Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a gateway mi alapján nézi a WAN IP-t? Csak, mert látszólag ez most egy belső címet mutat nekem, miközben publikus ip-m van. (eddig mikrotiket használtam ott jól mutatta)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12002) amargo válasza amargo (#12001) üzenetére


amargo
addikt

Hmm, szerintem a szolgáltató visszarakott NAT mögé..
Tehát, ma cseréltem a router-t ki, eddig ugye mikrotik volt és az addigi fix IP-m (amiért fizetek) megváltozott. Kérdés, hogyan történhetett?

today at 11:05:05 AMNo DNS update required for asdf.com (87.xxx.xx.162).
today at 11:10:05 AMUpdating CloudFlare DNS record asdf.com from 87.xxx.xx.162 to 87.xxx.xx.121...
today at 11:10:07 AMCloudFlare DNS record asdf.com (87.xxx.xx.121) updated successfully.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12003) emvy válasza amargo (#12002) üzenetére


emvy
nagyúr

Random otlet: MAC cimhez rendelik az IP-t. Esetleg nem tudod bealltani az uj router MAC-jet a regiere?

while (!sleep) sheep++;

(#12004) DJ. Ru$y válasza amargo (#12002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jelezd a szolgáltatónak a problémát, ez szinte 100%, hogy náluk valami beállítás.
Ahogy emvy is írja, MAC bonding is lehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12005) gyuszos válasza amargo (#12002) üzenetére


gyuszos
tag

Ki a szolgáltató..? Voda?

(#12006) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom mennyire hüle kérdés, de lehet tudni mi történik adoptálásnál?
Mac címet cserélnek pl?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12007) amargo válasza emvy (#12003) üzenetére


amargo
addikt

Igen, biztosan ez van mögötte, mert van egy ilyen halvány emlékképem (csak a fától már nem látom az erdőt.. :) ), itt lehet állítani a port-hoz rendelt MAC címet? Csak a teszt kedvéért megnézem majd.

gyuszos: ez egy kis helyi szolgáltató, de biztosan az van mögötte, amit emvy írt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12008) amargo válasza amargo (#12007) üzenetére


amargo
addikt

sorry :B , ez volt a gond

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12009) [Newman]


[Newman]
tag

Sziasztok!
ER-X-et cserélnék UXG-Lite-ra és majdnem minden tökéletes, kivéve az hogy egyetlen port forward sem jó. A hiba annyi, hogy a forward létrehozásakor a Destionation IP - WAN résznél valamiért belső IP-t mutat, ráadásul olyat, amit egyáltalán nem is használok. Tanácstalan vagyok honnan veszi a 192.168.0.102-t, mikor rendes publikus IP-m van a WAN interfészen.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#12010) DJ. Ru$y válasza [Newman] (#12009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Destination IP az a cél IP, a cél IP egy belsőhálózati cím, ahova WAN IP-d megadott portjára érkező kérést irányítja.

A From jelöli a honnan-t, pont ezért van Any-n, mert bárhonnan enged a szabály.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12011) rekop válasza [Newman] (#12009) üzenetére


rekop
Topikgazda

FW, kontroller verzió a legfrissebb? Ha nem, akkor frissíts, talán megoldja. Mintha a hairpin-el is lettek volna gondok korábban.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12012) hellsing71


hellsing71
tag

Üdv, segítség kéne. Így néz ki a hálózatom: Telekom cable router -> Switch Lite 16 PoE -> WIFI 6 Lite ap., plusz UniFi Network, ami lát mindent. Hozzá NEM értőként sikerült mindent összeraknom, vezetéken minden OK, wifi a routeren OK (később kikapcsolnám), és minden mobil eszköz tud kapcsolódni az access pointhoz, viszont minden (Androidos TV, notebookok) mínusz 1 azt mondja, hogy a kapcsolaton nincs internet elérés. A mínusz 1 a Sony mobilom, ami érthetetlen okból az AP-n át eléri az internetet (2× csekkoltam, hogy oda kapcsolódik és a mobil adat kikapcsolva), bár az első oldal megnyitása előtt van egy 6-8 másodperces várakozás.

