Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) tothbe válasza MajaG (#9199) üzenetére


tothbe
addikt

Nem vezették ki, csak hiány van. Mint kb minden elektronikai cikkből. Ha sürgős, akkor vedd, ami van, én most 10x-et látok csak készleten épp.

By(e) Tothbe

(#9202) szpeti40 válasza bon (#9198) üzenetére


szpeti40
addikt

Én végül 1db U6-Mesh-t vettem 2db U6-Lite helyett, sajnos nemtudtuk megoldani, hogy a plafonon legyen az AP és ahogy méricskéltem (egy AC-Lite-al), ennek is le kéne fednie az egész házat a nappaliba letéve. 1-2 hónap mulva kiderül.
Nem számítottam rá, hogy ennek a kis hengernek ilyen súlya van, bár ennyi pénzért legyen is :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9203) MajaG válasza libit (#9200) üzenetére


MajaG
senior tag

Németországba, de akkor ez most megszűnt vagy nem gyártják vagy mi van? :D

@tothbe: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9204) szpeti40 válasza MajaG (#9203) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem már nem gyártják, én apróról be is húztam egyet tartalékba, biztos ami biztos.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9205) bon válasza szpeti40 (#9202) üzenetére


bon
őstag

Ennek is brutál súlya van, meg is lepődtem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9206) tyuxy


tyuxy
tag

Sziasztok.
Egy komplexebb kérdésem lenne felétek, ezért ha nem baj felsorolás jellegűen fogok haladni:
-nemsokára beköltözünk egy családi házba ami 150nm így szeretném kialakítani a hálózatot úgy hogy probléma mentes legyen.
Szolgáltató a digi lesz helyileg Békéscsaba. (Ez csak azért releváns információ ha esetleg valaki segítene akár személyesen is, nyilván nem ingyen, akkor így egyszerűbb ha tudja/tok merre is lesz)

-lesz a házban egy központi hely ahol helyet foglal majd a szolgáltató által biztosított eszközök és innen a tv-k kivételével kértem a kivitelezőtől két üres gégecsövet a ház két pontjába üresen lelógatva a mennyezetből, ahova terveim szerint 1-1 AP-t tervezek felrakni.
-elsődlegesen őt néztem ki :
https://eu.store.ui.com/collections/unifi-network-wireless/products/unifi-ap-6-lite
-ehhez ha jól tudom kell egy switch is ami ő lenne:
https://eu.store.ui.com/collections/unifi-network-routing-switching/products/usw-flex
-na most először is az a kérdés hogy ez így rendben lenne e vagy kell vegyek még valamit ezeken kívül vagy tudtok ajánlani teljesen más rendszert viszont a lényeg ugyanúgy a mennyezeti egység lenne különálló tápellátás nélkül mert ha jól tudom ezekhez az AP-hez csak a “kábel” kell.
-plusz kell egy router is?! Vagy elég a digi által biztosított?
mert ha nem akkor a hálózat így nézne ki : digi modem(bridbe)->saját router->switch->2db AP
De ha rossz az egész elképzelés akkor kérlek segítsetek, hogy mégis hogy csináljam.
u.i.: nem vagyok szakértő sem informatikus, így a hozzáértésem megkérdőjelezhető, de köszönöm ha valaki szakít rám pár percet.

iPhone 11 pro max

(#9207) Egon válasza tyuxy (#9206) üzenetére


Egon
nagyúr

Mik az elvárások, és mennyi a keret? Vezetéken egyáltalán nem akarsz semmit sem bekötni, asztali számítógép stb.? A ház egyszintes vagy kétszintes? Milyen sávszélességgel tervezel? Hány eszköz fog lógni wifin?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9208) tyuxy válasza Egon (#9207) üzenetére


tyuxy
tag

Elvárások: stabil hálózat , utólagos bővíthetőség az eszközök szaporodásával. Terveim szerint egy 200ig el tudok menni.
vezetékes megoldásra a lehetőség adott lesz a központi helyről a szobákba fut üres gegecso de ezzel egyenlőre nem tervezek foglalkozni mert még nem aktuális :) Vagyis de egy vezetékes megoldás lesz az Xbox de ahhoz is oda van véve az üres cső igy elvileg ha meglesz a router azt össze fogom tudni kötni egy szép hosszú kábellel.
a ház egyszintes, digi 1000es net lesz.
eszközök: szokásos két telefon tablet ip kamera porszívó tv-k egyenlőre

iPhone 11 pro max

(#9209) vicze válasza tyuxy (#9206) üzenetére


vicze
félisten

Switch Flex-nek a táp poe++-on kell, nincs más opció, ami nem éppn olcsó.
Switch Lite 8 PoE olcsóbb összeségében annak sima tápja van.

