Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) MasterMark válasza _Dumber_ (#10850) üzenetére


MasterMark
titán

Mire?

Switch Tax

(#10852) _Dumber_ válasza MasterMark (#10851) üzenetére


_Dumber_
őstag

TP-link Omada

[ Szerkesztve ]

(#10853) gyuszos válasza _Dumber_ (#10852) üzenetére


gyuszos
tag

Pontosan ugyan ezt tervezzük a jövőbeni telepítéseinknél.
Mi lesz udm-pro helyett?
(már amennyiben volt neked)

(#10854) _Dumber_ válasza gyuszos (#10853) üzenetére


_Dumber_
őstag

ööö.. nem volt. :)

ER-X volt, de rendetlenkedett. Random eszközökön (jellemzően a család egyáb tagjainak a mobilján) , random időben eldobálta az IP címet. Az eszköznek volt wifi kapcsolata, de IP nem volt.(ahogy én láttam) Semmit nem lehetett pingelni róla, valamint nem volt intenetelérése. Mindezt úgy, hogy eleinte minden MAC-hez statikus IP tartozott.
Újraindítás 1-2 napra megoldotta a problémát, de aztán egy másik családtag jött hasonló panasszal.
Meguntam a folyamatos panaszkodást, és elkezdtem a DreamRoute fele kacsingatni, valamint kellett még egy AP a kertbe. (outdoor)

DR nem lett szimpi a venti probléma miatt.
TP-link eszközök (ER-602, EAP-225-outdoor, és 2db EAP-615) annyiért kijöttek mint a DR lett volna..
A 2db U6- LITE eladó, mert teljesen hibátlan. Van még egy FlexMini is, de azt inkább megtartom, mert amennyiért elmenne azért nekem is megéri. (Hátha jó lesz még valamire :) )

A UniFi továbbra is tetszik, de nekem most drága. A Omada kevesebb szolgáltatást tud (ahogy látom), de nekem teljesen elég.

[ Szerkesztve ]

(#10855) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#10854) üzenetére


_Dumber_
őstag

Annyi még, hogy 2 hétre lecseréltem a ER-X-et egy TPlink-941-re (ösrégi, de stabil eszköz).
Családtagokat nem is láttam 2 hétig. A problémák megszűntek.

Előző hsz:
Jav:A TP-Link ER-605 V2 természetesen. nem 602

[ Szerkesztve ]

(#10856) gyuszos válasza _Dumber_ (#10854) üzenetére


gyuszos
tag

Értem, köszönöm a választ.
Nekünk inkább ár és elérhetőség gondjaink vannak, illetve szintén elég lenne amit a TP-Link - Omada nyújt.
Valamint a legtöbb ügyfél második kérdése az ár után a garancia....

(#10857) sutszi


sutszi
veterán

Jenleg van egy UAP-AC-LR amit egy US-8-60W-ből hajtok meg. Kb 5 éve használom ezt a setupot, többnyire megelégedéssel. Most elgondolkodtam, hogy esetleg jó lenne Wifi6-ra váltani. U6-LR-t néztem, ami nem olcsó, de hosszú távon nézve, megéri. Viszont úgy látom, hogy a switch-től is búcsúznom kell, mert nem tudja rendesen etetni...
De ami még szomorúbb, hogy USW-Lite-8-POE lenne a következő minimum, de az előző generációhoz képest nem igazán látok érdemi előrelépés ami miatt megérné a váltást. :F
Tényleg ennyire enyhelyben toporgás van?
(bónusz...ez a fémről műanyagra váltás és a design is inkább a gagyi felé mutat jobban.)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10858) Multibit válasza sutszi (#10857) üzenetére


Multibit
veterán

ez a fémről műanyagra váltás
Sajnos más területen, más eszközöknél is jellemző. Megy a fillérb…ás ezerrel :(((

(#10859) DJ. Ru$y válasza sutszi (#10857) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tartsd meg a switchet és vegyél mellé egy AT-s PoE adaptert, vagy, ha nincs szükség a switchre, mert csak az AP miatt kellett PoE, akkor add el a switchet (esetleg cseréld le egy Flex Minire) és úgy tápláld meg AT-s feladóval az AP-t.

