Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Egon válasza kis.zsolt (#10750) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy érzem, van egy kis fogalmi zavar...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10752) kleinguru válasza Egon (#10751) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem biztos. Csak a kényelem szó mint ok, nem biztos, hogy ismert érv.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10753) tothbe válasza kleinguru (#10752) üzenetére


tothbe
addikt

Azért Unifi alatt felhúzni egy VPN-t nem akkora macera. Főleg, hogy már OpenVPN is van rajta.

By(e) Tothbe

(#10754) kis.zsolt válasza Egon (#10751) üzenetére


kis.zsolt
tag

Kérlek fejtsd ki bővebben, hogy tanulhassak. :R

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10755) vicze válasza kis.zsolt (#10750) üzenetére


vicze
félisten

:U Tehát a torrent kapcsolatokat támadásnak hiszed, mert a rendszer azt mondja. OK.

Valahogy úgy érzem, hogy IDS-t olyasvalaki kéne használjon, aki tudja mire való és hogyan működik és legfőképp tudja értelmezni.

(#10756) Egon válasza kis.zsolt (#10754) üzenetére


Egon
nagyúr

A fenti szolgáltatásokhoz nem feltétlenül kell direktben kirakni a netre a NAS-t, legalábbis a port forward nálam nem jelent "direktben" kirakást.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10757) MasterMark válasza Egon (#10756) üzenetére


MasterMark
titán

A port forward konkrétan direktben kirakást jelent. :DDD

Switch Tax

(#10758) Egon válasza MasterMark (#10757) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, és akkor azt hogy hívod, ha egy switch lóg a WAN kábelen, és azon lóg egy NAS?
Még direktebb kirakásnak?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10759) MasterMark válasza Egon (#10758) üzenetére


MasterMark
titán

DMZ-nek. ;)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10760) vicze válasza Egon (#10758) üzenetére


vicze
félisten

WAN = Internet.
Egy klasszikus switch nem tud túl sok mindent kezdeni WAN kábellel routeing funkció hiányában. Nyilván ez egy minden egybe eszköz esetében már nem olyan egyszerű.
A Unifi lényege meg pont az lenne, hogy a különálló HW funkciókkal rendelkező eszközöket egyesíti SW hálózati management alkotva, viszonylag transzparensen.
Pont ezért mondtam már igen sokszor, hogy a minden egyben Unifi eszközöknek semmi értelme mert az egész rendszer esszenciális lényege veszik el.

Mivel mindenképp van egy routered az internet előtt, így kizárólag portforwardinggal lehet direktben kirakni bármit is. Amit kirak az a port ott van és egyenes út a hálózatodba minden védelem nélkül, kvázi webszervert futtatva. Az hogy kirakott portokon esetlegesen milyen sérülékenység lehet, mindenki fantáziájára bízom.

(#10761) kleinguru válasza tothbe (#10753) üzenetére


kleinguru
addikt

Valóban, én arra gondoltam, hogy mobilon eléggé kényelmetlen azt VPN kliens használni. Tapasztalatom szerint eléggé meríti a telefont, illetve emiatt állandóan ki be lépkedni nyűg.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10762) ArthurShelby válasza kleinguru (#10761) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen vpn-t használtál? Wireguarddal egész jó már a akkuidő is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10763) kis.zsolt válasza vicze (#10755) üzenetére


kis.zsolt
tag

Rendben, köszönöm a leckét. De mutatni szeretnék valamit:

Átnézve a seedelőket, a fentiek közül csak Franciák akadnak.
Ugyanakkor rühellem a személyeskedést, és a leereszkedést, kedves vincze1. Ha nincs hozzám tüzelmed, kérlek ignorálj, de ne kóstolgass.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10764) kis.zsolt válasza Egon (#10756) üzenetére


kis.zsolt
tag

Kettő portforwardom van: egyik a 51413 Transmission porthoz, másik a 32400-as Plex porthoz. uPnP kikapcsolva. Minden mást csukva tartok, még az 5001-et is, illetve 2FA-s a bejelentkezésem.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10765) kleinguru válasza ArthurShelby (#10762) üzenetére


kleinguru
addikt

Cisco anyconnect volt a kliens

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10766) vicze válasza kis.zsolt (#10763) üzenetére


vicze
félisten

Mert aztán a Geo filtering jó mire is? Talán a zajt csökkenti, amit eddig se tudtál értelmezni és a maradékot ezután se fogod érteni. Ez nem kóstolgatás, egyszerűen az IDS-jez érteni kell, és tudni kell értelmezni.

