Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) White24 válasza Multibit (#10433) üzenetére


White24
kezdő

Probléma megoldva, nem hagyott nyugodni a dolog ma vettem új árnyékolt kábelt neki, azóta tökéletesen megy, pedig teszterrel kimértem a régi kábelt is. :)

(#10452) rekop válasza vicze (#10450) üzenetére


rekop
Topikgazda

Belenéztem a videóba, kb. az 5.percig jutottam, és kikapcsoltam, annyira nem érdekelt. Annyit vettem ki belőle, hogy szponzortól vannak a termékek, majd amikor kibontják a plus-t, a szemüveges srác elmondja, meg sem kérdezte, hogy megmutathatják-e, mert EA termékről van szó, de szerinte nem lesz gond. Gondolom a szponzor megvette az Ubi-tól és odaadta nekik(vagy a szemüveges srác saját maga rendelte meg). A vásárlóra vonatkoznak az EA feltételek, azaz beleegyezett, hogy nem adja át harmadik félnek az UI hozzájárulása nélkül, és ha ezt megszegte, felelősségre vonható. Részemről itt kiszálltam a témából...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10453) vicze válasza rekop (#10452) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem akarod megérteni akkor nem, semmi gond, csak akkor ne nyilatkozz róla. Ubi a szponzor, direktben ők küldték...

(#10454) rekop válasza vicze (#10453) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az Ubi nem fog küldeni EA terméket youtbernek, de ha mégis megtenné, akkor pedig tisztában van vele, hogy videó fog felkerülni róla, és ez volt vele a célja, ergo nem lesz semmilyen következménye. Egyébként meg semmi érdeke beta terméket kiküldeni, főleg ilyen amatőröknek, ez teljesen irreális. Szerinted ez történt, én pedig mást gondolok, ennyi. És ha lehet ne írd elő nekem, hogy miről nyilatkozzak, én sem teszem fordítva.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10455) emvy válasza user12 (#10443) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs ilyen mar sajnos, csak a Wireless Meshing.

while (!sleep) sheep++;

(#10456) rekop válasza emvy (#10439) üzenetére


rekop
Topikgazda

Pedig csak annyi lenne, hogy kikapcsolod a meshing-et, és onnantól nem lesz elérhető az AP-n az a rejtett SSID, amit a wireless uplink-hez használna. Ezt egy wifi szkenner alkalmazással ellenőrizni tudod.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10457) emvy válasza rekop (#10456) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehat ki van kapcsolva :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#10458) rekop válasza emvy (#10457) üzenetére


rekop
Topikgazda

És a wifi szkenner mit mutat? Ellenőrizted? Ha nincs rejtett SSID, akkor nincs wireless uplink, mindegy mit mutat a topológia nézet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10459) MasterMark válasza emvy (#10457) üzenetére


MasterMark
titán

De biztos hogy az az uplink? Nem csak ott a rajzon mutatja rosszul? Ha belemész az eszköz adataihoz akkor mit ír uplinkhez?

Switch Tax

(#10460) emvy válasza MasterMark (#10459) üzenetére


emvy
nagyúr

Az uplinknel is a masik AP-t irja. Nem talalok a levegoben rejtett SSID-t. :)

while (!sleep) sheep++;

(#10461) MasterMark válasza emvy (#10460) üzenetére


MasterMark
titán

És ha be ssh-zol rá és megnézed? :D

Switch Tax

(#10462) emvy válasza MasterMark (#10461) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, jo otlet, megnezem.

Szerk.: ap-re nem tudok sshzni egyelore.

Ami a vicces, hogy a konzol szerint a ket AP egymas uplinkjei :)

Ahh, ez tenyleg valami konzol UI bug lehet, mert:

Tehat GbE experience -- azaz vezetekes az uplink, csak az USG helyett a masik AP-t mutatja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#10463) Laca0 válasza DJ. Ru$y (#10435) üzenetére


