Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) sittes79 válasza vargalex (#27150) üzenetére


sittes79
addikt

Itt az installáláskor azt mondja a nyomtató, hogy wps-es router esetén nyomjam meg ezt meg azt.

"A nyomtató támogatja a WPS gombnyomás módszert és a WPS PIN kód módszert.
Mielőtt csatlakoztatná a nyomtatót a hálózathoz ellenőrizze, hogy az elérési pont támogatja-e a WPS funkciót."

Szóval router-re szeretném csatlakoztatni, kvázi hálózati nyomtatónak, mert van asztali zsinóros gép is!

(#27152) vargalex válasza sittes79 (#27151) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OpenWrt alatt megoldható, DD-Wrt-nél nem tudom, hogy mi a helyzet. De a nyomtatót csak WPS-el lehet beállítani, manuálisan nem?

Alex

(#27153) sittes79 válasza vargalex (#27152) üzenetére


sittes79
addikt

Most próbálgatom, de nem tudom igazán, hogy csatlakoztassam a router mögé és meg is legyen osztva :F

(#27154) Intruder2k5 válasza sittes79 (#27153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP alapon, önálló eszközként csatlakozó nyomtatót nem kell megosztani...

El kellene érni vele a router WiFi hálózatát, és arra csatlakozni. Ott gondolom kéri majd a WPA-PSK-t, ezt megadod neki, és ennyi lenne!

[ Szerkesztve ]

(#27155) sittes79 válasza Intruder2k5 (#27154) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, már ezen guglizok fél napja, de nincs egy progi amivel a routerre tudnék csatlakozni...kezdek beleőrülni

(#27156) vargalex válasza sittes79 (#27155) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Konkrétan milyen nyomtató?

Alex

(#27157) sittes79 válasza vargalex (#27156) üzenetére


sittes79
addikt

Epson sx235W

[link]

(#27158) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Csatoltam egy HDD -t a routerhez. (Szerintem sikeresen)

Transmission letöltésnél a terhelés ez: Ez normális? Közben a router LUCI felület szinte elérhetetlen a lapok betöltése tényleges 2-3 perc. Közben a webböngészés sebességén nem vettem észre lassulást.....

Más:

Hogyan tudom a hd-idle opciót beállítani (nem torrentezni akarom a HDD -t max néha FTP + hálózati tároló, DLNA stb) lényegében csak alkalmi esetekben kellene hogy menjen a winyó.

Winchester: egy külső házas külön on/off gombal ellátott ház. Kérdés ezt is ki tudja kapcsolni?

Köszönöm

UI: Továbbra is keresem azt a megoldást hogy a router+hdd combo hogyan tud pc-k nélkül ftp szerverre feltölteni. Kézi indíás jó lenne de ha automatikus szinkronizálás lenne két mappa között is jó lenne!

Köszönöm :R :R

(#27159) Intruder2k5 válasza sittes79 (#27157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez nem segít?

http://www.epson.co.uk

Pff... Nem lehet linkelni az epson oldalát...

Akkor itt nézd meg a második linken.

http://www.google.hu

Szóval van egy ilyen írás az epson oldalon, de nem tudom linkelni ide, mert a beszúrt link nem vezet oda...

"How do I setup my Wi-Fi enabled All-In-One without a control panel on Windows?"

[ Szerkesztve ]

(#27160) sittes79 válasza Intruder2k5 (#27159) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi ez frankón működik egy gép esetén, de én a routerhez szeretném csatlakoztatni, hogy azon keresztül a többi gép is tudjon nyomtatni!

(#27161) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#27159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De "imádom" az ilyeneket, akik ennyire védik az oldalukat a külső linkeléstől! Na de talán EZ... Ha nem, akkor feladom! :)

Ja, akkor keresek még, hátha... Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#27162) vargalex válasza sittes79 (#27157) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem ez kell neked. Persze, ha a nyomtatódban engedélyezve van. Mondjuk a leírásból nem látom azt, hogy hol választanád ki, hogy melyik WiFi hálózatra kapcsolódjon.

Alex

(#27163) sittes79 válasza Intruder2k5 (#27161) üzenetére


sittes79
addikt

Itt találtam egy srác összehozta egy belkin router-el!

[link]

De ezzel a wps módszerrel sikerült neki. Lehet a router nem tudja illetve a ddwrt!?

Vargalex: Nekem is ez a bajom, hogy hol választom ki, hogy mire kapcsolódok!?

Amúgy a nyomtató látja a routert, mert kinyomtattam az infot erről!

Köszi srácok amúgy a sok segítséget...

[ Szerkesztve ]

(#27164) vargalex válasza huliganboy (#27158) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem normális, lehet a kapcsolatok számát csökkenteni kellene.

HD-Idle-t a LuCI-n tudod beállítani.

Korábban már mondtam, hogy FTP szerverre feltöltésre használható a build-emben található ftpbackup funkció.

Alex

(#27165) huliganboy válasza vargalex (#27164) üzenetére


huliganboy
addikt

A transmission ha befejezte a letöltést akkor minden visszaáll a régihez hasonló működési gyorsaságra de a terhelés még így is magasabb bár gondolom ez a transmission működésének erőforrásigénye..... (létezik egyébként pc program openwrts transmissionhoz is ami esetleg távolról is működik?

