Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) donat_sz


donat_sz
senior tag

USW8- 65 tegnap dobott egy disconnected eseményt.

a logokban annyit találtam, hogy nem éri el a controllert. Van ötletetek mi lehet a gond?

Feb 9 19:26:26 SW2 daemon.info switch: DOT1S: inst(0) has elected a new STP root: ADDRESS1
Feb 9 19:26:26 SW2 daemon.info switch: DOT1S: Port (1) inst(0) role changing from ROLE_ROOT to ROLE_DESIGNATED
Feb 9 19:26:26 SW2 daemon.notice switch: TRAPMGR: Unit 1 elected as the new STP root
Feb 9 19:26:48 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter_trsp_curl.check_multi_info(): inform failed with curl code 7
Feb 9 19:26:48 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): Unreachable (http://CONTROLLERIP:8080/inform)
Feb 9 19:26:48 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): inform failed #1 (last inform: 49 seconds ago), rc=3
Feb 9 19:27:21 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter_trsp_curl.check_multi_info(): inform failed with curl code 7
Feb 9 19:27:21 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): Unreachable (http://CONTROLLERIP:8080/inform)
Feb 9 19:27:21 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): inform failed #2 (last inform: 82 seconds ago), rc=3
Feb 9 19:27:54 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter_trsp_curl.check_multi_info(): inform failed with curl code 7
Feb 9 19:27:54 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): Unreachable (http://CONTROLLERIP:8080/inform)
Feb 9 19:27:54 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): inform failed #3 (last inform: 115 seconds ago), rc=3
Feb 9 19:27:54 SW2 daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.ace_reporter_set_state(): [STATE] transition Managed -> Selfrun
Feb 9 19:27:54 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): [STATE] entering Selfrun!!!!
Feb 9 19:28:26 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter_trsp_curl.check_multi_info(): inform failed with curl code 7
Feb 9 19:28:26 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): Unreachable (http://CONTROLLERIP:8080/inform)
Feb 9 19:28:26 SW2 daemon.err mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_fail(): initial contact failed #4, url=http://CONTROLLERIP:8080/inform, rc=3
Feb 9 19:28:26 SW2 daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_next_inform_method(): next inform family: 10
Feb 9 19:28:57 SW2 daemon.info switch: DOT1S: inst(0) has elected a new STP root: ADDRESS2
Feb 9 19:28:57 SW2 daemon.info switch: DOT1S: Port (1) inst(0) role changing from ROLE_DESIGNATED to ROLE_ROOT
Feb 9 19:28:58 SW2 user.notice syswrapper: [state is locked] skipping reload
Feb 9 19:28:59 SW2 daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.ace_reporter_set_state(): [STATE] transition Selfrun -> Managed
Feb 9 19:28:59 SW2 daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_set_managed(): [STATE] enter Managed
Feb 9 19:29:00 SW2-nappali daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_save_config(): Saving stun_url as stun://CONTROLLERIP/
Feb 9 19:29:00 SW2 daemon.info mcad: mcad[1161]: ace_reporter.reporter_save_config(): Saving mgmt_url as https://CONTROLLERIP:8443/manage/site/default

(#9002) rekop válasza donat_sz (#9001) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ennyiből az látszik, hogy a spanning tree topológia megváltozott, SW2 került kiválasztásra mint root-switch, ezáltal a port(1) szerepe is megváltozott root-ról designated port-ra. A megváltozott topológia miatt a kontroller IP elérhetetlen lett erről az eszközről. Hogy ez miért történhetett, az nehéz lenne megmondani ennyi információ ismeretében.
Amit megcsinálhatsz, hogy a root switch-en a bridge ID-t lejjebb veszed a default 32768-as értékről. Ezt a Switch->Settings->Services->Priority résznél találod.

(#9003) donat_sz válasza rekop (#9002) üzenetére


donat_sz
senior tag

ez érdekes, a RPI (amin a controller fut) most a kontrollerben látható topológiában tényleg át került a SW2 alá!

ez látszik most:
ER-X - SW1 - SW2 - RPI

holott fizikailag így vannak kötve:
ER-X - SW1 - SW2
\ RPI

jól értem, hogy az SW1-et vegyem lentebb? mindegy mennyivel?

(#9004) rekop válasza donat_sz (#9003) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, mindegy csak legyen kisebb az érték SW1-en mint SW2-n.

