Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) crissprivat válasza D-LAN|FuRioN (#10349) üzenetére


crissprivat
senior tag

A lényeg az, hogy tudta a sok-sok marketing duma nélkül azt, amit kellet az ő idejében. Az enyém még mindig toppon van ennyi év után is ;)
Most meg sokan megveszik a LR verziókat és jön a pofára esés.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10352) Egon válasza rekop (#10350) üzenetére


Egon
nagyúr

Tök szép az elmélet, csak az a probléma, hogy a gyakorlatban a (relatíve) filléres Asus és TP-Link cuccok szabad szemmel is láthatóan agyonverik lefedettségben és adott esetben sebességben is az Ubi AP-kat, pedig gondolom rájuk is vonatkozik a fizika...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10353) grabber válasza crissprivat (#10348) üzenetére


grabber
addikt

Mert minél régebbi szabványt használsz annál nagyobb a lefedettség/jobb a minőség/stabilabb.
Egy régi eszköz baromi jó,de csak 1-2 Mbit ha kijön. AZ új is ilyen jó lehetne ha ugyanannyira leveszed a kódolásokat,védőidőt felemeled.

(#10354) vicze válasza Egon (#10352) üzenetére


vicze
félisten

Jóval magasabb transmit power + külső antenna.

Unifi nem sebességre van kihegyezve hanem kliens sűrűségre, ahogy minden enterpise AP. (Főleg nem egy Lite vagy Pro) Sok mindent kell állítgassak, hogy a legnagyobb sebességet hozzam ki belőle.

Azt a saját véleményt még hozzátenném, hogy az U6 sorozat kifejezetten gyenge lett és nagyon sok minden lett kispórolva belőle, a HW és az SW is gyenge. Az utóbbi idővel jobb lehet, bár sajnos nem ez a trend épp.

(#10355) haddent válasza vicze (#10354) üzenetére


haddent
addikt

Teljesen off lesz az egész. Először kezdeném a márkához való hozzállásom. Ha megnézed a topik 1. hsz. -ét, láthatod, hogy nem épp ellenzem, sőt, szerettem (valaha) ezt a márkát és rajongtam érte. Rávettem magam, elhoztam pénteken egy Ubiquiti U6 Pro -t 70 ezer Forintért, és ennyiért rendkívül jó áron találtam és kaptam! Mi a hétfői program? Visszáru, 14 napos elállás. Egy igazi szemétdomb, minősíthetetlen 70 ezerért. Ahogy a kollega írta, a 20 ezres Tp-Link AX10 szétveri. Sebességben láthatóan, mérhetően, konzisztensen többet és jobban tud, lefedettségben viszont köszönőviszonyban sincsenek. Az AX10 egy családi háznyi emelettel, fallal, betonnal lejjebb is 400mbit/s, az Ubi U6 Pro meg el sem ért 5G -n oda, HIGH transmit poweren. Vicc kategória, játékszer, tartsák meg, megyek a Tp-Link Omada AP -ért :))

(#10356) vicze válasza haddent (#10355) üzenetére


vicze
félisten

Azt már most megmondom, hogy az Omada, bármelyik, semmivel nem lesz jobb. Neked nem AP kell.

(#10357) grabber válasza haddent (#10355) üzenetére


grabber
addikt

Értem hogy ez tök jól hangzik,hogy egy emelettel lentebb. De ott már egy mm eltérés is befolyásolja a mérés eredményét.
De ha olyan AP kell neked amit egy helyre leraksz és mindenhol veszel,akkor ne Ubiquiti közül válasz mert ott pont nem ez a lényeg. Meg ez fizikailag sem megoldható és egyik gyártó sem ezt javasolja.
Én a Tp-link néztem ki a 660HD-t. De az 2x annyi mint a Pro. Emiatt a Pro-t vettem. Még a controllert futtatnom kellene de addig is csak 80MHz-en nekem 700Mbit lejön a telefonon.

