Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) MasterMark válasza Hadr0n (#9900) üzenetére


MasterMark
titán

Reseteld le a gombbal a hátulján.

Switch Tax

(#9902) Hadr0n válasza MasterMark (#9901) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

Bocsi, rosszul fogalmaztam a resetelest illetően szerintem.
Már reseteltem 5x legalább. Nyomtam a gombot a lan csati mellett amíg meg nem szűnik a led világítás az eszközön.

(#9903) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Legkésőbb hétvégén szükségem lenne 2 és 1 méteres ubiquiti patch kábelekre. Van ötletetek, hogy hol tudnám beszerezni?

köszi

(#9904) fo_di válasza dzsampi (#9903) üzenetére


fo_di
őstag

veszel nem ubiquiti kábelt? :U abból találsz helyben raktáron biztosan olyat, amit hétvégéig megkapsz akár posta nélkül is

(#9905) dzsampi válasza fo_di (#9904) üzenetére


dzsampi
junior tag

Ezt szeretném mindenképpen! Látható helyen vannak az eszközök és esztétikailag ez illik a képbe. Biztosan hülyén hangzik, de ahova kerül ott fontos. :R

[ Szerkesztve ]

(#9906) Multibit válasza dzsampi (#9905) üzenetére


Multibit
veterán

esztétikailag ez illik a képbe
:))

(#9907) tothbe válasza dzsampi (#9903) üzenetére


tothbe
addikt

kb mennyi kellene?

By(e) Tothbe

(#9908) dzsampi válasza Multibit (#9906) üzenetére


dzsampi
junior tag

nem szeretnék senkit megbántani, de mi vicces ebben?
Látható helyen van, mint írtam. Ez egy vékony kábel, könnyen hajlik, így jól vezethető, azaz szépen el tudom rendezni, akár rögzíteni. Nem mellesleg számomra jó minőséget sugall. Baj van azzal, hogy igényesen szeretném megcsinálni?

(#9909) gyuszos válasza dzsampi (#9908) üzenetére


gyuszos
tag

Nincs baj, és ne szívd mellre....
A legtöbb rackszekrény sajnos nem hogy nem igényes de egyenesen trágyadomb ahogy kinéz. Minél nagyobb annál nagyobb kupac....
Aztán persze van a másik véglet, amit te képviselsz, nyilván ez is hoz magával néhány furcsálló véleményt.

Engedd el, mindenkio úgy csinálja ahogy neki tetszik.

(#9910) Multibit válasza dzsampi (#9908) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, tudom, bennem van a hiba. Megint magamból indultam ki.
Nálam egyrészt az esztétika mindig a funkcionalitás mögé szorul (akkor is, ha ettől sérül a fing sunyi).
Másrészt - megint az itthoni állapot -, nálam csak a plafonon lévő ufók vannak szem előtt. A router, a switch, a NAS-ok nem kell, hogy a lakótérben (értsd nappali, háló) legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#9911) golya87 válasza dzsampi (#9908) üzenetére


golya87
őstag

Meg tudom érteni az egy-egy márkához, típushoz ragaszkodást, sőt még a fétist is. Nekem is van ilyen. De eddig csak render képet láttam az Ubi kábeleiről.
Tudnál esetleg valódi képet mutatni róla, hogy miért is jobb, mint egy igényesen felkrimpelt akármilyen kábel? :R

(#9912) tothbe válasza golya87 (#9911) üzenetére


tothbe
addikt

Én megértem, miért szereti. Én is azt használom, ahol csak lehet.
Több dolog miatt is:
Egyrészt mert nagyon vékony, így könnyen átfér bárhol a kábel, illetve háromszor annyi megy át ugyanazon a helyen, mint sima UTP-vel.
Másrészt a csatlakozóknál hajlítható azaz pl rack-es switch, rendező, stb esetén tényleg szépen el lehet vezetni a kábelt, anélkül, hogy magát a kábelt kéne nagy szögben visszahajtani, hiszen maga a csati is hajlik.
És végül, de nem utolsósorban pedig nagyon jó minőségű a kábel.

Én már kültériben is használok tőlük kábelt, pedig az még csak Early access-es, de nagyon bevált.

