Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Egon válasza D-LAN|FuRioN (#10250) üzenetére


Egon
nagyúr

Minek az S/N száma kellene?
Amúgy sem jó valami, mert U6-LR-rel egy légtérben, egy iPhone 13-mal 100 MBit körüli sebességet mérek 5 GHz-en (default 40 MHz-en; ha feljebb teszem 80-ra, akkor kemény 120 MHz is összejön).
Ennél még a régi gagyi Lite is sokkalta jobb volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10252) D-LAN|FuRioN válasza Egon (#10251) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

DIGI amit adott ONT, megfordítod, van egy S/N mező az alján.

U6 LR-el én is hasonlókkal szenvedek. Gondolkozom U6E -re váltáson, pont tegnap írtam pm-et az egyik fórumtársnak itt, mert olvastam, hogy ő már cserélt. Nálam 5G-n parás az U6 LR, 2,4-en elég sok ioT eszközöm van, azokkal semmi bajom nincs. Viszont 5G-n már gázosabb. LG tv-t néha ledobálja és vissza se engedi, pedig két méteren belül van. :DDD Illetve iphoneoknál is csinálja ezt néha. Plusz macbookról ha fent vagyok unstable, néha megy rendesen 300-400-on (ennyi az uplinkem), néha meg gondol egyet és 50-100. Ugyanazon a helyen, ülök az asztalnál... Ugyanez icmp-re is, néha 2-3 ms a switchig, néha pedig 150-200. Ha felrakom 160Mhz-re a csatorna szélességet ott meg konkrétan minden esetben gyengébben teljesít mint 80-on. Próbáltam behangolni ezer féle képpen már, vizsgáltam a rádiós környezetet, de semmi. Van két UAP-AC-LR ap-m is, azokon kevesebb a max sávszél, de ezerszer stabilabbak. Nem rossz nem rossz, de én többet vártam tőle.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10253) BossBoss


BossBoss
őstag

(#10254) Egon válasza D-LAN|FuRioN (#10252) üzenetére


Egon
nagyúr

Barom voltam, hogy Pro helyett LR-t vettem, de ez van.
Három emelet van, középen van az LR, fent egy U6-Lite. Utóbbin Minimum RSSI -t állítottam, erre minden kliens az LRF-re csatlakozott. Gyorsan kikapcsoltam, most meg a lányom (akinek fent van a szobája) mobilja a lenti AP-ra, az asszonyé, aki középen van a hálóban, a fenti Lite-ra csatlakozik... :W :(
Sajnos technikai okokból a Lite ráadásul nem a mennyezeten, hanem egy oldalfalon van, gondolom ez sem segít. Tököm kivan a wifivel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10255) D-LAN|FuRioN válasza Egon (#10254) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem tudod cserélgetni őket? Próbáld ki felülre tenni az LR-t, közepen meg lent pedig a két lite. És ha fent van az LR akkor az LR-en kapcsolsz egy Minimum RSSI-t, hogy az alsó szintek ne másszanak rá, akár még a teljesítményt is lejjebb csavarhatod, hogy tuti csak fent szolgáljon ki.

Oldalfal az antenna elrendezés miatt nem ideális elvileg, de megmondom őszintén, nekem is falon vannak, nem volt opció a mennyezet. Viszont ideiglenes megoldásként kipróbáltam , nem éreztem semmivel sem jobbnak tőle. Plusz nekem a sima UAP-AC-LR is szintén falon van és tökéletesen jók. Amúgy nekem 1AP van itthon, csak az LR, két másik helyszínen használok 1-1 UAP-AC-LR-t. Az InWall széria készült elvileg fali megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10256) Egon válasza D-LAN|FuRioN (#10255) üzenetére


