Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) rekop


rekop
Topikgazda

UDM/UDM-Pro update:
UniFi OS - Dream Machines 2.4.23

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10002) BrownB válasza rekop (#10001) üzenetére


BrownB
tag

20 perc alatt megvolt a frissítés. Jöhet a 2.5 és a 3.X ;]

(#10003) bon


bon
őstag

Ha egy cloud key 2 beállításait lementem, majd kikapcsolom és beindítok egy cloud key 2 plus-t és arra visszaállítva a mentés működni fog a hálózat? A cloud key IP címe más lesz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10004) MasterMark válasza bon (#10003) üzenetére


MasterMark
titán

Ha más lesz az IP, akkor set-inform-mal az AP-kat lehet rá kell állítani, hacsak nem DNS nevet használsz.

Switch Tax

(#10005) Varszegig válasza kis.zsolt (#10000) üzenetére


Varszegig
veterán

Revoluttal tényleg sokat lehet fogni. Mi már szétoptimalizáltuk a dolgokat, a cégnek wise számla van, ott akkor veszünk ft-ot, ha épp 410 felett van (mostanában ez nem volt nehéz), magánban meg revolut, ott meg akkor veszek eur-t ha 400 alatt, így ha kell valamit venni, akkor mindig van eur olcsóból. Jól esik, amikor 420-as árfolyamnál veszek valamit euroért, és tudom, hogy azt még 390-ért vettem :) Bár mostanában ilyen már csak az álomban van.

(#10006) Friczy


Friczy
senior tag

Sürgős segítségre lenne szükségem. Edgerouter5 POE eszközöm úgy néz ki, teljesen megnyekkent. Ha bekapcsolom, a console csatlakozó zöld lepje ég, semmi más nem történik. Reset látszólag nem hatja meg. Lehet a belső USB drive haldokolt meg? Ha igen, akkor hol találok hozzá letölthető image-et, és hogyan kell feltenni rá? Egyszerűen dd-vel Linux alól, vagy partíció is kell?

(#10007) bon válasza Friczy (#10006) üzenetére


bon
őstag

Nálam ez a táp hibát jelzi, venni kell másik tápot és menni fog a cucc újra. Már kettőt használtam el az évek során. Táp csere meg szerencsére nem nagy összeg.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10008) Friczy válasza bon (#10007) üzenetére


Friczy
senior tag

addig eljutottam, hogy szétszedtem, az USB rendben van, mert Linux alatt be tudtam olvasni a tartalmát (gyorsan le is mentettem). Megnézem a tápot (POE futott rajta, tehát lehet, hogy nem bírta). Nem tudod, mekkora táp kell neki?

(#10009) Friczy válasza Friczy (#10008) üzenetére


Friczy
senior tag

A dokisban meg is találtam, esetleg ha van ötleted, hogy hol lehet ilyet kapni, jü lenne.

(#10010) bon válasza Friczy (#10009) üzenetére


bon
őstag

Nekem még a kisebb változata van (ERLite-3), de innét vettem a tápot:

[link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10011) rekop válasza Friczy (#10009) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ennek jónak kell lennie.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10012) Friczy válasza rekop (#10011) üzenetére


Friczy
senior tag

Köszönöm, ezt rendeltem meg pár perce. Remélem, beválik.

(#10013) kis.zsolt válasza Varszegig (#10005) üzenetére


kis.zsolt
tag

Na igen, a jó pap is holtig tanul, amit írtál észben tartom :)
...közben megjöttek tegnap reggel a cuccok, és estére be is üzemeltem mindent a Kedves Megrendelőnek. Pöccre indult minden. Imádom az UniFit :)

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10014) XENISETE


XENISETE
kezdő

Egy kis segítségre lenne szükségem, van egy unifi AP, ami egy Unifi switch portra van kötve, a probléma az hogy időnként megjelennek ismeretlen mac címek, pár percig van fent, forgalmat nem generál, vagy legalábbis 0 mutat a rendszer. Amikor megnézem az előzményeket, ott azt írja hogy nem az AP-ra csatlakoztak, hanem arra a switch portra amire az AP van kötve. Lehet valamit rosszul állítottam be az AP-én? Vagy ez valami anomália? Találkozott már valaki ilyennel?

(#10015) Protezis válasza XENISETE (#10014) üzenetére


Protezis
őstag

A kérdés első felére reagálva: én Apple iWatch-csal meg iPhone-nál találkoztam ezzel, azoknál van "Privát Wi-Fi-cím" kapcsoló. Ha kikapcsolod, akkor már normálisan látszik az eszköz.

