Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) #68270080 válasza Egon (#6999) üzenetére


#68270080
törölt tag

És itt mondtad ki a lényeget... :O

(#7002) vicze válasza user12 (#6997) üzenetére


vicze
félisten

UDM egy 100%-os home termék, máshova nem jó.

@Egon: Öregek túlárazottak, lassúak, buták mint a főd, csak ennyi. :)

@Sárosy Gyula: 2éve várom az UAP-SHD-re a WISP-et, várhatom még pár évig. Mai napig reklámozott feature.

(#7003) Egon válasza vicze (#7002) üzenetére


Egon
nagyúr

Némi ellentmondást érzek a korábban írottakkal:

A legolcsóbb USG majd dupla annyi mint egy megfelelő Edge, ez a fő probléma itt. Ha ok az ár, akkor nyugodtan mehetsz Unifi-al,

vs

Öregek túlárazottak, lassúak, buták mint a főd, csak ennyi.

Most akkor melyik? :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7004) user12 válasza vicze (#7002) üzenetére


user12
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy pontosan mi az oka az UDM-Pro-val kapcsolatos negatív tapasztalatoknak (pl a hardvernek köze van-e hozzá vagy nem vagy pusztán csak szoftvere). Ha pl az UDM-et nagyobb megelégedettséggel használják és elegendő a teljesítménye Egon-nak, akkor akár azt is választhatja.

Butának nem mondanám. Annyi konfigurálási lehetőséget tud, amennyit.
Ellenpéldának ott van pl a Fortigate aminek nem kevés pénz a kezdeti költsége se, plusz évente a licencdíja is egy kisebb vagyon. Sokkal több baj van vele, mint az unifi eszközökkel :(

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7005) vicze válasza Egon (#7003) üzenetére


vicze
félisten

A lényeg, hogy ha elég az USG akkor vegyed nyugodtan működni fog. Ettől az idézet másik oldala igaz marad.

@user12: De most nézd meg mi az UDM? Egy nagyon csili vili egybe router pont olyan mint mindegyik másik. Én kb. egy Amplifi terméknek tartom és nem UniFi-nak. Csak ráadásnak megkapod egy consumer termékkel általában nem járó karbantartási bugokat.
Gondolj bele, van egy módosítatlan upgradelhetetlen eszközöd, WiFi 5-tel 300$-ért, a Pro 380$.

A többire:
Mint írtam Ubiquiti továbbra is nagyon jó ár/érték és ez igaz marad.
Addig nincs bajod velük, amíg nem váltasz újabb gen2-es termékvonalra.

(#7006) Coyot


Coyot
őstag

ER4 az most ajánlott kategória? Kis irodába lenne 5-6 ember lógna rajta otthonról, digis 1000es netre. Nem látom, hogy lenne új verziója így gondolom ez még mindig rendben van, de egy kérdést megér :R

Má' nem

(#7007) Mr Bond 007 válasza Coyot (#7006) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Arra még az er3 is bőven elég (ipsec-en kb 200mbitet tud), ha csak nem akarsz gyors vpn-t. Vagy ha a szerveren/nason (nem tudom mire kapcsolódnak) tudsz vpn-t futtatni az még egyszerűbbé teszi. Ha mindenképpen a routeren futtatnád, akkor viszont tudni kéne a protokollt is, mert nagyon nem mind1.

[ Szerkesztve ]

(#7008) Coyot válasza Mr Bond 007 (#7007) üzenetére


Coyot
őstag

3-4 kliens l2tp ipsec en jonne be. Ahhoz kell a hw ha jol tudom. De ha 5-6 kliens lenne az sem okoz gondot neki?

gyors vpn kell adatbazis hegyeket hostol a helyi server es a gyorsasag az mindig jo.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#7009) Mr Bond 007 válasza Coyot (#7008) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha a routeren akarod a vpn szervert futtatni, akkor a legdrágábbat vedd ami belefér a költségvetésbe. (természetesen ezt úgy értem hogy a legjobb vpn teljesítményűt)
Ha 65k környéke a büdzsé, akkor az er4-et. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7010) Coyot válasza Mr Bond 007 (#7009) üzenetére


Coyot
őstag

Akkor jol gondoltam igazabol :)

koszi! Lesz er4. Meg valami switch hozza.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#7011) vicze


vicze
félisten

Ma meguntam a folyamatos szivást a U6-LR-rel (IoT eszközök folyamatos lecsatlakozása, borzasztó lefedettség), és visszaraktam az UAP-HD-t. Láss csodát minden egyből újra csatlakozott gond nélkül és problémák csettintésre megszűntek.

