Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) tothbe válasza bsh (#10950) üzenetére


tothbe
addikt

Ubiquiti Inc <support@ui.com>
Vagy a https://help.ui.com/hc/en-us címen ha kiválasztod a topicot van chat is.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#10952) bsh válasza tothbe (#10951) üzenetére


bsh
őstag

hát esküszöm nem látom... lehet lokáció függő a dolog?

dual wan failoverrel copok edgerouteren, és ahogy gugliztam úgy látom, nem vagyok ezzel egyedül :D esetleg valaki tud ebben a témában segíteni? már mindenfélét próbáltam a netről, de csak a hajam fogy el lassan... :O

(#10953) tothbe válasza bsh (#10952) üzenetére


tothbe
addikt

nem tom, de nálam megy. Gépen. Mobilon nem.

By(e) Tothbe

(#10954) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Sziasztok!

Van egy UDR routerem és költözés után új netszolgáltató lett, jó kis optikás 1000/1000 telekom. Beállítottam PPPoE-be, viszont azóta nem tudnak a telefonok mobilnetről csatlakozni az OpenVPN szerverre, csak akkor tudnak, ha wifin vannak. Ha tippelnem kellene, talán az ipv6 hiánya okozhatja a problémát, de nem igazán vannak logok, simán timeout kapnak a telefonok. Esetleg van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám életre kelteni? Vodafonos netnél simán működött az egész, pedig ott is ipv4-re kellett állítani a vodás modemet, hogy legyen modem mód.

Köszönöm előre is a helpet! :)

(#10955) Protezis


Protezis
őstag

Az mitől lehet, hogy Wifis eszközökön lassabb az internet, mint a belső hálózati forgalom?
- Iphone 13 pro speedtest.net-en kb. 320 Mb/s-et tud
- Iphone 13 pro iperf3-al 700 Mb/s
- Vezetékes géppel megy a ~920 Mb/s speedtest.net-en. Természetesen az iperf is megy ennyin.

iperf server a NAS-on van, másik VLAN-ban. Inter-VLAN routing-ot az EdgeRouter-4 végzi, tehát mind az internet, mind az iperf forgalom átmegy rajta. Az AP egy U6-Lite.

A fentiek reprodukálhatók Macbook Air M1-en, valamint Dell Latitude 7200 2-in-1-en (Linux). Utóbbiban lassabb wifi van, ott az iperffel csak 450 Mb/s a max, de ez a lényegen nem változtat.

Kb 2-3 hete lett Digi a korábbi koaxos Telekom helyett, régen ment az Iphone-on a ~700 Mb/s a speedtest.net-en. De ha az valami MTU/MSS clampinges probléma, annak vezetéken is jelentkeznie kéne, nem?

Napokban volt gondom wifi-n, néha másodpercekre beállt a feltöltés (Teams callokban mindenkit hallottam, csak ők nem engem). Downgradeltem firmwaret az U6-Lite-on 6.5.64-ről (amire automatikusan updatelt) 6.2.49-re. Ez látszólag megoldotta az utóbbi problémát, de nem tudom, köze van-e a letöltési anomáliához.

[ Szerkesztve ]

(#10956) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Valamelyikőtök nem használ véletlenül olyan Gen2-es SFP-s switchet, amin már műanyag SFP takarók volt és mivel használja az SFP foglalatokat ezért nincs szüksége a takaró műanyag dugókra? (Régi gumis van nekem is, az újabb műanyag érdekes az Ubi logóval.)
Akinek lenne legyen kedves írjon rám.

Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10957) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy QNAP NAS-on futó Unifi Controller, benne 1 USG, 2 switch és 6 AP. A NAS bedöglött, egy kölcsön NAS-t kapok és el tudom majd indítani a diszkeket azzal, tehát reményeim szerint a Controllert is elérem. Olvasgattam másik Controlerre migrációt (site export/import/device migrate), mi lenne a gyors és fájdalommentes verzió az új controlerre? Van itthon Windows 11-em, illetve van Google Cloud előfizetésem. A Cloud Key most nem megoldás (70+ eFt a sima Gen2), valami más kellene...
Ötlet, javaslat?

