Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) vicze válasza Xpod (#10100) üzenetére


vicze
félisten

Kizárólag az Cisco okozhat problémát, mert máshogy kezelik a VLAN-okat mint mindenki más és manuálisan kell átállítani mindent, hogy mindenki más által használt standardokkal működjön.

(#10102) Protezis válasza Xpod (#10100) üzenetére


Protezis
őstag

Meg tudnád osztani, mi volt a gond, illetve a megoldás? Az okulásunk végett, tényleg érdekelne.

(#10103) Xpod válasza Protezis (#10102) üzenetére


Xpod
addikt

A sok anyázás közben vagy a Cisco+Dlink működött rendesen, vagy a D-Link + Unifi, vagy a Cisco + Unifi. A 3 eszköz nem egyformán értelmezi tag-untag paramétert. Végül kukáztuk a D-linket és lett helyette Unifi, így már tökéletesen ment minden.

Az eddig próbált sikeres párosítások:
- Cisco fw, + Unifi sw, ap
- Zyxel fw, sw + Unifi ap
- Sophos fw, + Zyxel sw + Unifi ap
- Sonicwall fw + Unifi sw, ap
- Watchguard fw + D-link sw, + Unifi ap
- Mikrotik fw + Unifi sw, ap

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10104) noorbertt válasza Zsötie (#10098) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Ha kapok normális ajánlatot akkor lehet adom :R
Egyben szeretném és vagy egy időben
Ubiquiti US-8-60W Poe
Ubiquiti USW-FLEX-MINI

[ Szerkesztve ]

(#10105) Egon


Egon
nagyúr

Adott egy U6-Lite és egy ezeréves Lenovo noti, 2. generációs (Sandy bridge) Pentium procival, ennek megfelelő n-es wifivel, Windows 7-tel.
Ha be van állítva (a többi modernebb eszköz végett), hogy WPA2 és WPA3 is engedélyezett, ez a noti nem tud csatlakozni az AP-hoz, hibát jelez. WPA2 only módban műkszik.
Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10106) vicze válasza Egon (#10105) üzenetére


vicze
félisten

Ha biztonság miatt próbálod WPA3-at akkor WPA3 Transition mode-ban(WPA2+WPA3) pont nincs értelme mert ott a WPA2 opció és ugyan úgy támadási felület, tehát így nem nyersz semmit.
"PMF-incompatible devices may experience connectivity issues. To avoid this, please disable the protocol."
Ez okozza a problémát. WPA2/WPA3 esetén nem tudod kikapcsolni és mindenképp optional lesz.
A megoldás külön SSID használata WPA2-nek és WPA3-nak.

Szerk: Úgy látszik van egy PMF bug, ami required-et küld akkor is ha optional-ra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#10107) Egon válasza vicze (#10106) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, akkor lesz külön SSID... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10108) szpeti40 válasza Egon (#10107) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is benyomtam az elején a WPA2/3-at, de a régebbi eszközök vendégeknek nem tudtak csatlakozni, valamint a WPA3-at tudó telefonom is ugyan úgy WPA2-t mutatott.
Szóval nem erőltettem azóta.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10109) vicze válasza szpeti40 (#10108) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy azért szívás ez leginkább mert 6E-hez és majd 7-hez is kötelező a legalább a WPA2/3-as mód. Gyakorlatban nagyon nehézkes és vagy hosszadalmas lesz átállni rá a mai IoT világban.
Én már teljesen külön AP-n gondolkodok... :(

(#10110) Protezis válasza vicze (#10109) üzenetére


Protezis
őstag

Miért kellene külön AP? Kell egy külön IoT VLAN, hozzá külön SSID WPA2-vel és kész.

(#10111) vicze válasza Protezis (#10110) üzenetére


vicze
félisten

Több SSID lassít. ;)

(#10112) MasterMark


MasterMark
titán

Nekem eddig ment minden WPA3/2 módban is.

Biztos nem az a gond hogy túl magas csatornán van? Régebbi vagy egyszerűbb cuccok nem szeretik a 11-nél magasabb csatornát.

szerk.: Illetve a kliensen drivert frissíteni kéne, általában az a gond, plusz ha van akkor firmware.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10113) Protezis


Protezis
őstag

vicze1: Pontosan mit és hogy?