[ Szerkesztve ]

(#9005) donat_sz válasza rekop (#9004) üzenetére


donat_sz
senior tag

:R

(#9006) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Ezekről hol találok írott logot? a /logs/server.log ezeket nem említi

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9007) rekop válasza daninet (#9006) üzenetére


rekop
Topikgazda

USG-n nézd meg, ne a kontrolleren.
show log
cat /var/log/messages
live log:
tail -f /var/log/messages

ha valamilyen kifejezésre akarsz szűrni a logban (pl.: eth2)
show log | grep eth2
cat /var/log/messages | grep eth2

(#9008) daninet válasza rekop (#9007) üzenetére


daninet
veterán

hmm azt hittem valami van lokálisan is.
A célom az lenne, hogy amikor failover a kapcsolat egy bash script leállítsa a transmission torrent kliensben az összes futó torrentet.
Egyelőre azt nem tudom mi a legegyszerűbb módja megbizonyosodni arról, hogy a WAN2 az aktív kapcsolat nem a WAN1.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9009) Bubukain


Bubukain
senior tag

van egy Ikea Symfonisk Sonos wifi-s hangszóróm, és azt vettem észre hogy folyamatosan le majd felkapcsolódik az AP-ra. Fix helyen van, nincs rakosgatva és kb 2m-re van az AP-tól.
Van valami ötletetek hogy mi okozhatja ezt?


a hangszóró csak 2.4Ghz wifi-t támogat

(#9010) daninet válasza Bubukain (#9009) üzenetére


daninet
veterán

Nem lehet, hogy valami power save módba rakja magát? Ha telefonoddal csinálsz egy ugyanolyan nevűt és ideiglenesen a unifit kihúzod azzal is ezt csinálja?
Továbbá próbáltad már máshova rakni, hogy kizárd az interferenciát?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9011) Bubukain válasza daninet (#9010) üzenetére


Bubukain
senior tag

a power save be van kapcsolva, de kikapcsolt állapotban is ugyanezt csinálja.
interferencia sem lehet, máshol is ezt csinálja.

(#9012) Egon


Egon
nagyúr

Meghoztam a cuccokat a sógortól:

Most már csak össze kellene rakni. Illetve hiányzik még egy AP.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9013) bon válasza Egon (#9012) üzenetére


bon
őstag

jó cuccoknak néznek ki

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9014) Egon válasza bon (#9013) üzenetére


Egon
nagyúr

Remélem be is válnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9015) Degeczi válasza Bubukain (#9009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt azt írják, másik csatornára állítás volt a megoldás. Én egyszerűen UTP-vel kötöttem be a sajátjaimat.

(#9016) Bubukain válasza Degeczi (#9015) üzenetére


Bubukain
senior tag

csatornákat már állítottam, de sajnos nem oldotta meg a dolgot.
viszont a kábeles bekötés ennél az egységnél nem megoldható.
a házban nekem is van egy komplett Sonos rendszer ahol a Sonos Arc van kábelen rákötve a hálózatra, és a többi eszköznek ő csinálja a sonosnet-el a vezeték nélküli kapcsolatot, amivel nincs is gond, de ez az Ikea Symfonisk kiesik a hatósugárból, így ő közvetlenül az Unifi AP-ra csatlakozik és azt produkálja amit írtam.

(#9017) Bubukain


Bubukain
senior tag

Segítsetek légyszi, mert lassan visszatérek inkább a betárcsázós internetre :)
Adott egy AP amire kb 10 kliens csatlakozik vegyesen a 2.4Ghz és az 5Ghz csatornákra 40-60% arányban.
Alapból a csatorna használat 3-6% körül mozog, de amint lefuttatok akár telefonon akár gépen keresztül egy speedtest-et, a channel utilization rögtön felugrik kb 95%-ra, a tesz végén visszaáll 3-6%-ra.
Azt megnézné nekem valaki hogy nála is így viselkedik a rendszere? Ez így normális?
Mert az vettem észre hogy amint az egyik kliens pl egy nagyobb letöltésbe kezd akkor a többi kliens alig kap valamit a sávszélességből, és pl egy YouTube video streamelése közben teljesen bekockásodik, akad.
Több csatornán is próbáltam, és egy családi házról van szó, így nincs nagy interferencia sem.
Teljesen tanácstalan vagyok, szerintem ez így nem normális.

(#9018) MasterMark válasza Bubukain (#9017) üzenetére


MasterMark
titán

Airtime fairness be van kapcsolva?

Switch Tax

(#9019) Bubukain válasza MasterMark (#9018) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs semmi ilyesmi bekapcsolva, es mindenen a legujabb firmware van illetve 7.0.22 controller app, de a 6.x is ugyanez volt

(#9020) MasterMark válasza Bubukain (#9019) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van egy lassú kliensed az lelassítja a többit is. Kapcsold be az Airtime fairness-t, az megoldja.