Jó választás amúgy az LR, elég sok helyen használjuk mi is, nincs vele probléma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10860) sutszi válasza DJ. Ru$y (#10859) üzenetére


sutszi
veterán

Kell a switch is, meg a POE képesség is hogy simán 1 kábelről tudja etetni. Az adapter lehet egy kompromisszumos megoldás valóban.
Innen továbblépni csak a teljes mindkét eszköz cseréjével lehet... Hát nem tudom. Azért ezen gondolkodom majd egy kicsit. Nem sürgős, csak belekarcoltam a témába.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10861) DJ. Ru$y válasza sutszi (#10860) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ismerem a pontos hálózatodat, de azt tudom még esetleg elképzelni, hogy egy sima Flex switch (nem mini) és az elé teszel egy bika tápfeladót, ami megtáplálja a Flexet + a rá kötött AP-(ka)t, kamerá(ka)t stb.

A 60W-os PoE switchet meg el tudod adni széljárástól függően 15-20e Ft-tól a csillagos égig kb... :O

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10862) rekop válasza sutszi (#10860) üzenetére


rekop
Topikgazda

Vagy veszel egy U6 Pro-t, és megtartod a régi switch-et.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10863) sutszi


sutszi
veterán

DJ. Ru$y: Switch-en lógnak dolgok, meg új mini switch-et nem szeretnék. Ha nagyon nem lenne más, akkor inkább egy új nagyobb switch felé mennék... De a flex sem rossz ötlet amúgy.

rekop : Hm... ez validnak tűnik. Valamiért elkerülte a figyelmem. Azt néztem, hogy legyen Wifi 6, meg 4x4 MIMO. Igaz ez 2,4Ghz-nél csak 2x2. A mostani lr 3x3. Nem tudom ez számít-e érdemben... Én azért szoktam használni a 2,4-et is...
Esetleg még az lehet, hogy megtartom az AC-t is az új mellé.

Köszi, mindkettőtöknek. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10864) Bubukain


Bubukain
senior tag

VPN-el kapcsolatos kérdésem lenne
otthoni UDM pro, wireguard és a céges gép a három résztvevő.
kapcsolat létrejön, eddig ok
ha a céges gépem mobilnetre csatlakozik akkor simán elérem az otthoni belső hálózatot a 192.168.1.1 - 254 tartományban, a gond akkor kezdődik amikor a céges gép a benti wifire csatlakozik, mivel ugyanaz az IP tartomány a munkahelyemen is.
Ilyenkor csak az UDM pro-t érem el a 192.168.3.1 címen és semmi egyebet.
Gondolom valami tűzfal szabály kellene vagy nem tudom.
Tud valaki valami leírást vagy iránymutatást adni, hogy mi a teendő ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#10865) MasterMark válasza Bubukain (#10864) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez nincs az a tűzfalszabály ami megoldaná.

Az kell hogy különbözőek legyenek a hálózatok. Esetleg routolással lehetne trükközni, de az nem szép megoldás, és nem is biztos.

Otthon olyan hálózatod legyen ami nem gyakori. Ne ....1.1 meg ....0.1 ami kb mindenhol van, különben nem lesz jó a vpn-ed.

Switch Tax

(#10866) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

oly kerdesem lenne minden uj magyarorszagi hivatalos forrasbol vasarolt Ubiquiti termekre vonatkozik-e gyartoi garancia (ami az RMA-n keresztul intezheto), es ha igen milyen idotartammal?

elore is koszonom!
:R

markbellus.hu 

(#10867) Bubukain válasza MasterMark (#10865) üzenetére


Bubukain
senior tag

értem, köszönöm
és az megoldás lehet, hogy otthon csinálok szeparált belső VPN hálózatot pl 192.168.20.1 címtől és oda rakom azokat az eszközöket amiket kintről is el kéne hogy érjek? Vagy ez hülyeség?

