Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) szpeti40 válasza Bubukain (#9450) üzenetére


szpeti40
addikt

Én bekapcsolnám :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9452) Bubukain válasza szpeti40 (#9451) üzenetére


Bubukain
senior tag

a legegyszerűbb beállítás eszembe sem jutott, köszi :R
átállítom és figyelem

(#9453) rekop válasza zsuki89 (#9448) üzenetére


rekop
Topikgazda

1. Ha EOL-ba is kerülne, maximum nem jön ki hozzá új fw, de attól még ugyanúgy használható lesz továbbra is. Egyébként az USW-Pro-24 és az US-48 nagyjából egy árban van, ha elég a 24 port, én számításba venném azt is.
2. Ehhez nem szükséges L3 switch az UDM Pro mellé

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9454) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Unifi networkban hogy tudom kikapcsolni csak az egyik eszközön az 5 Ghz-t? Valamiért a klímám nem akar kapcsolódni hozzá, hátha beállítanám csak a 2,4 ghz kapcsolódna!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9455) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok! Használ valaki filezilla ftp szervert windowson? Edgerouter 12-ön milyen beállításokat kell beállítanom? Sehogy nem sikerül rábírni a távoli elérésre. A windows tűzfalon átengedtem a filezilla servert!

(#9456) szpeti40 válasza ggg666 (#9455) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát akkor engedd át a routeren is az ftp portokat :K (20,21).
Bár én ftp-t nembiztos, hogy kiengednék, max erős jelszóval, meg kifele a portokat kicsit megcifrázva.

keke69: ha mindkét csatorna engedélyezve van az AP-n, akkor a klímának megkéne találnia a neki megfelelőt, esetleg valami más beállítási, pl inkompatibilis wifi hitelesités probléma?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9457) ggg666 válasza szpeti40 (#9456) üzenetére


ggg666
őstag

meg lett változtatva a portszám és port range de nem működik.

(#9458) keke69 válasza szpeti40 (#9456) üzenetére


keke69
őstag

Néha megtalálja csak eldobálja ezért gondoltam.
inkompatibilis wifi hitelesités probléma ezzel lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9459) szpeti40 válasza keke69 (#9458) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem nagyon gyenge ott véletlen a jel?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9460) keke69 válasza szpeti40 (#9459) üzenetére


keke69
őstag

Nem hiszem, telefonon 300 Mbps mérek!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9461) Bubukain


Bubukain
senior tag

hogy lehetne azt megoldani, hogy amikor kimegyek a teraszra és kliens 5Ghz és -83dbm-el csatlakozik az AP-ra, akkor átálljon a 2.4Ghz-re, ami erősebb, vagy egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?
Tudom hogy a kliens dönti el hogy mihez csatlakozik, de azért próbáltam levenni az AP-n az 5ghz transmit power-t high-ról medium-ra de nem változott semmi. A minimum RSSI-vel nem tudom hogy érdemes játszani?

(#9462) MasterMark válasza Bubukain (#9461) üzenetére


MasterMark
titán

Minimum RSSI-vel lerúgod.

De amúgy alapból át kéne álljon. Nincs bekapcsolva valami olyan ami 5 GHz-re engedi csak a klienst ami tudja? Valami high performance client 5g only beállítás volt erre. Az ne legyen bekapcsolva.

Switch Tax

(#9463) _Dumber_ válasza Bubukain (#9461) üzenetére


_Dumber_
őstag

Érdemes. Ha adott ponton van másik jel is akkor cc 77-78 dbm mekem bevált.

(#9464) Bubukain válasza MasterMark (#9462) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs bekapcsolva semmi ilyesmi, talán a band steering is ezért nem volt bekapcsolva nálam

(#9465) Bubukain válasza _Dumber_ (#9463) üzenetére


Bubukain
senior tag

megpróbálom, köszönöm

(#9466) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

olcsón AP-t honnan tudnék venni?
Esetleg van olyan cég aki fejlesztés címen kiárusít egy két ap-t?

Elvárás annyi lenne hogy be lehessen állítani Vlant neki a UniFi consolba. 5ghz sem kell igazabol…

(#9467) user12 válasza noorbertt (#9466) üzenetére


user12
őstag

Esetleg van olyan cég aki fejlesztés címen kiárusít egy két ap-t?

