaz (#9631) üzenetére


user12
őstag

Alapvetően sokan szeretik a márkát. De ha átmész az Aruba vagy Mikrotik topikba, ott azt fogják mondani, hogy az a legjobb :D
Igazából ezt neked kell eldöntened, hogy mennyi a kereted rá vagy, milyen szolgálatásokra van szükséged, a design-ja mennyire jön be és mennyire számít, stb. Vagy megveheted apránként is ha egyszerre annyit nem akarsz vagy tudsz rászánni (jómagam is ezt csináltam).
60-80 ezer között van csak az AP, függően attól, hol veszed és Lite vagy Pro változat. Plusz a router.
A 60nm, egy 60nm nagy csarnok vagy ennyi az alapterület különböző falakkal együtt. A frekikél az is számít :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9633) tothbe válasza eihwaz (#9631) üzenetére


tothbe
addikt

Nézd, annak az Asusnak az utódja, ami már tudja az AX-et, RT-AX88U is 100ezer felett van. De még a gyengébb RT-AX92U is 80ezer Ft körüli árban vehető.
A Unifi Dream Router egy olyan arany középút árban a kettő között. Ami előny az ASUS-hoz képest, az neked 60nm-en pont nem biztos, hogy kijön. ASUS-nál AiMesh-t tudsz csinálni, itt viszont AP-kkel bővitheted a lefedettséget, ami gyakorlatban jobb.
Én szintén ASUS-ról váltottam, de nálam voltak más igények is, amit a Unifi tud. Pl. a sokkal testreszabhatóbb konfigurálás vagy a kamera rész a protect-tel.
Ha viszont ezekre nincs szükséged, akkor sztm maradj az ASUS mellett csak egy Wifi6-os modellel. Azzal sem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9634) eihwaz válasza user12 (#9632) üzenetére


eihwaz
junior tag

Hát a keret max 100-120 ezer forint most.

Mit jelent az, hogy apránként? Routert mindenképpen kell vennem, ha jól értem + egy AP is jó lenne?

Egyébként vékony falak vannak. Panel lakás 10-es tégla válaszfalakkal.

#9633 tothbe
Éppen az Asus árfekvése miatt gondolkodtam, hogy valami számomra "komolyabbnak" tűnőre váltanék.

(#9635) user12 válasza eihwaz (#9634) üzenetére


user12
őstag

Legelőször a AC-LR-t vettem meg és megtetszett minőségben és tudásban is. Utána lett hozzá egy cloud key, majd egy AC-M (az előszobai access point helyett) később a 3 poe tápfeladót kiváltottam egy Unifi 8 portos switch-el.
A tothbe által javasolt Dream Router jó választás lehet, így nem kell külön router, ap és controller.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9636) tothbe válasza eihwaz (#9634) üzenetére


tothbe
addikt

ha a Unifi mellett döntesz, akkor először csak egy routert vennék. Azt, amit mondtam, meg amit te is kinéztél. Abban benne van egy AP, próbáld ki, elég-e a lefedettség. Ha mégsem, akkor ráérsz később újabb AP-vel kiegészíteni. Mivel a mostani ASUS-odra sem panaszkodtál lefedettség okén, így sztm a Dream Routerrel sem lesz ilyen gond. Sőt, nekem lefedettségben sokkal jobban alakít, mint anno az ASUS.

By(e) Tothbe

(#9637) ArthurShelby válasza tothbe (#9636) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nyilván ap-től függ, mert nekem viszont az asus wifi-je gyorsabb volt (lefedettség megint más tészta), ott viszont nem volt vlan, wifi roaming...
Az aimesh nálam nem működött jól. Gondolom a többi gyártó (pl tp-link) mesh megoldása is gyenge. Én a kérdező helyében maradnék asus vonalon (mivel a roaming nem kell), ha nincs esetleg valami extra kívánsága (pl vlan). Egyszerűbb is beállítani az asus-t (meg is szokta), illetve szerintem olcsóbban is kijön.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9638) tothbe válasza ArthurShelby (#9637) üzenetére


tothbe
addikt

igen, köszi. Ez jó kiegészítés az előző hsz-emhez, amiben elkezdtem felsorolni, mikor lehet szüksége/értelme váltani ide. Ha viszont nem kellenek neki ezek, akkor én is tartom, hogy nem érdemes váltania az ASUS-ról.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9639) Bubukain válasza eihwaz (#9631) üzenetére


Bubukain
senior tag

Én a helyedben megtartanám a routert, letiltanám rajta a wifi-t, vennék használtan egy AP-t a hardverapróról, feltelepíted, nézegeted, ha bejön akkor léphetsz tovább, ha nem akkor pedig eladod és még lehet hogy bukni sem fogsz rajta.

