Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) golya87


golya87
őstag

A Wifi6E-t nem gondolom, hogy túlzottan el fog terjedni, legalábbis az én eszköz cserélési ciklusomból lehet pont ki fog esni. Így a 7-es lesz számomra a next gen a mostani után. Csak azért kérdeztem, hogy van-e értelme várnom az U6Pro-nál jobbra, vagy sem.
Köszönöm a válaszokat!

(#9052) vicze válasza golya87 (#9051) üzenetére


vicze
félisten

Egyhamar nem lesz más Wifi6E-s eszköz. Az U6-Enterpsie is borzasztó lowend árban és tudásban is, és ez a "csúcs". (Sehol nincsenek már a HD és a XG eszközök teljesítménye és képességei.)
Wifi 7 2024 körül lesz véglegesítve úgy 2026-7 körül majd látszhatsz Unifi eszközt is belőle, de nem vennék rá mérget.

[ Szerkesztve ]

(#9053) cigam


cigam
félisten

Adott egy EdgeRouter X, és 2 internetszolgáltató kapcsolata.
Ha sima loadballancing-ra van állítva, akkor hol A, hol B irányba megy ki a csomag. Ettől azok az oldalak amik bejelentkezést igényelnek, pl. WEBmail. megbolondulnak, hiszen ha A címről jelentkezik be, és legközelebbi parancs B címről érkezik, ezt nem tudja feldolgozni, kéri hogy B címről is lépj be. Aztán ha A-ról kapegy kérést megint kezdődik a login procedúra. Ez több mint bosszantó.

Ha fail over-t állítok be, ez megoldja a gondot, hiszen mindíg A szolgáltatón keresztül mennek a csomagok, és csak akkor vált át B-re, ha az A kapcsolat kiesik. Plusz így frankón működik a névfeloldás, és a portforward. Pontosabban a portforward az nem, mert csak egy dedikált interface-t adhatok meg:

Ha ppoe-re állítom, akkor frankon működik a portforward, de amint megszakad a "pppoe0"kapcsolat, eltűnik a WAN interface is. Létezik olyan beállítása valahol, hogy fail over esetén automatikusan kicserélje a portfoward konfigurációjának WAN interface-é pppoe-ről eth1-re?
Így nem csak a klienseknek lenne zökkenőmentes az internetelérés, hanem a ddns-en keresztül kívülről is ugyanúgy el lehetne érni a publikált szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9054) MasterMark válasza cigam (#9053) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csinál egy virtuális interfészt ilyenkor erre?

Switch Tax

(#9055) cigam válasza MasterMark (#9054) üzenetére


cigam
félisten

Milyenkor, mire? Ma láttam első alkalommal ilyen eszközt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9056) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Sziasztok! Telekomos 2000/1000 netem van optikán. Vettem egy UDM-Pro-t és egy Switch 8 Enterprise PoE-t. A Telekomos ONT 2,5G-s porjára van dugva az RJ45, ami egy Ubiquiti UF-RJ45-10G-be megy, ami pedig az UDM Pro SFP+ WAN portjába. Már itt gondok akadtak, ugyanis nem sikerült a PPPoE bejelentkezés, mint kiderült ez a modul csak 1/10G-t támogat. Így átdugtam az 1G-s WAN portba, így már van net, kimérem a 940/940-et, minden jó.
A Switch 8 Enterprise PoE-t egy Ubiquiti UC-DAC-SFP+ DAC kábellel kötöttem össze a routerrel (ezzel fel is épül a 10G-s inter-link). Viszont az a probléma, hogy bármi ami a switchre van kötve, nem teljes sebességgel megy. Kb ~750/450-et mérek a 940/940 helyett, viszont a routerre csatlakoztatva a gépet kimérem a full sebességet. Bekapcsoltam a Flow Control-t a switchen, így az upload megoldódott, de a download speed továbbra is alacsonyabb. Ennek mi lehet az oka, illetve miért kell szórakozni a Flow Controllal? A régi US-8-60W-s switchemmel gond nélkül ment a gigabit, mindenféle állítgatás nélkül...