(#10868) Bubukain válasza TBMC (#10866) üzenetére


Bubukain
senior tag

én úgy gondolom, hogy 2 éven belül igen.
múltkor olvasgattam pont a garis feltételeket, és a hivatalos forgalmazóktól (amiket fel is sorolnak a weboldalukon) vásárolt eszközöket közvetlenül hozzájuk is lehet küldeni RMA-n keresztül. De azért valaki erősítse még meg, annyira nem 100-as az angolom.

(#10869) MasterMark válasza Bubukain (#10867) üzenetére


MasterMark
titán

Ez működhet, de egyrészt ne 20 legyen mert másnak is eszébe juthat, meg minden más kerek szám is. Meg binárisan kerek is.

Switch Tax

(#10870) Bubukain válasza MasterMark (#10869) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm, akkor ezt este kipróbálom

(#10871) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Több okból kifolyólag is kéne site-to-site vpn-t , illetve egy sima vpn szeret is csinálnom. Szerintetek az UDR képes lenne rendesen beszélgetni egy mikrotik hap ax2-vel? Úgy tudom mindkettőnek okés az OpenVPN. Csak nem szeretném megszívni, ha kell tudok a másik végpontra is unifi-t pattintani, de ár-érték arányban oda elég lenne a mikrotik is.

(#10872) rjy08 válasza _Dumber_ (#10852) üzenetére


rjy08
tag

Jól tetted.

(#10873) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Segitsegetekre lenne szuksegem. Asusrol koltoztem/koltozok Ubiquitire. Synology nas kap uj ipt az uj halon, jo vlan alatt megfelelo dhcp rangeben (kesobb szeretnem persze fixre dobni), de ezt az ipt nem tudom meghivni bongeszobol. Nem tolt be a dsm. Az udmpro felismeri a nast, tipusat, egyebek… korabbi routerbe visszacsatlakoztatva mukodik megfeleloen. Mi lehet a gond?

Illetve mac address alapjan van lehetoseg valahogy adott eszkoznek elore kiosztani a fix ipcimet? Meg mielott halozatra tennem.

Jelenlet semmilyen firewall rule, port forward nincs beallitva.

Elore is koszonom!

markbellus.hu 

(#10874) MasterMark válasza TBMC (#10873) üzenetére


MasterMark
titán

Pingetni lehet? Mit ír ki hibának?

Switch Tax

(#10875) TBMC válasza MasterMark (#10874) üzenetére


TBMC
addikt

Bocsánat, közben megoldódott. :B
Én f*sz véletlen bekapcsolva hagytam a próba idejére a Syno-n is a tűzfalat, ahol csak class c privát volt engedélyezve... az új hálót pedig class a-ra tettem.
:R

2db syno nagy lenne a hálózaton amiről fut elég sok minden (backup, tm, drive, homebridge, plex, stb..).. és szükségem van nyitott portokra.

Oly kérdésem lenne ezt illetően, port forwardingot meg lehet oldani biztonságosabban az udm pro-ban? //régebben talán valamely fórumon olvastam, hogy ajánlott reverse proxy használata ilyen esetben? //

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#10876) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok! Van egy EdgeSwitch POE 16 150W switchem az otthoni hálózatban, amire rá van akasztva két darab PoE AP (D-Link DAP2680). Mostanában arra lettem figyelmes, hogy nagyságrendileg egy óránként azonos pillanatban újraindul a két AP. A switch logokban a következőt látom:
<14> Jul 14 14:16:50 UBNT EdgeSwitch BOXSERV[boxs Req]: boxs.c(691) 816 %% Error 17 occurred reading thermal sensor 5 data
<14> Jul 14 14:16:50 UBNT EdgeSwitch BOXSERV[boxs Req]: boxs.c(691) 815 %% Error 17 occurred reading thermal sensor 4 data
<14> Jul 14 14:16:50 UBNT EdgeSwitch BOXSERV[boxs Req]: boxs.c(691) 814 %% Error 17 occurred reading thermal sensor 3 data
<14> Jul 14 14:16:50 UBNT EdgeSwitch BOXSERV[boxs Req]: boxs.c(691) 813 %% Error 17 occurred reading thermal sensor 2 data
<13> Jul 14 14:16:46 UBNT EdgeSwitch TRAPMGR[trapTask]: traputil.c(735) 807 %% Link Down: 0/8
<13> Jul 14 14:16:46 UBNT EdgeSwitch TRAPMGR[trapTask]: traputil.c(735) 802 %% Link Down: 0/7
<14> Jul 14 14:16:46 UBNT EdgeSwitch UBNT_POE[ubnt_poe_monito]: ubnt_poe_common.c(3725) 798 %% PoE Port(8) AUTO 2P mode disable power due to "Unknown" state.
<14> Jul 14 14:16:46 UBNT EdgeSwitch UBNT_POE[ubnt_poe_monito]: ubnt_poe_common.c(3725) 797 %% PoE Port(7) AUTO 2P mode disable power due to "Unknown" state.
<12> Jul 14 14:16:45 UBNT EdgeSwitch UBNT_POE[intrsrv]: ubnt_poe_common.c(5104) 796 %% UBNT POE Down!!

