Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) kis.zsolt válasza D-LAN|FuRioN (#10493) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nagyon köszönöm a kimerítő választ.
Volt egy érzésem, hogy ez lesz... de akkor majd a szolgáltató eszközét használom. Úgysem akarok gigabites netet, mert kell a pénz lóvéra.

Az ígért linkek közül csak ezt az egyet találtam, de azt hiszem, pont ez a lényeg.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10502) rekop válasza Laca0 (#10500) üzenetére


rekop
Topikgazda

Tényleg nem rosszindulatból, de a termékleírást el szoktad azért olvasni?
Mert ott egyértelműen le van írva, hogy mik a szükséges feltétek a működéshez:

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10503) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok a DreamRouter ki tud váltani egy uckgen2-t és egy Sequre gatewayt?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10504) rekop válasza kleinguru (#10503) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez több dologtól is függ. Ismerni kellene a pontos igényeket.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10505) kleinguru válasza rekop (#10504) üzenetére


kleinguru
addikt

Jelenleg 1Gbit/25Mbit netet szolgál ki az usg és az uckgen2.

Valójában csak monitoring célra használom az uckgen2-t. Nincs különösebb igényem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10506) rekop válasza kleinguru (#10505) üzenetére


rekop
Topikgazda

A gigabithez kevés lesz, amikor megvettem írtam róla egy kis összefoglalót, ez jelenleg is megállja a helyét, a frissítések nem hoztak változást az elérhető sebesség tekintetében. Ha nincs különösebb igény, és megfelel a limitált letöltési sebesség, akkor kiváltható vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10507) kleinguru válasza rekop (#10506) üzenetére


kleinguru
addikt

Oh, jajj, akkor marad az SE célnak, de addig még sokat kell gyűjtenem :K Cserébe belemehet az árába a switchem is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10508) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Egy kis adalék az UniFi Protect Application 2.7.33 verziójához, pontosabban az azzal együtt szállított 4.63.21 kamera FW-ekhez: AI-Bullet/Theta/DSLR: Fixed license plate detection.
Ezek a kamerák már rendszámtáblát is felismerik (nekem jól jönne az egyik helyen).
Ahogy nézem, az UVC-AI-Bullet 399 dodó.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10509) Rocko007 válasza Rocko007 (#10420) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Sikerult RMA-ban kicsereltetni az UCK Gen2+ eszkozomet. UPS-szel kikuldtem az RMA portalon megadott cimre, 2 munkanap alatt azonositottak a hibat es UPS-szel visszakuldtek egy bontatlan, 0 perces eszkozt. Maximalisan elegedett vagyok a supporttal. :))

(#10510) kis.zsolt válasza Rocko007 (#10509) üzenetére


kis.zsolt
tag

Dettó!
Gratula, velem is nagyon sportszerűek voltak.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10511) Laca0 válasza rekop (#10502) üzenetére


Laca0
addikt

Ufff. Ezt te hol találtad?
Ennyire vaksi lennék?!?! :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10512) vicze válasza Laca0 (#10511) üzenetére


vicze
félisten

Az Extender termékoldalán szinte a legelső bekezdés...

(#10513) DJ. Ru$y válasza Laca0 (#10511) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bal alul a leírás alatt:

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10514) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Sziasztok, valaki esetleg tudna segíteni Telekom IPv6 és multicast beállításában?
coaxos telekom router van, utána pedig egy EdgeRouter X v2.0.9-hotfix.6
az interneten található beálítások alapján a eth0 kap ipv6 ipt, de a switch0 már nem.
eth0 ipv6 pd és firewall beállítások is megvannak.
a router tud ipv6 ot pingelni, de a gépről már nem megy

esetleg valaki tud egy működő konfigot adni?

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#10515) MasterMark válasza Sniper888 (#10514) üzenetére


MasterMark
titán

Rosszul állítottad be akkor. Jó interfészre tetted a prefix delegationt?