Van ilyen, de az eszközöknek egyből van gazdája, sajnos

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9468) noorbertt válasza user12 (#9467) üzenetére


noorbertt
őstag

Nálunk is ez van, elvileg adományba mennek de az egy hatalmas kamu :D

(#9469) Multibit


Multibit
veterán

Próbáltam visszakeresni itt a fórumban, de nem jártam sikerrel :B
Remélem tudtok segíteni. Van lehetőség Unifi AP router nélküli működtetésére? Jelenleg, ha lekapcsolom a routert (x86 Opnsense), akkor az AP láthatatlanná válik a kliensek számára. Szeretném LAN-on belül wifi switchként használni, NAS/nyomtató elérésére tabletről, telefonról. Megoldható ez? Kontroller elérhető router nélkül is (NAS-on fut).
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9470) MasterMark válasza Multibit (#9469) üzenetére


MasterMark
titán

Van egy olyan dolog ha nem látja a gateway-t akkor megállítja az ssid szórást.

Kapcsold ki, akkor megmarad az ssid és tudsz hozzá csatlakozni.

szerk.: DHCP máshol fut? Unifi kontroller egyébként nem kell ehhez.

Valami uplink monitor vagy connectivity monitor a beállítás neve.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9471) Multibit válasza MasterMark (#9470) üzenetére


Multibit
veterán

DHCP nem kell. Statikus IP van beállítva azokon a klienseken, ahol ez szükséges.
Ezt a beállítást, amit írtál, nem a kontrollerben kell elvégezni?

(#9472) MasterMark válasza Multibit (#9471) üzenetére


MasterMark
titán

Ah oké akkor nem lesz gond.

De a kontrollerben kell beállítani, úgy értettem nem kell hogy fusson a kontroller hogy ez működjön. (Amiért írtad, hogy elérhető marad.)

Switch Tax

(#9473) Multibit válasza MasterMark (#9472) üzenetére


Multibit
veterán

Megvan a beállítás, csak az új felületen ez nem elérhető. Visszaváltottam legacy-ra és kivettem a pipát.
Köszönöm!

(#9474) Ear001


Ear001
addikt

DreamWall dobozbontás. Ez azért brutális nagy dög. A pro változat meg nagyon érdekesen hangzik.

(#9475) Egon válasza Ear001 (#9474) üzenetére


Egon
nagyúr

Hehe, ezeket ismerem, a sógorom itt dolgozik... :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9476) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy van két klímám mind a kettő fent van hálózaton de csak az egyiket mutatja az unifi network? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9477) Dzsano89


Dzsano89
tag

Sziasztok!
Az alábbi "probléma" miatt kereslek titeket, és a segítségeteket!

Adott 3 épület. (elhelyezkedésről próbálok majd csatolni képet)
A - B - C épület!
Az "A" épület lenne a központi hely (de ha nyűgös, akkor megoldható a "C" is annak.)
Az "A - B" épület olyan 50-70 méter távolság
A "C" épület a másik két épülettől vagy 400 méterre van.

Szeretnék hálózatot létrehozni a három épület között elsősorban kamera rendszernek.

- Milyen egység ajánlott, ami biztonsággal fogja tudni kezelni ezt a jellegű távolságot?
- És a három eszköz tudjon majd együtt kommunikálni.
- a "B" épületben csak egy kamera rögzítő egység fog kerülni
- a "C" épületben egy laptop fogja nézni a kamerarendszert (helyi hálózaton)
- az "A" épületben lesz egy számítógép, plusz az ottani kameráknak egy rögzítő.

