Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Steady74 válasza Egon (#9650) üzenetére


Steady74
addikt

Akkor fsza :D 1000/1000 digi

(#9652) szpeti40 válasza Steady74 (#9649) üzenetére


szpeti40
addikt

Szomorú lenne, ha ezt a 3-at nem bírná egyszerre. :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9653) Steady74 válasza szpeti40 (#9652) üzenetére


Steady74
addikt

értem, köszi szépen

(#9654) Egon válasza Steady74 (#9651) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy ilyen AP alsó hangon 30-50 egyidejű kapcsolat kiszolgálására van méretezve. Egy hasonló videofolyam nagyon max. 10 MBit lehet folyamatosan.
Ha van torrent vagy más típusú letöltés, annak azért érdemes valami limitet szabni, illetve a QoS-szel is eljátszanék adott esetben, de ettől még nem kell több AP.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9655) Steady74 válasza Egon (#9654) üzenetére


Steady74
addikt

Torrent NAS-on fut, vezetékes kapcsolaton. 25-30 db wifis okos eszköz, 4-6 teló, 2 laptop, 3 tablet, kb ez az össz eszköz mennyiség az emeleten jelenleg, ami valószínűleg nem fog csökkenni.

(#9656) user12 válasza Steady74 (#9655) üzenetére


user12
őstag

Biztos, hogy mind wifis? Nem zigbee-sek?
Mondjuk még ennyit is elvisz egy antenna.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9657) Steady74 válasza user12 (#9656) üzenetére


Steady74
addikt

igen, ezek mind wifisek, zigbee-t a nyitásérzékelők használnak.

(#9658) rekop válasza Steady74 (#9647) üzenetére


rekop
Topikgazda

Készítettem a tervezőben neked egy összehasonlítást U6-Lite és U6-Pro val, nagyjából a látható lefedettségekre számíthatsz. A felső AP az U6-Pro természetesen.
Én szintén 1db Pro-t javasolnék, a képen látható elhelyezéssel, és természetesen belülre.

5GHz-en:

2.4GHz-en:

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9659) vicze válasza rekop (#9658) üzenetére


vicze
félisten

Csukbe az ajtókat. ;] :DDD

(#9660) Steady74 válasza rekop (#9658) üzenetére


Steady74
addikt

:R köszi a fáradozást

(#9661) rekop válasza vicze (#9659) üzenetére


rekop
Topikgazda

Tessék, ajtók becsukva...
U6-Lite: 2.4GHz 5GHz
U6-Pro: 2.4GHz 5GHz

#9660 Steady74
Igazán nincs mit, kb 2 perc összedobni egy ilyet, ha megvan az alaprajz és a méretek. :)
Ezek ugye csak körülbelüli értékek, nyilván a helyszínen derül ki pontosan, de közelítésnek megfelelnek. Elsősorban a két AP közti különbséget próbáltam szemléltetni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9662) Bubukain válasza rekop (#9658) üzenetére


Bubukain
senior tag

ezt mivel készítetted?

(#9663) rekop válasza Bubukain (#9662) üzenetére


rekop
Topikgazda

UniFi Design Center

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9664) MasterMark válasza rekop (#9663) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt amúgy miért vették ki a kontrollerből? Tök jó volt ott pedig.

Switch Tax

(#9665) Bubukain válasza MasterMark (#9664) üzenetére


Bubukain
senior tag

én is ott kerestem :)

(#9666) rekop válasza MasterMark (#9664) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez egy jó kérdés, a választ sajnos nem tudom. :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9667) vicze válasza rekop (#9661) üzenetére


vicze
félisten

Jól gondoltam, hogy 1db Lite is elég.

Amúgy nem basztatás, csak sokat számít egy csukott ajtó. :B Legrosszabb irodákban az aquariumok. :(((

@MasterMark: Sok ilyen dolog van, ami jó kérdés. :P

Mivel tök statikus elvan a weboldalon is igazából, de a fő ok valószínűleg az accounthoz kötés, és hogy ehhez az adatokhoz hozzáférést kapjanak.