(#10358) Egon válasza vicze (#10354) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, ugyanakkor a képhez az is hozzátartozik, hogy volt belső antennás Asus routerem, és annál talán nem volt ekkora különbség egy külső antennás cucchoz képest.
Szerintem - ez nagyjából lejön a hozzászólásokból is - az (is) lehet a probléma, hogy mintha óriási szórás lenne az adott AP-k minőségében, ami nem éppen üdvözítő. Sosem jó, ha mák kell a normális működéshez.
Btw konkrétan milyen beállításokkal lehetne játszani a nagyob sebesség (és főleg a nagyobb lefedettség) eléréséhez?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10359) vicze válasza Egon (#10358) üzenetére


vicze
félisten

A minőségbeli varianciába az valószínűleg erősen belejátszik, hogy voltak és vannak ellátási problémák, így lehetnek különböző revíziók különböző komponensekkel, amik esetleg csak papíron egyenértékűek. De az U6+-ok létezése is elég furcsa, és kicsit fejvakarás.

Beállítások alatt csak a szokásosra gondoltam, mint az AP pozíció, 5G-re pakolás, transmit power (nem feltétlen a magas a jó), csatorna szélesség( itt se se biztos, hogy a 160 gyorsabb lesz a 80-nál vagy csak marginálisan), melyik csatorna egyáltalán, mind van nagyobb zavarjel, stb. Az se mindegy honnan hova mérsz, sima speedtest stabilan ~400, míg wifiman két Wifi6-os eszközö között stabilan ~800. Sima internetes speedtesteket ezért nem is veszem figyelembe, mert ott túl sok a variációs lehetőség, ez simán lehet tök más egy komplexebb több eszközös rendszernél (AP->Switch->router) meg egy minden egybe eszközön.

[ Szerkesztve ]

(#10360) D-LAN|FuRioN válasza Egon (#10358) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én múlt héten már nagyon a kukába kívántam az U6 LR-t. Haza is hoztam a cégtől a saját UAP-AC-LR AP-mat, összeraktam U6 helyett és meglepetésemre jobb sebességeket produkált... 2,4-et nem vizsgáltam, mert az IoT cuccok mentek normálisan U6-on is. Viszont 5ghz-en katasztrófálisan hulladék volt az U6. Mostanában ledobált már kb mindent 5G-n. Az iphone se-t felcsatlakozás után kb 30 másodpercel le is dobálta. Utána vettem észre, hogy a tv alatt a soundbar szintén kapufa, tv-t random ledobta szintén. Méregettem az AP-val is meg laptoppal is és úgy választottam csatornát végül. Powert is állítottam többet kipróbáltam. Semmi. és csak 80 mhz-en volt hajlandó értelmesen menni, 160mhz még katasztrófálisabb volt. Mérés meg úgy nézett ki, hogy iperf3 -al mértem itthon az usw--be kötött hp 1u szerverre. Sima speedtest mérést én sem javaslok senkinek, érdemes az otthoni wifit lokálisan tesztelni. 10 szálon futtattam, az eredmény úgyn ézett ki, hogy 10 mérésből 1-1 volt 300+ mbit/s, többi ilyen nyöszörgős 10-60 mbit. 5ghz-en voltam -39 -es jelszint mellett egy légtérben az AP-val és kb 3 méteren belül. Rengeteg beállítást végig próbáltam rendre az volt, hogy 10 mérésből 1-1 ment fel elfogadható szintre az összes többi gyalázat rossz. Váltottam frekit, állítottam powert, bármit csináltam ilyen volt. Az ugyanoda feldobált előző genes LR meg vígan taposta a 400-500 -at stabilan. Ugyanazon csatornán, csatornaszélességen és power mellett... Úgy voltam vele, hogy le is szedem véglegesen a fenébe az U6 -ot, töröltem a kontrollerből is, majd ideiglenesen felmegy a helyére a régi lr. Viszont mielőtt leszedtem eszembejutott, hogy még valamit le akartam mérni, ezért adoptáltam újra. Itt jön a vicc az egészbe, újra adoptálás után mintha kicserélték volna az AP-t. 600-700-800 stabilan jön. Átmegyek a hálóba a főfal túloldalára és itt is megvan a 600 mbit. Megnéztem, hogy milyen csatornára állt be, milyen power mellett. Tök ugyanaz mint amit én kézzel setupoltam, csak itt most auto-n van. Ennek nagyjából egy hete, azóta fut iperf3 szerver és random időnként rámérek, minden esetben normális. Semmi spéci mókolásom nem volt az ap-n, csak kontrollerből vezéreltem és ugyanazokkal a beállításokkal, csak auto helyett fixen. Na most ilyenkor wtf van? :U :F