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Üdv:
Dzsano

(#9478) vicze


vicze
félisten

U6-Enterpsise:
Hát voltidőm játszatni a 6GHz-vel, de a Uinifi támogatása SW oldalról több mint szar. Gyakorlatilag képtelenség HE20-nál nagyobb sávot kicsikarni belőle, hiába van mindenhol 160-ra állítva, nagyon kevés helyen van jelen a 6GHz mint beállítás vagy mint tartomány a GUI-ban, jelenleg még nagyon nagy béta állapotú, úgyhogy az GA kerülés valószínűleg még jó pár hónap.
6GHz kizárólagosan WPA3-mal lehet, nincs visszafelé kompatibilitás, így mindenképp külön SSID kell neki, különben az eszközök nagy része nem csatlakozik.
Sajnos így ebben a formában nem tudom, hogy mire lehetne használni. :(

(#9479) Laca0 válasza Dzsano89 (#9477) üzenetére


Laca0
addikt

Én litebeam-eket használok ilyen helyeken, tökéletesen stabil működést biztosítanak. 350-450 Mbps sebességet tud ilyen távolságból kb.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#9480) bon válasza Dzsano89 (#9477) üzenetére


bon
őstag

Nálunk van 1db Lite AP (LAP-120) ő a főnök és hozzá kapcsolódik 2db NanoBeam 5AC gen2. Ilyen felállással a C épületnek kellene a központnak lennie. A távolság nem gond egyiknek sem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9481) rjy08 válasza Dzsano89 (#9477) üzenetére


rjy08
tag

Sávszélességtől és rálátástól függően szerintem Nanostationokkal is megoldható.
Én használok ilyen távokra jó párat, kamerákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9482) tothbe válasza Dzsano89 (#9477) üzenetére


tothbe
addikt

Sztm egy illetve két UBB tökéletesen megteszi erre. Kettő csak akkor kell, ha az A és B épület között se tudsz átvinni kábelt. Oda én kábelt vinnék át inkább.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9483) Dzsano89


Dzsano89
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Első körben ami kirajzolódott számomra:

tothbe: az UBB biztosan nagyon jól csinálná a dolgát, de sajnos ahogy látom, az ára brutál borsos a többiekhez képest.

rjy08: A Nanostationokkal szemeztem nagyon, de valami történhetett, mert csomó helyen nem kaphatóak a termékek, és azért árban ott is (3 termék esetén) erősen 100k felett vagyunk.

bon: az 1db LAp-120 nagyon jó ötlet szerintem, azzal ellátva a C épületet, ez lesz szerintem a megoldás, ha fogok kapni ilyen terméket :D Annyi módosítással, hogy a NanoBeam 5ac helyett valószínűleg a LiteBeam 5Ac Gen2. fog majd a LAP-120 al kommunikálni!

Így összességében egy
1db LAP-120
2db LiteBeam 5AC Gen2.
és szerintem nem butaság megtoldani az egészet Ubiquiti ethernek túlfesz védelemmel mindhárom helyen.

(#9484) tothbe válasza Dzsano89 (#9483) üzenetére


tothbe
addikt

De most akkor a B épületed az A-val a C-n keresztül fog kommunikálni? vagy hogyan gondoltad? Miért nem az A-ra teszed a LAP-120-at, ha azt tervezed központi épületnek?

By(e) Tothbe

(#9485) bon válasza Dzsano89 (#9483) üzenetére


bon
őstag

Igen, nálunk is van antennánként 2db ETH-SP a túlfeszültség ellen

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9486) Dzsano89 válasza tothbe (#9484) üzenetére


Dzsano89
tag

úgy lesz végül, hogy az A kapja a LAP120 at!

(#9487) vicze


vicze
félisten

Ha, visszajött a Leaf feketében(!) EA-ba.
"Ubiquiti data center operating system that specializes in VXLAN networking"

[ Szerkesztve ]

(#9488) Hadr0n


Hadr0n
csendes tag

Sziasztok.
Kis problémába ütköztem és szeretném a segítségeteket kérni. Az alap elképzelésem az hogy van egy UDM PRO és van egy thome modem amin van 2.5 ös port. Ezt a 2 eszközt akartam összekötni úgy hogy vettem egy UBIQUITI UF-RJ45-10G sfp modult hogy majd ezen keresztül csak sikerül a modem 2.5 ös portjával összekötni a UDM PRO t és majd csak átmegy rajta a közel 2 gigabit.
A probléma az hogy nem tud felépülni a kapcsolat a két eszköz között. Az sfp fehéren villog majd megáll 5 másodpercre majd újból fehéren villog 5 másodpercig.
Próbáltam hogy átrakom 10g fullduplexre akkor is ugyan ezt csinálja, ha 1giga fullduplexre teszem akkor el sem indul vagy csak akkor ha a modem 1 gigás portjába dugom a másik felét. Próbáltam a portok tiltását meg megvariálni hogy melyik port milyen legyen az sem segített.
Lehet hogy az sfp modul nem támogatná a 2.5 gigát ? de akkor meg hogy lehetne rákötni a modemet 2.5 gigán ?