(#10958) Egon válasza schferenc77 (#10957) üzenetére


Egon
nagyúr

Kérdés, hogy akarod-e hogy folyamatosan fusson a kontroller. Ha nem, akkor szimplán rakd fel Win11-re.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10959) schferenc77 válasza Egon (#10958) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm, sikeresn átmigráltam az eszközöket egy Win11-re ez alapján az útmutató alapján:
https://lazyadmin.nl/home-network/migrate-unifi-controller/

Most egyelőre ez így oké, majd kitalálom, mi legyen (a remélhetőleg végleges) helye a controllernek

(#10960) schferenc77 válasza schferenc77 (#10959) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Elakadtam: az átmigrált site és eszközök a controllert futtató Windows 11 restartja után eltűntek. A controller elindul, usert/jelszót kér, majd amikor megadom neki, ami működött egy órája, azt mondja, hogy invalid. Mondom oké, kérjük resetet, beírom az e-mail címemet, ki is küldi a reset linket, amit megnyitva megnyílik a kontroller, de egy darab eszköz sincsen benne, meg mintha nem is az én site-om lenne, nincs is dashboard...
Update: user error, a default site-ot nyitja meg, és abban nincs semmi természetesen...

(#10961) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Urak!

A következő lenne a kérdésem:

van most egy UAP-AC-LITE AP-m. Szeretnék a teraszra egy kültéri AP-t, hogy legyen wifi ott is.
Ezt néztem ki: Ubiquiti NanoStation Loco M5
Ha jól értem ez egy kültéri 5Ghz-es AP.
Ez jó választás lenne? Illetve az a funkció, hogy a mobil automatikusan váltson erre az AP-ra ha ehhez vagyok közelebb működne? :R

Bocs a fapados fogalmazásért, nem vagyok nagyon expert a témában.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10962) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Tanácstalan lettem..
Főképpen 2.4 Ghz-es eszközeim (okos kütyük, szenzorok, és jó pár IP kamera lóg ezen a frekvencián) minél nagyobb hatótávú és gyors lefedésére keresek megoldást (Access pointot), úgy 75e Ft-ig. Eddig vakon (csupán technikai paraméterek ismeretében) letettem volna a voksom a Unifi U6-LR típusnál, azonban (e fórumban is) olvastam hogy voltak gondok ezzel, plusz volt egy beharangozás ennek a típusnak az update-jéről (U6-Plus-LR) amiből nem lett semmi, még mindig az eredeti típus van a gyártónál is.

A másik lehetőség egy kevéssé ismert kínai gyártó elég gyors, ám lefedettségi képességben gyengébb (viszont a későbbiekben mesh funkciót biztosító) AP a Reyee (Ruijie) AX3200 Wi-Fi 6 RG-RAP2260(E) típus lenne - ami 'fricskaként' pont azzal demozza magát egy teszteredményben, hogy a Unifi U6 LR-jének majdhogynem dupla sebességét hozza.

A Netgeart néztem még, de annak nincs 4x4-es szórása a 2.4 Ghz sávban és már annyit nézelődtem a témában hogy jó lenne dűlőre jutni.

A TP-Linknek lenne (papíron) a 2.4-en 'sokakat lepipáló', eggyel korábbi 'über' AP-ja az EAP660, de az 100+ e Ft ársávban van sajnos.