#10359 vicze1 Írtam neked pár hete pm-et. :))Viszont megköszönöm azt is ha akár itt válaszolsz. U6 LR vs U6E, bejött stabilitásra az U6E azóta is? Nem igazán láttam itt mást aki használta volna mindkettőt. :) :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10361) vicze válasza D-LAN|FuRioN (#10360) üzenetére


vicze
félisten

Válaszoltam, most.

Egy érdekes dolog, hogy bár a sebességgel nekem nem volt gondom, ha jól emlékszek, de mivel frissítések után rendszeresen nem tudta adoptálni a controller(nagyon humoros úgy kelni reggel hogy nincs wifi, azaz van mert az AP adja a SSID-t, de nincs a hálózatban, így kapcsolódsz rá, de nincs net grrrr...), így én elég sokszor reseteltem és újra adoptáltam, kb. pár havonta, amíg elegem nem lett belőlük, utána minding jók voltak egy ideig...
Szóval szerintem neked is vissza fognak jönni a problémák pár hét után, de remélem nem.

(#10362) D-LAN|FuRioN válasza vicze (#10361) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi! :R

Hmmm ez érdekes, akkor lehet tényleg csak ideiglenesen jó nekem is most. Mindenesetre legközelebb sztem megy a háztól. :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10363) haddent válasza vicze (#10356) üzenetére


haddent
addikt

Elhoztam, a legbelépőbb EAP610 -et, és de, kategóriákkal jobb sebességbeb és főleg lefedettségben. Mindezt nulla konfiggal, már default IS! Az Ubi 6 Pro meg 2 nap izzadás után béta firmware -rel volt fogjuk rá elfogadható. :DDD De itt az elmúlt néhány hsz. alapján nem csak szerintem egy túlárazott rakás ... cucc.. a 6 -os széria :F

(#10364) Egon válasza haddent (#10363) üzenetére


Egon
nagyúr

Fasza... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10365) rekop válasza Egon (#10358) üzenetére


rekop
Topikgazda

A nagyobb sebesség elérése kisebb lefedettséggel jár. Minél nagyobb csatornaszélességet használsz (40MHz, 80MHz, 160MHz), a csúcs teljesítménysűrűség szélesebb csatornán oszlik el, ami rövidebb hatótávot eredményez, viszont nagyobb átviteli sebesség érhető el.
Egy ábra szemléltetésképp:

#10363 haddent:
Rendben, örülünk neki, használd elégedetten a TP-Linket. Viszont megkérnélek tartózkodj a további hasonló megnyilvánulásoktól, ha a véleményedet meg szeretnéd osztani, azt kulturált formában tedd. :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10366) vicze válasza haddent (#10363) üzenetére


vicze
félisten

Az SSID beállításait(csatorna szélesség, csatorna, dBm) esetleg megosztanád?

(#10367) grabber válasza vicze (#10366) üzenetére


grabber
addikt

Egy fallal arrébb és csak 80MHz controller ki van kapcsolva szerver átalakítások miatt.

