Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) betyarr válasza MasterMark (#3000) üzenetére


betyarr
veterán

ööö,pontosabban :F

(#3002) supercow válasza betyarr (#3001) üzenetére


supercow
őstag

Arra gondolt hogy a kontrollerbe töltsd be a mentésed, ami ugye van.. vagy nincs?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#3003) betyarr válasza supercow (#3002) üzenetére


betyarr
veterán

ez nem nyert akkor :( :W

(#3004) MasterMark válasza betyarr (#3003) üzenetére


MasterMark
titán

De miért nem mentetted le? Automatikusan is csinál pedig.

Switch Tax

(#3005) betyarr válasza MasterMark (#3004) üzenetére


betyarr
veterán

pedig azon nem állítottam.de gondolom mivel csak egy ssd van a gépben,valahová arra menthetett.az meg ugye gyalu.pedig minden fontosabb dologról csinálok mentést.ez most tanulópénz... :U

azt viszont továbbra sem fogom fel,hogy miért állt alaphelyzetbe :(

[ Szerkesztve ]

(#3006) MasterMark válasza betyarr (#3005) üzenetére


MasterMark
titán

Mi állt alaphelyzetbe?

Ha adoptáltad, akkor az új kontroller a saját beállításait provision-ölte rá.

Switch Tax

(#3007) Cirbolya_sen válasza betyarr (#3005) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

itt is igaz, törlés előtt nagy levegő és mentés :DDD
a backup könyvtárába alapból ment minden platformon

Cirbolya_sentinel

(#3008) betyarr válasza MasterMark (#3006) üzenetére


betyarr
veterán

már mindegy.beállítgattam éccaka.
annyi,hogy ha változtatok valamit a beállításokban,akkor elég sokáig provisioning-el.ezelőtt nem volt ilyen lomha.

(#3009) CsodaPOK válasza Fr3eWar (#2992) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Netgear LB2120. Van benne passthrough mód, azaz nem lesz dupla NAT-od, az USG kapja meg a publikus IP-t.
Illetve a Teltonikát néztem még, de egyelőre személyes tapasztalat nincs vele.

(#3010) rekop


rekop
Topikgazda

Edgerouter Lite IPv6 beállítása Telekom FTTH hálózatán:

Ahol eth0 a WAN, eth1 pedig a belső hálózat interfésze.

set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd pd 0 interface eth1 host-address '::1'
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd pd 0 interface eth1 prefix-id ':0'
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd pd 0 interface eth1 service slaac
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd pd 0 prefix-length /56
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd prefix-only
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 dhcpv6-pd rapid-commit enable
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 firewall in ipv6-name WANv6_IN
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 firewall local ipv6-name WANv6_LOCAL
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 ipv6 dup-addr-detect-transmits 1
set interfaces ethernet eth0 pppoe 0 ipv6 enable

set firewall ipv6-name WANv6_IN default-action drop
set firewall ipv6-name WANv6_IN description 'WAN inbound traffic forwarded to LAN'
set firewall ipv6-name WANv6_IN enable-default-log
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 10 action accept
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 10 description 'Allow established/related'
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 10 state established enable
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 10 state related enable
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 20 action drop
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 20 description 'Drop invalid state'
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 20 state invalid enable
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 30 action accept
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 30 description 'Allow IPv6 ICMP'
set firewall ipv6-name WANv6_IN rule 30 protocol ipv6-icmp
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL default-action drop
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL description 'WAN inbound traffic to the router'
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL enable-default-log
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 10 action accept
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 10 description 'Allow established/related'
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 10 state established enable
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 10 state related enable
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 20 action drop
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 20 description 'Drop invalid state'
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 20 state invalid enable
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 30 action accept
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 30 description 'Allow IPv6 ICMP'
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 30 protocol ipv6-icmp
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 40 action accept
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 40 description 'Allow DHCPv6'
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 40 destination port 546
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 40 protocol udp
set firewall ipv6-name WANv6_LOCAL rule 40 source port 547

set firewall ipv6-receive-redirects disable
set firewall ipv6-src-route disable
set firewall options mss-clamp6 interface-type pppoe
set firewall options mss-clamp6 mss 1432

