Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Kami11 válasza vargalex (#26099) üzenetére


Kami11
őstag

Szia!

Jelenleg az 1.1-es fw.-d van fönn.
Szeretném feltenni a ver. 1.02.1 ReBuilded-et.
Simán flash-elhetem Luci-ból a SYSUPGRADE fw.-t, vagy van valami egyéb tennivaló a művelet előtt? Nem, szeretném elrontani! ;)

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26102) bod101


bod101
aktív tag

Szia!

Másnak volt olyan baja, hogy a wi-fi rész nem kell életre rebuilded alatt? Addig jó volt amíg nem változtattam meg az országkódot illetve az erősséget.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26103) miroon válasza vargalex (#26099) üzenetére


miroon
aktív tag

végül igazából felraktam az opkg install http://1043nd.uw.hu/trunk/ar71xx/packages/ptokax_0.4.2.0-1_ar71xx.ipk parancsal. fel is ment,sikerült is belőni,szóval működik. :) vagyis eddig úgy nézz ki. :)) köszi!

u.i. hogy tudom átírni owrt.uw.hu -ról 1043nd.uw.hu -ra?

iPhone 13 Midnight Black

(#26104) vargalex válasza bod101 (#26102) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Esetleg ütköző csatorna a környéken?

Alex

(#26105) vargalex válasza Kami11 (#26101) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, mehet LuCI-ból a sysupgrade.

Alex

(#26106) Kris87


Kris87
aktív tag

Találtam egy hibát a rebuilded verziós fw-ben, valaki nézze meg, hogy neki is 0 Mbit/s sebességet ír-e ki az összesítő alapképernyőn a wifin csatlakozott eszközökre vonatkozóan TX illetve RX irányban. A valós idejű grafikonoknál helyesen mutatja a link sebességet egyébként.

(#26107) poli27


poli27
veterán

Off valaki akar egy nagyon jó routert? [link]
Sztem ő se gondolta komolyan :D Érdemes a leírást elolvasni, én majd meghaltam tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#26108) bod101 válasza vargalex (#26104) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia!

Igen nagy lúzer voltam a felette és alatta csatornákat elbénáztam.
Viszont most az option 'noscan' '1' nem megy valami miatt.

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26109) sto1911 válasza poli27 (#26107) üzenetére


sto1911
veterán

Meg hulyere veszi a vevoket (bar aki nem ert hozza...):

vevo: van hozzá stick vagy amivel 3 gép felé szét tudom a netet sugározni?
elado: Igen! 4 csatornas, 4 kul. gepet tud kiszolgalni!

Anyad! :W

(#26110) Kami11 válasza vargalex (#26105) üzenetére


Kami11
őstag

Thx! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26111) bod101 válasza bod101 (#26108) üzenetére


bod101
aktív tag

Megoldottam ez a mai nem az én napom :W
Köszi Alex a rebuilded firmet :R

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26112) raidx


raidx
őstag

Még jó, hogy megvan a régi routerem igy nem maradtam net nélkül.

Először minden nagyon szép és jó volt a firmware frissítés után. Később eltűnt a HDD és akár mit csináltam csak nem lehetett előcsalni. Majd egyszer-csak elméletileg van net, de semmi nem érhető el. Még a router sem. Nagy nehezen Putty-val Telneten elérem és kiderül, nincs root így nem tudok belépni. A router szépen éled, világít minden led aminek kell, csak elérhetetlen.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26113) Intruder2k5 válasza raidx (#26112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset gomb nyomva tartása, ha minden igaz, minimum 5mp-ig! Ez visszaállítja alapra... Természetesen mindezt áram alatt!

[ Szerkesztve ]

(#26114) raidx válasza Intruder2k5 (#26113) üzenetére


raidx
őstag

Többszöri reset próbálkozás után végül putty telneten keresztül sikerült alapra állítanom.

Most megint a HDD-vel nyűglődöm.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26115) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!
Távoli ftp elérésben kérek segítséget, nem mén a dolog. Felhasználói név és jelszó stimmel, de a könyvtárstruktúra már nem jön be. Passzív módban timeout, aktív módban illegal port command hibát kapok. Rebuild fw. Belső hálóról természetesen megy. 2221-es porton próbálkozok, friss telepítés. Előre is köszi.