Switch Tax

(#10516) kleinguru válasza rekop (#5151) üzenetére


kleinguru
addikt

#telekom #iptv #igmp

Igazán hálás vagyok még mindig, mert most hogy cseréltem UCK-t így nem ment és ennek alapján be tudtam állítani.

Nem volt az UCK-n a config.gateway.json file. Be kellett lépni SSH-n keresztül (root/ssh password). A hozzászólásodban lévő linken az elérési útvonal. Ki kell tenni force provision segítségével az USG-re.

Be akartam lépni ssh-n USG-re, de nem sikerült sehogy. Visszaállítottam a régi felületre a networköt, így megláttam, hogy az ssh user más (,mint a root, vagy mint a különböző belépéshez használt user nevek). Így már be tudtam lépni és le tudtam tesztelni a működést.

Hálás köszönet :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10517) kleinguru


kleinguru
addikt

Úgy fest, nem tökéletes még minden.
Kb 2 perc 15 másodpercig megy a műsor, majd ~1 percekre leáll. Így.

Mit ronthattam még el :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10518) Sniper888 válasza MasterMark (#10515) üzenetére


Sniper888
csendes tag

Helló
kezdetben wizard basic beálításból indultam ki és hozzáadtam a megfeleő paramétereket, de nem jó jelenleg.
most így néz ki a config:
https://paste.gg/p/anonymous/8c34ad19f4e34ecea92de22dfec44303

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#10519) MasterMark válasza Sniper888 (#10518) üzenetére


MasterMark
titán

Kapnak IP-t a klienseid?

Switch Tax

(#10520) Rocko007 válasza kis.zsolt (#10510) üzenetére


Rocko007
aktív tag

De jo! Hazai forumon eddig nem talalkoztam hasonlo sztorival, csak a hivatalos helyen irtak errol, de a lenyeg hogy frankon megoldottak a problemankat. A tied milyen idos volt?

(#10521) Sniper888 válasza MasterMark (#10519) üzenetére


Sniper888
csendes tag

Ezt kapja, de gyanús hogy nem jó valami..

lehet hogy valami factory resetet kellne nyomnom rajta először?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#10522) DJ. Ru$y válasza Rocko007 (#10520) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Neki beléptető eszközét garanciázták garanciaidőn túl, nem CK-t. [link]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10523) MasterMark válasza Sniper888 (#10521) üzenetére


MasterMark
titán

A FE80 az egy link local cím, azt automatán minden ipv6 interfész felveszi magának.

Szóval akkor nem kap. Próbáld meg /64-gyel.

szerk.: A kliens gépet előszőr indítsd újra és nézd meg úgy is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10524) Sniper888 válasza MasterMark (#10523) üzenetére


Sniper888
csendes tag

interfaces / ethernet / eth0 / dhcpv6-pd / pd / 0 prefix-length nél nem lehet /64, ezt írja pirossal mikor alkalmazom:
prefix-id must be less than :: for prefix /64

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#10525) MasterMark válasza Sniper888 (#10524) üzenetére


MasterMark
titán

pppoe 0 {
no-dns
pd 0 {
interface eth1 {
host-address ::1
no-dns
prefix-id :0
service slaac
}
prefix-length /64
}
prefix-only
rapid-commit enable
}

Pedig nekem úgy van. Valami mást írsz el a commandban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10526) Laca0 válasza DJ. Ru$y (#10513) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Bocs fiúk, de biztos én vagyok a béna, de ebből én nem arra következtettem, hogy CSAK Unifi eszközökhöz csatlakoztatható, hanem azokhoz való csatlakoztatásnak vannak feltételei.
Mert miért hívják "EXTENDER"-nek?!? Ha azt írják, amit minden más MESH rendszerüknél, hogy "Unfi Mesh", akkor egyértelmű!
Az EXTENDER kifejezés minden gyártónál univerzális funkciókat rejt magában.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10527) kleinguru válasza kleinguru (#10517) üzenetére


kleinguru
addikt

Wan Local szabályban protocoll IGMP-re van írva a leírásban. Ezt megváltoztattam All-ról, igmp-re, akarom mondani icmp-re :W

Rájöttem, működik :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10528) kis.zsolt válasza Rocko007 (#10520) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szia!

