Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) rekop


rekop
Topikgazda

EA-ben a G5 Bullet kamera. Az ára pont a fele lett a G4 Bullet-hez képest (100EUR nettó), viszont ahogy elnézem nem csak az árból faragtak, hanem a specifikációkból is. Kisebb látószög, gyengébb proci, fast ethernet port. A szenzor maradt 5MP, H.264 2688x1512 (16:9), viszont 30FPS a 24 helyett.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9802) user12 válasza rekop (#9801) üzenetére


user12
őstag

A mostani euróárfolyamok mellett... :O

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9803) tothbe válasza rekop (#9801) üzenetére


tothbe
addikt

akkor most már értem, miért csinálják a G4 bullet-ek is az utolsó FW frissítés óta, hogy csak FE-n jelentkeznek fel ha nem állítok be GBE FD-t a switch-re és a kamerára is. Működni amúgy működik, csak ha már van GBE akkor miért nem arra megy.

By(e) Tothbe

(#9804) DJ. Ru$y válasza rekop (#9801) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kamera esetén a gigabit szerintem overkill. Kíváncsi leszek mennyi lesz az ára, ha kikerül EA-ből és remélhetőleg nem csak 1 db / user limit marad rajta. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9805) BossBoss


BossBoss
őstag

Pont kamerákat kellene vennem. 3 db-ot. Valaki használ dome kamarát? Forgatható a lencséje oldalra? Függőleges falra tenném, de a mellette lévő ajtót kellene nézni-e. 90 Fokban elforgatva tenném fel, és utánna mozgatnám a lencsét vízszintbe. Ez így működne? Vagy egyszerűbb bullet-tel próbálkozni? Csak a nagyobb látószög miatt érdekes a dome, nem a vandalproof része érdekel. Nem tudom érthető-e amit szeretnék. :B

Egyébként G5 bullet ára tetszik így. Csak ugye EA-be nem nagyon lesz eréhető gondolom. Folyton stock out...

[ Szerkesztve ]

(#9806) DJ. Ru$y válasza BossBoss (#9805) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ami kelendő és SOHO kategóriás eszköz, az szinte mind Sold out állandóan és partnerektől meg sem vásárolható....

90°-os forgatáshoz bullet szerintem. G3 Dome állíthatósága YT alert [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9807) BossBoss válasza DJ. Ru$y (#9806) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszi! Pedig néztem a sráctól több videót is. De szerintem G4 szériákat. Gondolom akkor azok is tudják ezt feature-t. G3 még nem tudott mozgás ézékelést igaz?

(#9808) rekop válasza BossBoss (#9807) üzenetére


rekop
Topikgazda

De, a G3 is tud mozgás érzékelést. A "Smart Detection" jött a G4 szériával.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9809) BossBoss válasza rekop (#9808) üzenetére


BossBoss
őstag

A smart detection megkülönböztet járműt, embert, állatot?

(#9810) tothbe válasza BossBoss (#9809) üzenetére


tothbe
addikt

igen, meg. G4 már azt tudja.

By(e) Tothbe

(#9812) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Hát srácok ez a Camera AI DSLR :Y (EA-ben) kicsit túl lett tolva szerintem. :))

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9813) tothbe válasza DJ. Ru$y (#9812) üzenetére


tothbe
addikt

Érdekes lett a YouTube videója is.

By(e) Tothbe

(#9814) golya87 válasza DJ. Ru$y (#9812) üzenetére


golya87
őstag

Mondjuk nekem régen volt hasonló tervem, hogy egy kamerát állítok a nyaralóban a Balatonra és látom, hogy milyen az idő éppen. De ennyiért én személy szerint DIY irányba indulnék el.
EA termék, teszteljék a piacot. Inkább ez legyen, mint a bevált termékeket szüntessék meg.

(#9815) rekop


rekop
Topikgazda

Kint van a 3.0.10 béta UDR/UDM SE-hez. Néhány új feature és hibajavítások. És végre megérkezett a Wireguard is.