Egon
nagyúr

Más a méret és a rögzítés az LR és a Lite vonatkozásában (nincs két Lite, alul nincs AP, ott nincsenek lakóhelyiségek), így nem lenne egyszerű megcserélni őket.
Egyébként valszeg az lesz a megoldás, hogy csinálok egy külön SSID-t csak 2.4 GHz-re, mert a távoli kliensen mind 5 GHz-en csatlakoznak, oda pedig a jelek szerint már nem jó a jel (pedig csak 2 közfalról van szó). Esetleg eljátszom majd azzal is, hogy ideiglenesen lekapcsolom a fenti AP-t, hol lássam, mennyit zavar be középen.
Az S/N-t megküldöm majd holnap, most nincs kedvem lemenni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10257) D-LAN|FuRioN válasza Egon (#10256) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nézd oda a rögzítő talpat, én anyuméknál a sima LR helyén hajtottam egy ideig az U6-ot, annyi, hogy a 4 csavar helyett azt hiszem kettővel rögzítettem ami lyukra jött ki az U6-nál, de tökéletesen megfogta és ferdén sem állt. :DDD Mondjuk a távoli kliensek lehet jobban járnának 2,4-el. Ha kevés a jelszint 5G-n akkor még azt is tudod, hogy csak az 5G-re pakolsz minimum RSSI-t. és akkor garantáltan levált 2,4-re, ott meg stabilabb. Minimum RSSI nem globaláis minden ap-n szabályozható 5 és 2,4-re is külön.

Okés majd dobd át, ránézek holnap neked, hogy mik a paraméterei, vagy van e rajta valami error. :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10258) tothbe válasza D-LAN|FuRioN (#10250) üzenetére


tothbe
addikt

nekem is van ilyenem. Digi azt mondta, mivel ONT módban használom, ezért ők nem tehetnek semmit. Esetleg nekem is rá tudsz nézni, ha küldök privátban s/n-t? Köszi. :R

By(e) Tothbe

(#10259) D-LAN|FuRioN válasza tothbe (#10258) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Aham, dobj egyet. :R ONT módban? Bridge-be van állítva gondolom és saját routert használsz

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10260) tothbe válasza D-LAN|FuRioN (#10259) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, valóban. ONT maga az eszköz és Bridge módban van.
Küldtem privit és köszi. :R

By(e) Tothbe

(#10261) donat_sz


donat_sz
senior tag

Ma fura módon kikapcsolt a nas mire hazaértem, ezért bementem az insight menübe, hogy megnézzem mikor volt utoljára látható. Ekkor lettem figyelmes egy ismeretlen mac addressre, ami NAS "eltűnése" előtt volt egy órával pár percre megjelent a hálózaton.

van valakinek ötlete, hogyan tudom kideríteni ki/mi lehetett az?

(#10262) DJ. Ru$y válasza donat_sz (#10261) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy kamu / generált MAC-nek néz ki. Nagyon ritka, hogy minden karaktere szám a MAC-nek, én akkor láttam ilyet, amikor a telefonon random MAC van beállítva.

És mi lett a NAS-sal? Elindult, nem történt semmi? Adatvesztés? Hardveres hiba?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10263) donat_sz válasza DJ. Ru$y (#10262) üzenetére


donat_sz
senior tag

egyelőre elindult, percek óta kerregnek a hdd-k de még nem értem el..

(#10264) Rocko007


Rocko007
aktív tag

2 ev utan, tegnap elpukkant az akku a Cloud Key Gen2+ eszkozomben, beszeltem az Unifi Support-tal, RMA-t indithatok ra. Erdemes factory resetelni az eszkozt, ha elkuldom? Network es Protect alkalmazasokat hasznaltam rajta, tele van kamerafelvetellel.

(#10265) donat_sz válasza donat_sz (#10263) üzenetére


donat_sz
senior tag

úgy tűnik a nas hálózati csatolójával lesz a gond, megy vissza szervizbe..

(#10266) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!
2 szintes családi házat szeretnék JÓ wifi -vel ellátni, jövőtállóan. Ubiquiti UniFi AP 6 Lite -n gondolkodom, egyelőre egy, ha kevés akkor a jövőben 2-3 darabra bővítve. Mik a tapasztalatok az eszközzel kapcsolatban? :R

(#10267) bon válasza haddent (#10266) üzenetére


bon
őstag

Én a U6 Pro-t választanám.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10268) Rocko007 válasza haddent (#10266) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Csatlakozom bon-hoz, U6 Pro-val szornam meg a hazat. Van ahol 110 m2-en 2 db u6 lite-ot hasznalok, utolag mar inkabb PRO-t tennek fel.