(#9668) Egon válasza vicze (#9667) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy U6-LR-t miért nem vennétek? Nemrég vettem, még nem szereltem fel, de kibontottam, és nem örülnék ha szar lenne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9669) rekop válasza Egon (#9668) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem rossz az LR sem, de a Pro-t jobb vételnek tartom, mert:
-Qualcomm
-mindkét sávon WiFi6
-olcsóbb 15k-val
-5GHz-en nagyobb az elérhető maximális sebesség
-lefedettségben gyakorlatilag csak 2.4GHz-en marad el minimálisan az LR-től

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9670) vicze válasza Egon (#9668) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is folyamos problémáim voltak vele, említettem hogy updateknél "eltűnt", nos úgy látszik nem az update volt a probléma, hanem valami más. Most már normál üzembe is naponta "elfelejtette" a controller, úgy hogy disconnect állapotba került. Sima power cycle se volt elég hogy megjavítsa, konkrétan le kellet húzzam és visszadugni, hogy jó legyen, de max. 1-2 napig.
Na most ez a 2. LR, ami ezt kezdte el csinálni egy idő után, az egyik EA a másik már prod, így jó eséllyel állíthatom, hogy nem egyedi hiba, illetve közben fórumokon is feltűntek ezek a postok.
Ami feltűnt, hogy a hátulja jóval melegebb volt, mind korábbi AP-nál, nem tudom mennyire normális vagy sem.
+ ehhez ön a hol van net hol nincs probléma 2,4G-n, ez csak egy eszközt érintett, de ez is megszűnt teljesen miután levettem minden LR-t.

Amúgy mióta levettem a U6E kb. hasít, érezhetően nagyobb a lefedettsége, sebessége általánosan jobb lett a hálózat.

(#9671) Egon válasza vicze (#9670) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon remélem, hogy nálam nem lesz gond, mert ha igen, akkor kb. szétkúr a család: ha már ennyit költöttem erre a szarra, és még gondok is lesznek... ;]
Nekem mondjuk 2 szint van lefedve, felül egy Lite lesz, alul lesz az LR (előbbi ráadásul oldalfalon, szóval érdekes lesz).
Abban is bízom, hogy azért ez a pár háesz nem utal tömeges jelenségre, másrészt elég régi bejegyzések, hátha az újabbakkal már nincsenek ilyen gondok... :B

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9672) dieselgti válasza Egon (#9671) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Nálam megy rendesen január óta. Igaz nincs sok kliens (10-15, telók, okoscuccok)...

(#9673) Bubukain válasza Egon (#9671) üzenetére


Bubukain
senior tag

nálam is gond nélkül működik, kb 15-20 kliens van rajta.

(#9674) supercow válasza Steady74 (#9649) üzenetére


supercow
őstag

Nekem egy UAP-AC-Lite van az emeleten egy hasonló alaprajzon 10cm-es tégla válaszfalakkal, a közlekedőben a gipszkarton plafonra húztam be neki a kábelt a tetőtérben. Kiszolgálja a szint összes eszközét (telefonok, táblagépek, TV Boxon állandó Netflix UHD stb) és még a földszinten is megy a vasbeton födémen át. Szerintem is elég lesz neked egy AP.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9675) galaktikus válasza Egon (#9671) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jelentem én is nemrég szereltem fel egy U6 LR-t az utcafrontra és baromi jó. Csomó okos eszköz, többek közt homekites elektromos lengőkapu nagyon távol 2,4 Ghz-en és stabil, nulla szakadás. Én nagyon elégedett vagyok vele.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9676) Steady74


Steady74
addikt

Biztos hülye kérdés, de nem értem. Hozzá adtam a hálózathoz egy AC mesh eszközt. A controllerben nem wired-nek látom, hanem a connection résznél egy másik AP-hoz csatlakozónak. Ez az eszköz sajátossága, vagy valami nem ok nálam? Köszi :R

(#9677) MasterMark válasza Steady74 (#9676) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jó a vezetékes link?

