Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Bubukain válasza kis.zsolt (#10643) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem tudom hogy számoltál de van 15 eur szállítás is

Access Point U6 Pro (kb 76.000 Ft)
Access Point U6+ (kb 62.000 Ft)
Access Point U6 Long-Range (kb 82.000 Ft)
Access Point U6 Long-Range+ (kb 70.000Ft)

(#10652) DJ. Ru$y válasza Bubukain (#10651) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itthon számlával 70e egy U6 Pro pl.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10653) kis.zsolt válasza Protezis (#10648) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, akad. Főként saját fejlesztés, de ami látható és szem előtt van, az mind gyári. Alexa, a tévék, a mobilok 5GHz, minden más 2,4.Thermoszelepek, összetett időjárásérzékelők az öntözőrendszerhez, ilyen-olyan beavatkozószervek (relé, triak, PWM), energiafigyelős konnektorok és villanyóra, Shellyből 4 féle dobozkám van, ezen kívül víz/gáz-szenzorok, klímák, mosógép, napelem... és meg is van a 100. Csak a Zigbee kör 23 egységből áll, plusz 7 bluetooth cucc, ami Wifi HUB-ra kapcsolódik.
Szóval nem egyszerű. Éppen emiatt jutott eszembe, hogy a redundáns wifi azért jó lenne, és egy wifi6-os AP-val ez nehezen fog menni.

Bubukain: a gyári oldal Forint konverióját vettem.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10654) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10652) üzenetére


kis.zsolt
tag

Valóban.
Csak az egyik magyar cég egy év garit ad, a másik kettőt. De tényleg olcsóbb itthon.
Viszont garis ügyintézésben az Unifi Acess Kit-tel nyert tapasztalataim alapján verhetetlen a gyári store-ból vásárolni. Amit buksz a szállítási költséggel, azt nyered a korrekt ügyintézéssel. Szerintem. Ezt azért írom, mert az Access Reader Pro tönkremet, és szó nélkül ingyen cserélték a gari lejárta után 2 héttel. 120 rugó!

De nagyon elszaladtunk.
Marad a Pro. Köszönöm a segítséget, nagyon hálás vagyok!

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10655) DJ. Ru$y válasza kis.zsolt (#10654) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Követtem a garis dolgodat, de egy ilyet simán megoldottak volna neked akkor is, ha nem náluk veszed, hisz akkor is az ő cuccukat vetted. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10656) tothbe


tothbe
addikt

Nem tudom észrevettétek-e, de tegnap este valami gond volt a Unifi authentication engine-nel és nem lehetett belépni sehol. Még lokális user-rel sem engedett be az UDM SE, ami valljuk be, elég problémás lehet.

By(e) Tothbe

(#10657) kis.zsolt válasza tothbe (#10656) üzenetére


kis.zsolt
tag

Hány óra körül volt? Én sokat voltam tegnap a rendszeremben, de nem volt gondom 15:12-től 20:17-ig terelgettem a biteket. Szintén UDM SE

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10658) tothbe válasza kis.zsolt (#10657) üzenetére


tothbe
addikt

Este későn. Én este 11 körül akartam molyolni, de éjfélig semmit sem sikerült. aztán később már ment.

By(e) Tothbe

(#10659) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Igényeltem fix IP-t a szolgáltatómtól, mert távolról szeretnénk helyi hálózati eszközöket elérni, pl. NAS-t.

Az lenne a kérdésem, hogy kell-e valamit beállítani ami kimondottan a szolgáltatói fix ip-hez ideális? UDM SE a routerem.

Éles a net már, látom az új WAN IP-t is, de a további beállításokat annyira nem vágom.. :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10660) MasterMark válasza galaktikus (#10659) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ehhez nem kell fix IP csak egy publikus IP.

Switch Tax

(#10661) kis.zsolt válasza galaktikus (#10659) üzenetére


kis.zsolt
tag

DDNS?
Synologynak van saját távoli elérés szolgáltatása: http://QuickConnect.to/ANASODNEVE
Unifi UDM SE pedig: https://unifi.ui.com
Nálam még játszik a ChangeIP.com, ami egy egyszerű, de nagyszerű ingyenes DDNS szolgáltató.

