Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) tothbe válasza LLKobe (#11000) üzenetére


tothbe
addikt

jogos, bocsi. a 2,5 km-ből nekem csak a fél maradt meg valamiért. :R

By(e) Tothbe

(#11002) Egon válasza tothbe (#10999) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem nem úgy tűnik, hogy maga mögé nem sugároz semmit. Esetleg nem tudom értelmezni a rajzot: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11003) vicze válasza Egon (#11002) üzenetére


vicze
félisten

Az InWall arra van kitalálva, hogy 1db hotelszobát lefedjen lehetőleg 5G-n, és ennyi, többet nem kell tudjon. Tehát InWall esetén úgy gondolkodj, hogy 1AP/szoba.
Rádiójel nyilván megy hátra, de ahogy többi AP-nál itt is elég sok fém van belül árnyékolásnak és ezért nyilván hátrafelé jóval árnyékoltabb a jel, illetve az se hátrány, ha egymásnak seggel lévő AP-k nem zavarják egymást. Nem hiszem, hogy a magasság bármit is számítana, az antennák a műanyag szélben mennek körbe nem irányítottak.

(#11004) tothbe válasza Egon (#11002) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, ezt én is ismerem, de ez csak az elmélet. Próbáld ki élőben, és meglátod, hogy mögötte semmi használható net nem lesz. Jelet kapnak az eszközök, de semmit sem tudnak csinálni.

By(e) Tothbe

(#11005) gyuszos válasza Egon (#10997) üzenetére


gyuszos
tag

Favázas, kívül - belül faburkolatú vadászházakat szereltünk ilyenekkel.
Emeletenként 5-6 szoba fürdővel, de sehol sem úsztuk meg, minden szoba minden sarkába raknunk kellett.

Lehet, hogy nálad valamennyire menni fog, de hogy nem fog tetszeni abban szinte biztos vagyok.

(#11006) Egon


Egon
nagyúr

Köszi az infót mindenkinek! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11007) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Az jutott eszembe, hogy ha már úgy is vastagabb lét ki kell adjak egy AP-ra, akkor a bentit lecserélem mondjuk egy UAP-AC-LR-re, a mostani UAP-AC-LITE-ot pedig kitenném a teraszra.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek utóbbinak mennyire lenne baja kültéren? Teraszon lenne, tető alatt, eső nem esne rá, nap nem tűzné telibe. Viszont párának, kinti hőmérsékleteknek pl. ki lenne téve. Vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11008) DJ. Ru$y válasza LLKobe (#11007) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt van a specifikációja, ha nem kap direktben vizet, szerintem nem lesz baja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11009) LLKobe válasza DJ. Ru$y (#11008) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, igen ezt én is láttam, de gondoltam hátha tapasztalata is van valakinek :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11010) DJ. Ru$y válasza LLKobe (#11009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem maximum a -10 lenne kérdéses, hogy mi van, ha annál hidegebb van, bár ez mostanában nem éppen szokott előfordulni kishazánkban. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11011) Multibit válasza LLKobe (#11007) üzenetére


Multibit
veterán

Azért javasoltam az AC PRO-t, mert az kültérre is jó.

(#11012) user12 válasza LLKobe (#11007) üzenetére


user12
őstag

Nem lesz semmi baja.
A cégnél az egyik AP a nyitott raktárban van, nincs baja. Eső, nap direktben nem éri, de azon kívül minden más (pára, köd, füst, stb).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11013) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
egy korábbi poszt alapján a QNAP csomagkezelőben futó Unifi Controllerről átmigráltam az eszközeimet egy Windows alapú kontrollerre. Most ez is költözne, másik windowsra (más gép/ip), immár a végleges helyre. Ennek van valami gyorsabb módja, mint a korábban végigvitt export, import, migrálás (a régi és új controlleren)?