[ Szerkesztve ]

(#9210) user12 válasza vicze (#9209) üzenetére


user12
őstag

Nem muszáj a poe++
Meg poe-val is, de ekkor kisebb lesz a power budget

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9211) vicze


vicze
félisten

Két AP-val azért elég necces a 20W is, beleférhet de necces és voltak kamerák említve.

(#9212) user12 válasza vicze (#9211) üzenetére


user12
őstag

Két AP-t simán elvisz, nekem az AC-LR és a mesh 3.5-3.5w-ot fogyaszt. Magának az eszköznek a fogyasztására nem emlékszem, de kb 3w körül van.
Nem tudom mennyit esznek a kamerák, azt kell eldönteni, hogy a 4 port elegendő-e. Ha nem, akkor 8-as vagy 16-os poe switch fog kelleni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9213) vicze válasza user12 (#9212) üzenetére


vicze
félisten

U6-ok már nem ilyen alacsony fogyasztásúak, na meg használattól is függ.
U6 lite 12W max.-ra van írva, U6 LR 16.5W-ra és 10-et láttam konkrétan. AC-Pro-knál 8W-n mennek többnyire cégben, a U6-lite 6-8 körül lehet terhelve.
Illetve bootnál veszi fel a legtöbbet, és mivel az ugye egyszerre van, így könnyen túlmehet a 20W-n.

[ Szerkesztve ]

(#9214) user12 válasza vicze (#9213) üzenetére


user12
őstag

Durva….
Egyszer még régebben számoltam össze az itthoni “kis” hálózatunk fogyasztását, egy hgw, router, két switch, két ac-s ap és egy nas 60-70w körül kajál. Ez kb havi 2000 ft-os tétel a villanyszámlában. Jó nem egy eget rengető tétel, de nem is filléres tétel, pedig nincsenek is olyan különleges eszközök és nem is egy nagy hálózat.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9215) devast


devast
addikt

Ezt láttátok ? [link] Már csak egy ER-12 kellene 2.5G-s portokkal, és vennék belőle 3at hogy életem végéig elég legyen :C

(#9216) vicze válasza devast (#9215) üzenetére


vicze
félisten

Ez azért különösen érdekes, mert EdgeOS MIPS, az USIP HW ARM.
Ez a váltás történt meg Unifi-nál is a UnifiOS-szel.
A váltás azért történt és pont azért volt olyan nehézkes mert viszonylag sok MIPS fejlesztőt vesztett Ubiquiti + a MISP támogatás kb. lenullázódott, az elérhetősége pedig különösen most nagyon korlátozott. Az biztos, hogy EdgeOS nem lesz ARM-re portolva, és a linkelt poszt se említ új terméket csak további támogatást.

(#9217) user12 válasza devast (#9215) üzenetére


user12
őstag

Nem valószínű, hogy lesz ER-12 2.5G-s portokkal :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9218) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Megjött az usw 16 poe gen2, be is üzemeltem. Kezdődhet bővítés :DD

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9219) supercow válasza galaktikus (#9218) üzenetére


supercow
őstag

Csinos. A fém oldallap nem árnyékolja a wifi jelet?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9220) vicze válasza supercow (#9219) üzenetére


vicze
félisten

Csak annyira mint az üveglap. ;] (Teljesen. :P )

(#9221) galaktikus válasza supercow (#9219) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Kb. 6-7 méterre a mellette levő helyiség sarkában egy iMac irodai gép megy amin 200-250 Mbit (bőségesen elég) sebességet lehet mérni még, úgy hogy még egy fal is van köztük. Szóval azért az UDM antennája elég combos nah.. :P