Add Admin Activity to System Log in UniFi OS.
Add Storage events to System Log in UniFi OS.
Add Cloud connection events to System Log in UniFi OS.
Add Trigger logs in the Network Application.
Add VPN Client Routing.
Add Ad-blocking feature.
Add Wireguard VPN Server support.
Add OpenVPN tunnel in traffic rules.
Add support for DHCP Client option 77 and 90.
Add support for OpenVPN tunnel in Traffic Routes.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9816) szpeti40


szpeti40
addikt

Másnál is vannak Wifi csatlakozási problémák? Az utolsó 2 frissítés óta dobálja a telefonokat, most a legutóbbi frissítés óta a TV nem is tud rá csatlakozni :F
U6-Lite.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9817) donat_sz válasza szpeti40 (#9816) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem tapasztaltok ilyet, telefonokat nem dobálja el, a többi kütyü meg kábelen csatlakozik ahol lehet.

(#9818) rekop válasza szpeti40 (#9816) üzenetére


rekop
Topikgazda

6.2.41-et próbáltad már?
-Fix band steering causing certain clients to disconnect and reconnect to 2.4GHz in a loop.
Mondjuk én még 6.2.35-ön vagyok, nincsenek problémák a csatlakozással.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9819) Rocko007 válasza rekop (#9818) üzenetére


Rocko007
aktív tag

nekem is a 6.2.41 megoldotta, sajnos erintve volt tobb eszkozom is.

(#9820) szpeti40 válasza rekop (#9818) üzenetére


szpeti40
addikt

Ma raktam fel, most figyelem hogy javult-e a helyzet.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9821) gyuszos


gyuszos
tag

Sziasztok.
UDM PRO vezetékes hálózatában lévő LG tv látja ugyan a szintén hálózatban lévő Syonolgy-n (indexelt mappában) lévő fotókat és filmeket tartalmazó mappákat, de tartalom nélkül....
Ha ugyan ezt a tv-t wifin (unifi ap) csatlakoztatom a hálózatra, minden elérhető, lejátszható.....

Mi a franc lehet itt?
Köszönöm.

(#9822) DJ. Ru$y válasza gyuszos (#9821) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanígy használom (kábelen) Syno + LG TV (régebbi) több indexelt "főkönyvtárral", és mindegyiket eléri kábelen is.
Nincs kiadva valami arra a portra amire dugod? Az eszköz kábeles MAC címe bent van az engedélyezett eszközök között? Ha csak a wifi MAC-jét raktad be az engedélyezésbe, akkor nyilván kábelen nem fog működni, mert azt a MAC-et tiltja a Syno.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9823) gyuszos válasza DJ. Ru$y (#9822) üzenetére


gyuszos
tag

"Nincs kiadva valami arra a portra amire dugod?"
Tudtommal nincs.....

Kábeles meg wifi MAC......ezt nem vágom.
Mármint azt a részét, hogy hol tiltana a Syno...semmi extrát nem csináltam a wifi MAC címmel sem és minden megy.

Dróton is látja a mappákat, csak épp üresnek....
Netflix, böngésző megy rajta, ip-t kap...szóval ez a része rendben.
Aztán ahogy kihúzom a csatlakozót belőle, wifire vált, és hopp, van rögtön tartalom a mappákban...

(#9824) DJ. Ru$y válasza gyuszos (#9823) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudom milyen verziót használsz, de Synon belül (nekem): Médiaszerver -> DMA kompatibilitás -> "Hozzáférés korlátozása..." be van-e pipálva, és mi van a listában engedélyezve, ha nincs korlátozva, akkor a hálózatodon bármelyik eszköznek működnie kellene vele. Ez már elég Syno specifikus mondjuk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9825) gyuszos válasza DJ. Ru$y (#9824) üzenetére


gyuszos
tag

Nálam a hozzáférés korlátozása nincs engedélyezve, vagyis elvileg bármely hálózaton lévő eszköz elérheti.
Az eszközlistában benne van a wifis ip címe a tv-nek, viszont a vezetékes úgy tűnik nincs.....
Már csak az a kérdés, ezt hogy miként varázsoljam bele a listába, ugyanis semmilyen hozzáadási lehetőséget nem találok.....

(#9826) DJ. Ru$y válasza gyuszos (#9825) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Magától találja meg a DLNA képes eszközöket a Syno, ha nem akarod korlátozni, akkor nem kell ott legyen a listában. (Azok vannak a listában, amiket aktuálisan lát, ha összedugod kábelen, lehet ott lesz.) Ha nem működik, akkor valami miatt nem látja a TV-t, amikor LAN-on kötöd be, portra kiadott másik VLAN és ki van tűzfalazva stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9827) gyuszos válasza DJ. Ru$y (#9826) üzenetére


gyuszos
tag

Az előző tv egy pana plazma volt, 2 éve lesz tavasszal hogy cseréltük a mostani lg-re. A syno már akkor is megvolt, és a pana még mindig benne van a listájában mint dlna eszköz....pedig a tv-nek már se híre se hamva.