(#11014) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Szégyen ide vagy oda, egyszerűen nem jövök rá, hogy a mennydörgős mennykőbe kellene egy Unifi AC Pro AP-t 'adoptálni'... Az AP hozzám került, csináltam rajta egy reset-et, a Telekomos router-re kötöttem egy POE switch-et (IEEE 802.3af-kompatibilis ), a switchre csatlakoztattam az AP-t, amin halovány fehér fény dereng, ha jól tudom ez adoptálásra kész állapotot jelent. Ugyanarra a switch-re kötöm a PC-t lan kábellel, indítom a windowst, utána a unifi alkalmazást, majd a böngészőben a network manage-et, be vagyok jelentkezve a unifi accountommal és semmi. Se a unifi telefonos app, sem a PC alkalmazás nem látja az AP-t. (csak a létrehozott unifi network-öt). Próbáltam megnézni a routeren milyen IP-t kapott, nem tudok így se csatlakozni hozzá (az AP nevét nem írta ki)
Néztem youtube videokat, ott van aki telefonos app-al van aki böngészőben látva adja hozzá, stb.

Hogyan tovább?????

[ Szerkesztve ]

(#11015) user12 válasza F1DO (#11014) üzenetére


user12
őstag

Szia
Csinálj rajta mégegy resetet. Hátha az előző tulaj csak kitörölte a controller címét és fix IP-n van (ami vmi oknál fogva nem állt vissza dhcp-re), ami eltér a T router tartományától.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11016) DJ. Ru$y válasza user12 (#11015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha kitörlöd a controller címét, akkor adoptált állapotban marad az eszköz (mindent ugyanúgy csinál, ahogy az utolsó elért controller állapot leküldte neki), szóval kéken kellene világítania.

Ugyanakkor én is támogatom a resetet. Illetve meg kellene nézni a MAC-hez milyen IP párosul, megpingelni stb.
Végső esetben TFTP-vel tolnék rá egy FW-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11017) user12 válasza DJ. Ru$y (#11016) üzenetére


user12
őstag

Igaz, erre nem gondoltam

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11018) user12 válasza F1DO (#11014) üzenetére


user12
őstag

Még egy tipp
Próbáltad a saját poe feladójával? Pontosan milyen switched van?
Tudja a 48V-ot?
https://community.ui.com/questions/Unable-to-Discover-AP-AC-lite/53ff94a2-4fa4-4c31-bd76-ac3d214e4579#answer/f438bb41-1dd2-448c-bef7-6467f3c70d89

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11019) LLKobe válasza user12 (#11018) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is erre gondoltam. Halvány fehér fényt írt, nekem elég erős fehér fénnyel világított. Lehet nem elég az a kraft neki.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11020) bon


bon
őstag

Na ma volt egy kis szívásom UFP-VIEWPORT-al. Egyik helyen kamera rendszert kezdtem cserélni, meggyőztem a főnökött, hogy Unifi-k legyenek, 5 kamerát már beüzemeltem pár hete. Tegnap meg megérkezett kb másfél hónap késéssel a Viewport amivel egy monitorra tolom ki a kamerák képeit egy színpadon.
A lényeg, hogy a viewport adoptálása nem sikerült, el se kezdte, rákattinottam, hogy adoptálás, kiíirta, hogy egy eszköz adoptálás és nem haladt tovább, végül némi keresgéléssel, kiderül, hogy ez a hiba nem ritka, amit javasoltak és bevált a készülék resetelése. Utána már viszonylag gyorsan (de csak viszonylag) adoptálta és kapott frissítést is, de azt se siette el a cucc. Utána már müködött simán.

Szívás 2:
Itthon meg szokásáshoz híven az Edgerouter-Lite tápja idén is elment vadászni, asszem ez már a 3. volt

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11021) DJ. Ru$y válasza LLKobe (#11019) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy idő után elhalványulnak a ledek sajnos... Éjjel nappal mennek főleg a kék. A fehér általában világosabb, mivel az kevesebbet megy ugye.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11022) F1DO válasza user12 (#11018) üzenetére


F1DO
senior tag

Hmm érdekes, a hibát leíróval kvázi egyezik a nálam lévő szituáció.. (továbbra is fennáll..)

