Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Multibit válasza _AnTi_ (#9300) üzenetére


Multibit
veterán

Egy ideje nem használok Ubi routert, de amíg az ER-X volt nálam szolgálatban, nem tapasztaltam problémát (Digi PPPoE).
Amúgy meg - ha már szóba került a pfSense - éppen a BSD alapú rendszerekkel van "gond", mivel hogy csak egy szálon PPPoE-znek. Pedig a mai modern sok magos CPU-k korában nem ártana, ha hatékonyabban kezelnék ezt, mint ahogy a Linux teszi.

(#9302) JoceeHunt válasza _AnTi_ (#9300) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálam Telekom van Dream Machine Pro-val.
Egyetlen problémám, hogy gyanúm szerint bizonyos időközönként befrissíti Telekom a saját eszközét és ilyenkor a rendszerem megáll, a frissítéssel valahogy a Telekom eszköz beállításai is elmennek bejelentkezési részen, nálam jelenleg ki van kapcsolva és az UDM Pro-val jelentkezek be a netre. Régebben működött máshogy is, az utolsó "szétcsúszás" miatt csak így tudtam beállítani, de megy. Sebesség oldalról nagyjából elégedett vagyok, bár lehetne finomítani.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#9303) NemNarancs válasza _AnTi_ (#9300) üzenetére


NemNarancs
újonc

Telekom eszköz és UDMP. Az eszközön mennek a TV-k külön vezetékezve, WiFi kikapcsolva. UDMP PPPoE-vel tökéletesen működik egy éve

(#9304) rekop válasza _AnTi_ (#9300) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, jól olvastad, Telekom optika az PPPoE lesz. Egyik topiktársunk Telekom 2Gbps és UDM SE-t használ(ha minden igaz), itt még nem jelezte hogy bármi gondja lett volna. Nekem egy Dream Router(december óta) és szintén Telekom van, problémát eddig én sem tapasztaltam a PPPoE-el kapcsolatban.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9305) devil-k válasza rekop (#9304) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden szuper, stabil. Így van. :)
Most tervezek venni Access Point WiFi 6 Mesh eszközt valamikor.

- mozi bolondéria -

(#9306) FeRkE


FeRkE
őstag

Na megjott az elso UniFi eszkozom, egy U6-Lite szemelyeben :D Meg aramot nem tudok adni neki, de ami kesik.. :D Azert az UPS futarral szivesen elbeszelgetnek, hogy hogy gondolta, hogy lerakja a haz ele es otthagyja, es szerinte ez igy oke.. Kb fel oraval kesobb ertem haza uszasbol, meg szerencse hogy nem kapta fel senki es setalt el vele..

Kene vmi switch-et vadasszak, de e-bayen is alig van elerheto es azok meg dragak :( Lehet veszek par Flex Minit a webshopbol, hogy legyen vmi amig nem talalok vmi rendesebb switchet emberi aron.

(#9307) tothbe válasza FeRkE (#9306) üzenetére


tothbe
addikt

már ha kapsz, mert én is ma rendeltem és csak 3-as pakkot tudtam, mert a többi out of stock.

By(e) Tothbe

(#9308) FeRkE válasza tothbe (#9307) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen, en is azt neztem ki, max a felesleget eladom ebayen, joval dragabban mennek ott mint az UI storeban.

[ Szerkesztve ]

(#9309) FeRkE


FeRkE
őstag

Ez a POE tema meg mindig nem teljesen tiszta. Ha veszek egy USW-16-PoE-EU switch-et ami 802.3at szabvanyt tud, akkor azzal nem tudom meghajtani az U6-Lite-ot ami meg 802.3af szabvanyu POEt szeretne? Vagy a PoE+-os switchre raaggathato a PoE-s AP?

[ Szerkesztve ]

(#9310) rekop válasza FeRkE (#9309) üzenetére


rekop
Topikgazda

Jó lesz hozzá.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9311) FeRkE válasza rekop (#9310) üzenetére


FeRkE
őstag

Szuper koszi, szep is lett volna, ha nem :D Bocs, hogy ilyen alap kerdesekkel jovok.

(#9312) _AnTi_


_AnTi_
tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!

