Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) poli27 válasza AndrewTdi (#26200) üzenetére


poli27
veterán

Nekem is csinálta hogy leszakadt wifin, átraktam a wifi channelt máshova és azóta jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#26202) energiezolee válasza AndrewTdi (#26200) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia :)

Szerintem próbáld ki vargalex firmware-jét és akkor egyből jóban leszel a Linux-al :)
Komolyan mondom (vagyis inkább írom)!!!
Én 1 évig használtam gyárival, de csak a gond volt vele, mint Pl.: net szakadás, router elérhetetlensége :(
Én sem voltam jóban a Linux-al................................................... eddig!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26203) AndrewTdi válasza poli27 (#26201) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Márhogy itt?
Csak simán válasszak mást?

energiezoli: mennyire bonyolult annak a felrakása illetve a konfigolása? Ezt a mostanit sem én csináltam, így simán azt mondom hogy számomra teljesen 0 az ismeret ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#26204) poli27 válasza AndrewTdi (#26203) üzenetére


poli27
veterán

Igen ott kell a csatornát váltani.

(#26205) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Több lehetőséged is van...

Első, és talán a leginkább ajánlott, hogy a régi OpenWrt-re tedd rá az új vargalex build-et! Bár ez is ugyanúgy OpenWrt, tehát Linux alapú firmware, de minden alap router funkció - és ettől még sokkal több is - elérhető a webes felületről, tehát ha nem akarsz, akkor nem kell parancssorban dolgoznod.

Második, hogy visszateszed a gyári firmware-t. Ebben sincs semmi különleges, letöltöd a gyári legújabb verziót, betallózod az OpenWrt megfelelő menüjében, és felrakod! A módosított gyári firmware már egy régi történet, arra régen volt szükség, amikor még nem lehetett közvetlenül visszatenni OpenWrt után a gyárit, a bootloader miatt.

(#26206) AndrewTdi válasza Intruder2k5 (#26205) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Na megkukkantom. köszi

szerk: ez nekem kicsit kínai. Luci? ssh?

Valaki egy teamvieweres kisegítést? :D

[ Szerkesztve ]

(#26207) SteveBeard válasza energiezolee (#26199) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Jó a teszt, kár hogy ilyen nagy fájllal csináltad...

Steve

(#26208) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SSH-ra semmi szükség, felejtsd el! A LuCI a webes felület elnevezése...

(#26209) AndrewTdi válasza Intruder2k5 (#26208) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A luci oké. Azon belül firmware frissítésnél tudom betallózni amit kell?
Innen melyik cuccot kell leszednem?

(#26210) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! EZT kell!

(#26211) AndrewTdi válasza Intruder2k5 (#26210) üzenetére


AndrewTdi
addikt

betallózom, frissítem és utána kábelen keresztül már tudom is konfigolni a dolgokat?

(#26212) bod101 válasza Intruder2k5 (#26205) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia!

Ha jól értem már nem kell semmi trükk a gyári firm visszarakásához? Elég csak a firm frissitésben betallózni és máris visszakerült a gyári az openwrt pedig eltünt.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26213) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és igen, mindkettőtöknek!

De ne WiFi-n frissítsd!

[ Szerkesztve ]

(#26214) vargalex válasza AndrewTdi (#26211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ahogy a blogomban is olvashatod OpenWrt-ről frissítés esetében a sysupgrade firmware-t tedd fel!

Alex

(#26215) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

thx. próba indul

(#26216) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Ja... Ez csak ennyi? :)
Akkor most jöhetnek az ennél lámább kérdések.
Ez tulajdonképpen miben jobb attól ami rajta volt?

(#26217) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól, hogy ez már egy kész firmware, erre a routerre optimalizálva, egy nagy halom program pedig előre integrálva lett bele, még a másik valószínűleg (vagyis lehetséges) egy eredeti OpenWrt volt, ki tudja milyen összekutyult konfigokkal, beállításokkal... Ha akarod használod a plusz funkcióit, ha nem akarod, akkor nem, de mindenképpen stabilabb és okosabb mint a gyári fw, vagy egy "csupasz" OpenWrt. És persze ha végképp nem tetszik, erre még mindig visszateheted a gyári fw-t is!