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#3012) MasterMark válasza rekop (#3010) üzenetére


MasterMark
titán

Az mss-clamp szerintem nem elég a pppoe-re, nekem all-ra kellett állítani, hogy ne produkáljon bizonyos hibákat. (pppoe-re állítva is ment, de nagyon speciális helyeken fura hibák jöttek elő, amit az all interfészre állítva megoldott. Szenvedtem egy darabig vele, itt vissza lehet olvasni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3013) devast válasza MasterMark (#3012) üzenetére


devast
addikt

Elvileg ha tuzfalban engedelyezed az icmp-t, amit spec szerint kotelezoen kellene ipv6-nal, akkor egyaltalan nem kell mss clamp ipv6 -nál. A pmtud -nek jol kell mukodnie, ha a szolgaltato is spec szerint konfiguralta az eszkozeit.

(#3014) MasterMark válasza devast (#3013) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem az is engedelyezve volt.

Switch Tax

(#3015) rekop válasza MasterMark (#3012) üzenetére


rekop
Topikgazda

Próbálgattam kicsit, és nálam akkor is rendben megy minden, ha törlöm a mss-clamp6 interface-type részt a konfigból. Illetve ha az mss-clamp6 mss 1432 is kiveszem (így a default 1412-es értéket használja a router) akkor sincs probléma semmivel. Megnéztem az AppleTV youtube streaming-et is amivel problémád volt, és egyik esetben sem volt hiba. De nálam ugye Telekom FTTH van, lehet más szolgáltatónál szükségesek ezek a beállítások, viszont ezt nincs lehetőségem kipróbálni.

Aki használ Digi IPv6-ot, az betehetné egy hsz-be a konfigot az enyémhez hasonló formátumban, és azt is belinkelném az összefoglalóba. :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#3016) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Azt olvasom sok helyen, hogy az US 24 250-es switch meglehetősen hangos, és hogy javasolják a 16-os vagy 8-as PoE-t, és mellé sima switch-et. Valakinek van tapasztalata a 24 250 vs 16 150 switch-el hang terén?
Berendeltem a rendszert magamnak, és 24-es van benne, de még csak pénteken, és még van lehetőségem módosítani, jelenleg 21-22 port lesz használva, így arra gondoltam hogy lemódosítom egy 24 simára meg mellé egy 16 PoE.
Gépészeti/Háztartási helyiségben lesz, de nincs mellette más zajforrás max kazán duruzsol ha megy, meg a szivattyúk, de azok kb némák.

(#3017) bon válasza Fr3eWar (#3016) üzenetére


bon
őstag

Én nem tapasztaltam, de valószínűleg a szerverek hangosabbak a szekrényben. US-24 500-ra viszont már panaszkodtak az egyik helyen, igaz az színházterem egyik lápba hídján van és ott meleg van. A nemrég beszerelt USG‑PRO‑4 viszont elég hangosnak tűnik.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3018) Fr3eWar válasza bon (#3017) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Adatok alapján a 250 és 500 között nem nagy difi van. Elképzelni sem tudom milyen lehet,nem értem mért nem tudják sima dBa-ba megadni. A cégnél ahol dolgozok a szerverek hangosak, rendben is van, van teljesítmény hűteni kell stb, ez a unifi számomra kicsit ilyen hibrid rendszer, nem igazi ipari cuccok, de egy kicsivel már túl vannak a sztenderd konzumer szérián. Nálam sima szerver nem lesz a szekrénybe, csak egy hagyományos sima DS218+ nas, az pedig elég halk, a winyók kerepelése hallatszik belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Cirbolya_sen válasza rekop (#3015) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

én ez alapján csináltam, és működik hiba nélkül, de néhányan hiányoltak 1-2 beállítást:
https://noobient.com/2018/08/02/ipv6-on-ubnt-edgerouter-x-with-digi-pppoe/

Cirbolya_sentinel

(#3020) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#3019) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak hogy hiányoznak beállítások, de a tűzfalak is rossz helyre vannak csatolva.

