Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) obligat válasza vargalex (#27012) üzenetére


obligat
senior tag

"[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
browseable = yes
deadtime = 15
encrypt passwords = true
enable core files = no
guest account = samba
invalid users = root
load printers = no
local master = yes
map to guest = Bad User
max protocol = SMB2
min receivefile size = 16384
null passwords = yes
obey pam restrictions = yes
os level = 20
passdb backend = smbpasswd
preferred master = yes
printable = no
reset on zero vc = yes
remote announce = 192.168.1.255
security = share
smb encrypt = disabled
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=65535 SO_SNDBUF=65535
syslog = 2
writeable = yes
unix charset = UTF-8
use sendfile = yes

"

ebben nem látom, miért nem látja a nyomorult win a routeres vinyót.

Komolyan kezdem elhinni azt az alapvetést, hogy routert beállítani nem lehet, maximum kompromisszumra lehet jutni vele.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#27052) vargalex válasza Speeedfire (#27048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A bootloadert még csak DD-Wrt alatt láttam elszállni (írtam valahol ezt?). OpenWrt alatt read only partíció.

Alex

(#27053) vargalex válasza obligat (#27051) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az utolsó mondatban a "routert" szót én "windows-t"-ra cserélném! :)

A hibát én windows oldalon keresném. Próbáltad másik gépről?

Alex

(#27054) Speeedfire válasza vargalex (#27052) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor én értettem félre valamit. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27055) huliganboy válasza chros (#27045) üzenetére


huliganboy
addikt

Ohh köszi hogy pont te válaszolsz....

Azt értem hogy hogyan kell beírni de azt nem értem hová pontosan, ugyanis ha megnyítom a /etc/config/wireless fájlt akkor két config 'wifi-device' szekció van. Vagy csak én nem értem ezt a részt teljesen. Lényegében a kérdésem hogy hová kellene pontosan beírnom az általad megadott adatokat?

Azt látom hogy a másodiknál egy 1/20 5% megjelölés van de az adatok alatta ugyan azok....

[ Szerkesztve ]

(#27056) chros válasza huliganboy (#27055) üzenetére


chros
őstag

Ilyet meg nem nagyon lattam, nalam a regi 1.02.1 van fent, itt en csak 1-etlatok, nem 2-t.
Probald meg az 'mc' belso szekesztojevel (F4) is megnezni a fajlt. ('vi'-t meg soha nem hasznaltam 5 ev alatt ... :) )

Ha tenyleg ketto van, akkor ird be mindketto helyre ...

@Alex: latom, felporogtek az esemenyek par het alatt :) Nagyon ugyes es lelkes vagy! Koszonjuk Neked! (Csak mostanaban nagyon keves idom van a routerrel foglalkozni.)

(#27057) huliganboy válasza chros (#27056) üzenetére


huliganboy
addikt

Ohh mc ben tényleg csak egy van akkor nem értem ezt az ssh t :(

Még egy kérdés a hiányzókat kell bepótolni vagy az egész általad leírtakat kell alá bemásolni?

Köszi

(#27058) vargalex válasza huliganboy (#27057) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

vi-ban is egy van, a mellékelt képen látszik is, az első ~-nál vége a file-nak. Elég a hiányzót pótolni.

Alex

(#27059) huliganboy válasza vargalex (#27058) üzenetére


huliganboy
addikt

NAgyon köszönöm Alex!!!!!

UI: Esetleg egy plátói kérdés: Miért nem így működik alapból vargalex féle openwrt? Van oka a 65mbps korlátozásnak?

[ Szerkesztve ]

(#27060) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

Volt berakva pár dinamikus dns,amiket végül kitöröltem,de a router még mindig frissíti az ip-t alattuk. resiznem kell a routert,hogy elfelejtse? vagy mit csináljak,hogy ne frissítse továbbra is? :)

iPhone 13 Midnight Black

(#27061) obligat válasza vargalex (#27053) üzenetére


obligat
senior tag

file://///192.168.1.1/mnt/transmission/done/ a \\192.168.1.1\mnt címről indulva firefoxban

a browser látja a lemezt, tallózhatom, letölthetek.

ellenben ez az összegányolt deszkabudi (win) saját jogán nem (hálózatok menüben, vagyis a könyvtárszerkezet hálózatok ágán nem jelenik meg)

nincs valaki aki ért a win-hez?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#27062) Intruder2k5 válasza obligat (#27061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatold fel hálózati meghajtónak...

net use z: \\192.168.1.1\mnt

(#27063) obligat


obligat
senior tag

lejárt az időlimit, az előzőt nem szerkeszthettem.

DE!

Mióta megnéztem a browserben a lenti címet, azóta a win látja a sambás lemezt, holott most pont nem próbáltam megoldani semmit, nem állítottam, vagy valami.