[ Szerkesztve ]

(#10114) vicze válasza Protezis (#10113) üzenetére


vicze
félisten

Mármint? SSID idő osztásosan működik, ha egy SSID-ra lassú klienseket raksz a másikra gyorsakat egyszerűen lecsökkented a sebességet a wi-fi természeténél fogva.
A WiFi 6E és 7 lényege is a sebesség, ha csak a sebesség miatt használok 6E-t akkor egy másik SSID-val kb. kiherélem az egészet.

(#10115) MasterMark válasza vicze (#10114) üzenetére


MasterMark
titán

Azon a külön AP se segít, esetleg másik csatornán.

Az SSID az egy AP-nál mindegy, mert ugyanazon a rádión van mindkettő akkor egy lassú kliens az egész rádiót lassítja airtime fairness nélkül.

Switch Tax

(#10116) vicze válasza MasterMark (#10115) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván egy külön AP megfelelő frekvencia távolságban a lehető legkevesebb zavar miatt, de a gyakorlatban lényegtelen, mert 6E 6GHz, így...
És most tudom jön hogy a azonos AP-n is külön lenne, csak éppen ez nem teljessen így van, ráadásul az AP-nak van overhedje is.

Csak hogy tisztázzuk lényegében jóval 1GBit feletti sebességről beszélünk 6E klienseknél, és nem elméletben.

[ Szerkesztve ]

(#10117) Protezis válasza vicze (#10114) üzenetére


Protezis
őstag

Nincs mély tudásom a témában. De ahogy MasterMark írja, ha ugyanazok a kliensek (lassú, és gyors) csatlakozik ugyanazon AP-ra, akkor nem mindegy, hogy 1 vagy 2 SSID-n teszik azt? Van mérhető overheadje a 2 SSID-nek az 1-el szemben?
De persze külön AP, külön SSID és más frekvencia, akkor kimaxolhatod a dolgot.

(#10118) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Üdv mindenkinek!

Az UniFi Access Kit-tel kapcsolatban egy kis szösszenet:

2020 decemberében, €538,48-ért vásároltam egyet. Nagyon sokáig szó szerint semmire sem volt jó, hiszen amit az UniFi a vele kapcsolatos videókon mutatott, az mind csak fikció volt -amolyan "coming soon" funkció.
Aztán 2 év után a közösségük nyomására végre működni kezdett a kapucsengő funkció, és ekkor elővettem a dobozából, frissítettem az ehhez szükséges firmwarekkel, majd beszereltem a már évekkel előtte kiépített helyére.
Az öröm csupán pár hétig tartott: január 10-én hajnalban az UA-PRO képernyője feladta (sem az érintőképernyő, sem a megjelenítés nem működik), de a kamera látja az eseményeket, ergo szerintem csak a képernyővezérlés szállt el.
Egy új UA-PRO 155000 HUF, már amikor lehet kapni, úgyhogy felejtős, javíttatni/javítani pedig nem fogom.
Kicsit kiábrándító, hogy addig-addig tolták, húzták-halasztották a FW fejlesztését a megfelelő ajtócsengő üzemmódhoz, míg szép lassan lejárt a garancia.

Most újra leszereltem, és megszabadulok az egésztől, mert már nagyon elegem van.

Elnézést, hogy a kis piti problémáimmal fárasztalak benneteket, de úgy gondolom, hogy jó, ha az érem másik oldala is látszik.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10119) szpeti40 válasza kis.zsolt (#10118) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy emailt megérne a dolog az Ubi felé, nem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10120) Xpod


Xpod
addikt

Itthon egy Windows alá telepített konzolom van. Frissítettem és jól meg is szívattam vele magam. Csak rá kell szánnom magam a konzol újratelepítésre. :(