(#10269) BossBoss válasza haddent (#10266) üzenetére


BossBoss
őstag

Nálunk 80 nm-re tökéletes 1 db U6 Pro.

(#10270) haddent


haddent
addikt

Köszi mindenkinek! Mondjuk az U6 pro az 100k / db, azért az nagyon húzós. Most a 15 ezres AX10 tud 6-800mbps -t, megéri az? :DDD

(#10271) crissprivat válasza haddent (#10270) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem hiszem, ha van mindenhol elegendő jel. Annyit nem ér meg.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10272) kleinguru válasza haddent (#10270) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha elégedett vagy a sebességgel, megbízhatósággal és nincs igényed unifi cuccokra (úgy értem homogén unifi hálózatra), akkor nagyon nem éri meg :N

Ha nem tudod, hogy van-e rá igényed és igazak a fenti állítások, akkor nincs rá igényed :R

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10273) kis.zsolt válasza tothbe (#10242) üzenetére


kis.zsolt
tag

Előre is elnézést kérek, ha valakit esetleg megbántanék ezzel a reakciómmal, de van egy sztorim, már ami a közterület videózását, illetve annak jogi anomáliáit illeti (ha jól emlékszem, egy 2005-ös rendelkezésről beszélünk) - egyben az is kiderül ebből, hogy én melyik oldalon állok.

Néhány éve betörtek hozzám, azóta van riasztó/kamerarendszer/okosotthonos túlspirázás a betörők ellen (jobb későn mint soha alapon).
Pár hónappal a kamerafelszerelés után az utcában volt egy autósüldözés, ami meg kell mondjam, elég látványos volt, és rögzítette is a rendszerem. Mivel a frontkamera 60 fps-sel megy, így szépen le is lehetett követni a rendszámot, meg mindent (ebből máris kiderült, hogy ÉN SEM maszkolom ki a közterületet és a szomszédokat).
Csak 2 hetet kellett várni a rendőrökre, akik kérdezték, hogy működnek-e a kamerák. Miután igennel feleltem, udvariasan jelezték, hogy ha esetleg meglenne a két héttel ezelőtti dátummal az ominózus felvétel, akkor azt másoljam már rá egy pendrájvra, ők itt kint megvárnák. Nem mondtam nemet, mert korrektek és udvariasak voltak. Sőt: meg tudtam volna szerkeszteni úgy a képeket, hogy maszkolva legyenek utólag... de nem vacakoltam vele. Megkapták a nyers felvételt, utólag még azt is megtudtam tőlük, hogy csodálkoztak, hogy be volt lassítva a felvétel, és ezt mivel csináltam.
Nos, ez már jó régen történt, és nem büntettek meg, hogy közterületet filmezek nonstop, 60 fps-sel, 365 napos törlési intervallummal. Sőt, még csak be sem idéztek a száguldozó csávókám tárgyalására. Egyszerre 2 szabályszegés, nemde?
Viszont megköszönték, és azóta is ide járnak, ha betörés, vagy gyanús esemény van, és viszik a felvételeket. Sajnos kegyetlenül rossz környéken lakom.

Summázva: szerintem meg kellene engedni azt, hogy a kamerarendszert működtető magánügye legyen, hogy milyen területet videózik, mivel és mikor teszi azt, és mennyi ideig rögzíti. Amit tesz, valószínűleg jó okkal teszi. A szabályok rosszak, elavultak, és a tolvaj/betörő érdekeit képviselik.

Az is furcsa számomra, hogy valaki ide segítségért jön és kioktatást kap.

Akinek nem inge ne vegye magára, és aki tart attól, hogy a kamerafelvételei olyat rögzítenek, ami "tilos", akkor vagy maszkoljon ki mindent feketére, vagy tagadja le, hogy valódi kamerák azok, és hazudja be azt, hogy csak kamukamerák vannak a falra szerelve.

