Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Multibit válasza szpeti40 (#9147) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam a WPA3 képes kliensek jól elvannak az Unifi AC Pro-val (Poco X3 NFC, iPhone XS, iPad 9th).

(#9152) szpeti40 válasza Multibit (#9151) üzenetére


szpeti40
addikt

A WPA3-at tudó kliensek nálam is (Galaxy S10/S10e, Latitude 5450), de ami régebbi, na ott voltak gondok.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9153) rekop válasza galaktikus (#9150) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az általad linkelt Gen2-es PoE switch összesen 42W PoE budget-el rendelkezik, és 802.3af/at szabványokat támogat. (összefoglalóban is olvashatsz a poe szabványokról). Tehát a 24V passzív PoE már nincsen támogatva. Kicsit pontosítani kellene hogy a két AP-d az AC-LR és AC-PRO, vagy még a régi N-es. Ha még a gen1-es UAP-ok, akkor az UAP-PRO menni fog az UAP-LR nem. Ha már gen2-esek, akkor az AC-PRO működni fog, az AC-LR pedig attól függ mikori gyártású. A 2016 34.hete után gyártott AC-LR-ek már támogatták a 802.3af szabványt is, azokkal nincs gond, működnek vele.
Az hogy a 4-5db AP probléma lesz-e, a felvett teljesítménytől függ. Ezt az AP-k adatlapjaiból ki tudod keresni, és tudsz vele számolni. Nézzük egy példán keresztül:
U6 Lite:12W ; U6 LR:16.5W; U6 Pro:13W és rendelkezünk 42W budget-el. Kérdés, ráköthetek a switch-re 1db Lite-ot, 1db LR-t, és 1db Pro-t? Igen, mert 12W+16.5W+13W=41.5W, amivel még 42W alatt vagyunk, tehát biztonságosan üzemeltethető a rendszer, akkor is ha mind a három AP maximális teljesítményen üzemel. De például AC Lite-ból 6db is ráköthető, mert az csak 6.5W-os, ami összesen 39W-ot jelent.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9154) tothbe válasza donat_sz (#9149) üzenetére


tothbe
addikt

És trunk-ölni is tudod egy másik switch-re pl? Nekem az nem akart menni. Az egyik Box mellett ugyanis nincs több port és ott akartam átküldeni netet is a többi eszköznek. A net át is ment, de az IPTV VLAN nem működött mellette.

By(e) Tothbe

(#9155) vicze válasza rekop (#9153) üzenetére


vicze
félisten

OFF
Azért totál vicces, hogy ilyenkor ránézek a US-8-150W-re és az árára meg és ránézek a Gen2-es switchek árára és csak a WTF érzés fog el... :(
Komolyan szörnyű.

(#9156) donat_sz válasza tothbe (#9154) üzenetére


donat_sz
senior tag

nálam az ONT után van egy ER-X és egy switch (mindenki mindennel összekötve). A swtich-re csatlakozik az AP és 4 switch. jelenleg 2 switch 1-1 portján leveszem a TV vlan-t és itt csatlakozik az STB, a többi porton pedig meg csatlakozik pc, tv, stb a normál internet hozzáféréssel (amúgy még további VLANokra osztva).

(#9157) tothbe válasza donat_sz (#9156) üzenetére


tothbe
addikt

Asszem kezdem érteni. De akkor van egy VLAN only hálózatod felvéve, amire be van korlátozva az összes IPTV port (ONT-Main Switch direkt kötés, Switch1-IPTV BOX1, Switch 2-IPTV Box 2), és a többin pedig mindent átengedsz.

By(e) Tothbe

(#9158) galaktikus válasza rekop (#9153) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nagyon köszönöm a hosszú választ. Ami a meglévő AP-kat illeti, az LR-t tavaly vettem, a PRO pedig vatta új, most jött meg 3 napja és már fel is szereltem. Gondolom így az LR is bőven belefér a 2016 utáni gyártásba.. :)) De egyik sem wifi 6-os hanem még az 5-ös. Irreális az árkülönbség, nem láttam a 6-ot indokoltnak.

