Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) shtirley válasza rekop (#9247) üzenetére


shtirley
tag

Akkor szokás szerint az Androidos verzió le van maradva. Abban ugyanis nincs ilyen. Reméljük mihamarabb lesz, mert anélkül csak egy újabb 2FA app, nincs értelme lecserélni az egyébként tökéletes Authy-t.

(#9252) MasterMark válasza Hadr0n (#9250) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig nagyon olyannak tűnik, mintha elvált volna az antenna. Meg kéne nézni.

Esetleg amit még nézz meg, hogy milyen országot választottál, hátha korlátozza a leadott teljesítményt, de ennyire rossz akkor se lenne.

Switch Tax

(#9253) Hadr0n válasza MasterMark (#9252) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

Végig néztem őket de nincsen se elválva se eltörve se semmi :/
Igen országnak jót adtam meg.

(#9254) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok, szerintetek mekkora szivas lenne ha a USG helyett egy Fortigate 50E tuzfalat hasznalnek? Tetszik elegge a Unify rendszer de a tuzfal reszet gyengenek erzem egy Fortihoz kepest. A Forti mar megvan, Ubiquiti eszkozeim meg nincsenek, 1-2 AP-t tervezek venni meg egy POE switchet hozzajuk meghajtani.

(#9255) kraftxld válasza FeRkE (#9254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem gond, jópár site-on így van ahol ügyködök, sajnos a gateway témakörben ha valami komplexebb dolog kell akkor kevés a mostani Unifi felhozatal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9256) MasterMark válasza FeRkE (#9254) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam se Unifi a router/gateway/tűzfal, hanem edgerouter. Nem jelent gondot, annyi hogy Unifi-ben bizonyos feature-ok nem érhetőek el így.

Switch Tax

(#9257) FeRkE


FeRkE
őstag

Koszi mindkettotoknek, igazabol talaltam is egy Reddit posztot ahol megerositi, hogy mit kell csinaljak, es kb erre gondoltam en is. Fortit uzemeltetek napi szinten igy az kevesbe lesz gond, a Ubiquiti resze aggasztott inkabb, hogy mennyire gaz egy vegyes rendszert mukodtetni. A Unify controller akkor lehet egy windowsos gepen is ugye, nem kell az o kontrolleruket megvennem?

(#9258) szpeti40 válasza FeRkE (#9257) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam sem Unifi a router, hanem egy ER-X.
Nekem sem dedikált kontrollerem van, hanem linuxon fut dockerben.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9259) kraftxld válasza FeRkE (#9257) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet windows-os gépen is persze, ha van Synology NAS a + szériából, oda is mehet docker konténerbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9260) FeRkE válasza kraftxld (#9259) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezek is hasznos infok, koszi sracok! A kulonbozo kontrollerek kozott milyen az atjarhatosag? Tehat teszem azt ha eloszor egy windowsos gepre installalom fel, de kesobb attennem Synology NAS-ra, meg lehet oldani, hogy ne kelljen mindent ujra beallitani ? Mondjuk nem lesz egy bonyolult halozat, a Layer3 meg a Fortin lesz ezert fokent csak a wifit kell ujra konfigolni, de gondoltam hatha erre is van megoldas :)

szpeti: koszi, meglesem az ER-X kepessegeit is, ot meg eddig nem sasoltam, hogy mit tud.

Ja es nagy koszi az osszefoglalohoz, eleg korrekten ossze lett rakva, meg at kell ragjam magam rajta, mielott nekiallok ebayen eszkozt vadaszni :D

[ Szerkesztve ]

(#9261) kraftxld válasza FeRkE (#9260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Le kell menteni a konfigot, és az új controllerben visszaállítani backupból az első indításkor.
Attól függően, hogy tolod ki az inform címet (DHCP option, unifi dns rekord, vagy csak kézzel IP cím alapján) lehet némi plusz meló, hogy az eszközök megtalálják az új controllert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9262) tothbe válasza shtirley (#9251) üzenetére


tothbe
addikt

Nem biztos. Nálam sem akart működni mielőtt újból fel nem mentem a portálra és nem állítottam be a Unify-os verziót elsődlegesnek. Azóta viszont vígan működik.