Még egyszer elnézést mindenkitől, de mikor betörnek hozzád, felgyújtják a házad, megölik a kutyád, vagy még rosszabb, akkor nem lesz@rom, hogy tilos a közterület filmezése?

És egy utolsó gondolat: mi a helyzet azokkal a felvételekkel, melyeket az autókba szerelt menetrögzítő kamerák készítenek, és napi szinten találkozol az általuk készített videókkal a híradókban, vagy közlekedési honlapokon, esetleg a jutúbon, és max a kocsi rendszáma van "kiblúrozva".

Ettől függetlenül, mindenki takarja (maszkolja) ki a szomszédot, és a közterületet, ami a kerítésen túl nyúlik, illetve vegye le a rögzítési időhosszt max. 72 órára. Ez a tuti.

Ha tudtok ettől újabb szabályozást, ne tartsátok vissza magatokat!

Szerintem...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10274) devil-k válasza kis.zsolt (#10273) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek teljesen.

- mozi bolondéria -

(#10275) Bathalsar válasza kis.zsolt (#10273) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én is adtam rendőröknek felvételt, Youtube-ra feltöltve (rejtve), SMS-ben kapták meg a linket, baromi hálásak voltak. Az elkövető azonosításában segített, megoldódott az ügy. Kamera a ház falán, az esemény pedig kint az utcán történt.

Szerintem is elvault a szabályzás, ha több éves az ide vonatkozó rendelkezés.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#10276) tothbe válasza kis.zsolt (#10273) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor tegyük ezt tisztába, hogy valóban ne sértsünk meg senkit, de ne is oktassunk ki senkit és főleg, hogy ne legyenek oldalak, ahová állni kell, mert nincsenek is.
Egyrészt én sosem oktattam ki senkit, max te olvastad így a kérdést, amit szándékosan kérdésként tettem oda és nem volt benne sem a saját véleményem, sem pedig a kérdezőre vonatkozó iránymutatás.
Másrészt pedig pont azért nem írtam véleményként (és főleg nem kioktatásként), mert én sem értek egyet vele. Több hasznos pontot látok benne, mint te, legalábbis az általad leírtak alapján, de ettől még nem tetszik úgy, ahogy van.
Harmadrészt pedig azt hiszem tovább is olvashattál volna az első mondattól, mert utána már az eredeti kérdéshez kapcsolódott a válasz többi része. Ehhez pedig oda is írtam, hogy ez nem válasz.
A jogi oldal azonban tényleg fontos lehet, hiszen a te eseteddel ellentétben, pont az elavult jogszabály miatt nem is egy esetről tudok amelyben az alperes ügyvédje kihasználva a törvény adta személyiségi jogait a vádlottnak, sikerült a felvételt nem bizonyító erejűnek minősítteteni a bíróságon és ezzel végül felmentést elérnie. Hiába látszott bármi is a felvételen, mivel azt jogtalanul készítették, nem lehetett felhasználni. (csak zárójelben, pl. élet elleni bűncselekmény esetén ezen felvételek is felhasználhatóak, ami jogilag igen furcsa, hiszen ha el sem készülhettek, akkor mégis hogyan? De ez egy nagyon bonyolult történet)
Ettől én nem állítom, hogy ez a rendszer jó, csak azt, hogy így mondja a törvény. amúgy szerintem a másik végletet sem szeretnénk, amikor bárki bármit, bárhol felvehet és megtarthatja, megoszthatja bárhol. ebből nagyon kínos és embereket meggyalázó felvételek keringenének a neten. a személyiségi jogok miatt ez a verzió biztosan nem is lesz soha, de ettől még a szabályozáson lehetne tényleg változtatni, sokkal valósághoz szabottabb lehetőségekkel. De mivel egyikünk sem része a törvényalkotásnak, így max. jót beszélgethetünk itt erről, de megváltoztatni úgysem tudjuk itt. :R

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#10277) kis.zsolt válasza tothbe (#10276) üzenetére


kis.zsolt
tag

Ok. Tiszteletben tartom a véleményed.
Magyarázatom egyszerű: a te linked volt az első ezzel a témával és erre kattintottam válaszul. Mivel a hasonló témákban más fórumokon is elő szokott fordulni nézetkülönbség, így gondoltam, itt is lesz ilyen, ezért is írtam 3x is, hogy előre is elnézést kérek.
Amúgy bölcsebb lett volna ha csak úgy simán írok egy bejegyzést, és akkor nem offolok annyit. A kioktatást így utólag visszaolvasva tényleg túlzásnak tartom a részemről, igazad van.