By(e) Tothbe

(#9913) golya87 válasza tothbe (#9912) üzenetére


golya87
őstag

Ha időd engedi, tőled is szívesen vennék róla fotót! :)
Laikusként: UTP kábelnél tudtommal az is előny, ha minél vastagabb a réz vezető. Nem csak a csavarások számítanak.

(#9914) Egon válasza golya87 (#9911) üzenetére


Egon
nagyúr

Pár másodperces guglizás eredménye: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9915) golya87 válasza Egon (#9914) üzenetére


golya87
őstag

Erre gondoltam renderelt, vagy render közeli kép alatt. :P
De jó, dobjuk a témát.

(#9916) tothbe válasza golya87 (#9913) üzenetére


tothbe
addikt

majd küldök, de most nagyon messze vagyok otthontól még hétvégéig.
Addig esetleg itt van ez a videó.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9917) DJ. Ru$y válasza golya87 (#9913) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Engem is a vékonysága, na meg az ára, tart vissza attól, hogy ilyet használjak. Használok egy brandből Cat6 kábeleket és több színt az "eszközök" szemléltetésére.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9918) BossBoss válasza golya87 (#9913) üzenetére


BossBoss
őstag

Dobok be nektek, ha gondoljátok. Rendeltem pár darabot épülő rackbe. Poénból dobtam be a többi cucc mellé. Tényleg igényes kábel. :K

Most épülő házunkba Draka kábelek lettek húzva. Sima cat6.

(#9919) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Már egy ideje nem frissítem a UCK gen1 controllereket, volt néhány galibám frissítésekből eredően. Most viszont győzött a kíváncsiságom, az egyiket lefrissítettem az elérhető aktuális verzióra. (6.0.45-ről 7.2.95-re.) Gondoltam naivan, nagy baj nem lehet.
A frissítést tegnap este végeztem, elég sokáig tartott, mire újraindult. Rájelentkezni nem tudtam távolról, ma megnéztem, belső hálózatról sem tölt be. Mobil applikáción se tölt be, sokadszori próbálkozás mindegyiken. SSH-n keresztül reboot, már vagy 15 perce, de még nem állt fel.
Valaki használ gen1 UCK-t ilyen frissebb, 7.x verziós controllerrel?
Nekem úgy tűnik, totál kiakasztotta. Csak ha tényleg így van, hogy nem ajánlott rá frissíteni, (amiről nem találtam gyors keresgélést követően infót) akkor mi a szarért engedi lefuttatni és telepíteni? Most dobjam ki ez miatt az eszközt? Remélem megtudtok nyugtatni, hogy másnál működik.

(#9920) vicze válasza rjy08 (#9919) üzenetére


vicze
félisten

UCK Gen1 gyakorlatilag end of life, felmegy rá újabb Controller, de már borzasztóan belassítja, és vannak néha problémák. Szóval működik, de egyre rosszabb élmény lesz, és nagyon kérdéses mikor szűnik meg végleg a támogatása.
Pláne nagy verzió ugrás nem ajánlott ilyenkor frissíteni csak kisebb lépésekben.

Ha van backup akkor reset, lefrissít teljesen és backup restore.

(#9921) kleinguru válasza vicze (#9920) üzenetére


kleinguru
addikt

Milyen alternatívája van? Nálam épp működik. Sima gen2 nem kapható és iszonyat drága. Gen 2 plus még drágább. Sima USG 8-as poe switch 3db flex mini és 3db ap miatt feleslegesnek éreznék többet.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9922) rjy08 válasza vicze (#9920) üzenetére


rjy08
tag

Köszi,
Én is így gondoltam, de balfék voltam sajnos.
Most ssh-n firmware frissítést csinálok, aztán visszaállítom a mentést.
Melyik verzió a legstabilabb szerinted/szerintetek, amivel még megy?
Az 1.1.13-asban lévő 6.0.45 tavaly januári, attól azért jó lenne frissebbet használni.

(#9923) Protezis válasza kleinguru (#9921) üzenetére


Protezis
őstag

"Milyen alternatívája van?" - Dockerben/VM-ben futtatni a controllert?! Mi az oka, amiért az nem alternatíva? Persze, kell hozzá hw (NAS, szerver gép), de akár egy RPI-n is elfut.