(#10016) XENISETE válasza Protezis (#10015) üzenetére


XENISETE
kezdő

Értem mire gondolsz, de nem erről van szó. Ez valami más, már csak azért is mert nem az AP-ra csatlakoznak ezek az ismeretlen eszközök, hanem arra a switch portra, amire kötve van az AP.

(#10017) bon


bon
őstag

Első generációs cloud key controlerre nem indul el, újraindítás nem segít. Magát az eszközt elérem weben felületen és SSH-n keresztül is, mit tudnék vele csinálni, hogy beinduljon és tudjak a rádugott switchen állítani egyet és készítsek egy új mentés is. Éppen cserélném Gen2-es cloud key re.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10018) bon válasza bon (#10017) üzenetére


bon
őstag

Na már haladás, mert belépve HTTP Status 404 – Not Found-ot ír a controlerre kattintva. Ha jól értem a Mongo adatbázison kéne valami purge-t futtatni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10019) Friczy válasza Friczy (#10012) üzenetére


Friczy
senior tag

Úgy néz ki, nem tápegység, valami más gond. Az újjal se megy :( Előástam régi serial kábelt, arra sem moccan meg.

(#10020) Friczy


Friczy
senior tag

Adott egy USW8-60W switch, és egy Nanostation Loco AC. A specifikáció szerint a Nanostation a 802.3af Alternative A (Pairs 1, 2+; 3, 6 Return) és a 24V Passive PoE (Pairs 4, 5+; 7, 8 Return) módokat ismeri. A switch szintén tudja a 802.3af POE-t, mégse indul el a Nanostation, ha rákötöm (5-ös port). Jelenleg egy Unifi AP LR van a switches, ami kevesebb, mint 4W-ot fogyaszt. Kéne ennek rendesen működni? Merre érdemes keresni a hibát?
(eddig az edgerouter hajtotta meg probléma nélkül, csak az elhalálozott, és nem szeretnék tápfeladót használni, ha nem muszáj)

(#10021) rekop válasza Friczy (#10020) üzenetére


rekop
Topikgazda

A NS-Loco5AC csak passzív PoE-vel működik. A NS-5AC tudja az 802.3af/A és 24V passzív PoE-t a datasheet szerint. Így nem fog működni a Loco azzal a switch-el.

#10019
Ezt a leírást nézted már? Ha a serial kábellel nincs semmi eredmény, akkor vagy nem jó hozzá a kábel, vagy meghalt teljesen a board. Egy esetleges USB hiba esetén is kellene valamit látnod serial-al, mert a bootloader nem az USB-n van.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10022) Protezis


Protezis
őstag

EdgeRouterekhez jött frissítés.

(#10023) Friczy válasza rekop (#10021) üzenetére


Friczy
senior tag

Köszönöm a választ. Igen, jobban megnézve a datasheetet, valóban csak a nagyobbik tudja a 802.3af-et. Nem nagy öröm, de ez van.
A kábelt régen használtam, de korábban más eszköznél működött, egy usb-serial és egy 'gyári' cisco kábel összedugva. És persze meg se moccan vele.

(#10024) devil-k


devil-k
nagyúr

Ma érkezik a 2 db U6 Mesh. Kiváncsi vagyok, hogy fog megbirkózni a 3 szinttel, szükséges-e még egy. Egyébként már régen meg kellett volna vennem, mert a gyönyörű inflációnak, meg mindennek köszönhetően kb. 50.000 Ft-ot buktam…

- mozi bolondéria -

(#10025) Bubukain


Bubukain
senior tag

van egy eszközöm ami tulajdonképpen a legközelebb van az AP-hoz, mégis nála a leggyengébb a wifi experience érték. Minden más eszközöm 95-100 közötti értéken van.
Van valami ötletetek mitől lehet ez? Érdemes ezzel foglalkozni? (bár engem idegesít :) )

(#10026) bon válasza Protezis (#10022) üzenetére


bon
őstag

Köszi frissítettem is a routereket.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10027) code1005 válasza Bubukain (#10025) üzenetére


code1005
senior tag

Erre a megoldásra kíváncsi leszek én is. Nekem is van ilyen eszközöm néhány, hogy 2 méterről rálát az AP-ra.

plata o plomo

(#10028) MasterMark válasza code1005 (#10027) üzenetére


MasterMark
titán

Erre nincs és nem is kell megoldás.