(#10368) haddent válasza rekop (#10365) üzenetére


haddent
addikt

Nem gondolom, hogy nem kulturáltan szóltam volna egy szót is, szerintem egy vulgáris szó nem hagyta el a szám. Ráadásul főleg nem személyekre, így nem teljesen értem azért a felháborodásod, de ne haragudj, ha így is így ítélted meg! :R (illetve nyugodtan töröld az előző hsz. -t)

vicze1 36, 80MHz, 26dBm

grabber nem értem hogy csinálom, ha ráültem az U6 prora, akkor sem csinált 600 -nál többet, sehogy. Vagy ennyivel jobb az a teló, bármi is az.

(#10369) Egon válasza grabber (#10367) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt mivel méred, mi ez a program?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10370) Egon válasza rekop (#10365) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt tudom én is, de megint csak elmélet, és matek. 40 MHz-re állítottam (vagy az a default, nem tudom), és úgysenem jó (de ahogy írtam, 2.4 GHz-en sem visz át normálisan két lukas falat, 20 MHz-en).
Még azt tudom elképzelni, hogy a fenti AP bekavar, ha lesz időm, akkor azt lekapcsolva is méregetek majd, és játszom a beállításokkal - de ha nem lesz jó, akkor váltani fogok (csak azt nem tudom mire: ha már megvettem sokér' a routert meg a switch-t, akkor egyelőre kénytelen vagyok maradni Ubi vonalon, de ahogy olvasom, nem túl jók a kilátások... :().

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10371) grabber válasza haddent (#10368) üzenetére


grabber
addikt

Samsung S23,de ilyet régebbi 2 éves Oneplus is tudott

Egon: Wifiman. Ubiquity program

(#10372) rekop válasza Egon (#10370) üzenetére


rekop
Topikgazda

Amit kivettem az eddigiekből, kétszintes családi ház, szintenként egy AP-val. Én ezekkel a beállításokkal próbálnám első körben. A földszinti AP: 2G-CH1, 20MHz, TX medium ; 5G-CH36, 40MHz, TX high. Emeleti AP: 2G-CH11 , 20MHz, TX medium ; 5G-CH48, 40MHz, TX high. Az SSID-k száma legyen a lehető legkevesebb(max 3), 2G és 5G lehet egyben, Band Steering legyen engedélyezve. Fast roaming, BSS transition nem kell. Iphone-ra én az Airport appot ajánlom a mérésekhez, nem a Wifiman-t. Méregesd körbe vele a házat, mivel ismered a használt csatornákat, tudni fogod melyik SSID melyik AP-hez tartozik. Meglátod majd az eredményt, ha esetleg használható lesz, megpróbálhatod 80MHz-re a csatornaszélességet.
Egyébként kíváncsiságból megnézném az alaprajzokat, hogy hova lettek elhelyezve az AP-k, illetve a kritikus helyeken ezekkel a beállításokkal milyen jelszinteket mértél.

szerk: még mielőtt átállítod, erről a helyről egy inSSIDer képet megnéznék mindkét sávról : "...Az asszony szerencsétlen iPad-je a hálóban jelenleg -80 (!!!) dBm (nem csoda hogy panaszkodik - nem tudom miért sír, néha a fantasztikus -75 dBm-re is felmegy..."

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10373) gyuszos válasza haddent (#10368) üzenetére


gyuszos
tag

Márkafanatikus topik.
Ubiról jót vagy semmit.

(#10374) grabber válasza gyuszos (#10373) üzenetére


grabber
addikt

Lehetne írni is,csak legalább ne egy teleshop reklám szinten,
"Elhoztam, a legbelépőbb EAP610 -et, és de, kategóriákkal jobb sebességbeb és főleg lefedettségben. Mindezt nulla konfiggal, már default IS! Az Ubi 6 Pro meg 2 nap izzadás után béta firmware -rel volt fogjuk rá elfogadható"

Ennyi erővel egy CIF reklám is lehetne ez a topik.