Ilyen létezik? :Y

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#27064) vargalex válasza miroon (#27060) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak network (vagy router) restart esetén állnak le a frissítések.

Alex

(#27065) vargalex válasza huliganboy (#27059) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Alapból nincs korlátozva, ugyanis a WiFi még csak be sincs kapcsolva. Illetve alap config szerint egyébként is csak 20 MHz-es csatornaszélességen van. Az, hogy 40 MHz-en nem kapcsolja be a második csatornát, teljesen jogos dolog, ugyanis zavaró AP-k vannak az adott frekvencián. Te a noscan-al ezen ellenőrzést kapcsolod ki, szerintem ez legyen mindenki egyéni döntése.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27066) obligat válasza Intruder2k5 (#27062) üzenetére


obligat
senior tag

amint meglátta a win, az volt az első dolgom, de kösz :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#27067) bod101


bod101
aktív tag

Szia Alex!

Az ftp 530-as hibával azaz login incorrecttel elszáll. Elvileg adtam a 8081-es felületen jelszót és mégsem reboot is volt. Hogyan oldhatom meg :F

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27068) vargalex válasza bod101 (#27067) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

ftp usernek van joga a home könyvtárához?

Alex

(#27069) bod101 válasza vargalex (#27068) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia!

Azt nem tudom :B . Máshoz nem nyúltam csak a jelszót változtattam. Hogyan tudom megnézni.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27070) vargalex válasza bod101 (#27069) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A formázó felületen partícionáltad? Ha igen, akkor csak az lehet a gond, hogy speciális karaktert használtál a jelszóban. A felület ezt nem szereti (mondhatni, hogy ilyen szempontból hibás).

Alex

(#27071) bod101 válasza vargalex (#27070) üzenetére


bod101
aktív tag

Igen azon csináltam, mi a speciális kisbetű, nagybetű és szám kombinációt használtam.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27072) vargalex válasza bod101 (#27071) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azzal elvileg nem lehet gondja. Esetleg ha privátban tudsz hozzáférést adni, szívesen ránézek.

Alex

(#27073) bod101 válasza vargalex (#27072) üzenetére


bod101
aktív tag

Ok, küldöm.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27074) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

A TL-WR1043ND routerom állandóan fagyott. Rászántam magam és lecseréltem a router firmware-t openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_v1.02.1_ReBuilded.bin.
1, A TL-WR 1043 (DMZ állítva) előtt van egy Cisco EPC3925 t-home modem. Azt nem értem, hogy a Cisco kiosztott ip pl. a laptopnak 192.168.0.15 :F , a gyári firmware-val csak egy ip-t osztott a Cisco 192.168.0.12. Többit a TP-Link intézte.
2, Adott egy dvr rögzítő, működik a távelérése számítógépről, de telefonról már nem tudtam beállítani. A gyári fw-vel ment egyszerűen.
3, Az usb-t hogy tudom megosztani? A gyári fw-vel az is ment. Illetve a router távoli elérését, hogy tudom beállítani?

Előre is köszönöm a segítséget.

..........""..........

(#27075) vargalex válasza iff (#27074) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. Hogy kötötted össze az eszközöket?
2.Gondolom a telefonnal wifiről vagy (vagy 3G?). Hogy éred el a DVR-t?
3. Először mountolni kell, majd a samba-n megosztani.

Alex

(#27076) iff válasza vargalex (#27075) üzenetére


iff
senior tag

Az 1. sikerült beállítanom. Azt ne kérdezd, hogy hol találtam :B
2. a dvr-t wifiről szeretném. (Az viszont fura, hogy ha az első kamera kép bejön és utána váltanék másikra mindig hálózati hibát ír ki. A dvr-en valami linux fut, megnéztem a naplójában és olyan mint ha folyamatosan be lenne jelentkezve, ha kilépek a programból akkor is. Csak a dvr újra indítása után lehet rácsatlakozni újra. Csak belső hálózaton érem el.)
A router távoli elérését, hogy tudom beállítani?

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#27077) vargalex válasza iff (#27076) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A DVR melyik routerre csatlakozik? Ha a TP-Link-re, akkor valószínűleg csak portot kell forward-olni neki, vagy az UPnP-t engedélyezni. Ez utóbbi szerintem a gyári firmware-ban alapban be van kapcsolva.
A LuCI kívülről https-en elérhető. Valamint kívülről még az SSH érhető el a 2222-es, az FTP a 2221-es, illetve a Transmission WEB GUI a 9091-es porton.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27078) iff válasza vargalex (#27077) üzenetére


iff
senior tag

dvr a tp-linkre csatlakozik, 28x végignéztem a beállítást, forward tűzfal stb. nem tudtam már mit állítani és most meg rákapcsolódott :DD .De, hogy miért nem tudom. Lassan észhez tér.
Arra gondoltam, hogy pl.: akármi.dyndns.biz és elérem a router webes felületét.
Esetleg arra ötlet, hogy ha képet váltok akkor miért ír ki network erro.
Remélem befog állni a router és nem fog fagyni. (Két éve van meg és iszonyat sokszor lefagyott)

..........""..........