Itt majd portszabályokat kell létrehoznod az UDM SE-ben. Sok eszköz használja a 80-as és 443-as portokat, ezeket kívülről nem láthatja a rendszer ugyanannak, ezért a tűzfalon és a portátirányításnál mókolni kell majd sokat.

Ha most beírod a saját fix IP címedet, akkor az UDM SE nyitóoldalát kellene látnod.
Ugyanez ingyen megvan a fenti linken... plusz egy kis DDNS és az is ingyen hozza az ilyenkor szokásosat. Ja, és https-t használj, ahhoz pedig kellene tanusítvány is az IP-dhez. Szóval nem egyszerű...

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10662) szpeti40 válasza galaktikus (#10659) üzenetére


szpeti40
addikt

Elég lett volna ingyenes DDNS vagy venni egy domain, a fix IP felesleges erre.
Nálam Domain + CloudFlare van a távoli webes elérésre, minden másra VPN.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10663) daninet


daninet
veterán

Kicsit homályban vagyok vlanokkal, segítsetek.
Vagy egy reverse proxym (cloudflare tunnel, zero trust) beállítva a 192.168.1.0/24 vlanon.
Az a gondom, hogy nem érem el a 192.168.2.0/24 vlanon levő eszközöket kívülről, csak az 1.0 tartományon levőket. Itthon telefonomról ami az 1.0-án van, elérem az összes eszközt, de mikor kívülről nézek be ez már nem működik.
Hogyan induljak el ezen?

usg3p a routerem és usw24 a switch

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10664) MasterMark válasza daninet (#10663) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs hozzá routing.

Switch Tax

(#10665) daninet válasza MasterMark (#10664) üzenetére


daninet
veterán

van ilyenem beállítva:

Pontosan hogyan kellene kinézni ennek az én esetemben?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10666) MasterMark válasza daninet (#10665) üzenetére


MasterMark
titán

Ez minek a beállítása?

A klienseden nincs routing, de nézd meg traceroute-tal. Illetve add hozzá a kliensen teszt jelleggel a fix routingot hogy merre keresse.

Switch Tax

(#10667) daninet válasza MasterMark (#10666) üzenetére


daninet
veterán

ezek a default tűzfal beállítások. Csak eddig úgy értelmeztem, hogy ezek a beállítások alapból nem tiltják az inter-vlan routingot.
Kliens alatt azt az eszközt érted amit el akarok kintről érni?
Home Assistant fut egy VM-ben, az akarom elérni. A VM vlan2-őn van mint minden IoT vackom, a cloudflare tunnel meg a vlan1-en a NASomon fut dockerben.
Illetve van még egy ilyen tűzfal beállításom ami -értelmezésem szerint- átirányít mainlanról iot lan-ra

bocsánat egy kicsit szájbarágósabbnak kell lenned mert nem teljesen vagyok ezzel képben

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10668) daninet válasza daninet (#10667) üzenetére


daninet
veterán

rájöttem, nincs baj a routinggal. Működik az inter-vlan hacsak nincs letiltva. Valami ssl cert baja van a home assistantnak és azért nem tölt be, de az már egy teljes más téma

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10669) MasterMark válasza daninet (#10668) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10670) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ismerősnél van lerakva egy ER-X, mennyire biztonságos nekem berakni az otthoni UISP-be, hogy pl tudjak fw frissíteni távolról is?
Egy saját .hu domainre van kirakva az oldal, 2FA-val, inkább az aggaszt, hogy az eszköz kommunikáció átmegy a neten VPN hiányában.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10671) MasterMark válasza szpeti40 (#10670) üzenetére


MasterMark
titán

Hát csinálj VPN-t.

Switch Tax

(#10672) szpeti40 válasza MasterMark (#10671) üzenetére


szpeti40
addikt

De nem szeretnék minden forgalmat hozzám terelni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10673) MasterMark válasza szpeti40 (#10672) üzenetére


MasterMark
titán

Nem is kell.