Ráadásul utána az AP is szívatott, de végül ezt sikerült megoldani. FW frissítés után belassult a hálózat és nem tudtam miért. Mivel nem szoktam speedtest-et nézni, így nem volt viszonyítási alapom. De tegnap egyszer csak ledobta a céges laptopot a netről, és nem is engedte visszacsatlakozni. A konzolba az látszott, hogy minden eszköz 2,4GHz-en van, ami futa mert a cuccok kb 70%-a 5GHz képes és eddig működött a Prefer 5GHz funkció.
A megoldás az volt, hogy a "Minimum RSSI"-t ki kellett kapcsolni. (Egy AP van, így nincs jelentősége amúgy sem.) Egyből feldobált mindent 5GHz-re és a sebesség érzet is helyreállt, a céges laptopot is vissza engedte.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10121) BossBoss válasza kis.zsolt (#10118) üzenetére


BossBoss
őstag

Kopogjam le, de eddig frankón működik november óta. Remélem járok úgy mint te. Egy e-mail-t tényleg megér, hátha cserélik/javítják "kedvezményesen".

(#10122) MasterMark válasza Xpod (#10120) üzenetére


MasterMark
titán

Miért volt egyáltalán bekapcsolva?

Switch Tax

(#10123) Xpod válasza MasterMark (#10122) üzenetére


Xpod
addikt

Passz, nem tudom, hogy kapcsolódott be. Szerintem default beálíltás lehetett amit nem vettem észre, legalábbis kézzel biztos nem állítottam be. (és lehet a korábbi fw frissítés után jelentkező hiba sem hiba volt, csak ez a beállítás kavart be)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10124) MasterMark válasza Xpod (#10123) üzenetére


MasterMark
titán

Az ezer százalék hogy nem default beállítás, sőt szerintem figyelmeztet is amikor bekapcsolod, hogy így lehet nem fognak tudni kliensek csatlakozni.

Switch Tax

(#10125) Xpod válasza MasterMark (#10124) üzenetére


Xpod
addikt

Passz, kb 1 éve üzemeltem be, lehet akkor bekapcsoltam, csak nem emlékszek. (és kivételesen doksit sem csináltam róla, pedig évekre visszamenőleg meg van minden hálózati eszközöm összes konfig doksija, hogy mit állítottam be) Azóta csak firmwaret frissítek és ez a kliens eldobálása a tavaly októberi frissítésnél jelentkezett először, de mikor visszaraktam a korábbi frissítést akkor nem jelentkezett a probléma. Most megint előjött.

Most az bosszant, hogy újra kell telepítenem a konzolt.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10126) kis.zsolt válasza BossBoss (#10121) üzenetére


kis.zsolt
tag

@szpeti40, @BossBoss

OK, egy email megy nekik. Kíváncsi vagyok, de őszintén: piszkosul belefáradtam.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10127) kis.zsolt válasza kis.zsolt (#10126) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nos, befogadták garanciális javításra.
UPS-sel kell visszaküldenem Hollandiába.
Majd tudósítok a fejleményekről.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10128) Hadr0n válasza rekop (#10080) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

Megpróbáltam megcsinálni több leírás alapján is a WG t de végül kudarcot vallottam.
Amúgy sem vagyok valami nagy linux mágus úgyhogy hagyom is a fenébe majd valamikor rendesen is bekerül grafikus felületre.
Úgyhogy sajnálom végül nem tudom megosztani tapasztalataimat de nagyon szépen köszönöm az eddig segítségeket a témával kapcsolatban.

(#10129) szpeti40 válasza kis.zsolt (#10127) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ez tök jó, szuper! :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10130) devil-k válasza kis.zsolt (#10127) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyibe kerül a visszaküldés?

- mozi bolondéria -

(#10131) bon válasza devil-k (#10130) üzenetére


bon
őstag

Sokba, nekem egy UNVR visszaküldés 12ezer ft volt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10132) kis.zsolt válasza devil-k (#10130) üzenetére


kis.zsolt
tag

Huhh, nem egyszerű!
Szép sorjában:

Kértem egy tikettet az RMA felületén a garanciális igényemmel, megadva az UA-SK-EU egységből az UA-Pro MAC azonosítóját.
Mivel nem volt számla már róla, így képernyőfotót csináltam az Ubi store megrendeléséről, majd a hiba leírásánál küldtem fotót az UA-Pro gyári számáról (ami a MAC azonosító) és egy képernyőmentést, hogy az applikáció szerint nem látható az eszköz.