(#27079) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Nah már egész jól bevan konfigolva a router, hosszabb tesztek alapján stabil is : kérdés a kitömörítő szkript az hogyan működik? :)

(#27080) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Adott a router, vargalex firmware már több féle felkerült rá, viszont most elkövettem egy hibát vissza szerettem volna tenni rá a gyárit és nagy valószínűséggel megpusztult :((

Jelenleg a power led világít folyamatosan, a sys led meg fel fel villan azon kivül még villog a LAN1 ahova az utp kábel van kötve a notival.
(Pont igy viselkedett akkor is mikor elkezdte a firmwaret frissiteni és alatta is ez volt, ekkor a notin explorer alatt ki volt irva hogy ne kapcsoljam ki az eszközet meg ha nem valaszol frissitsek ra, az utlsó sor meg hogy a Router "valami" waiting... )

Most már ha megpróbalom elérni akkor Explorer alatt meg 1 mp-re felvillan a Luci..... feliratos fekete képernyő utánna incorrect password ablakra vált.

Véleményetek mehet a kukába???
Vargalex igy távgyógyításban mi a véleményed a történtekről és hogy lehet valamit tenni?

köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#27081) Intruder2k5 válasza ozz (#27080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Incorrect Password? ESET Smart Security vagy NOD van a gépeden?

(#27082) energiezolee válasza ozz (#27080) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia
Próbáltad 5 másodpercnél tovább nyomni a reset gombot???

Üdv : Energie Zolee

(#27083) ozz válasza Intruder2k5 (#27081) üzenetére


ozz
tag

Microsoft-nak van a Security Essentials (vagy hogy hívják) virus ellenőrzője semmi utolagos nincs.

Igen próbáltam 5 mp-nél tovább resetelni, de semmi.

(#27084) Intruder2k5 válasza ozz (#27083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg másik böngészővel? A LuCI hajlamos a cache-ben maradni!

Amúgy IP címet ad a router? Pingre válaszol?

[ Szerkesztve ]

(#27085) ozz válasza Intruder2k5 (#27084) üzenetére


ozz
tag

Ezeket holnap melo után mind megnézem, sajna hajnalban kelés :((

Addig is minden ötletet nagyon köszönök Neked és mindenki másnak is.

Bármit amit írtok az holnap végigzongorázom és megírom mi a helyzet. :R

(#27086) jucye


jucye
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem.
Van egy TL-WR842ND routerem, amit szeretnék media server-ként is használni. Sajnos a Samu tv (LE32D550) nem tudja valamiért kezelni a gyári fw-be beépített media server-t, ami annyiban merül ki, hogy nem játsza le router-hez usb-n csatlakoztatott tartalmat (320GB Samu külső merevlemez rajta JPG, MKV, AVI stb.). Az célom az, hogy az usb merevlemezre torrenteznék, de szeretném a tv-n is lejátszani pár gombnyomással.

Ha erre van valami orvosság, annak igencsak örülnék.

Tudtok ebben segíteni?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27087) Intruder2k5 válasza jucye (#27086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az orvosság neve, OpenWrt - vargalex build!

(#27088) jucye válasza Intruder2k5 (#27087) üzenetére


jucye
tag

Igen, olvasgatom a dolgot. Csak hiányzik a mersz. :) Átlagos felhasználó vagyok winfossal. Ennek az fw-nek is van amolyan átlag júzernek való net-es felülete?

[ Szerkesztve ]

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27089) Intruder2k5 válasza jucye (#27088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van! Lentebb vannak képek is róla...

(#27090) lasarus1988 válasza jucye (#27088) üzenetére


lasarus1988
tag

Amennyiben a TV-d DLNA képes minden gondodat megoldja a fent említett Vargalex-féle build. Kezdőknek (mint nekem is) tökéletesen megfelel, minden előre be van állítva, szinte csak használni kell.

(#27091) suste válasza lasarus1988 (#27090) üzenetére


suste
veterán

Azt azért érdemes lenne tisztázni, hogy van-e olyan, akinek a routerre kötött vinyóján NTFS van, és ezzel is megy rendesen minden -vagy csak a DLNA megy-e legalább!
Mertgondolom az átlag win-es júzer vonyója ilyen, ésnekem így nagyon nem ment rendesen semmi.
Vagy pedig az a kérdés, hogy ez a win-es júzer akarja-e használni ezt a vinyót a routeren kívűl máshol is?