Switch Tax

(#10674) szpeti40 válasza MasterMark (#10673) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy site-to-site vpn-en akkor elgondolkozok, köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10675) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Szép, hosszú 7vége előtti pénteket mindenkinek!

Gondoltam adok egy kis házi feladatot az arra fogékony sorstársaimnak:
Most kicsit bajban vagyok, mert a téma okos otthonos is meg nem is, de amúgy UniFi rendszert érintő VLAN létrehozása okozott benne egy komoly katyvaszt.

Sztori:
Úgy döntöttem, növelem az UDM SE hálózati biztonságát egy VLAN-komplexummal. Az igazat megvallva, a munkaadómnál tonnaszámra készítjük ezeket a megoldásokat (pl. HP L3 switchekkel), de az UDM SE mégis feladta a leckét. Emiatt plagizáltam egy lehetséges megoldást innen. És mert a leírás egyértelmű, és számomra teljesen világos is volt, ezért meg is valósítottam.

Szpojler:
Szerencsére mindenről készítettem mentést: HA, Domoticz és UDM SE.

És akkor jött a meglepi:
Minden ment szépen - legalábbis első ránézésre azt hittem. Majdnem betűről betűre ugyanazt végeztem el, annyi különbséggel, hogy az írás még egy korábbi verziójú UniFi Network Application-nal készült, de át tudtam emelni a legfrissebb verzióra a csekély eltérések miatt.
Tettem a dolgom a leírás szerint. Néhány újraindítást követően már csak a Midea Klíma és a Xiaomi Gateway nem akart normálisan menni. Kivettem hát a HA-ból őket, majd újrahúztam, de így sem mentek. A telefonos applikációval természetesen előtte az új hálózatnak megfelelően élesztettem őket újra.
A dolog pikantériája leginkább az volt, hogy a ZigBee cuccok beavatkozó szervei működtek ugyan (minden okos kapcsoló pl.), de az ajtónyitás érzékelő pl. teljesen bemondta az unalmast annak ellenére, hogy a Gateway és a telefonos applikáció is jól és pontosan mutatta a tevékenységeket és értékeket (hő/pára/nedvesség/légnyomás/fényerő/stb).

2 óra szöszölés után feladtam, de mert annyira szétkeféltem a tűzfalat és a portforwardingot, plusz a HA-ban is szétmókoltam sok mindent, hogy meghajoltam a Teremtő előtt, és beláttam: inkább amatőr vagyok én, és nem egy okos otthon & UniFi tudor.
Gyorsan visszatöltöttem a mentéseket, újraindítás, és tadammmm.... újra minden okés - csak VLAN-ok nélkül. Ja, és elb*szarintottam pár órát az életemből a naaaaagy semmire, de ahogy a South Park végén mindig, most itt is kijelenthetjük: megint tanultam valamit. Hogy mit, ne kérdezzétek, mert halványlila gőzöm sincs.

Bocsánat a hosszúságomért, kárpótlásul igyekeztem némi humort vinni a dologba, de a lényeg: mi a fene köze van egy ZigBee eszköznek a VLAN-hoz a fenti leírásból kiszűrhető szituációban az UniFi rendszerben? Miért működtek a beavatkozó szervek, és miért nem a mérőeszközök akár ugyanabban a hardverben (pl. AQARA Window & Door Sensor: elem állapot okés, de a nyitott/zárt állapotot nem hozta át a HA-ba)? Mindez úgy, hogy a telefonról minden hibátlanul zakatolt.