Leírtam már párszor, hogy bármilyen nyitott porton rengeteg zaj lesz, mert manapság ilyen az internet, szünet nélküli portszkennerek tömkelege. Ezek nem támadások csak a modern internet zaja.

Mivel Ubiqiti próbálja a Suricata kimenetét felhasználó barátra csinálni csak éppen ebben az is benne van, hogy teljessen ártalmatlan dolgokat inkább támadásnak jelez csak, hogy azt az érzést keltse a felhasználóban, hogy csinál bármit, de a gyakorlatban továbbra is értelmetlen. IDS értelmezése és annak megállapítása, mit jelez és mi támadás egy külön munkakör jobb helyeken.

(#10767) MasterMark válasza vicze (#10766) üzenetére


MasterMark
titán

Azok a portszkennerek végig is próbálják általában az ismert sebezhetőségeket.

Látom a reverse proxy logjában ahogy végigkérdezi a php-kat, meg mindenféle szerveroldali kódfuttatós dolgot, hátha van olyan. Nyilván mindet dropolja, de ez ilyen.

A geo filtering legalább ezeknek nagy részét kiszűri.

Switch Tax

(#10768) vicze válasza MasterMark (#10767) üzenetére


vicze
félisten

Igen minden szemetet észnélkül bepróbál, és akár már egy sima service detection is támadás lesz egy automata IDS-ben, ez a probléma, nem ad valós segítséget és bekapcsolva(IPS) meg több problémát okoz, mint segít.
Még egyszer a geo szűrés (ami amúgy elég pontatlan) csak egy háttér zajt csökkent nem akadályoz meg semmit. Pont ahogy az IP-k tiltogatása is tök értelmetlen. A Geo szűrés is csak egy placebo biztonság érzet, max arra jó, hogy kisebb legyen a log.

(#10769) devil-k válasza vicze (#10768) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megoldás? ;)

- mozi bolondéria -

(#10770) Multibit válasza devil-k (#10769) üzenetére


Multibit
veterán

Univerzális, mindenkinek megfelelő megoldás nincs. Alkalmazd azokat a funkciókat, pluginokat, amelyek számodra fontosak és ne foglalkozz azzal, hogy kinek mi a véleménye róluk ;)

(#10771) devil-k válasza Multibit (#10770) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tényleg kíváncsi lettem volna. :) Mármit azzal tisztában vagyok, hogy nincs 100%-os védelem, mert nincs. De mi a legjobb biztonsági megoldás pl. arra, ha a delikvens torrentre engedi ki a gépét?

- mozi bolondéria -

(#10772) Multibit válasza devil-k (#10771) üzenetére


Multibit
veterán

Nem én fogom megadni a tuti megoldást, de a port nyitás már eleve bizonyos kockázatot jelent. Torrentezz passzívan! ;)

(#10773) vicze válasza devil-k (#10769) üzenetére


vicze
félisten

Mi a probléma?

(#10774) Protezis válasza vicze (#10773) üzenetére


Protezis
őstag

Én se értem, hogy mi a baj a geofilteringgel. Nem 100%-os védelem, de akkor óvszert is minek használni?!

(#10775) vicze válasza Protezis (#10774) üzenetére


vicze
félisten

Semmi probléma nincs vele.
A probléma ez -> "Nem 100%-os védelem", egész pontosan 0%-os, és semmilyen formában nem védelem. Még egyszer a zaj szűrése.
Tehát az a probléma, hogy a hamis "védelem" érzetét kelti. A prot scannek és különböző probe-ok nem tűnnek el, egyszerűen csak nem látod. Csak arra jó, hogy kisebb legyen a log, én is pontosan erre használom a megfelelő helyeken.

