Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) devil-k válasza gyuszos (#10800) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ez nem egy hivatalos UI support topik. Itt ugyanúgy felhasználók vannak, mint te. Miért nem veszed fel kapcsolatot az UI csapatával? :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10802) Xpod válasza gyuszos (#10797) üzenetére


Xpod
addikt

A Wifi-re 2,4 vagy 5GHz-en csatlakozik a kliens?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10803) gyuszos válasza devil-k (#10801) üzenetére


gyuszos
tag

Továbbra is azt tudom mondani, hogy ha pl. a GeoIP vitát sikerült már - már személyeskedig menő stílusra összehozni, akkor ilyenkor hol vannak a mindentudó szakik?
Na ezé', tudod?

Xpod: 5GHz-re csatlakozva 3-4 méterre az AP-től áll az ügyfél a legújabb ájfonnal én mellette az S22+ -al, es 10% eltéréssel ugyan azt mérjük.

Véletlenül sem akarom azt sugallni, hogy szar az AP, de ez így nem jó.
Csak hol a hiba...? FTP Cat6 drót van húzva, kb. 20-22 méter hosszú.
A csatlakozó és a krimpelés is jó.

(#10804) Xpod válasza gyuszos (#10803) üzenetére


Xpod
addikt

Olyan, mintha valami a konfigban korlátozná a sebességet.
Ha jól értem a switch adja neki a PoE-t.
Ha van lehetőséged, próbáld ki egy másik PoE adapterrel azAP-t, lehet kevés kakaót kap és visszaveszi a teljesítményt.
Hány kliens van az AP-ra csatlakozva, amikor mérsz?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10805) Bubukain válasza gyuszos (#10803) üzenetére


Bubukain
senior tag

tegnap én is próbálgattam kicsit
AP-t felraktam 160Mhz-re ott mért 8-900 között, aztán visszaraktam 40 Mhz-re akkor visszament 300-250 közé, majd átraktam 80 Mhz-re és 750/500 körül mértem vele.
Előtte ugye 80Mhz-en mértem 300/250-et kb.
Ja és sima speedtest-en néztem, a wifiman is feljebb ment de max 550/350 körül mért.
AP-al szerintem semmi gond, inkább valami szoftveres buzulás lesz.

(#10806) Drag77 válasza gyuszos (#10803) üzenetére


Drag77
senior tag

Wifiman programba megnézném a két telefon közt a tempót, hogy az AP vagy az ap switch felé kell e keresni a hibát.
Az ap-ra normális sebességgel kapcsolódnak fel?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#10807) Bubukain válasza Drag77 (#10806) üzenetére


Bubukain
senior tag

szerintem AP-ra normálisan kapcsolódik

(#10808) Xpod válasza Bubukain (#10807) üzenetére


Xpod
addikt

Amikor az UDM--et beüzemelted, nulláról konfigoltad fel, vagy a konrtollerből exportáltad a konfig fájlt és az UDM-be pedig betöltötted?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10809) Bubukain válasza Xpod (#10808) üzenetére


Bubukain
senior tag

nulláról konfigoltam, direkt nem is akartam a régi kontrollerből átrakni a config file-t

(#10810) Xpod válasza Bubukain (#10809) üzenetére


Xpod
addikt

A Minimum RSSI-t nézd meg, nincs-e véletlenül bekapcsolva.Engem csúnyán szívatott korábban.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10811) Bubukain válasza Xpod (#10810) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs bekapcsolva.
köszönöm hogy próbálsz ötletelni te is.

(#10812) Xpod válasza Bubukain (#10811) üzenetére


Xpod
addikt

Ha pingeled az UDM-et akkor van csomagvesztés?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10813) Bubukain válasza Xpod (#10812) üzenetére


Bubukain
senior tag

erre most nem tudok válaszolni, csak este ha hazaértem

(#10814) gyuszos válasza Xpod (#10804) üzenetére


gyuszos
tag

Nincs switch, közvetlenül udm pro -ba vagyunk dugva.
Emiatt külön tápról kap poe-t, a tápot is próbáltuk, mert volt akinek az segített.
Nekünk nem.
Kliens 8-10 lehet rajta, mind kivétel nélkül okoskütyü a (szerintem) elhanyagolható kommunikációjával.

Bubukain: 80-on hagytuk, megnéztem, annyin is van.
Viszont holnap átállítom ahogy te is próbáltad, elvileg csütörtöktől ott lesz az ügyfél, tudja próbálni.