HD-Idle:

A lemez egységnél jelenleg sda van az maradhat? engedélyezem és a megadott X perc után lekapcsolja a HDD-t ? Ennyi lenne? És ha mondjuk FTPn kapcsolódnak akkor az feléleszti gondolom.....

FTP backup:

Bocsánat de ha már írtad biztosan elnéztem mert tényleg nem láttam..... kérdés hogy ezt be tudom e állítani... nah megpróbálom keresek leírást... egyébként ez gondolom tüökrözi a hdd tartamát, de elbánik pl 20-30GB -os fájlokkal is szerinted?

Köszönöm mester! :R

(#27166) vargalex válasza sittes79 (#27163) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha USB-n PC-hez kötöd és feltelepíted, akkor nem lehet valahol a saját programjában a WiFi-t beállítani?

Alex

(#27167) iff


iff
senior tag

vargalex

Szia! Köszönöm a segítséget minden működik!
Még egy kérdésem lenne a wifi-vel kapcsolatban. Nekem a laptopon csak max 130 Mb/s a gyári fw-vel. Most meg 65 Mb/s még ha közel rakom a routerhez a laptopot akkor is ennyi.
Olvastam itt a 300 Mb/s beállításról. Ha a wifi beállításoknál hozzá adom /etc/config/wireless-ben a config 'wifi-device' szekcióhoz hozzáadni: option 'noscan' '1' akkor eltűnik a wifi beállítás a routerből, ha törlöm visszaáll. Ebben tudnál segíteni, hogy miért van ez így? Vagy mit állítsak a routeren?

üdv.

..........""..........

(#27168) vargalex válasza huliganboy (#27165) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. A linkelt terhelés szinte semmi, aktuálisan 0.04 a load. Transmission távoli vezérléséhez PC-re van pl. a Transmission Remote GUI.

2. Igen, elvileg ennyi az egész
3. ftpbackup-ról csak a blogomban, vagy itt a topicban néhány hozzászólásban olvashatsz, mivel saját kiegészítés.

Alex

(#27169) vargalex válasza iff (#27167) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Valószínűleg rossz helyre másolod a noscan-t. Mi lett így a configod?

Esetleg, ha adsz privátban hozzáférést, akkor beállítom neked.

Alex

(#27170) Intruder2k5 válasza iff (#27167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg LiteN-es a WiFi adaptered, ami csak 150Mbps-re képes...

(#27171) iff válasza vargalex (#27169) üzenetére


iff
senior tag

Most csak 65 Mb/s. :F

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#27172) vargalex válasza iff (#27171) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És hogy néz ki, ha beteszed a noscan sort?

Egyébként a következő verzióban már LuCI-n is elérhető lesz:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27173) iff válasza vargalex (#27172) üzenetére


iff
senior tag

Ha beteszem ezt írja: "No page is registered at '/admin/network/wireless'.
If this url belongs to an extension, make sure it is properly installed.
If the extension was recently installed, try removing the /tmp/luci-indexcache file."

Eltűnik a wifi fül is.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#27174) sittes79


sittes79
addikt

Intruder2k5 és Vargalex fórum társaknak nagy köszönet a segítségért, csak sikerült összehoznom a printert, csatlakozik a routerhez végre..pfff...csak egy napom ment rá :W

Szóval ezer kösz!!!!

[ Szerkesztve ]

(#27175) vargalex válasza iff (#27173) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A "<------>" karaktersorozat 2 TAB billentyű, nem beírni kell!!! De a TAB-olás akár el is hagyható!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27176) vargalex válasza sittes79 (#27174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

És hogy sikerült?

Alex

(#27177) sittes79 válasza vargalex (#27176) üzenetére


sittes79
addikt

Találtam egy progit "epson net config for windows" és ezzel be tudtam állítani mindent!

(#27178) iff válasza vargalex (#27175) üzenetére


iff
senior tag

Ezt nem tudtam. :B
Próba ként az adóteljesítményét levettem 20dBm 100mW-re és kapcsolódáskor egy pillanatra 300Mb/s-et mutatott a laptop majd 130 és vissza állt 65Mb/s-re.

..........""..........

(#27179) huliganboy válasza vargalex (#27168) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm szépen az ajánlásokat ezek alapján biztosan menni fog!

Ha esetleg elakadok érdeklődöm!!

További szép napot!!!

(#27180) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Új Transmission-t adtak ki. (2.52 verzió)
Mindig törekszem a legújabb kliens használatára. (lehet, hogy bogaras vagyok.. :) )

A Vargalex Re-Buildban szeretném lecserélni.....

Üdv, Vigyorka :R

Vigyorka

(#27181) vargalex válasza Vigyorka (#27180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A trunk-ból elvileg felrakhatod, bár nem igazán sok minden változott.

Alex

(#27182) vargalex válasza iff (#27178) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor próbálj más csatornát!

Alex

(#27183) Vigyorka válasza vargalex (#27181) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Üdv!

