Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) devil-k


devil-k
nagyúr

Van valakinek tapasztalata a Access Point WiFi 6 Mesh eszközzel? Szándékozom venni 2-3-at, de érdekelne, mennyire képes lefedni egy 3 szintes házat, ami 235 m2.

- mozi bolondéria -

(#9402) vicze válasza libit (#9400) üzenetére


vicze
félisten

EA-ból való kikerüléskör max. korrigálni szoktak árakat, drasztikus változást az utóbbi 6évben mióta követem talán 1x láttam. A DR egy nagyon kirívó eset.

Pl. a Talk eszközök viccesek, mert azok 2,5évig voltak EA-ban és azonos árral kerültek GA-ba, ami azért vicces. Jó a haszonkulcs rajta. ;]

(#9403) bon válasza fo_di (#9399) üzenetére


bon
őstag

USW-Flex-nél olcsóbb? Menedzselhető switch, vízálló doboz+szerelvények, ennyit vígan megér.

Flex mini + Switch Flex Utility is jó lehet még

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9404) fo_di válasza bon (#9403) üzenetére


fo_di
őstag

a flex mini ha jól látom, kifelé nem tud poe-t, a sima flex meg nem kapható :(
a flex egyébként a utility doboz nélkül is vízálló?

(#9405) bon válasza fo_di (#9404) üzenetére


bon
őstag

Igen a nélkül is

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9406) Bubukain válasza devil-k (#9401) üzenetére


Bubukain
senior tag

Nálunk az egyik kis házban, ami kb 80 négyzetméter és egy szintes, 1 db U6 Mesh szolgáltatja a netet. Stabilan teszi a dolgát, térerő még a kertben is van bőven. Egyetlen negatívum talán, hogy egy kicsit melegszik, de gondolom ez a kis méret és a szűk burkolat miatt lehet.

(#9407) devil-k válasza Bubukain (#9406) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Kiváncsi vagyok, hátha egyszer kapható lesz… :(

- mozi bolondéria -

(#9408) tothbe válasza devil-k (#9401) üzenetére


tothbe
addikt

nálam van fent egy, mert egyik helyen falra tudtam csak AP-t tenni, és nem kellett a több port, mert mögötte már van egy switch. Teszi a dolgát, de ha nem muszáj, akkor olcsóbb is és sokkal jobb sebességet és lefedettséget adnak a U6 Pro-k mennyezetre rögzítve. Nálam is azok mennek majdnem a teljes házra, ezt az egyet leszámítva és zongorázni lehet a különbséget a kettő között.

By(e) Tothbe

(#9409) vicze válasza vicze (#9391) üzenetére


vicze
félisten

Itt is van, addopting. :P

Kíváncsi vagyok, 1db 6E eszközöm van szóval még tesztelni is tudom.

(#9410) vicze válasza vicze (#9409) üzenetére


vicze
félisten

Ha van akinek sikerül a 6GHz-t üzembe helyezni árulja majd el, hogyan kell. :DDD
30perc alatt nem sikerült és több időm hétvégéi már nincs rá. :P

Classic UI-ból fullosan hiányzik minden 6GHz opció szóval csak az új szörnyűségen lehet állítgatni.
Illetve ez nyilvánvaló, de lehet van aki nincs tisztában vele, a 6GHz sáv kizárólag WPA3-mal működik és semmi mással, nincs visszafelé kompatibilitása.

[ Szerkesztve ]

(#9411) golya87


golya87
őstag

Jól gondolom, hogy se fényképet, se teszteredményeket nem eleht posztolni róla?

(#9412) FeRkE válasza vicze (#9410) üzenetére


FeRkE
őstag

Elvileg nekem is ma hozza DHL, de sajna meg nincs 6E eszkozom (tudom, akkor minek vettem :D) Fokent az idotallosag miatt, meg hogy kesobb ki tudja lesz -e elerheto.

(#9413) vicze válasza golya87 (#9411) üzenetére


vicze
félisten

Hát... el kéne olvassam az EA T&C-t. ;]

Sajnos elég általánosan van megfogalmazva. :(
"You have not and will not after the date hereof: (i) use the Confidential Information for any purpose whatsoever, or (ii) disclose the Confidential Information to any third party without the prior written consent of an authorized representative of Ubiquiti. You agree that no license or other right to Confidential Information is granted or implied hereby, and thus, no ownership of Confidential Information is or will be conveyed to you. “Confidential Information” means any information that relates to the actual or anticipated business, services, products, research or development of Ubiquiti, marketing, finances, and other information accessed by you or disclosed to you by Ubiquiti either directly or indirectly, in writing, orally or otherwise."