Switch Tax

(#3021) betyarr


betyarr
veterán

az miért lehet,hogy mióta volt ez a kis afférom,azóta nagyon nehezen csatlakozik a telefonom az 5g hálózathoz?érdekes,mert a 2g-hez azonnali a csatlakozás,csak 5g nyögve nyelős.

(#3022) MasterMark válasza betyarr (#3021) üzenetére


MasterMark
titán

Töröld a telefonról az előző hálót, és vedd fel újra.

Switch Tax

(#3023) CsodaPOK válasza Fr3eWar (#3018) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem hibrid. SMB kategória.

(#3024) betyarr válasza MasterMark (#3022) üzenetére


betyarr
veterán

megcsináltam,de ugyanúgy kellett 20-25 másodperc mire csatlakozott az 5g-hez.
aztán kipróbáltam azt,hogy megszűntettem a 2g hálózatot és csak az 5g-t hagytam meg.érdekes módon azonnal kapcsolódott is a telefon.visszaállítottam a 2g-t és ezt követően úgy is maradt: lényegében azonnal kapcsolódik a teló az 5g-re.fura dolgok ezek...

ez a provisioning viszont az agyamra megy.régebben nem volt ennyire lassú.szinte pár másodperc után átváltott "connected"-re.

(#3025) rekop válasza Cirbolya_sen (#3019) üzenetére


rekop
Topikgazda

Köszönöm, ha jól emlékszem ez már volt linkelve korábban, viszont ami biztosan hibás benne, az IPv6 tűzfal beállítása. Az eth4 interfészhez csatolta őket a pppoe helyett, így az biztosan nem működik.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#3026) bon válasza Fr3eWar (#3018) üzenetére


bon
őstag

Teljesítmény alapján szerintem már ipari, 500-1500 felhasználó képes wifi, akár 20000 felhasználó képes router, switchekről nem is beszélve.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3027) Cirbolya_sen válasza rekop (#3025) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, volt linkelve mar, en lite-ra irtam at ami mukodott, de nem ragtam at magam rajta igy nyugott szivvel nem ajanlhato mint a T-s konfigod. Hozzaertobbnek javitania kellene.

Cirbolya_sentinel

(#3028) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#3027) üzenetére


MasterMark
titán

Az hogy megy, meg az hogy jól működik két külön dolog.

Switch Tax

(#3029) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#3028) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ezert is irtam, hogy indulasi alapnak jo

Cirbolya_sentinel

(#3030) rekop válasza Cirbolya_sen (#3029) üzenetére


rekop
Topikgazda

Átnézve az általad linkelt oldalt, igazából nem sok különbséget találtam. A prefix-length-ben volt eltérés, hiányzott a host address és az mss-clamp6 beállítás, és persze a rossz tűzfal csatolások. Módosítottam a telekomos konfigot, és feltettem ide, akinek esetleg van kedve kipróbálhatná.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#3031) Varszegig válasza rekop (#3030) üzenetére


Varszegig
veterán

Kis türelmet kérek, most jöttem haza a nyaralásból, amint utolérem magam, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#3032) rekop válasza Varszegig (#3031) üzenetére


rekop
Topikgazda

Köszönöm! Kiegészítettem még egy default route beállítással.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#3033) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ma megérkeztek a unifi cuccok, de az első pillanatban elakadtam. Nem hajlandó felmenni a netre az USG, minden unifi eszköz kikapcsolva lecsatlakoztatva. USG-t reseteltem, invitel koax-os cisco-modem-es netünk van. Régi Asus router dhcp-n csatlakozik kap netet oszt netet. USG azt írja, hogy "
The Gateway is unable to connect to the internet. Please check your configuration.
Retry"
Csak a WAN1-re van rákötve a modem, és a LAN-portra direkbe a PC.
Előtte próbáltam Cloud Key-el együtt, Switch-en keresztül, de WAN portra 0.0.0.0-ipt írt az USG.

