Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) PBA válasza rekop (#9342) üzenetére


PBA
aktív tag

Szia,

köszönöm a megerősítést, az Accesspointnál már elindítottam a tanácskérést! Még rágják ők is a dolgot, de előzetesen bedobták a Mimosa eszközöket, most kicsit jobban megnézegettem azokat is, az A5x nem hangzik rosszul bázisállomásnak például...

(#9352) FeRkE válasza vicze (#9349) üzenetére


FeRkE
őstag

A kulso tap alatt POE tapot ertsz?

(#9353) vicze válasza FeRkE (#9352) üzenetére


vicze
félisten

Nem, simán USB-C.

(#9354) szpeti40


szpeti40
addikt

EU Storeba is kikerült az UDR: [link]
87040 Ft lett a vége :O

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9355) rekop


rekop
Topikgazda

Ez meglepően gyors volt, bár még csak "coming soon" státuszban van. Most kell folyamatosan figyelni aki szeretne, mert hamar le fogják rabolni a készletet. :D

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9356) szpeti40 válasza rekop (#9355) üzenetére


szpeti40
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen áron is lerabolják-e a készletet.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9357) BossBoss válasza szpeti40 (#9354) üzenetére


BossBoss
őstag

Talán jobb is , hogy UDM PRO SE + AP 6 PRO kombót választottam. Még szeretnék 3 db 4G Bullet kamerát+ talán 4G doorbell PRO-t.

Valaki használ door access cuccokat? Épül a ház, és ha már UDM tud ilyet lehet erre fele mennék.
Illetve US early-ba megjelent egy ilyen. Szerintetek ez a 4G doorbell PRO-val működhet?

Mondjuk zárból amúgy Homekit fele mennénk, de nem zárkózok el Ubi elől sem. :B

[ Szerkesztve ]

(#9358) lacima


lacima
tag

Sziasztok!
Egy Edgerouterrel küzdök de sehogy nem akar összejönni az alábbi bajom. 2 kamerás rögzítőnek van kinyitva 88-89 http port simán el lehet őket érni a telekomos fix ip címen keresztül kivülről. Azonban a belső hálózatból a publikus ip címen már nem lehet elérni. Pfsense alatt ezt simán meg tudom oldani, edgerouternél azonban nem jövök rá hol kell. A publikus ip címet beírva hálózaton belül a router jön be. Tudna valaki segíteni?
Laci

(#9359) MasterMark válasza lacima (#9358) üzenetére


MasterMark
titán

A port forwardnál kapcsold be a NAT loopback / hairpinning-et.

A GUI meg ssh elérést pedig tiltsd le az internet felöli interfészről, hacsak nincs rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9360) lacima válasza MasterMark (#9359) üzenetére


lacima
tag

Be van kapcsolva, de mégsem megy.

(#9361) MasterMark válasza lacima (#9360) üzenetére


MasterMark
titán

Mi nem megy? Ha egy weboldalt akarsz elérni azon a porton akkor azt úgy kell hogy publikus cím kettőspont port száma:

http://87.69.11.53:88

Switch Tax

(#9362) lacima válasza MasterMark (#9361) üzenetére


lacima
tag

Így van, ezt ha beírom belülről nem jön be az oldal csak kívülről.

(#9363) MasterMark válasza lacima (#9362) üzenetére


MasterMark
titán

WAN és LAN interfész jól van kiválasztva?

Ha beépített switches akkor a switch0-át kell választani.

EdgeRouter - Hairpin NAT

Switch Tax

(#9364) lacima válasza MasterMark (#9363) üzenetére


lacima
tag

Megvan! :) A Lan interface-t választottam ki rosszul bridge vannak de nem a br0-t választottam. Most már jó!
Köszi!

(#9365) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy UAP AC LR
7.0.25 Controller (Docker, Synology)

Frissítettem a controllert és valamiért nem logol az eszköz 0-24be csak akkor amikor be vagyok jelentkezve a kontrollerbe.
A főképernyőn ilyen hézagos vonalakat látok, eddig ezek folyamatosak voltak

(#9366) FeRkE


FeRkE
őstag

Shipping Update
Despite rising costs throughout our supply chain, Ubiquiti is committed to not raising MSRPs.