Csak azért kérdeztem, mert sokan panaszkodnak, hogy pl. 1 Gb/s helyett "csak" 5-600 Mbit jön PPPOE-vel. Ha már ilyenre fizetnék elő, ki is használnám. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9313) _AnTi_ válasza FeRkE (#9309) üzenetére


_AnTi_
tag

Ahogy előttem is már írták, jó lesz, ne félj!
af->at->bt a POE sorrendje, és ezek az eszközök megbeszélik, hogy mire van szükségük.
Pl. bt-s POE swtich-re ráköthesz olyan eszközt is, ami nem is POE-s, annak sem lesz semmi baja.
Egyedüli cink a passzív POE, mert az tolja a tápot, ha kell, ha nem.

Itt egy jó összefoglalás: [link]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9315) rekop válasza FeRkE (#9311) üzenetére


rekop
Topikgazda

Megpróbálom részletesen leírni. Tehát minden esetben a termékek adatlapjaival kezdünk. Letöltjük szigorúan a gyártó oldaláról (és nem egyéb helyekről próbálunk meg tájékozódni!) a mellékelt datasheet-et.

Switcheknél amire figyelni kell:
1. Total PoE budget: azt a teljesítményt jelöli, ami felhasználható összesen a csatlakoztatott PoE eszközök megtáplálására. Gyakorlatilag ez lesz a teljesítmény "keretünk", amiből gazdálkodhatunk.
2. támogatott PoE típusok
3. PoE portok száma

Nézzük meg a kiválasztott switch-et: USW-16-PoE
1. Total Available PoE: 42W
2. PoE Interfaces Ports 1-8: IEEE 802.3af/at (8db PoE képes porttal rendelkezik, melyek mindegyike támogatja a IEEE 802.3af/at szabványt

A csatlakoztatott eszközöknél két dolog, egyik a támogatott PoE, a másik a maximális teljesítményfelvétel. A switch-re csatlakoztatott összes eszköz maximális teljesítményfelvételét kell számolni, és ellenőrizni hogy belefér-e a total PoE budget-be.

Az említett U6-Lite:
Power method: 802.3af PoE vagy passive PoE (48V)
Max. power consumption: 12W

Összegezve:
Megfelelő lesz nekem ez a switch?
-1db U6 Lite-al: PoE szabványok egyeznek? igen ; 12W(1*12W) < 42W ? igen -> megfelelő
-3db U6 Lite-al: PoE szabványok egyeznek? igen ; 36W(3*12W) < 42W ? igen -> megfelelő
-4db U6 LR-el: PoE szabványok egyeznek? igen ; 66W(4*16.5)W <42W? nem -> nem megfelelő

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9316) FeRkE válasza rekop (#9315) üzenetére


FeRkE
őstag

Ah, koszi szepen a reszletes magyarazatot es hogy idot szantal ra, hogy kifejtsd erthetoen, igy mar minden vilagos, pont ez lett volna a kovetkezo kerdesem, hogy honnan tudom mennyit fogyaszt egy AP, hogy megnezzem, hany fer bele a power budgetbe :D De akkor a maxot kell nezni, az meg az adatlapjan lesz.

A masik, hogy nem lett volna rossz, hogy a store oldalan is irna hogy Auto-Sensing IEEE 802.3af/at PoE nem csak az adatlapjan, mert akkor fel se merult volna bennem, hogy csak IEEE 802.3at-t tud.

Erdekes, hogy Cisco eszkozokkel dolgozok evek ota, de sose kellett nezegetnem, hogy mennyi a power budget meg hany eszkozt kothetek ra, mert ott nem aprozzak a Wattokat, pl egy 2960X 740W-os kerettel rendelkezik, aztan hiaba log rajta 7 IP phone meg 1 AIR-CAP2602-es AP, osszesen fogyasztanak 47W-ot, tehat ezeknel sose merult fel, hogy szamolgatnom kene :D Mondjuk a Cisco arban is mas kategoria...

_AnTi_ koszi szepen neked is a videot, meglesem hamarosan az is!

(#9317) tothbe válasza FeRkE (#9316) üzenetére


tothbe
addikt

Azért almát almával hasonlíts. ;)
Nekik is van 700W feletti PoE supply-os switch-ük . Csak az nem az otthoni kategória. Ahogyan a CISCO sem, amit említesz. :R

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9318) vicze válasza Multibit (#9301) üzenetére


vicze
félisten

Nem az egyszálúság a probléma, hanem az AES-NI hiánya, mert HTTPS-nél CPU méretéétől függően elég könnyen maxolodik 300-400Mbit környékén.

8éve használom pfSense-t különböző szolgáltatóknál PPPoE-n és 0 problémám volt AES-NI HW-val, simán megy a 1G/1G.