Switch Tax

(#9021) szpeti40 válasza Bubukain (#9017) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát ha speedtestet nyomsz akkor szerintem normális, hogy felmegy az utilization, mivel maxolod a linket.
Nincs esetleg lassú neted?
Ugye gigabiten nem kéne ilyet okozzon egy letöltés, mivel van miből gazdálkodni, de egy lassabb sávszélnél ugye ez nincs meg. QoS nem segíthet?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9022) Bubukain válasza MasterMark (#9020) üzenetére


Bubukain
senior tag

ugy tudom sem az U6-LR sem a flexHD nem tamogatja, igy nem is lehet bekapcsolni

(#9023) Bubukain válasza szpeti40 (#9021) üzenetére


Bubukain
senior tag

1G/1G telekom optika van itthon

(#9024) daninet válasza Bubukain (#9017) üzenetére


daninet
veterán

nem értem a problémát. Nyomsz egy speedtestet ami a teljes sávszélességedet teszteli, és gond, hogy az összes csatorna lefoglalásra kerül? :F
Milyen viselkedést várnál tőle?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9025) Bubukain válasza daninet (#9024) üzenetére


Bubukain
senior tag

a speedtest csak példa volt, valahogy próbálom beazonosítani a hibát.
a lényeg ha bármelyik eszközön elindítok egy streamet vagy YouTube videót felugrik a csatorna használat 95%-ra és ez az összes többi kliensen érezhető sebességvesztéssel jár.
Gigabites internetnél úgy gondolom ennek nem kéne így lennie.
És ez a vezetékes eszközökre nem igaz, tehát ha egy vezetékes számítógépen elindítom a speedtest-et az nincs hatással a többi kliensre, ezért úgy gondolom hogy valahol a wifi a ludas de nem tudom hogy mi, ezért kértem segítséget.
Bár tudom hogy nehéz így segíteni, de gondoltam hátha van valakinek valami ötlete.
Az is furcsa hogy kb fél évig semmi gond nem volt, majd egyszer csak egyik pillanatról a másikra elkezdett szórakozni. ez itt a probléma kéremszépen.

(#9026) daninet válasza Bubukain (#9025) üzenetére


daninet
veterán

unifi a többi eszközöd is a hálózaton (switch, router)? mert akkor kipróbálhatod még a smart queues-t

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9027) Bubukain válasza daninet (#9026) üzenetére


Bubukain
senior tag

mikrotik router, unifi flex mini switch, egy U6-LR AP és egy flexHD AP

(#9028) rekop


rekop
Topikgazda

US store-ban megjelent az U6-Enterprise 249USD áron. Ezt átszámolva olyan 95-100k HUF körüli árat tippelek majd EA megjelenésre az EU store-ban. :)
Datasheet

(#9029) vicze válasza rekop (#9028) üzenetére


vicze
félisten

Végre, már 1éve várom... Gondoltam, hogy akkor lesz mikor megveszem a másik LR-t...

Azért vicces hogy: 2.4 GHz 2 x 2 (UL MU-MIMO), és LR meg 4x4 és jelenleg kb. értelmetlen 6GHz-re 4x4-et raktak.

[ Szerkesztve ]

(#9030) tothbe válasza rekop (#9028) üzenetére


tothbe
addikt

és jön még mellé más is. Pl okos zár az access-hez. Meg még két új Wifi 6-os fali AP

By(e) Tothbe

(#9031) szpeti40 válasza tothbe (#9030) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem már az is elég lenne ha az UDR rendelhető lenne :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9032) vicze válasza tothbe (#9030) üzenetére


vicze
félisten

A fali U6-ok már 1,5éve(2020-05-18) jönnek mennek. U6-Enterprise is már 8hónpja "jön", már nagyon ideje volt, hogy legalább EA-ba bekerüljön.

(#9033) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Mi a módja egy UAP AC LR beüzemelésének MikroTik router mögé?

Köszi!

(#9034) user12 válasza szuszinho (#9033) üzenetére


user12
őstag

Tápot adsz neki és Unifi controllerben beállítod SSID-t, titkosítást, ilyeneket :)
Vagy mire vagy kíváncsi pontosan?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9035) supercow válasza user12 (#9034) üzenetére


supercow
őstag

Ha nincs kontroller a telefonos app is használható tudtommal.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9036) user12 válasza supercow (#9035) üzenetére


user12
őstag

Egyszer próbáltam az appos beállítást, még kb 2-3 éve, de nagyon-nagyon korlátozottak voltak benne a lehetőségek. Arra kifejezetten emlékszem, hogy a titkosításnál none és WEP/WPA2 volt a két opció és valamiért csak WEP-el szórta az SSID-t. Azóta nem is erőltettem ezt a módszert.
Lehet, hogy azóta javították az appot, meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9037) LLKobe válasza user12 (#9036) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem, továbbra is nagyon korlátozott, szinte semmi opció nem érhető el benne, csak nagyon az alap dolgok.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9038) szuszinho válasza user12 (#9034) üzenetére


szuszinho
őstag

Ilyenkor?