Mint látom, több mindenben egyetértünk, mint amiben esetleg másképpen gondolkodunk, ami azért nem rossz. köszönöm a reakciódat, és tényleg ezer bocsánat, ha a pongyola fogalmazásom miatt majdnem káoszt okoztam, és külön bocs az offért. :R

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10278) gyuszos válasza kis.zsolt (#10277) üzenetére


gyuszos
tag

Nagyon sok telepített kamera rendszer gazdájaként mondom, a tv. szövege és a valóság nagyon nem ugyan az.
Nem telik el úgy hónap, hogy ne másolnánk ki felvételt a rendőrség kérésére, és mindenzt nagyon sok esetben hivatalos kérésre (pecsétes papír) tesszük, hiszen ha cégnél szerelt rendszert érint a kérés, akkor nem is adjuk ki másként.
Soha semmilyen probléma ebből nem volt, egytől egyig mindig megköszönték a segítséget.
A közterület felvétele, maszkolás, meg a 72 óra és társai problémák fel sem merülnek, van amikor hetekre visszamenőleg szeretnének felvételt, persze ez gyakran lehetetlen.

Volt ebből már itt is többször vita, lehet okoskodni is bőszen, de felesleges.
Mindig kiderül, hogy különbözőek vagyunk, nem gondolkodunk egyformán.
Szerencsére.

(#10279) rekop válasza haddent (#10266) üzenetére


rekop
Topikgazda

Egy jól működő wifi alapja mindenképpen egy optimális RF környezet kialakítása. Nagyon fontos az AP-k megfelelő elhelyezése, illetve beállítása. Először érdemes lenne megtervezni Design Center-ben, ott már látni fogod a várható lefedettségeket, és hogy hány AP-re lenne szükség. (ha feltöltöd az alaprajzokat méretekkel szintenként, akkor szívesen segítek a tervezésben). Én azt mondom ezt egyszer érdemes jól megcsinálni, és nem utólag bővíteni, mert az sokkal több munka és költség lesz. Sebességteszteket az AP-okról találsz az összefoglalóban, illetve néhányról ezen a youtube csatornán is.
Én alapvetően Lite, Pro, illetve U6 Mesh-t venném számításba, az igényektől függően(például kell-e Wifi6 támogatás mindkét sávon, illetve a mennyezeti elhelyezés megoldható-e). Ha nem sürgős a vásárlás, érkezőben az U6+ , ami a Lite utódjának tekinthető, mindkét sávon Wifi6 támogatással ~60k körüli áron. Hogy mi éri meg, azt neked kell eldöntened, mi nem tudjuk helyetted, mindenkinek mások az igényei, lehetőségei.

@all:
Megkérnék mindenkit, hogy a kamerás megfigyelés jogi szabályozásával kapcsolatos eszmecseréket a megfelelő topikban folytassátok! Köszönöm!