(#9924) vicze válasza kleinguru (#9921) üzenetére


vicze
félisten

Ubiquiti jelenleg mindenkit arra tol, hogy integrált controller használjon, valamilyen Dream termék formájában.Használhatod a mobil appot ha csak AP-hoz kell, de egy teljes Unifi stack az hivatalosan vagy CK Gen2 Plus vagy Unifi Cloud (egyéb 3rd party) vagy saját VM controllerrel.
Egy normális céges környezetben nyilván csak az első kettő alternatíva a support miatt, amennyiben multisite kell.

(#9925) rjy08 válasza vicze (#9920) üzenetére


rjy08
tag

1.1.19 firmware frissítést csináltam SSH-n, mondván abban 6.0.45-ös controller verzió van.
Csak hogy ez a firmware már nem cseréli le a meglévőt...tehát fent hagyja a sérült 7.2.95-öt.
UCK beállításai közt próbáltam a restore résznél visszatölteni a controller telepítőt. Látszólag megcsinálja, azt az üzenetet adja vissza hogy sikerült. Gyakorlatilag nem csinál semmit.
Kérhetek még ötletet, tanácsot, mit próbáljak?
Van olyan opció, hogy mégis csak cserélje le a firmware telepítésekor a controllert is?

(#9926) vicze válasza rjy08 (#9925) üzenetére


vicze
félisten

Hard rest-et csináltál, hogy visszaálljon gyári állapotra?

(#9927) kleinguru válasza Protezis (#9923) üzenetére


kleinguru
addikt

Alapvetően a gyári megoldást preferálnám, mert az működik (általában). Dedikált eszköz csak erre van.

Alapból nason futott docker alatt. Nyűg volt frissíteni annó. Már a nas sem megy, csak amikor kell (rezsi költségek). RPI melyik verziója lenne ajánlott és milyen kényelmetlenséggel jár azt használni, illetve milyen előnyökkel járni az UCK gen1-hez képest?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9928) DJ. Ru$y válasza rjy08 (#9922) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nem túrod minden nap, és ugye ő csak kontroller, ezért nekem nem gáz, hogy lassú, ha működik minden úgysem matatod gondolom te sem. Backupot tegyél vissza, ha van, és lépésenként kell frissíteni, ezt én is majdnem benyeltam mikor csináltam, most hirtelen nem találom az Ubi fórum posztot, de 6.0-ról 7-re minimum +1 lépcső van közte, talán 6.5 vagy ilyesmi volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9929) DJ. Ru$y válasza vicze (#9924) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Normális céges környezetben a VM miért nem alternatíva? Céges környezetben használunk VM controllert, ráadásul nem is egy site-tal... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9930) vicze válasza DJ. Ru$y (#9929) üzenetére


vicze
félisten

Attól függően mi a mérték, VM(Supportált OS költsége alatta), a backup, a fenntartás több mint a felhős megoldások, nem sok racionalitása van általánosan.
Ugye a frissítésekkel rendszeresen van probléma az OS-ben lévő csomagok és a Controller által igényeltekkel.
De mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik. :)

Én személy szerint egy mikrócégen kívül a Deam cuccoknak se látom értemét, a multisite hiánya teljesen értelmetlenné teszi.

(#9931) rekop


rekop
Topikgazda

U6-Enterprise bemutató/teszt

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9932) Protezis válasza kleinguru (#9927) üzenetére


Protezis
őstag

A kérdésedre nem tudom a választ. Synology NAS-on fut a controller nálam, csak tudok az RPI-s megoldásról. A cloudkey árát összevetve a NAS fogyasztással nem valós alternatíva az utóbbi?

(#9933) Multibit válasza kleinguru (#9927) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam Synology NAS-on fut a kontroller. Nem dockerben. A NAS nem megy 7/24-ben. Semmi gondom ezzel a felállással. Nem égetnék pénzt kontroller hardverre.

[ Szerkesztve ]

(#9934) kleinguru válasza Protezis (#9932) üzenetére


kleinguru
addikt

Szóba jöhetne, de van uck gen1 :R Még nem volt, addig a nason futott dockerben. Használtan 15K-ért memóriakártyával meg tudtam venni anno.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9935) bekes.andras


bekes.andras
tag

Sziasztok!

