Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) tothbe válasza Multibit (#9550) üzenetére


tothbe
addikt

ah, ok. leesett. :B :D
szóval az 1 terás érkezik ;)

By(e) Tothbe

(#9552) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Van valami extra beállítás, amit engedélyezni kell, hogy menjen a WOL?

Szeretnék egy windows11 PC-t bekapcsolni ezen keresztül, engedélyeztem már a biosban, a windowsban, fastboot kikapcsolva mindenhol, hálókártya beállításainál is a powermanagement részben és az Advanced részen is (integrált intel211). Flex minin keresztül kapcsodig a hálózathoz.

Sehogy nem tudom bekapcsolni mégsem a gépet (sem macOS Swol, sem iOS Mocha WOL).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9553) kleinguru válasza kleinguru (#9552) üzenetére


kleinguru
addikt

Lejárt a szerkesztési időm...

Wake on lan monitor szerint, bekapcsolt állapotban megjön a csomag.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9554) tothbe válasza tothbe (#9547) üzenetére


tothbe
addikt

Szerencsére ez a méret (1TB) is egy WD Purple-t takar.

By(e) Tothbe

(#9555) beneboy


beneboy
tag

Sziasztok!

Dream Router raktáron, szállítással együtt 265 Euro! :))

(#9556) tothbe válasza beneboy (#9555) üzenetére


tothbe
addikt

igen, elég sokminden jött tegnap raktárra. pl az AP-khez való wall mount-ok is. Rendeltem is egyet az egyik PRO-hoz, megnézzük mi változik vele.

By(e) Tothbe

(#9557) vicze válasza beneboy (#9555) üzenetére


vicze
félisten

Mennyi? :Y

(#9558) szpeti40 válasza beneboy (#9555) üzenetére


szpeti40
addikt

Jól felkúszott az ára :( :O

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9559) szpeti40 válasza beneboy (#9555) üzenetére


szpeti40
addikt

ER-X-ről is jött stock email :Y
De elég gyorsan elfogyhatott.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9560) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Adott egy Unifi rendszer: usg, uck-gen1, stb

Az unifi network ios appban ki tudom választani, hogy a felhő irányából csatlakozom, vagy direktben a local cloud key-hez

Melyik felhasználói név / jelszó párossal tudok ide belépni, mert semmivel sem sikerül.

Akkor volna ez hasznos, ha nincs internet. Meg tudnám nézni, hogy mivel lehet a baj.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9561) bon válasza kleinguru (#9560) üzenetére


bon
őstag

Állítsál be egy felhasználót a Unifi OS Admins felületén local Access-re.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9562) kleinguru válasza bon (#9561) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem sikerült hozzáadnom másik usert, aztán megláttam ezt:
Sync Local Admin with Ubiquiti SSO
Ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam és láss csodát, jó lett. Hálás köszönet a segítségért :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9563) tothbe


tothbe
addikt

Végre megjött az új OS és vele a WAN load balancing az SE-re. Reggel be is állítottam. Meglátjuk mennyire jól működik.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9564) vicze válasza tothbe (#9563) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon élvezem, hogy minden update után, nem adoptálja a U6-LR-t, csak az és konzekvensen nem... (Kiírja, hogy adopted, aztán a státusza adoption failed... SSID van csatlakozni lehet hozzá, nuku net...)
Legalább tudom, hogy volt update. ;]

(#9565) szpeti40 válasza vicze (#9564) üzenetére


szpeti40
addikt

Csak próbál neked szólni, hogy frissült :P
Én azt vettem észre, hogy dobálja mostanában a telefonomat wifin az U6-Lite.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9566) vicze válasza szpeti40 (#9565) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem amint lesz leshetőségem, repül a fenébe és megy a helyére másik U6E, amióta megvan konkrétan 0 azaz 0 problémám volt azzal.

(#9567) golya87 válasza vicze (#9566) üzenetére


golya87
őstag

Nekem csak annyi problémám van az U6E-vel, hogy nem fedi le a teljes lakást (83nm) probléma mentesen, még csak 2.4G-vel sem, így (amint lesz) megy fel inkább két U6Pro.

(#9568) FeRkE válasza vicze (#9564) üzenetére


FeRkE
őstag

Es hogyan oldod meg? Nekem is Van egy U6-LR meg U6E is, de dobozban varakoznak, hogy sajat lakasba koltozzek :D Jelenleg egy U6-Lite szolgal ki.

(#9569) vicze válasza golya87 (#9567) üzenetére


vicze
félisten

Max. poweren? Az elég furcsa, amúgy a Pro-nak csak a 2,4-es antenája jobb, de a powerben ugyan azok és az E összesében erősebb kéne legyen. Nyilván az LR a legjobb, de ott is főleg a 5G erősebb, meg a 2,4 4x4-es nem csak 2x2.