[ Szerkesztve ]

(#26218) AndrewTdi válasza Intruder2k5 (#26217) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Az az érdekes, hogy wlanon ilyen eredményt produkáltam ezzel a fw-vel.

szerk: vezetékkel is hasonlót

[ Szerkesztve ]

(#26219) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És beállítottad már? 40MHz-es csatornaszélesség, WPA2 / AES titkosítás, szabad csatorna keresése, stb... A gépedben n-es WiFI van?

szerk.:
Pedig fw hiba nem lehet, mert ezt elég sokan használjál, és eddig még senki sem jelezte!

Frissítés után a beállítások törlődtek, vagy maradtak a régiek?

[ Szerkesztve ]

(#26220) AndrewTdi válasza Intruder2k5 (#26219) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mindenre igent válaszolok. Country code is HU -n van. 3 megabitet tud magából kisajtolni.

Maradtak a beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#26221) vargalex


vargalex
Topikgazda

Délelőtt óta rengeteg hozzászólás született, így megpróbálok egy hozzászólásban megválaszolni mindent (ha valami kimaradt, jelezzétek), ami úgy tűnt, hogy még nem volt megválaszolva.

(#26106) Kris87: nálam mutatja rendesen a sebességet az Állapot oldalon.

(#26115) Kris87: biztos külső IP-ről próbálkozol? nem vagy másik router (vagy modem+router kombó) mögött?

(#26133) The DJ: ahogy írtam is, a ptokax csomagot juhosg készítette (mármint a makefile-t és patch-eket hozzá).

(#26140) Bencsi89: igen, a sysupgrade firmware-t tedd fel LuCI-ból. Az USB HUB-os dolog teljesen értelmes, én így használtam a DIR-825-ön. Egy pendrive-on az extroot, a HDD-n swap és adatok.

(#26141) sellerbuyer: tudom, ez azóta megoldódott. Van még luci-app-vnstat is. Illetve ha az én build-emet használod, akkor a QOS-t felesleges volt újra feltenni, a firmware része!

(#26177) poli27: ha jól látom itt csak az ntfs-3g-utils csomag volt utólag telepítve. Szóval, elvileg semmi kernel modul.

(#26186) Intruder2k5: van NAT Lookback, de automatikusan csak a firewall config-ban létrehozott szabályokra. És ugye a brute force támadás elleni védelem miatt az SSH (2222) és FTP (2221) portok nyitása átkerült a firewall.user-be, én pedig megfeledkeztem a NAT Lookpback-ról. Tehát az SSH belülről csak a 22-es, az FTP pedig a 21-es porton érhető el.

(#26190) Shadex: a led útvonala változott meg (így felhívtad a figyelmemet, nevezetesen hogy a 10-qssbutton script-ben is elfelejtettem javítani, tehát az 1.02.1-ReBuilded-ben is hibásan szerepel). A helyes útvonal:

/sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness

(#26193) poli27: ha a külső házad támogatja a SMART adatok lekérdezését, akkor a smartmontools csomagban található smartctl alkalmazással le lehet kérni a HDD adatokat (többek között a hőmérsékletet is). CPU-n nem lehet hőmérsékletet mérni.

(#26194) Maximusz: az mtdblockX a flash partíciói. És igen. az anon_mount 1-es értéke miatt találod a /mnt alatt. Ugyanis 1-es érték azt jelenti, hogy az fstab-ban nem definiált partíciókat automatikusan mountolja a rendszer a /mnt/partíciónév könyvtár alá. 0-ás érték esetén ezt nem teszi. Hasonlóan működik az anon_swap beállítás is swap partíciók esetén (ott nyilván nem mountolja, hanem használatba veszi). Itt olvashatsz róla.

(#26220) AndrewTdi: mivel megtartottad a régi config-ot, megkérdezném, hogy a QOS nem maradt bekapcsolva?

Alex

(#26222) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez lehet a baj, inkább nulláról kellene kezdeni! Ehhez hátul, a reset gombot kell nyomva tartani 10mp-ig, áram alatt. Ezután minden nullázódik, és kezdheted a jelszó megadásától...

(#26223) AndrewTdi válasza vargalex (#26221) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Qos -ről vegyem le az Enable elöl a pipát?

Intruder, igen, lehetséges. bár elötte nem volt ilyen nyűgöm.