Valami tanács, vélemény, meglátás az ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#10963) LLKobe válasza LLKobe (#10961) üzenetére


LLKobe
veterán

Közben utánanéztem, itt bukott is a dolog: "The NanoStation M5 devices cannot be managed by UniFi." :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10964) LLKobe válasza LLKobe (#10963) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem tudom mi legyen... Használ ilyet valaki? Jó lenne minden eszközt unifi-ból kezelni, viszont ez jóval olcsóbb mint a unifi eszközök... Valakinek van tapasztalata? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10965) Multibit válasza LLKobe (#10964) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem ragaszkodsz az AX-hoz, keress a használtpiacon egy UAP-AC-PRO-t

(#10966) user12 válasza LLKobe (#10964) üzenetére


user12
őstag

Szia
Itt hirdetnek AC-M-et, itt meg AC-LR-t
Az AC-M mehet bárhová kültérre, eső, hó, jég, fagy, semmi nem árt neki, a másik inkább fedett terasz alá, ahol védett helyen van.
MIndkettő felvehető a controllerbe, mindkettő ac-s

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10967) Friczy válasza LLKobe (#10964) üzenetére


Friczy
senior tag

Nanostation nem kezelhető a Unifiből, ha ez a célod, akkor felejtsd el. UISP alá berakható, kérdés, hogy minek :)
Ráadásul ez 5GHz only. Én használok Nanostationt, (most épp AC-s verziót), de PtP módban. Szerintem a Nanostation termékcsaládot nem szokásos AP-nek szánták.

(#10968) LLKobe


LLKobe
veterán

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :R Akkor egy AC-s cuccot fogok lőni :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10969) code1005


code1005
senior tag

Szerintetek az AP-okat függőlegesen vagy vízszintesen és milyen magasságban érdemes elhelyezni?

plata o plomo

(#10970) schferenc77 válasza code1005 (#10969) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Szia, a legjobb rádiós sugárzási értékeket vízszintesen a plafonra szerelve adja minden AP

(#10971) Multibit válasza code1005 (#10969) üzenetére


Multibit
veterán

A ceil mount típusokat vízszintesen (plafonon), a wall mount típusokat függőlegesen érdemes használni.

(#10972) F1DO válasza LLKobe (#10968) üzenetére


F1DO
senior tag

Arra figyelj hogy POE tápigénye pont eltér az AC LR-nek (24V) és az AC Pro-nak (48V)..

(#10973) Multibit válasza F1DO (#10972) üzenetére


Multibit
veterán

LLKobe kollégának jelenleg AC Lite AP-ja van. Ha az 2016 ősze után jött le a gyártósorról, akkor már az is tud 48V-ról üzemelni. Nálam is egy Lite és egy Pro van ugyanarról a switchről táplálva (48V).

(#10974) LLKobe válasza F1DO (#10972) üzenetére


LLKobe
veterán

Eleve POE adapterrel veszem. Nincs POE képes switchem, és két AP miatt nem is akarok venni.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10975) code1005


code1005
senior tag

Köszönöm mindenkinek! :R

plata o plomo

(#10976) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ezt esetleg tudja valaki pontosan milyen típus? Kérdeztem az eladót, azt mondja ez a típus ami a címben van.
Ez vajon jó lehet kültérre, teraszra tető alá? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10977) supercow válasza LLKobe (#10976) üzenetére


supercow
őstag

Úgy tűnik ez a "régi" b/g/n (=nem AC) modell, elég régi, szerintem sok éves és nem ajánlott.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10978) LLKobe


LLKobe
veterán

Közben nagy nehezen megtaláltam, igazából nem lenne baj hogy régi meg hogy csak 2,4Ghz-et tud, teraszra/udvarra bőven jó lenne, viszont azt írják hogy ez beltéri AP, így teraszra nem lenne jó.
Kár, pedig amúgy a célnak megfelelne.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10979) Friczy válasza LLKobe (#10978) üzenetére


Friczy
senior tag

És lehet, hogy az újabb Unifi verziók nem is kezelik.

(#10980) LLKobe válasza Friczy (#10979) üzenetére


LLKobe
veterán

Az már nagyobb probléma lenne :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10981) gyuszos válasza LLKobe (#10976) üzenetére


gyuszos
tag

Nyugodtan mehet kültérre, csak ne érje csapadék. Jónéhányat felraktunk anno, még egynek sem lett baja emiatt.
Már nem támogatott típus, de ha kell egy olcsó megoldás, ami ráadásul stabil is, akkor ez egy két mobilt kiszolgálni a reggeli kávé mellett....teljesen rendben van.
Viszont szerintem 10-12-nél többet nem ér....