(#9489) vicze válasza Hadr0n (#9488) üzenetére


vicze
félisten

2.5GBASE-T és 5GBASE-T teljesen más protokollok mint a korábbi 1 és 10Gbites protokolok.
Igen külön támogatnia kell a HW-nak. UDM Pro egyiket se támogatja.
UDM SE egyik újítás a 1db 2.5gbites WAN port.

(#9490) golya87 válasza vicze (#9489) üzenetére


golya87
őstag

Ilyenkor az SFP+ modulnak kell tudnia a 2.5-et, vagy az aljzatnak (is)?

(#9491) tothbe válasza golya87 (#9490) üzenetére


tothbe
addikt

Az aljzatnak legalább annyit kell tudnia, de ha SFP+, akkor 10Gbit-ig tudja.
Itt van pl egy SFP + modul, ami már bármelyiket ismeri.

By(e) Tothbe

(#9492) user12 válasza Hadr0n (#9488) üzenetére


user12
őstag

Szia
A modul (és szerintem az SFP port is) csak az 1G és 10G sebességeket támogatja
[link]

10G-vel nem fog felépülni a link, mert a HGW ezt nem támogatja.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9493) golya87 válasza tothbe (#9491) üzenetére


golya87
őstag

Lehet a kánikula az oka az értetlenségemnek, de rákérdek.
Tehát, ha az SFP+ aljzat (UDMP) konkrétan nem tudja a 2.5Gbit-et, akkor hiába tudja az SFP+ modul, a link a T-s HGW-vel nem fog felépülni?

(#9494) tothbe válasza golya87 (#9493) üzenetére


tothbe
addikt

igen, lehet, hogy én is rosszul fogalmaztam. A fogadó áramkör (te megfogalmazásodban aljzat) dönti el, hogy mit tud fogadni. Maga az SFP modul pedig azt, hogy mit enged át és ad egy interfészt hozzá.
Tehát ha az aljzat 2,5 gbit-et tud, akkor bármilyen felülettel (réz, optika) rendelkező sfp modult betehetsz, ami kezeli a 2,5-et. De ha olyat teszel be, ami csak 1/10-es, akkor az sem fog menni.
Ezért tettem be példának egy olyan SFP modult, ami univerzális és minden aljzatnál használható. Persze lehet venni olcsóbban olyat, ami speckó (csak egy féle protokolt ismer), de akkor azt később máshol nem biztos, hogy tudod használni.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9495) Hadr0n válasza tothbe (#9494) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

És ha pl egy olyan Mikrotik modult teszek vele amit linkeltél akkor lehet hogy fel fog jönni a beállításokba egy olyan opció ami 2.5 fulldp ? Vagy igazából az UDM PRO sem kezeli a 2.5 öt ? Ezen felül kompatibilis e egyáltalán a Mikrotik Sfp+ modulokkal ?

(#9496) rekop válasza Hadr0n (#9495) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem lesz olyan opciód, hogy 2.5G FDX.
2.5G támogatás UDM-Pro, SE, UXG-Pro SFP+ porton nincsen, és nem is lesz későbbi frissítéssel sem.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9497) tothbe válasza rekop (#9496) üzenetére


tothbe
addikt

az UDM SE az tudja azért. ;)
Mondjuk neki ez nem segít, mert a Pro-t kérdezte. az pedig valóban hardveresen nem képes rá, ergo sosem fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9498) rekop válasza tothbe (#9497) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem tudja. ;) Te a 2.5G RJ45-re gondolsz szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9499) tothbe válasza rekop (#9498) üzenetére


tothbe
addikt

ah, és igazad van. tényleg csak rj45-ön tudja a 2,5-et, sfp-vel 10-et tud "csak". :R

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.