Még nem tudom mint kezdek U6-LR-rel még kébelezés hinyában megpróbálon az emeletre rakin meshbe, sajnos a kábelezés a lockdown miatt még csúszik a végtelenségig.

(#7012) szpeti40 válasza vicze (#7011) üzenetére


szpeti40
addikt

Gondolkoztam U6-Lite vásárlásán, vajon ott is fennáll ez a probléma? :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7013) julius75 válasza vicze (#7011) üzenetére


julius75
aktív tag

Ez érdekes, bízom benne, hogy egyedi eset lesz.
Van egy partnerünk ahol az ügyvezető amolyan tech-moly, mindenből csak a legújabb jöhet szóba, és január közepén kaptuk a feladatot, hogy ahol ő megfordul az iroda és termelés területen ott cseréljük a meglévő ac-lr pontokat u6-lr típusra (3db).
Szerencsére eddig minden rendben, panasz nem volt.
Max. 25-30 kliens lehet egyidőben csatlakozva, lehet emiatt... :F

[ Szerkesztve ]

(#7014) vicze válasza julius75 (#7013) üzenetére


vicze
félisten

300 kliens van a spec-ben. 15-20 van rajta, ennyit a cégben a Pro is bír röhögve. Hibajelenség hogy weboldalak nem töltődnek be, ugy hogy 100+ fel/le mérek az emeleten, földszinten minden ok többnyire ezzel. Másik hogy IoT fogja magát és ledobja és akár egy napig nem megy vissza, vagy az AP-t vagy az eszközt újra kell indítani, ritkán visszamegy magától. Az egyik legfurcsább, hogy egyik Shield bizonyos pozícióban annak ellenére, hogy kapcsolódva van nem tölt be semmit, 10centit arrébb mozgatva ok. Zavarjel nincs a környéken, családi ház viszonylag messze a többitől nem látok más AP-t többnyire.
Mind a kettő 4x4-es szinte azonos specifikációú eszközök minden SW legújabb, én nem tudok a különbségre és a hibákra magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#7015) JoceeHunt válasza rekop (#6964) üzenetére


JoceeHunt
őstag

1.8.6-al Recovery folyamat után életrekelt a rendszerem.
Kaptam egy infót a forgalmazótól mely szerint (egyenlőre tipp) az UDM-Pro akkor kerül ilyen állapotba ha a restart-kor (áramkimaradás vagy user általi) a merevlemez tele van vagy a memória fullon van használatban.
Most figyelni fogom. Jelenleg 44%-on pörög a memória, a merevlemez olyan 90%-os, erre irányulna is egy kérdésem, mert sehol nem találom:
Hol tudom törölni a meglévő rögzített motion videókat?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7016) Egon válasza vicze (#7014) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem nagyon gyanús, hogy kifogtál egy gyári hibás eszközt.
Garanciáztatás nem megoldható?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7017) vicze válasza Egon (#7016) üzenetére


vicze
félisten

ui.com-os így nyilván megoldható. (Bár Brexit miatt ez vicces, mert EU-ba kell küldeni.)
De mi az RMA alap? Még egy szer a hibák X távolságra az AP-tól állnak fenn, mozgatva az eszközt a hiba megszűnik. IoT estét most vegyük ki.

[ Szerkesztve ]

(#7018) #68270080 válasza JoceeHunt (#7015) üzenetére


#68270080
törölt tag

UniFi Protect --> Settings --> Time-Based Purge : ON --> Days Before Purging: na ide írd be, mennyi napot akarsz rögzíteni, hogy utána "tisztítson" a merevlemezen a rendszer. Ez az új béta felület, de a régin is valami hasonló van.