Nagyjából értem a power budget dolgot most már, és kicsit nehezen fér a fejembe, hogy miért 42W-ot tud egy 150 ezres Switch. Nincs esetleg valami 3rd party termék ami olcsóbb? Igazából nekem nem kell, hogy menedzselhető legyen a Switch.. Az a lényeg, hogy lássa el táppal és adattal az AP-kat, arra meg gondolom jó egy másik rackbe szerelhető POE switch is, csak kérdés, hogy melyik? Nekem az kell, hogy ugyanazt tudja mint egy mezei táp amit az AP-hoz adnak, csak sok porttal :)

Van esetleg valami ajánlás? 16 port körüli méret bőven elég lenne, abban akkor lesz majd tartalék is. :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9159) donat_sz válasza tothbe (#9157) üzenetére


donat_sz
senior tag

Igen

(#9160) donat_sz válasza galaktikus (#9158) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az egyel korábbi generációs az us-16-150w az tud 150w-t.

(#9161) vicze válasza donat_sz (#9160) üzenetére


vicze
félisten

Tudni tud, csak kapni nem lehet már jó ideje.

(#9162) galaktikus válasza donat_sz (#9160) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Igen néztem már én is.. De meg vagyok lőve ha sehol nem lehet beszerezni :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9163) donat_sz válasza vicze (#9161) üzenetére


donat_sz
senior tag

Használtan feltűnik egyszer-egyszer.. érdemes nézni a hardveraprot.

(#9164) rekop válasza galaktikus (#9158) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha nem feltétel az itthoni vásárlás, akkor az UI Store-ban 117k az USW-16-POE, illetve 150k az USW-24-POE ami 95W-ot tud(viszont jelenleg ez nincsen készleten, várni kell rá).
Sajnos nem igazán kapsz olcsó, rackbe szerelhető, 16 portos poe switchet. Ezek jellemzően menedzselhető eszközök, és gyakoribb belőlük a 24 portos változat. Szinte mindegy milyen márkát nézel, 100k felett kezdődik az áruk.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9165) vicze válasza rekop (#9164) üzenetére


vicze
félisten

Az nem árt még hozzátenni, hogy a 16-POE-n 8port PoE, a 24-esen 16 PoE port van.

Német raktár, FS sajátmárkás, ami sajnos Huawei, de az ára jó.

(#9166) galaktikus válasza rekop (#9164) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Köszönöm, egyáltalán nem feltétel, sokat rendelek kintről. Ezt a gen2-őt néztem már, jónak tűnik, csak nem tudtam eldönteni, hogy viszi-e az összes AP-t. Ha rámondjátok az áldást akkor megrendelem.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9167) Varszegig válasza galaktikus (#9130) üzenetére


Varszegig
veterán

Szia. Nekem van ilyen ismartgate, úgy van megoldva, hogy a kapunyitó motor vezetékesen van összekötve az ismartgate központtal, ami a garázsban van. Ott jó wifi jel van. Saroktelek van, 2 tolókapu, és 1 garázskau működik így, a távolabbi tolókapu kb. 60 m vezetékkel van összekötve, és nem okoz gondot.

(#9168) galaktikus válasza Varszegig (#9167) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Közben az ismartgate dolog megoldódott.. Annyira kis buta voltam.. eddig fogalmam nem volt arról, hogy a HomeKit távoli eléréshez szükség van egy hub-ra. Gyorsan rendeltem is egy HomePod minit és már működik is szépen minden.. Az volt a baj, hogy amikor távolabb mentem a háztól és a telefon eldobta a wifit, onnantól nem válaszolt az ismartgate sem, mert átállt volna távoli elérésre, dehát hub nélkül az sovány volt..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9169) JoceeHunt válasza galaktikus (#9130) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Nekem hasonló problémám volt a Sonoff cuccal az udvari kétszárnyú kapu esetében. Egyszer rajt volt a hálózaton egyszer nem, nemigazán volt így jó. Mivel kis idő múlva a járda melletti részt felújítottuk így akkor a pincéből (ott is vannak hálókábel végpontjaim és jó wifi egy AP-val) vittem ki új kábeleket a kapumotor elektronikához (kb 20 méter), így a sonoff eszközt behelyeztem a pincében ahol tökéletes hálózati erősség van, és onnan vezetéken "vezérli/adja a jelet" a kapumotornak az elektronikán keresztül. A biztonság kedvéért egy hálókábelt is kivittem a kapunyitó elektronika dobozába, ki tudja mit hoz a jövő.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9170) ArthurShelby válasza JoceeHunt (#9169) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy okos tolvaj majd azon a hálókábelen kerül belső hálóra ;]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9171) JoceeHunt válasza ArthurShelby (#9170) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nézegetheti :) Belül nincs bekötve egyelőre :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9172) Egon válasza ArthurShelby (#9170) üzenetére