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10280) JoceeHunt válasza gyuszos (#10278) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Így van aláírom.
Sőt nálunk a cégnél bejön a rendőr, kéri hogy nézzük meg melyik kamera mit lát. Amikor nem látszik ami nekik fontos, akkor is nem kér mentést.
Volt olyan rendőr aki nem hozta vissza az általam kölcsön adott pendrive-ot, volt aki később küldött levelet, hogy az ügyet lezárták, így megsemmisítik az általam adott felvételt.
Egyszer megkérdeztem: kapok róla valamit hogy kiadjam (papír, határozat, bármi), szó szerint ezt mondta: "Nem. De ha nem adja visszajövök és lefoglalom a komplett gépet, elviszik lementik amit kell aztán majd visszakapom. ha lezárul az ügy.."
Erre persze kérdeztem: de hát ha csak 72 órát menthetek miért viszik el, ha tudják hogy 1 hetes történetről beszélünk?
Erre ő: "Majd elvisszük és meg bizonyosodunk róla".
No komment...
Persze embere válogatja, balszeg nem ő volt a legélesebb kés...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10281) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na a HDD reformat úgyfest megoldotta a problémát, azóta hibátlan. Viszont már amúgy is terveztem SSD irányba menni, így bekerült egy Samsung 2TB 870 QVO, hát érezhetően megtáltosodott az egész protect. HDD-nek semmi baja egyébként, teljesen rendben van. Nem tudom miért kavart ez be neki.

Off témában egyetértek az előttem szólókkal.

Más, G5 Pro -t próbált már valaki? EA-ban elérhető, gondoltam kipróbálom, érkezőben van egy. Nem igazán találtam róla még semmit a neten, most vagy ennyire új, vagy valamiért nem tesztelgetik. Egyelőre csak standalone-ban tudom megnézni szerintem, mert ahogy láttam unifi os 3.0 kell hozzá, viszont az udm pro-ra nem jött ki. Remélem nem az lesz a vége, hogy ha unifi os 3 kell akkor vegyél mást.

Egyébként meg a kicsi sárgák nem sokat teketóriáznak, működött a copy-paste. :DDD :DDD

Ha valaki kísérletezne... : Link :DDDAhogy néztem, elég sok márka eszközeivel volt már dolgom, koppintanak ránézésre 1:1-ben d-link eszközöket és tp-linket is. Legalábbis párat felismertem. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10282) MasterMark válasza D-LAN|FuRioN (#10281) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan milyen HDD-ről van szó? Nem SMR véletlen?

Switch Tax

(#10283) D-LAN|FuRioN válasza MasterMark (#10282) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

3,5-es WD Purple 4TB 5400rpm talán 64m cache, elvileg ez a típus CMR-es, nem SMR.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10284) D-LAN|FuRioN válasza D-LAN|FuRioN (#10283) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Elvileg ezek erre lettek kitalálva, viszont más kérdés, hogy egy normál NVR milyen filerendszert használ, udmp debian alapu és ext4 -et használ. Nem tudom, h lehet e összefüggés.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10285) kis.zsolt válasza D-LAN|FuRioN (#10281) üzenetére


kis.zsolt
tag

A Samsung SSD 860 QVO 2TB jó választás. Nekem ebből csak 1TB-os van, de két éve hibátlanul ketyeg 0/24-ben az UDMPSE-ben
A G5 pro nekem is bejövős, de egyelőre a büdzsé nem engedi meg, viszont lehet, később jóval drágább lesz. Az utcafronti G4 Bulletet szeretném kiváltani vele.
Ami pedig a sima UDM Pro-t illeti: nagyon úgy néz ki, hogy faragják hozzá az uniFi OS 3.0-t, úgyhogy nem lesz gond a G5 pro-val (ujjak keresztbe).

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10286) D-LAN|FuRioN válasza kis.zsolt (#10285) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Elég jókat olvastam a típusról, meg a specben elég sok a TBW, így bízom benne, hogy hosszú ideig kitart, ha tényleg tudja ami oda van írva, jódarabig nem kell foglalkoznom vele. :DDD

Megláttam és kíváncsi voltam, de nem találtam semmit, mindenesetre behúztam egyet aztán kiderül, ha nem jön be akkora legfeljebb tesztelem és megy a háztól. Én ahogy láttam az EA és GA között nincs már akkor ár difi. Közben találtam 1-2 külföldi fórumot ahol eléggé szídják a G5 szériát, mert, hogy igazából gyengébbek mint a G4. G4 bullet és G5 bullet-ből láttam egy youtube videót, nekem ott a G5 gyengébbnek tűnt képminőségben. G5 Pro-nál amit észrevettem, hogy 100-as eth port van 1g helyett, 4k@30 a 4k@24 helyett a G5 javára. Viszont nincs high fame rate opció. Nagyon picit csökkent a látószög a G4 pro-hoz képest, és az IP védettség lett 67-ről 65. Viszont elvileg jobb a képminősége. Kíváncsi leszek. Mindenesetre tényleg érdekesen pozícionálták.