Ugyan úgy a legkisebb USG-vel se volt sose gondom a sebességgel PPPoE-n. (egyéb problémák már más kérdés...)

(#9319) FeRkE válasza tothbe (#9317) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen, ezzel tisztaban vagyok, igazabol csak azert emlitettem, hogy nem ehhez szoktam hozza :D

(#9320) Multibit válasza vicze (#9318) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, hogy fontos az AES-NI, én is hívtam már fel fórumtárs figyelmét erre, mikor J1900 CPU-t akart használni. Ettől függetlenül, az egyszálú működés gáz. BSD rendszereknél, OpenVPN-nél, vagy bármi másnál, ahol a fejlesztők leszarják ezt a dolgot.

(#9321) rekop válasza FeRkE (#9316) üzenetére


rekop
Topikgazda

A lényeg, hogy így már érthető. :D
A második generációs "alap" UniFi switch-eknél visszavettek a PoE budgetből, viszont hatékonyabb hűtést kaptak, valamint ventilátor nélküliek, még a 195W-os USW-48-PoE is.
Vannak a magasabb kategóriás UniFi switch-ek (Pro, Enterprise, XG jelöléssel), ezek már nagyobb total PoE supply-al, SFP+, SFP28, 10GbE RJ45 portokkal stb. rendelkezhetnek. Természetesen más az árazás is. :) Az összefoglalóban csoportosítva megtalálod őket, a kategóriák közötti lényeges különbségekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9322) FeRkE válasza rekop (#9321) üzenetére


FeRkE
őstag

Valamiert atsiklottam rajta, hogy a tobbi masodik generacios UniFi switch is fanless, igy azert ertheto, hogy kisebb a PoE budget, ez egy elonyos tulajdonsag, foleg ha a switch mellettem alszik a haloszobaban. :D
Ha lett volna stock a 24 portos, a nagyobb PoE budget miatt lehet azt vettem volna, vegul egy 16-ost rendeltem, meg 3 Flex minit. A flex minit ha USB-rol etetem, akkor o maga ugye nem fogyaszt a PoE budgetjebol, csak a rakotott eszkozok? Igen az osszefoglalot mar nezegettem, eleg jol osszeszedett. A Wifi AP-khez esetleg be lehetne tenni az uj WiFi 6 Extendert, early accessben mar elerheto.

(#9323) rekop válasza FeRkE (#9322) üzenetére


rekop
Topikgazda

A Flex mini az nem PoE switch, nem tudsz rá közvetlen PoE eszközt kötni (csak tápfeladóval). PoE input van rajt, az USW-16-PoE-ről menni fog, így nem kell az USB táp, 2.5W a fogyasztása. De lehet nem értettem jól a kérdést... :B

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9324) FeRkE válasza rekop (#9323) üzenetére


FeRkE
őstag

Oke, akkor atfogalmazom, de szerintem nagyjabol jol ertetted :) Szoval ha a Flex mininek USB-n adok tapot, es PoE inputon rakotom az USW-16-ra, akkor azon keresztul a Flex Mini-re kotott eszkozok kapnak PoE-t ha jol ertem, es mivel az USB tap csatlakoztatva van, a Flex Mini mukodese maga nem fogja csokkenteni az USW-16 power budgetjet, csak a Flex Minire kotott PoE-s eszkozok, ha jol sejtem :) Ha meg nem adok USB-n tapot akkor 2.5W/flex mini a power budget csokkenese az USW-16-nak, ha minden igaz :)

(#9325) [Newman] válasza FeRkE (#9324) üzenetére


[Newman]
tag

Akármit dugsz rá a Flex Mini-re, egyetlen portján sem tud PoE-t - kivéve az elsőn, amin magát lehet táplálni. PoE passthrough-t sem tud.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#9326) FeRkE válasza [Newman] (#9325) üzenetére


FeRkE
őstag

Oh, akkor ezt benéztem :DD

(#9327) FeRkE


FeRkE
őstag

Ezek az Early Access cuccok csak korlatozott ideig elerhetoek? Par napja lattam egy Wifi 6 Extendert felbukkanni a shopban, de mar le is vettek. Vki vett is egyet aztan felrakta Ebayre 2x aron :(((

(#9328) devil-k válasza FeRkE (#9327) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ameddig a készlet tart… chiphiány

- mozi bolondéria -

(#9329) rekop válasza FeRkE (#9327) üzenetére


rekop
Topikgazda

Jelenleg készleten van, rendelhető: U6-Extender.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9330) FeRkE válasza rekop (#9329) üzenetére


FeRkE
őstag

Ah, akkor csak rossz helyen kerestem, amikor nem talaltam :D Koszi!