(#9640) bon


bon
őstag

Be lehet e állítani az AP-ket úgy, hogy csak vezetéken keresztül csatlakozzon a hálózathoz? Másik AP-n keresztül nem szeretném ha csatlakozna.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9641) szpeti40 válasza bon (#9640) üzenetére


szpeti40
addikt

Be persze, ki kell kapcsolni a wireless uplinket, de ha kábelen van link, akkor azon csatlakozik.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9642) rekop válasza bon (#9640) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, "Settings->Wifi->Global AP settings"-en belül van olyan hogy "wireless meshing". Ezt kell kikapcsolni. Így az összes AP-re vonatkozik a beállítás. Ha engedélyezve van, akkor külön tudod az AP-ket állítani az "Unifi devices->AP->Settings"-en belül. Ha jól emlékszem a Radios résznél van a mesh-re vonatkozó beállítás.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9643) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. 80nm-es emeleti szintre, ahol 3 db szoba van+1 fürdő (ezek elrendezése nagyjából szimmetrikus, kb 15nm), szobánként 1-1 mobilteló, tablet, 4-5 okos eszköz van használatban, melyik U6 AP-t és hány db-ot ajánlanátok? Az AP-kat a padláso helyezném el, kábelezés van, szerelni, elhelyezni van hely bőven. Gipszkarton álmennyezet van, 20cm kőzetgyapottal. Köszi szépen.

(#9644) tothbe válasza Steady74 (#9643) üzenetére


tothbe
addikt

A mennyezet vastagsága nem sokat számít mert alatta lesz az AP gondolom. A falak anyaga és vastagsága annál inkább fontos lenne szóval azokat meg esetleg egy alaprajz félét ha dobsz (pl hogy mi a maradék 20nm) akkor lehet becsülni.
Elsőre amúgy 1 vagy két U6 Pro-t mondanék. Esetleg egy U6 LR-t

By(e) Tothbe

(#9645) vicze válasza Steady74 (#9643) üzenetére


vicze
félisten

"AP-kat a padláso helyezném el"
:N

Vezesd le a plafonra, hidd el, akkor nem lesz szívás. (A szigeteés nem csak a hőt szigeteli, próbáltam. ;) )Ha van kábelezés és gipszkarton nem egy nagy mutatvány.

U6-Pro vagy U6E, LR-t már nem venném személy szerint. Bármelyik meg kéne oldja egy folyosó közepén való elhelyezéssel. Lite is lehet, de abba nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9646) Steady74 válasza tothbe (#9644) üzenetére


Steady74
addikt

Nem akarom a mennyezetre helyezni az AP-t szobán belülre, nem akarom látni, így a padláson lesz.

vicze1: Köszi neked is, valószínű 2 db pro-val oldom meg.

(#9647) Steady74 válasza tothbe (#9644) üzenetére


Steady74
addikt

Találtam egy alaprajzot. A válaszfalak gipszkartonból vannak. A piros X-ek lennének az AP-k helyei.

[ Szerkesztve ]

(#9648) Egon válasza Steady74 (#9647) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem idő bőven elég lenne egy darab AP is, középre, a közlekedőbe. Ott kirakhatnád a mennyezetre, nem "szobán belül" lenne... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9649) Steady74 válasza Egon (#9648) üzenetére


Steady74
addikt

Azért gondoltam kettőt, mert sokszor van, hogy a 2 gyereknek egyszerre van online órája délután, plusz feleségem is online angolozik, így arra jutottam, hogy egy ap kevés lenne a 3 nagyobb adatforgalomra. Rosszul gondolom?

(#9650) Egon válasza Steady74 (#9649) üzenetére


Egon
nagyúr

Alapvetően rosszul.
Milyen neted van, mekkora a sávszél?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.