(#10375) rekop válasza rekop (#10372) üzenetére


rekop
Topikgazda

Azért érdekes az általad leírt iPad-es jelenség, mert ezeknél az eszközöknél -70dBm a küszöbérték, ami alatt elkezdi a szkennelést, és ha talál másik BSSID-t amin 12dB-el jobb a jelszint, akkor át fog váltani arra. Sőt, ha van valamilyen adatforgalom az iPad-en, akkor már 8dB is elég, hogy átmenjen másik AP-re, vagy másik frekvenciára. Ha nem talál jobbat, akkor marad az aktuális hozzáférési ponton, de 90 másodpercenként újrakezdi a keresést. Ezek alapján nálad a hálószobában nem elérhető semmilyen BSSID, amin -67dBm-nél magasabb jelszint, még 2.4GHz-en sem, ahova át tudna csatlakozni az iPad. Ez meglepő, két U6 LR-el, főleg úgy, hogy meg lett tervezve. Persze a részletes információk hiányában csak találgatok, de még mindig arra gondolok, hogy az elhelyezéssel lesz a probléma, mert valami akkora csillapítással rendelkezik(pl egy durván bevasalt áthidaló az AP mellett), amivel esetleg nem számoltál.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10376) Egon válasza rekop (#10375) üzenetére


Egon
nagyúr

Először is, köszi a segítséget! :R
Pár pontosítással kezdeném: összesen 3 szint, de a legalsón nincs tulajdonképpen lakrész (garázs, előszoba, spájz, mosókonyha, kazánház illetve egy jelenleg használaton kívüli szoba alkotja a földszintet; ott nem is szoktam foglalkozni a wifivel mert jelenleg nincs jelentősége).
A középső szinten van egy U6-LR, legfelül egy U6 Lite. Jelenleg minden alapértelmezett beállításon megy (leszámítva a biztonsági beállításokat).
Az alaprajzok:


Pirossal vannak jelölve az AP-k, a 2. képen látható emeleti AP nem a mennyezeten, hanem az oldalfalon van. A vastag falak B30-as téglából, a vékonyak 10 cm-es téglából vannak. Az áthidalókról nincs infóm, de a födém nem betonkefnis, hanem tégla (kerámia) van a betongerendák között.
Kékkel jelöltem a problémás területet, itt tartózkodik az ominózus iPad; narancssárgával azt a helyet, ahonnan még mérni szoktam egy iPhone 13-mal (itt is -50 dBm körüli értékek szoktak lenni, amit sokallok, lévén egy légtérben van az AP-val a teló). Le is fotóztam az AP-t, itt látszik az átjáró:

Amit még el tudok képzelni, az az, hogy a felső AP, mivel nem a plafonon van, erőteljesen bezavar a lenti AP működésébe. De ezt gyorsan le fogom tesztelni a napokban: nemes egyszerűséggel kikapom a router-ből a felső AP kábelét, és utána mérek majd. Sajnos mindenféle szerelést erőteljesen nehezít, hogy a családtagok a nap 24 órájában a neten lógnak, és gigahiszti van pár perc kimaradásból is...

A többiektől elnézést az offért! :R

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10377) JoceeHunt válasza Egon (#10376) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hú de jó kép. Nem vállalsz ilyen házrajzot kézi megrajzolás után digitalizálni hogy be tudjam rakni uniós rendszerbe :)?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10378) rekop válasza Egon (#10376) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, így első nekem is az a tippem, hogy a tetőtéri függőleges elhelyezés miatt nagy az átfedés a két AP cellája között. Ráadásul a default beállítással a legnagyobb TX power-el mennek az AP-k. A középső szinten kapcsold le az LR-t és mérd meg a jelszinteket a különböző helységekben, mindkét sávon. Szerintem mindenhol elég magas, még használható jelszinteket fogsz tapasztalni. Utána a Lite-ot lekapcsolni, és megnézni, hogyan viselkednek így a kliensek a középső szinten, milyenek a jelszintek. LR-nél a beállítások legyenek korábban leírt földszinti beállításokkal( 2G-CH1, 20MHz, TX medium ; 5G-CH36, 40MHz, TX high). Ha a Lite nélkül sikerül elfogadható működést produkálni, akkor a Lite-ot vissza kellene venni minimumra: 2G-CH11, 20MHz, TX low ; 5G-CH48, 80MHz, TX low.
Ha a Lite nélkül sem jó, és van kedved kísérletezni, áttenni próbára a fekete ponttal jelzett helyre. Egy toldó+pár méter utp, az AP-t meg valami gyengébb maszkolószalaggal felragasztod. :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10379) grabber válasza Egon (#10369) üzenetére


grabber
addikt

Csinálhatnál egy ilyen képet. Valami wifi analyzer programmal nézhetnél jelszinteket,csatorna foglaltságot/zavarást....