De akkor konkretizálom Unifi-ra és az esetre.
A Threat Management a bejövő csomagokat vizsgálja, és ezekben a már a hálózaton lévő csomagokban próbál előre definiált minták alapján olyan csomag mintát találni, amit ismerten támadáshoz használtak. A torrent általánosan különböző méretre (kicsi nagy) darabolt adatok, amik többnyire még titkosítva is vannak. Mivel általánosan nagyon nagy adatmennyiségről és rengeteg csomagról beszélünk, amik kvázi random adatok, így a nagy számok törvénye alapján igen nagy eséllyel fog 1-1 minta megfelelni az adott csomagnak vagy csomag részének. Így összegégében rengeteg false positive-at produkálva, ráadásul a false positive-okba bele fésülődik az internet zaja amit portscannerek és azok service detectionja és abból adódó csomag injekciók generálnak.
Az eredmény egy csomó piros üzenet, amivel a user nem tud mit kezdeni és zavarja. Mit csinál? Próbálja kiszűrni. Eredménye? Talán kevesebb piros üzenet. Értelme? Ezt döntse el mindenki maga...

Unifi Suricata-tát használ a háttérben és egy nagyon leszámszerűsített felületet nyújt hozzá, ahol nagyon kevés lehetőséged van dolgokat konfigurálni, és pont az ilyen esetekben ez erős probléma. Mert a user csak a sok pirosat látja, és hogy nagyon "támadják", és pontosan ez is a funkció lényege, hogy a userben azt az érzést keltse, hogy a fűzfala keményen dolgozik és csinál valami és tökre megérte a rengeteg pénzt kiadni rá, mert teszi a dolgát sokkal jobban mint az IPS router.
És összefoglalva pont ez a bajom a consumer szintre butított IDS/IPS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#10776) Bubukain válasza vicze (#10775) üzenetére


Bubukain
senior tag

Ezek után, hogy így sikerült lehúzni a unifi routereket, miben érdemes gondolkozni?
Ubiquiti, Mikrotik vagy egy épített PfSense?

(#10777) Xpod válasza Bubukain (#10776) üzenetére


Xpod
addikt

Attól függ, mire akarod használni.
A router az router nem a hálózat védelme az elsődleges feladat. Akinek nem elég a routerben beállítható "védelem", az vegyen vagy építsen dedikált tűzfalat IPS/IDS funkcióval.

A #10775 első bekezdésével nem értek egyet teljesen. Az igaz, hogy a GeoIP szűrés nem szünteti meg a portscan és egyéb támadásokat, de jelentsen csökkenti a kitettséget a nyitott portokon. Azért nem mindegy 100 000Ft IP felöl hagyod, hogy támadhassák a nyitott portokat, vagy 10 000 000 IP felé vagy elérhető.

Én az Edgerouteren állítottam be GeoIP szűrést, mivel amerikából, kínából, ausztráliából, oroszországból érzékeltem támadást a nyitott portokon. Az, hogy port scannelnek nem érdekel nem tudok vele mit kezdeni, internet sajátosság. (Persze megfelelő tűzfal eszközben be lehetne állítani, hogy portscan esetén tiltsa le az IP-t a 2. port próba után, meg IPS/IDS-t is lehetne venni, csak nekem itthonra nem látom szükségét.) De a nyitott portokra csak magyar IP-ről fogadok el TCP csomagot amit utána a home szerver végpont védelme még ellenőriz (vírusvédelem, tűzfal, IDS). Ráadásul a szerver egy "DMZ"-ben van, teljesen független alhálózaton. (Home szerveren csak torrent és Plex van, így ha baj is lenne nincs olyan tartalom amiért kár lenne esetemben.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10778) szpeti40 válasza Xpod (#10777) üzenetére


szpeti40
addikt

Ez a GeoIP szűrés mennyire lassítja a forgalmat az EdgeRouteren?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10779) Xpod válasza szpeti40 (#10778) üzenetére


Xpod
addikt

Én nem vettem észre lassulást. A CPU kicsit jobban dolgozik, van hogy 15%-ra is felmegy a kihasználtság.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10780) rekop válasza vicze (#10775) üzenetére


rekop
Topikgazda

"A Threat Management a bejövő csomagokat vizsgálja"
Ez ebben a formában nem igaz, kimenő csomagokat is vizsgálja.