(#9057) MasterMark válasza cigam (#9055) üzenetére


MasterMark
titán

Rákerestem nem így van megoldva, hanem a tűzfalban groupolja csak össze.

Sajna akkor nem marad más mint kézzel megcsinálni a DNAT + tűzfal ruleokat.

szerk.: Az pedig hogy egy sessionon belül is cserélgeti a want úgy tudod megoldani, hogy beállítod, hogy ugyanarról az IP-ről ugyanazt az interfészt használja.
Példa:
set load-balance group G sticky dest-addr enable

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9058) cigam válasza MasterMark (#9057) üzenetére


cigam
félisten

Kár, pedig olyan elegáns megoldás lenne... Köszi, hogy foglalkoztál vele!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9059) MasterMark válasza cigam (#9058) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk belegondolva, ha beállítod az egyikhez a port forwardot, és be van pipálva, hogy megcsinálja a tűzfalszablyokat is automatikusan hozzá, akkor már csak a másikhoz kell megcsinálni a DNAT rule-okat szerintem. A tűzfal szabály érvényes lesz arra is. (De lehet nem, tesztelni kell.)

Nem nehéz, ugyanazt kell beírni a DNAT rule-ba amit a port forward-ba is.

Dest address üres, dest port az ami a külső WAN port. Translation address/port az ahova továbbítsa, inbound interface, protocol egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9060) cigam válasza MasterMark (#9059) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól értem a DNAT a portforward inverze?
Esetemben az eth1 csatlakozik a 2. (backup) internetre. A belső hálón van a 10.0.1.2 című NAS ami az ftp szerver (21,20-es port), és az internet felöl a 3021 címen érhető el
Akkor az
Interaface: eth1
Translations: 10.0.1.2, 21
Protocol: TCP
Dest.port: 3021
és kész is?

Ha minden rendben működik, és a pppoe0 kapcsolat él, akkor az eth1-en keresztül ugyanúgy elérem pl. ezt az ftp-t?

Holnap este kipróbálom, köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9061) MasterMark válasza cigam (#9060) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. a DNAT az maga a port forward.

A port forward annyit jelent, hogy csinál egy DNAT rule-t + egy tűzfal szabályt.

Az inverze az az SNAT vagy Source NAT lenne.

DNAT vagyis Destination NAT az az ami bejön hozzád, itt most pl a wan interfészen azt mire írja át a NAT-olás során.

Nem a belső háló interfészét kell megadni ott, hanem ugyanúgy a WAN interfészt.

Interaface: (wan interfész, a másik nem az amit már a port forwardban megadtál)
Translations: 10.0.1.2, 21 (ez jónak tűnik, ez a belső hálón lévő géped és hogy melyik portra továbbítsa)
Protocol: TCP (egyértelmű)
Dest.port: 3021 (külső port, vagyis ahova a wan interfészre megjön a csomag)

szerk.: Látom közben már átírtad, az eth1 jónak tűnik ha azt a wan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9062) cigam válasza MasterMark (#9061) üzenetére


cigam
félisten

Igen, köszi!
Még 1 kérdés: A "port forward" fülön beállított szabály nem jelenik meg "NAT" fülön. Ez normális? Vagy rossz helyen keresem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9063) MasterMark válasza cigam (#9062) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem jelenik meg, azt a háttérben rejtve csinálja. Az automatikus tűzfal szabályokat se látod a tűzfalszabályok között.

Switch Tax

(#9064) MasterMark


MasterMark
titán

Ki tudod listázni az IPTABLES-ből a port forward DNAT ruleokat így:

sudo iptables -t nat -L UBNT_PFOR_DNAT_RULES

Hasonlóan az automata tűzfal szabályokat is:

sudo iptables -L UBNT_PFOR_FW_RULES

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9065) kleinguru


kleinguru
addikt

Most volt egy kis időm a vezérlő map nézetébe betenni a háznak a "padló" terveit.