[ Szerkesztve ]

(#7019) JoceeHunt válasza #68270080 (#7018) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, ugyanezt látom, de nemigazán tudtam értelmezni :).
Akkor most lepucolom 1 napos beírással és holnap átállítom Motion-ra, mert eddig folyamatos rögzítésen volt. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7020) Egon válasza vicze (#7017) üzenetére


Egon
nagyúr

Simán beírnám hogy bizonytalan működés, a kliensek lecsatlakoznak, és az azonos környezetbe (router, switch, kábelek) behelyezett, előző generációs AP-vel minden jól működik.
Nem hiszem, hogy szénné tesztelnék a garanciális ügyintézésre visszaküldött AP-kat, jóval életszerűbb, hogy simán kapsz egy újat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7021) JoceeHunt válasza #68270080 (#7018) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Itt a merevlemezes bug lesz valóban.
Faszán beállítottam amit linkeltél, és rá 5 percre az UDM-Pro ismét elérhetetlen, de net van, eszközök elérhetőek, csak a masina nem, se hálózatban se online.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7022) julius75 válasza vicze (#7014) üzenetére


julius75
aktív tag

"én nem tudok a különbségre és a hibákra magyarázatot".........én se, és vitatni sem akarom.
Szimplán reménykedem, hogy mi nemfogunk visszajárni később sem, mint az egyszeri vadász a medvéhez......

(#7023) vicze válasza Egon (#7020) üzenetére


vicze
félisten

Hát nyitottam egyet, majd akkor lesz valami...

(#7024) #68270080 válasza JoceeHunt (#7021) üzenetére


#68270080
törölt tag

Upsz.
Próbáld meg azt, hogy kikapcsolod a kütyüt, kiveszed a merevlemezt, leformázod, majd visszateszed, és bekapcsolod a készüléket.
Nekem a legelején csinált ilyet, mikor HDD-ről SSD-re váltottam. Az SSD-n volt valamennyi szemét, de azt hittem, hogy majd az UDMP úgyis leszedi. Akkor még 1.7.valamennyi volt a FW verzió. Most az 1.9.0-val nyomulok, egyelőre jól megy, de a régi kezelőfelületet használom a 6.1.65.0 béta Network Controllernek, illetve az 1.18.0-beta.1 UniFi Protectre frissítettem, ami most még hiba nélkül ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#7025) JoceeHunt válasza #68270080 (#7024) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az lesz, vagy megy bele egy nagyobb másféle merevlemez mert 1TB van benne.
Még jó hogy újra visszapakoltam a rack szekrény mellé a polcokat, cuccokat, meg az oldalborítást. Megint bonthatok el mindent. A Recovery miatt a tápkábel kihúzását is írják.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7026) rekop válasza #68270080 (#7024) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az 1.9.0-val elvileg kapott “night mode”-ot az LCM. Nem tudom működik-e rendesen, de sokan hiányolták többek között itt is, nekem nincs lehetőségem megnézni.

(#7027) #68270080 válasza rekop (#7026) üzenetére


#68270080
törölt tag

Köszönöm, a jelzést. Kerestem, de nem találom. Gondolom a Network Controller részben kellene lennie, de se ott, se az Unifi OS részben nem találtam. Vagy csak a nagyobb dioptriás szemüvegem kellene feltennem...

(#7028) rekop válasza #68270080 (#7027) üzenetére


rekop
Topikgazda

A community-n olvastam róla, az 1.9.0 release alatti kommenteknél ha jól emlékszem. Esetleg a "new settings"-ben valahol? Ha mégsem, akkor elnézést, azért is írtam hogy elvileg, mert nem tudom megerősíteni UDM Pro hiányában.