(#26116) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Felraktam az 1.02.1-ReBuilded verziót és be is konfiguráltam.
Első tapasztalataim szerint "SUPERÜL MÜXIC" :Y

Köszönöm! :R :C :R

Vigyorka

(#26117) Kami11 válasza Kami11 (#26101) üzenetére


Kami11
őstag

Még egy kérdés: Megtarthatom a beállításokat v. érdemesebb tiszta lappal indulni és újrakonfigolni az egészet?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26118) Vigyorka válasza Kami11 (#26117) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Szerintem érdemes újra konfigurálni... :N

(((Én a beállítások képernyőjét lementettem (FSCapture-rel), hogy könnyebb legyen az újra beállítás..))) :((

Vigyorka

(#26119) vargalex válasza Kami11 (#26117) üzenetére


vargalex
Topikgazda

1.1 esetén akár meg is tartható. A minidlna-t kell majd mindenképpen újra configolni.

Alex

(#26120) Bencsi89


Bencsi89
csendes tag

Sziasztok!

Adott a legfrissebb stabil OpenWrt. Kb. egy hete használom minden futott is szépen többek között samba, transmission és dynamicdns (ez a 3 külső meghajtón van). Ma reggel elindítottam egy torrentet letöltésre, egy kis idő elteltével transmission elszállt, nem tudok bejelentkezni, oké mondom akkor reboot. Reboot után sem javult a helyzet, de már se a samba se a dyndns nem indult el automatikusan. Ekkor próbáltam őket elindítani egyesével manuálisan, csak a samba-t sikerült, látszólag a többi is fut, mert nem dob hiba üzenetet, sőt luci alatt is azt mutatja, hogy fut, de pl-Al parancsot kiadva egyértelmű, hogy nem megy se a torrent se dyndns. Transmissiont újra telepítettem nem segített. Kifogytam az ötletekből valakinek valami tippje?

Előre is köszi!

(#26121) poli27 válasza Bencsi89 (#26120) üzenetére


poli27
veterán

Vargalex féle fut? Ha nem sztem tedd fel azt : [link]
Nekem ez nagyon bevált nagyon jó !

Vargalex erre tudnál valamit ajánlani, nem értek annyira a linuxhoz sajna :S [link]

[ Szerkesztve ]

(#26122) Bencsi89 válasza poli27 (#26121) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

A hivatalos van fent egyenesen az OpenWRT honlapjáról. Nem igazán szeretném újra húzni, mert utána sokáig tart mindent beállítgatni, nekem meg akad jobb elfoglaltságom is :D . - De azért köszi a tippet. :)

(#26123) Kami11 válasza vargalex (#26119) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm mind neked, mind Vigyorka-nak a választ!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#26124) vargalex válasza poli27 (#26100) üzenetére


vargalex
Topikgazda

HI!

Ha az extroot-on nincsenek kernel csomagok telepítve, akkor legegyszerűbb, ha az 1.1-et újraindítod HDD nélkül, majd frissíted a firmware-t a config-ok megtartásával. Majd reboot a HDD-vel. Ha vannak kernel modulok, akkor az extroot meghajtó tartalmát mindenképpen törölni kell.

Alex

(#26125) vargalex válasza Bencsi89 (#26120) üzenetére


vargalex
Topikgazda

HDD-t felismerte rendesen?

Alex

(#26126) Bencsi89 válasza vargalex (#26125) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

Igen, hisz mint írtam a samba tökéletesen fut és el is érem a fájlokat. Win7 hálózati meghajtóként van felcsatolva a samba megosztott könyvtár.

[ Szerkesztve ]

(#26127) Maximusz válasza [Misel] (#25971) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Mi az a BOX account ? ez egy virtuális (felhőben lévő) fájlrendszer, ahol adatokat lehet eltárolni ?

(#26128) vargalex válasza Bencsi89 (#26126) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem volt egyértelmű, mert csak azt írtad, hogy a Samba fut. Azt nem, hogy el is éred a fileokat. Transmission config nem változott? Enabled értéke 1?

Alex

(#26129) Maximusz válasza Vukmir (#26009) üzenetére


Maximusz
aktív tag

idővel engem is érdekelne (ha nagyon elfogy itthon a sávszél)

megnézted, mit ajánlottak rá? - esetleg már be is üzemelted?