(#27092) jucye válasza suste (#27091) üzenetére


jucye
tag

Ráéreztél, ntfs fájlrendszer van a vinyón és még nem sikerült csatolni.
Egyebekben elég jó ez a firmware. Nem túl nehéz vele dolgozni.

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27093) jucye válasza jucye (#27092) üzenetére


jucye
tag

Valamiért a módosításokat nem akarja alkalmazni.

Annyit ír, hogy /etc/config/fstab és pörög a köranimációd, de nem úgy tűnik, mintha csatlakoztatná.

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27094) suste válasza jucye (#27093) üzenetére


suste
veterán

router restart kell neki

Ha meg akarod kímélni magad sok idegeskedéstől, akkor EXT4 fájlrendszerre térsz át a routere kötött vinyón! (A legjobb ha a FW-ben lévő formázó felülettel.)
De ezt csak akkor teheted meg, ha ez a vinyó marad mindíg a routeren (vagy áttérsz linuxra:) )

[ Szerkesztve ]

(#27095) jucye válasza suste (#27094) üzenetére


jucye
tag

Egyenlőre maradna az ntfs. Szeretném csatolni hálózati meghajtóként, hogy tudjak rá torrentezni és a dlna-t is be akarom állítani.

Mi ennek a módja?

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#27096) raidx válasza jucye (#27095) üzenetére


raidx
őstag

Mind ez EXT4-el is megy!

Mentsd le a vinyó tartalmát majd 192.168.1.1:8081 és enter. Itt kérni fogja a nevet (root) és a beállított jelszvadat (ha nincs beállítva akkor x a jelszó). Utánna kiválasztod a neked megfelelő partíciórendszert, enter és vársz türelemel míg a router újra nem indul. Akkor már a vinyó használatra kész. Elérése \\192.168.1.1\mnt\ itt látod a már használatba lévő könyvtárakat és hozhatsz létre sajátot, valamint csatolhatod hálózati meghajtóként. A Transmission \mnt\transmission\done\ könyvtárba pakolja a letöltött fájlokat. Röviden ennyi, Ja! Vissza másolhatod amit itt akarsz tárolni.

Ha nem akarsz nagy fájlokat telepíteni a routerre ( pl. webszervert) az 1-es formázási opciót válaszd.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#27097) Intruder2k5 válasza jucye (#27095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A beállítás módját majd leírja valaki olyan, aki használja is, és van vele tapasztalata! Azt viszont el tudom mondani, hogy az ext4 filerendszertől függetlenül be tudod állítani hálózati meghajtónak a megosztást, illetve a DLNA-t is használhatod. Sőt, igazából egy kiegészítő program segítségével Windows alól is lehet használni ext-fs HDD-t, közvetlenül a gépre kötve is!

LINK1

LINK2

(#27098) nimfas válasza Intruder2k5 (#27097) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is működött ez a módszer... egészen addig míg memóriabővítés (PC-ben) miatt nem váltottam Win7 64Bit-re... na az alatt nem akar működni a program :-( Előtte Win7 32Bit volt azzal semmi gond nem volt...

Közben lett egy GoFlexNet csodamasinám, arról fut a samba, torrent, ftp... 50MB/S-el, nem terheli a routert, a sebesség miatt (11 MB/s) húzgáltam le a routerről... már ezt sem kell :-) Köszi Vargalex az eddigi szakmai támogatásért.... :-)

[ Szerkesztve ]

(#27099) Intruder2k5 válasza nimfas (#27098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk amennyit én torrentezek (napi néhány GB, de van, hogy egy hétig is semmi), azt simán áthúzom Samba-n... Meg aztán amúgy sem vagyok egy ideges típus, ha van másolni való mikor hazaérek melóból, akkor elindítom azt, és amíg iszom egy kávét, vagy ha sok van, akkor még a kutyákat is megetetem, és addig végez! Ha meg mégsem, akkor ráér csinálni, a gép úgyis megy késő estig... Szóval én még soha nem vettem le a routeren lógó HDD-t, az kezdettől ott van használva!

[ Szerkesztve ]

(#27100) lasarus1988 válasza jucye (#27095) üzenetére


lasarus1988
tag

Nekem LuCi alól nem ment az ntfs mount-olás. Végül én is a 8081-es formázó felületen ext4-re formázva használom.

SSH-n keresztül ha minden igaz akkor ez a parancs kell neked, ha vargalex build-et használsz, ha nem akkor előtte telepíteni kell az ntfs-3g csomagot.
ntfs-3g -o rw,noatime /dev/sda1 /mnt/hdd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.