Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) vicze válasza Zsolt_16 (#10549) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom mik a az adott nézet beállításai és milyen dBm küszöb van megadva, de amennyiben nem akarod lekapcsolni a 2,4GHz-t, felesleges 3db. Még egyszer inkább zavart for okozni mint, javítani bármit.

(#10552) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Valaki esetleg tudja, hogy udm-pro hol a fenében tárolja dhcp static lease-ket? Megőrülök az új GUI-tól, csinálok egy backup routert mikrotikből és ki akartam húzni a static klienseket, hogy egy scriptel bevigyem a mikrotikbe. Viszont a gui valamiért nem jeleníti meg az összeset. Plusz volt egy eszközöm a .253-as ip-n amit kivettem. Fel akarnám használni újra a 253-as ip-t egy másikra, de nem felejtettem el vele, viszont sehol nincs. Se ip se mac keresésére nem ad találatot, de nem tudok rögzíteni a .253-as ipre, mert szerinte foglalt... Új guin itt nézem: Cliens Devices/Display options/Show all devices és All Time. :( :(((

tmp/system.cfg-ben nincs bejegyzés

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10553) gyuszos válasza vicze (#10548) üzenetére


gyuszos
tag

"nagyobb válatlannak(100+ fő)"....."aprópénz ebben a léptékben"

Ezt így kijelenteni azért elég nagy botorság.....

(#10554) kraftxld válasza vicze (#10548) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt cáfolni tudom, CK2-n van egy helyen 3 site, 20 switch, 50 AP, 500+ user a guestekkel együtt.
Ha nagyobb vas kellene, akkor inkább tenném a meglévő VMware infra-ra vagy akár Azure-ba, nagyságrendekkel olcsóbbért.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10555) vicze válasza kraftxld (#10554) üzenetére


vicze
félisten

Nem azt írtam, hogy kell, hanem hogy nem felel meg.
Egy olyan HW-ról beszélünk, aminek a megbízhatóság nagyon kétes, ismert dokimentált és elég fix hibákkal és hacsak nincs melette egy másik backupnak elég kockázatos ráhagyatkozni.

Nyilván lehet rizikózni, vagy kiesés esetén kifogásokat keresni, de objektíven a CK2-t még itthon is csak kényszerből használom.

Amúgy azért megint lőttek egyet mellé mert a CKE csak network és se a access, se az ID se a Talk nem fut rajta. Úgyhogy vehetsz mellé egy CK2-t, ha más is kell. :D

(#10556) Vodike


Vodike
tag

Kellene vennem 10 db UAP-Pro-t. Erdemes mar venni az U6-Pro-t?

exTiga

(#10557) bon válasza Vodike (#10556) üzenetére


bon
őstag

Eddig is érdemes volt, jó cucc az u6-pro.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10558) Vodike válasza bon (#10557) üzenetére


Vodike
tag

Csak olvastam regebben (talan megjeleneskor), hogy sok volt veluk a problema.

exTiga

(#10559) rekop


rekop
Topikgazda

UniFi OS - Dream Machines 2.5.17 (RC)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10560) Zsolt_16 válasza vicze (#10551) üzenetére


Zsolt_16
tag

2 pro 2,4 ghz nézetben:

(#10561) tothbe válasza Zsolt_16 (#10560) üzenetére


tothbe
addikt

ez mondhatni tökéletes fedés.

By(e) Tothbe

(#10562) Zsolt_16 válasza tothbe (#10561) üzenetére


Zsolt_16
tag

Köszönöm mindenkinek! :R
Marad akkor a 2db u6 pro

(#10563) vicze válasza Zsolt_16 (#10560) üzenetére


vicze
félisten

Őszintén szólva a Designer-re való tapasztalataim alapján, ha nincs csirkeháló abban a vasbetonban akkor a valós lefedettség jobb lesz.
Az amúgy nagyon vicces, hogy egy régi vályogház esetében a vakolás lehet csirkehálóval, és nagyon durva árnyékolást tud csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#10564) skytheman