Hát fizikálisan tuti nincs akadálya. :DDD Debina 9-ről mennek Debian 11-re ahogy néztem a 3.0 leglényegesebb része ez. Amin elfut a karakteres 9 azon a 11 is sztem. :U

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10287) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Régi történet, hogy az új UI felület elég semmilyen volt, hiányos, stb.
Azóta eltelt 1-2 év, most átnyomtam egyik felfrissített controlleren. Egész szimpatikus. Ti használjátok, vagy maradtatok a régi felületnél?

(#10288) tothbe válasza rjy08 (#10287) üzenetére


tothbe
addikt

Én már nagyrészt az újat használom. De van egy-két dolog amihez visszanyúlok a régihez.
Van ami könnyebb ott, viszont pl a guest wifi portal-t nem is találom az újban, így ott nem is tudnék mást, mint a régi alatt szerkeszteni mikor kell.

By(e) Tothbe

(#10289) tothbe válasza D-LAN|FuRioN (#10286) üzenetére


tothbe
addikt

ez majd engem is érdekelne, mik a tapasztalataid. nekem G4 bullet-ek vannak IR kiegészítővel és akartam még egy G4 Pro-t is feltenni, de közben megjelent EA-ban a G5, így vártam inkább. Aztán láttam, hogy a G5 azért inkább gyengébb mint jobb és elbizonytalanodtam.

By(e) Tothbe

(#10290) D-LAN|FuRioN válasza tothbe (#10288) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én jobban szeretem a régi felületet, jobb lett egyébként, de nekem átláthatóbb még mindig a régi. Nálam 2.x alatt úgy van, hogy settings/profiles és felül az első Guest Hotspot, ott tudod a portált szerkeszteni vagy újat csinálni.

Okés megírom majd a tapasztalatokat, csak kéne egy os 3.0. Bevallom az apróbetűs részt rendelés után olvastam, hogy os 3.0 kell hozzá. Ha a képminőségen javítottak, akár jobb is lehet, szvsz a 100 megás port lényegtelen, egyik kamera se használja ki az 1g-t, de még a 100-at sem. IP védettség nálam nem érdekes, hogy 65 vagy 67, mert elég jó védett helyen vannak, párát kap max, direkt esőt még sose kapott, viszont mindkét szabvány védett víz ellen és por ellen, csak az ip65 az árvizet nem szereti. 50 FPS-el eddig sem szerettem volna rögzíteni, főleg, hogy akkor már offolja a HDR-t és a 4k-t is, úgy meg nem sok értelmét látom. Látószög meg annyira minimális változás ahogy néztem, hogy nem oszt nem szoroz. Szóval ha a képminőségen javítottak nem akkora visszalépés mint amennyire külföldi fórumon lehúzták elsőre. Ja még annyi, hogy nem tudom a G4 Pro-ban milyen proci van, de a G5-be 2 magos arm került míg pl a G4 Bulletben 4 magos ARM van. G3 pro kamerámban 1 magos ARM proci lapul 806mhz-en. G5 Pro-ban ARM Cortex-A53 Dual Core, sztem bőven el fogja látni a feladatát.

Nekem inkább tűnik ez a G5 Pro egy ilyen kicsit jobban átgondoltabb G4-nek. Spóroltak és racionalizáltak, lefaragtak olyan dolgokat amik talán feleslegesen voltak benne és többe került nekik az előállítása. Cserébe szerintem a G5 Pro olcsóbb lesz mint a G4 Pro. Egyetlen kérdés számomra csakis a képminőség.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10291) tothbe válasza D-LAN|FuRioN (#10290) üzenetére


tothbe
addikt

ok, meglátjuk a teszted alapján. Ha kell egy 3.0-s SE, akkor csak szólj és akár nálam tesztelhetjük rajta.
A tippet pedig kösz, tényleg meglett a Guest hotspot, ahol mondtad. :R