Mi nincs rendesen beállítva, ami ezt okozza? Nem nagyon állítottam át semmit a gyáriról, és ami lehet, az AUTO-n van, mert tisztára plug-and-play volt a telepítés.

(#12013) user12 válasza hellsing71 (#12012) üzenetére


user12
őstag

Lehet, hogy velem van a baj, de én a viszont minden kezdetű sortól semmit nem értek.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12014) [Newman] válasza DJ. Ru$y (#12010) üzenetére


[Newman]
tag

Az világos. A hiba az volt, hogy honnan jött az a módosíthatatlan IP. Azóta megoldódott, mert a WAN interfész hiába volt DHCP-re állítva (és egyébként volt publikus IP-je már), megjegyzett egy korábbi ideiglenes fix IP-t, amit korábban állítottam be neki (192.168.0.102).

Hiába tettem át DHCP-re a WAN-t, továbbra is az ideiglenes IP-t írta a port forward-nál.

#12011: Minden lefrissítettem, végül egy korábbi - bebuggolt - konfig volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#12015) hellsing71 válasza user12 (#12013) üzenetére


hellsing71
tag

Bocs, magyarázom:

Csatlakoztam 2 notebookkal, egy Androidos tévével, egy PS4-gyel és egy telefonnal, és a WIFI 6 Lite-hoz való kapcsolódás után minden, kivéve a telefont (ő a -1), azt mondta, hogy a kapcsolaton nincs internet elérés. A telefon valami miatt eléri az internetet. Ellenőriztem 2×: az AP-hoz kapcsolódik és ki van kapcsolva a mobil internet forgalom, így 100%, hogy valóban azon át internetezik. De akkor a többi miért nem? A teló nem valami extra cucc: Sony Xperia 10 ii.

(#12016) emvy válasza hellsing71 (#12015) üzenetére


emvy
nagyúr

DNS?

while (!sleep) sheep++;

(#12017) user12 válasza hellsing71 (#12015) üzenetére


user12
őstag

A notebook-al a legyegyszerűbb a helyzet. Ha ő se lát ki a netre, Windows hálózati tulajdonságoknál megnézni kap-e IP címet, dns-t, átjárót. Ezek kellenek a nethez.
Ha igen ping, traceroute paranccsal megnézni, meddig megy el a csomag

Ping www.google.hu
tracert www.google.hu

Hasonló eredményeket kellene kapj.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12018) Bubukain


Bubukain
senior tag

ez az új Cloud Gateway Ultra beszerezhető valahonnan?

(#12019) amargo válasza Bubukain (#12018) üzenetére


amargo
addikt

Nekem múlt héten sikerült venni a store-ból most éppen a max van.

Kérdésem is innen jönne, az UCG-Ultra és az UXG-Max között a 2.5G portokon kívül mi a nagy különbség?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12020) vicze válasza amargo (#12019) üzenetére


vicze
félisten

UCG az Ubi nevezéktanban egy Cloud Gateway, ami annyit jelent, hogy a Controller be van építve, van router funkcionalitása, switch funkcionalitása, és termék függõen AP is.
UXG pedig csak egy sima router semmi más.

(#12021) amargo válasza vicze (#12020) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, akkor igazából, ha "nem kellenek" a 2.5G port-ok, akkor az Ultra is elég.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12022) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
USG Pro 4-hez csak Ubiquiti SFP kompatibilis, vagy van másik, bevált típus?

(#12023) vicze válasza vicze (#12020) üzenetére


vicze
félisten

Ez jobban elmagyarázza, jelenleg sajnos kell ez.

(#12024) DJ. Ru$y válasza rjy08 (#12022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én úgy tudom, hogy nincs vendor szűrés, amit alátámaszt az is, hogy használok Ubi cuccok között Mikrotik RJ45 modult, Mikrotik DAC-ot és Mikrotik SM modult is, ezekre én azt merem mondani, hogy nem lesz vele gond.

Unifis csoportokban szoktam látni, hogy az FS cuccait ajánlják Ubiquiti cuccokba, azzal nincs tapasztalatom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12025) rjy08 válasza DJ. Ru$y (#12024) üzenetére


rjy08
tag

Rendben, köszi szépen!