ezek után kb 1 percen belül vissza is tér minden a rendes kerékvágásba. Találtam több threadet is ilyesmi hibákra, de megoldást sehol. Legújabb FW van rajta, próbáltam régebbivel is, nem segített. Próbáltam szünetmentes táp mögül és nélküle is, nem segített. Próbáltam átrakni másik portra az eszközöket, nem segített. Az elektromos hálózat és a kábelek hibátlanok, teszterrel néztem.

Bárkinek tipp vagy tapasztalat hasonlóra?

[ Szerkesztve ]

(#10877) tothbe válasza skippper (#10876) üzenetére


tothbe
addikt

Sajnos ez egy évek óta ismert hibája annak a switchnek és nincs rá megoldás. Aki megoldotta, az kb úgy, hogy lecserélte a 24 portos verzióra, aminek nincs ilyen hibája.

By(e) Tothbe

(#10878) skippper válasza tothbe (#10877) üzenetére


skippper
senior tag

Csudás... Akkor veszek PoE injectort és lecserélem sima switchre

(#10879) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lenne egy láma kérdésem.
Van nekem egy Ubiquiti UAP-AC-LITE access pointom.
A sebessége amit mérek vele, szerintem nincs rendben.
Gigabites porton van rádugva a szolgáltatói eszközre.

Ha a szolgáltatói routeren az 5Ghz-es wifin tolok egy speedtest-et mobillal, kb. ezek jönnek ki:

175 Mb/s le, 75 fel

A ubiquiti eszközön ha az 5Ghz-es wifin mérek egyet, kb. ez jön ki:

75 Mb/s le, 75 fel.

A letöltésnek nem kéne pariban lennie a szolgáltatói eszközzel? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10880) rekop válasza LLKobe (#10879) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az AC lite saját méréseim szerint ~580Mbps sebességre képes, ezért nálad valami biztosan nincs rendben. A kapcsolat minősége milyen volt a 75/75Mbps mérésnél (rssi, Rx/Tx rate)? Állítsd az AP-t Ch36 80MHz/Transmit Power "High"-ra, a szolgáltatói eszközön pedig kapcsold ki wifi-t, és úgy próbáld meg.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10881) MasterMark válasza LLKobe (#10879) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen linksebesség mellett méred ezt? Jól van beállítva? Gigabites az uplink valóban?

Switch Tax

(#10882) LLKobe


LLKobe
veterán

rekop: A kapcsolat minősége fullos kellett hogy legyen, mert konkrétan az AP alatt álltam a telefonnal. Átállítottam high-ra és 80Mhz-re, eredmény ugyanaz.
Csináltam egy screent, most visszaállítottam 40Mhz-re:

MasterMark: szerintem igen, de hol nézzem ezt meg?

Ha esetleg van ötletetek légyszi mondjátok meg hogy a unifi-ba mit nézzek és hol, és csekkolom :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10883) MasterMark válasza LLKobe (#10882) üzenetére


MasterMark
titán

150/150 -es linken ha 75/75-öt mérsz az teljesen jó érték.

Nem tudom a telefon mit tud, de az a linksebesség kevésnek tűnik, és mintha nem is AC lenne.