Nem találom, hogy hol lehet betölteni. A design centerbe sikerült, be is állítottam mindent, de pl az AP-k jelerősségét nem tudom állítani, hogy lássam, mire volna érdemes itthon belőni.

Ez megszűnt, eltették máshova, vagy mi lett vele?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9066) cigam


cigam
félisten

Mennyire naív elképzelés, hogy a WAN_IN tűzfalszabályhoz gozzáadom az eth1-et?
Mert így nem működik :) Vagy eleve ne is piszkáljam és készítsek egy új szabálykészletet az eth1-nek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9067) MasterMark válasza cigam (#9066) üzenetére


MasterMark
titán

Jónak kéne lennie.

Mi nem működik?

Ha még mindig a port forwardról van szó, akkor az automatikus szabályok ettől még nem lesznek érvényesek ha azok csak az egyik interfészre érvényesek.

Szerintem kapcsold ki hogy a port forward csinálja a tűzfal szabályokat, és vedd fel ide kézzel, akkor érvényes lesz mindkettőre.

Switch Tax

(#9068) cigam válasza MasterMark (#9067) üzenetére


cigam
félisten

Hát letesztelném azt, amikor eltűnik a ppoe kapcsolat, és átvált az eth1 kapcsolatra. Viszont valamit rosszul csinálok, mert hiába ütök lyukat a tűzfalon, a csomagok nem jutnak el a NAS.ig:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9069) MasterMark válasza cigam (#9068) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a saját hálódból próbálod, akkor a NAT hairpinninget is be kell állítsd kézzel arra is, különben nem fog menni. A lenti leírásban benne van.

A tűzfalhoz én a destination address-t is meg szoktam adni a port mellett, és itt a leírásban is így írják.

[link]

Switch Tax

(#9070) cigam válasza MasterMark (#9069) üzenetére


cigam
félisten

Óoo.... bazáros kulcs ... Persze hogy a belső hálón próbáltam... :B
Telefonról már működik :)

Mi is ez a NAT hairpinning?

+1 butaság: Hol tiltom le a WEB interface külső elérését? Meglepő, de simán beenged a 80-as porton, ami nem túl biztonságos.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9071) MasterMark válasza cigam (#9070) üzenetére


MasterMark
titán

Külső elérés korlátozása: [link] Nyilván átírva a saját címedre amit használsz.

A NAT hairpinning vagy NAT loopback az az hogy ha belső hálóról a külső WAN címed akarod elérni akkor a NAT-olás miatt összeakadna, szóval ezt kezeleni kell, hogy az belső hálóról jövő kéréseket már a NAT előtt átfordítja belső kérésre. [link]
Ezt a belső hálózat interfészére állítod be. Leírás: [link]

szerk.: Abban most nem vagyok biztos, hogy ez dinamikus WAN címre hogy tudod beállítani. Illetve a dual wan-nál se tudom pontosan hogy lenne, elméletileg elég lehet a lan oldalra a DNAT rule ami a WAN címre érkező kéréseket átírja a belső címre.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9072) MasterMark


MasterMark
titán

Úgy látom ez mindenképp scriptelős megoldás lenne dinamikus wan ip címre: [link]

Szerintem engedd ezt el és inkább oldd meg DNS-sel. Ha a router DNS forwarderét használod akkor vedd fel a külső domain címed (vagy címeid) a Wizards - DNS host names résznél úgy, hogy a szerver belső IP címére mutasson. Így kikerülöd azt hogy kelljen a NAT loopback.

Switch Tax

(#9073) cigam válasza MasterMark (#9072) üzenetére


cigam
félisten

Pont most akartam írni, hogy a 3. lépésnél a hairpin első DNAT szabályánál elvérzek:

Description: hairpin443
Inbound Interface: eth1
Translation Address: 192.168.1.10
Translation Port: 443
Protocol: TCP
Destination Address: 203.0.113.1
Destination Port: 443

A példa szerint fix publikus IP címem van, ami esetemben dinamuikus így nem tudom a "házifeladatot" megoldani.