Drag77: sajnos a távolság miatt ezt most nem tudjuk lepróbálni, de köszönöm a tippet, neked is és mindenkinek. :R

(#10815) Bubukain válasza Xpod (#10812) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs csomagvesztés

(#10816) Bubukain válasza gyuszos (#10814) üzenetére


Bubukain
senior tag

nálam úgy néz ki helyrerakta amit írtam.
jelenleg így néz ki az UDM PRO saját sebesség tesztje gigabit nettel.

ez pedig a macbook pro-val mért speedtest az U6 Pro-ra csatlakozva

ugyanonnan iPhone-al mérve U6 Pro és speedtest

ez pedig pár perc múlva az iPhone és a wifiman kombo

úgy néz ki, hogy a wifiman kuka ebből a szempontból.

(#10817) simonjoe válasza Bubukain (#10805) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nagyon hálás vagyok amiért megosztottad ezt!! :R Idáig szenvedtem az AP-val, mert nem tudtam sehogy 400 fölé tolni a sebességem. Az AP 40Mhz-en volt, átállítottam 160-ra, és rögtön 800 fölé ment nekem is!! :C Már az eladásán gondolkodtam. :K Jövök egy jó sörrel, vagy egy finom csokival!!!! ;)

Joe

(#10818) gyuszos válasza Bubukain (#10816) üzenetére


gyuszos
tag

Na, ez nagyon jó hír!
Sajnos nekem nem jött össze a mai állítgatás, későn végeztünk az orvosnál, már nem volt rá időm.

Sokak szerint nem jó, de én mindig speedtest-tel mérek, még nem volt bajom vele.
(vagy csak nem tudok róla....)

Köszi hogy megosztottad, feltétlenül kipróbálom.
Kérdés, vajon mit csinál nálad ha pár nap után újra mérsz,
és mit egy áramszünet után... :F

(#10819) gyuszos válasza Bubukain (#10816) üzenetére


gyuszos
tag

Egy vélemény a sok közül a nálad is meglévő wifiman esetről.....

"I have the same issue using WiFiman app vs Speedtest on iPhone - rubbish"

Hát ez úgy néz ki ilyen....

(#10820) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok!
Kipróbálom a Yettel 5G-s csomagját (az eddigi 100 Mbps DIGI helyett), és ezzel párhuzamosan kisebb hálózatfejlesztést tervezek otthon.

Van egy EdgeRouter X-em, róla kap netet egy riasztó központi egység és egy TP-Link Archer C6 AP-módban. Az ERX után jön még egy 8 portos switch , azon egy NAS, médialejátszó, IP-kamerák, nyomtató...

Egyre több a wifis IoT eszköz otthon, ezért gondolkodom egy U6 Lite-on, a nagyobb stabilitás reményében. Ezt majd a switch PoE-képes portjára fogom tenni, a TP Link Archer helyett.

A kérdésem az, hogy megéri-e szerintetek inkább a fenti felhasználáshoz egyből egy Dream Routert venni és az egész patchwork-megoldás helyett egy darab UDR-rel és egy 4/8 portos switchcsel tovább élni?

(#10821) Drag77 válasza 1amarr (#10820) üzenetére


Drag77
senior tag

Nekem pont a kérdezett felallasom van, nem bántam meg.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#10822) 1amarr válasza Drag77 (#10821) üzenetére


1amarr
tag

És milyen internetcsomagod van? Kicsit elbizonytalanít, hogy az UDR-re 700 Mbps max sebességet ír az Ubiquiti is. Nem tudom, mennyi lesz a valós sebességem, ha egyszer bekötik, de az 5G ugye 1 Gbps körüli elméleti maximumot ígér.

(#10823) vicze válasza 1amarr (#10820) üzenetére


vicze
félisten

Csak szólok előre, hogy elég nagy eséllyel kisebb lesz a hatótávja a TP-Link-nél, mind egy Lite mind egy DR esetében.
Ennek tükrében gondold át, hogy megéri-e bármelyik az összeget.

Az 5G legjobb esetben ilyen 300 és 500 között fog kimaxolódni, annál többet ne várj.Nyilván minél többen használják, ez annál tovább esik. Most ezt beltéri lakosságira mondom és nem dedikált üzletire, ahol kaphatsz külön dedikált sávot.

[ Szerkesztve ]

(#10824) 1amarr válasza vicze (#10823) üzenetére


1amarr
tag

Köszönöm a kijózanítást, az 5G-t illetően is.

A hatótáv (range) annyira nem érdekel, mert ~70 m2 a lakás, kevés vastag fallal, viszonylag jó központi helyen tudom elhelyezni az AP-t/Dream Routert. Ami fontos számomra, hogy az egyre több itthoni wifis eszköz megbízhatóan működjön 2,4 és 5 GHz-en, ezt várom a fejlesztéstől, na meg nagyon megtetszett az UniFi kezelőfelület. :D

Esetleg még a Dream Machine-en gondolkodom, mert a WIFI 6 nem prioritás.