Ha OFF-nak gondoljátok, akkor ezer bocsánat, de a leírás tisztán UniFi, és szerintem más is belefuthat hasonló élménybe.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10676) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Az in wall eszközök (uap ac iw, vagy ebből a hd) poe out-jára csak ip telefont, vagy switch-et lehet kötni?
Gyakorlatilag kiállásként használnék egy in-wall-t, viszont utána még van egy ap, amit meg kéne táplálnia (nano hd, vagy ac pro).
Azért kérdezem, mert félek hogy a poe out-putja kevés lenne egy ap-hoz (csak 48v-ot írnak). Ilyenkor az aktív poe-ból az eszköz után passzív poe lesz? (Lehet hülye kérdés)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10677) golya87 válasza kis.zsolt (#10675) üzenetére


golya87
őstag

Nem lehet, hogy a Xiaomi ZB bridge-e ki akar jutni az internetre és enélkül ő azt mondja, hogy ő nem dolgozik tovább?
Closed mindset kérdés: Nem lenne érdemes Zigbee2Mqtt, vagy ZHA-ra áttérni?

(#10678) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Hello kollégák!

Cat6 keystone-ból melyiket ajánlanátok ami árnyékolt és nem kurva drága?
A gyári ubi 24-es patch panelbe kéne belemennie.
Ezt találtam ami nem 4-5000 Ft/db [link]
Ez tetszene a legjobban, mert szeretem a Legrandot, de ennek is az ára.. :Y [link]

Elég béna vagyok még hálózatok terén, de nagyon édekel a téma.. ezek a keystone-ok szabvány méretűek? Magyarán az összes keystone belemegy az összes "keystone-os" patch panelbe?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10679) golya87 válasza galaktikus (#10678) üzenetére


golya87
őstag

Nekem ilyenem van kínaiban. Jó, bár tesztelni nem tudtam még sebességre. Viszont ha picit hosszabbra hagyod az utp kábelt, zárni fogja az áramkört a háza. A nehezebb úton tanultam. :DDD

(#10680) tothbe válasza galaktikus (#10678) üzenetére


tothbe
addikt

azért az a Legrand sem olyan drága, ha leosztod. 1750-re jön ki darabja, A másik 1400Ft-jához képest alig van különbség.

By(e) Tothbe

(#10681) rekop válasza ArthurShelby (#10676) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Az in wall eszközök (uap ac iw, vagy ebből a hd) poe out-jára csak ip telefont, vagy switch-et lehet kötni?"
Nem, bármilyen eszközt tehetsz rá, ami 48V és max. 12W-nak megfelelő. Ebbe belefér a nanoHD és az AC-Pro is. A két eszközhöz viszont már 802.3at switch vagy ennek megfelelő tápfeladó szükséges.

"Ilyenkor az aktív poe-ból az eszköz után passzív poe lesz? (Lehet hülye kérdés)"
A passthrough feszültség always-on, nincs semmilyen egyeztetés. Ha szoftveresen engedélyezed, onnantól a rákötött eszközöd mindenképpen megkapja ezt a 48V-ot.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10682) ArthurShelby válasza rekop (#10681) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"A passthrough feszültség always-on, nincs semmilyen egyeztetés."
Ergo passzív poe és ha jól értem, ez minden poe passthrough-ra igaz.
Köszönöm, ma is tanultam valamit! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10683) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Felraktam tegnap 2 ütemben a legújabb UDM Pro verziót, jelenleg: UniFi OS UDM Pro 2.5.17, viszont olyan problémám van vele, hogy minden ami a Dashboardon a "bal sávban" (szolgáltatói IP, Speedtest stb.) volt az egyszerűen eltűnt... Van egy Uptimeom és viszontlátásra. Ez normális vagy bugzik? Megoldás rá? Újraindítani még nem tudtam az UDMP-t, mert mindenki feszül a neten jelenleg is, szóval ezt még az éjszaka megpróbálom, de van egy sejtésem, hogy halottnak a csók... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10684) code1005 válasza DJ. Ru$y (#10683) üzenetére


code1005
senior tag

Nekem is 2.5.17 van fent és rendben van a baloldali rész.

plata o plomo

(#10685) DJ. Ru$y válasza code1005 (#10684) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Restart megoldotta nekem, ellenben, ahogy a régi FW-en, úgy a mostanin sem működik a SpeedTest history, erre nincs valami workaround? Jó lenne látni legalább a napi automatikus speedtesteket visszamenőleg...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10686) Drag77 válasza DJ. Ru$y (#10685) üzenetére


