Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) MasterMark válasza crissprivat (#10200) üzenetére


MasterMark
titán

Log mit ír? Ha be tudsz lépni akkor mit látsz? Interfészt lelövöd, majd vissza?

Tipikus hiba egyébként hogy a táp megy tönkre, azt megérheti cserélni.

Switch Tax

(#10202) Eiki válasza Zsolt_16 (#10199) üzenetére


Eiki
tag

Én UDR-t használok az alábbi konfiggal, lassan negyed éve:
- Starlink az uplink
- Network app fut
- Protect app fut, jelenleg 1db G3 kamerával + 128GB SD folyamatos rögzítéssel
- Összesen ~30 állandó klienssel, VLAN-okkal, bekapcsolt forgalom ellenőrzéssel

Eddig egyetlen olyan alkalom volt, amikor újra kellett indítanom, mivel a Protect app valamiért leállt és nem akart újra indulni. Minden más tekintetben eddig remekül működik, egy 210nm-es földszintes házat egymaga lefed úgy, hogy valamennyi még a kertbe is jut :)

Nálam azért ez volt a választás, mivel nem akartam rackmount cuccot de szerettem volna Protect-et is a Network mellé.

(#10203) crissprivat válasza MasterMark (#10201) üzenetére


crissprivat
senior tag

Reggel újra volt indítva, így a LOG is csak az újraindított idő óta ír, semmi extra. Ha jól emlékszem 2 éve vettem, azért csak többet bír a tápja nem :F
Ha ezt fogja csinálni, megpróbálom még a resetet és újra beállítom. Ha más nem, akkor a tápcserét is kipróbálom.
Ha semmi nem segít, váltok TP-Linkre :DDD

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10204) Egon válasza crissprivat (#10200) üzenetére


Egon
nagyúr

Tápot próbálj cserélni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10205) MasterMark válasza crissprivat (#10203) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván nem utána kellene a log, hanem abban az állapotban megnézni amikor nincs net. Egyáltalán azt megnézni miért nincs, és pontosan mi nincs.

Switch Tax

(#10206) crissprivat


crissprivat
senior tag

Igen, mindenképp cserélek tápot, csak be kell szereznem egyet.
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10207) donat_sz válasza crissprivat (#10206) üzenetére


donat_sz
senior tag

ki a szolgáltó? T? nekem (pppoe passthrough-ban) a szolgáltatói eszközre kitolt frissítések után rendszeres volt hasonló hiba és akkor kb 1-2 hetente történt, aztán ahogy jött úgy is ment el pár alkalom után.

(#10208) crissprivat válasza donat_sz (#10207) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem a T, egy kisebb szolgáltatónál vagyok. Én is már gondoltam rá, hogy lehet a szolgáltatóm változtat valamit és ez végett kell a folytonos reboot. Megérdeklődöm majd náluk.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10209) crissprivat válasza Egon (#10204) üzenetére


crissprivat
senior tag

Találtam egy jó kis tápot, 12V/3A. Csináltam róla fotót. Ez jó lenne hozzá próbára?
Ez egy jól működő táp egyébként.
[link]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10210) Zsolt_16 válasza Eiki (#10202) üzenetére


Zsolt_16
tag

Köszönöm a véleményed róla eléggé meggyőzött hétfőn rendelem :D

(#10211) MasterMark válasza crissprivat (#10209) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jó a dugója és biztos jó, akkor jó.

Switch Tax

(#10212) crissprivat válasza MasterMark (#10211) üzenetére


crissprivat
senior tag

Rendben, köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10213) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy site, 12 db switch-el.
Pár cli konfigot (multicast group) mindegyik switch-en beállítottam, de a controller felülírja a konfigot, ezt hogy lehetne rendesen megcsinálni, hogy megmaradjon?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10214) bon


bon
őstag

62 nap után megérkezett a csere U6-LR. Most jön a következő, remélem több már nem fog tönkre menni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10215) BossBoss válasza tothbe (#10194) üzenetére


BossBoss
őstag

Ohh, gondolhattam volna erre. Nálam ez nem érdekes mert eleve okos CO és füst érzékelő van tervben. Az meg eleve küld értesítést.