Ilyen a poe switch-em (Ver2 ): [link]

Szabványos: 802.3af kompatibilis
PoE csatlakozók: 1-4. port
Tápellátás:vPOE+-os, 65W össz kimenő kapacitás, 30 Watt max 1 porton, úgyhiszem ezzel működnie kellene..

Egyébként MAC cím alapján megtaláltam a routeren, ott online, kap ip címet, ami válaszol a ping-re. Ám a Unifi alkalmazás / Böngésző manager app-ban továbbra sem érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#11023) MasterMark válasza bon (#11020) üzenetére


MasterMark
titán

Az első azért nem volt akkora szívás... :DDD

A másodikra meg valami minőségi tápot vegyél, ne hulladék nevenincset.

Switch Tax

(#11024) F1DO válasza F1DO (#11022) üzenetére


F1DO
senior tag

Ezúttal akkor reseteltem az AP-t mikor bekapcsolva volt a PC ugyanazon switchre kötve a Unifi alkalmazásban. kb 20 mp-ig nyomtam a reset gombot, most fehéren villog az AP. A Unifi alkalmazás továbbra sem látja ki-be lépés, újraindítás után sem.

.. és most már pingre nem válaszol, a router pedig ugyanúgy mutatja...

Az eszköz lehet rossz, vagy most vegyek egy ubiquiti gyári poe tápot..? :F

Illetve az az USB port minek is van rajta? Azon keresztül lehetne 'birizgálni?'

[ Szerkesztve ]

(#11025) MasterMark válasza F1DO (#11024) üzenetére


MasterMark
titán

Ha villog akkor még bootol. Fehéren világít ha adoptálható. Pingelni akkor tudod? SSH-n be tudsz rá menni?

Switch Tax

(#11026) F1DO válasza MasterMark (#11025) üzenetére


F1DO
senior tag

No, csalós ez a Unifi AP... a lassabb led villogás azt jelenti hogy hiba az eszköznél. A gyorsabb villogás hogy updatelődik. No kb a 4. reset után (10 mp-ig nyomva kb) most úgy néz ki magára talált, már hozzáférek úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva... beállítottam a wifit, kíváncsi leszek a napokban hogyan működik..

Az első Unifi eszközöm, hááát.. csillivilli kezelőfelület, meg jó hírnév - eddig ezzel a hálózati eszközzel kínlódtam a legtöbbet - hogy egyáltalán tegye dolgát. (Dlink, Tp-link, meg még egy pár gyártmánnyal volt dolgom eddig..)

Köszi a segítségeket, a sok reset ajánlást, végülis ez segített...
(de milyen amatőr azért már...)

[ Szerkesztve ]

(#11027) LLKobe válasza F1DO (#11026) üzenetére


LLKobe
veterán

- eddig ezzel a hálózati eszközzel kínlódtam a legtöbbet -

Nem ez az általános amit te tapasztaltál.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11028) kis.zsolt válasza F1DO (#11026) üzenetére


kis.zsolt
tag

2018.11.07 óta csak UniFi cuccaim vannak. Kétségtelen, hogy időnként vannak homokszemek a karburátorban, de ami nem öl meg, az megerősít.
Örülök, hogy a sok resettel sikerült helyrerakni a lelkét az AP-nek. Egyúttal nekünk is egy hasznos tapasztalattal szolgáltál.

:R

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#11029) Bubukain válasza F1DO (#11026) üzenetére


Bubukain
senior tag

Látom hogy csak most került hozzád az eszköz.
Simán lehet hogy csak frissítés futott a háttérben, (ami több perc is lehet) te pedig csak türelmetlen voltál.

(#11030) F1DO válasza Bubukain (#11029) üzenetére


F1DO
senior tag

Pár percnél sokkal többet vártam a probléma alatt, ameddig néztem a fórumokat, gyári leírást, a routert, visszanézve a unifi hálózati programjára, stb. folyamatosan bevolt kapcsolva az AP...