(#12026) Protezis


Protezis
őstag

Egy EdgeRouter-4 mennyit érhet használtan? Nincs eladó se hardveraprón, de még eBay EU-ban se.

(#12027) user12 válasza Protezis (#12026) üzenetére


user12
őstag

40-50e között mondanám, így hirtelen saccra

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12028) rekop


rekop
Topikgazda

Megjelent az UDM-Pro-Max

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12029) ArthurShelby válasza rekop (#12028) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól látom most se poe képes, majd az udm-pro-max-se lesz az :D ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12030) vicze válasza ArthurShelby (#12029) üzenetére


vicze
félisten

Ultra, ok. :P

Hogy ez mi a jó fenétől Pro Max azt meg nem tudom, mintha kockával dobnák ezeket.
Se Etherlighting, se 2.5GB switch port.
Prohoz képest más CPU, ami felviszi az IDS-t 5Gbit-re, 8GB RAM(???), és 128GB SSD alapból, és ettől lesz "Max".

(#12031) user12 válasza vicze (#12030) üzenetére


user12
őstag

Plusz majd még meg kell várni az apróbetűs részeket

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12032) simico


simico
aktív tag

Jelenleg az otthoni hálózatot egy Asus RT-AC55U biztosítja, a hátsó kert felé RP-N12 range extenderrel kiegészítve. Ezt szeretném lecserélni AX-es, WPA3-t is támogató eszközökre és felmerült UniFi hálózat. Wifin kb. 30 okosotthon / IoT eszköz lóg a 2,4GHz-es sávon, 7-10 eszköz (mobilok, laptopok, tablet, TV) 5GHz-en (kb. fele már tudna AX-t is), Cat 6 kábelen 1 NAS és 1 asztali gép. Internet Digi optika 1Gbps. Százkilenc m2 alapterületű családi ház 38 centis tégla teherhordó és 10 centis válaszfalakkal - alaprajz.

A linkelt rajzon középen a barna téglalapok a lépcsőfeljáró a padlásszobához, mellette balra teherhordó (38 centis tégla) fő fal van. Az első kérdésem, hogy egyetlen U7 Pro vagy U6 Pro AP a piros gombóccal jelölt helyen elég lenne lefedni a egész házat? A mostani router ott van a falra felfúrva, gondolom ha az le tudja fedni az egész házat (és 2,4 GHz sáv még 2-3 méterre a házon kívülre is kiér), akkor az AP-ból is elég lehet egy. A másik kérdésem, hogy csavarozás helyett ragasztott már fel valaki AP-t? Illetve ha plafonra nem tudom feltenni az AP-t, akkor mit ajánlotok helyette? U6 In-Wall?

Még csak most ismerkedem a UniFi-val, itt olvasott korábbi válasz alapján ezek az eszközök kellhetnek nekem?
Cloud Gateway Ultra - ezt ki tudom váltani dockerben futtatott kontrollerrel vagy ez totál más?
USW-Ultra 60W
U7 Pro vagy U6 Pro
U6 Extender

[ Szerkesztve ]

(#12033) Egon válasza simico (#12032) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Asus külső antennás, ezek az AP-k pedig nem. Jellemzően jóval kisebb lefedettséget biztosítanak sajnos. Biztosat csak egy teszt mondhat, nekem az a tapasztalat, hogy jellemzően max. 2 falon át van normális jelerősség (extrém esetben csak 1 falon át).
Az AP-k rögzítése úgy működik, hogy van egy kerek elem, amit fel lehet fúrni a falra (plafonra), és arra ráforgatod az AP-t. Namost ez a fal mellett rohadtul nehezen megy, én meguntam, és beraktam minden csavar alá egy 10-es anyát, hogy legyen helyem rácsavarni... Ezt vesd össze a ragasztás gondolatával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12034) rjy08 válasza simico (#12032) üzenetére


rjy08
tag

A "gondolom le tudja fedni az egész házat" egyáltalán nem biztos, inkább alaprajz alapján pár kattintással kiderül a tervezőben, hogy mi a biztos. Én üzemelek Unifi és Omada hálózatokat, és inkább az utóbbit javaslom. Ahol tehetem, ebbe az irányba állok át. Sokkal kevesebb a fejfájás. Amit Ubi művel az utóbbi években, azon én már rég lehaltam.