Szerk.: Arra számítok, hogy 5 éven belül a DIGI csak behúzza az optikai kábelt, és szeretnék arra is felkészülni előre, addig meg kihúzom az 5G-vel.

[ Szerkesztve ]

(#10825) Drag77 válasza 1amarr (#10822) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia, Telekom 1000/1000, lite 6 AP-n keresztül most Google Pixel 7P vel 600 /650 net mértem. kb. 20 eszköz lóg rajta + 6 vezetéken és megy videotéka is ép. A samrtque-t én használom 700-ra állítva IDS/IPS aktív nekem UDM Pro van.

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#10826) gyuszos válasza Bubukain (#10816) üzenetére


gyuszos
tag

Működik... :K
A 7:29-es mérés eredeti állapottal, a felső kettő az általad kipróbált változtatások után.
(A pirossal áthúzott 2.4-en történt, nem releváns).
Viszont S22+ volt a tulajnál, nem Iphone.

A wifiman 200-zal kevesebbet mért mindkét irányba.

Köszi... :R

(#10827) Bubukain válasza gyuszos (#10826) üzenetére


Bubukain
senior tag

szuper, örülök neki

(#10828) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok:

Mi ez a finomság Uni Storban?
Szünetmentes táp? Külső akksi ráköthető? Vagy hogy megy ez?
Valami kéne a rack szekrényembe, mert ami van az nem tetszik....

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10829) Xpod válasza JoceeHunt (#10828) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, egy PoE switch és egy szünetmentes táp szerelem gyereke amire külső battery packot is rá lehet kötni.
Ahogy elnézem nem túl combos az akku (dehát 1U-ba nem is fér bele sokkal több), tippre szerintem ugyanennyi pénzért lényegesen nagyobb kapacitású UPS-t lehet venni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10830) JoceeHunt válasza Xpod (#10829) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát ha vezérli a saját testvéreit és lekapcsol mindent amikor az akkupakk lemerül akkor nekem már szimpi. Nem csak úgy levágja az áramot amikor lemerül mint a mostanim.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10831) 1amarr válasza Drag77 (#10825) üzenetére


1amarr
tag

Köszi! Azt hiszem, ez most belefér. Jön az UDR és bedobtam a kosárba két Flex Mini switchet, így 100% ubiquitibérenc leszek :DD

(#10832) Xpod válasza JoceeHunt (#10830) üzenetére


Xpod
addikt

Nem tartom valószínűnek, hogy sok mindent vezérelne, max az UDM-et tudja lekapcsolni, de erre nem láttam infót első ránézésre.
A switch meg AP alól ha kiesik az áram nem hiszem, hogy sok kárt okozna bennük.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10833) kis.zsolt válasza 1amarr (#10831) üzenetére


kis.zsolt
tag

Megvettél a "100% ubiquitibérenc" kifejezéssel.
Megcsináltad a napomat, idén ez a legjobb péntekem :C

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10834) vicze válasza Xpod (#10832) üzenetére


vicze
félisten

Humoros módon az UDM-ek ezt sehogy se támogatják, azért humoros, mert CloudKey 2-be pont azért került aksi, hogy ez ne legyen gond és gond nélkül lekapcsolja magát, amit meg is tesz. (most a púposodó aksit hagyjuk figyelmen kívül...)

Egyéb eszköznek AP/Switch/kamera tök mindegy hogy kihúzod az áramot alóla, de a kontrollereknek a Mongo miatt kellene a normál leállítás.

(#10835) Xpod válasza vicze (#10834) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, mert az UDM nem PoE-n kapja az áramot. A kép alapján csak PoE-n tud energiát adni ez a cucc ezért egy Cloudkey-nél jól jöhet.
Illetve ott tudom még elképzelni ahol van kamera és a kamera+cloudkey+a szükséges hálózati eszközök kapnak így szünetmentes áramot.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10836) vicze válasza Xpod (#10835) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg UPS-re kell kötni a kontrollereket. EA-ban ott volt a saját UPS egy ideig, de már eltűnt, hogy lesz-e a fene tudja...