Egon
nagyúr

Honeypotra lesz bekötve... :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9173) rekop válasza galaktikus (#9166) üzenetére


rekop
Topikgazda

Át kell gondolni, jöhet-e esetleg még poe eszköz a későbbiekben, illetve esetleg egy WiFi6-ra váltásnál elég lesz-e. Tegyük fel van most 3db WiFi5-ös AP-d, majd cseréled később U6 Pro-ra, akkor is elég lesz. Viszont 3db U6 LR-hez már nagyon határeset. Minden olyan AP-vel kompatibilis lesz, amely 802.3af/at szabványú. (gyakorlatilag a teljes jelenlegi UniFi AP kínálathoz megfelelő)

#9154 tothbe
Persze, nálam is így megy. Csináltam egy egyszerű példát, hátha valakinek segítség lehet. Telekom ONT passthrough módban, DHCP bekapcsolva, hogy a STB-oknak ne kelljen kézzel felvinni az IP-ket. UniFi switcheket használva a kotrollerben a VLAN20-at "VLAN-only network"-ként kell létrehozni. Az IPTV így tetszőleges switch portra kirakható.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9174) Varszegig válasza galaktikus (#9168) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, én homekit nélkül használom, így hub sem kell. HomeAssistant-tal (is) megy.

(#9175) libit


libit
tag

hogy b...meg, 2 ev utan ujra kaphato...

https://eu.store.ui.com/collections/operator-edgemax-routers/products/edgerouter-10x

ha valakinek eleg az ER-X teljesitmenye, de tobb port kellene, ne habozzon ;)

(#9176) vicze válasza libit (#9175) üzenetére


vicze
félisten

Egész pontosan 7db van nekik, valahonnan visszajött...

(#9177) tothbe válasza rekop (#9173) üzenetére


tothbe
addikt

A telekom ONT-ról tud valaki egy képet betenni pontosan hol állítjátok Passthrough-ra. Nekem SagemCom-os van de nem vagyok biztos benne. És a routeren akkor PPPoE-t kell állítani vagy marad a DHCP?
köszi előre is.

By(e) Tothbe

(#9178) donat_sz válasza tothbe (#9177) üzenetére


donat_sz
senior tag

Routerben pppoe-t kell állítani igen!
Google keresés első képe

(#9179) rekop válasza tothbe (#9177) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha nincs "Passthrough" opció, akkor a PPPoE felhasználónevet töröld ki, vagy írd át valami falsra. Utána a saját routeren PPPoE-t kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9180) tothbe válasza rekop (#9179) üzenetére


tothbe
addikt

Az a fura, hogy nálam az ONT-ban DHCP van beállítva a WAN oldalra és nem is engedi lenyitni sem ergo átállítani sem tudom. 😪

By(e) Tothbe

(#9181) rekop válasza tothbe (#9180) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez tényleg fura. Mi a pontos típusa a SagemCom-nak?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9182) tothbe válasza rekop (#9181) üzenetére


tothbe
addikt

Sagemcom 3890 v3

By(e) Tothbe

(#9183) vyctorio


vyctorio
friss újonc

Sziasztok! Van egy Edgerouter 10 X routerem. Telekomos 1000-es netem van, de csak 400 MBitet tudok kihozni belőle. Milyen beállítással lehetne ezt orvosolni?

(#9184) MasterMark válasza vyctorio (#9183) üzenetére


MasterMark
titán

(#9185) [Newman] válasza vyctorio (#9183) üzenetére


[Newman]
tag

Illetve nehogy be legyen kapcsolva a netflow - vagy bármi amit nem tud offload-olni - mert az megborítja. Nekem úgy 160Mbit volt a maximum az előbbi mellett.