Az én véleményem, hogy pont az egyszerűsége miatt jó az UniFi, mert ezek az eszközöket jellemzően otthoni/kisvállalati környezetben használják, oda teljesen megfelelő. Az emerging threats ruleset-jét használja, automatikus frissítéssel, nem sok dolga van vele egy kevésbé hozzáértő usernek, és félrekonfigurálni sem nagyon lehet. Ha 100 blokkolásból van néhány false pozitív, akkor mi történt? Nagyjából semmi, de vélhetően több valós támadást megakadályozott. Az IPS dinamikusan hozzáadja és törli is az iptables-ből a szabályokat, ezáltal nem lesz feleslegesen terhelve az eszköz sem, miután megszűnt egy vélhető támadás. De továbbra is az van, hogy Te nagyvállalati kategóriás eszközökhöz hasonlítod az Unifi-t, holott közel sem azok, árban és funkcionalitásban sem.

Más:
Megszűnt az EA store! Itt a hivatalos állásfoglalás.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10781) Egon válasza vicze (#10766) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek nem támadások csak a modern internet zaja.

Ez ebben a formában nem igaz. Ha az automata scan talál nyitott portot, akkor általában rápróbál az adott portra jellemző, vagy az általa keresett szolgáltatásra (pl. rajtunk állandóan SCADA-s dolgokat próbálgatnak, ami szerencsére nincs), aztán ha találnak számukra megfelelő szolgáltatást, akkor rápróbálnak az ismert sérülékenységekre stb.
Ezen az alapon a tömeges adathalász levelek sem támadások: csak onnantól lesznek azok, ha elnavigálsz a levélben érkezett linkre, és/vagy megnyitod/futtatod a csatolmányt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10782) tothbe válasza rekop (#10780) üzenetére


tothbe
addikt

Mondjuk az EA store-nak az utóbbi évben kb nulla értelme volt, mert sosem volt semmi, ami meg lett azt mindenféle robotokkal azonnal felvásárolták. Ráadásul több terméknél is rosszul járt, aki EA verziót vett, mert a sok hiba mellé a normál product végleges funkcióit nem lehetett rá feltenni, és utána support sem volt rá igazán.
Reméljük, az tényleg igaz, hogy kidolgoznak valamilyen pre-release tagságot a community-vel és talán azt úgy csinálják, hogy a tesztelőknek ne a saját pénzüket kelljen befektetni.

By(e) Tothbe

(#10783) vicze válasza rekop (#10780) üzenetére


vicze
félisten

Igen vizsgálja és a kimenőt is elvileg. (Azt nem mondtam, hogy az azonosítás a Ubi felhőjében történik, így mennek az adatok hozzájuk is, amit becs szóra törölnek...)

A kimenőt azért vettem ki jelen esetben, mert elég nyilvánvalóan ha arra bejelez akkor 1000%-osan false positive. Ezért is nem vettem bele a Plex-et mert az kimenő adat és semmit nem kéne rá jelezzen, hisz csak egy videó stream.

"Ha 100 blokkolásból van néhány false pozitív, akkor mi történt?"
Továbbra se ez történik, az arány az, hogy 99+% false positive, pont ez a probléma, hogyan szűri ki egy mezei user, hogy mi a valós, itt borul meg az egyszerűség elmélet.

Ráadásként, minél inkább haladunk a titkosított csomagok felé, egy IDS annál kevesébe fog belelátni a csomagokba (főleg nem egy egyszerű, mint Suricata) és annál inkább csak tök random dolgokra fog bejelezni. Ezért van a rengeteg false positive eleve.

Amit hasonlítok, az egy fapad pfSense és Suricata, amit a Ubi is használ, csak pf esetében nyilván nincs egyszerűsített felület és még a threat intelligence-et is magad kell összevadászd, azért fizet az Ubi a user helyett.

Egy rendes enterprise terméknél, egy csoport van az IDS mögött, aki egyrészt beállítja és kalibrálja, majd kivizsgálja a jelzéseket és tovább finomít ha kell.
Az automatizált enterprise termékek esetében vagy nagyon egyszerű dolgokat jelez, vagy a háttérben a gyártónál van csoport aki vizsgálja, ezek túlnyomó többségben egybe vannak építve az endpoint managementtel.
Tényleg nem a levegőbe beszélek, ez egy elég öreg problematika.