Jófogáson van egy kilencért....

[ Szerkesztve ]

(#10982) LLKobe válasza gyuszos (#10981) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm! :R A nem támogatott - at úgy érted hogy unifi alá se tudnám betenni? Mert azt mindenképpen szeretném.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10983) DJ. Ru$y válasza LLKobe (#10982) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megeszi a kontroller, de se FW update semmi nincs rá. Ha van benne egy sebezhetőség, amit megtalál valaki, akkor nem lesz rá még biztonsági frissítés sem. Részben egyetértek gyuszossal, hogy, ha ezek téged nem zavarnak, akkor elműködik, más kérdés, hogy Wifi6 korában én már nem vennék AC alatti eszközt, sehova.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10984) vicze válasza DJ. Ru$y (#10983) üzenetére


vicze
félisten

Nem eszi meg a új verziós controller. Ha régebben benne voltak akkor ott maradnak, de nem lehet konfigurálni XY verziós controller felett. Tehát csak 5.x-es kontrollerrel használható.

[ Szerkesztve ]

(#10985) gyuszos válasza LLKobe (#10982) üzenetére


gyuszos
tag

Ha mindenképpen unifi alól akarod nézegetni, akkor ne vedd meg.
Viszont ami jó lesz az 30+ezer....

Te tudod mennyit ér meg.

(#10986) DJ. Ru$y válasza vicze (#10984) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kizárt, hogy 5-ös kontroller alatt láttam utoljára adoptálást.
Köszi a pontosítást! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10987) LLKobe válasza vicze (#10984) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! Akkor kénytelen leszek zsebbe nyúlni, mert mindenképp unifi alól akarom kezelni. Kár,mert teraszra elég lett volna, de ez van.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10988) DJ. Ru$y válasza LLKobe (#10987) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vegyél bármilyen AC Lite-ot, simán elég lehet erre amire neked kell. 20k körül szokott lenni PoE adapterrel használtan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10989) LLKobe válasza DJ. Ru$y (#10988) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10990) net84


net84
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne azokhoz, akiknek van tapasztalata a LiteBeam 5AC Long Range eszközzel. Kinéztük magunknak 2-2,5km átlövésére. Jelenleg is van egy rádiós összeköttetésünk erre a "nyomvonalra", de erősebb jel, azaz nagyobb sávszélesség kellene. A mostani egy Mikrotik QRT páros, de már sok a domborzati és konkurens hasonló eszköz zavar. Új helyre, magasabbra pakolnánk az új eszközöket és tartaléknak (lekapcsolva) megtartanánk a QRT-ket ott, ahol vannak.
A Design Centerrel játszottam egyet. Azt megnéztem, hogy alacsonyabb magasságban szépen mutatta az útban lévő épületeket/domborzati akadályokat és a két pont közötti szintkülönbséget. Így belőttem a jelenlegi/leendő árbócmagasságokat és ígéretesnek tűnik, amit megad. Eszerint 400+Mbit feletti értéket tudnánk kihozni a fenti eszközökkel. Már a felétől is a földhöz verném a hátsóm. Lehet hinni ennek a szerkesztőnek? Egyáltalán ajánlott a fenti eszköz erre a célra?
A PowerBeam mennyivel másabb vagy jobb a célra?

Ubiquiti-ben erősen maki vagyok. Régen használtuk és telepítettem néhány beltéri 2,4-es AP-ját és a NanoStation Loco M5 elődjét. Ez utóbbit próbáltuk ki most két közeli épület összelövésére, ahol eddig szintén Mikrotik eszközök voltak, de azokat nem tudtuk annyira visszafojtani, hogy ne zavarják saját magukat. Ez megtetszett, így tennénk egy próbát a fentiekre is Ubiból...

Read only...