Amúgy pl. LR nem látszódott utcán, a E igen nekem. Általánosan erősebb jelnek tűnik, mint az LR, az én esetemben. Nyilán lehet rengeteg faktor ami ez befolyásolja, de E-t max. LR-re cserélném Pro-ra nem.

@FeRkE: Mármint, leveszem az egyik berakom a másikat, vagy nem értem. :P Lehetőség = lehet venni...

(#9570) Multibit válasza golya87 (#9567) üzenetére


Multibit
veterán

Miért fontos az egy AP-s felállás? Vegyél hozzá egy másikat és használd ki a seamless roaming-ot!

(#9571) tothbe válasza Multibit (#9570) üzenetére


tothbe
addikt

na igen. nálam is 4 AP van (ebből 3 6Pro és egy 6Mesh). egy az utcánál elől, egy a lenti, egy a fenti szintre a házban és egy hátul az udvar végén a kisházban. Így bárhol-bármikor van bőven elég net.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#9572) FeRkE válasza vicze (#9569) üzenetére


FeRkE
őstag

A firmware update utani adpotalasi issura gondoltam, hogy azzal mit csinalsz :) Delete es ujra add?

(#9573) Bubukain válasza tothbe (#9563) üzenetére


Bubukain
senior tag

Végre megjött az új OS

Mire gondolsz?

(#9574) rekop válasza Bubukain (#9573) üzenetére


rekop
Topikgazda

UniFi OS - Dream Machine SE 2.5.11
...
Add Load Balancing support.
...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9575) Bubukain válasza rekop (#9574) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszi

(#9576) vicze válasza FeRkE (#9572) üzenetére


vicze
félisten

Mivel csak a két LR-em csinálta az E nem, az E-re csere gondolom megoldja... :P

LR-rel van egy olyan hülyeségem is, hogy 2,4G-n random van vagy nincs net 1 bizonyos helyen. Max térerő, másik 0 vagy 1-2MB a sebesség és többnyire 0 up, így nem megy el a weboldal kérés és nincs net.
Mindenhol máshol az egész házban van 5G, így sehol másol nem tudom megnézni, tesztelni, csak 5G->2,5G váltásnál történik, és mivel az adott helyen használom a legtöbbet, "kicsit" zavaró.

(#9577) donat_sz válasza szpeti40 (#9565) üzenetére


donat_sz
senior tag

Milyen telót? Nálunk a Samsungokkal nem észleltem hasonlót 6Liteon

(#9578) szpeti40 válasza donat_sz (#9577) üzenetére


szpeti40
addikt

Samsung Galaxy S10

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9579) golya87 válasza Multibit (#9570) üzenetére


golya87
őstag

Az ára miatt. :DDD
6Ghz-s eszközöm nem lesz egy darabig, mint kiderült. Így szép volt, jó volt az E, de két Pro-val jobban járok. 5Ghz ugyanaz (ami a fontos).

(#9580) Multibit válasza golya87 (#9579) üzenetére


Multibit
veterán

Na, igen, súlyos érv :K
Én még AC-s AP-kat használok, nem érzem szükségét a váltásnak. Telefonoknak, tableteknek elég.

(#9581) Bubukain


Bubukain
senior tag

mivel elég korlátozottan beszerezhetőek (vagy nem is kapható) az unifi AP-k akár külföldről akár belföldről, és mivel szükségem lenne egy kültéri AP-ra bővítés céljából, kérdezném hogy szerintetek lehet kombinálni az unifi-t egy tp-link eap225 kültéri AP-val? vagy teljesen hülyeség?

(#9582) Multibit válasza Bubukain (#9581) üzenetére


Multibit
veterán

Nem rég vettem a HA-n AC Lite-ot 15 ezerért (egy af tápfeladóval együtt). Vagyis, ha megfelel régebbi típus is, olcsón megúszhatod.

(#9583) bon válasza Bubukain (#9581) üzenetére


bon
őstag

Ubi-nál most van elég nagy választék, biztos nem vennék tp-link-et: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9584) golya87 válasza bon (#9583) üzenetére


golya87
őstag

Most nézem, hogy az U6E kijött EA-ból és így lett 316-ból 372€... :Y

(#9585) Bubukain válasza Multibit (#9582) üzenetére


Bubukain
senior tag

kültéri kell

(#9586) Bubukain válasza bon (#9583) üzenetére


Bubukain
senior tag

amit néztem mind sold out

(#9587) Multibit válasza Bubukain (#9585) üzenetére


Multibit
veterán

Ha megfelel a használt, keress egy AC Pro-t!