Pár percen belül elfogadták és biztosítottak arról, hogy jó kezekben van a folyamat.
Nem sokkal később jöttek a konkrétumok külön-külön e-mailben:
- Leírták, hogy mit kell tennem, és hova kell postáznom a hibás eszközt (30 nap van rá). Itt csatolták a visszaküldési csomaglevelet, amit a csomagban kell elhelyeznem.
- Kaptam az UPS-től egy szállítási címkét, amit a csomagra kell tenni, jól leragasztva.
- Tájékoztattak, hogy a csererendelésemet felgyorsították
- Aztán, hogy a csereterméket visszarendelték (Your Replacement Item Has Been Backordered)
- Aztán, hogy a cseretermék kiszállításra előkészítve (Your Replacement is Being Prepared for Shipment)
Megnéztem a szállítólevelet, amit az UPS adott, azon 4kg-os a csomag, úgyhogy megkérdeztem az RMA-t, hogy az egész Unifi Access kitet kell UA-HUB + UA-Lite + UA-Pro-val együtt elküldenem, vagy elég csak a hibás UA-prot.

Most várom, mit írnak.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10133) 1amarr válasza MasterMark (#10069) üzenetére


1amarr
tag

@MasterMark #10069
Végül szerintem egész elegánsan sikerült megoldani a problémát: elengedtem a nextcloudot (amiről amúgy is egyre több helyen olvastam, hogy kiforratlan, instabil szoftver) és a SWAG-et, lett helyette Wireguard és FTP. Működik, arra, amit eredetileg is akartam, tökéletes és azt gondolom, hogy biztonságos is.

@rekop #10067
A "nagy" tanulási vágyam annyira volt elég, hogy megtanultam, hogy ez sokkal komolyabb szakma, minthogy youtube videókból és fórumposztokból pár óra alatt megtanuljam, ezért inkább a jövőben kiemelt tisztelettel és óvatosan fogok bánni az EdgeOS parancssorával :D Aztán ha felbukkan valami hasonló "megoldhatatlannak" látszó probléma, és több időm lesz, visszatérek a témára.

[ Szerkesztve ]

(#10134) MasterMark válasza 1amarr (#10133) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hát ha az is megoldás, akkor az jobb persze. Esetleg windowsnál SMB jobb lenne vagy linuxnál NFS. Az FTP eléggé ódivatú. :DDD

Amúgy a nextcloudot én anno beállíottam, majd kb pár havonta jött egy olyan update hogy nem töltött be többet az oldal mindenféle hibával. Már meguntam hogy mindig utánaállítsam meg nyomozgassam hogy mibaja.
Amúgy jó cucc lenne, majd egyszer beállítom újra, hátha jobb már.

Switch Tax

(#10135) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy Cloudkey 2 plus-om nem megy. Vizsgálódás után amperszagot éreztem a házából. Szétszedve semmi nem látszik rajta, csak az, hogy a táp rész körül mehetett szét valami.
Próbáltam másik PoE táppal, nem segített. Viszont type-c töltővel sikerült beüzemelnem. Szerintem a PoE táp része mehetett tönkre.
Lehet ezt a részt cserélni? Tudtok szervizt ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#10136) DJ. Ru$y válasza golya87 (#10135) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyan szervizt nem tudok ajánlani, viszont láttam már HA-n ilyen hibával CK2P-t, ezek szerint nem egyedi ez a probléma... Érdekes.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10137) golya87 válasza DJ. Ru$y (#10136) üzenetére


golya87
őstag

Az akksit már kivettem belőle, szép púpos volt. Az SoC hűtését is javítottam, azt hittem ezek után már rendben lesz. :W

(#10138) Egon


Egon
nagyúr

Sikerült véletlenül kidobnom az UDM Pro SE rack rögzítő füleit... :((( :W
Nem tudja valaki, hogy honnan lehetne szerezni? Szerencsére plusz egy polcot vettem a rack-be, egyelőre ott elvan, de azért jó lenne rendesen rögzíteni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10139) rekop válasza Egon (#10138) üzenetére


rekop
Topikgazda

Sajnos azt sehol. Nekem is szükségem lett volna rá, írtam több itthoni forgalmazónak és a gyártónak is, de nem jártam sikerrel. Ezt találtam még, ami szerintem jó lehet hozzá, de az ára miatt én nem vettem végül.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10140) DJ. Ru$y válasza rekop (#10139) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én az üres patch panelt javasoltam volna, de, ha szerez bármilyen fület, ami 19"-os switchez való, azt 90%, hogy át lehet alakítani egy kis fúrással és festéssel az UDM Prohoz vagy SE-hez. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10141) Egon válasza rekop (#10139) üzenetére