Laca0
addikt

Közben elmentem az egyik céghez, ahol unifi rendszer van és ott sem sikerült beállítani az extendert. Ugyanúgy nem látta az app és a controller sem.
Marad a visszaküldés.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10464) vicze válasza Laca0 (#10463) üzenetére


vicze
félisten

És ahol próbáltad, ott "Version 6.0.11" vagy nagyobb volt az FW az adott AP-n? (A Controller legalább 6.5.55 kell legyen.)
A Controller nem fogja látni, csak appon keresztül lehet, ha az appban az a Controller van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#10465) DJ. Ru$y válasza vicze (#10464) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És gondolom a Meshingnek engedélyezve kell lennie, amit céges környezetben mindig tiltani szoktunk. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10466) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Most leltem erre az EA gyöngyszemre: Access Reader G2 Pro

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10467) tothbe válasza kis.zsolt (#10466) üzenetére


tothbe
addikt

leírásra jól hangzik, csak ide 432 EUR + szállítás már EA-ben. Mire Prod-ba kerül, lesz vagy 500 is. Amúgy van sima G2-es reader is 166EUR-ért.
Régiben egy starter kit simán kijött 600-ból, most meg egy HUB-bal máris 850 körül tartasz, és azért az nem kevéssel több. Ráadásul a HUB hónapok óta hiánycikk.

By(e) Tothbe

(#10468) kis.zsolt válasza tothbe (#10467) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igaz. Két éve vettem is ilyet, kitben, de az UA-PRO nemrég megadta magát, és két itteni fórumlakó segítségével/javaslatára (újfent 1000 köszönet érte) ingyen cserélte az UniFi RMA 6 nap alatt, pedig a gari letelt már pár hete, és az UA-PRO már valóban "Sold Out" állapotban volt. Ennek ellenére mégis csak kaptam belőle ingyen cserét.

Csupán azért jeleztem az új szerzet érkezését, mert egyrészt letisztultabb, másrészt picit kiforrottabbnak tűnik. Ja, és icipicivel vízállóbb.Van kistestvére is (UA-LITE G2), és szerintem a HUB-ból is lehet új... már ha a trend folytatódik.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10469) DJ. Ru$y válasza kis.zsolt (#10468) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sold Out, mert így tudják tartani az érdeklődést. Saját tapasztalatot osztok most meg, a hónapok nem lesznek pontosak, de az eltelt idők igen.

Nem volt stockon az akkor még olcsó G3 Istant, folyamatosan vadásztam rá, értesítők beállítva több helyről stb. Egyszer csak megjelent legyen július közepe, gyorsan rendeltem is 2 db-ot, szinte fél órán belül Sold Out. Oké. Megjött simán július elejei teszt dátummal. Aztán kellett még egy G3 Instant, ekkor volt szeptember közepe (eltelt 2 hónap), megjelent, lecsaptam egyre. Megjött és láss csodát teszt dátum ugyanúgy július eleje, napra pontosan az előző kamerákéval megegyezően. Ergo volt termék akkor is, csak hát nem akarták eladni. Ezek után rövid időn belül repült is a G3 Instant ára a G3 Flex magasságaiba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10470) tothbe válasza kis.zsolt (#10468) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, láttam a te eseted itt. És amint megírtam a post-ot, lett HUB készleten. Persze ettől még az ára így is igen magas, mivel nincs szett. Szóval kb 350 ezer forintért azért kicsit drága egy HUB+Pro2+Lite2 kombó.

By(e) Tothbe

(#10471) kis.zsolt válasza tothbe (#10470) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nagyon drága. Szerintem jócskán túlértékelt. Persze most magam ellen beszélek, de itt is olvastam valakitől, hogy az UniFi a hálózat Apple-je. Van is benne valami, mert nagyon innovatívak, szép és jó cuccaik (is) vannak.
Én csak kerek 2 évet vártam, hogy legyen csengő az UA-KIT-ben., nemrég jütt ki hozzá a firmware. Azért ez elég gáz.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10472) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Sajnos a retek vodafone otthoni net(szerda óta nincsen nem) miatt úgy néz ki, hogy tartósan üzemben kell tartanom egy 4G/5G-s sim kártyás megoldást. Szerintetek van más megoldásom a Unifi LTE Pro-n kívül, hogyha seemless szeretném beintegrálni a jelenlegi Dream Routeres hálózatomba? Illetve ha nincs akkor jól működik együtt a kettő? Esetleg valaki tesztelt már ilyet?