Direkt kapcsolat esetén legördülő menü van csak, hogy milyen csatlakozást szeretnék.
Statikus IP-t nem állíthatok, nincs, PPPoE nincs, kábelmodemes vagyok, unifi nem USG ip-t kérni.

[ Szerkesztve ]

(#3034) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nem hiszem el, hogy ennyire bonyolult lenne a dolog. A parányi agyam nem fogja fel mért nem képes lekérni magának egy szaros IP-t.

Tegnap este odáig jutottam, hogy beraktam az Asus router mögé. Asus routert ip 192.168.2.1 lett, hogy ne legyen azonos az USG 192.168.1.1 címével.
Asus lan-> USG wan1
USG lan -> pc direktbe.

USG kezdő internet beállító felület bejön, továbbra is szétrakja a kezét, hogy bocs nem működök.
Pingelni lehet az USG lan portján keresztül az Asus 192.168.2.1-es címét is, meg értelem szerűen a 192.168.1.1-es USG-t is.

(#3035) MasterMark válasza Fr3eWar (#3034) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom mit csinálsz, de olyan mintha nem állítanád be. :U

DHCP-re kellene tenni a WAN interfészt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3036) Fr3eWar válasza MasterMark (#3035) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azon van.
A többinél kellenének adatok amik nincsenek, nem vagyok előfizetve fix statikus IP-re, nem vagyok pppoe felhasználó. Csak a DHCP-t lehet leokézni, és arra nem tud csatlakozni.

Firmware 4.4.41. Próbáljak meg régebbit?

[ Szerkesztve ]

(#3037) MasterMark válasza Fr3eWar (#3036) üzenetére


MasterMark
titán

A modem nincs MAC címre korlátozva?

szerk.: Itt a devices résznél mit ír?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3038) Fr3eWar válasza MasterMark (#3037) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezt délután megnézem, most már munkába vagyok, modem nem korlátozott, saját router van mögötte, a modem meg szolgáltatós, de ha direkbe dugom a PC-be akkor is ad netet (korábbi routerrel is ment). Meg mint írtam, úgy se jó, ha a működő Asus router megkapja a netet a szolgáltatós modemből, és az asus-ból próbálok egy lan porton ip-t osztani au USG-nek.

Közben találtam most egy ilyet is külhoni fórumon

"With Geo IP enabled to allow incoming select countries, I was unable to obtain a dhcp address from my cable modem. I tried disconnecting/reconnecting the cable modem, and restarting the USG Pro 4 with no luck. As soon as I disabled Geo IP it recieved an IP. I then re-enabled Geo IP, all is well if Geo IP is actually doing anything."

Ezt a Geo IP-s dolgot is megnézem majd, demo site-on default off.

[ Szerkesztve ]

(#3039) MasterMark válasza Fr3eWar (#3038) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor viszont egyszerűen nem jól állítod be.

Switch Tax

(#3040) Cirbolya_sen válasza Fr3eWar (#3034) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

szia, mi a netmaszk?

Cirbolya_sentinel

(#3041) #70234880 válasza Fr3eWar (#3038) üzenetére


#70234880
törölt tag

Az van hogy a usg dhcp szervere alapban a 192.168.1.x címet oszt ki. Ez viszont ip ütközést okoz, okozhat. Amit lehet csinálni. Le húzod a usg wan portját. Beírod a 192.168.1.1 címét, és megkapod a usg minimális beállítási felületet. Itt megváltoztatod a dhcp címet. A wan-t pedig dhcp-re. Ha telepítetted a usdn szoftvert akkor ezt a beállítást abban kell elvégezni. Úgy hogy előtte megadod neki annak a az eszköznek az ip címét, amire telepítetted a usdn szoftvert.