(#9331) vicze válasza vicze (#9292) üzenetére


vicze
félisten

"Add Teleport VPN (Requires firmware version 1.12.x/2.4.x or newer). (not available for UXG)"
Hát ez nem szól mellette. :P

(#9332) Bubukain


Bubukain
senior tag

minden nap hajnali 3-kor és este 7 órakor van egy ilyen bejegyzésem


mi lehet ez? kell ezzel foglalkoznom?

(#9333) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok,

részben illik a topik témájához, de hátha... wireless rendszert keresnék a következő feladatra:

1 db bázisállomásnak kellene 6 db kliens eszközt kiszolgálnia, a kliens eszközök 1-1 db 20 Mbites UDP videó streamet küldenének a bázisállomás irányába, más adatforgalom nem lenne a kliensekkel. A telepítés helyszíne változó, de zavartabb környezetre kell készülni. A bázisállomás és a kliensek távolsága maximum 500 méter. A bázisállomásra nagy nyereségű omni antenna kerülne, a klienseknél omni és panelantenna egyaránt előfordulna. Rálátás biztosítva lesz a kliensek és a bázis között, így 5Ghz-es rendszerben gondolkodom. Két jelöltem van jelenleg:

1., Ubiquiti AirMAX eszközök (az LTU kiesik, mert nem találtam megfelelő omni antennás kliens eszközt)
- AirMAX Rocket Prism AC 5G gen2 bázisállomás 13 dBi nyereségű omni antennával,
- szóba jöhető kliensek: AirMAX Bullet AC, AirMAX NanoStation 5AC loco, AirMAX NanoStation AC 5G.

2., Mikrotik eszközök
- Mikrotik NetMetal AC2 bázisállomás 13 dBi nyereségű omni antennával,
- szóba jöhető kliensek: SXT SA5 AC, Metal 52 AC.

Nem gondolkodom 60Ghz-es és hasonló rendszerekben, nehezebb telepíthetőség, nem feltétlenül tökéletes rálátás miatt. A Mikrotik eszközök mellett szól az alacsonyabb ár és a szétkonfigurálhatóság, ez egyben nekem a kezelőfelület miatt hátrány is (nem szívlelem).
A Ubiquiti eszközök mellett szól talán a robusztusabb rádiós egység, könnyebb konfigurálhatóság.

Nem lesz lehetőségem sajnos ezeket az eszközöket előzetesen letesztelni, így mások "real life" tapasztalata alapján választanék. Érdekelne a véleményetek, ki mit választana és miért? A Mikrotik rádiós oldalon nem győzött meg a korábbi tapasztalataim során, a Ubiquiti viszont elég robusztusnak bizonyult, amikor 15 éve ilyen linkekkel dolgoztam.

Gondolkodtam még abban, hogy valamilyen openWRT alapú rendszert építeni AX-s rádiós kártyákkal, bázisállomásnak még csak-csak találtam megfelelő alapeszközt, de a kliens oldalra a Bullethez hasonló kis méretű eszközt sajnos nem igazán találtam, pedig a feladat "csupán" annyi lenne, hogy az AX-es rádiós kártyát kellene "átfordítania" 1 db ethernet portra.

Remélem, nem felejtettem ki semmilyen fontos infót vagy paramétert. Előre is köszönöm a tippeket!

(#9334) Protezis


Protezis
őstag

A hálózatom fontosabb elemei:
- EdgeRouter 4
- Zyxel GS1200-8HPv2 switch
- Unifi 6 Lite

Routerben:
- eth0-án jön be a net
- eth1 a "normál" hálózat (192.168.10.1/24)
- eth1.2 (192.168.20.1/24) pedig a guest hálózat.

Switch-ben az 1-es VLAN-on minden port untagged, a 2-es VLAN-on pedig a routerrel és az AP-vel összekapcsolt 2 port van taggelve.

Kérdésem: most lőttem be először VLAN-t és most használok először Unifi Controllert. Bár látszólag minden működik, a Controller-ben a Default network 192.168.1.0/24. Kell ezzel foglalkoznom?