By(e) Tothbe

(#9263) MasterMark válasza tothbe (#9262) üzenetére


MasterMark
titán

UniFi amúgy ha Ubiquiti-ről van szó.

Switch Tax

(#9264) FeRkE válasza kraftxld (#9261) üzenetére


FeRkE
őstag

Na ez jo hir. Koszi a heads upot, igen j o hogy szoltal, ezt erdemes eszben tartani hogy controller koltozes utan is megtalaljak az eszkozok.

(#9265) tothbe válasza MasterMark (#9263) üzenetére


tothbe
addikt

igen, csak mobilról írtam és a helyesírásellenőrző javította át. :B

By(e) Tothbe

(#9266) Protezis


Protezis
őstag

Egy EdgeRouter 4 eszközt (meg persze sok minden mást) szeretnék 10"-es rack szekrénybe rakni. Hivatalosan csak 19"-esbe lehet rögzíteni, de nekem egy tálcás módszer is megtenné. Valaki próbált már ilyet, mi a tapasztalat? Rack szekrénnyel sincs semmi tapasztalatom.
Elvileg belefér, ha lenne 3D nyomtatóm, meg is oldanám: [link]

(#9267) tothbe válasza Protezis (#9266) üzenetére


tothbe
addikt

csomó cég vállal már 3D nyomtatást, és nem is olyan eget rengető árakon. Sztm érdemes körbenézned ezügyben.

By(e) Tothbe

(#9268) shtirley válasza tothbe (#9262) üzenetére


shtirley
tag

És igen!
Természetesen elsődlegesnek lett beállítva, csak azóta nem jelentkeztem ki. :)

(#9269) fo_di válasza Protezis (#9266) üzenetére


fo_di
őstag

van itt is 3D nyomtatós topik, a topiklakók közül van olyan, aki csinál bérmunkát jutányos áron, érdemes lehet körbeérdeklődni, hogy mennyiért vállalná eél valaki (legfeljebb veszel egy racktálcát, ha sokallod az árat)

(#9270) noorbertt válasza libit (#9129) üzenetére


noorbertt
őstag

Tegnap fel is dobtam HA-ra, volt másik két hirdetés is , így az árat már belőtték helyettem (30) ma el is ment. :C

Wifi és Elosztó marad ubi , router pfSense lett.

(#9271) _AnTi_ válasza noorbertt (#9270) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

pfSense-t építetted, vagy kész megoldást vásároltál?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9272) FeRkE válasza bon (#9198) üzenetére


FeRkE
őstag

Mi a velemenyed eddig az U6-Pro-rol? Ugy nez ki tudnek egyet vadaszni, kerdes megeri e a 170£-ot.

[ Szerkesztve ]

(#9273) vicze válasza FeRkE (#9272) üzenetére


vicze
félisten

Hát a UI EU storeban £140, szóval 170-ért semmiképpen.

(#9274) FeRkE válasza vicze (#9273) üzenetére


FeRkE
őstag

Van hozza POE injector is, de meg ugy is draga, meg jo hogy nem ugrottam ra, basszus E-bayen. Raadasul in-stock is az EU store-ban. Viszont UK-ba rendelve lehet beszivam a vamot, Magyarorszagra is szallitanak, igaz?

(#9275) bon válasza FeRkE (#9272) üzenetére


bon
őstag

Eddig tökéletes, Wifi6-os támogató eszközök rögtön átálltak rá. Lefedettség is rendben van. U6-LR árát már sokaltam, ezerét lett ez, nincs bajom vele.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9276) vicze válasza FeRkE (#9274) üzenetére


vicze
félisten

Benne van a szállításban a "vám"(áfa), így nem kell fizetni UK-ben.
EU-n belül nyilván nincs semmi.

(#9277) noorbertt válasza _AnTi_ (#9271) üzenetére


noorbertt
őstag

Van itthon egy overkill szerverem, amint Proxmox fut és azon belül a pfSense VM.

[ Szerkesztve ]

(#9278) BossBoss válasza FeRkE (#9272) üzenetére


BossBoss
őstag

Nálunk is teszi a dolgát! Eddig hibátlan! Lefedettséggel is elégedettek vagyunk.