(#10473) tothbe válasza Zimerion (#10472) üzenetére


tothbe
addikt

igazából nem kell feltétlen Unifi oda. Simán bármilyen LTE modemmel (persze azért olyat, amin van UTP) átkonvertálod a jelet UTP-re és azt bedugod a WAN portba. Persze az LTE Pro is fog működni, csak sztm találsz jóval olcsóbban is megoldást ehhez.

By(e) Tothbe

(#10474) Zimerion válasza tothbe (#10473) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Backup-ként kellene leginkább, nem állandóra, ezért lenne jó, ha valahogy az egyik sima LAN porton keresztül érkezne a routerbe a kapcsolat.

(#10475) tothbe válasza Zimerion (#10474) üzenetére


tothbe
addikt

És a routing-ot hogyan tervezed megoldani a belső hálóban, ha egy sima LAN portra kötöd be? Annyira nem ismerem az LTE Pro-t, ezért nem tudom, hogy a Dream Router tudja-e WAN iránynak kezelni és felé route-olni.

By(e) Tothbe

(#10476) MasterMark válasza tothbe (#10475) üzenetére


MasterMark
titán

Átírod a default gateway-t.

Switch Tax

(#10477) Zimerion válasza tothbe (#10475) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Ez alapján a videó alapján nekem úgy jön át, hogy UDM-en is letudta kezelni lan porttal.

(#10478) tothbe válasza MasterMark (#10476) üzenetére


tothbe
addikt

de az manuális lenne, ergo csak ha ott vagy és átállítod, akkor működik.
Viszont közben megnéztem a Zimerion által linkelt régi videót és vszleg maga az eszköz lekezeli ezt azzal, hogy monitorozza a wan elérést és küld egy jelet az UDM Pro felé. hogy elment a WAN, route-olj ide mindent. Mondjuk a visszaállást nem mutatta meg.
Meg persze kérdés, hogy ez ugyanígy megy-e a Dream Router-rel vagy csak az UDM-ekkel tud ilyet.

By(e) Tothbe

(#10479) vicze válasza Zimerion (#10477) üzenetére


vicze
félisten

Chris UDM Pro-t használt. Az UDR nem kezeli a dual WAN-t és a failovert se.
És nem, az UDR nem kezel port remapinget se, így nem tudsz WAN2-t beállítani egyáltalán.
Ugyen ez igaz a sima UDM-re is.

[ Szerkesztve ]

(#10480) gyuszos válasza vicze (#10479) üzenetére


gyuszos
tag

A failovert az udm pro sem kezeli jól.....sajnos.
10-ből 9-szer átáll. de vissza szinte soha.

(#10481) tothbe válasza gyuszos (#10480) üzenetére


tothbe
addikt

Nálam az UDM SE tökéletesen csinálja 10-ből 10-szer.

By(e) Tothbe

(#10482) gyuszos válasza tothbe (#10481) üzenetére


gyuszos
tag

Jó neked ....
4 telephelyen telepítettünk udm-pro-t, ebből kettőnél szeretnénk (jól) használni ezt a funkciót.
Mindkettő betűre pontosan ugyan úgy sunnyog, így sajnos csak álom egyenlőre.

(#10483) vicze válasza gyuszos (#10480) üzenetére


vicze
félisten

Az már egy más kérdés... Unifi és a routing továbbra is két külön fogalom szerintem.

Már az is agy*** lehet, hogy 4 telephelyhez 4 külön kontroller kell és 4 helyen kell ugyanazt beállítani, annyira "Pro".

(#10484) Rocko007 válasza gyuszos (#10480) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Nekem nincs panaszom az UDM PRO WAN failoverre, WAN1: Telekom Coax, WAN2: Mikrotik Chateau LTE12+Telekom 4G mobilnet adja, a hetvegen volt egy nagyobb hajnali karbantartasuk, oda-vissza ment az atallas, Early Access release channel-t hasznalom itthon.