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9222) tyuxy válasza vicze (#9209) üzenetére


tyuxy
tag

Megmondom őszintén hogy ez nem teljesen világos.. :(
igazából konkrétan ott vagyok elakadva hogy nem tudom hogyan kellene felépüljön a rendszer A-Z-ig..
es hogy mi mivel kompatibilis minek mivel kell jól kijöjjön hogy minden rendben legyen .. amit szeretnék hogy legyen egy normális hálózati lefedettség a házban és mennyezetre tudjam szerelni az APt aminek nem kell külön táp hanem kapja az ethernet kábelen keresztül.

de ha jól értem a switch helyett ha veszek egy dream machine prot akkor azt be tudom tenni a szolgáltató által biztosított modem és az AP-k közé?
es ha ez így van ezen kívül ezzel van még bármi teendő ?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max

(#9223) donat_sz válasza tyuxy (#9222) üzenetére


donat_sz
senior tag

Azt pontosan érdemes összeszámolnod, hogy mire van szükséged!
Ha tényleg csak a két AP és az xbox a maximum, akkor a lan csatlakozók száma kicsi. ebben az esetben 1 udm (esetleg egy UDR ha elérhető early accessben)) és hozzá 2 AP. Az AP-ket pedig meg tudod táplálni 1-1 poe feladóval (vagy UDR esetén a poe-t maga az udr biztosítja neked). Mind az UDM és az UDR önmagában is szórja a wifit, tehát még jobb lefedettséged is lehet akár. Ha nem szeretnél poe feladókat használni, akkor kell egy switch, az eddigiek alapján Switch Lite 8 PoE elég kell legyen. Az hogy milyen AP legyen, az a terheléstől függ. ha tényleg 300 eszköz lesz rajta, akkor én elgondolkodnék két U6-Pro-n, bár ez elég nagy számnak tűnik, lehet elég oda 2db U6-Lite is! Ha tervezel kamerákat és azokat is Unifitól vennéd, akkor kamera számtól függően felmerül az UDM-Pro mint router, vagy akár az UDM-SE, utóbbi mellé szintén nem kell poe Switch, mert a router maga is képes ezt megoldani.

* "költséghatékony" megoldásnak én az UDM+2x U6Lite+2x poe injektort választanám. (~600€)
* legnaprakészebbnek pedig az UDM-SE + 2x U6-Pro (~800€) - már ha éppen van belőlük készlet, mert ezeknek ez a legnagyobb hibája, hogy vadászni kell..

(#9224) Egon válasza tyuxy (#9222) üzenetére


Egon
nagyúr

Meg kell pontosan adnod az alábbiakat:
- végpontok száma (AP-k, kamerák is), ebből mennyi PoE,
- mennyit szánsz rá az egész rendszerre.
Enélkül csak a felszínt lehet kapargatni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9225) devast válasza user12 (#9217) üzenetére


devast
addikt

Akkor ER-4 lesz majd, meg valami 2.5G-s unifi switch ha lesz emberi áron. 2.5g-s internet csatlakozás nem vágyam, viszont belső hálón jól jönne.

(#9226) user12 válasza devast (#9225) üzenetére


user12
őstag

Az se 2.5G-s és sajnos az SFP portja is max 1G-t tud.
Egyébként szerintem pont ezt szúrták el ennél a modellnél, mert különben teljesítményben ott van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9227) bon válasza user12 (#9226) üzenetére


bon
őstag

Ezt most nem értem SE-nek 10G-s SFP+ wan és lan portja van.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9228) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Az mitől lehet hogy nem akar elindulni az app?
Pár hete / napja még ment, most meg itt megakad:

Leszedtem, újra tettem a legújabb verziót, de ugyanaz :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9229) user12 válasza bon (#9227) üzenetére


user12
őstag

Ha az UDM-PRO-SE-re gondolsz, annak igen.
De előtte az ER-12 és ER-4 -ről volt szó.
Vagy én értek félre valamit?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9230) user12 válasza LLKobe (#9228) üzenetére


user12
őstag

Nézd meg a server.log és mongod.log fáljokat, hogy mire panaszkodnak.