Amúgy nem hiszem, hogy a PH! fórumot monitorozzák. :P

[ Szerkesztve ]

(#9414) devil-k válasza tothbe (#9408) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen! :R Sajnos, a mennyezetre szerelős megoldás nálam nem működik, ezért gondoltam erre az eszközre. Vagy azt mennyire kell felrakni? Gondolom, oldalfalon nem igazán maradhat, nem?

- mozi bolondéria -

(#9415) vicze válasza vicze (#9409) üzenetére


vicze
félisten

Mini tapasztalat U6-LR ellenében.

Van egy pont a házban, ahol esete netezek, ahol LR lesett 2,4-re és 2,4-en néha néha kihagyott a net. sebességben kb 30/30-at produkált.
Ugyan úgy lesik 2,4-re, de mivel U6-E tud rajta Wifi6-ot így azon marad és 100/100 lesz a sebesség, ez a konkrét mért. Illetve nagyon stabil a kapcsolat nem hagy ki nem lassul be.

Ezenkívül a linkspeedek AP közelében 1200/1200 minden eszközön és AP-n mérve 400-500 az eszközök közti átvitel szóval 900Mbitet hozná 1db kliensen valószínűleg, majd megoldom hogy rendesen leteszteljem.
A lefedettsége szerintem jelentősen jobb, nem fed le egy 2 szintest 5G-n de azért 2,4-gyel szerintem simán. Mindezt úgy, hogy 2x2 a 2,4-ese 4x4 helyett...
Mondjam, hogy ennyit számít a Qualcomm... Tudom antenna is..

Amúgy U6-E alja full fém, még az SHD se volt az, úgyhogy szinte biztos, hogy a hőelvezetés miatt kell.

(#9416) tothbe válasza devil-k (#9414) üzenetére


tothbe
addikt

lehet falra tenni, de nem tanácsos, mert nem arra vannak kitalálva így a szórás nem lesz ideális. Persze ettől még sokan használják úgy és nem panaszkodnak rá. Annyi, hogy olyan falra érdemes tenni, ahonnan előre felé kell a legtöbbet adnia és nem full oldalirányban, mert azt nem igazán tudja majd fedni. Kb ha elképzeled mint ha a mennyezeten lenne és a többi mennyezeti vevőt kéne ellátnia. na azt kevésbé tudja, ellenben az alja felé széles szögben igen jól ad.

By(e) Tothbe

(#9417) golya87


golya87
őstag

Olvastam neten, hogy a sima (gigás) PoE+ adapter is tudhatja a 2.5Gb-et. Igaz lehet ez az Ubiquiti saját injektorára?

(#9418) tothbe válasza golya87 (#9417) üzenetére


tothbe
addikt

ezt nem tudom, hol olvastad, de eléggé valószínűtlen, mivel akkor eleve 2,5-nek tudnák árulni drágábban. Az Ubiquitist meg tesztelték is erre és a gigás nem tud többet.

By(e) Tothbe

(#9419) vicze válasza golya87 (#9417) üzenetére


vicze
félisten

2.5Gb egy teljesen külön protokoll, egy PoE adapter 100%, hogy nem tudja ha Gbites. Aktív komponens kell ami támogatja a protokolt.

(#9420) golya87 válasza tothbe (#9418) üzenetére


golya87
őstag

Némelyik jó lehet 2.5Gb-ra is, ez volt a konkrét angol szöveg. Gondoltam nyolc ér, nyolc ér, nem úgy, mint 1000 és 100 között. Inkább ti beszéljetek le róla, minthogy rosszat rendeljek! :R
Köszönöm szépen!

(#9421) tothbe válasza golya87 (#9420) üzenetére


tothbe
addikt

valami ilyet vagy ilyet keress

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9422) golya87 válasza tothbe (#9421) üzenetére


golya87
őstag

A Trendnettel szemezek, ez a Cudy csudajól hangzik, de nálam a "márkás" cuccok is letérdelnek, nemhogy egy ilyen... :DDD