Egon
nagyúr

Igazából a switch-é megvan, az pont így néz ki: [link] , elvileg ennek jónak kellene lenni hozzá.
Btw a sógorom itt dolgozik, megígérte, hogy szerez valahonnan egyet... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10142) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szakik :)

Hogy lehetne rájönni, hogy egy eszköz miért dobja el a wifit?
Teljesen random 3db Sonoff eszköz eldobálja mindenféle rendszer nélkül. Pl ebben az időben csak 1 tűnt el egy kis időre a hálózatról. Van amikor egyszerre 2-3.
Természetesen a hálózat megy, tápok rendben.
Unifi rendszerből lehet még valahol infót kinyerni mitől lehet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10143) MasterMark válasza JoceeHunt (#10142) üzenetére


MasterMark
titán

Menj az AP-ra amin volt, és ott nézz bele a logba.

SSH és utána: cat /var/log/messages

MAC address-re szűrj és akkor látod hogy mi történt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10144) JoceeHunt válasza MasterMark (#10143) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Sajnos a hálózat tőlem 50km-re, egy olyan ember birtokában aki ebben semmilyen szinten nem hozzáértő, még pc, laptop sincs a házban, tehát a távoli asztali kapcsolat is kizárt :).
De akkor hétvégén lehet elmegyek, bár AP-kba sosem léptem be, ennek utána kell néznem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10145) MasterMark válasza JoceeHunt (#10144) üzenetére


MasterMark
titán

De ehhez nem kell odamenni, a screenshot a kontrollerből van ott van debug terminal, próbáld meg azt.

Egyébként ilyen okos cuccoknak érdemes külön ssid-t csinálni olyan beállításokkal ami ezeknek tetszik.

Switch Tax

(#10146) JoceeHunt válasza MasterMark (#10145) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálam ömlesztve megy minden a meglévő ssid-men, nincs velük gondom, csak sonoffból is közel 15db fut problémamentesen. Összesen wifis okoscuccból vagy 50db.
Viszont nála nem értem mi lehet a hiba, az AP messze sincs, egy gyenge 20-as falon belül vannak azok az eszközök amiket ledobál vagy nem tudom. 5-6 méter légvonalban a távolság Uni LR AP-tól, a jelerősség is teljesen jó. Másra már nem tudok gondolni, hogy az LR AP egy tető alatt van úgymond a "szabad levegőn", tehát nem fűtött épületen belül, viszont érdekes mert más eszközök meg futnak rajta amikor ezek lekapcsolódnak. Teljesen random módon ráadásul, még logika sincs bennünk és egymástól függetlenül.

Ez a debug terminal nekem hirtelen sok, sokat kell még tanulnom :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10147) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#10146) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt hiszem megvan amire gondoltál. Ide azért a sorok száma miatt nem merném be copyzni, elküldhetem privátban?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10148) kis.zsolt válasza bon (#10131) üzenetére


kis.zsolt
tag

Most vitte el az UPS a csomagot. Ingyenes volt.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10149) tothbe válasza kis.zsolt (#10148) üzenetére


tothbe
addikt

És végül mit kellett beletenned? mindent vagy csak a rossz pro olvasót?

By(e) Tothbe

(#10150) gyuszos válasza JoceeHunt (#10146) üzenetére


gyuszos
tag

UAP-AC LR a vele egy szobában lévő Samsung tv-t dobálta le hetente.
Logban semmi, AP restart nem, tv táp ki-be mindig megoldotta a problémát, újabb kb. egy hétre.
Tv-t nehezebb lett volna cserélni vagy máshol tesztelni, így ap-t cseréltünk.
Ugyan az a típus, változatlan konfiggal 7 hónapja megy, egyszer sem volt azóta gond a kapcsolattal.....

Az ilyen rejtélyektől szép az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.