A vicc még az, hogy az udm pro portjára egy switch van dugva, amiről megy az egyik ap-ac lr és a tv lan vezetéke.
Tehát akár wifin akár vezetéken kapcsolódik a tv mindenképpen ugyan azt az udm pro portot "használja".

(#9828) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Helloo
A nappaliban levő AP Pro-m most a falon van, de lehet áthelyezném a ház másik felébe a folyosó mennyezetére, hogy ott is javuljon a lefedettség. A Pro helyére meg tennék a falra egy U6 IW-t. Jól gondolom, hogy az In wall széria függőleges falon úgy általánosságban ideálisabban szór mint egy ufó?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9829) tothbe válasza gyuszos (#9827) üzenetére


tothbe
addikt

és milyen switch az? nem lehet, hogy annak a portja van elkonfigurálva valami korlátozott vlna-ra pl.?
Illetve még egy dolog, amivel én is szívtam LG TV-nél. csak 100mbit-es a hálókártyája, de ezt a Unifi nagyon gyakran nem jól érzékeli auto negotiation esetén és használhatatlan lesz a kapcsolat, mert Gbit-re állítja unifi oldalon. Megoldás, ha fixen 100Mbit-esre teszed a kapcsolatot unifi porton, attól helyreáll teljesen.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9830) gyuszos válasza tothbe (#9829) üzenetére


gyuszos
tag

egy nem menedzselhető tp-link, 4 éves
minden működik a tv-n, böngésző, yt, stb, a syno könyvtárakat is látja (ha csinálok egy új mappát és másolok bele egy filmet akkor az új mappát is megtalálja) csak a bennük lévő tartalmat nem.

(#9831) tothbe válasza gyuszos (#9830) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor ez valami synology specifikus beállítás lesz, nem unifi. hiszen ha unifi lenne, akkor mivel írtad, hogy a wifi is ugyanazon a switchen landol így az sem menne.
Unifi oldalon még esetleg annyit csinálhatsz, hogy befikszálod neki a vezetékes IP címet és a TV-n is azt adod meg, nem DHCP. De már ez is csak amolyan ötletelés, sztm a Syno oldalon lesz valami beállítás, ami nem engedi a TV-nek, hogy lássa a fájlokat. Vagy valami beállítás, vagy akár egy fájlrendszer szintű korlátozás, bár az meg a wifis jó működés miatt furcsa.

By(e) Tothbe

(#9832) Xpod válasza galaktikus (#9828) üzenetére


Xpod
addikt

"Jól gondolom, hogy az In wall széria függőleges falon úgy általánosságban ideálisabban szór mint egy ufó?"

Igen és nem. Itt egy összehasonlítás a szórásról [link]

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9833) gyuszos válasza tothbe (#9831) üzenetére


gyuszos
tag

Most volt egy kölyökmentes félórám meg némi szerencsém...és működik.

Mivel kb. 70 eszköz lóg folyamatosan a hálózaton ezért anno úgy gondoltam rendszerezni kéne őket nem csak vlan-ra de ip tartományra is.
Emiatt a tv-k is fix ip-t kaptak eddig, legalábbis vezetékes kapcsolaton, hiszen csak úgy használjuk őket.
A múltkor mikor nem ment a lejátszás kínomban wifire váltottam, ahol persze dhcp-n kapott címet, és ment is minden.

Aztán ma ugrott be a melóban, mikor a switches kérdésedre válaszoltam, hogy ha hazaérek kipróbálom a vezetékest lan-t dhcp-re állítani.
És láss csodát, működik minden.

Hogy ez miért - mitől lehet....fogalmam sincs....

Köszi neked is a tippeket.

(#9834) szpeti40 válasza gyuszos (#9833) üzenetére


szpeti40
addikt

70 klienst azért nem érzek olyan soknak, hogy több IP tartomány is indokolt legyen.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9835) gyuszos válasza szpeti40 (#9834) üzenetére


gyuszos
tag

3 vlanra osztottam a hálózatot, és az IoT vlanon belül szedtem szét csoportokra fix ip-vel a kb. egy kategóriába sorolható eszközöket.
Lehet szakmai ártalom, de szeretem a legalább látszólagos rendet.