Elnézést, hogy csak most reagálok. :R

Ahogy DJ. Ru$y írta, nekem az Access Starter Kit egyik tagjával, az Access Reader Pro-val (UA-Pro) volt problémám.
2020.12.11-én vásároltam az UA Store-ból €538.48-ért, majd a meghibásodás 2023. január 10-én történt 2 lépésben: először csak a kijelző, és az érintőfelület halt meg, de a rendszerben még lehetett látni, és a kameráját is be tudtam kapcsolni, majd végül (talán egy napra rá) maga az egész kütyü is feladta a harcot, és az örök mágneses mezőkre távozott.
Ha szigorúan a kettő év gyári garanciát vesszük, akkor az már 2022.12.11-én lejárt, azaz 30 nappal azután még befogadta az UniFi RMA a hibás eszközömet, és totál ingyen újra cserélték.
Küldtek e-mailben egy URL-t az UPS csomagküldőhöz, ahonnan ki kellett nyomtatni a feladószelvényt a vonalkóddal, plusz egy másikat levelet is küldtek, melyet a csomagba kellett helyezni és a termék rövid leírása és az RMA Ticket No. volt rajta.
Feladtam a motyót minden tartozéka nélkül (ezt külön megkérdeztem) szépen becsomagolva, és az UPS eljött érte. Az UniFi ahogy meglátta az UPS felületén, hogy feladtam, elindították a vadonatúj, bontatlan/fóliás, új példányt az irányomba és pár nap alatt már használatba is tudtam venni az új példányt.

Egyébként nem csak ők ennyire gálánsak!
A Synology DS918+ NAS-omat egy apró hiba miatt röviddel a 3 éves garanciája lejárta előtt visszaküldtem a szerviznek, hogy javítsák meg. Erre kettő hét múlva egy bontatlan, vadonatúj NAS-t kaptam, újfent 3 év garival, mert nem tudták megjavítani a hibát. Jobbnak látták cserélni az egész kütyüt. Igaz, ebben az esetben a 3 évből még kb. egy hónap garancia hátra volt, de akkor is nagyon korrekt cég a Synology is.

Mondjuk ennyi pénzért az ember már alapértelmezettnek vehetné az ilyen bánásmódot, de valljuk be, kis hazánkban ez nagyon nem jellemző.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10529) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,
3db uap ac lite
1 db uap ac lr
unifi controller (docker) 7.3.83

A wifi mesh egyik pillanatról a másikra megbolondult olyat produkál, hogy a wifi ap alatt lévő wifiről inkább átdob a egy másik messzebb lévő wifire érezhetően gyengébb jellel.
Az elmúlt 4 évben tökéletesen működött minden.

Ebből kiindulva elkezdtük az alábbiakat: Wifi csatornák fixálása, minimum rssi beállítása minimum data rate controlt állítottuk, global ap settingsbe lejjebb vettük a 2,4 és 5 radió erőséget, firmware downgrade is megtörtént
Viszont a hiba akkor is fennáll hogy össze vissza rakja a userek eszközeit.

(#10530) Rocko007 válasza kis.zsolt (#10528) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Koszi a reszletes beszamolot! :R Ilyenkor mindig racsodalkozom, hogy letezik meg szolgaltatas a penzunkert cserebe... esetleg azt nem tudod, hogy RMA eseten a garancia ujraindul?