(#10216) MasterMark válasza kraftxld (#10213) üzenetére


MasterMark
titán

Ha ez Unifi, akkor a kontroller konfigjában kell átírni amit leküld nekik.

Switch Tax

(#10217) rekop válasza kraftxld (#10213) üzenetére


rekop
Topikgazda

Jelenleg archivált már az article, de régebben volt egy ilyen system.properties módosítási lehetőség. A cli-n végrehajtott beállításokat kellene kinyerni a system.cfg/running.cfg-ból, és valahogy megadni ebben a system.properties fájlban. Nem tudom ez kivitelezhető-e, ilyen szinten nem mélyedtem bele, csak egy ötlet. Esetleg keress rá ezekre a community-n, hátha találsz valami használhatót.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10218) kraftxld válasza rekop (#10217) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, igen ilyesmire gondoltam :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10219) rekop


rekop
Topikgazda

Security update:
-UniFi Security Gateway 4.4.57
-EdgeMAX EdgeRouter Firmware v2.0.9-hotfix.6

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10220) MasterMark válasza rekop (#10219) üzenetére


MasterMark
titán

Még ha nem is fejlesztik az edge vonalat, legalább security update-eket kapunk. Az is valami. :D

Switch Tax

(#10221) user12 válasza MasterMark (#10220) üzenetére


user12
őstag

Más kérdés az, hogy mennyire up-to-date security issue-kat foltoz be :F

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10222) vicze válasza user12 (#10221) üzenetére


vicze
félisten

Ez elég aktuális. CVE 19.-én lett bejegyezve, így nem sokkal korábban értesíthették őket.

(#10223) Protezis válasza MasterMark (#10220) üzenetére


Protezis
őstag

Erről jut eszembe: múltkor tippként írtad a Wireguardot, azóta használom. Viszont firmware upgrade-nél mi a teendő? Config backup, firmware upgrade, wireguard reinstall, backup visszatöltés?

(#10224) MasterMark válasza Protezis (#10223) üzenetére


MasterMark
titán

Hát mást nem nagyon tudsz csinálni ha jól tudom.

Nekem nem a routeren van a wireguard hanem a szerveremen mögötte.

Switch Tax

(#10225) rekop válasza Protezis (#10223) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha az összefoglalóban leírt módon raktad fel, akkor az automatikusan újra lesz telepítve a fw upgrade után, nincs vele további teendő. Backup természetesen legyen minden frissítés előtt.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10226) MasterMark válasza rekop (#10225) üzenetére


MasterMark
titán

Ja igen, mert ezt a gyári repositoryból fel lehet rakni, ugye? Csak hozzá kell adni.

Switch Tax

(#10227) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!

Egyre nehezebben működik a gen1-es UCK-m, arra gondoltam, cserélném Gen2-re. Nyilván az árral tisztában voltam, de azért nem ennyire. (Tudom az okokat.)
Ráadásul nem is elérhető azokon a helyeken, ahonnan szoktam rendelni.
Azt szeretném kérdezni, megéri beruházni? Mennyire stabil a működése? Elfogadható a sebessége? Stb.

Köszönöm a segítséget! :)

(#10228) JoceeHunt válasza rjy08 (#10227) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Szerintem ha már cserélsz akkor UDM, UDR, UDM Pro lenne jobb megoldás, bár igen az még drágább.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#10229) rekop válasza MasterMark (#10226) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, abból teszi fel. A /config/scripts/post-config.d-ben elhelyezett script lefut a rendszerindítás után, és visszaállítja a chace-elt verziót.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10230) rjy08 válasza JoceeHunt (#10228) üzenetére


rjy08
tag

Köszi, nem tervezem egyelőre lecserélni az USG Pro-t.
Úgy döntöttem, veszek egy használt Thinkcentre mini PC-t, ami jóval erősebb hardver, és tudom még használni 1-2 dologra. Nem mellesleg az ára meg sem közelti az UCK 2 árát.

(#10231) DJ. Ru$y válasza rjy08 (#10230) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem kell a Protect (UCKG2P), akkor jobban jársz egy self hosted controllerrel. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10232) rekop


rekop
Topikgazda

UniFi Network Application 7.4.140 beta
Új beta verziót jelent meg a Network App-ból, elég sok újdonsággal, javítással. A frissítés érinti az UI-t, új funkciók is érkeztek, illetve jönnek majd az UniFi OS 3.1-el.