(#9836) MasterMark válasza gyuszos (#9835) üzenetére


MasterMark
titán

Meg később könnyebb rájuk tűzfal szabályokat csinálni, vagy bármi egyebet. Szóval van értelme szétosztani. Még ha nem is külön hálókra, legalább külön alhálókra csak elméletben, hogy címezhető legyen.

Switch Tax

(#9837) gyuszos válasza MasterMark (#9836) üzenetére


gyuszos
tag

Azt már csak félve írom ide, hogy van egy excel táblám is, amiben mac + ip címmel együtt ott az összes kliens..... :B

Kamera, vagy terepi hálózat telepítésnél jól jön ám ez, mikor kiesik egy eszköz a 300-ból és a több ezer négyzetméteres telephelyen 2 perc alatt beazonosítható a 7 métere vagy magasabbra szerelt bűnös anélkül, hogy előtte vagy ötöt megmásznék feleslegesen.....

(#9838) szpeti40 válasza MasterMark (#9836) üzenetére


szpeti40
addikt

Jah, persze a vlanoknak teljesen van értelme, azt hittem külön alhálózatokat osztott.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9839) szpeti40 válasza gyuszos (#9837) üzenetére


szpeti40
addikt

Erre vannak szoftverek is, akár konténerizálva is, én melóhelyen láttam egyet, phpIPAM a neve és a feladata, hogy felderíti a hálózatot és utána látod a klienseket mac cím és ip párossal, valamint látszik, hogy az IP tartományod telítettsége hogy áll. Mivel 1000+ wifi ap és szintén 1000+ router/switch van meg fogalmam sincs hány ezer kliens, elég hasznos.
Itthon teljesen felesleges, mert nincsen olyan rengeteg eszközöm, de azért itt is megcsináltam, jó nézegetni a grafikont :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9840) rekop


rekop
Topikgazda

Pár újdonság a hétvégére, FCC-nél feltűnt két új AP: U6+ és U6+LR :)
Illetve már EA-ben az általam már nagyon várt G3-Flex frissítés, a G5-Flex. A jelenlegi US árat figyelembe véve, ez most ~70k lenne.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9841) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy UniFi AP-AC PRO access pointom, ami jelenleg egy Telekomos routerhez van csatlakoztatva (Magenta Home Box)
Az UniFi Network Application nevű programot PC-n szoktam indítani , de csak akkor ha valamit át akarok állítani az AP-ban (szóval elég ritkán, csak ha pl. a gyerekek wifi elérési időablakát)
Az utóbbi kb. egy évben szinte mindig belefutok abba, hogy elindítva programból a böngészőablakot, majd bejelentkezve az UniFi Network oldalra, offline-nak látja a az AP-ot. Az AP egyébként működik, lehet hozzá csatlakozni, netezni rajta keresztül és a korábban beállított wifi elérési időablakokat is hibátlanul hajtja végre.
Próbálkoztam már többféle módon, hogy elérjem. Vagy a Telekom router újraindítása szokott segíteni, vagy néha az, ha az AP-ra egy korábbi backup-ot kezdeményezek feltölteni (mert az alsó fogaskerekes ikonnál látszik a menü és lehet állítgatni dolgokat elvileg) Ha sikerül feltölteni rá a régi backup-ot, akkor az AP-t újra online-nak mutatja és ilyenkor frissítem a legfrissebb verzióra, majd csinálok belőle egy backup-ot.
Ma reggel korán ébredt az egyik gyerekem és kérte, hogy hadd wifizzen. Persze megint belefutottam abba, hogy offline az AP, de most semmilyen módon sem tudtam rávenni, hogy online-ná váljon. Volt router újraindítás, PoE injektor restart, backup feltöltés próbálkozás, de semmi. A wifi időablakot látszólag át tudtam állítani és bekapcsolni a gyerek wifijét, de valójában nem történt meg a változtatás, továbbra sem lett elérhető a hálózat (hiába nyomtam apply-t és írta hogy sikeresen módosítva, gondolom ez csak a konfig fájlra vonatkozott, de érvénybe nem lépett)

Mi lehet a probléma?
Gondolom, hogy a leírásomból látszik, hogy nem vagyok profi hálózat témában, igazából nem is teljesen értem, hogy hogyan működik ez a UniFi rendszer/cucc úgyhogy ennek megfelelő szájbarágós választ várnék :-)
Köszi!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#9842) eszgabor válasza eszgabor (#9841) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Nézegettem még, láttam, hogy van frissebb Unifi Network app program és frissítettem 6.5.xx-ről 7.2.94-re és most működik...