(#12035) kleinguru válasza simico (#12032) üzenetére


kleinguru
addikt

Az általad linkelt Gateway a router, amin fut az a szoftver is, amit ki tudnál váltani esetleg dockeres verzióval. Ebben az esetben nincs értelme.

Wifi: ahogy írták előttem a többiek, ki kell próbálni.

A helyedben vennék egy U7 Pro-t, mert alig drágább :D (akkor meg már miért ne...) és kipróbálnám. Amennyiben kevésnek tapasztalad, akkor további 1 vagy 2 db U6 lite-tal bővíteném még a ház két átellenes csúcsát (nyilván igénytől függően).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12036) rekop válasza simico (#12032) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Az első kérdésem, hogy egyetlen U7 Pro vagy U6 Pro AP a piros gombóccal jelölt helyen elég lenne lefedni a egész házat?"
Megterveztem neked gyorsan, ha a pirossal jelölt helyre, a plafonra tudod tenni az AP-t, nagyjából ez a lefedettség várható 5GHz-en: U6-Pro U7-Pro
Kicsit jobb lenne a helyzet, ha át tudnád helyezni az AP-t az alábbi helyre: U6-Pro U7-Pro
Ha nem lehet a plafonra tenni, akkor én inkább egy U6-Mesh-t használnék: U6-Mesh
Nyilván ez csak egy tervező, adott csillapításokkal számol ami valóságban eltérhet, de közelítésnek megfelelő.

"Cloud Gateway Ultra - ezt ki tudom váltani dockerben futtatott kontrollerrel vagy ez totál más?"
A Network controller az gyakorlatilag egy központi management felület, az UniFi hálózati eszközökhöz. Ezen keresztül tudod konfigurálni az eszközeidet. Ez az alkalmazás futtatható dockerben is. A Cloud Gateway Ultra egy router, ami futtat egy "Network controller"-t is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12037) simico válasza rekop (#12036) üzenetére


simico
aktív tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, nem is reméltem ennyi választ ilyen hamar :R

Lehet, hogy próbára veszek egy U7 Pro-t és kipróbálom különböző helyekre rakva, hogy mennyire fedi le a valóságban a házat, illetve mennyire tudom a plafonra rakni az ideális helyen. Aztán ez alapján eldől, hogy kell-e további AP vagy nem plafonra valami más.

rekop: milyen programmal csináltad a terveket, ha ingyenes akkor kipróbálnék vele pár variációt.

(#12038) szpeti40 válasza simico (#12037) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt tudsz Te is tervezni alaprajz alapján: design.ui.com

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12039) rekop válasza simico (#12037) üzenetére


rekop
Topikgazda

Persze, ingyenes, csak regisztráció kell: UI Design Center. A méretarányt és a beltér magasságát ne felejtsd el megadni, miután feltöltötted az alaprajzot.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12040) bon válasza rjy08 (#12034) üzenetére


bon
őstag

Nekem nagyon bevált az Unifi az üzemeltetett hálózatokon. Meghibásodás minimális, stabilitással nincs gond. Az U6-LR ap-kel volt eddig csak bajom, a többi teszi a dolgát, pedig vannak terhelések is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12041) rekop


rekop
Topikgazda

Hamarosan újabb gateway érkezik: UXG-Enterprise
"The UXG-Enterprise is a dual-WAN security gateway with 25G SFP28 ports designed to protect large-sized networks with enterprise-grade firewall configuration and threat management features. It contains a BLE radio for management and setup."

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12042) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Egy teljes verziót frissült az UniFi OS, most az Early Access változatból a 4.0.3 telepíthető (UDM, UDM-Pro, UDM-SE, UDM-Pro-Max).
Nálam bejövős, ugyanis a Telekomos (hivatalosan) 1/1 Giga csak 0,9/0,25 volt a régi verzióval, a frissítés óta stabilan 1/0,85 Giga.
Nem akarom elkiabálni, ezért erre a kérdésre pár nap múlva visszatérek.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.