(#26130) Maximusz válasza Intruder2k5 (#26020) üzenetére


Maximusz
aktív tag

igazából engem a terminálos sávszélesség korlátozás : ip / mac cím alapján is megfelelő lenne :) - ilyet csinált már valaki az itt olvasók közül?

(#26131) Maximusz válasza raidx (#26055) üzenetére


Maximusz
aktív tag

érdemes külső táppal megtáplálni (ha lehetőséget ad rá a hub) , nehogy elfogyjon a táp a winyónak+hubnak+webcamnak... - nem olyan sok azaz 500 mAh

(#26132) Intruder2k5 válasza Maximusz (#26130) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az arról szóló OpenWrt wiki oldalt linkelte is Alex, néhány hsz-el utánam...

(#26133) The DJ


The DJ
addikt

Köszönöm én is a PtokaX-et, működik egyelőre tökéletesen. :)

Nem hagy nyugodni azonban a dolog, hogy nekem miért nem sikerült... ha esetleg te magad készítetted el Vargalex, akkor kíváncsi lennék, hogy én hol csúsztam el vagy mit hagytam ki a crosscompile-ból, ami miatt nem volt hajlandó elindulni az esetemben.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#26134) Bencsi89 válasza vargalex (#26128) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

enable 1, semmi sem változott, átnéztem most sorról sorra.
dyndns-hez még megnéztem, hogy ha közvetlenül adom meg az IP-t akkor megy-e, és mivel úgy megy, így kizárható az is, hogy a tűzfallal lenne valami. (Bár amíg nem jó a transmission, addig nem igazán érdekel, hogy megy-e a dyndns.)

[ Szerkesztve ]

(#26135) poli27 válasza Bencsi89 (#26134) üzenetére


poli27
veterán

Sztem mióta itt szenvedsz vele már kicserélted és beállítottad volna Vargalexére amin minden müxik :P :D

(#26136) Bencsi89 válasza Bencsi89 (#26134) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

Közben dyndns észhez tért. - Ki érti ezt? :))

(#26137) vargalex válasza Bencsi89 (#26136) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A ddns-script interface up-ra indul.

Alex

(#26138) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Luciban a tűzfal/forgalmi szabályokban megnyitottam a portokat a gépem ip címére az adott programoknak (utorrent, vnc server), de valami oknál fogva nem működik.

Segítségeteket szeretném kérni!
Lehet, hogy rosszul konfiguráltam!?

Üdv!

(#26139) vargalex válasza mixi80 (#26138) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem a forgalmi szabályt, hanem a port továbbítást kell felvenni.

Alex

(#26140) Bencsi89 válasza vargalex (#26137) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

Egyre inkább úgy tűnik, hogy tényleg kénytelen leszek újra húzni. :W
Viszont akkor azt úgy kell, hogy luci webfelületén betallózom az általad módosított firmware-t?
Vinyóról szedjek le mindent vagy nem fognak eltűnni a dolgaim?

Még egy dolog foglalkoztat: van-e annak értelme, hogy egy usb hubbal kettéosztom a router usb portját egyikre kötöm a vinyót a másikra meg egy kisebb kapacitású (2GB penbdrive) háttértárat és a pendrive-ra mennének az openwrt dolgai a vinyón meg csak adatok lennének?
Iletve olyat lehet-e, hogy az egész rendszer külső tárolóra megy, mert akkor ha az pöpec, akkor lehetne róla csinálni egy backupot és amikor gáz van, akkor csak visszamásolom és így nem kell hiba esetén ugyanazokat a köröket lefutni újra és újra.

(#26141) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Három OpenWrt kérdésem lenne:

1.
Qos-ban be kell kapcsolnom (Enable pipa) a Wan szabályozását ahhoz, hogy a Classification rules életbe lépjen, vagy az egyébként is automatikusan életbe lép, ha egy szabályt létrehozok?
Illusztráció: [link]

2.
Van-e valamilyen más bandwith szabályozó modul, amivel tudom szabályozni IP címenként, vagy MAC címenként, vagy router portonként a használható sávszélességet egészen pontosan és nem csak arányaiban, mint a Qos-al?