(#9423) szpeti40


szpeti40
addikt

Ismerősnél beraktam egy U6-Mesh-t, szépen le is fedi az egész házat, mindent eszköz szépen fel is csatlakozik (telefonok, tv), kivéve egy dell laptopot, amiben Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 wifi van. Sajnos távolról tudok csak gyógyítani, szokásos, indítsd újra, add hozzá kézzel dolgok megvoltak, de valamiért nem segít. Meg sem jelenik a wifi ezen az egy eszközön, de a szomszéd wifijét látja, másik helyen megy a wifi.
Valami csatorna baja lenne? Nem DFS csatornát állítottam, 5Ghz-en 80MHz, 2,4Ghz-en 40Mhz, talán 6-os és 44-es csatornák.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9424) vicze válasza szpeti40 (#9423) üzenetére


vicze
félisten

(#9425) szpeti40 válasza vicze (#9424) üzenetére


szpeti40
addikt

Ahj, szuper, köszi!
Akkor egy driver frissítés elvileg megoldja.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9426) user12 válasza szpeti40 (#9425) üzenetére


user12
őstag

Igen

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9427) FeRkE


FeRkE
őstag

A Dream Wall elerheto az EU storeban, valaki tervez venni?

(#9428) BossBoss válasza FeRkE (#9427) üzenetére


BossBoss
őstag

Érdekes cucc. Ha nem vettem volna már UDM PRO SE+UE6 PRO-t még el is gondolkodnék rajt. Ha jól látom ez AP is magába. Így mindenképp kellene mellé még egy AP nekem. Pont annyi port van rajt ami nekem elég lenne. :) Az ára mondjuk vad... :B

(#9429) tothbe válasza FeRkE (#9427) üzenetére


tothbe
addikt

Én ahogy néztem az árát és a funkciókat, a sima tényleg csak akkor érheti meg, ha valahol szűk a hely és falra kell tenni. Amúgy megoldható olcsóbban, ha összerakod komponensekből. Ami tényleg pluszt ad majd, az a Pro verzió, de az meg később jön majd.

By(e) Tothbe

(#9430) _AnTi_ válasza tothbe (#9429) üzenetére


_AnTi_
tag

Én is ezt néztem. Viszont gondolom a Pro lesz vagy 1500€ (de lehet, hogy alálőttem).

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9431) tothbe válasza _AnTi_ (#9430) üzenetére


tothbe
addikt

Én olyan 1600—1800—ra saccolom inkább. De legyen neked igazad.

By(e) Tothbe

(#9432) itg


itg
tag

Sziasztok,

Ma beüzemeltem az UDM SE-t. Brutál gyors.
Lenne egy elméleti kérdésem.
Belestem SSH-n és eddig úgy tűnik, hogy egy teljes értékű debiant kapunk a pénzünkért.
Na most ha rakok bele vinyót, (jó nagyot) de nincs Unifi kamerám, egy samba telepítéssel fájlszerverré lehetne varázsolni.
Olvasgattam a neten, nem arra való, meg nem ajánlják, de elméletileg lehetséges lenne?
Köszi
Linux version 4.19.152-ui-alpine (bdd@builder) (gcc version 6.3.0 20170516 (Debian 6.3.0-18)) #4.19.152 SMP Thu Oct 21 15:18:56 CST 2021


processor : 0
BogoMIPS : 116.66
Features : fp asimd evtstrm aes pmull sha1 sha2 crc32 cpuid
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 8
CPU variant : 0x1
CPU part : 0xd07
CPU revision : 3

processor : 1
BogoMIPS : 116.66
Features : fp asimd evtstrm aes pmull sha1 sha2 crc32 cpuid
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 8
CPU variant : 0x1
CPU part : 0xd07
CPU revision : 3

processor : 2
BogoMIPS : 116.66
Features : fp asimd evtstrm aes pmull sha1 sha2 crc32 cpuid
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 8
CPU variant : 0x1
CPU part : 0xd07
CPU revision : 3

processor : 3
BogoMIPS : 116.66
Features : fp asimd evtstrm aes pmull sha1 sha2 crc32 cpuid
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 8
CPU variant : 0x1
CPU part : 0xd07
CPU revision : 3

[ Szerkesztve ]

(#9433) vicze válasza itg (#9432) üzenetére


vicze
félisten

Nem teljes értékű, toolok repo hiányozni fog.

Bármilyen változtatást csinálsz, az nem biztos, hogy megmarad update után, lehet hogy igen lehet hogy nem. Linkeltek már korábban mi mindent lehet. Smb
Mivel update 1-2 havonta van, így lehet hogy mindig vagy időnként újra kell csináni.