(#9279) FeRkE válasza BossBoss (#9278) üzenetére


FeRkE
őstag

Oksa, koszi szepen az infot!

Mas: Talaltam egy ER--X-et a kozelben Facen, ez magatol is tud POE-t kiadni a sajat tapjaval, nem kell mashonnan meghajtani?

(#9280) szpeti40 válasza FeRkE (#9279) üzenetére


szpeti40
addikt

"ez magatol is tud POE-t kiadni a sajat tapjaval, nem kell mashonnan meghajtani?"

Ha sima ER-X, akkor csak akkor képes a PASSZÍV PoE-t továbbadni, ha ő is PoE tápról kapja az áramot, különben nem.
De ha ER-X-POE, akkor tud magától is PASSZÍV PoE-t továbbadni.

Viszont az ER-X-et sem lehet beilleszteni az Unifi rendszerbe, nemtudom ezt tudod-e.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9281) Varszegig válasza Protezis (#9266) üzenetére


Varszegig
veterán

Kinyomtatnám neked, de az Ender-3V2 lemezén nem fér el, ehhez nagyobb nyomtató kell.

(#9282) FeRkE válasza szpeti40 (#9280) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi szepen az infot, ezen a POE teman meg at kell ragjam magam :D

Az utolso mondatod kifejtened kicsit bovebben? Ez azt jelenti, hogy nem lehet controllerrol vezerelni, hanem mondjuk CLI-n kell managelni ssh-n keresztul ?

(#9283) supercow válasza FeRkE (#9282) üzenetére


supercow
őstag

Annyit jelent, hogy az Edge termékvonal nem "kompatibilis" a Unifi termékcsaláddal. Az EdgeRouter, EdgeSwitch családnak van saját webes felülete (lehet ssh-n is ha nagyon akarod), de nem fog megjelenni a Unifi kontrollerben.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9284) szpeti40 válasza FeRkE (#9282) üzenetére


szpeti40
addikt

Bizony, mivel még nem Unifi, hanem a még azelőtti (ha jóltudom), EdgeRouter/EdgeSwitch generáció, ezért ezt a routert még nemtudod berakni az Unifi Controllerbe, külön webfelülete van, vagy CLI, vagy még van saját kontrollere is, az UNMS, bár én itt nem nagyon szoktam csinálni semmit vele, csak benne van, mert miért ne. :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9285) Protezis válasza Varszegig (#9281) üzenetére


Protezis
őstag

Köszönöm azért! :)
Ez ugye 2 darabból áll, és a hátsó is rögzítve van a szekrényhez. Amit kinéztem szekrényt, ott csak a front oldalon lehet rögzíteni eszközöket. Megnézve más szekrényeket, mindenhol ez van. Nem tudom, hogy lehet-e külön venni extra 2db 9U magas lemezt a szekrény hátsó felébe. Kezdő vagyok még a témában, a nevét se tudom ezeknek.

Berendeltem egyébként a szekrényt is, meg 3 tálcát. Mivel szélesebb a router, mint 222.25 mm, a tálcára is csak úgy fér rá, ha azt fejjel lefele rögzítem. Sok helyen bukhat a számításom, remélem azért össze tudom legózni a dolgokat. Majd megírom a tapasztalataimat.

(#9286) Varszegig válasza Protezis (#9285) üzenetére


Varszegig
veterán

10-es rackel minden szopás. 19-eshez mindent kapsz, 10-esben minden kompromisszum. Egy edgeroutert megtart, ha csak a fronton van rögzítve.

(#9287) donat_sz válasza Protezis (#9285) üzenetére


donat_sz
senior tag

én a rack aljára tettem az ER-X-et és a RPi-ket vígan elvannak ott :)
de, ahogy @Varszegig is írja csak elől rögzített tálcák tényleg simán elbírnak egy ER-X-et

(#9288) Protezis válasza donat_sz (#9287) üzenetére


Protezis
őstag

A tálca elbírja, viszont a fentebb linkelt 3D-s modell 2 részből áll, csak az elülső feléről lebillenne.
A rack aljára a NAS-t teszem, az elfogalal 4U-t, mellette se nagyon marad hely. Valóban kompromisszum a 10", de a nappaliban a könyvespolc aljára csak ez fér. :)