...! This release will only appear on UniFi OS Consoles running version 3.0 or newer, it's not recommended for consoles running older UniFi OS versions.

-Add support for the OpenVPN server (requires UXG/UniFi OS Consoles with gateway functions).
-Add Magic Site-To-Site VPN Support (uses Wireguard VPN & OSPF, and requires UniFi OS 3.1+ Consoles with gateways).
-Add WiFi Connectivity.
-Traffic Map UX update (requires UniFi OS 3.0+ Console).
-Improve UX for Guest Hotspot.
-Add support for IPTV through IGMP Proxy (for UXG/UniFi OS Consoles with gateway functions).
-Improve Port Profiles and Manager UX.
-Allows to specify Virtual network on each port directly without the need of a Port profile
-Removes all default port profiles
-Allowed networks fields is transformed into Restricted networks
-Add DHCP IP leases overview in Network Settings (Requires 3.1+ UniFi OS Consoles with gateways).
-Add Multi-language support.
-Add Virtual Network Management to the Topology section (Requires UniFi OS 3.1 on UDM-PRO and UDM-SE only).
-Allows to move clients to different virtual networks without need to put them on different Wifi networks or tagging ports...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10233) rekop válasza rekop (#10232) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én már feltettem tesztelésre. :) Néhány screenshot az újdonságokról:
-OpenVPN server : [kép] Nagyon egyszerűen beállítható, pár kattintás az egész, mint a Wireguard esetén. Néhány speedtest-et lefuttatva ~40/40Mbps lett az eredmény.
-Hotspot portal : [kép]
-Traffic Map : [kép] Térképről is blokkolhatóak az országok (bár régebben mintha már lett volna ilyen lehetőség, ha jól emlékszem)
-IGMP Proxy : [kép]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10234) Zimerion válasza rekop (#10233) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Mennyire szoktak stabilak lenni átlagban a béták? Szívesen kipróbálnám, de nincs kedvem szívni egy resettel, ha összeomlik.

(#10235) devil-k


devil-k
nagyúr

"Packet loss detected. Please restart your modem. If this issue persists, please contact your ISP."

Amikor a következő üzenet megjelenik a system logban, akkor arra van lehetőség kideríteni, hogy mi okozhatja? Vagy a szolgáltató oldalán lehet valami bibi?

- mozi bolondéria -

(#10236) rekop válasza Zimerion (#10234) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én eddig még nem találkoztam olyan problémával, ami miatt vissza kellett volna állni a korábbi verzióra. Persze ez nem garantálja, hogy másnál is ugyanígy lesz, ezért csak saját felelősségre ajánlom a használatát.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10237) tothbe válasza devil-k (#10235) üzenetére


tothbe
addikt

Ne foglalkozz vele. Nekem jön Digi-vel és Telekom-mal is. Időnként gyakrabban időnként meg ritkábban. De nem okoz semmilyen valós problémát. A szolgáltatók szerint meg náluk minden ok.

By(e) Tothbe

(#10238) kis.zsolt válasza Zimerion (#10234) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szia!

Nem tőlem kérdezted, de engedd meg, hogy reagáljak:
Nagyon sok esetben, néhány napos késéssel (max. 2 hét), de felteszem az EA verziókat. Azért várok néhány napot, mert általában ennyi idő alatt kiderül, ha nem jó a korai verzió (most is volt valami gond a UniFi OS - Dream Machines 2.4.26 verzióval, bár nekem UDM-SE van, így ez nem érintett.
Általánosságban elmondhatom, hogy az Early Access verziók zöme rendben van, és stabil, én legalábbis nem tudok panaszkodni rájuk. Összeomlás eddig sosem volt. Érdemes beleolvasgatni a Community adott frissítésre adott reakcióira, és csak utána frissíteni.
A másik ok, amiért előszeretettel felteszem az EA FW-eket az az, hogy sok új funkció jön elő egyes UniFi komponenseknél. Nekem a kétszázezres Door Access fapadossága 2 éven át volt a vesszőparipám, és sok minden újdonsága csak az EA verziókban volt elérhető jó darabig.