Switch Tax

(#10884) LLKobe válasza MasterMark (#10883) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem hinném hogy a telefonnal van a gond, tekintve hogy a másik eszköz wifi-jén 175-öt mérek lefelé.
Esetleg van ötleted mit csekkoljak? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10885) LLKobe válasza rekop (#10880) üzenetére


LLKobe
veterán

Na megnéztem, most tényleg átállt 80 Mhz-re, javult a helyzet, de messze nem eleget:

92 le, 68 fel.

Unifi ezt mutatja a telefonomra:

Bármi ötlet mit csekkoljak? Tuti nem a telefonon múlik, biztos az AP beállításaiban van vmi :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10886) MasterMark válasza LLKobe (#10885) üzenetére


MasterMark
titán

433/433 linksebesség az már jó, a fele mindig elvárható valós sebességnek.

Ha nem jó, akkor válassz másik csatornát. Használd a szkennelést is hogy lásd mi az ami foglalt.

Switch Tax

(#10887) rekop válasza LLKobe (#10882) üzenetére


rekop
Topikgazda

A -73dBm signal már gyengének mondható. Vagy messze vagy az AP-től, vagy rosszul van elhelyezve. 1SS/40MHz esetén a maximális data rate 200Mbps, 1SS/80MHz esetén pedig 433Mbps. A data rate(vagy nevezzük "linksebessének") az adott pillanatban használt modulációs és kódolási sémák, és még további rádiós paraméterek szorzata. Ez az átvitel pillanatában fennálló rádiófrekvenciás közegtől is függ, tehát pl. a gyengébb jelszint, SNR csökkenti ezt a maximális "linksebességet".
A telefonod alkalmazásszinten(Layer7), 40MHz esetén ~120Mbps, 80MHz esetén ~250Mbps körüli sebességre képes ideális esetben.
Magasabb data rate értékeket kell elérned, hogy nagyobb sebességet tudjál mérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10888) LLKobe válasza MasterMark (#10886) üzenetére


LLKobe
veterán

Hátőő, most eszembe jutott hogy itt van a céges iphone-om, mértem egyet azzal is, azonos AP beállítások mellett:

284 le, 70 fel.

Mégis a telefonnak lehet köze a dologhoz. :F

szerk.: megint mértem egyet a sajátommal, most:

130 le, 69 fel.

Úgy látom kellett az AP-nak egy kis idő. JAvul, most nézemem hogy mit tudok még csinálni...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10889) rekop válasza LLKobe (#10888) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Mégis a telefonnak lehet köze a dologhoz. :F"
Valószínűleg annak is(olcsó kínai telefon, gyenge rádiós képességekkel), illetve a speedtest se túl ideális mérésekhez. Belső hálón, iperf szerverre érdemes méréseket végezni, és abból átlagot számolni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10890) LLKobe válasza rekop (#10889) üzenetére


LLKobe
veterán

Na csináltam egy kiterjedtebb tesztet 3 eszközzel, az eredmények:

Transmit power auto, 80Mhz:

Iphone: 280 le
Occó TV 5m-re az AP-tól: 220 le
Saját Xiaomi telefon: 135 le

Transmit power auto, 40Mhz:

Iphone: 260 le
TV: 160 le
Xiaomi: 75 le

Tehát az a konklúzió hogy az AP-val semmi gond, a kici occó Xiaomi telefon ennyit tud.
Így úgy tűnik a legoptimálisabb beállítás a transmit power auto, 80Mhz lenne az AP-n.

Utolsó kérdésem, hogy ha az 5Ghz-es rádiót 40-ről 80Mhz-re állítom van annak bármi hátránya?
Lehet hülye kérdés, de károsabb ez bármivel? Csak mert a kislányom itthon alatta szaladgál folyton. (Bár ahogy olvastam a wifi elvileg nem káros mert nem ionizáló sugárzás, de egy kérdést megér)

Köszönöm mindenkinek :R

Szerk.: azért óriási poén, hogy 15e ft-os kínai androidos tv box is kitol 240-et lefelé, a telefon meg... :D

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10891) rekop válasza LLKobe (#10890) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Így úgy tűnik a legoptimálisabb beállítás a transmit power auto, 80Mhz lenne az AP-n."
Igen, az elérhető legnagyobb átviteli sebességhez ez kell. Az "auto" beállítás elvileg megegyezik a "High"-al, legalábbis nagyon régen így volt, de mostanában nem néztem.