(#9039) rekop válasza szuszinho (#9038) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ilyenkor adj neki egy reset-et.

(#9040) donat_sz


donat_sz
senior tag

Az ASUS NAS-okat éppen deadbolt ransomware támadás éri..
Ennek okán felmerült, hogy hogyan tudok egy adott IP-t kizárni az internet hozzáféréstől, hogy csak a lan-on lévő eszközökkel tudjon kommunikálni? Mi erre a jó megoldás?

ER-X routerem van vlanokkal. A NAS egy USW16-150-en re kapcsolódik link aggregationnel. tudom egyszerűen a switchen keresztül is blokkolni? vagy a routeren kell ezt megoldanom?

(#9041) MasterMark válasza donat_sz (#9040) üzenetére


MasterMark
titán

Mi erre a jó megoldás?

Tűzfal, és már az alapbeállítás is ez, hacsak nem állítottad át. Ezen kívül ha NAT-olás is van akkor már ott sem megy át port forward nélkül befele semmi.

Switch Tax

(#9042) donat_sz válasza MasterMark (#9041) üzenetére


donat_sz
senior tag

Tűzfal van és port forward is amit ha hazaérek deaktiválok..

A tűzfal viszont emlékem szerint alapból kifelé nem blokkol, így ettől még a NAS képes lehet kifelé kommunikálni, hiszen pl. egy frissítést is le tud szedni, amit most szintén (ideiglenesen) szeretnék elzárni. A célom az lenne, hogy a NAS ne lásson semmit az internetből egy olyan VLAN-on, ahol az eszközök alapból továbbra is hozzáférnek az internethez, viszont az otthoni hálózati eszközök pl média lejátszók elérjék a NAS-t és az azon tároltakat.

(#9043) Cirbolya_sen válasza donat_sz (#9042) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Tűzfalban tiltod a NAS MAC címét, vagy fapadosan átírod a gw címet. ;]

Cirbolya_sentinel

(#9044) MasterMark válasza donat_sz (#9042) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint mit deaktiválsz? A tűzfalat ne deaktiváld légyszi. :D

Az alap tűzfal úgy működik, hogy kifele enged mindent, befele pedig csak a választ ezekre. Ha azt akarod hogy egyáltalá ne jusson netre, akkor a tűzfalon csinálsz szabályt kifele is meg befele is, hogy a NAS MAC-címét droppolja és ne továbbítsa. Akkor se ki, se be.

Switch Tax

(#9045) donat_sz


donat_sz
senior tag

elérhető a 7es controller

(#9046) bon válasza donat_sz (#9045) üzenetére


bon
őstag

Már jó ideje, telepítette több cloud key2 is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9047) donat_sz válasza bon (#9046) üzenetére


donat_sz
senior tag

elhiszem, hogy cloudkey-re már korábban volt, de a letöltési oldalon a különböző oprendszerekre tegnap lett csak elérhető.

UniFi Network Application 7.0.23 for Debian/Ubuntu Linux and UniFi Cloud KeySoftware2022-02-28

(#9048) golya87


golya87
őstag

Volt szó itt korábban róla, hogy az U6E-vel jönnek egyéb AP-k is. Az U6Pro környékére várható még AP? (U6nanoHD?)

(#9049) tothbe válasza golya87 (#9048) üzenetére


tothbe
addikt

AP WiFi 6 In-wall, AP WiFi 6 Extender és a Mesh. Ezek jönnek még az AP WiFi6 Enterprise mellé.

By(e) Tothbe

(#9050) vicze válasza tothbe (#9049) üzenetére


vicze
félisten

Ezek nem jönnek ezek már vannak EA-ben elég régóta.
U6-E volt az utolsó a sorban.
Mesh kikerült és az MTK-t Qualkomra cserélik, ez történik in-wall-lal is valószínűleg. Extender most is elérhető.

#9048 golya87:
Név jelölések:
AC = AC wave1
HD = AC wave2
U6 = AX

A U6 sorozat a jelenlegi portfólióval teljes, ami lehet, az revíziók, Qualcomm chipre váltás, LR és Lite(ennél nem valószínű) esetében.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.