Ha jól láttam ez a dinamikus cím kiderítését próbálja megoldani ez a script.

A DNS wizard jó ötlet, de ugyanazon a néven(portszámtól függően) más-más gépet/NAS-t kell elérnem.

Mas is rengeteget tanultam, köszönöm hogy "fogtad a kezem"!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9074) MasterMark válasza cigam (#9073) üzenetére


MasterMark
titán

A DNS wizard jó ötlet, de ugyanazon a néven(portszámtól függően) más-más gépet/NAS-t kell elérnem.

Nem csak emiatt de egy reverse proxy ehhez is jól jöhet, pl. NGINX.

Switch Tax

(#9075) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok!
Adott egy nagy raktár, tele kb 30 db UAP-AC-LR -rel, és középen 6 db UAP-AC-M-mel. Minden AP fix 5G-s csatornára van állítva. Az a gond, hogy a középső 6 AC-M -ből 1-1 pár naponta csatornát vált, mondván hogy bár pl a 104-re van konfolva, mégis a 108-on megy. Úgy néz ki ezt a DFS csinálja, bár ezt nem találtam meg a logban, hogy a radar detektálása miatt mászik el, de más ötletem nincs, hogy miért menne arrébb. Ami a kérdésem: Valaki járt már így, hogy az AC-M csatornákat vált, miközben az összes többi AC-LR körülötte vígan azt a csatornát használja, amire be van konfigolva, akár pl a 104-et, amiről az M már elmegy? Természetesen a csatornák úgy vannak kiosztva, hogy ugyanolyan csatorna jó messzi AP-n van megint felhasználva, nem egymás melletti a fenti példában szereplő két AP a 104-es csatornán...
FW a 12784-es mindegyiken.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9076) tothbe válasza vitezlejszlo (#9075) üzenetére


tothbe
addikt

és az uplink oldal az mi az AP-ken? Vezetékes vagy 5G mesh?

By(e) Tothbe

(#9077) vitezlejszlo válasza tothbe (#9076) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Veztekes minden, nincs mesh

(#9078) user12 válasza vitezlejszlo (#9075) üzenetére


user12
őstag

Network optimization vagy bármi más automatika nincs bekapcsolva a controllerben?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9079) tothbe válasza vitezlejszlo (#9077) üzenetére


tothbe
addikt

akkor próbáld meg máshogy állítani, hogy ne ezekre essen a 104-es, hanem máshová (ha lehet ráadásul AC-LR-ekre) és akkor meglátod, vándorol-e a hiba is tovább vagy sem.

By(e) Tothbe

(#9080) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Az UAP-AC-M tud olyat hogy WiFin csatlakozok egy Asus routerhez és kábelen leosztja a netet?

Köszi
Üdv

Janaboy

(#9081) user12 válasza Janaboy (#9080) üzenetére


user12
őstag

Elvileg igen.
Wireless uplink-nál keresgélj és konfigurálj

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9082) Janaboy válasza user12 (#9081) üzenetére


Janaboy
veterán

Sajna nem sikerült.
Nem tartom magam hülyének, de nem jöttem rá hogy kell.
PC-ről nyomtam 7..0.23aa controllerrel, de bizonyos menüket meg se találtam, amit a neten írnak.

Janaboy

(#9083) user12 válasza Janaboy (#9082) üzenetére


user12
őstag

A wireless uplink-et kapcsold be (site>services>enable wireless uplink vagy new ui esetén Settings > System Settings > Controller Configuration > Uplink Connectivity Monitor.).
Utána az ap beállításainál enable meshing és megkeresni az ssid-t, amihez csatlakoztatni akarod.

https://help.ui.com/hc/en-us/articles/115002262328-UniFi-Network-Troubleshooting-Wireless-Uplinks

Hol akadsz el?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9084) Janaboy válasza user12 (#9083) üzenetére


Janaboy
veterán

Ott hogy nincs ilyen menü:
Settings > System Settings > Controller Configuration > Uplink Connectivity Monitor.)