(#9588) bon válasza Bubukain (#9586) üzenetére


bon
őstag

UniFi6 Long-Range, Access Point FlexHD, Access Point FlexHD mind készleten.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9589) Bubukain válasza bon (#9588) üzenetére


Bubukain
senior tag

igaz, bár ezek 2x annyiba kerülnek mint egy AC Mesh, és a kérdésem sem arra irányult hogy mi kapható az Ubi store-ban, de azért köszönöm.

(#9590) bon válasza Bubukain (#9589) üzenetére


bon
őstag

Nem lehet kombinálni. Ha az ár is számít és nem gond ha használt akkor: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9591) Bubukain válasza bon (#9590) üzenetére


Bubukain
senior tag

ezt néztem én is, köszönöm
nem is tudtam hogy az U6-LR kültérre is jó, pedig van már egy itthon belőle :)

(#9592) MasterMark


MasterMark
titán

7.2-es kontrollerben a rolling updatet az AP-khez hova kavarták el?

Switch Tax

(#9593) tothbe


tothbe
addikt

Sokan használtok amúgy Protect-et is az itt lévők közül? Mik a tapasztalatok? Nekem most kerül fel az első két G4 Bullet és kíváncsi lennék, másoknál hogyan muzsikál a rendszer.

By(e) Tothbe

(#9594) rekop válasza tothbe (#9593) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én használok UDR+G3 flex-et két Reolink kamera+Syno Surveillance mellett. Meg vagyok elégedve vele, bár az UDR kicsit kevés a Network és Protect együttes futtatásához, néha belassul egy-egy felvétel visszajátszásánál, de egyébként használható. Nekem csak "motion-only" felvétel lehetőségem van(nem tettem plusz SD kártyát az UDR-be még) de nagyon jól működik, számomra sokkal egyszerűbb visszakeresni egy-egy eseményt, mint a Syno-n.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9595) tothbe válasza rekop (#9594) üzenetére


tothbe
addikt

köszi, ez hasznos input.

By(e) Tothbe

(#9596) bon válasza tothbe (#9593) üzenetére


bon
őstag

IIthon , clud key gen2 plus és 1db g3 flex, teljesen jó, évek óta megvan, teszi a dolgát. Egy cégnél 5db g3 bullet és egy Network video recorder (UNVR-EU) mert az előd támogatása megszűnt. 5 kamerából, kettőnek az éjjel látó része elszállt a többinek jó. Jó pár éve mennek.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9597) Bathalsar válasza tothbe (#9593) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam Cloud Key Gen 2 Plus van, 4 db G3 Flex és 1 db G3 Instant. A Flex-ek kültérben vannak, a rájuk való házban, nagyjából 1 éve. Minden jól és szuperül működik. (Kopp-kopp.) Ha kívánhatnék, akkor a G3 Instant-nak jobb two-way audio minőséget, a CKG2P-nek külső tárhely támogatást kérnék.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#9598) tothbe válasza bon (#9596) üzenetére


tothbe
addikt

Köszi neked és @Bathalzar-nak is. :R
Nekem G4 bullet-ek lesznek, viszont vettem hozzájuk ilyen kiegészítő infrát az elejére, hogy értelmezhetőbb éjszakai képet adjanak. Meg várhatóan a felvétellel sem lesz gond, mert egy UDM SE van, ami jelenleg még csak a network részt viszi.
Illetve tervezek később a tető alá (kétszintes ház) a bejárati részhez egy kamerát, de oda G4 Pro-ban gondolkodom egyelőre, mert az lényegesen jobb szinte mindenben és remélhetőleg a magasságból adódó távolságot is át tudja majd hidalni. Bár lehet, mire ehhez tényleg odajutok, már G6 lesz vagy bármi más. :D

By(e) Tothbe

(#9599) Bathalsar válasza tothbe (#9598) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én meg egy doorbell-ben gondolkodom, azt is be lehet terelni a többi kamera képe közé.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#9600) tothbe


tothbe
addikt

Még egy hülye kérdés. A Protect-s kamerákat nem használja valaki esetleg okos otthonba illesztve is? Pl Homekit ami engem érdekel. Látok Unifi Protect-hez Homebridge és Home assistant plugineket is, és próbálom eldönteni, melyikkel lehet jobb. Állítólag a HA stabilabb, viszont van benne késleltetés, a Homebridge nem késleltet, de többeknél is volt vele gond.
Tudom, ez nem teljesen Unifi már, de hátha van tapasztalat. Köszi előre is.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.