Személy szerint úgy gondolom, hogy csak az endpoint IDS/IPS-nek van értelme, mert ott már/még titkosítatlanul vannak a csomagok, így a működik a tradicionális DPI és vele az IDS.

#10781 Egon: Történt kivizsgálás azt illetően, hogy valósan támadás történt, vagy csak minden abszolút igazság, amit az IDS mond?

---------

EA store részben sajnálatos, de sajnos voltak vele azért problémák.

(#10784) Egon válasza vicze (#10783) üzenetére


Egon
nagyúr

Történt kivizsgálás azt illetően, hogy valósan támadás történt, vagy csak minden abszolút igazság, amit az IDS mond?

Mégis, ezt hogyan kellene megtenni? Rakjak oda valami sérülékeny Scada-t, aztán ha feltörik, akkor támadás volt, egyébként csak kóstolgatás? Még egyszer: ezek automaták, nem célzott támadások. Ha találnak valamit, akkor bepróbálkoznak, ha nem, akkor az else ágon mennek tovább, újabb ip-n kísérletezve. Mint a tömeges adathalászatnál, ahol nyilván nem özvegy Gipsz Jalabné a célpont, mert nincs 10 bitcoinja a váltságdíjra, de ha benyalja a csatolmányként érkezett zsarolóvírust, akkor így járt...
Egyébként mi a fenének szkennelnék a nyitott portokat, ha nem azért, hogy kezdjenek valamit a találatokkal? :U Ne keverjük ide a bug bounty programokat, mert az célzott, és egészen más a szabályozás, mint a hazai...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10785) MasterMark válasza Egon (#10784) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem amíg automata csinálja és nem célzott, addig tekinthető zajnak.
Ha célzottan valaki / valakik téged szemelnek ki, és úgy támadnak na az az igazi támadás. (Akár automatizált dolgokkal is.)

Switch Tax

(#10786) Egon válasza MasterMark (#10785) üzenetére


Egon
nagyúr

Mivel a végeredmény ugyanaz, ha az automata talál sérülékenységet (azaz felnyomnak), ezzel nem igazán tudok egyetérteni. Legalábbis azzal biztos nem, hogy ez szimpla "zaj".

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10787) vicze válasza Egon (#10784) üzenetére


vicze
félisten

Ha jelzett az IDS akkor XY nyitott porton bejött egy csomag amire bejelzett, attól függően mi van a siganture-be, meg lehet nézni, hogy a kommunikáció valósan az, aminek az IDS mondja, ha megvan a csomag (ezt le kéne tárolja) akkor meglehet nézni, hogy tényleg az vagy csak egy random bematchelt. Ezért mondtam, hogy nem ért ha értesz hozzá és hogy jobb helyen külön csoport van erre.

Most ránézek pf-re van 1000+ kapcsolatom. Nagy része 443 másik sok a 53, mégis a kimenő és visszajövő portok, mind random high portok. Simán ráeshet a VPN portomra véletlen, és egyből támadás lehet belőle, ahogy ezeken a kvázi random portokon is bejelezhet a titkosított csomagokra.

"Egyébként mi a fenének szkennelnék a nyitott portokat, ha nem azért, hogy kezdjenek valamit a találatokkal?"
Shodan pl? (Van több kommerciális verzió, cégek is csinálják puszta adatgyűjtésnek.) Valakinek ez a szórakozása. És igen van aki azért csinálja, hogy találjon valamit, de amúgy az borzasztóan ritka, hogy teljes range-et lescannel valaki, többnyire csak ismert portokat, mert különbben az örökkévalóságnál is tovább tart. Hozzátenném, hogy volt már, hogy valaki elírta az ügyfél IP range-ét meg nem 28-at írt be végén. :P Azt csodálkozunk mé fut 3 napja a scan. :P
Ennyi erővel akkor egy Wigle mi? Ott a wifi-d a neten. :P

Ahogy írtad manapság egy "Szia Judit vagyok néz meg ezt a képem." mail-t nem fogod fel támadásnak, csak random spam, hiába phishing. De tudnék mesélni olyan spear phishingről(célzottan cég és személy ellen), ami sokkal "durvább" és még engem is majdnem megtévesztett. Na az támadás és security incidens belsőleg.