[szerk]: MasterMark által linkelt cikkben perfektül le van írva az is, mi nem eligible.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#9186) rekop válasza tothbe (#9182) üzenetére


rekop
Topikgazda

Hiszen ebbe koax kábelt kell beletekerni, nem optikát... :D Eddig ONT(Optical Network Terminal)-ról beszéltél, ez pedig egy kábelmodem/HGW DOCSIS-hoz. Ez esetben nincsen PPPoE és passthrough sem, bridge mód kérhető az ügyfélszolgálaton abban az esetben, ha nincsen IPTV szolgáltatás.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9187) tothbe válasza rekop (#9186) üzenetére


tothbe
addikt

Igen. Közben rájöttem én is. De van IPTV így az sem játszik szóval marad a DMZ és a dupla NAT. Szerencsére van mellé egy DIGI optikai 1Gbit elsődleges WAN-nak. Azon nincs dupla NAT mert ott működött a bridge mode.

By(e) Tothbe

(#9188) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Amit vicze1 kolléga linkelt, az nem lenne jó? [link]
Nekem rendkívül szimpatikus az ára. Milyen hátrányt szenvedek azzal ha nem menedzselhető? (bocs, nem nagyon értek a hálózatokhoz). Ezzel gondolom akkor menne a LR is meg a PRO is.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9189) tothbe válasza rekop (#9173) üzenetére


tothbe
addikt

ezt meg köszi, ez alapján sikerült felkonfigolnom az IPTV VLAN-t és bekötni az egészet úgy, hogy működjön minkét STB a Switch-eken keresztültrönkölve. :C

By(e) Tothbe

(#9190) fo_di válasza fo_di (#9145) üzenetére


fo_di
őstag

ezek szerint senki nem futtat direktben az UDM-en/UDM Pron Pihole-t vagy egyebeket (Wireguard, Adguard, Cloudflare DNS, stb.) Dockerrel vagy Podmannel?

(#9191) MasterMark válasza fo_di (#9190) üzenetére


MasterMark
titán

Eléggé mókolósnak tűnik, custom kernel kell meg a bootloaderbe belenyúlni.

Switch Tax

(#9192) fo_di válasza MasterMark (#9191) üzenetére


fo_di
őstag

a custom kernel talán nem kell hozzá (az csak wireguardhoz kell, de ha jól látom, van kernelmodul nélküli wireguard verzió is mellékelve), de a bootloader az viszont igen

(#9193) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

[link] Ezt az AP-t el tudja látni árammal ez a switch? [link]

Nem lettem elég okos a szabványokkal kapcsolatban az összefoglaló alapján sem, úgyhogy inkább megkérdezem, mert elég drága cuccok ezek..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9194) JoceeHunt válasza galaktikus (#9193) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálam 2db U6 LR megy a 16-150W-s Switchen.

Szerk:
Most nézem ez más Switch amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9195) tothbe válasza galaktikus (#9193) üzenetére


tothbe
addikt

Persze, simán. Mivel az max 6,5W-ot vesz fel, a másik meg 42W-ot tud leadni. És az AT pedig visszafelé kompatibilis az AF-el.
De akár egy Lite 16 is elég hozzá, ami olcsóbb.

By(e) Tothbe

(#9196) galaktikus válasza JoceeHunt (#9194) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Elvileg ez a tiédnek a gen2-es verziója. Ami neked van azt nem nagyon kapni.. :(
Ez meg nem tudom viszi-e a sima LR-t.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9197) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Végülis megrendeltem az usw 16 poe gen2-t eu storeból. Remélem jó lesz :B

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9198) bon


bon
őstag

Ma jött meg az U6-Pro és egy U-POE-at-EU táp, kíváncsi leszek rá. UAP-AC-LR-t fogja váltani.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9199) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Edgerouter X-et kivezették, hogy mindig sold out? 5-Port EdgeRouter PoE van helyette mert árban nagyon máshol van...?

[ Szerkesztve ]

(#9200) libit válasza MajaG (#9199) üzenetére


libit
tag

legalabb 1 eve nincs :D
hol talaltal ER-X-SFP-et? mert az is hianycikk...

ujabban ismet kaphato az ER-10X ami ER-X, csak 10 porttal es picit nagyobb RAM/"ROM"-mal

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.