--------------------------------

Volt szó korábban EdgeRouter 4 és 10"-es rackről. A 3D-s modellre kaptam egy 5k-s ajánlatot, így inkább egy sima tálcával oldottam meg. Azt viszont fordítva kellett beszerelnem csakúgy, mint a switch tálcáját, így buktam a szekrényben 1U-t. Majd egyszer ha kell a hely, kinyomtatom valahol olcsóbban.

(#9335) MasterMark válasza Protezis (#9334) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs Unifi gateway-ed akkor mindegy mi van ott beállítva networknek. Én azért utánaállíottam a valóságnak megfelelően.

Aranyos ez a pici rack. :DDD Nekem is kéne patch panel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9336) Protezis válasza MasterMark (#9335) üzenetére


Protezis
őstag

Köszi, akkor hagyom úgy, ahogy van.

Ugye?! Én imádom nézegetni :D
Én ezt vettem: Lanberg PPKS-9112-B 10" Patch panel - 12 port
A keystone csatlakozókat meg innen: Vention Cat.6 UTP Keystone Jack csatlakozó, 5 darabos fekete - Keystone
Egyébként hűtésre meg vettem egy 5V-os Noctua 12cm-es ventillátort, amit az EdgeRouter USB portjáról hajtok meg. Ha másra nem, legalább erre jó :) A ventillátor szabályozó szintén Noctua, nélküle elég hangos volt.

[ Szerkesztve ]

(#9337) bon válasza Protezis (#9336) üzenetére


bon
őstag

Én már megtanultam, hogy csak is normál széleségű és mélységű rack-et szabad venni. Nekem itthon 19"-es rack van, de a mélysége kicsi, így a jobb cuccok nem férnek be, már megbántam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9338) rekop


rekop
Topikgazda

Tegnap átkerült GA-be az UDR, bár egyelőre még csak az US store-ban. Az early access árat sajnos nem tartották(mondjuk ez várható volt), 199USD lett a végleges ára, így ~87eFt körüli EU árra lehet majd számítani.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9339) szpeti40 válasza rekop (#9338) üzenetére


szpeti40
addikt

:Y
Hát ez jó kis 2x-es árnövelés, "sajnos" így akkor marad még az ER-X :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9340) vicze válasza rekop (#9338) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez elég szomorú és igazából érthetetlen volt a kezdeti alacsony ár.

(#9341) devast válasza rekop (#9338) üzenetére


devast
addikt

Nekem még mindig nem szimpi, hogy egybegyúrták a routert, a wifit, meg a controllert is. Mondjuk otthonra ez így nem rossz, de így pont olyan mint bármelyik másik wifi router. Unifi routerben eleve no-go nálam, ha lesz valami ER-12 féleség 2.5g-s portokkal az érdekelni fog :)

(#9342) rekop válasza PBA (#9333) üzenetére


rekop
Topikgazda

Valós tapasztalattal illetve összehasonlítással sajnos nem tudok szolgálni ilyen PtMP rendszerrel kapcsolatban, nekem csak néhány PtP linkem van LocoM5-el, jóval kisebb távon. Mikrotik-ből pedig még nem használtam wireless eszközöket, nem ismerem őket így nem is tudom véleményezni. Az igaz, hogy ezek az eszközök nagyon részletes beállítási lehetőséget biztosítanak, viszont ez nem biztos hogy előny annak, aki nem rendszeresen foglalkozik a konfigurálásukkal, illetve nem végzett el hozzájuk valami specifikus tanfolyamot. Én személy szerint ezek hiányában nem vágnék bele. Ebből kifolyólag az Ubi mellett szól nálam is a jóval egyszerűbb konfigurálhatóság, valamint a felügyeletre használható UISP controller. Ehhez 10 eszköz esetén ingyenes Cloud használatára is van lehetőség a gyártónál. Még egy szempont lehet, az eddigi olvasataim alapján az Airmax jobban teljesít zajos környezetben mint az Nv2. Az eszközválasztás Ubiquiti-ből szerintem rendben van, én is nagyjából ezeket néztem volna első körben. Ez az én szubjektív véleményem. Nem tudom hol tervezel vásárolni, ha esetleg hivatalos mo-i forgalmazónál(pl. [link] [link]), akkor szerintem tanácsot is kaphatsz tőlük.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9343) Zimerion válasza rekop (#9338) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Pedig nagyon vadásztam hátha egyszer eltudom csípni még EA-ban. Valami hardveres módosítást eszközöltek végül vele vagy ugyanaz került ki, mint ami EA-ban is volt?