"Utolsó kérdésem, hogy ha az 5Ghz-es rádiót 40-ről 80Mhz-re állítom van annak bármi hátránya?"
Minél nagyobb csatornaszélességet használsz, a csúcs teljesítménysűrűség szélesebb csatornán oszlik el, ez rövidebb hatótávot eredményez, viszont nagyobb átviteli sebesség érhető el.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10892) LLKobe válasza rekop (#10891) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm a segítséget, transmit power auto 80Mhz lett a beállítás. A telefonomon a lefelé sebesség megduplázódott, ez így teljesen frankó. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10893) tothbe válasza LLKobe (#10892) üzenetére


tothbe
addikt

Én még megpróbálnám a helyedben a 2.4-en a transmit power-t low-ra és az 5 ghz-en medium-ra venni. Nálam ez sokat segített a stabilításon több AP mellett. És ez mellett kicsit a sebességek is jobbak lettek.

By(e) Tothbe

(#10894) LLKobe válasza tothbe (#10893) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, de nálam csak egy AP van, semmi gond a stabilitással. Azonkívül már próbáltam a 2,4-en levenni low-ra, csak úgy a kültéri wifis kamera teljesen lehalt.

Btw, a 2,4-es rádió most 20Mhz-re van állítva, a 40Mhz-el nem lenne jobb? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10895) rekop válasza tothbe (#10893) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, egy AP-s rendszerben 2.4/medium 5/high, több AP esetén 2.4/low 5/medium beállítással érdemes kezdeni. Meg lehet manuálisan is adni az értékeket, és a 2.4GHz legalább 6dB-el kevesebb legyen, hogy a frekvenciasávok közti roaming jobban működjön. Amit még érdemes talán megemlíteni, nincsen egy "mindenki számára optimális" beállítás, minden környezet más, csak a helyszíni mérések alapján lehet finomhangolni az AP-ket.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10896) MasterMark válasza LLKobe (#10894) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van zavarás akkor kell szűkebb sávszélre menni.

De amúgy ahogy írtam, csinálj egy szkennelést mindkét sávra, és akkor látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10897) LLKobe válasza MasterMark (#10896) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem alapból 20Mhz-en van. Nézem a unifi-ba avonatkozó részt, de még nem sikerült teljesen értelmezni:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10898) tothbe válasza LLKobe (#10894) üzenetére


tothbe
addikt

2,4-en nem érdemes. Általában túl sok másik hálózat van hozzá a környéken. Ott csak az 1-6-11-el érdemes játszani, hogy a legkevésbé terheltre tedd. Ahogy látom a képen nálad az a 11 lesz.
40 vagy 80Mhz-es csatit az 5 Ghz-esen érdemes beállítani, de ott is a környék terheltségének függvényében érdemes csak 80-ra váltani. Ha engedi, akkor persze a sebesség miatt jobb lesz.

By(e) Tothbe

(#10899) LLKobe válasza rekop (#10891) üzenetére


LLKobe
veterán

Érdekességképpen: hazaért közben a feleségem, akinek akinek ugyanolyan telefonja van mint nekem, csináltam egy mérést az enyémmel és az övével, azonos beállítások, minden ugyanaz, annyi hogy van benne 20 másodperc eltérés:

Az enyémmel szerintem valami nem teljesen kerek :D

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10900) MasterMark válasza LLKobe (#10899) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jó wifi mérésre, ha az internet sebességét is belekevered. Helyi hálón mérj egy gigabitet kiszolgálni tudó laptopra / pc-re iperf-el ahogy azt már mondták.

Amúgy töröld a telefonból a wifi-t (elfelejtés) és vedd fel újra. Illetve az AP-t is indítsd újra, aztán várj egy 5-10 percet és utána teszteld.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.