(#9289) szpeti40 válasza Protezis (#9288) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem nem kell a 2 rész, elég csak az elsőt, mivel azon és az Edgerouter 4-en is van mind2 oldalt 4-4 csavarhely.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9290) bon


bon
őstag

Kikerült az Early Access-ből a Next-generation Gateway Pro:

1.7 GHz quad-core processor
(2) WAN ports (GbE RJ45 and 10G SFP+) with failover support
(2) LAN ports (GbE RJ45 and 10G SFP+)
Enterprise-class DPI, IPS/IDS, and layered firewall configuration
Power redundancy when connected to the UniFi SmartPower RPS (sold separately)
SmartPower outlet (200~240VAC/1.25A) for an external modem1U-sized,
rack-mountable device

210.ezer az ára.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9291) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani szervizt, ahol Unifi AP-kat javítanak? (AC Pro)

Előre is köszönöm!

(#9292) vicze válasza bon (#9290) üzenetére


vicze
félisten

LOL, huszárosan oldották, meg a US plug problémát. :DDD :DDD :DDD

Hát nagyon el kell gondolkodjak, hogy van-e értelme kidobni ennyit pfSense ellenében.

(#9293) _AnTi_ válasza noorbertt (#9277) üzenetére


_AnTi_
tag

Köszi!

Valami hasonlót tervezek én is!
Bevált a dolog stabilitás és sebesség terén is?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#9294) Rocko007 válasza FeRkE (#9274) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szallitanak Magyarorszagra, 1-2 munkanap alatt itt van. Hetfon rendeltem egy U6 Pro-t, kedden hozta a UPS.

(#9295) noorbertt válasza _AnTi_ (#9293) üzenetére


noorbertt
őstag

Pár napja megy szóval stabilitásról sokat nem tudok mondani, működik.

Viszont sokkal jobban kihasználja a netem , nálam egy MikroTik külső router van a háztetőn és nem a legjobb a vétel. 60 le 40fel +-
Ezzel a szettel sikerült úgy kialakítani a netet ha netezni akarunk (YouTube, böngészés bármi ) akkor arra oszpontositson. Azt hiszem QOS a neve.

Így pl a letöltést sem kell korlátozni , mehet maxon állandóan majd a router lekezeli.
+ pihole adguard helyett van beépített megoldása is.

Tűzfal szabályai is faék egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#9296) Bubukain válasza noorbertt (#9295) üzenetére


Bubukain
senior tag

nincs valami jó leírásod a pfsense telepítéshez, beállításhoz? egyszer már küzdöttem vele de nem jött össze.
nekem egy dell, xeon pocis szerverem van, amin szintén proxmox fut. tettem bele jó sok ramot meg egy inteles dual lan hálózati kártyát. de az inteles lan kártyát nem tudtam átadni a pfsense-nek. illetve még kérdés a számomra, hogy a virtualizált pfsense vajon elviszi-e a gigabites netet.

(#9297) noorbertt válasza Bubukain (#9296) üzenetére


noorbertt
őstag

Kb ez alapján mentem:
https://docs.netgate.com/pfsense/en/latest/recipes/virtualize-proxmox-ve.html
És sokat tanultam tőle:
https://www.youtube.com/user/TheTecknowledge

Tovább nem szeretnék offolni :R

(#9298) Protezis válasza szpeti40 (#9289) üzenetére


Protezis
őstag

Ez mondjuk igaz, bele se gondoltam. Köszi a tippet, utánanézek, mennyiért tudnám kinyomtattatni (van ilyen szó?).

(#9299) Bubukain válasza noorbertt (#9297) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm

(#9300) _AnTi_


_AnTi_
tag

noorbertt: Köszi az infókat!

Kicsiny falumban nemsokára elérhető lesz a Telekom optika, így szemezek egy gyorsabb netkapcsolattal (pl. 1000/1000). Ha jól olvastam, ott PPPOE van.

Ugye a PPPOE-vel volt egy elég komoly hadakozása az Ubinak és a fórumokon vegyes a tapasztalat, hogy megy-e rendesen, vagy nem.

Van valakinek tapasztalata a Dream Machine Pro vagy Dream Machine SE és a Telekomos PPPOE viszonyáról?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.