(#10531) Zsolt_16 válasza Zsolt_16 (#10529) üzenetére


Zsolt_16
tag

Band Steering - balanced most egész jónak mondható bár így se szakadás mentes az átállás

(#10532) kis.zsolt válasza Rocko007 (#10530) üzenetére


kis.zsolt
tag

Látod, ezt nem kérdeztem, de úgy gondolom, hogy igen. Az én esetemben az Access kit minden darabja nem kap új garanciát, csak az UA-Pro, hiszen az egy bontatlan és új csomagban érkezett.
Erre a Synology eljárásából következtetek, de tudod mit? Megkérdezem tőlük e-mailben.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10533) rekop válasza Zsolt_16 (#10529) üzenetére


rekop
Topikgazda

"A wifi mesh egyik pillanatról a másikra megbolondult..."
Akkor van mesh, ha wireless uplinket használsz az AP-k között. Vagyis van legalább egy Uplink AP(vezetékes kapcsolattal) amire a Downlink AP-k vezeték nélkül csatlakozhatnak. Csak hogy tisztán lássuk, Így van akkor nálad is?

"...wifi ap alatt lévő wifiről inkább átdob a egy másik messzebb lévő wifire..."
Az AP nem "dobja át" a klienst máshova, mert mindig a kliens fogja eldönteni(a roaming algoritmusa alapján), hogy hova csatlakozik. Be lehet ugyan állítani az AP-n min. RSSI-t, hogy az adott jelszint alatt eldobja a klienst(egy de-authentication csomag küldésével), de általában ez nem vezet eredményre, és nem javasolt a használata

"...Wifi csatornák fixálása, minimum rssi beállítása minimum data rate controlt állítottuk, global ap settingsbe lejjebb vettük a 2,4 és 5 radió erőséget..."
Global beállításokban módosítani a transmit power-t nem javasolnám, én inkább külön-külön állítanám az AP-okon, mert nem biztos, hogy mindegyiknek ugyanaz lesz a megfelelő.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10534) Zsolt_16 válasza rekop (#10533) üzenetére


Zsolt_16
tag

Így akkor viszont nem meshben vannak mert egy switchbe megy bele az összes.
2. opciót akkor hanyagolom
Akkor megnézem bizonyos helyeken ahol ezeket tapasztalom és úgy állítom a másik wifi erősséget.

Ezt viszont tapasztaltam is hogy nagyon átnyúlnak lefedettségben egymásba. Megpróbálom azt erősíteni amire elvileg nekünk lenne szükségünk.

[ Szerkesztve ]

(#10535) Zsolt_16 válasza Zsolt_16 (#10534) üzenetére


Zsolt_16
tag

Közben elkezdtem beállítgatni két apt nézve az eszközök mindig "A" apt részesítik előnyben. Mikor "A" -70 dBm körüli értéket mutat míg a közelebbi "B" ap pedig csak 30-35. "A" és "B" ap is ugyan az a modell ugyan az a firmware is. (6.5.28).
Az eszköz csak akkor megy át a közelebbi ap-re ha a "A" ap erősége -80-90 dBm

(#10536) rekop válasza Zsolt_16 (#10534) üzenetére


rekop
Topikgazda

Azon a ponton, ahol roamingot szeretnél, a cél AP jelszintje mínusz a forrás AP jelszintje nagyobb legyen mint 10dB. A mobileszközöknél jellemzően -70dBm körüli az az RSSI, ahol már elkezdik a keresést, és 10dB-el jobb jelszint szükséges a cél AP-n, hogy át is csatlakozzon. Azaz ha a forrás AP jelszintje -72dBm, a cél AP-n legalább -62dBm szükséges( -62dBm-(-72dBm)=10dB ), hogy a kliens átváltson.
Kezdésnek a csatornaválasztás lehet automata, 2.4GHz-en mindenképp 20MHz csatornaszélesség, Tx power 6dB-el legyen kevesebb mint 5GHz-en, hogy nagyjából azonos méretű legyen a két cella. Band steering, BSS transition mehetnek, Fast roaming kezdésnek ne legyen engedélyezve. SSID a lehető legkevesebb(max 3). Utána jöhetnek az RSSI mérések a klienssel, majd ennek megfelelően a transmit power finomhangolása.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10537) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