Amúgy ha az automata talál valami akkor csak bekerülsz egy adatbázisba és majd egyszer ránéznek, hogy érdemes-e vele foglalkozni. Túlnyomó többségben ezek botnetek építésre vannak és csak a nagyon egyszerűen törhető dolgokkal foglalkoznak. Ha egy hozzáértő célzottan támad azt nem veszed észre. ;) Lehet a dolgokat hangosan, meg lehet halkan csinálni.

(#10788) D-LAN|FuRioN válasza vicze (#10787) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én szeretem a Geo IP filteringet, nem mondom, hogy tökéletes, mert nem az (Jártam úgy azt hiszem, hogy Bulgária blokkolására, nem ment az OTP simple pay normálisan a hálózaton, mire debugoltam, hogy az ip amit használ az OTP Geo IP szerint bulgáriához tartozik...), de mögöttes szervereken csökkentette legalább az átnézendő logbejegyzések számát. Más kérdés, hogy az alap Geo IP adatbázis azt hiszem fizetős, régen free volt debian alá is, de ha jól emlékszem múltkor keményen fizetősben találtam meg, így ott offoltam. Rengeteg próbálkozás volt russia/china irányból, ezeket első körben kidobtam és sokat segített. IDS/IPS-nek viszont semmi hasznát nem vettem még, azon kívül, hogy tényleg szerintem is 90+% totál fals riasztás, generált egy valag átnézendő bejegyzést ami mögött semmi nem volt, ellenben azért a processzor időt szépen foglalta a suricata az eszközön.

"Ha egy hozzáértő célzottan támad azt nem veszed észre." Egyetértek, más kérdés, hogy a mezei usereket nem nagyon fenyegeti ez a veszély, mivel túl sok egyéb kutatómunkát is igényelne.

"Ahogy írtad manapság egy "Szia Judit vagyok néz meg ezt a képem." mail-t nem fogod fel támadásnak, csak random spam, hiába phishing." Nálunk a cégnél rendszeresek a phishing tesztek, én elborzadok a statisztikákon amikor látom, hogy 300+ ember gondolkodás nélkül minden adatát megadta egy kamu site-on, mert beígértek az első 100 felhasználónak ajándékcsomagot, mert hát kevesen írták ki a nyári szabadságot és szeretnék felpörgetni... :DDD És hát azért ezek olyan "Judit vagyok" szintű emailok egyébként, nem is komolyan összehozott valami... Szóval ránézel és röhögsz, ellenben volt aki 26x megadta a user/pass-t gondolkodás nélkül és fél délelőtt nyomkodta a site-ot, hogy be tudjon jelentkezni.... :U

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10789) vicze válasza D-LAN|FuRioN (#10788) üzenetére


vicze
félisten

A túl hosszú mondanivalóm lényege ahogy írtam, hogy GeoIP szűrés nem védelem, hanem tehermentesítés, akár log, akár user, akár CPU. (Mint írtam a CPU Unifi esetében nem lényeges, mert felhőben történik a detektálás, de forgalmat csökkentesz.)
Én is nyilván használom én is, de csak rejtem nem blokkolom. Sajnos többször előfordult, hogy isten tudja miért de US, UK és egyéb EU IP-ket Kínába, Vietnámba rakott. Szűrés nélkül a legtöbb jelzés amúgy Dél-Ázsiai régióból van számomra.

De általánosan az IDS-ek hatékonyságát és értelmét is kritizálnám, a jelenlegi internet környezetben, különösképp egy otthoni környezetben.

GeoLite2 ingyenes. Még...

A phishing példám azért volt, mert ahol én vagyok ott a környezetből adódóan normál teszt amit leírtál, az 1% alatti és 1-1 többnyire új kezdő hibázik, és többnyire back office. De van olyan ami átmegy könnyen minden filteren, minden belső védelmünkön(bár ez 1-2éve hál ég megszűnt és 90+-ot értem el spear phishingre is), és szinte bárkit megtévesztene.