Szóval szerintem érdemes picit kockáztatni, ha nem úgy megy, mint gondoltad, vissza tudsz a cache-ből downgradelni.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#10239) devil-k válasza tothbe (#10237) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! De ilyenkor csak lehetett valami, mert 0,3 Mbps-t mértem kis ideig a szokásos 400-500 Mbps helyett. Szerencsére nem sűrűn van ilyen.

- mozi bolondéria -

(#10240) crissprivat válasza Egon (#10204) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
MasterMark és Egon, csak annyit szeretnék mondani, hogy a tápcsere óta nincs baj az ERX eszközzel.
Köszi a hasznos tanácsot nektek :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10241) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ rajtam kívül G3 Pro kamerákat? Ritkán nézem őket és a minap feltűnt, hogy egy durva pixel halmaz a kép mozgás esetén. Ha elaraszol egy kocsi a ház előtt nem, hogy a rendszámot nem látod, de még a kocsi típusát is nehéz lenne megállapítani. Nyitottam egy ticketet ubinál a hibára, de teljesen értelmetlen válaszokat kaptam. Sajna leírtam, hogy az udm-pro amire rögzítenek az innen kb 13km-re van 2db ptp wifi linken keresztül. Le is tudták azzal, hogy a hiba a légköri átvitelben van szerintük. Hozzam ide az udm pro-t. Persze ez nem volt opció nem véletlenül van ott ahol. Persze kérdeztem őket, hogy Unifi-Video debian alá létezik e még, de nem reagáltak csak annyival, hogy vegyek unvr-t... Persze feltúrtam felpakoltam az udm pro-ra kötött szerverre debian alá egy vpsbe. Két kamerám van, az egyiket hagytam protect-be rögzíteni a másikat kivettem onnan és hozzápakoltam az unifi-videohoz. Természetesen a unifi videoba rögzített kép teljesen jó. Átviteli közeg ugyanaz. Elküldtem nekik, annyi volt a válasz, hogy a unifi video nem támogatott már. vegyek ide egy unvr-t. Már végig nyálaztam mindent, állítottam cli-n a kamerákon, bitrátákat meg egy valag cuccot kipróbáltam, hálózaton is végig néztem mindent, nem találok hibát sehol. Kb 400 Mbit/s fel-le sebességem van itthonról, el kell férnie rajta a kamera streamnek. Plusz hoztam ki multicast iptv-t, azok is hibátlanul mennek. Rendeltem a héten egy uck g2 plus-t, kíváncsi leszek rá, hogy azzal mit mutat, majd visszaküldöm elállással. :DDD Kamerák cpu terheltségét is néztem, motion esetén sem láttam 75%-nál nagyobb terheltséget egyik vezérlő esetén sem. UDM-Pro miatt a 3-as os-t nem tudom még tesztelni. Hátha valaki belefutott már ebbe rajtam kívül is. Kicsit bosszús vagyok, mert direkt ezért vettem udm-pro -t, hogy ne kelljen külön vps-t tartanom kamerakép rögzítésre.

Mintaképek:

1-es Kamera - Unifi-Video rögzítéssel
2-es Kamera - Unifi Protect rögzítssel

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10242) tothbe válasza D-LAN|FuRioN (#10241) üzenetére


tothbe
addikt

Nem igazán a kérdésedre válasz, de azt ugye tudod, hogy közterületet rögzíteni magánszemélyként törvénybe ütközik?
Amúgy kb olyan, mint ha ki akarná maszkolni a rendszámot a képről, szóval én affelé keresgélnék első körben.
Ubi hivatalos megoldása rögzítésre pedig valóban a helyi UNVR, ezt le is írják a termékeknél. És mivel ugye amerikai szabványnak kell megfelelniük, így nem is fognak mást mondani sem.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#10243) Egon válasza tothbe (#10242) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem igazán a kérdésedre válasz, de azt ugye tudod, hogy közterületet rögzíteni magánszemélyként törvénybe ütközik?