skytheman
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki megoldást a problémámra.
Van egy UDM Pro, aminek a WAN portja (192.168.0.68) egy routeren (192.168.0.1) lóg, így elérhető az internet. Van egy másik Unifi switch (192.168.0.141), amit az elhelyezkedés miatt nem lehet az UDM Proval direktben összekötni, ezért az, egy másik Zyxel switchen (192.168.0.223) lóg ugyan abban az IP tartományban (192.168.0.0/24). Az UDM Pro dashboard felületén viszont nem jelenik meg a Unifi switch, hogy adoptálhassam. A Unifi dashboard debug terminalból tudom pingelni a Unifi switchet (192.168.0.141), de a switch oldalról már nem tudom pingelni az UDM Pro-t (192.168.0.68). Külön is felvehetem a cloudba a switchet, de ha nem kerül be az UDM Pro alá, akkor pl a Wifi beállítások nem mennek át a switchre dugott AP-ra.
Remélem érthető a gondom. :D
Köszönöm a segítő válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#10565) DJ. Ru$y válasza skytheman (#10564) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kétszer használsz egymás mögött 0-s alhálót vagy minden 0-s eszköz a "router"-en ül az UDM WAN portja előtt? Egy hálózati topológia ilyenkor sokat segít, akár paintben. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10566) rekop


rekop
Topikgazda

UniFi OS - Dream Machines 3.0.19 (EA)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10567) kis.zsolt válasza rekop (#10566) üzenetére


kis.zsolt
tag

Olvasod a bejegyzéseket? Nagyon boldogok érte a srácok :C

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10568) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Képzeljétek, SSH-val mindkét régi G1 CK 7.2.97 verzióra frissült! Nem úgy volt, hogy csak 6.5.55-ig kap támogatást? Az egyik fw verziója 1.1.13 a másik meg 1.1.19.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10569) vicze


vicze
félisten

Nem, '22 októberében szűnt meg, az utolsó verzió, amit megkapott.
FW frissítés fene tudja mikori, .19 több ml int 2 éves.

Amúgy 7.x-szel kifejezetten rohadt lassú már.

[ Szerkesztve ]

(#10570) Laca0 válasza vicze (#10569) üzenetére


Laca0
addikt

Igaz, hogy csak 1-2 órája frissítettem, de nem érzek szignifikáns eltérést a sebességet illetően. Valamennyire lassabb ez a túlgrafikázott felület, de eddig teljesen használhatónak tűnik mindkettő.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10571) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Ma reggelre úgy döntött az UDR-m hogy kikapcsolja az LCM screent. Felléptem a beállításokban és ott bevolt kapcsolva. Kivettem a pipát és visszaraktam, újra is éledt a kis képernyő, de pár másodperc után újra kikapcsol magától, esetleg valaki találkozott már ilyennel?

(#10572) kis.zsolt válasza Zimerion (#10571) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nekem most egy FW-frissítés után a az UA-Pro hülyült meg. Csinálok egy rebootot, hátha...
Az LCM-et csak élőben tudom megnézni otthon, remélem nem bolondult meg ez is.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10573) kis.zsolt válasza kis.zsolt (#10572) üzenetére


kis.zsolt
tag

Lejárt az időkapu, vagy mi, ezért új bejegyzésben folytatom.
Szóval miután mindent újraindítottam, nekem a fenti probléma megszűnt.
Az LCM kérdés továbbra is várat magára.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10574) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Nagyon rácuppantam erre az UniFi Access csomagra, és most pár héten belül elég sok új FW érkezett a kit minden darabjához..
2 órája pl. itt van az új Access HUB FW-je, mely az eddig méltatlanul elhanyagolt csengő funkciót emeli újabb magaslatokba, mégpedig:
Az UA Hub 4.1.2.12 lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy külön állítsák be az AUX DRY módot és az AUX POWERED módot....
Igaz UniFi Access 1.5.10 verzió kell hozzá, de ez nem lehet probléma, mert már az Access 1.5.11-nél járunk.