System Settings sincs, csak annyi h System.

Janaboy

(#9085) rekop válasza user12 (#9081) üzenetére


rekop
Topikgazda

A wireless uplink nem működik 3rd party eszközökkel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9086) user12 válasza rekop (#9085) üzenetére


user12
őstag

Ezt nem tudtam.
Köszi

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9087) wowaccount


wowaccount
csendes tag

Sziasztok, hamarosan lakas felujitasba kezdunk es tervezem a halozatot. Nem volt meg Ubiquiti eszkozom de jokat olvastam rola es leszamitva az arat eleg szimpatikus. A lakasba osszesen 18 db Cat6e vegpontot tervezek, amibol elore lathatolag 8-13db ot fogunk csak hasznalni. A lakas ket szintes ezert 2 AP-ra van szuksegem (poe). Az internet 500mbit de valoszinubb hogy 1 Gbit-es lesz.

Van / lesz par okos kutyu ezert fontos hogy kulon VLAN-okat tudjak letrehozni. Az IDS/IPS-t nem tudom mennyire akarom majd hasznalni, ennek meg olvasgatok utana.

Mivel lakasrol van szo, camera rendszer nem szukseges (emiatt tulzasnak erzem az UDM-Pro-t), illetve ha nem UDM routert veszek, a controller appot is tudnam futtatni a szerveremen. Mit gondoltok az alabbi configokrol?

Minimal:
1x U6-Lite (39k) => 39k
UDM (117k) + USW-Lite-8-PoE (41k) => 158k
============================================================
=> 197k HUF (10 db port)
Itt ugye csak 1db 6-os wifi AP-m van, viszont a bovites konnyu a 8 portos switchet 16-ra cserelni. ld. kovetkezo:

Kenyelmes 1:
1x U6-Lite (39k) => 39k
UDM (117k) + USW-Lite-16-PoE (78k) => 158k
============================================================
=> 236k HUF ( 18db port)

Kenyelmes 2:
2x U6-Lite (39k) => 78k
UDM-Pro (149k) + USW-Lite-8-PoE (41k) => 158k
============================================================
=> 268k (14 port)

Elony: szintenkent 6-os wifi, UDM-Pro Ids-sel kitudja hajtani az 1 gbit-et, bovites szinten konnyu a switchet nagyobbra cserelni, vagy melle tenni meg 1 db 8-ast.

Latva a mai arakat, ennyit eredetileg nem akartam kolteni (kiveve ha meggyozom magam hogy marpedig ez kell :D) Gondolkodtam meg pfsense alapu routeren is, de egy keveset fogyaszto doboz se lenne nagysagrendileg sokkal olcsobb mint egy UDM. Koszi elore is a kommenteket!

(#9088) szpeti40 válasza wowaccount (#9087) üzenetére


szpeti40
addikt

Szia!

Mi is 2 szintes lakásban lakunk, tapasztalatom szerint sajnos kell az 1-1 AP szintenként, mivel a 2 szint közötti vasbeton(?), nagyon leárnyékolja a jelet.

Én kezdésnek apróról vadásztam AC-Lite-ot, utána jött 2db U6-Lite és kellett a 2db, hogy le legyen fedve rendesen a 2 szint, még így is van olyan hely a földszinten, igaz, nálam nem optimális az AP elhelyezés sajnos, a nappali közepére nem tudtam rakni, akkor lehet még 1db AP-val is elmenne a 2 szint.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9089) wowaccount válasza szpeti40 (#9088) üzenetére


wowaccount
csendes tag

Az UDM-ben van ac wifi, tehat akkor is lenne 2db AP-m. Viszont jo, hogy irtad, mert nalunk a nappali felett duplamagassagu legter van, lehet akkor eleg lenne 1 AP is a plafonra, vagy az oldalfalra, ezt ki fogom probalni mielott szetbontunk mindent. A falak elvileg ytongok, viszont a fodem vasbeton: alaprajz