Switch Tax

(#9678) Steady74 válasza MasterMark (#9677) üzenetére


Steady74
addikt

hát ez az amit nem tudok. A switch-től a távolság kb. 50m kábelezve, Cat6a kábellel. Sajnos bele kellett tenni egy toldót, mert így sikerült (rövidebb lett a kábel kőművesek miatt...) A toldó közbeszólhat, vagy esetleg valamit a beállításoknál nem vettem figyelembe? Köszi

(#9679) MasterMark válasza Steady74 (#9678) üzenetére


MasterMark
titán

Valahol gond van a kábellel szerintem. Azt kéne ellenőrizni.

Switch Tax

(#9680) Steady74 válasza MasterMark (#9679) üzenetére


Steady74
addikt

a toldó akkor nem lehet baj szerinted? mondjuk ha baj is van vele nem nagyon hiszem, hogy tudok vele bármit kezdeni nem fogom tudni újrahúzni a földben :W :W :W :W

(#9681) MasterMark válasza Steady74 (#9680) üzenetére


MasterMark
titán

Újrahúzni nem hiszem hogy kéne, valszeg csak valamelyik krimpelés lesz rossz vagy ilyesmi.

De amúgy a switch-be amibe dugva van nem tudod ellenőrizni? Látsz link lámpa villogást rajta? Kap valami IP-t?

De lehet valami beállítás is, nézd meg azt is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9682) Steady74 válasza MasterMark (#9681) üzenetére


Steady74
addikt

ip-t kap, fix-re állítottam. megnéztem a switch-et, nem villog az állapotjelzője. holnap újrakötöm a csatlakozókat lehet tényleg ott van valami.
beállításnál mit nézzek, mit keressek? Köszi szépen az eddigieket

[ Szerkesztve ]

(#9683) MasterMark válasza Steady74 (#9682) üzenetére


MasterMark
titán

És linket mutat a switch? A PoE hogy van bekötve?

Switch Tax

(#9684) Steady74 válasza MasterMark (#9683) üzenetére


Steady74
addikt

olyanokat kérdezel, amit nem is értek :) mit kellene nézzek a switch-ben? TP link switch van, ott látom az eszközt, ip cím megvan. Poe bekötés alatt mit értesz? Ha a kábelek színsorrendje akkor a B kötést csináltam minden csatlakozónál.

(#9685) Steady74 válasza Steady74 (#9684) üzenetére


Steady74
addikt

igen, valami a kábellel nem ok. behoztam az ap-t, feldugtam simán a switch-re és wired volt a connection állapota. Ugye összesen 4 db csati van a kábelen a toldó miatt, holnap mindegyiket átkötöm, elvileg a B-vel szoktam kötni mindig, lehet elszúrtam valahol.

(#9686) tothbe válasza Steady74 (#9685) üzenetére


tothbe
addikt

Pont az ilyenek miatt érdemes venni egy kábeltesztelőt. Azzal lehet a leggyorsabban kiszűrni, hogy melyik kábelen lett hibás a kötés. Ha végigmegy mindkét oldalon 1-8 akkor ok, ha nem akkor máris megvan a hibás kábeldarab. Én nem tudom, hogy lennék meg nélküle.
Meg kezdek átállni ezekre az átmenős dugókra. Ahogy öregszem, könnyebben látom, ha kilógnak a kábelek, hogy minden ok-e.