Az még mindig gyanús, hogy a tegnapi üzembe helyezés után kb 15 perccel vettem észre hogy még annyira sem világít az eszköz mint előtte, közelről nézve egy nagyon halovány fehéres-kékes led derengés látható amellett, hogy a wifi hálózat létrehozásán kívül (különválasztottam a 2.4 és 5 Ghz sávokat - külön wifi hálózatot létrehozva) gyári értéken hagytam mindent.. Csakhogy többen is hivatkoztatok arra hogy láthatóbb fényerősséggel szokott világítani..

Kicsit túlzó vagy erős elvárásom volt látatlanban az eszközzel, egy elég jó TP-Link AP-m a mérce, (annyi hogy a mesh funkciót nem tudja emiatt jött képbe amolyan 'első madárnak' ez a Unifi AP) - hát eddig jelerősségben nem jobb nála... Kedvet kaptam adatátviteli sebesség tesztre, lemérem majd a két eszközt kb azonos helyre téve.

(Még az kérdés hogy ha egymás mellett , vagy közel két AP is üzemel nem-e zavarják egymást a sávokon ...?) :F

[ Szerkesztve ]

(#11031) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Bereseteltem egy U6Lite ap-t, amit át akartam vinni tesóméknak, nekem felesleges, de azóta, csak fehéren világít, "Rejtett hálózat" -ként jelenik meg wifin és csak pingelni tudom 192.168.1.20 -.as ip-n. SSH-val tudok rá kapcsolódni, de nem tudom mi a teendő.

valami öltet? :)

Üdv:pityaa

(#11032) MasterMark válasza pityaa23 (#11031) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem nem resetelitek le jól. Ha mégis és nem találja a kontroller akkor ssh-n belépve: set-inform a kontroller ip címére.

info pedig kiírja hogy épp mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11033) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Buta kérdés részemről, de érdekel a válasz:
Sokat változott az UniFi kezelőfelület. Pár hete fura dolgok jelennek meg, ami nekem érdekes, mert vagy nem olvastam el rendesen a változáslistát, vagy paranoiás lettem, de most a céges laptopomnál ezt látom, ötlet?
Ja és a laptop most standby-ban van.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#11034) MasterMark válasza kis.zsolt (#11033) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a kérdés?

Switch Tax

(#11035) pityaa23 válasza MasterMark (#11032) üzenetére


pityaa23
senior tag

Reseteltem ssh-n is, de nem akar életre kelni. Ugyanúgy pingelni tudom, de semmi mást nem akar. Kontrollerem az csak a program, amit le lehet tölteni, de ott sem látom. Mindegy, hosszú volt a hét, majd kipihent fejjel nekiugrok megint, lehet én bénázok valamit. Köszönöm a segítséget! :R

(#11036) MasterMark válasza pityaa23 (#11035) üzenetére


MasterMark
titán

Leírtam hogy:

info

set-inform

A kontroller ahol fut nyilván annak az ip címét kell megadni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11037) bon válasza MasterMark (#11023) üzenetére


bon
őstag

Mikrotik volt, egyik cégnél is már kettő ment tönkre, tök mindegy, hogy minőségi vagy gagyi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11038) bon válasza F1DO (#11026) üzenetére


bon
őstag

jelenleg kb 80 Unifi eszközt üzemeltetek, szerencsére nem általános a probléma a terméknél.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11039) MasterMark válasza bon (#11037) üzenetére


MasterMark
titán

Hát az meglepő. Akkor viszont a körülményeket nézném meg, túl sok hő esetleg?

Switch Tax

(#11040) MasterMark


MasterMark
titán

Nah itt magyarázok hogy nem jól resetelitek, erre sikerült brickelni a régebbi edgerouter lite-om. :D Corrupt lett az image rajta, már csinálom a TFTP recovery-t. :P

Switch Tax

(#11041) pityaa23 válasza MasterMark (#11036) üzenetére


pityaa23
senior tag

Szia!

tegnap is úgy próbáltam, de semmi. Most is próbálkoztam, de nem látom a kontrollerben. Mit rontok el?