(#10380) Egon válasza JoceeHunt (#10377) üzenetére


Egon
nagyúr

:)
Ezt még az előző lakó hagyományozta rám, akitől vettük a házat. Nagyon sokba kerülne neked, ha én rajzolnék számodra ilyet: ha valamit nagyon utálok, az a műszaki rajz... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10381) Egon válasza rekop (#10378) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, kipróbálom majd a tippeket. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10382) JoceeHunt válasza Egon (#10380) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nagy kár :). Amióta Unifi-t használok azóta ábrándozok erről a map dolog feltöltésről, de képtelen vagyok megoldani :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10383) MasterMark válasza Egon (#10376) üzenetére


MasterMark
titán

1 db AP-val akarod lefedni az egész szintet?

Switch Tax

(#10384) Egon válasza grabber (#10379) üzenetére


Egon
nagyúr

Csinálnék ilyen képet, ha elárulnád végre, hogy mivel csináltad: ez valami program, a telón a beállítások között keressem, vagy hol?!? :U
Majd felpattintok egy Inssider-t valamelyik laptopra, és nézelődök a házban, de nem valószínű hogy valami konkurens wifi lenne a ludas, lévén hogy mellettünk mindkét oldalon üeresen áll 1-1 ház jelenleg, a hátsó szomszéd cirka 70, a szembeni pedig cirka 20-25 méterre van légvonalban a házunk sarkától...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10385) Egon válasza MasterMark (#10383) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. 80 nm-ről van szó kb., nem 150-ről... Eddig is így volt, működött.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10386) grabber válasza Egon (#10384) üzenetére


grabber
addikt

Már elárultam neked. [link] Google rákeresve kidobja a programot is. Nem tudom még jobban elárulni. :U

Bármilyen telefonod van. Áruházban Wifi analyzer-re rákeresen vagy Wifiman vagy inssider. Van 100 féle program. Egyiket letöltöd és ott lapozva a menüpontok között tudsz infokat nézni. Ha azokat bemásolod ide akkor még jobban tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10387) Bubukain válasza rekop (#10372) üzenetére


Bubukain
senior tag

Iphone-ra én az Airportappot ajánlom a mérésekhez, nem a Wifiman-t.

airport is kell hozzá nem? mert nálam anélkül nem csinál semmit az app

(#10388) rekop válasza Bubukain (#10387) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem kell hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10389) Egon válasza grabber (#10386) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, ez felett átsiklottam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10390) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,
Adguard/Pi-hole IPv6-os beállításával van valakinek tapasztalata? Telekom a szolgáltató, IPv6 be van állítva (többnyire) a logout-os cikk alapján. Minden eszköznek van ugyan IPv6-os címe, de a Pi-hole így eléggé visszafogottan tud dolgozni, mert ahogy a tapasztalat mutatja, sok oldal ma már IPv6-on (is) elérhető, viszont az IPv6-os DNS cím a "gyári", nincs úgy átirányítva a Pi-hole-ra minden kérés, mint IPv4-nél.
Kicsit még ködös nekem az IPv6, de amennyire utánanéztem, DHCPv6-ot kellene beállítanom, mert abban meg lehetne adni azt is, hogy milyen DNS legyen, nem úgy mint a mostani SLAAC konfignál. Viszont nem látom még át, hogy a mostani DHCPv6-PD-s konfigot hogyan kellene ezért módosítanom.
Tudnátok segíteni?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10391) MasterMark válasza Speederer (#10390) üzenetére


MasterMark
titán

Na most ez egy fokkal ennél bonyolultabb, nekem be van állítva, ha akarod tudok segíteni.