[ Szerkesztve ]

(#26224) vargalex válasza AndrewTdi (#26223) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, vedd ki a pipát (vagy állítsd be rendesen a sávszélességedet, stb.)!

Alex

(#26225) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#26223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg kikapcsolni a a QoS-t, tehát vedd ki a pipát!

Mondjuk ettől függetlenül is, én inkább most indulnék tiszta lappal!

[ Szerkesztve ]

(#26226) SteveBeard válasza vargalex (#26221) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Kris87 szerintem erre gondolt:

Steve

(#26227) vargalex válasza SteveBeard (#26226) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OK, így már világos. Arra majd ránézek. Ahogy írtam, úgyis kell javítani a scriptet is. :)

Alex

(#26228) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Na így már mindjárt más!

Köszönöm a segítségeket!

(#26229) vargalex válasza AndrewTdi (#26228) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez WiFi, vagy kábel? Vagy mindkettőn jön rendesen?

Illetve ami nem teljesen ide tartozik: a régi config megtartása miatt a build-emben található tűzfal szabályok (port nyitások, brute force támadás elleni védelem, stb.) nem jutottak érvényre!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26230) AndrewTdi válasza vargalex (#26229) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ez a wifi, de kábelen is ennyit tud. 50-es UPC-m van.

(#26231) SteveBeard válasza vargalex (#26227) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Gyorsan kihasználom az alkalmat ;) az rrdtool-ból melyiket használjam a statisztika készítéshez?
A múltkor nagyon jól belőtted nekem :R most szeretném újra beállítani.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#26232) vargalex válasza SteveBeard (#26231) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Most már van rrdtool csomag (a múltkor csak rrdtool1 volt), így én azt javaslom. Így a leírást tudod követni, és lesznek összegző soraid is.

Alex

(#26233) ShadeX válasza vargalex (#26221) üzenetére


ShadeX
tag

Köszönöm Alex! Most már tökéletes működik a script.
Ha lehetne még egy kérdésem: Transmission letöltési sornál (queue) van lehetőség/beállítás arra hogy a sorrendet megtartsa? A Transmission újraindítása után random átrendezi a letöltési soromat, kicsit zavaró...

(#26234) SteveBeard válasza vargalex (#26232) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Nagyon köszönöm!
Eddig jó minden, ami nekem kell, bár nem sok időm volt foglalkozni vele.
Az elején a minidlna egy kicsit küszködött, nem tudtam miért, csak később mesélte a fiam, hogy több tízezer számot másolt a HDD-re. :Y (mentett) ;)
Sambán keresztül egy kicsit lassabban másolt, mint eddig, de amit küldtél a múltkor tesztként, azt lefuttattam és helyreállt a "rend".

Steve

(#26235) stanazol


stanazol
csendes tag

Üdv!
Ha már a statisztikáknál tartunk, lenne egy problémám. Forgalmi statisztikák méréséhez vnstat illetve vnStat PHP frontendet használok az adatok grafikus megjelenítéséhez. Az egészet GokuSan leírása alapján csináltam. Működik is rendesen, viszont a phpfrontend a mai napot is április 30-nak számolja. Az adatbázis jó, mert vnstat -d parancsra jó a dátum...
Ha esetleg valaki okosabb....

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26236) sellerbuyer válasza vargalex (#26221) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Vnstat-ot felraktam, köszi a tippet! Sima OpenWrt-t használok egyébként Luci-val.

[ Szerkesztve ]

(#26237) vargalex válasza stanazol (#26235) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Próbáld ki a luci-app-vnstat-ot, kicsit szebb grafikonokat készít. Vagy ott van a hozzászólásban szintén linkelt jsvnstat. Az első előnye, hogy nem kell hozzá külön web szerver, illetve integrálódik a LuCI-ba.

Alex

(#26238) stanazol válasza vargalex (#26237) üzenetére


stanazol
csendes tag

Köszönöm Alex, maradok a frontend-nél nekem jobban bejön. Közben megoldódott a problémám, a php.ini ben date.timezone=CET és jó lett. Amúgy nekem az Europe/Budapest beállításra mindig hibát dob. Azt még megtudja mondani valaki hogy mi a különbség az eth0.2 és a br-lan interfészek között?