[ Szerkesztve ]

(#9090) szpeti40 válasza wowaccount (#9089) üzenetére


szpeti40
addikt

Vagy ha nem sűrgős, akkor jönni fog Unifi Dream Router is, az olcsóbb lesz mint az UDR és már Wifi6-os AP van benne.
Én is arra várok hogy lecseréljem az ER-X-et.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9091) Multibit válasza wowaccount (#9089) üzenetére


Multibit
veterán

vagy az oldalfalra
:(
Ha jót akarsz magadnak, a plafonra teszed. A saját ufómat én is használtam egy darabig oldalfalon. A családnak is rögtön feltűnt a pozitív változás, miután plafonra került.

(#9092) vicze


vicze
félisten

7.1-gyel jön TeleportVPN support és "Add Traffic Routes " meg "Add Internet Load Balancing" :Y
Még a végén értelme is lesz a router funkcióknak. ;]

(#9093) libit


libit
tag

Hi, az internet egy PBE-M5-300 (powerbeam m5) egysegen keresztul jon, amit egy GP-A240-050 PoE adapter taplal, ez egy UISP-R-EU-EA (UISP Router) csatlakozik. Mivel a UISP-R-EU-EA szinten PoE-s (ugyanazon szabvany), ki szeretnem hagyni a PoE adaptert.

siman aktivalom a UISP-R-EU-EA feluleten a PoE-t es utana kiveszem a sorbol a PoE adaptert, vagy az aktivalasssal elfustolom?
(azt tudom, hogy egyes ezkozoknek nem egeszseges ha PoE-t kapnak...)

(#9094) rekop válasza libit (#9093) üzenetére


rekop
Topikgazda

"siman aktivalom a UISP-R-EU-EA feluleten a PoE-t es utana kiveszem a sorbol a PoE adaptert, vagy az aktivalasssal elfustolom?"

Nem! Először kiveszed a sorból a PoE adaptert, PBE-M5 közvetlen az UISP R-re, majd utána aktiválod a konfig felületén a passzív PoE-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9095) libit válasza rekop (#9094) üzenetére


libit
tag

...es hogy lepek be az UISP-be (cloud) internet kapcsolat nelkul?

(#9096) rekop válasza libit (#9095) üzenetére


rekop
Topikgazda

Csak van valami local access lehetőség. Bár nem volt még a kezemben UISP eszköz.
A lényeg, hogy passzív poe-t csak akkor engedélyezz, ha a csatlakoztatott eszköz alkalmas ennek a feszültségnek a fogadására. A poe adaptered nem ilyen eszköz, így megvan az esélye hogy elfüstöl.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9097) libit válasza rekop (#9096) üzenetére


libit
tag

akkor szivas...

https://help.ui.com/hc/en-us/articles/115012196527-UNMS-Installation-Guide

(#9098) libit válasza libit (#9097) üzenetére


libit
tag

megoldva :))
ideiglenesen beallitottam egy masik portot is WAN-nak, mig azon jott a net, az eredeti porton be tudtam kapcsolni a PoE-t ;)

(#9099) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
mikor szünt meg a WEP hitelesítés lehetősége SSID-n?
Tudom nem biztonságos, de régebbi napelem inverter csak ezen működött :(
Ma reggelre frissült az unifi, és már nem tud csatlakozni :(
köszi ha van tippetek, mert ez igy nem jo :(

(#9100) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok. Lenne egy unifi ck2-m, amin van 2 ap. A ck2 tetején elkezdett villogni fehéren a led. Azóta nem lehet csatlakozni a hálózathoz, appon nem érem el és a hálózatba se tudok belépni mert csak tölt. De már 1 hete. Ennek mi lehet az oka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.