(#7029) rekop


rekop
Topikgazda

UniFi Network Controller 6.1.65
* This release is an Release Candidate

@Sárosy Gyula
Utánanéztem, a Network Controller 6.1.56(beta)-tól került bele:
-Add night mode in device property panel for devices with screen/LCM

Az 1.9.0-ás fw már az official Network Controllert 6.1.61-t tartalmazza, abban már benne kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#7030) user12 válasza rekop (#7029) üzenetére


user12
őstag

Ez csak az UDM-re vonatkozik?
Lehet tudni/sejteni, hogy a cloud key-ek mikor frissülnek majd?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7031) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok! Az miért van, hogy az UDM (sima hengeres van nekem) nem dobja fel az új firmware-t ha ráfrissítgetek? 1.8.6 van fent jelenleg.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7032) #68270080 válasza rekop (#7029) üzenetére


#68270080
törölt tag

Ezer hála rekop! :R

Ott rontottam el, hogy a régi grafikus felületet használom, és ez a beállítási lehetőség csak az újban van benne. Amúgy így néz ki:

(#7033) Drag77 válasza galaktikus (#7031) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia, nem egyszere jelenik meg én is ssh-t használva tettem fel.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7034) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Végül az udm pro mennyire ajánlott egy usg pro-hoz képest?
Sokkal gagyibb? (ahogy olvasom általában nincs agyon dicsérve az udm)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7035) Egon válasza ArthurShelby (#7034) üzenetére


Egon
nagyúr

USG vonal elég régi, vélhetőleg hamarosan vége lesz a támogatásának, én már nem merek abba beleruházni.
Mintha láttam volna valahol a gyártó oldalán, hogy jön az USG-Pro utódja, de 500 dolcsis árat írtak rá, így az azért elég húzós (ugyanakkor lehet hogy ez egyben pozícionálja is a két eszközt egymáshoz képest, ami sokatmondó...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7036) Richard válasza galaktikus (#7031) üzenetére


Richard
őstag

Nekem az UDM Pro 1.9.0.3413 verzión van. Teljesen magától frissült.

(#7037) ArthurShelby válasza Egon (#7035) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De gateway (router) szempontból van benne különbség tudásban, vagy erőben (gigabites nethez)?
Ha jól emlékszem az udm pro fw-re még elég bug-os

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7038) #68270080 válasza #68270080 (#7032) üzenetére


#68270080
törölt tag

Hát erre mit mondjak... Bizony hiába a több képernyős szinkron, külön-külön kell beállítani a kijelzőket:

[ Szerkesztve ]

(#7039) vicze válasza ArthurShelby (#7034) üzenetére


vicze
félisten

Azt hiszem, hogy ez jól vizualizálja, hogy mennyire borzasztó gyengék a régi Gatewayek és miért mondom, hogy értelmetlenek. (Mint USG user.)

(#7040) dkess válasza ArthurShelby (#7037) üzenetére


dkess
őstag

Nagy vonalakban így néz ki az összehasonlítás:

UDM-Pro ($379)

- SOC: Quad ARM Cortex-A57 Core at 1.7 GHz
- Memória: 4 GB DDR4
- 1 db SFP+ WAN és 1 db SFP+ LAN,
- 1 db gigabit RJ45 WAN és 8 db gigabit RJ45 LAN,
- UniFi OS (Network/Protect/Access/Talk Controller)
- 1 db HDD hely

UXG-Pro ($499 ?)

- SOC: ugyanaz, mint az UDM-Pro -ban
- Memória: feleannyi, mint az UDM-Pro -ban (2 GB DDR4)
- 1 db SFP+ WAN és 1 db SFP+ LAN,
- 1 db gigabit RJ45 WAN és 1 db gigabit RJ45 LAN,
- nincs kontroller és nincs HDD hely.

Azaz az UXG-Pro -nak két "selling point" -ja lesz:

- 'Single point of failure' -ben jobban áll. Azaz külön egység a router, külön a CKGen2 és külön a 4 HDD -s NVR (ha kell) ...
- előbbiből következik, hogy ahol már van CKGen2 illetve 4 HDD -s NVR ott könnyebb beilleszteni ...

Magánvélemény, hogy nem véletlenül terveztek az UDM-Pro -ba csak egy HDD helyet (holott hely lenne 2 HDD -nek), mert 2 HDD -vel (és RAID1 támogatással) eléggé kannibalizálni tudta volna az NVR -t és kis mértékben talán az UXG-Pro -t is majd ...