A wifi experience az nem jelminőséget vagy erősséget mutat. Ez egy kombinált mérőszáma annak hogy milyen lehet a wifi "élmény".

Ilyen régi n-es 2,4 ghz-es 1x1 wifinél ez ennyi lesz és kész.

Bubukain: Látszik nálad is a képen, hogy jó a kapcsolat, erős a jel, viszont csak wifi 4, és csak 72 mbps, ezért alacsonyabb a wifi experience.

Illetve ha sűrűn le-föl csatlakozik egy eszköz az is rontja a wifi experience százalékot.

Nemigazán kell vele foglalkozni.

Switch Tax

(#10029) Bubukain válasza MasterMark (#10028) üzenetére


Bubukain
senior tag

Köszönöm a választ.
két ilyen eszközöm van és mindkettő modern, az egyik egy air fryer a másik egy Philips légtisztító, és folyamatosan a hálózaton vannak.
Azért furcsa ez nekem mert kint a kertben van egy shelly1 kapunyitó, szintén wifi 4 de csak 39 mbps és -70 dbm a jel, ennek ellenére folyamatosan 100% a wifi experience.
Összesen 5 db 2.4 Ghz-re csatlakozó eszközöm van, de csak a két legerősebb jellel rendelkező produkálja ezt. Próbáltam csökkenteni a transmit power-t az AP-n, gondoltam hátha túl erős a jel nekik, de nem változott tőle semmi.

(#10030) MasterMark válasza Bubukain (#10029) üzenetére


MasterMark
titán

Nem túl erős, nincs gond semmivel.

Nézi a forgalmat is, és abból is tippel hogy mi lehet. Ha ilyen okos cucc akkor nem a szokásos forgalmat generálja mint mondjuk egy telefon, így nem biztos hogy jól tippeli a wifi experience százalékot.
De mondom felesleges ezzel foglalkozni. Nem jelent hibát, esetleg akkor ha 0%-ot ír.

Ez egy nagyon sok összetevős tippelt jelzőszám, még az ubiquiti oldalán se találni meg, hogy pontosan ezt miből számolja ki.

Switch Tax

(#10031) Bubukain


Bubukain
senior tag

Találtam egy ilyen oldalt, hátha jól jön valakinek.
[Optimising UniFi Performance]

(#10032) devil-k válasza Bubukain (#10031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem nagyon jól jön. Köszönöm szépen! :R

- mozi bolondéria -

(#10033) BossBoss válasza devil-k (#10032) üzenetére


BossBoss
őstag

Végre sikerült beköltözni.

Jelentem minden rendelt eszköz megfelelően működik:

- UDM SE
- U6 Pro
- Acces Starter Kit(ettől tartottam, de nagyon király, már csak iphone nfc engedély kellene a teljes boldogsághoz)
- G5 dome, G3 instant(érkezik még 2 db G5 dome)

Szóval boldogság! :B

(#10034) szpeti40 válasza Bubukain (#10031) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezeket végigkattintgatva ami a cikkben van, valamint az ER-X és az U6-Lite-ok lefrissítve, érezhető lett a sebesség növekedés :R

AP-val egy szobában, Galaxy S10

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10035) Multibit válasza szpeti40 (#10034) üzenetére


Multibit
veterán

Elolvastam én is azt a tutorialt. Nem vagyok biztos benne, hogy ideális(t közelítő) seamless roaminghoz a transmit power High beállítást kéne alkalmazni.

(#10036) MasterMark válasza Multibit (#10035) üzenetére


MasterMark
titán

Az környezetfüggő, de valóban általában nem az szokott a jó lenni.

Switch Tax

(#10037) Bathalsar válasza Multibit (#10035) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Inkább Auto beállítás?

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#10038) Multibit válasza Bathalsar (#10037) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább kísérletezés.

(#10039) szpeti40 válasza Multibit (#10035) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem mindent állítgattam át.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10040) devil-k


devil-k
nagyúr

Hogyan tudom egy mesh rendszer kapcsán a legoptimálisabban beállítani azt, hogy minél gyorsabban váltson át az egyik meshről a másikra, ha pl. a mobillal jövök megyek a házban?

- mozi bolondéria -

(#10041) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok! Arról hol találok hiteles információkat, hogy mely routerek képesek ténylegesen kihajtani a gigabitet PPPoE esetén? Mikrotik oldalán vannak mérési adatok, de Ubiquiti oldalán hirtelen nem látok ilyet.

Esetleg mit ajánlanátok, ha már itt tartunk? :)

EdgeRouter + 1 VAGY 2 db. wifi AP felállásban gondolkodom.

