Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) barnam_ válasza Speeedfire (#27835) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hagytam mindent alap beállításon, egy 1.5GB-s filmet próbáltam letölteni, de megfektette a routert. A sebesség összevissza ingadozik 0 és 1Mb/s között, de a wifi-t is eldobta párszor, szóval használhatatlan. Nem baj, hálózati meghajtónak jó lesz, csak ilyen feladatra az OpenWRT kicsit "ágyúval verébre" kategória... :DDD

(#27852) stanazol válasza dash17291 (#27843) üzenetére


stanazol
csendes tag

Köszi, kipróbálom! :C

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#27853) Speeedfire válasza barnam_ (#27851) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Le kell butítani és akkor használható. Valami van a kernellel vagy a transmission-nel. Nem tudni melyikkel. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27854) Vladi válasza Speeedfire (#27853) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amúgy milyen szoftverről van szó? Csak kérdem, ha már belefolytam. :DDD

Nem lehet más torrent klienst rátenni? qbittorrentet tudnám melegen ajánlani. :K
Valahogy transmissionnál én látok időnként érdekes hibákat. Nem megy publikus trackerrel meg hasonló bugok. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27855) Speeedfire válasza Vladi (#27854) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szoftver? Mi van? :DDD

De lehet rá pakolni, de tudásban eléggé elmaradnak a transmission-től szerintem. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27856) Vladi válasza Speeedfire (#27855) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem annyira maradnak el. qbittorrentet, vagy rtorrentet nézd meg. :K

Már úgy értem, hogy gyári firmware, vagy okosított? Nekem amúgy gyári van, de megosztásnál fagyizott rendesen. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27857) Speeedfire válasza Vladi (#27856) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Okosított, ez egyértelmű. :DDD
Már kb 2 és fél éve openwrt szaladgál rajta. :)

Rtorrenttel szemezgettem anno, de nem jött be. Főleg miután találtam egy scriptet a transmissionhöz, amivel lehetett szabályozni cronnal az aktív torrentek számát.
Ha ilyesmiket lehet csinálni az rTorrenttel akkor lehet megérne egy próbát. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27858) raidx válasza Intruder2k5 (#27638) üzenetére


raidx
őstag

Azzal magyarázzák, hogy a kondik biztos kiürüljenek. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#27859) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Frissitettem a Gargoyle verziót! Feltöltötte a firm et ki van irva hogy uppgrade és itt megállt! Közben azért van net megy a torrent is! Mit csináljak?
üdv

(#27860) Intruder2k5 válasza raidx (#27858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Bár nem vagyok elektronikai szakember, de azt is erősen kétlem, hogy a reset gomb egy szimpla rövidzárat csinálna! Arról már nem is beszélve, hogy akkor viszont minek nyomni kétszer is fél percig áram alatt? Persze mint mondtam kárt nem csinál, de továbbra sem hiszek a varázserejében, és, hogy bármi többet tenne, mint a 10mp-es reset! :)

(#27861) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Eléred a router admin felületét? Próbáld meg egy másik böngésző ablakból!

Ha nem, akkor...

(#27862) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#27861) üzenetére


nagyfejü
őstag

elérem és be is jön!

(#27863) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor szerintem nem történt meg a frissítés... Próbáld meg újraindítani menüből! Fél órát biztos, hogy nem tart egy ilyen művelet, maximum 1-2 perc alatt végeznie kellene!

(#27864) ajani


ajani
aktív tag

Ez mitől lehet? Most frissítettem. Azóta nem mutat semmit sem...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#27865) ajani válasza ajani (#27864) üzenetére


ajani
aktív tag

Megjavult. Egy áramtalanítás segített...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#27866) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#27863) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm !
Maradt a régi , nem frissitek!

(#27867) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leizzadtál?! :)

(#27868) barnam_


barnam_
nagyúr

Ma próbáltam a router*-el torrentezni, de hamar rájöttem hogy nem ezzel fogok letölteni.
Próbáltam, hogy felveszem hálózati meghajtónak a routerre kötött hdd-t, és arra töltök PC-ről. Ingadozott a sebesség, eleinte MB/s-el, később már csak 2-500KB/s-el töltött. Wifi van a gép, valószínűleg ezért is ingadozik a sebesség.
Biztos nem nekem jutott először eszembe, de nem lehet valahogy megoldani, hogy a PC kezelje a letöltést, de közvetlenül a routerre kötött HDD-re kerüljön az adat, ne utazzon a PC-re, majd vissza a routerhez, mindezt wifi-n...

*WR842ND-m van, de a rendszer ugyanaz -OpenWRT-, és ez aktívabb fórum.

(#27869) Speeedfire válasza barnam_ (#27868) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hallottam már ilyenről, de eléggé megterheli a rendszert a samba írás.
Jobb ha a routeren használsz transmissiont.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27870) Intruder2k5 válasza barnam_ (#27868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Wi-Fi eleve nem torrentezésre való, de kevés szálon, mondjuk 50-100 közti értékkel lehet próbálkozni!