By(e) Tothbe

(#9687) Egon válasza tothbe (#9686) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy igazi kábelteszter (ami nem csak arra alkalmas, hogy a keresztkötést meg 1-1 szál teljes kimaradását derítsd fel vele) sajnos többszázezres, illetve milliós tétel.
A legegyszerűbb a házi teszteléshez 2 db laptoppal egyidejűleg pingelni egymást, párszáz pingig bezárólag. Ha az megy normálisan, akkor lehet örülni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9688) Steady74 válasza tothbe (#9686) üzenetére


Steady74
addikt

Éjjel aludtam rá egyet és megvan szerintem a gond :) cat6a kábel, a bekötése 3 pár egymás mellett, egy pár fentebb megy bele a műanyag elembe, amit meg beledugok az rj45 csatiba. Úgy emlékeztem, hogy a kék-kékfehér érpár kell felülre, de nem, a zöld-zöldfehér. Így a switch felől jól van a kötés a másik oldalt nem. Legalább is szerintem :D este ha hazaértem, megnézem, átkötöm és meglátjuk mi lesz. Majd jelzem.

(#9689) FeRkE válasza Egon (#9687) üzenetére


FeRkE
őstag

Miert kellene olyan draga? Egy ilyenel boven le lehet tesztelni, hogy minden szal jol be van kotve, nem? [link]

(#9690) MasterMark válasza FeRkE (#9689) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de ez nem nézi a zavarást és egyebeket. A jelminőséget nem teszteli.

Ezzel annyit tudsz megállapítani, hogy van kontakt, és hogy jó-e a sorrend.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9691) Egon válasza FeRkE (#9689) üzenetére


Egon
nagyúr

Ahogy MasterMark írta, ezzel csak a szálak bekötési sorrendjét tudod tesztelni, meg azt, hogy egyáltalán átmegy a jel, de ettől még simán lehet pl. brutális csomagvesztésed, mondjuk ha félig meg van törve a kábel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9692) FeRkE válasza Egon (#9691) üzenetére


FeRkE
őstag

Oksa, jo tudni :) Akkor a ping teszt jobb erre a celra, mert azzal ki tudod zarni a csomagvesztest.

(#9693) user12 válasza FeRkE (#9689) üzenetére


user12
őstag

Vagy ha veszel egy ilyet, ez már mér kábelhosszt. Nálunk bevált, ha hülyeségeket ír ki (pl pair1 10m, pair2 45m), akkor van valami gebasz a kábellel vagy a krimpeléssel.
Mondjuk mielőtt vennél bármit, érdemes 1-1 új dugót nyomni a kábel végekre.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9694) ArthurShelby válasza user12 (#9693) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én is hasonló cipőben járok, kéne vennem egy tesztert, mit ajánlotok? (az előzőn kívül még)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9695) Bubukain válasza user12 (#9693) üzenetére


Bubukain
senior tag

nekem is ilyen van, jól működik.

(#9696) Steady74 válasza Steady74 (#9688) üzenetére


Steady74
addikt

Én voltam a farok :DDD most már wired a státusz! Köszi a segítséget mindenkinek :R

(#9697) fo_di válasza ArthurShelby (#9694) üzenetére


fo_di
őstag

nekem egy ilyen van, arra jó, hogy megnézzem, jól krimpletem-e, és nem kavartam össze a szálakat: https://3bnetwork.hu/termek/halozati-utp-es-telefonos-kabel-teszter-rj-45-rj-11-kabelekhez/568778
(arra a néhány dugóra, amit krimpelek, pont elég)

(#9698) Bathalsar válasza fo_di (#9697) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én is egy ilyennel ellenőriztem, mikor kábeleztem a(z) Unifi kamerákat, switcheket és AP-kat, összesen 9 eszközt. Ha nem sikerült a bekötés, nem világított az adott számú LED. Ellenkező esetben világított mindegyik. Pont annyira volt egyszerű, mint amennyibe kerül.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#9699) Steady74


Steady74
addikt


U6 Lite vs U6 pro. Ugyan azok a körúlmények, ugyan az a teló.

(#9700) szpeti40 válasza Steady74 (#9699) üzenetére


szpeti40
addikt

U6-Lite

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.