(#10991) LLKobe válasza net84 (#10990) üzenetére


LLKobe
veterán

Én teljesen hülye vagyok a témához, de ha jól értettem Linus is valami ilyesmit csinált?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10992) net84 válasza LLKobe (#10991) üzenetére


net84
őstag

Az elv az ugyanaz, csak azt nem tudom, hogy 2km-re az AirFiber 60 LR nem lesz-e olyan, mint ágyúval verébre vadászni...

Read only...

(#10993) user12 válasza net84 (#10990) üzenetére


user12
őstag

Szia
Nem írtad, hogy mekkora sávszél lenne, ami elvárt, min/max.

Itt van egy jó írás róla , érdemes átolvasni. Bár ők dupla ekkora távot lőnek meg, de a konfig és a tanácsok miatt hasznos lehet. 2-2.5 km-re szerintem teljesen jó, az egyik községben ilyeneket pakolgattak fel az előfizukhoz és elég nagy kiterjedésű település.

A domborzatra és a tereptárgyakra érdemes figyelni, eléggé lerontják a jelet. Nálunk a cégnél pl egy alkalmanként belógó tuja (nagyobb szél ha meglengette) határesetre vágta vissza a jelet (~3-4 km-es ptp összeköttetés).

Vagy esetleg gondolkodhattok ebben is. Nem sokkal drágább, de talán ha később igény lenne magasabb sávszélre, még bőven ki tudná szolgálni azt is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10994) user12 válasza net84 (#10992) üzenetére


user12
őstag

Nem feltétlenül
Bár nem néztem a videót (a melóhelyen nincs yt :(( ), de lehet ott a cél a sávszél volt, az meg 60G-s antennával nem szűkös.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10995) net84


net84
őstag

Szia!

Köszönöm az infókat. 100-150 Mbit már bőven tökéletes. A tervező ajánlott be 40Mhz-en 300-at, 80-on a dupláját. A mostani QRT-k 40-60Bit küröl tudnak jó időben, 80MHz-el. Ez a teteje. Ennél magasabbra is pakolnánk, és bízunk bent, hogy erősebb is lenne.

Read only...

(#10996) net84 válasza net84 (#10995) üzenetére


net84
őstag

elírtam, 40-60Mbit-et tudunk kihozni a Mikrotik-ből...

Read only...

(#10997) Egon válasza Egon (#10376) üzenetére


Egon
nagyúr

Sziasztok!

UBIQUITI U6-IW-lal van tapasztalata valakinek a topicban (vagy esetleg korább IW modellel)? A kérdés az lenne, hogy az [ebben] a hozzászólásban szereplő alaprajz (alsó rajz, tetőtér) vonatkozásában a piros pont helyére szerelvén, milyen lefedettségre számíthatok (elsősorban a jobb felső sarokban levő szoba teljes területén lenne fontos a normális minőségű wifi jel, illetve érdekelne, hogy maga mögé mennyire tud sugározni (azaz a bal alsó sarokban levő szobában mennyire lenne használható a wifi, különösen a sarokban)? 10-12 cm-es tégla falak vannak, a lukak helyén ajtókkal. A gardrób mögötti félszoba érdektelen ebből a szempontból.
A képeken térdmagasságban szerelt IW-ket látni a gyártó oldalán, én viszont kb. 2 méteres magasságban tenném fel (ott jön ki a kábel a falból). Ez mennyiben befolyásolhatja a jelet?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10998) tothbe válasza net84 (#10990) üzenetére


tothbe
addikt

Nekem ilyen van. Ez ugyan drágább, mint az előbb említettek, de tökéletesen működik és közel gigabitet visz át ilyen távon.

By(e) Tothbe

(#10999) tothbe válasza Egon (#10997) üzenetére


tothbe
addikt

az maga mögé semennyire sem sugároz. Itt sokkal jobban járnál egy mennyezetre feltett U6-Lite-tal vagy Pro-val. azok az egészet simán betolnák jellel. Ha mindenképp muszáj a fal, akkor pedig egy U6-Mesh. az legalább körben ad jelet.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#11000) LLKobe válasza tothbe (#10998) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez az általa említett 2-2,5 km távra nem lesz jó:

500 m (1,640 ft) maximum range

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.