Húúú, amikor én ezt kb. egy évvel ezelőtt leírtam itt a topicban, minden voltam csak kedves ember nem... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10244) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen tudom, itthon egyébként is agyig van szabályozva ez a kérdés. Viszont ez vidék, nem foglalkozik vele senki, plusz kis zsákutca, nem csak nekem van kint a kamerám, meg persze szóltam róla mindenkinek, van e ellenvetés, inkább örültek. Első körben a szomszédok nyektethetnének sztem. Ha meg erre mászkál vadidegen, ő nem fogja tudni, hogy ki van e maszkolva az utca rész vagy sem. Szóval ezzel a részével nem foglalkozom.

Más, nem gondolnám, hogy rendszámot szeretne önmaszkolni, ha elfutok a kamera előtt pont ilyen pocsék a minősége. Meg gondolom azt a support írta volna, a kamera meg miből tudná, hogy egy belső nagy udvart figyelek cégként vagy a házamon van kint.
Hát az nvr lokális hálózaton van, csak fizikálisan nem itt. Belső hálón van az egész, nem vpn-es kapcsolaton keresztül kell csinálnia. Plusz ez egy működő dolog volt, azért is bosszant nagyon, mert anno ezért vettem az udm-pro -t, hogy ezeket egybe kezeljem. Illetve külön örültem neki, hogy nem itthon kell rögzíteni ,így ha bárki be is jön nem tud elvinni felvételt vagy tönkretenni. Kipróbálom majd az uck g2 plust, talán a héten megjön, megnézem itthon és beviszem az udmp mögé is. Viszont ha már itthon is rossz lesz, akkor nem tudom. Ösztönzés, hogy vegyél új kamerát? :DDD Néztem már mindent sehol semmi nincs leterhelve, még az udmp sem. Formáztam a hdd-t, de nem hiszem, hogy köze lenne ennek hozzá. Nem igazán tudok mire gondolni. Csak gondoltam beírom, hátha más is szív vele ésl ett e megoldása rá. Egyelőre tanácstalan vagyok. Portokon sincs RX,TX error, dropped sem, wifi átvitelt is néztem az is jó. Ha uckg2-vel sem lesz jó, akkor meg max vpsre tudok költözni unifi-video alá ami már nem supportált, csak akkor meg felesleges az udmp. Mást nem használok csak a protectet meg a kontrollert.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10245) devil-k válasza D-LAN|FuRioN (#10244) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ha megfognál ezzel a kamerával egy betörőt vagy valamilyen erőszakos bűncselekményt elkövető személyt, akkor te lennél a király, hogy van ilyen rendszered és hogy milyen jó, hogy üzemelt. Kétélű fegyver ez, nyilván nem azért szereli fel senki sem, hogy a szomszéd után leskelődjön.

- mozi bolondéria -

(#10246) D-LAN|FuRioN válasza devil-k (#10245) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hát elvileg talán fel sem lehetne használni, van egy csomó jogi csavar ebben az egészben. Kivéve talán ha az utcában bedobálnak egy gyereket a kocsiba és elrabolják akkor vennék hasznát, betörő miatt azt hiszem nem lehetne használni, jogilag támadható. Plusz még figyelmeztető táblát sem sikerült vennem amit szintén ki kéne pakolnom jól látható helyre. Ez mondjuk meg fog történni, ettől függetlenül hivatalosan maszkolnom kéne a közterületet, szomszéd terciát azt hiszem csak akkor, ha írásban jeleztem a szomszéd felé, hogy látszódik a kamerán az ő területe és hozzájárul vagy nem. Ha igen akkor mehet, ha nem akkor maszkolnom kell a szomszédot is. Szerencsére olyan településen lakom ahol nem jellemző a betörés. Ellenben a vasgyűjtős idénymunkások/bodzát szedők/lomot kereső rejtett tartalékok meg szoktak jelenni. Volt akivel már a garázsnál találkoztam és kérdeztem meg, hogy wtf? Ja hát csak látta, hogy van bontott téglám, vagy van bodza bokor stb stb és csak azért jött be. Ellenben mióta fent van a két kamera és jól látható helyen is van, mert az utca elejéről is látszik azóta fel se jönnek ide kb. Azt nem mondom, hogy nincs aki nem a szomszéd miatt szereli fel, bármit el tudok képzelni már. Nálam ez nem opció, csak azért van, hogy ha gáz van legyen valami, legalább lássam ki mit alkotott nálam. Ezért sem tudom, hogy mikor/melyik frissítés vágta haza a képet és, hogy controller frissítés tette vagy kamera fw upgrade, mert nem nézegetem. Értesítéseket kapok róla, ha mozgás van, de ennyi. Viszont leszögezném, hogy nem szeretnék vita indító lenni ilyen szabad/nemszabad jogi témában. Pusztán a technikai részére keresem a válaszokat. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10247) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!