(#10485) kis.zsolt válasza Zimerion (#10472) üzenetére


kis.zsolt
tag

Összetörtem az S8-amat, emiatt alig jó valamire. Fogtam a SIM kártyát a korlátlan nettel, és megosztottam az S8-ról. A telefonhívásokat pedig átirányítottam a céges telóra. Vodánál ez ingyenes.
Aztán egy Mikrotik mapLIte-ra ráhegesztettem egy wifi vevőt, ami a megosztott Voda-wifit látja, az Ethernet kimenetét pedig az UDPSE WAN bemenetére raktam.
Tavasz végén akarok optikát, addig ezzel kihúzom valahogy. Működik, még a SkyShowtime is szaggatásmentesen megy rajta. Igaz a sávszélesség elég fura:

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10486) Zimerion válasza vicze (#10479) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Köszi, akkor marad a manuális cserélgetés vagy berakok elé egy USG-t.

(#10487) Zimerion válasza kis.zsolt (#10485) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Terveim szerint én is csak nyárig akarok szenvedni ezzel a csoda szolgáltatóval, utána úgyis költözöm. Most már tudom, hogy albérletnél sajnos azt is nézni kell milyen szolgáltató érhető el :(

(#10488) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Hello!

Nem mintha valami hálózat pro lennék, de nyitott vagyok az állandó fejlesztgetésre és mókolásra.

Kérdés: 1000/1000 optikai netem van. Később lehet feljebb is lépek csomagban 2000/2000-re. UDM Pro SE-vel elméletben van lehetőségem kihagyni az ISP modemet és közvetlenül a Pro SE-be dugni az optikai kábelt? Ha igen, akkor milyen vonalon induljak el? Gondoltam kihagynám a kínai szar Reisecom modemet és tudnék nyerni pár ms latecy-t illetve lehet még stabilabb hálózatot tudnék elérni. Van ennek bármi gyakorlati realitása? A szolgáltató egy vidéki kisebb cég.. HWR Telecom, jó igénytelen supporttal, viszont atom stabil szolgáltatással.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10489) a.gabriel


a.gabriel
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nézem az ubiquiti stort és majd minden eszköz routerek esetén sold out-on van régóta.
Mi lehet ennek az oka,csak nem a teljes portfóliót cserélni fogják, egyáltalán lehet rendelni valahonnan ezeket az eszközöket?

A minőség az nem véletlen!

(#10490) rekop válasza a.gabriel (#10489) üzenetére


rekop
Topikgazda

EU store-ban jelenleg az összes UniFI OS Console készleten van, és az UISP routerek is. Edgerouter széria kifutottnak tekinthető, nem valószínű hogy lesz belőle, de az ER-X még elérhető.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10491) kis.zsolt válasza galaktikus (#10488) üzenetére


kis.zsolt
tag

Ez engem is érdekelne.

Hónapokkal ezelőtt találtam egy német emberkét, aki a Dojcse Telekomos optikáját közvetlenül a saját cuccára rátette úgy, hogy egy SFP GPON OLT modul belső FW-jét megpiszkálta, majd ezt dugta be az SFP-képes eszköze WAN portjára. Az otthoni gépemen vannak linkek erről, majd délután idebiggyesztem, ha megtalálom. Addig is: klikk
Egyébként én úgy tudom, hogy csak gyári eszközzel tudsz mind Digis, mind Telekomos optikát használni, legalábbis a Telekom saját fórumán nekem ez jött le. Javítsatok ki, ha tévedek.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10492) user12 válasza galaktikus (#10488) üzenetére


user12
őstag

Ez csak és kizárólag a szolgáltató döntése, hogy milyen eszközöket kínál/mit enged fel a hálózatára.
A holland T-nél pl van olyan lehetőség, hogy csak egy SFP modult kérj és oda dugod ahova akarod :D
Nyilván ez egy "meztelen" internet szolgáltatásnál működhet, ha már kérsz TV és/vagy telefon csomagot is, akkor az ezekhez szükséges beállításokat, paramétereket nem fogja senki sem kiadni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10493) D-LAN|FuRioN válasza kis.zsolt (#10491) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ezt gyorsan meg tudom nektek válaszolni. Sehogy. :DDD