Ha nincs bennük hibára utaló bejegyzés, akkor Java uninstall és reinstall.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9231) MasterMark


MasterMark
titán

Most kerestem a Unifi kontrollerben az Airtime Fairness-t és nincs sehol. A site beállításoknál sincs az ami régen volt hogy mutassa az advanced feature-öket.

Ezekről tud valaki valamit?

Switch Tax

(#9232) kraftxld válasza MasterMark (#9231) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen verziójú controller?
Ha visszaváltassz a régi GUI-ra akkor sincs ott?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9233) MasterMark válasza kraftxld (#9232) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból is a legacy GUI-n vagyok és nincs. Átnéztem az újat is, de ott se találtam ilyet.

Current Version 7.0.25 (Build: atag_7.0.25_17292)

Switch Tax

(#9234) donat_sz válasza MasterMark (#9233) üzenetére


donat_sz
senior tag

még a 6-os nál úgy emlékszem megvolt, most hogy mondod ránéztem és én se lelem a 7.025 alatt.
u.i. én is régi nézet

(#9235) _AnTi_ válasza tyuxy (#9222) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

Csak, hogy tovább kavarjam a szálakat, ha maradsz a Flex-nél és a központi helyen helyezed el (várhatóan konnektor közelében), akkor vehetsz hozzá egy ilyet is: [link]

Szépen fog vele működni, meg lesz a power budgeted is, használhatod mind az 5 portot, ugyanúgy, mint poe++ switch esetén (ezt csak azért írom, mert a switch flex utility esetén valamilyen mágikus oknál fogva az ubi úgy gondolta, hogy elég az embernek 4 port is, hiába van rajta 5).

Ár/érték arányban szerintem így jársz a legjobban: szolgáltatói modem->Dream Machine (sima henger alakú, ami szórja a wifit)->Flex+POE-50-60W->2 AP.

Ebben az esetben maradt még 2 vezetékes POE+ portod a flexről, 3 sima gigabites a Dream Machine-ről és van 3 wifi AP-d, amivel szerintem pöpecül le tudod fedni a házat, de ezt csak terv alapján lehet megmondani.

Ha a közeljövőben várhatóan több vezetékes port kell vagy jövőállóbb megoldást keresel, akkor érdemesebb valami nagyobb POE++ switch-ben gondolkodni és akkor a Flexet hanyagolni, esetleg a Dream Machine-t UDM Pro-ra váltani.

Mondjuk a költségkeretedet elvileg meghaladja a fenti konfig.

Így fennáll még az, hogy kihagyod a Flex-et és POE adapterezed az AP-kat.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9236) LLKobe válasza user12 (#9230) üzenetére


LLKobe
veterán

Java reinstallal most megy, de elfelejtett mindent. Most kezdhetem nulláról az egész konfigot :F

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9237) kraftxld válasza donat_sz (#9234) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megnéztem én is, tényleg eltűnt nekem is. Hát akkor a mostani trendi interface "dumbdown" trend áldozata lett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9238) BossBoss


BossBoss
őstag

Ubiquiti kábelekkel van tapasztalat? Vagy maradjak a bevált Draka, Belden vonalon? Új építésű házba kellene beszereznem. Illetve ha már kábel. Szerintetek elég a sima UTP vagy használjak FTP kábelt?
Előre is Köszi!

(#9239) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Most megint abban a cipőben vagyok hogy valami java hülyeség miatt újra kellett húzzam a java-t és a controller appot is, és most ha elindítom látja az AP-t, de azt mondja Managed by Another Console.

Rohadtul nem akarom újrakonfigolni az egészet, nincs mondjuk a webes felületen valami config export amit ide be tudnék húzni?

Vagy valami megoldás hogy megmaradjanak az AP jelenlegi beállításai és ne kelljen újra belőnöm mindent? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9240) kraftxld válasza LLKobe (#9239) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mentésből visszaállítod a controllert.
Ha már futott és nem gyalultad le a mappáját akkor általában hetente / havonta csinál backupot.
Ha nincs backup akkor IJ kártya, és újra kell konfigolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9241) bon válasza BossBoss (#9238) üzenetére


bon
őstag

Rövid patchkábelem van, nincs vele gond. Munkahelyen cat5e-s van, pontos típust holnap tudok mondani, de szimpatikus kábel. Nem volt gond a szerelésével. Amúgy én még a Legrand kábeleket is szeretem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9242) tothbe válasza BossBoss (#9238) üzenetére


tothbe
addikt

ha végig beltér és van saját csöve, tehát nem 230-al együtt viszed sehol, akkor elég az UTP. És jók a kábeleik, nagyon vékony, ergo könnyen elfér bárhol illetve a csatik is fel-le hajthatóak, ami megkönnyíti a bekötésüket. Szóval csak ajánlani tudom őket.