(#9434) itg válasza vicze (#9433) üzenetére


itg
tag

köszi.
időközben felraktam smb-t, vinyó hiányában a beépített ssd-hez.
volt alkalmam mindkét verziót kipróbálni:
újraindítás: megmarad a megosztás, el is indul automatikusan az smb
frissítés: eltűnnek a telepített programok de az etc/samba egyedi beállítások megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#9435) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

sziasztok

van egy ap ac lite ami letöltésnél elég hangos coil whine-t produkál, másnál is van ilyen?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#9436) szpeti40 válasza UnSkilleD (#9435) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is cicereg kicsit, de csak akkor hallatszik ha ott fülelek mellette.
De az U6-Lite is ilyen.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9437) today05


today05
csendes tag

Sziasztok

új vagyok unifi témában, egy kis segítség kéne, mert már napok óta próbálkozom, 0 sikerrel.

ha valakinek van kedve, és türelme picit segíteni nekem felfogni a dolog működését, azt nagyon megköszönném.

az alap setup a következő:
usw-24-poe-pro-l3 switch + cloud key gen2 plus / dome-g3 kamera

meg lehet oldani, hogy a switch gatewayként funkcionáljon L3 forgalom routolására?

végleges állapotban 3 vlant (CCTV/ AP / LAN) akarok létrehozni, amik egymástól szeparálva működnek

és itt bonyolódik:
Net felé is el tudnak menni egy switchbe kötött buta-routeren keresztül (sima thome router, vlan-t nem kezel, dhcp-n oszt ip-t 192.168.0.0/24 tartományban.

na ezt a netet nem tudtam összefésülni a vlannal, vagy a kamerák is mennek a 0-s hálóba és minden csecse, de amint kapnak saját networkot, megáll a tudomány.

köszi a segítséget

(#9438) szpeti40 válasza today05 (#9437) üzenetére


szpeti40
addikt

"meg lehet oldani, hogy a switch gatewayként funkcionáljon L3 forgalom routolására?"

Nem, a switch egy Layer 2 eszköz tudtommal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9439) MasterMark válasza today05 (#9437) üzenetére


MasterMark
titán

Vannak L3 switchek amik pontosan az inter-vlan közötti forgalom routolására valóak.

Ha nem ilyened van, akkor minden VLAN-t a routerbe kell kötni, és ott routolod meg és megy vissza.

EdgeRouter - Router on a Stick
Tudom hogy ez nem unifi, de ebből talán könnyebben megérteni.

Switch Tax

(#9440) user12 válasza today05 (#9437) üzenetére


user12
őstag

Csak egy alhálózatot (192.168.0.0/24) tudsz használni,mivel a router is ennyit kezel és mivel nem vlan képes a router nem lesz trunk portod a switch-router között.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9441) vicze válasza today05 (#9437) üzenetére


vicze
félisten

Az USW PRO-k L3-as switchek szóval jelenleg FW-vel és controller tudják.

MasterMark leírta a lényeget, de csak szólok, hogy Unifi-nál a Intel VLAN routing több mind pocsék és nagyon szarul van megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#9442) today05 válasza user12 (#9440) üzenetére


today05
csendes tag

kezdek beletörődni, hogy vagy össze lesz engedve minden mindennel, vagy veszek egy USG-t az egész rendszer elé :) csak jó lenne érteni is. Tudom, hogy finoman szólva sem vagyok szakértő a dologban, ezért próbálom meg is érteni a dolgot, hátha ragad rám valami. Ha van energiád a hülyeségre, akkor boncolgatnám egy picit:

a sejtésem a következő:
itt gyakorlatilag a switchben van egy mini-router ami ugyan tudja, hogy melyik porton melyik háló van, és tud ezek között ip forgalmat bonyolítani.

de! hiába routol vlanok/subnetek között mondjuk a switch a .0.0 hálóba a router felé, a source ip megmarad az eredeti (.20.0/24 akármi) tehát ugyan eljut a buta-routerhez a .20.0ból érkező csomag, de amíg az a subnet ott már nincs definiálva ezért alapból sokat nem tud vele kezdeni, az ő default gateway-e már máshova mutat, és elmegy a semmibe az a csomag, és sosem kerül elő...