ONT esetén a szolgáltató S/N és típus alapján azonosít. Amikor lehúzod a szolgáltató eszközét és rádugod a sajátodat, fel fog jelentkezni az olt-re mint autofind vagy uncfg eszköz. Mivel más az sn/típus/fw stb száma. Ezek megjelennek egy a OLT-n, de nem fogja megkapni a megfelelő konfigot, mert nincs regisztrálva az olt-n. Ahoz, hogy működjön kapnia kell olt-ből egy konfigot, garázs cégeknél kézzel nagyobb szolgáltatóknál erre regisztrációs automatizmusok vannak. A konfig tartalmazza a mgmt beállításokat, tr programozás esetén annak elérhetőségét jelszavát. Plusz minden egyes ONT típus meg van határozva az OLT-n. Ha olyan típust akasztasz fel, ami az OLT-re nincs "feltanítva" akkor max az 1550-en rákevert tv adást tudnád levenni és kitenni coax porton. Másik, hogy a gyártók nem szeretik konkurens gyártó eszközét alapban sem felengedni, vagy sok esetben plusz license köteles. :DDDMás kérdés, h a gpon szabvány előírja, hogy eeelvileg gyártófüggetlen kellene legyen, gyakorlat azért ennél árnyaltabb. :)Esetleg TR programozás után ha netán működne is a saját eszközöd, megkapná a szolgáltató jelszavait, szóval a saját eszközödön max nézelődős usered lenne. :DDD

"egy SFP GPON OLT modul belső FW-jét megpiszkálta, majd ezt dugta be az SFP-képes eszköze WAN portjára."

Erre kíváncsi lennék. :D :D :D Előbb gondolnám puszta szemfényvesztésnek, vagy nagyon együtt álltak a csillagok a faszinál. :DDDEgy viszont biztos, van olyan GPON SFP modul ami magában egy ONT is! Úgy kell elképzelni, hogy maga az SFP modul egy köztes eszköz a router és a szolgáltató között. Egyébként gazdaságosabb, nem fogyaszt annyit mint egy real ONT. Csak hát kevés szolgáltató használ ilyen eszközt, nincs akkora igény rá, nem nagyon van az embereknek SFP képes routerük otthon így fejleszteni sem érdemes túlzottan az irányt. :) Viszont létezik és működő cucc. Csak nem keverendő egy sima modullal, mert bár úgy néz ki, ez egy ONT nem csak modul. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10494) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Szereztem be egy uck gen2-t. Költöztem az gen1-ről --> teljes mentést megcsináltam.
UCK gen2 bedug beállít --> restore from gen1 backup
UCk gen1 kikapcsol
UCK gen2 IP beállít régi UCK gen1 IP-re.

Ezóta nem látszik az online felületen unifi.ui.com-on csak szürkében még az eredeti IP címével. Ki lehet valahogy kényszeríteni, hogy frissítse magát :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10495) kleinguru válasza kleinguru (#10494) üzenetére


kleinguru
addikt

Megtaláltam, hogy hol kellene beállítani. Itt kikapcsoltam.

Amikor próbálnám bekapcsolni és bejelentkezni az unifi accountommal, akkor hibás jelszó vagy user name a hiba. Érdekes, ezzel be tudok jelentkezni az unifi.ui.com oldalra. Szóval nem értem mi a fene baja van...

Alapból safarival csináltam, de próbáltam már chrome-mal, de azzal sem ment.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10496) bon válasza kleinguru (#10494) üzenetére


bon
őstag

Kapásból online account-al állítottad be? Én igen és működött a migrálás. A végén az ip cserét meg feleslegesnek tartom, már az új eszköz beállítása előtt leállítottam a régit, arra a néhány percre kibírja a hálózat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10497) kleinguru válasza bon (#10496) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, nem tudom mi baja lehet. Holnap megpróbálom nulláról belőni megint.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10498) Laca0 válasza vicze (#10464) üzenetére


Laca0
addikt

Bocs, hogy csak most válaszolok, nagyon el voltam havazva.
Controller Version 6.1.71.
Akkor ez lehetett a gond?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10499) vicze válasza Laca0 (#10498) üzenetére


vicze
félisten

Az is, de ha a controller ilyen régi(2év+), akkor az AP FW sincs frissítve jó eséllyel.

(#10500) Laca0 válasza vicze (#10499) üzenetére


Laca0
addikt

Az AP-k, switch-ek rendszeresen frissítve vannak, de nem napi szinten, ez igaz.
AP fw: 6.2.44.14098
Switch fw: 6.3.13.14104
Úgy látom, hogy akkor le kellett volna frissíteni mindent a próba előtt...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.