Elvárásaim:

* Legalább 4 szabad LAN port (1-2 WiFi AP, nyomtató, PC) + 1 WAN
* Gigabit sebesség kábelen úgy, hogy a PPP kapcsolatot az EdgeRouter végezteti
* Ha tudna QoS-t (szintén gigabit mellett), akkor annak örülnék.
* WiFi AP feleljen meg a WiFi-6 szabványnak

Mindezt lehetőleg 100e Ft. alatti összegből.

Elsősorban 1 darab WiFi AP-ben gondolkodom, de ha ennyiből kijönne 2 darab is, anélkül, hogy az EdgeRouter terén kompromisszumokba kellene bocsátkozni, akkor két darab AP lesz a lakásban. Egyébként az EdgeRouter típusa lenne a fontosabb, az legyen jó, mögötte már bármikor tudok AP-t fejleszteni...

(#10042) MasterMark válasza thomasrc (#10041) üzenetére


MasterMark
titán

A mikrotikkal szemben az ubiquiti-nél van hardveres gyorsítás, szóval az összes router tudja a sebességet ha be van kapcsolva a gyorsítás.

A QoS pl. olyan amihez ki kell kapcsolni a hardveres gyorsítást, de gigabites netnél nincs is értelme a QoS-nek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10043) thomasrc válasza MasterMark (#10042) üzenetére


thomasrc
tag

Ezek szerint elég lenne nekem a legolcsóbb EdgeRouter X is, vinni fogja PPP-n a gigabitet? Azért kérdezem, mert a gyártói fórumon azt olvasom, hogy PPP-n nem éri el a gigabitet egyeseknél, de hivatkoznak egy offload-al kapcsolat bugra, hogy talán amiatt. Nem tudom, javították ezt azóta vagy tudtok ilyenről?

Más: Egyébként hogy van ez, hogy az összes EdgeRouter, az X kivételével ki van fogyva készletből? Már nem árulják ezt a szériát vagy időszakonként dobják csak piacra limitált mennyiségben?

(#10044) bon válasza thomasrc (#10043) üzenetére


bon
őstag

Nem csak edgerouterből, sok egyéb másból is hiány van. 100-ból a router és a ket ap nem fog kijönni, talán egy AP igen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10045) rekop válasza thomasrc (#10043) üzenetére


rekop
Topikgazda

Gyakorlatilag az egész Edgerouter termékcsalád "Vintage Products"-nak tekinthető. Ez annyit tesz, hogy nincsenek már gyártásban, és nincsen aktív fejlesztés hozzájuk. Viszont kritikus hibajavításokat és biztonsági frissítéseket még kap(hat)nak. Én nem igazán javasolnám már a vásárlásukat. A megadott keret sajnos kevés lesz egy UniFi rendszerre, ezért én más gyártóknál nézelődnék. Például Tp-link Omada, vagy az általad is említett Mikrotik.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10046) thomasrc válasza rekop (#10045) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi, eddig nem jutottam el, de nagyon hasznos volt tudni ezt. Ahogy nézem ebből így tényleg nem lesz Ubiquiti.

(#10047) Multibit válasza thomasrc (#10046) üzenetére


Multibit
veterán

Ha tetszik az EdgeRouter vonal, érdemes nézelődnöd a HA-n. Szokott ott lenni (most is van).

(#10048) Bubukain válasza thomasrc (#10046) üzenetére


Bubukain
senior tag

vegyél egy Mikrotik hAP ac2 routert, az viszi a gigabitet, és nézz hozzá két unifi U6 lite AP-t
így kb 120-ból megoldható amit szeretnél.

(#10049) rekop válasza thomasrc (#10046) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha használt eszközök is szóba jöhetnek, akkor ~15k környékén itt a HA-n is elő szokott fordulni ER-X és AC-Lite. Kezdésnek, ismerkedni a rendszerrel még megérheti. Nem nagy befektetés, és ha mégsem válik be, könnyen eladható. Az ER X-ben van egy vlan képes switch, debian alapú OS, wireguard is felrakható utólag. Az AC-Lite is használható még bőven, WPA3 támogatás van, sebességben 500Mbps fölött teljesít, elég részletesen konfigurálható, viszont ehhez telepíteni kell egy kontroller szoftvert is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10050) thomasrc


thomasrc
tag

Köszönöm, nézelődök még. :)

Az mi alapján dől el, hogy Mikrotik képes-e vezérelni adott Ubiquiti AP-t?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.