However, starting May 2nd, 2022, we will be suspending free shipping for online store orders.

(#9367) azka79 válasza azka79 (#9365) üzenetére


azka79
aktív tag

Magától megoldódott, ma már jól mutatja. Ubiqiuti én így szeretlek <3 :U

(#9368) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Helloo!

Falra jobb az Ac In-wall HD mint a Ac Pro, úgy összességében? Mert ha igen akkor a Pro-t áttenném máshová a mennyezetre ami most jelenleg a falon van és ennek a helyére jönne az In-wall HD. Annyi van, hogy most az Ac a nappaliban van, felette pedig a galérián a hálószoba. A Pro szépen ad jelerősséget fent is, de felmerült bennem a kérdés, hogy az In-wall HD hogyan fog helyt állni. Nem igazán ismerem ki magam a szórási patternek értelmezésében...

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9369) galaktikus válasza galaktikus (#9368) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Illetve még egy kérdés. A Floorplant hozzá lehet adni valahogy a rendszerhez, hogy bent legyen a Topology mellett ha megnyitom a console felületet?

Bár ez lehet hülye kérdés, mert nem biztos, hogy sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9370) kleinguru válasza galaktikus (#9369) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos a mostani verzióban nincs már erre lehetőség.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9371) donat_sz


donat_sz
senior tag

aprón láttam egy sokszor hiányolt US-16-150W-t
!nem ismerem a forrást!

(#9372) golya87


golya87
őstag

A koncepció szerintem nagyon jó, bár a Wifi effektivitásában nem hiszek.

(#9373) supercow válasza golya87 (#9372) üzenetére


supercow
őstag

A beépített ap gondolom egy in-wall, de ott van a PoE a bővítésre. Érdekes termék, csak nekem nagyon "all in one", épp a komponensek cserélgetése hiányzik.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#9374) Egon


Egon
nagyúr

Ha valaki rendelne valamit EU store-ból, aminek összege nem éri el az ingyenes szállítást, gondoljon rám... :) Egy G3-Flex-et rendelnék, de önmagában az kevés, ezért összeállnék más vásárlóval. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9375) rekop válasza Egon (#9374) üzenetére


rekop
Topikgazda

Sajnos megszűnt már az ingyenes szállitás.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9376) Egon válasza rekop (#9375) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, akkor megrendelem külön, asszem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9377) MTbc


MTbc
senior tag

Dream Router RAKTÁRON!

update:
1,5 perccel később elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#9379) vicze válasza MTbc (#9377) üzenetére


vicze
félisten

:DDD

Jól működnek a bot-ok. :P

(#9380) MTbc válasza vicze (#9379) üzenetére


MTbc
senior tag

Be volt állítva email értesítés az oldalon, de nyilván nem attól vártam a friss híreket.
Be volt állítva Follow That Page hátha, na ez mindenről küldött értesítést, csak erről nem.
Végül a Discord bot lett a befutó. :)

[ Szerkesztve ]

(#9381) FeRkE válasza MTbc (#9377) üzenetére


FeRkE
őstag

En is kiszurtam, magamtol persze, email az nem jott azota se, hehe. Aztan mire kigondoltam volna, hogy kell -e ez nekem, elfogyott :D Igazabol az OS controller funkcionalitas miatt kene meg az AP reszet hasznalnam ki. De jelenleg teljesen jol elvagyok ezzel az idonkent futtatott Windows controllerrel (amig be nem szivom es egyszer csak nem fog mukodni jol az app :D ). Vadasztam eBayrol egy U6-LR-t szinte uj allapotut 70£-ert.

Jelenleg ez a szett:
- Forti 50E a security GW
- USW16 a core switch
- van egy flex mini ralogatva par eszkoznek (egy 3db-os szettet vettem)
- U6 Lite, 3 SSID-vel (Internal-LAN, IOT, Guest)
- U6 LR kesobb lesz hasznalva koltozes utan :D

Szimpi eddig a Unify rendszer, konnyen konfiguralhato, tetszik ez a mesh cucc hogy automatikusan kapcsolodnak egymashoz, tegnap radugtam az U6-LR-t a switchre kiprobalni, le akartam kapcsolni az U6-Lite fele meno portot de csak a VLANokat szedte le (igy PoE-n kapott aramot tovabbra is), mokas volt hogy az U6 Lite-on levo eszkozok tovabbra is elerhetoek voltak az U6-LR-en keresztul a mesh miatt.