10 órája jött ki az UniFi Access Application 1.5.10 alkalmazás. Az egyik fejlesztése, hogy ha nem PoE++ forráshoz van csatlakoztatva az UA-HUB, akkor az bekerül üzenet formájában a rendszernaplóba, és az UA-HUB vezérlőpaneljén egy figyelmeztető feliratként:

és

Nos, több, mint 2 éve megy hibátlanul a rendszer (leszámítva a gyári FW anomáliáit), ebből 20 hónapot úgy, hogy sima PoE táppal hajtottam egy UniFi Switchen keresztül, most pedig az UDMP-SE PoE+ Ethernet csatlakozásáról.
Remélem nem kell majd PoE++ adaptert vásárolnom, mert az nem esne jól.
Valójában amikor mindent (IS) rákötöttem a HUB-ra (PIR érzékelő, mágneses ajtófogó, mágneses ajtózár),akkor sem volt vele baj, pedig folytak áramok. Most ráadásul már vagy egy éve totál le van butítva: csak az UA-PRO, 1 db PIR érzékelő, és 1 db ajtónyitás érzékelő REED, illetve kimenetként egy optocsatoló kapcsol egy elemes ZigBee nyomógombot, mikor csengetés van.

Nem sokan használjuk itt a csoportban az UA-HUB-ot és a körítéseit, de mi a véleményetek? 20 ezresből már van gyári PoE++ adapter

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10538) rekop válasza Zsolt_16 (#10535) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha adott ponton "B" -30dBm körül vehető, akkor közvetlen mellette vagy körülbelül. Ezen a ponton az "A" -70dBm jelszintje sok. Túl nagy az átfedés "A" és "B" cellája között.
Illetve az is lehet, hogy kliensed a küszöbértéke -75dBm, ezért még nem is kezd keresni jobb AP után. Kis lépésekben csökkenteni kellene a TX power-t mindkét AP-n.
Mekkora épületről van szó egyébként, hogy 4db AP-t használsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10539) Zsolt_16 válasza rekop (#10538) üzenetére


Zsolt_16
tag

300 m2 kb a négyet én is soknak érzem most elkezdtem lelőni amik egymás mellet vannak de azt tapasztalom, hogy van amit nem látok működni(win wifi analyzer) pedig a vezérlőben elvileg szépen megy bár ott is gyanús hogy azt írja h 0 kliens

(#10540) BossBoss válasza kis.zsolt (#10537) üzenetére


BossBoss
őstag

Én sem használok külön Poe++ adaptert. UDM Pro SE Poe+ portjàra van kötve. Igaz nekem van itthon ubi 60w feladó is ha kell. Acces reader pro és lite is rá van kötve plussz a zár. Nincs vele gondom.

(#10541) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Cloud Key Enterprise

Ez azért kemény. :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10542) kraftxld válasza DJ. Ru$y (#10541) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem piszok drága ennyiért.
Azure-ban egy tök ugyanilyen gép (16 proci, 32GB ram, 128GB premium SSD-vel) kijön havonta 210 EUR-ból, és még az áram számlát, UPS-t, légkondit se kell fizetni.
Ha meg fullon optimalizálva, megvan havi 120EUR-ból.
Én tuti nem vennék ilyet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10543) vicze válasza DJ. Ru$y (#10541) üzenetére


vicze
félisten

Not bad... Na ez egy értelmes termék. :K
Csak nem hiszem, hogy van cég, aki valaha is ilyen méretű telepítést csinálna.