Tehát valaminek kéne tudnia nat-olni: vagy a router előtt-a switchben/switch után, ami a routernek kezelhető ip-re fordítja a csomagot, vagy magának a routernek kéne ismernie azt a hálózatot, hogy ő tudja átfordítani a net felé. :F

(#9443) FeRkE válasza today05 (#9442) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen ezen gondolkoztam en is tegnap amikor lattam a Facebook postod es javasoltam, hogy gyere ide, hogy a NAT-ot hogyan lehetne megoldani. Mert az meg rendben, hogy lehet egy static default route-ot hozzaadni a L3-en a dumb router fele, de hogy konfiguralsz source NAT-ot a L3 switchen a dumb rouer fele meno forgalomra. Kene vmi NAT, ahol megmondod hogy a source IP-t cserelje az outgoing interace IP-re a dumb router fele, es azt az interface-t meg L3 interface-nek konfigolni a dumb router LAN-side subnet tartomanyaba, ha jol gondolom :)

(#9444) vicze válasza today05 (#9442) üzenetére


vicze
félisten

Mindenképp szükséged van egy olyan router-ra ahhoz hogy működjön egyáltalán ami kezel VLAN-okat, mert az valami le kell kezelje. Ha a router nem tud több hálózatot kezelni, akkor a hálózatok egyszerűen nem fognak létezni, ezzel nem lehet mit kezdeni, a switch nem router.

"itt gyakorlatilag a switchben van egy mini-router ami ugyan tudja"
Nincs egyáltalán. Az hogy tud L3 routeingot, csak is kizárólag VLAN-ok ra működik. Ha tovább menne az IP a routeredhez bármi másért akkor nem létezne. Eleve a "tűzfal része" kiesik, mert azért a router a felelős, mert egy semmilyen L3 switch nem tudja.

A Switch L3-as funkciója lényegében, kimerül abban, hogy DHCP szerver fut rajta és nem csak a router tartja számon a hostokat, hanem switch is, a célja annyi lenne, hogy ha mondjuk 5-6 switch mélyen vagy akkor ne kelljen a routering visszamenni mert az elég nagy késeltetést adna hozzá, és esetlegesen nagyteljesítményű hálózatokon, jelentős lassulást okozna.

(#9445) today05 válasza FeRkE (#9443) üzenetére


today05
csendes tag

jaja, valami ilyesmire jutottam én is :) amúgy köszi a tippet, :R tegnap estére már ki volt égve az agyam, eszembe sem jutott a jó öreg PH fórum :)
úgy érzem a leggyorsabb megoldás egy usg lesz ,mert 10+ kamerát, NVR-t, 5 AP-ot, 40+ faliporttal nem jó ötlet összeengedni.

Szeretem az ilyen "örökölt" projekteket, az tuti, hogy egységnyi idő alatt ezekből lehet a legtöbbet tanulni :)

(#9446) today05 válasza vicze (#9444) üzenetére


today05
csendes tag

jogos, csak van oka, hogy más szót használunk a két eszközre (router-switch) :DDD köszi a magyarázatot!

(#9447) Bubukain


Bubukain
senior tag

van egy AP ami egy SSID-n adja a 2.4 és az 5ghz wifit.
adott egy médialejátszó ami AX wifin csatlakozik hozzá, de néha átmászik 2.4 Ghz-re.
lehetne ezt valahogy fixálni hogy maradjon 5Ghz -en? vlan vagy bármi, nem tudom.
ez az egy eszköz miatt nem szedném szét az SSID-t

(#9448) zsuki89


zsuki89
újonc

sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1. Felújítás előtt állok és a már előzetesen beszerzett UDM PRO mellé vennék otthoni hálózathoz switchet és mivel az USW-ből csak a PRO-n van SFP+, elgondolkodtam egy 1st gen US-48 beszerzésén. Mivel már nem egy mai darab, próbáltam utánanézni a várható EOL-ozás dátumának, de nem találtam releváns infót. Ha most megveszem, szerintetek mennyire lövöm magam lábon hosszútávon?

2. Hálózati ismereteimen vannak azért kisebb-nagyobb foltok, ezért kérném a segítségetek: összesen négy VLAN-t szeretnék kialakítani majd az otthoni hálózaton (Home, IoT/Homekit, Protect kameráknak és egy Guest). Ha neadjisten ezek között a VLAN-ok között kell forgalmat bonyolítanom, ahhoz kell L3 Routingra képes Switch az UDMP mellé vagy sem?

Előre is köszönök bárminemű segítséget és bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de végigolvasva a threadet az elejétől a végéig még mindig nem vagyok biztos az utóbbi kérdésre adandó válaszban.

Gigabyte B560M Aorus Pro AX, i5-11400, EVGA GTX1060 Superclocked 3GB, 32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 RAM, Zalman ZM500LE

(#9449) szpeti40 válasza Bubukain (#9447) üzenetére


szpeti40
addikt

Band Steering be van kapcsolva "Prefer 5GHz" módban?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9450) Bubukain válasza szpeti40 (#9449) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.