[ Szerkesztve ]

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26239) vargalex válasza stanazol (#26238) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ízlések és pofonok. :)

Az eth0.2 és br-lan között az a különbség, hogy az első a WAN, a második a LAN+WiFi interface-ok bridge-lése. De gondolom az eth0.1-et akartad kérdezni. Az a LAN interface (csak a vezetékes LAN portok).

Alex

(#26240) stanazol válasza vargalex (#26239) üzenetére


stanazol
csendes tag

Igazából az adatmérés miatt kérdeztem, hogy melyik mutatja a valós internetes forgalmi adatokat.

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26241) sellerbuyer válasza vargalex (#26239) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Meg lehet oldani valahogy az egyes LAN portok figyelését, adatforgalmi statisztikáját? Főként Luci-ban, de ha van más megoldás, az sem lenne rossz. Szeretném tudni, hogy az egyes routeren lógó PC-k mennyi forgalmat bonyolítanak, ill. mennyi sávzélt zabálnak. A nyilvánvaló lokális (az egyes gépeken) megoldásokon kívül a routerben van erre mód?

(#26242) stanazol válasza sellerbuyer (#26241) üzenetére


stanazol
csendes tag

Na, ez engem is érdekelne... :DD

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26243) vargalex válasza sellerbuyer (#26241) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, de igazából nem a LAN portokat érdemes nézni, hanem pl. MAC cím alapján. Igaz, így nem LuCI-ban fog megjelenni.
Illetve elvileg collectd-vel (valamint tc-vel) is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26244) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

Egy kis help kellene.

A csomagok forrássát owrt.uw.hu -ról hol tudom átírni másra? pl. 1043nd.uw.hu -ra?

üdv

iPhone 13 Midnight Black

(#26245) vargalex válasza miroon (#26244) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha kernel modulok is érintettek a telepítésben, akkor én nem tenném! Ugyanis az owrt.uw.hu-n 3.2.9-es kernel verzióhoz tartozó csomagok vannak, míg az 1043nd.uw.hu-n 2.6.39.4-eshez.
Egyébként a /etc/opkg.conf-ban lehet állítani (amit LuCI-ban a System->Software->Configuration fülön tudsz szerkeszteni).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26246) Maximusz válasza vargalex (#26243) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ez a mac címes dolog érdekelne (még mindig) engem is.

Amit régebben próbáltam, az az volt, hogy egy iptables láncot hoztam létre, és az figyelte az egyes mac címekhez rendelt forgalmat, de azzal voltak bajok, mert néha meggajdult, és 4-5 exabájt / sec-es sebességeket jelzett ki, így nem volt használható :(

a pozitívum pedig az volt, hogy ha egy "új" eszköz jött a rendszerbe, akkor automatikusan létrehozott egy új adatbázist neki, és elkezdte logolni... - ugyan a logolásban ez volt a negatívum (számomra), hogy csak akkor logolt, ha volt forgalom, így ha egy gép nem volt 1 napig bekapcsolva, így nem generálta le a hozzá tartozó napi --> hibás heti -->hibás havi, stb... statisztikákat :( -

az összegzés : még keresem a megoldást külön MAC cím stat-ra, ha lesz , közzéteszem itt :)

(#26247) poli27 válasza vargalex (#26245) üzenetére


poli27
veterán

Szia

Feltettem a rebuilded verziót, azóta a transmission remote nem működik :S kérelmet megszakították, kérelem visszavonva üzenetet ad. mi lehet a hiba?
szerk:
Rájöttem mi volt a hiba, alapból nincs kipipálva a globális beállítások engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

(#26248) bod101


bod101
aktív tag

Szia Alex!

Nem tett említést más Neked arra, hogy a Rebuilded újraindult? Ha csak nekem csinálja akkor lehet, hogy a router a hibás?
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26249) Intruder2k5 válasza bod101 (#26248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy újraindulásból még nem kellene messzemenő következtetéseket levonni... Szerintem! :)

(#26250) bod101 válasza Intruder2k5 (#26249) üzenetére


bod101
aktív tag

Ok, lehet kicsit túlreagáltam, de szeretnék már egy stabil rendszert :B . Kíváncsi is voltam másnak volt-e ilyen. Az original nagyon szuper volt.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.