(#3042) #70234880 válasza Fr3eWar (#3034) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ha a szolgáltatói eszköz a 192.168.1.0/24 osztja az ipcimeket, akkor a usg használhatsz fix ip-t. Ugyanis ez egy privát cím tartomány.
Ha a szolgáltatói eszköz a 192.168.1.1-192.1681.255 osztja a címeket, akkor a usg-ben ne legyen a LAN 192.168.1.1-255 kiosztás. Ezt állítsd át más cím tartományába. Pl 192.168.50.0/24 végülis mindegy csak ne 192.168.1.x légyen. A wan részre akár a C.K network wan részénél be állíthatod a 192.168.1.x fix ip cimet. De persze lehet dhcp-re is állítva. Valójában mindegy. A lényeg a unifi usg hálózat lan résznél ne legyen 192.168.1.0/24 cím kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#3043) Fr3eWar válasza #70234880 (#3042) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A szolgáltató eszköz nem router, egy mezei Cisco DOCSIS modem talán EPC3008.
Van rajta egy RJ45 kimenet és kész.
Azt ha bekötöm az Asus router WAN-portra, akkor az Asus DHCP lekéréssel jelenleg pont a következő IP címet kapta:

Ha ezt a kábelt az Asus helyett az USG-be dugom, az USG lan-ba meg a PC-t, és felmegyek a 192.168.1.1 címre, bejön a full basic internet beállító felülete az USG-nek.
Friss reset után elvileg alapból DHCP-n áll user guide alapján is, de hiába választom ki, és retry-zem pont ezt az üzenetet kapom mint a quick start guide-ban található kép.

Out of the box DHCP-n ha betolom neki a modemet WAN portba fel kellene mennie netre, de ez szarik rám.

(#3044) MasterMark válasza Fr3eWar (#3043) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos vagy benne, hogy nincs MAC-hez rendelve? Soho routerekbe ezt simán lehet, hogy most is klónozva van.

Switch Tax

(#3045) Fr3eWar válasza MasterMark (#3044) üzenetére


Fr3eWar
őstag

2 külön router volt üzemeltetve róla, meg a Gép is megy direktbe, nem kellett soha leadni mac címet, az invitel nem hozott hálózati eszközt csak a modemet adta. (így összesen 3 különböző MAC című eszköz kért netet már a modemtől, és kapott)

De ha MAC hez is lenne rendelve, akkor ha megkapja az ASUS a net-et, az ő egyik LAN porjtába dugott USG-nek már az Asus adna IP-t, meg netet nem? És az sem volt jó az USG-nek.

[ Szerkesztve ]

(#3046) #70234880 válasza Fr3eWar (#3043) üzenetére


#70234880
törölt tag

És ha belépsz a usg-be ubnt/ubnt párossal mit mutat? Az a helyzet, ennek mennie kell, semmi olyan extra nincs benne, ami megakadályozná, csak max te állítasz be valamit rosszúl.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Fr3eWar válasza #70234880 (#3046) üzenetére


Fr3eWar
őstag

pontosan, ez a bajom.

Direkt átállítottam az Asus tartományát 192.168.1 ről 192.168.2-re hogy ezzel se legyen baja az USG-nek, bedugtam a Asus-lan-t USG-wan-ba
USG lan-t a PC-be, és simán lehet pc-ről pingelni az USG-t is (192.168.1.1) és az Asus-t is (192.168.2.1) de net ilyenkor sincs.

(#3048) #70234880 válasza Fr3eWar (#3047) üzenetére


#70234880
törölt tag

De ha látod az asus routert akkor van net. Ha nem lenne akkor nem látna az asus routert se. Nem lehet hogy a dns résznél van valami elálitva?

(#3049) MasterMark válasza Fr3eWar (#3047) üzenetére


MasterMark
titán

Itt valami nem kerek. Tényleg nincs is net, vagy csak a UI írja?

A device confignál mit mutat?

Switch Tax

(#3050) #70234880 válasza MasterMark (#3049) üzenetére


#70234880
törölt tag

Nem tudja megfogalmazni rendesen a problémát, csak azt amit tapasztal. Igy egy kicsit nehezebb segíteni. De ha asus után van kötve a usg, és az usg látja az asus routert akkor van net, csak szerintem a névfeloldás probléma , vagy a windows ír butaságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.