Köszönöm! Frissítettem! :R

Vigyorka

(#27184) jucye


jucye
tag

Megformáztam a beépített segédprogrammal a vinyót, de valami miatt nem csatolja meghajtóként a rendszer. 320GB-ból csinált egy 128MB-s swap, a többiből pedig egy másik partíciót. Hogy tudom csatolni?

Ha megpróbálom csatolni, akkor csak gondolkozik, de nem megy. Újraindítás után sem.

[ Szerkesztve ]

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27185) Tamy


Tamy
senior tag

Már régóta megfigyeltem egy érdekességet. Van egy ip kamerám, ami alkalmanként a router ftp szerverére tölt fel képeket. Azt vettem észre, hogy a képek keletkezésének ideje pont két órával korábbi, mint a valós idő. Megnéztem a routeren, és az ip kamerán is az időt, de mindkettőn stimmel. Annyira nem lényeges, inkább csak érdekelne, hogy mitől lehet ez?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27186) jucye válasza jucye (#27184) üzenetére


jucye
tag

Na csak sikerült csatolni. Remélem a DLNA is menni fog. A formázásnál tolhattam el valamit. :)

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27187) vargalex válasza jucye (#27186) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Véletlenül nem Internet Explorer alatt formáztad?

Alex

(#27188) Intruder2k5 válasza Tamy (#27185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csinálsz egy speedtest-et, ott ugyanezt fogod tapasztalni! :)

Az egyik óra az időzónák miatt van, a másik pedig a nyári időszámítás miatti plusz egy óra, a file-ok meg valami miatt a GMT-t kapják időbélyegként...

(#27189) jucye válasza vargalex (#27187) üzenetére


jucye
tag

Nem, Mozilla-val. Csak nem vártam meg a formázás végét. :) Türelem, rózsát terem.
Ez a DLNA sem megy túl rózsásan. Átettem egy .mkv-t az /mnt/transmission/done könyvtárba, azt adtam meg media könyvtárnak, de nem lát benne semmit. Valamit benézek, de csúnyán itt is...

[ Szerkesztve ]

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27190) jucye válasza jucye (#27189) üzenetére


jucye
tag

Mekkora öröm! Sikerült! :Y Csak egy /minidlna könyvtárat kellett csinálnom a vinyón :W

Bocsánat a sok locsogásért. :)

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27191) Tamy válasza Intruder2k5 (#27188) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, én is arra gondoltam, hogy a GMT-s idő lesz, csak nem értem miért. Speedtestnél ok, az ő szerverükbe nem látok bele, de a routerembe igen. Vagy legalábbis azt hittem :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27192) jucye válasza suste (#27103) üzenetére


jucye
tag

Köszönöm a segítséget. Végül ext4-el megoldódott minden probéma. Kipróbálom a torrentezést is, ahogy írtad. :R

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27193) Intruder2k5 válasza Tamy (#27191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Hát ezt én sem értem, mert most lepróbáltam egy frissen létrehozott file-al, de nekem a "jó" (helyi) időt mutatja! Na majd Alex megfejti! :)

root@INT-ROUTER:/nas/timetest# ls -l
total 0
-rw-r--r-- 1 root root 0 2012-05-23 20:45 testfile
root@INT-ROUTER:/nas/timetest#

[ Szerkesztve ]

(#27194) Tamy válasza Intruder2k5 (#27193) üzenetére


Tamy
senior tag

Gyorsan feltöltöttem gépről is egy fájlt, de ott is 2 óra mínusz van.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27195) jucye válasza jucye (#27192) üzenetére


jucye
tag

Ennek hamar örültem. Valamiért elvesztette a csatolást. Egyszercsak leállt, nem látja a vinyót. :O

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27196) Intruder2k5 válasza Tamy (#27194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor, hogy fokozzuk a dolgot, feltöltöttem egy file-t FTP-n, ami...

FTP-n, Total Commander-ből nézve mínusz két órás...

Samba-n és SSH-n pedig a helyi időt látom...

(#27197) Tamy válasza Intruder2k5 (#27196) üzenetére


Tamy
senior tag

Mondjuk én végig TC-ből néztem, akkor valószínűleg ott a bibi, bár az ok még mindig nem világos.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27198) Intruder2k5 válasza Tamy (#27197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a TC-ben, szerintem a vsftpd-ben... TC-ből Samba-n jó!

(#27199) Tamy válasza Intruder2k5 (#27198) üzenetére


Tamy
senior tag

Amit TC-vel feltöltök, már ott rögtön a rossz időt látom, de ha ránézek ugyarra a fájlra WinSCP-vel, akkor meg stimmel az idő. Tehát csak TC-vel nézve hibás. Érdekes. :F

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27200) vargalex válasza Tamy (#27199) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A vsftpd.conf man-jában ez olvasható:

"use_localtime
If enabled, vsftpd will display directory listings with the time in your local time zone. The default is to display GMT. The times returned by the MDTM FTP command are also affected by this option.
Default: NO
"

Tehát ezt megpróbálhatod átállítani yes-re. Ezek szerint csak az ftp szerver adja vissza a kliensnek GMT-ben az időt. yes esetén local time zone-ban fogja adni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.