Szóval így két év, és egy garanciális csere után végre azt tudja a cucc, amiért annak idején megvettem.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10575) vicze válasza kis.zsolt (#10574) üzenetére


vicze
félisten

Hm, én még várom, a WIPS/WIDS-et az SHD-re. ;]

(Hogy a data sheet-ből nem képesek kivenni... :((( )

[ Szerkesztve ]

(#10576) BossBoss válasza kis.zsolt (#10574) üzenetére


BossBoss
őstag

Milyen csengőt kötöttél rá amúgy? Gondolkodok én is. Egyelőre a csengő funkciót a telefon látja el. :)

(#10577) kis.zsolt válasza BossBoss (#10576) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szétszedtem egy Xiaomi Zigbee nyomógombot és az UA-HUB AUX Dry NO kontaktra kötöttem rá, majd 0,1 sec-re állítottam az UA-HUB időzítését.
Azelőtt ugyanez a Xiaomi nyomógomb volt a kapucsengő 4 éven keresztül (és még mindig jó benne az elem!).
A többit a Xiaomi Gateway, a mobilapplikáció, és a HA végzi el.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10578) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok,

Edgerotuer-en valaki próbálkozott már GeoIP szűréssel?
Van egy itthoni szerverem ami 2 porton elérhető internetről. Rendszeresen próbálnak rá beküldeni exploitot amerikai, ázsai stb. címekről. (Eddig komplett szolgáltatói tartományokat tiltottam ki kézzel, de kezdenek szaporodni a támadások és ez így nem tartható fenn.) Eddig a vírusirtó tűzfala szépen megfogta őket, de szeretnék kicsit több védelmet a gépre.
Találtam rá leírást meg youtube videót, de érdekelne valaki próbálkozott-e már ilyennel.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10579) MasterMark válasza Xpod (#10578) üzenetére


MasterMark
titán

Cloudflare CDN mögött van a legtöbb dolgom, és ott be van állítva hogy ha külföldről jön valaki akkor csináljon egy bot challenge-et. De ki is lehet tiltani minden külföldi kérést akár.

A routeren még nem próbáltam ilyesmit.

Switch Tax

(#10580) Xpod válasza MasterMark (#10579) üzenetére


Xpod
addikt

Ez nálam nem megy, mert torrent és Plex van beengedve. Azzal szerintem a Clouflare nem tud mit kezdeni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10581) MasterMark válasza Xpod (#10580) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ezek valóban nem jók. Egyébként menne, csak kitiltanának érte. :DDD A Plex nekem is kikerüli a Cloudflare proxy-t és közvetlen megy.

Switch Tax

(#10582) Xpod válasza MasterMark (#10581) üzenetére


Xpod
addikt

Hétvégén akkor tesztelem a megoldást amit találtam.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10583) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Beleolvastam az Ubiquiti garanciális feltételeibe. Két dolog volt számomra érdekes:

...A "jótállási időszak" (a) a vásárló által közvetlenül az UBIQUITI webáruházaiban vásárolt Termékek esetében a Terméknek a vásárló részére történő leszállításától számított két év, és (b) az UBIQUITI hivatalos forgalmazójától vagy viszonteladójától vásárolt Termékek esetében a Terméknek a hivatalos forgalmazó vagy viszonteladó részére történő leszállításától számított egy év...

... A kicserélt Termék jótállási ideje nem terjed túl az eredeti időtartamán...

Ez csak ezért érdekes számomra, mert hiába volt nálam az UA-Pro garanciális cserében pár hónapja, bizony, az új UA-Pro garanciája nem hosszabbodik meg újabb 2 vagy 1 évvel, hanem elvileg a cserével a gari le is járt. Csak az UniFi jóindulatán múlott, hogy kicserélték az elromlott + 2 hete már "garanciátlan" kütyüt.

Bocsánat, ha OFF-nak tűnik, de szerintem jó az ilyen dolgokról tudni.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10584) Xpod válasza Xpod (#10578) üzenetére


Xpod
addikt

Na fel van konfigolva a router. Jövő héten szerintem kiderül, hogy jó lett-e.
Természetesen elsőre sikerült a teljes internet elérés letiltani. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10585) XENISETE


XENISETE
kezdő

Sziasztok,

Meghalt a jó öreg 3P-m. A jelenség az, hogy ciripel, és a console managment port villog.
De el már nem indul. Szóval itt az ideje a cserének szerintetek van értelme venni UBIQUITI UNIFI DREAM MACHINE (UDM)? Ha jól emlékszem ez ips/ids mellet is bírja a GB hálózatot. Javítsatok ki ha tévedek. Ha nem ez a típus akkor melyik az a típus?

(#10586) MasterMark válasza XENISETE (#10585) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenkor csak a táp szokott tönkremenni, ki kell cserélni és jó lesz.