Android appból csatlakoznék gen1 UCk-hoz, többhöz is, de frissíteni kell a Network Application-t az UCK-kon. Azt olvastam, 6.5.55 a legalacsonyabb verzió, amire szükséges frissíteni. Van tapasztalat, elbírja még ezt a verziót az 1-es UCK?
Nem rég belefutottam, hogy 7.x-re frissítettem egyiket, az totál megakasztotta.

(#10248) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hmm érdekesség:

Fogtam és re-format -oltam a hdd-t az udm pro-ban kontrollerből. Azóta tökéletes a képminőség... :U :F

Megvizsgáltam cli-n, de smart szerint nincs hibája, nem is meleg:

1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x002e 200 200 000 Old_age Always - 0
10 Spin_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
194 Temperature_Celsius 0x0022 117 113 000 Old_age Always - 33
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0030 100 253 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 100 253 000 Old_age Offline - 0

Mondjuk a sebességtől nem estem hasra:
sync; dd if=/dev/sda of=tempfile bs=1M count=1024; sync
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB, 1.0 GiB) copied, 78.1325 s, 13.7 MB/s

Kontroller szerint minden okés, ezért nem is vizsgáltam a hdd kérdést:
Model WDC WD40PURZ-85TTDY0
Bad Sector Count 0
Mondjuk nem mai darab, de hibát nem láttam rajta: Power on Hours 28887

Num Test_Description Status Remaining LifeTime(hours) LBA_of_first_error
# 1 Short offline Completed without error 00% 28887 -

shelf teszt is lement hiba nélkül. :F

Hát várok holnapig ha ennyi volt, akkor visszamondom az uck-g2-plust.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#10249) Egon


Egon
nagyúr

Nekem is van pár gondom, mert miért ne. Digis net (FTTH).

1. Minden nap van egy darab üzenet a critical log részletben, az alábbi:
Packet loss detected. Please restart your modem. If this issue persists, please contact your ISP.
Tök változatos időpontokban (reggel, délben, este, éjszaka) jön elő. Mi lehet ez?

2. Panaszkodik a család a wifire. Sajnos pont a legmesszebbi szobában kellene a jó wifi jel, és az asszony almás tablete igencsak a határon van (-65dB). Automatikusan ugyazat a channelt állítja be 2.4 GHz-en a két AP (1-est). Elég ostobán van megcsinálva a módosítás btw, alig találtam meg. Ezt célszerű megváltoztatni, hogy külön csatornán legyen a két AP?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10250) D-LAN|FuRioN válasza Egon (#10249) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

1. Ez bárhol lehet, ONT és Router közötti kábel, de lehet ONT fizikális hiba, optikai hiba, de hurok is lehet a pppoe vlanban időszakosan. Mondjuk FTTH esetén ez elég ritka. Ha van egy S/N számod és átdobod pm-ben megnézem neked.

2. Én mindenképp külön szedném, mivel szomszédos AP-k és ha egy csatornán adnak akkor bekavarhatnak egymásnak. Persze ez attól is függ, hogy milyen a rádiós környezet. Lehet azért pakolta oda mindkettőt, mert még így is az a két legtisztább tartomány. Ha almás cuccotok van akkor nézzétek meg sztem egy Wifi Explorer Lite-al, azt hiszem ingyenes, de akár az AP is tud scannelni és megnézheted, hogy melyik csatornákon mekkora az interferencia. Ha pedig az AP közötti átugrálást szeretnéd javítani akkor Minimum RSSI -t állíts az egyiken, hogy hamarabb eldobja. Ha megnézed, hogy az adott szobában melyik AP jele az erősebb és itt néha beragad a gyengébbre akkor a gyengébb AP-n lehet próbálkozni Minimum RSSI-vel, persze ez némi kísérletezést igényel. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.