Viszont a belső hálón IPv4-en keresztül is ugyanúgy megkapod az IPv6 címeket DNS lekérdezéssel, szóval gyakorlati előnye ennek nincs.

Switch Tax

(#10392) Speederer válasza MasterMark (#10391) üzenetére


Speederer
senior tag

Oké, valószínűleg a DNS kéréssel kapcsolatos ismereteim is visszafogottak...

De végülis számomra a lényeg, hogy az IPv6 letiltása nélkül is a Pi-hole legyen a DNS kiszolgáló. Hogy ez most v4-en vagy v6-on megy-e, az nekem végülis teljesen mindegy.
Az eddigi tapasztalat viszont az, hogy ha nincs IPv6, akkor tökéletesen működik a a Pi-hole, frankón szűri amit kell. Ha viszont engedélyezve van, akkor a DNS szervereknél megjelenik a 2001:4c48:1::1 cím is és gyanítom ez okozza a "gondot". El lehet ezt tüntetni? :)

Szóval bármilyen megoldáshoz vezető segítséget szívesen fogadok. Amúgy jelenleg elég alap konfig van nálam (később lehet szeparálnám a hálózatot, de ez most talán mindegy).

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10393) MasterMark válasza Speederer (#10392) üzenetére


MasterMark
titán

set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd no-dns
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd pd 0 interface eth1 no-dns

Nyilván a jó interfészekre állítsd be.

Switch Tax

(#10394) Speederer válasza MasterMark (#10393) üzenetére


Speederer
senior tag

Zsír, köszi! :R
Úgy tűnik volt reklám, nincs reklám... :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10395) rekop


rekop
Topikgazda

EA - UniFi OS - Dream Machines 2.5.16

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10396) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Vettem egy U6-Extender-t az egyik ismerősömhöz, hogy egy routertől távolabbi szobában is legyen wifi. Kábelezés nem lehetséges.
Elvileg annyi lenne a setup, hogy bedugom a konnektorba és elindítom a Unifi appot a telefonon. Az bluetooth-on rákapcsolódig és hajrá.
De nem látja az app, ha QR-kódos azonosítást választok, akkor kiírja, hogy ehhez az eszközhöz akarok-e csatlakozni (írja a gyári számát, ami szerintem a MAC címe) és forog egy fél percig a karika, de semmi.
Wifin megjelenik egy gyári számmal megegyező SSID hálózat a 11-es csatornán, de jelszót kér. Persze azt meg nem tudok.
Mi lehet a gond? Próbáltam reset-elni is, 12 mp nyomtam a gombot, de nem változott semmi.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10397) rekop válasza Laca0 (#10396) üzenetére


rekop
Topikgazda

Mit használsz uplink-nek, és milyen fw van rajt?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10398) Laca0 válasza rekop (#10397) üzenetére


Laca0
addikt

Ezen nincs LAN port, a fw-t sem tudom, hogy mi van rajta. A dobozán sincs szinte semmilyen infó. Idióta módon az azonosító QR kód is az eszköz fal felöli oldalán van, így ha fali dugaljba csatlakoztatja az ember, akkor nem lehet beolvastatni. Csak hosszabbítóba dugva van esély rá. A mellékelt papírok összes QR kódja csak a kézikönyv letöltésére vezet, ami annyit ír, hogy dugd be konnektorba és töltsd le a Unifi appot a telefonodra. Kész.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10399) vicze válasza Laca0 (#10398) üzenetére


vicze
félisten

A kérdés az, higy milyen Unifi AP lenne az uplink amihez az extender kapcaolódna?

(#10400) Laca0 válasza vicze (#10399) üzenetére


Laca0
addikt

Egy Nanostation Loco M2-höz kellene kapcsolódnia. De nem mindegy, hogy milyen AP-hoz kapcsolódik?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.