Amúgy a rendszerekbe való bejutás nagyon magas százalékban phishing miatt van. Emberi tényező a legsérülékenyebb, amúgy itt most vissza tudom vinni a Geo szűrésre, mert az emberek elkezdtek hozzászokni, hogy a filterek kiszűrik a spamet és a phishinget, és ezért gondatlanabbak, azzal ami átmegy, megint csak a hami biztonságérzet miatt.

(#10790) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Ez a HDD megfelelő UDM SE-hez? [link]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10791) Egon válasza galaktikus (#10790) üzenetére


Egon
nagyúr

Tökéletesen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10792) tothbe válasza galaktikus (#10790) üzenetére


tothbe
addikt

olyannyira az, hogy konkrétan a Unifi is ezt adja hozzá, ha tőlük rendelsz.

By(e) Tothbe

(#10793) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!

Hol a fenébe lehet megnézni ezen az új controller felületen az aktuális hálózati forgalmat? Tehát hogy egyes kliensek mekkora forgalmazást bonyolítanak le, melyik kliens húzza jobban a netet stb.
Ezt a régi felületen az insight menüben találtam. Most már eltelt néhány év, átváltottam rá, vannak benne jó dolgok, de nem tartom életszerűnek váltogatni vissza a régire.
Hátha csak elkerülte a figyelmem.

(#10794) tothbe válasza rjy08 (#10793) üzenetére


tothbe
addikt

Network részen jobb oldalon középtájt ott van a Most active clients. Ott a kis jobba nyilra kattintva megnyílik.

By(e) Tothbe

(#10795) rjy08 válasza tothbe (#10794) üzenetére


rjy08
tag

Köszönöm, nem az igazi, de használható valamire.
Még egy kérdés, Nanostation antenákkal kapcsolatban van tapasztalat itt a fórumban?
1-2 napja van egy problémám, amire nem találtam megoldást.
UISP-ből felügyelem őket, a link potential van hogy leugrik 50% körülire, és a a station Nano is leszakad néha 1-2 percre. (Egyik AP, másik station)
Nem vagyok túl tapasztalt antennás, a probléma kapcsán kezdtem el beleásni magam, hogy mi mit jelent, mert eddig nem volt gond az egyszerű setupokkal. :D

(#10796) Bubukain


Bubukain
senior tag

adott egy telekom optika 1000/1000
eddig egy mikrotik router és egy tplink poe switch-re volt dugva egy U6 Pro AP, amire a telefont csatlakoztatva a speedtest 7-800 Mbps sebességet mért lefelé és felfelé is.
ugyanezen az optikán egy UDM Pro és egy USW Lite 8 POE switch-re dugva ugyanaz az U6 Pro AP, a telefonon keresztül a speedtest kb 300 Mbps mindkét irányba. A telefon 5Ghz és 80 Mhz-en csatlakozik.
Mi foghatja ennyire vissza az AP-t?

(#10797) gyuszos válasza Bubukain (#10796) üzenetére


gyuszos
tag

A kérdés tökéletes... egy ügyfélnél ugyan ez van.
Telekom 1000/1000-es optika, amiből jött is 940/930, majd passtrough után ha az UDM PRO jelentkezik fel már csak 870/560 marad, de ennél is fájóbb a rádugott U6 PRO AP-n kizárólag 300 alatt mérünk.
Kíváncsian várom a hozzáértők véleményét.

(#10798) Drag77 válasza gyuszos (#10797) üzenetére


Drag77
senior tag

Smart Que esetleg, ha bevan állítva okozhatja, talán default bekapcsol valamelyik verziótók.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#10799) Bubukain válasza Drag77 (#10798) üzenetére


Bubukain
senior tag

nálam nincs bekapcsolva

(#10800) gyuszos válasza Drag77 (#10798) üzenetére


gyuszos
tag

Köszi a tippet, megnéztem, de nálunk is tiltva van....

Kár, hogy egy valós probléma nem mozgatja meg legalább annyira a topikot, mint pár napja a GeoIP szűrés okozta hitvita...... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.