By(e) Tothbe

(#9243) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Tudom, hogy nem Ubi kérdés, de ha már ubi hálózatom van, akkor inkább itt kérdezősködnék. Van olyan, hogy az optikai modem admin felületéhez nem lehet hozzáférni?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9244) vicze válasza galaktikus (#9243) üzenetére


vicze
félisten

Ha csak egy ONT-d van(nincs router funkciója, csak 1db UTP), akkor ahhoz nem kapsz semmilyen hozzáférést az a szolgáltató végpontja. (De az égvilágon nem is tudnál semmit kezdeni vele.)

[ Szerkesztve ]

(#9245) rekop


rekop
Topikgazda

Egy kis újdonság, pár napja elérhetővé vált UI SSO account-hoz az új UI Verify app (iOS és Android) használata. Ezzel lehetőségünk van egyszerűen, egy push értesítésen keresztül megerősíteni(vagy elutasítani) a belépési szándékunkat. Szerintem kényelmes, érdemes használni, én már be is állítottam az Authy helyett.

Illetve van már egy "erőforrás igény kalkulátor" UniFI OS konzolokhoz, ami segíthet a megfelelő eszköz kiválasztásában:
Resource Calculator a brand new tool that helps you figure out which console is best for you. Select the applications you want to run, the number of devices, and then cycle through the console options to determine which one is best suited for your configuration.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9246) shtirley válasza rekop (#9245) üzenetére


shtirley
tag

A push-t sehol nem találom, hol lehet aktiválni?

(#9247) rekop válasza shtirley (#9246) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem kell külön aktiválni. Amint megpróbálsz bejelentkezni, egyből megy a push, ha a telefonon az értesítések engedélyezve vannak az alkalmazásnak. iOS-en: Beállítások -> UI Verify -> Értesítések -> "Értesítések engedélyezése". Androidon nem tudom, az nincs most a közelemben hogy megnézzem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9248) Hadr0n


Hadr0n
csendes tag

Sziasztok.
Egy nagy problémával fordulnék hozzátok. Minap vettem egy Unifi ac ap pro v2-t (használtan) ma próbálnám beállítani , sikerült is de nincs wifi. 1 órán át nézegettem minden beállítást mit ronthattam el mire rájöttem hogy csak akkor érzékeli a telefonom a wifi jelét ha 1m es körzetében vagyok az AP nak. Ahogy hátra lépek 2-3 mat már el megy 2 csík.
Amit próbáltam eddig:
-adaptere helyett switchből való megtáplálás.
-Kábel csere.
-Próbáltam 2db 4 es softwaret meg 2db 5 ös softwaret és a mostani 6 osokat is.
-egyedi transmit power érték megadás ezen felül a 3 alap (low, mid high) állítása
-más channelek minden különböző variációja.
-csak a 2,4 vagy csak az 5G használata.
-interferencia nincs mivel másik unifi AP val végig nézve a sávokat semmire se írt semmi rosszat sőt még szomszédok sincsenek hogy zavarjanak.

Annyi érdekesség hogy ha közvetlen ráteszem a telefont akkor ugyebár full jelet mutat és úgy átmegy rajta 400/300 mega.

[ Szerkesztve ]

(#9249) MasterMark válasza Hadr0n (#9248) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan mintha fizikailag nem lenne kontakt az antennával.

Ha megrázod, nem csörög benne valami? :DDD

Switch Tax

(#9250) Hadr0n válasza MasterMark (#9249) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

Áhh ne is mond megráztam mint krisztus a vargát de semmi, óvatosan próbáltam kocogtatni is de semmi. Szétszedni meg még eddig nem akartam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.