[kép] [kép] [kép]

(#11042) pityaa23 válasza pityaa23 (#11041) üzenetére


pityaa23
senior tag

Tűzfal........ :((( :((( :o :W

(#11043) DJ. Ru$y válasza pityaa23 (#11041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A DHCP szervered nem osztja ki véletlenül az 20-as IP-t egy másik eszköznek?

set-inform parancs után újra kellene egy info, hogy akkor mit mond a kontrollerről.

Ami még eszembe jutott... Ha ez egy windows PC, a megfelelő portot kiengedted a Windows tűzfalon?

Szerk: Na most látom, hogy tűzfal lett... Jól sejtettem. :DD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11044) pityaa23 válasza DJ. Ru$y (#11043) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hogy az a jó... :D Na de lényeg a siker. Köszi mindenkinek! :R

(#11045) MasterMark válasza pityaa23 (#11041) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jól adod ki a set-inform-ot. Az nem a 8443-ra megy hanem a 8080-ra általában, de ez a kontrollertől függ hova van állítva. Plusz kell a http meg a /inform a végére.

Ja igen, tűzfal az meg mindig ott van. Alapból amikor telepíted a kontrollert akkor kinyitja a szükséges portokat, hacsak nem valami más tűzfalt használsz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11046) gyuszos


gyuszos
tag

Sziasztok!
Telekom FGA2233 - UDM PRO, PPPoE PT üzemmód volt eddig beállítva a Telekom routeren, jó is volt, az UDM PRO -ban felh.név + jelszó beállítva, megkapta a publikus IP-t, dyndns rendben frissült, távoli elérések működtek.

Most a következő a helyzet: Telekom visszaállt router módba, amit ismét kikapcsoltam.
(felh.név jelszó törlése, + PPPoE PT kapcsoló ki - be, újraindítás)

Ezután közvetlenül a routeren már nincs net, az UDM-PRO rendben bejelentkezik, net rendben, DE a WAN cím egy 100-zal kezdődő, natoltnak tűnő cím: 100.98.xx.xxx ....
A valós ip címet ha böngészöben lekérdezem, egy publikus 31.46.xxx.xx címet kapok vissza.

Szerk.: a Telekom dhcp-je a gyári, 192.168.1.2-254, ha rádugom a laptopot is innen kapok egy 192.168.1.247-es címet.....

Ez hogy a francban lehet?

Köszi ha segít valaki....

[ Szerkesztve ]

(#11047) MasterMark válasza gyuszos (#11046) üzenetére


MasterMark
titán

Szolgáltató NAT-ol téged.

Switch Tax

(#11048) gyuszos válasza MasterMark (#11047) üzenetére


gyuszos
tag

Oké, de akkor miért látom a 31.46.xxx.xx -es címet?
Dyndns oldalán, what is my ip-n, mindenhol.....az honnan jön?
:R

(#11049) MasterMark válasza gyuszos (#11048) üzenetére


MasterMark
titán

Az az első publikus IP ami alá benatol a szolgáltató. Ugyanúgy ahogy a whatismyip oldalon a valódi publikus címed látod, úgy a dyndns is azt gonodlja hogy az az első publikus cím a wan ip-d. De a natolás miatt ez nem így van.

Switch Tax

(#11050) DJ. Ru$y válasza gyuszos (#11048) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor nem vagy NAT-olt, ha a what's my IP-s meg routerben lévő IP megegyezik, minden más esetben NAT-olva vagy. T-nél a 100-as első tag 100%-osan NAT-olt címet takar.

A Telekom NAT-ol közvetlenül, nem a T-s FGA eszköz csinálja ilyenkor a NAT-t, hívd őket és kérd vissza a publikus IP-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.