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#9843) MasterMark válasza eszgabor (#9841) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ugyanazon az IP-n van a géped.

ssh-n belépve az AP-re a set-inform paranccsal rá tudod állítani az újra.

A gépednek meg ossz fix IP-t a routerből. (DHCP reservation)

szerk.: Ha csak 1 AP-d van akkor kontroller nélkül a mobilos appal állítsd be. (Miután lereeteled.) Akkor nem kell hozzá a kontroller, és a mobilos appal tudod állítgatni mindig.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9844) eszgabor válasza MasterMark (#9843) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Köszi!
Ennyire sajnos nem vagyok képben, ahogy írtam. SSH-hoz egyáltalán nem értek, hogy hogyan lehetne Windowsra varázsolni.
Akartam tegnap a mobilos appot összabarátkoztatni az AP-tal, de egy olyan jelszót kér, amit állítólag a beüzemeléskor kellett megadni (nem emlékszem rá, hogy volt ilyen) Azt írja, hogy azon a mobil eszközön található a jelszó, amit az AP beüzemeléskor használtam. Na az azóta brick lett és másik telefonom van.
Szóval kellene resetelni az AP-t és újra megadni egy jelszót.
Utána a biztonsági mentést vajon fel tudom rá tölteni, vagy újra kell kezdeni a konfigurálást?
Fix IP akartam adni tegnap az AP-nak a routerben, mert eddig nem volt, csak nem jöttem rá, hogy mi a mac address-e az AP-nak. Az alján levő címkén csak mac id-t találtam, de az egy hosszú és furcsa karaktersorozat, nem úgy néz ki mint egy mac address :-(

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#9845) vicze válasza eszgabor (#9844) üzenetére


vicze
félisten

"SSH-hoz egyáltalán nem értek, hogy hogyan lehetne Windowsra varázsolni."
OpenSSH Winodws 10 része elég régóta, alap program.

De csináld ezzel.

(#9846) MasterMark válasza eszgabor (#9844) üzenetére


MasterMark
titán

PuTTY-t szoktunk használni Windows-on SSH-hoz. (Nem bonyolult, beírod az IP-t, SSH jelölő, aztán open.)

Ha már kontrollerrel van beállítva, akkor nem tudod a telefonos appal állítgatni, csak ha a kontrollerhez kapcsolódsz.
Frissen kell a telefonból csinálni akkor lesz önálló kontroller nélküli. Újra kell konfigolni, és nem tud annyi mindent így, mint kontrollerből.

Nem az AP-nak kell fix IP (bár az sem árt), hanem a gépnek ahol a kontroller fut.

Switch Tax

(#9847) vicze válasza MasterMark (#9846) üzenetére


vicze
félisten

Hittérítés ON

Tényleg tök felesleges egy Putty-val szenvedni már Windowson. 1-1-ben ugyan az az OpenSSH kliens Windowson alap telepítéssel mint Linux-on 0 különbség. Ugyanazokat a parancsokat használod. lehet ide oda cibálni a configot Linux és Win között a kulcsokkal együtt, az egyik legjobb dolog ami adminoknak a Win-be kerül elég régóta.
Ha meg már elég perverz valaki, akkor SSH servert is futtat mellé és úgy megy be a Win-es gépre. :P

Hittérítés OFF

(#9848) MasterMark válasza vicze (#9847) üzenetére


MasterMark
titán

Tudom, használtam én is, de nem ugyanaz mint a PuTTY. Néha a formázás nem jó, sorok szétcsúsznak stb. PuTTY-val nem volt még ilyen gond.

Switch Tax

(#9849) vicze válasza MasterMark (#9848) üzenetére


vicze
félisten

PS konzolban előfordulhat az nem kezeli jól a sorokat általánosan, de Windows Terminállal nem emlékszek, hogy hibás lett volna bármi, az csak 11-től alap. :(

[ Szerkesztve ]

(#9850) MasterMark válasza vicze (#9849) üzenetére


MasterMark
titán

PowerShell-ből csináltam, akkor ez volt a gond. Mi az hogy a ps konzol nem kezeli jól? :DDD

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.