A Discord botot bonyolult beallitani termek figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#9382) vicze válasza MTbc (#9380) üzenetére


vicze
félisten

Azt már korábban írták, hogy a mail értesítés nagyon lassú, csak napok után értesít.

(#9383) gyuszos


gyuszos
tag

Ha már ui store a téma, azt esetleg tudja valaki, hogy edgeswitch esetén mi várható?
Gondolok itt az elérhetőségre, mert egyetlen típus sem elérhető...... :U
Köszi

szerk.: ahogy látom a routerekkel sem rózsásabb a helyzet.....

[ Szerkesztve ]

(#9384) devil-k


devil-k
nagyúr

Lehet nem látom a fától az erdőt... hol tudom beállítani az eszközeimet (pl. DM PRO SE), hogy bizonyos időközönként végezzen egy reboot-ot? Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#9385) szpeti40


szpeti40
addikt

Ha egy AP-t (U6-Mesh) telefonról az appból állítok be, akkor nem fog kerülni Controller alá ugye? (nem nálam lesz otthonra, hanem ismerősnél, de még nincsen se nas se semmi, hogy azon legyen egy controller)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9386) MasterMark válasza szpeti40 (#9385) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de a kontrollernek sem kell mindig futnia, elég csak a konfigoláshoz. Azaz egy sima PC-re is fel lehet tenni.

Mobilról beállítva kevesebb a beállítási lehetőség, de ha az elég akkor oké úgy is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9387) szpeti40 válasza MasterMark (#9386) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát igazából ott csak annyi a lényeg, hogy legyen wifi és kész, nincsen semmi extra igény.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9388) bon válasza devil-k (#9384) üzenetére


bon
őstag

Minek újraindítani?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9389) golya87


golya87
őstag

Eu UI store-ban van U6E!
És Dream Router is! :Y

[ Szerkesztve ]

(#9390) bon válasza golya87 (#9389) üzenetére


bon
őstag

Komoly cucc az U6E, de az ára is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9391) vicze válasza golya87 (#9389) üzenetére


vicze
félisten

:R
U6E úton. :)

(#9392) golya87 válasza bon (#9390) üzenetére


golya87
őstag

Valaki tud ajánlani 2.5-es PoE af adaptert? A Trendnetes jól néz ki.

(#9393) FeRkE válasza vicze (#9391) üzenetére


FeRkE
őstag

"Sajna" itt is... :D

(#9394) szpeti40


szpeti40
addikt

https://eu.store.ui.com/products/dream-router
Dream Router EU Store készleten.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9395) vicze válasza szpeti40 (#9394) üzenetére


vicze
félisten

Lassú. :P ;]

(#9396) szpeti40 válasza vicze (#9395) üzenetére


szpeti40
addikt

Ft 72 765,00
Ft 92 411,55 VAT incl.

Sajnos nekem ez már ingerküszöbön felül van bőven :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9397) vicze válasza szpeti40 (#9396) üzenetére


vicze
félisten

+szállítás, 99 155,29+

Azért röhejes, hogy UK-be olcsóbb volt a szállítás mint HU-ba. :D

[ Szerkesztve ]

(#9398) BossBoss válasza vicze (#9397) üzenetére


BossBoss
őstag

Így annyira nem is bánom a UDM SE+U6 PRO párosnál maradtam. :) Okos zár jöhetne már tőlök EU store-ba.

(#9399) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok, az unifi flexnek van valami olcsóbb, nem feltétlen unifi alternatívája? kültérre is szerelhető poe switch kellene (2-4 portnyi, amivel egy végpontra tudok több poe kamerát is tenni
köszi

(#9400) libit válasza vicze (#9397) üzenetére


libit
tag

azert az nem semmi, hogy az UDR ara 8x€==>> 189€ emeltek es a 100€-tol levo ingyen posta hirtelen 13,22€ lett :O (raadasul mindez netto!!)

csodalkoztam is, hogy az UISP Router ara csak par eurot valtozott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.