(#9344) szpeti40 válasza Zimerion (#9343) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is néztem minden nap, hogy hátha elkapom EA-ban :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9345) FeRkE válasza rekop (#9338) üzenetére


FeRkE
őstag

Gondolkoztam ezen a cuccon (Dream Router), mert meg mindig nincs normalis controllerem csak a Windows based stuff, egy mini PC-n fut (nem allandoan sajna, csak ha configolni kell). A masik amin gondolkoztam, hogy mi lenne ha vennek egy Dream Machine SE-t, akkor lenne normalis console-om, egy built-in switchem POE-vel. Az egyeduli "problemam", hogy a Layer3-at (meg tuzfalazast es internet terminationt) tovabbra is a Forti 50E tuzfal intezne, es van egy USW-16-POE-m, jelenleg azon log par eszkoz, meg a Wifi 6 Lite AP. Gondolkoztam, hogy veszek egy Cloud Key Gen2-t de tok sok forumban irjak, hogy meghal hamar a battery meg pupos lesz, es emiatt odzkodok tole. :( De lehet igy is megerne a DM SE, hogy csak a switch meg az OS console funkciojat hasznalnam ki egyenlore, aztan kesobb menne bele winyo ha lesznek majd kamerak (ha vegre sajat lakasba koltozok, nem csak szobat berlek).

@Protezis gratula a rackhez, jol nez ki, szep munka!

(#9346) vicze válasza FeRkE (#9345) üzenetére


vicze
félisten

"nem allandoan sajna, csak ha configolni kell"
Ha csak alap dolgokat állítasz akkor felesleges, mert mobil appból megteheted.

Az hogy ki akarsz-e adni ennyit, gyakorlatilag számodra 0 funkcionalitásra te kell eldöntsd. Ha csak állandó kontrollert akarsz, az elfut egy RPi4-en is gond nélkül.

Azt még hozzátenném, hogy UCK-G2-t már nem lehet kapni elég rég, csak a Plus-t (abba meg belemegy a vinyó és ellátná a kameráidat is mellesleg.).

(#9347) FeRkE válasza vicze (#9346) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen emiatt gondoltam en is, hogy lehet sok ertelme nem lenne, mert sok modositas egyebkent sem lesz a Unify reszen, csak portokat configolok meg egyszer belovom az SSID-kat es kesz. Esetleg statisztika miatt lenne jo, ha allandoan megy. A tuzfalat azert gyakrabban menedzselem. Koszi, megnezem majd a Raspberry Pi4 fele megoldast, hogy milyen nehez lenne beallitani controllernek, nem vagyok egy nagy linux guru de alap dolgokat talan meg tudok csinalni :)

Az UCK-Gen2+ is problemas sajnos akksi szempontjabol, allitolag abban is hamar tonkremegy :(

(#9348) rekop válasza Zimerion (#9343) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ugyanaz maradt. Nekem szerencsém volt , még novemberben elcsíptem egyet. Igazából szükségem nem lett volna rá, de mivel nagyon olcsó volt, kíváncsiságból megvettem.

#9344 szpeti40:
Ha ez vigasztal valamennyire, gigabithez kevés ez az eszköz. ~500Mbps ami stabilan hozható vele IPS-el. Inter-vlan routing kb ugyanez. Ha torrenten indítasz egy letöltést, a Network és Protect rész gyakorlatilag elérhetetlen lesz. A Protect egyébként se valami villámgyors, ha vissza akarok nézni egy-egy motion detection-t, eléggé akadozós a dolog. Szóval ez a cpu és ram kevés ennyi mindenhez. Nekem nem gond, mert nem torrentezek, és az 500Mbps egyelőre megfelel mindenre. A kezdeti árat szerintem még így is bőven megérte, a GA ár viszont kicsit elgondolkodtató.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9349) vicze válasza FeRkE (#9347) üzenetére


vicze
félisten

Csak a Gen2-re visszatérve a áramkimaradás esetén a graceful shutdown nagyon hasznos dolog, de őszintén szólva lassan 6év CK1 után nem hinném, hogy olyan nagy probléma lenne. CK1-et is inkább külső tápra raktam, mert nagyon macerás volt minding lekapcsolni SW frissítéshez, ez adott CK2-nél is.

(#9350) Zimerion válasza rekop (#9348) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Azt hittem ennél azért kicsit többet tud, így annyira mégsem bánom hogy lemaradtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.