Switch Tax

(#10587) XENISETE válasza MasterMark (#10586) üzenetére


XENISETE
kezdő

Bár ilyen egyszerű lenne, de nem ennek annyi. Szerintem a boot loader sérült meg. Szét kell szedni, pendrive ki, és újra telepíteni. De nekem ehhez se időm, se energiám nincs. És egyébként is, kiszolgálta az idejét. Itt az ideje a cserének. Szóval meglévő unifi családhoz keresek új routert, ami IPS/IDS mellet bírja a GB hálózatott, vagy legalábbis megközelítőleg tudja. A fentebb be linkelt eszköz tudja?

(#10588) DJ. Ru$y válasza XENISETE (#10587) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt egy jó kis táblázat, mindig ezt használom ilyesmire. 850 Mb/s-et tud IPS/IDS mellett.

Mi lesz a 3P sorsa?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10589) Xpod válasza Xpod (#10584) üzenetére


Xpod
addikt

Valami még nem okés. Valószínűleg a szabályok sorrendjén kell változtatni.
Ma reggelre megint próbált valaki exploitot futtatni a gépen.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10590) Xpod válasza Xpod (#10589) üzenetére


Xpod
addikt

Egyellőre nem jöttem rá, miért nem működik.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10591) zpkasa


zpkasa
csendes tag

Sziasztok,
meghalt az egyik Ubiquiti US-8-150W switchem, elvileg nem is javítható (fórumokon olvastam utána a hibajelenségnek) és ugye rendelni sem lehet. Szerintetek mivel lehetne helyettesíteni, ha kell minimum 7 POE port?
Köszi, Z

(#10592) DJ. Ru$y válasza zpkasa (#10591) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Készülj fel, mert az ára miatt seggre ülsz. (Nem mondtad, hogy kell SFP.) Ez, ami 8 PoE port.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10593) Xpod válasza DJ. Ru$y (#10592) üzenetére


Xpod
addikt

Meg arra is, hog alig lehet kapni. Szerencse is kel hozá, hogy kapjon az ember Unifi eszközöket.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10594) DJ. Ru$y válasza Xpod (#10593) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"In Stock" jelenleg is...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10595) Xpod válasza DJ. Ru$y (#10594) üzenetére


Xpod
addikt

Ilyen kicsit mostanában nem kellett vennem. 24 portos szokott 1-2 db lenni a nagykereknél. 48 portosra általában júliust mondanak mint lehetséges szállítási idő. Ebből indultam ki.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10596) kis.zsolt válasza zpkasa (#10591) üzenetére


kis.zsolt
tag

Küldtem privátot!

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10597) tothbe válasza zpkasa (#10591) üzenetére


tothbe
addikt

[link] sztm ez is elég lehet. Persze attól függ mekkora a POE terhelés.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#10598) zpkasa válasza tothbe (#10597) üzenetére


zpkasa
csendes tag

Sziasztok, köszi a válaszokat. Kamerák vannak rádugva, nincs nagy POE terhelés. Ha nincs más megoldás, (talán lesz, köszi kis.zsolt) akkor a kérdés egyedül az, h lehet-e adoptálni USG mögé/más sorozatú mellé stb. Sajnos ez a sorozat véget ért, lehet nem függetlenül a garis problémáktól.

(#10599) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Adott egy USG eszközöm. Nem találok egyértelmű ajánlást, hogy a wan2 portot tudnám-e használni akkor, ha a WAN1 vezetékes internet szolgáltatásom éppen nincs, vagy nem jó.

Jelenleg 3 napos karbantartás van, ami azt jelenti, hogy az 1000/25Mbit/s netem most 100-170Mbit lefele fölfelé ~1Mbit és kb google.hu pingelve 50% pocket loss van.

Ebben az esetben lehet ez automatikus, hogy ilyenkor a WAN2-ről szolgálja ki a kéréseket? Milyen ajánlott eszközt érdemes beszerezni annak fényében, hogy nincs túl gyakran azért ilyen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10600) tothbe válasza kleinguru (#10599) üzenetére


tothbe
addikt

Íme a leírás
De azért azt tudd, hogy a failover csak teljes szakadásnál megy automatikusan. Ergo ha ennyire rossz, akkor neked kell kihúznod, ha azt akarod, hogy váltson.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.