(#10837) Xpod válasza vicze (#10836) üzenetére


Xpod
addikt

Az a legegyszerűbb. Meg szerintem egy sima UPS még olcsóbb is. Oké, nem lehet szépen beszerelni a sínre mint ezt, de azért áltatlában a szekrény aljában van annyi hely ahova elfér egy UPS.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10838) DJ. Ru$y válasza Xpod (#10837) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért ne lehetne beszerelni? Minden gyártónak van sínre, tálcára rakható (rackelhető) szünetmentese. Pl. APC

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10839) JoceeHunt válasza Xpod (#10837) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálam az a baj sokszor van áramszünet, múltkor 12 óra....
Kissé szar a 3 fázis elosztás, 3 ups van már, ha merülnek utána olyan bika felvételük van amikor visszajön az áram, hogy leverik a 25A-s biztosítékot, és akkor már addig nincs áram amíg haza nem érek, természetesen 0-ra merülnek...
Kész tortúra utána egyenként elindítani őket az óra kismegszakító felnyomása előtt ki kell húzni őket a dugaljból, és a felnyomás után egyesével vissza.
Első körben tolom fel 3x32A-ra a szolgáltatónál, utána megpróbálunk fázisokat osztani jobban, mert mivel régi ház 1x16A volt beköltözéskor, a házban nem tudtuk szétosztani a fázisokat a bővítéskor, falakhoz belül nem kellett nyúlni és az áramhoz sem, meg a ház sem lett egyébként szétverve. 2 UPS-t 1 fázison nem nagyon úszok meg.
Úgyhogy ha áramszünet van, utána már mindenképpen lekapcsolásig merülnek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10840) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10838) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nekem ez van, 2U magasságú, de a 19U-s tornyomban van helye, teszi a dolgát, nincs túlcsecsázva, és külön helyet csináltak a hátuljában, ha Ethernet Management-et akarsz hozzá és valamiért nem elég az USB. Én AP9640 kártyával használom és a vadiúj firmware-rel (a régi sebezhető volt és rondán mutatott a HTML felülete) és leállítja a Syno NAS-t, mielőtt az elmegy Jézust meglátogatni az összes adatával együtt.
Igen, drágának tűnik, de létezik az Ebay, ahol sokszor egész jól lehet kijönni a bizniszből.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10841) DJ. Ru$y válasza kis.zsolt (#10840) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én tisztában vagyok vele, nekem 1000VA-s van belőle, de valószínűleg lesz még egy 6 akkus 3000VA-s torony is a rack aljában. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10842) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10841) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nem ellenpontozni akartalak, hogy az enyém nagyobb, vagy ilyesmi, csak megerősítettelek, hogy igen, miért ne lehetne beszerelni?
Én is a kisebbet akartam anyagi okok miatt, de anno abból nem volt sehol, így jött ez velem szembe. Néha valóban jobb lenne akár egész Paks, de hát kici óccó módon vízzel főzünk.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10843) Xpod válasza DJ. Ru$y (#10838) üzenetére


Xpod
addikt

Nem kellett mostanában UPS-t néznem,de szerintem 1U magas UPS nem annyira elterjedt.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10844) DJ. Ru$y válasza kis.zsolt (#10842) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt sem tudom már mit vettem, nem 3000VA, hanem 1920W, ezt vettem, ez gyakorlatilag belül egy Eaton szünetmentes, csak DELL gúnyában, na ő 6 db aksit kér, arra még nem volt keret, de ami késik lassan jön. :D ;]

Honnan lőtted a rackes APC-t? Ha van konkrét forrásod esetleg eBay-ről azt megköszönném esetleg. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10845) DJ. Ru$y válasza Xpod (#10843) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elterjedtebb, mint gondolnád, ahol nincs hely oda 450-es APC szokott kerülni 1U vagy egy ilyen APC.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10846) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10844) üzenetére


kis.zsolt
tag

Hát... izé :B .
A kártya és az UPS külön helyről jött, de vagy 2-3 éve. Átolvasom a levelezésem, és küldöm, mi maradt.
*
*
*
Meg is van: 2016 óta vagyok Ebay-es, de most nézem, hogy üres a Vásárlások listám.
Nem emlékszem, hogy honnen vettem, de az árak kb így alakultak:

Szünetmentes akkuk nélkül (használt): 130 rugó
APC hálózati menedzselő kártya (AP9640) (használt): 25 rugó
Új firmware: 2 hét kutakodás a neten.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10847) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10845) üzenetére


kis.zsolt
tag

Húúúú, erre annak idején nagyon fájt a fogam.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10848) DJ. Ru$y válasza kis.zsolt (#10846) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

50k-ért vettem az 1000-es rack-es APC-t 50%-os akkukkal 2 hete itthon. Akkor csak kivárom a következő hasonlót itthon szerintem, azért köszi. :R
Be is fejezem az OFF-ot, mielőtt ki leszünk rakva. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10849) kis.zsolt válasza DJ. Ru$y (#10848) üzenetére


kis.zsolt
tag

Ehh, mázlista!
Annak idején nem ismertem a Hardveraprót... meg is érdemlem.
És én is elnézést kérek az OFF-okért!

:R

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10850) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok
Itt hagylak beneteket, mivel lecseréltem a hálózatot.
A régi U6 Lite eszközöket a Hardveraprón megtaláljátok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.