@kraftxld: Egyrészt cégnek aminek ilyen kell, aprópénz. Másrészt elég sokat kritizáltam a DM "Pro"-t, meg hogy nincs semmilyen értelmes konzol HW. Nyilván ez drága, és kéne valami értelmesebb ~1000 környékén.
A Ubi konzol stratégiája továbbra is totál érthetetlen és nem látszik, hogy mi a jó fenét szeretnének.
Jelenleg multi-site-ot támogató eszköz van a CK2Plus (sima CK2 évek óta nem kapható), aminek van az aksi problémája, és most van ez. Ennyi. Semmi más. Minden egyéb az self hosted barkács a maga nyűgjével, az pedig egy Enterprise környezetben teljesen elfogadatlan, és Unifi még csak fel se merülne ezért.
Továbbra is kellene 2 vagy 3 másik konzol, meg a CK2-t valami értelmesre kéne cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#10544) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10541) üzenetére


kis.zsolt
tag

Kettőt kérek!
:Y
A UniFi Network Host* platform specifically designed for massive scale.
Plug and Play solution ready to manage 5,000+ UniFi devices and 50,000+ client devices.

Húwazz, 2,25 milla forintban. Ez mire való? Nemzetközi űrállomásra, vagy a Mars-küldetésre, esetleg atomerőműbe? Ne adj' Isten egy stadion wifi lefedésére?
Ja, tudom már, Vasembert felvették az Ubiqutihoz.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10545) Zsolt_16 válasza Zsolt_16 (#10539) üzenetére


Zsolt_16
tag

Vertem egy full resetet fixáltam a csatornákat a teljesítményeket most jók vagyunk 2 wifivel full lefedjük az irodát...

Jövőben szeretnénk költözni már a unifi design centerben elkezdtem össze rakni a wifis lefedetséget

Tudnátok nekem véleményezni, hogy így megfelelhet-e?



5ghz nézet

400-450 m2 lenne a terület a pirossal jelölt területeken vasbeton van ~20 cm
A halványpirossal jelölt az valós valami könnyűszerkezetes fal lesz

1 u6 lr
3 u6 lite
2 ac lite (érdemes ezt átvinni vagy inkább cseréljük ezt is u6-ra?)

[ Szerkesztve ]

(#10546) tothbe válasza Zsolt_16 (#10545) üzenetére


tothbe
addikt

az LR-ra elég sok a panasz. Sztm jobban járnál, ha U6 Pro-kkal oldanád meg. És ránézésre olyan 4 is elég lenne ide, bár nem tettem be a tervezőbe, de nagyon sok itt az átfedés.

By(e) Tothbe

(#10547) vicze válasza Zsolt_16 (#10545) üzenetére


vicze
félisten

Ezt kb. 2db pro lefedi... Nagyobb nyílt terek közepére berakni és csá.
Ha ennyire sűrű az csak problémát okoz és nem segít semmin.

(#10548) vicze válasza kis.zsolt (#10544) üzenetére


vicze
félisten

A CK2(Plus) egy már nagyobb válatlannak(100+ fő) is használhatatlan.(megbízatlan)
A DM-ek nem rendelkeznek multi-site támogatással, így használatlanok.
Még ha overkill is már egy 30-40 eszközparknál is inkább ez mint bármi más. Az ára meg mint mondtam, aprópénz ebben a léptékben.

Unifi kínálata kontrollerek terén, több mint problémás.

(#10549) Zsolt_16 válasza vicze (#10547) üzenetére


Zsolt_16
tag

Szia 2 proval:

Középen lenne egy nagyobb ülési goc így ha oda raknék egy lite-ot:

(#10550) tothbe válasza Zsolt_16 (#10549) üzenetére


tothbe
addikt

Ez még mindig az 5GHz-es nézet? Mert sztm 2,4-en az a rész is bőven fedett lesz.
Illetve a 2 Pro-t lejjebb kéne még rakni, hogy a vastag falaktól távolabb legyen és akkor még többet be tudnak lőni.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.