By(e) Tothbe

(#10292) D-LAN|FuRioN válasza tothbe (#10291) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na meg is jött. :)) Klimatizálódik egy kicsit, addig vadászok tápot, mert 24V os POE feladóm van, ki kell bugásznom az egyik G3 pro tápját. Ehez a típushoz azt írja, hogy 37V -tól. Az új szürke dobozok egész pofásak. Viszont ami elsőre feltűnt a G3 Pro-hoz képest, hogy eltűnt a kihúzható napellenző és egy fix gumis kapott helyet. Ugyan nekem nincs G4 Pro csak G3, de így elsőre nekem úgy tűnik kb ugyanazt a minőséget képviseli, látszólag jól össze van rakva.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10293) D-LAN|FuRioN válasza tothbe (#10291) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na a képminőség elsőre elég patika. :)Nekem ugyan csak G3 Pro van, de ahoz képest ég és föld. Adoptálni még nem tudom ugye, de egyébként a kontroller felajánlja, csak az adopt után kicsit elveszíti a fonalat. :DDDAzt viszont már értem, hogy miért hagyták el a kihúzható napellenzőt. Leszedtem a régi kamerát és konkrétan bele van gyógyulva abba a pozícióba amibe hagytam. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10294) DJ. Ru$y válasza D-LAN|FuRioN (#10292) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Két kérdést, ha megengedsz, neked van sima G3 Bullet-ed is vagy csak G3 Pro-d? Illetve, ha van mind a kettő, amit adnak a Pro-hoz "felfogató meghúzó" "szerszámot", az passzol a sima G3 Bullet-re is vagy a Pro felfogatása másabb, ezért nem kompatibilisek? Keresek egy olyan "meghúzót", de én G5 Bullet-et vettem, még vár a sorára, aztán gondoltam hátha van valakinek ezzel tapasztalata esetleg egy felesleges "szerszáma".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10295) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Eltűntek a ui fiókomból az eddig kezelt rendszereim.
Lehetséges, hogy fizetőssé vált ez a szolgáltatás?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10296) DJ. Ru$y válasza Laca0 (#10295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen kontrollereket használtál? Gen1-es UCK-t?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10297) D-LAN|FuRioN válasza DJ. Ru$y (#10294) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nekem 2db G3 Pro kamerám van, nincs bullet-em. :( Annyit tudok mondani, hogy a G3 és a G5 pro kb totál egy házban van, nem is kellett bontanom a hátsó felcsavarozós cuccot, simán a G3-é jó hozzá. Aztán a bullet-et nem vágom igazán, így ebben sajna nem tudok gyakorlati dolgot mondani.

Egyébként sikerült beintegrálnom a protect -be, még én magam is meglepődtem rajta. Ha telefonon az alkalmazásból adom hozzá akkor működik és bepakolta. Ami érdekes, hogy adott hozzá high frame rate módot, bekapcsolható. Persze ez lehet attól, hogy nem ismeri fel igazán a kamerát. Mindenesetre működik. Sajnos nem sikerült megfelelően beállítanom a szöget, mert rámsötétedett, de a képminőség véleményem szerint határozottan jobb. Persze G4 Pro tapasztalatom nincs, G3 vs G5 -nél jelentős a minőségbeli különbség, dinamikában és részletességben is.

Minta G3 Pro
Minta G5 Pro

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10298) Laca0 válasza DJ. Ru$y (#10296) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, Unifi CK Gen1. A kis hosszúkás fehér.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10299) DJ. Ru$y válasza Laca0 (#10298) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lejárt a mandátuma, hogy szépen fogalmazzak. A többit megtalálod visszább a topikban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10300) Laca0 válasza DJ. Ru$y (#10299) üzenetére


Laca0
addikt

6.5.55 a legalacsonyabb verzió, amire szükséges frissíteni és akkor még elérhető?
Vagy már most teljesen felejtős?
Azért ez a hozzáállás nem éppen szimpatikus...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.