Drag77
senior tag

Én felmentem a 3.2 rc re link wireguard vpn.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#10687) DJ. Ru$y válasza Drag77 (#10686) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet nekem is azt kellene. Ma random eldobta az UDMP utáni főswitchet, és kilőtte az egész hálózatot, de hálózat, se net semmi. Közvetlen az UDMP-ről volt csak net. Mindent újraindítottam, minden eszköz adoptation failed állapottal állt és nyekk. Volt link SFP-n a switch és az UDMP között, de semmi. Lehúztam az SFP-t, összedugtam UTP-vel, Cat6A kábellel, erre összeállt 10/100-on.... De legalább megette az eszközöket, visszadugtam az SFP-t, majd lehúztam az UTP-t, azóta most megy... Ki tudja meddig.

Ja és mikor szétesett első lépésként UI felületről, mobilnetről csináltam egy teljes visszaállást Cloud Backupról, és mintha mi sem történt volna visszamászott a Backup és ugyanúgy halott volt minden. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10688) kis.zsolt válasza kis.zsolt (#10675) üzenetére


kis.zsolt
tag

Az új UniFi Network Application 7.4.154 verzióval a VLAN kontra ZigBee probléma megszűnt. Csak tippelek, lehet, hogy emiatt:

Fixed incorrect switch VLAN membership configuration when using non-default networks.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10689) Baliboy1979


Baliboy1979
csendes tag

Sziasztok. Segitseget szeretnek kerni. Eddig az UDMPROba volt kozvetlen bedugva 2db U6AP es egy switchen keresztul a 3. Mivel port szukeben voltam igy gondoltam kivaltom a poe adaptereket is igy vettem egy dlink dgs1250-28xmp switchet (ezt tudtam jo aron szerezni). Hasznalok 3 vlant 1 az alap halozat (10) egy az IoT net (20) es egy az IoT nonet (30) A switchen szinte alap konfig van még mert egyenlore nem dugtam bele olyan eszkozt ami ne az alap halozatra csatlakozna. Az normalis, hogy a dlinkbe dugott AP-re nem tud csatlakozni semmi ami vlan 20 vagy 30ra van konfiguralva? Eddig is az egyik ap egy switchen keresztul volt az udmbe dugva ugyan az unmanaged switch. A kerdesem, hogy a vlan halozatokat letre kell hozni es konfiguralni a dlinken is es az megoldja ezt a problemat vagy valami mas konfiguralas szukseges? Bocsi ha nagyon alap a kerdes es elore is koszonok minden otletet, segitseget.

(#10690) DJ. Ru$y válasza Baliboy1979 (#10689) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jól sejted, bár szerintem őrültség nem a legjobb ötlet, keverni a managed eszközöket... Egy jó Unifi switch kellett volna oda. :D

Fel kell konfigurálni a D-Linkben a VLAN-okat, utána kiadni őket arra a portra amelyikre szeretnéd stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10691) Baliboy1979 válasza DJ. Ru$y (#10690) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Nem vagyok hive en sem a keveresnek de £110ert sikerult megvennem uj de doboz bontottan. Elneztek veletlenul a tipusat es rosszul araztak be es meg a hirdetesben is a rossz tipus volt feltuntetve. Csak a kepen lehetett beazonositani. Holnap megprobalom ossze configolni. Ha nem megy max eladom es keresek egy uni poe switchet. Amugy az AP portjanak akkor milyen vlant kell megadni vagy igazabol csak letre kell hozni a vlanokat a dlineken es ha csak az apk mennek egyenlore a dlinkre akkor nem is kell mas beallitas?

(#10692) MasterMark válasza Baliboy1979 (#10691) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a switch nem továbbítja a vlan tag-eket akkor csak a default fog menni.