Az UDM-Pro fw -éből egy év alatt elég jól kikapálták a bug -okat aránylag. Illetve nincs okunk feltételezni, hogy az UXG-Pro kevésbé lesz "bétásabb" amikor kijön ... :)

[ Szerkesztve ]

(#7041) szpeti40


szpeti40
addikt

Új házba kell a hálózatot kitalálnom hogy mi legyen, valami edgerouterre, unifi poe switchre és 2-3 db ap-ra gondoltam.
A unifi design oldalán mennyire lehet hinni a wifi lefedettségnek?
Tudom nem ilyen egyszerű a helyzet, de aki tervezett már vele, a valóságban is hasonló volt a helyzet?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7042) Egon válasza dkess (#7040) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk ez azért elég érdekes: szűkebb funkcionalitással, fele memóriával, drágább ár...
Lehet hogy a kontroller és az NVR funkciók elvisznek valamennyit a SOC teljesítményéből, és így az UXG-Pro az ugyanolyan SOC ellenére erősebb/gyorsabb lesz routerként.
Mindenesetre otthonra aligha lesz értelme megvenni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7043) #68270080 válasza dkess (#7040) üzenetére


#68270080
törölt tag

Én, az ügyeletes "Uni-Fikázó" feliratkoztam a hírlevelükre, ami naponta akár többször is jelzi, hogy béta, vagy végleges verzió érkezett valamiből. Úgy látom kezdik összekapni magukat odaát, és haladnak szépen a fejlesztésekkel/javításokkal, mint még a járvány előtt tették. Lehet rájöttek, hogy HomeOfficeban is lehet FW-t javítani?
Mindegy: a lényeg, hogy tényleg érezhető, hogy munkálkodni kezdtek, aminek őszintén örülök.

Külön kiemelném az UDMPro FW-t, mert az az egyik vesszőparipám, és azt kell mondjam, hogy leszámítva az új kezelőfelületet (ízlésék és pofonok...) egészen rendben van.
Szoftveresen pedig a Network Controller és az UniFi Protect is haladni kezdett előre.

Azt viszont még mindig egy piszok nagy szívásnak tartom, hogy a Door Acces projectet ők másképpen képzelik el... de ezt majd bővebben kifejtem máskor és máshol.

(#7044) vicze válasza dkess (#7040) üzenetére


vicze
félisten

Ja hát az UDM "Pro" legjobb tudomásom szerint továbbra is single site és nem multi, így otthonra biztos jó.
UXG 8x routing teljesítmény, 3,5x IDS teljesitmény, 1,5x VPN teljesítmény, akkor mégis hogy ugyan az a HW? Az hogy UXG 10Gbit lemaradt.
Mivel nem fut rajta 5db kontroller(LED-et lehagytad, modjuk a Talk bera és az us marad már örökre) így RAM se nagyon kell.

(#7045) user12 válasza szpeti40 (#7041) üzenetére


user12
őstag

Csak tájékoztató jellegű.
Én megcsináltam az otthoni sémát, nekem kb 25%-kal fölé lőtt a tényleges értékeknek.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7046) szpeti40 válasza user12 (#7045) üzenetére


szpeti40
addikt

Szuper köszi :R
Akkor lehet 2db U6-LR helyett 3db U6-lite-ot rakok.
(Most nézem, hogy AC-Lite-ből meg 4db kéne :Y )

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7047) user12 válasza szpeti40 (#7046) üzenetére


user12
őstag

Mekkora házat akarsz lefedni? Egy szint, két szint? Ha új ház, gondolom tégla vagy könnyűszerkezetes.
A két ap legfőbb különbsége a MIMO, a Lite 2x2-es, a LR 4x4-es és a LR-nek lényegesen jobb a nyeresége is

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7048) szpeti40 válasza user12 (#7047) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy szintes ~220m² garázzsal együtt, téglából.
Ez 2db U6-LR-el:

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7049) Bathalsar válasza #68270080 (#7043) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Hol és hogyan iratkoztál fel? Én is fenn vagyok, de csak néha, pár hetente küldenek valamit, az is promóció.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#7050) user12 válasza szpeti40 (#7048) üzenetére


user12
őstag

Szerintem ahol világoskék, ott olyan -80 körül lenne már.
Én így csinálnám: (a piros kockák az antennák helye)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.