Gondoltam rendbe rakom a routerem (EDGEROUTER4), és nyomok rajta egy factory resetet, majd beállítok mindent. Az első furcsaság, hogy webes felületről nem lehet beállítani a DDNS noip szolgáltatást, mert mindig other-re ugrik az interface, CLI-ből felülbírálható, de, ha módosítok a webes felületen ismét ez lesz. Több host hozzáadás pedig nem látszik a webes beállításoknál, csak a config tree-ben. Mellesleg nem tűnik úgy, mintha frissítette volna a hostokat... A másik a VPN kapcsolat beállítása, csak localba működik, kívülről nem. Van valami utalás arra, hogy alapban az eth0-n nincs dns natolás, de elvesztem. Tudna valaki valami hasznos ötletet mondani erre? Pár napja van nálam egy Mikrotik hAP2... Én eddig azt hittem az Ubiquiti konfigurálható szabadon. :D

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9936) golya87


golya87
őstag

Aki esetleg nem figyelteti, van U6Pro raktáron.
Meglepő módon egyszerre jött a sajátjuktól és a UI notify-tól levél.

(#9937) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

A napokban arra lettem figyelmes, hogy sem az én telefonom, sem pedig páromén nem tölt be az AppleStore a wifi hálózaton. Ahogy kikapcsoljuk az iPhone-okon a wifiket, azonnal megy mobilnetről és betölt.
Mivel mindkét telón azonos a probléma és csak az otthoni wifi hálózaton (munkahelyen nem), így arra tudok gondolni, hogy az unifi rendszere blokkolja. Van esetleg valakinek ötlete mit keressek a beállításokban?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9938) szpeti40 válasza JoceeHunt (#9937) üzenetére


szpeti40
addikt

Milyen dns szervert használsz?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9939) JoceeHunt válasza szpeti40 (#9938) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát ezzel a kérdéssel most megfogtál.
Telekom internet, nálam meg a normál 192.168.x.x

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9940) rekop válasza bekes.andras (#9935) üzenetére


rekop
Topikgazda

How to Setup DDNS on a Ubiquiti Edge Router
Az interfésznél azt kell választani, amelyik a publikus IP-vel rendelkezik. De ennyi információból, amit megadtál, nehéz megmondani távolról, hogy mi lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9941) JoceeHunt válasza rekop (#9940) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Unifi Dream Machine Pro az eszköz.

#9942rekop
Jujjj bocs :R

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9942) rekop válasza JoceeHunt (#9941) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha jobban megnézed, nem neked válaszoltam... :))

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9943) bekes.andras válasza rekop (#9940) üzenetére


bekes.andras
tag

Ezeken túl vagyok. GUI-ról nem lehet beállítani, mert hiába választok eth0-t vagy pppoe0-t, azt írja mentette, majd, ha elnavigálsz egy másik fülre és vissza, akkor other-en áll null értékkel. Ezt a Config tree-ben sem tudod átírni, mert nem engedi. Csak CLI-ben. Ha ezek után szeretnél valamit módosítani a GUI-n, ugyanúgy elrontja az interface-t...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9944) szpeti40 válasza JoceeHunt (#9939) üzenetére


szpeti40
addikt

Én átírnám a gyári dns szervert valami cloudflare vagy google-re inkább, a digis dns-el nekem voltak itthon anomáliák.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9945) bekes.andras válasza bekes.andras (#9935) üzenetére


bekes.andras
tag

... úgy tűnik ez lehetett a gond. Ha DROP volt, kívülről nem tudtam csatlakozni, ha ACCEPT kirakta a routert a netre, a REJECT-el most megy a VPN kívülről, de nem érhető el a router. Ez egyébként mindenkinek nyilvánvaló? Bármilyen leírást olvastam, bármilyen videót megnéztem, ezt sehol sem említették. Vagy az újabb FW-ekben ez alapértelmezetten tiltva van? Kicsit össze is zavartak a pppoe0 és eth0 használatával/hivatkozásával... Ha valakinek ezzel kapcsolatban lenne mondanivalója, kérem ossza meg velem. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9946) Protezis válasza bekes.andras (#9945) üzenetére


Protezis
őstag

Én a napokban lőttem be L2TP-t szintén EdgeRouter-4-en ezt a leírást követve. Az alábbi tűzfalszabályok vannak WAN_LOCAL-ra:

# show firewall name WAN_LOCAL | no-more
 default-action drop
 description "WAN to router"
 rule 10 {
     action drop
     description "drop ping flood"
     icmp {
         type 8
     }
     log disable
     protocol icmp
     recent {
         count 20
         time 10
     }
 }
 rule 20 {
     action accept
     description "allow ping"
     icmp {
         type 8
     }
     log disable
     protocol icmp
     recent {
     }
 }
 rule 30 {
     action accept
     description "Allow established/related"
     state {
         established enable
         related enable
     }
 }
 rule 40 {
     action drop
     description "Drop invalid state"
     log disable
     state {
         invalid enable
     }
 }
 rule 50 {
     action accept
     description ike
     destination {
         port 500
     }
     log disable
     protocol udp
 }
 rule 60 {
     action accept
     description esp
     log disable
     protocol esp
 }
 rule 70 {
     action accept
     description nat-t
     destination {
         port 4500
     }
     log disable
     protocol udp
 }
 rule 80 {
     action accept
     description l2tp
     destination {
         port 1701
     }
     ipsec {
         match-ipsec
     }
     log disable
     protocol udp
 }

(#9947) bekes.andras válasza Protezis (#9946) üzenetére


bekes.andras
tag

Köszönöm a gyors reagálást! A linked alapján csináltam én is, és alapvetően ezek vannak mindenhol, csak abban nincs egyetértés, melyik interface legyen (eth0, pppoe0), illetve minden más beállítás figyelmen kívül van hagyva, márpedig factory reset után csináltam mindent, így ez másnál sem működne egyből... Szerintem valami tűzfalas dolog, vagy a WAN és a LAN port közötti átjárhatóság (NAT?) lehet a megoldás. Egyszer ment az utolsó posztom óta, azóta se. :) Összenézem a konfigodat. Köszönöm!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9948) Protezis válasza bekes.andras (#9947) üzenetére


Protezis
őstag

Nálam eth0 a WAN, router előtt szolgáltatói eszköz bridge módban. Saját DNS szerverem van, de szerintem működik akár külső (pl. 8.8.8.8), akár a router.

# show vpn | no-more
 ipsec {
     ipsec-interfaces {
         interface eth0
     }
 }
 l2tp {
     remote-access {
         authentication {
             mode radius
             radius-server 192.168.30.10 {
                 key {radius-server-key}
             }
         }
         client-ip-pool {
             start 192.168.100.240
             stop 192.168.100.249
         }
         dhcp-interface eth0
         dns-servers {
             server-1 192.168.30.10
         }
         ipsec-settings {
             authentication {
                 mode pre-shared-secret
                 pre-shared-secret {secret}
             }
         }
     }
 }


Ami még érdekes (és elkeserítő), hogy az L2TP forgalmat körülményes limitálni tűzfalban. IN oldalon nem lehet megfogni, csak OUT működik. Az összes LAN interface OUT-ját kell hozzárendelni. Nálam 3 VLAN van, a VPN klienseknek csak a DMZ-hez engedek hozzáférést az alábbi szabályokkal. Ha már van hasonló nálad, akkor esetleg ott van valami korlátozva.

# show firewall name LAN_OUT | no-more
 default-action accept
 description ""
 rule 10 {
     action accept
     description "Allow DMZ for VPN clients"
     destination {
         group {
             network-group DMZ
         }
     }
     log disable
     protocol all
     source {
         group {
             address-group VPN_RANGE
         }
     }
 }
 rule 20 {
     action drop
     description "Limit VPN clients"
     destination {
         group {
             network-group LAN_NETWORKS
         }
     }
     log disable
     protocol all
     source {
         group {
             address-group VPN_RANGE
         }
     }
 }

(#9949) bekes.andras válasza Protezis (#9948) üzenetére


bekes.andras
tag

Köszönöm, de ebből nem tudok profitálni, teljesen más nálam az infrastruktúra, és az eszköz konkrétan a noip-vel nem kommunikál, nem frissülnek a host-ok... Röhej, a reset előtt ment minden. Fura ez az egész.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#9950) MasterMark válasza JoceeHunt (#9937) üzenetére


MasterMark
titán

Apple Store vagy az iPhone-os App Store?

Amúgy nagy eséllyel az új QUIC-os DNS az oka. A telefon wifi beállításainál van valami olyan hogy IP cím elrejtése, azt kell kikapcsolni.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.