Switch Tax

(#10693) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van ötlete, hol keressem a hibát. Hetek óta random gondok vannak a LAN-ommal. Jellemzően DNS_BAD_CONFIG, meg hasonló DNS_* hibákat dob a böngésző teljesen véletlenszerű eszközökön, random időközönként, változó oldalakon, teljesen reprodukálhatatlanul. Jellemzően 2-3 mp múlva ugyanaz az oldal betöltődik normálisan.
Szeretném valahogy behatárolni a hibaforrást.
Router: edgerouter4, switch edswitch 48 POE, ubnt AP-k. A logban nem látok semmi izgalmasat. Kb kipucoltam mindent ami a tűzflaszabályok logolásából jön, így meg alig maradt valami.
A DNS cachet többszörösére növeltem, most 2400. Beállítottam több dns szervert is. Kiktattam a pihole-t (na jó, ezzel kezdtem hetekkel ezelőtt, de az nem segített). Így néz ki most a dns stat:
----------------
Cache statistics
----------------
Cache size: 2400
Queries forwarded: 11158
Queries answered locally: 18619
Total DNS entries inserted into cache: 22463
DNS entries removed from cache before expiry: 0
---------------------
Nameserver statistics
---------------------
Server: 149.112.112.112
Queries sent: 857
Queries retried or failed: 0
Server: 9.9.9.9
Queries sent: 864
Queries retried or failed: 0
Server: 1.0.0.1
Queries sent: 1857
Queries retried or failed: 13
Server: 1.1.1.1
Queries sent: 1362
Queries retried or failed: 6
Server: 193.110.56.8
Queries sent: 4972
Queries retried or failed: 14
Server: 193.110.57.4
Queries sent: 5531
Queries retried or failed: 10

Ami szóba jöhet: isp. Digi az isp, nem olvastam ilyen gondot a fórumokon mástól, de attól még lehet.
switch, router? Hogyan tunám kiszűrni a hibaforrást?

Ha valakinek van bármi ötlete, örömmel veszem.

Köszönöm előre is.

(#10694) szpeti40 válasza Varszegig (#10693) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem pihole van DNS szervernek google (8.8.8.8, 8.8.4.4) és cloudflare (1.1.1.1, 1.0.0.1) DNS szerverekkel megadva, nekem még nem volt ilyen problémám. A 193-as IP-s szerverek ha jól sejtem a digi szerverei, én azt kiiktatnám.
Nálam csak DNS gond akkor volt, amikor még a digi szervereit használtam, amióta átírtam őket, azóta sosem.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10695) Varszegig válasza szpeti40 (#10694) üzenetére


Varszegig
veterán

Az a baj, hogy a digit most raktam be, hátha segít. Évek óta nem használom a digi nameservereit, és nem is volt problémám. Múlt héten, kínomban beraktam őket.

(#10696) szpeti40 válasza Varszegig (#10695) üzenetére


szpeti40
addikt

És eddig miket használtál, amivel jelentkezett a gond?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10697) Varszegig válasza szpeti40 (#10696) üzenetére


Varszegig
veterán

Amikor kezdődött, akkor 1.1.11, és 1.0.0.1. Azóta már volt minden, de a hiba maradt.

(#10698) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

A csatolt képen egy ház alaprajza van, a 12 és 13 -as pontokhoz akartam mennyezetre tenni ap-kat, de sajnos ez már nem lehetséges. Ehelyett a 2-es fali végponthoz raknék egy U6 MESH ap-t , a 8-as fali végponthoz meg egy in wall U6-IW -t. A kérdésem, hogy ez így lefedheti a teret? Az iU6-IW sugározna hátrafelé is a 10-es végpontú szobába?

[kép]

A képen vízszintesen kb 25 méter a táv függőlegesen 20m.

(#10699) DJ. Ru$y válasza pityaa23 (#10698) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Unifi AP Antenna Pattern

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10700) pityaa23 válasza DJ. Ru$y (#10699) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszönöm, ha jól értelmezem az IW kevésbé sugároz hátrafelé, a Mesh, pedig inkább körbe. Lehet meg kéne cserélni, csak pont a nappalihoz jönne jól az IW lan portjai.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.