3.
Miért nem jelenik a menüben az újonnan felinstallált modul, hogyha Luciból installálom? Illetve hogyan lehetne ezt megoldani, hogy ne kelljen folyton SSH-ra váltani és az alól felrakni? Illetve SSH-hoz csak a Qos-hoz találtam meg, hogyan kell felrakni Luci alá is, de másik modullal (pl. bandwithd) ez már nem működött (azt írta, hogy hincs olyan nevű modul, pedig egyébként simán felinstallálta, csak vmiért Luci alá nem volt hajlandó).

Előre is köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#26142) Intruder2k5 válasza Bencsi89 (#26140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, felteheted LuCI-ból is, de a beállítások megtartását ne jelöld be!

A lemezről magától semmi nem fog eltűnni, de szerintem ajánlott üres HDD-vel kezdeni, és a firmware-ből, menüből particionálni, a későbbi problémák elkerülése végett! Filerendszer, mount opciók, stb...

Lehet külső lemezre tenni a rendszert, ez lenne az extroot, amit meg is találsz majd a particionáló menüben! Az ott lévő dolgokat pedig le tudod menteni...

A rendszert teheted akár pendrive-ra, de a swap-et meg nem ajánlott, ezért én nem is szeretem az ilyen megoldásokat, de végül is, ha Neked így jobban tetszik, az út járható, de ilyen esetben valószínűleg egyedi particionálás lesz szükséges, mert az Alex által készített menü csak egy eszközt kezel!

[ Szerkesztve ]

(#26143) mixi80 válasza vargalex (#26139) üzenetére


mixi80
aktív tag

Megcsináltam, de még egyenlőre nem működik, biztos én rontok el valamit!
Megadom a nevet, protocoll, portot (belső, külső ugyanaz?), ip cím.

Dyndnst megadtam.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26144) Intruder2k5 válasza sellerbuyer (#26141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Szerinted működik kikapcsolva? :)

2. Ez minden napi téma, de sajnos nincs, csak ha manuálisan létrehozol erre szabályokat, de támpont egyelőre csak az OpenWrt Wiki! Alex tegnap linkelte azt hiszem...

The Linux Packet Scheduler

[ Szerkesztve ]

(#26145) poli27 válasza mixi80 (#26143) üzenetére


poli27
veterán

[link] Nekem így sikerült.

(#26146) poli27 válasza vargalex (#26124) üzenetére


poli27
veterán

Disk /dev/sda: 160.0 GB, 160041885696 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0xceeb293b

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 17 136521 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda2 18 80 506047+ 83 Linux
/dev/sda3 81 19457 155645752+ 83 Linux

/dev/sda2 mounted to / as ext4
/dev/sda3 mounted to /mnt as ext4
/dev/sda1 mounted as swap partition

Fájlrendszer Csatolási pont Elérhető Használt
rootfs
/
422.67 MB / 491.00 MB
9% (43.61 MB)
/dev/root
/rom
0.00 B / 6.00 MB
100% (6.00 MB)
tmpfs
/tmp
28.68 MB / 30.22 MB
5% (1.54 MB)
tmpfs
/dev
512.00 KB / 512.00 KB
0% (0.00 B)
/dev/sda2
/
422.67 MB / 491.00 MB
9% (43.61 MB)
/dev/sda3
/mnt
46.47 GB / 148.24 GB
67% (94.34 GB)

Nekem így van, ebből megtudsz valami? :)

[ Szerkesztve ]

(#26147) Vukmir válasza Maximusz (#26129) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Nem nem néztem nem vagyok túl nagy openwrt guru.

Egyébként arra rávehető a router hogy egy DNS címet használjon automatikusan? Úgy értem, ne gépenként kelljen beállítani a DNS címeket, hanem globálisan a routeron állítanám be a Google vagy a Comodo DNS szerverét

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#26148) sellerbuyer válasza Intruder2k5 (#26144) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi a helpet! :R

(#26149) Intruder2k5 válasza poli27 (#26146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebből szerintem nem fogja megtudni! :)

Ha Te nem telepítettél utólag "opkg install"-al kernel modulokat, vagy olyan alkalmazást ami hozott magával kernel modulokat, akkor nincs ilyened telepítve!

Talán az...

opkg list_installed
lsmod

parancsok többet árulnak el...

(#26150) Intruder2k5 válasza Vukmir (#26147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Network -> Interfaces -> WAN -> DNS-Server

Ha minden igaz! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.