(#27871) barnam_ válasza Speeedfire (#27869) üzenetére


barnam_
nagyúr

A transmission is lassú, vagy ha nem, megfekteti a router-t :D

(#27870) Intruder2k5: közvetlenül a pc-re töltve, tudja kb azt amit 54g-n tudnia kell (20Mbit). Csak mivel vissza is kell másolnia a routerre, úgy nyilván lassabb.

Nem mintha a torrentezés lenne a legfontosabb, csak ha már van rajta usb, gondoltam jó lenne ha a multimédiás tartalmak minden gépen elérhetőek lennének.

(#27872) suste válasza barnam_ (#27871) üzenetére


suste
veterán

Ha úgy kezelitek a routert mint egy régi 400-as celeron procis gépet, és jól lekorlátozzátok, akkor nagyon szépen lehet használni a torrent részt is. Szerintem sokan használjuk így, és mellette még megy más is (SAMBA,DLNA). Kompromisszumot kell kötni. Nekem is megy a pc-n is a torrent.....

MIndenki úgy rohan azzal a letöltéssel mostanában......nem mindegy hogy egy nappal késöbb nézed meg? Már ez is valami presztizskérdés???

[ Szerkesztve ]

(#27873) barnam_ válasza suste (#27872) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valahol igazad van. Kicsit elszállt velem a ló, és többet képzeltem a router képességeiről, mint ami reális.
Másrészt a WR842ND-re az Openwrt minden, csak nem stabil... most megint lehalt a felület, pedig nem módosítottam semmit, csak ftp-re próbáltam belépni Total commander-el.
Putty megy, de ha ott reboot-olom, megint nem fog elindulni, ha rá van kötve az usb. :W Holnap visszateszem a gyári fw-t.

(#27874) suste válasza barnam_ (#27873) üzenetére


suste
veterán

nem tudom a te routered mennyibe került, de szerintem szerezz be egy ilyet amiről szól ez a topic, tedd rá a vargalex féle fw-t, és nem lesz többé bajod a stabilitással
(valaki csak azért teszi fel ezt az fw-t mert a gyári fagy:) )
nekem most ez az aktuális: Működési idő 44d 4h 48m 45s
elött 50 fölött voltam, de hülye utasítást adtam neki Luci-ban, ezért újra kellett indítanom...
és mint írtam, szedem a médiákat a router HDD-ra, amiket a DLNA-s tv-ken nézek meg, és még a SAMBA-t is szoktam használni......

(#27875) hiperior


hiperior
csendes tag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani azt hogy milyen paraméterekkel csatlakoztassa, egy fstab-ban nem szereplő meghatót? Külön konfig-fájl nincs, hotplug scriptekben meg én nem találtam meg.
Ötletekből kimerültem, kereső meg semmi értelmeset nem dobott fel...

Másik, valamiért a QSS gombomra a rendszer nem reagál... van kmod-input-gpio-buttons, kmod-button-hotplug, meg a leírt beállítások, de a logba még a gombnyomást sem regisztrálja.

Köszönöm

Amúgy MR3420, backfire 10.03.1, extroot

(#27876) barnam_ válasza suste (#27874) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez 8200 volt, a 1043ND átlag 14k körül van, annyit pluszban nekem nem ér meg.
Másrészt a stabilitási gondok valószínűleg azért vannak, mert ez az első build erre a típusra.

(#27877) suste válasza barnam_ (#27876) üzenetére


suste
veterán

most láttam csak hogy vargalexnek a tiedre is van fw-je: [link]
ezt próbáltad?

(#27878) barnam_ válasza suste (#27877) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen igen, ez van fenn :)

(#27879) suste válasza suste (#27877) üzenetére


suste
veterán

visszaolvasva és végiggondolva valszeg azért vagy itt mert vargalex fw-t használsz:)
de láttam, hogy alapbeállításokkal
már párszor írtunk it erről, és beszéltem is vargalexel, hogy lejjebb kéne venni az alapot, de abban igaza, van, hogy ha nagyon leveszi, akkor az azt sejteti, hogy csak keveset tud a router
pedig ez nem igaz, ha megfelelő eszközök, megfelel formában vannak a hálózatunkban (kábel, HDD, fájlrendszer)
én próbaképpen ezt ajánlom neked:

Bandwidth
Speed limit down enabled
Speed limit down 200KB/s
Speed limit up enabled
Speed limit up 20KB/s
Upload slots per torrent 4

Files and Locations
Open file limit 8
Prefetch enabled
umask 16

Peers
Peer limit global 50
Peer limit per torrent 15

Queueing
Download queue enabled
Download queue size 1
Queue stalled enabled
Queue stalled minutes 10
Scrape paused torrents enabled

Ezekkel tuti nem fog lefagyni a routered.
Szépen bepaklod a letöltendőket, és a router egyesével leszedi. A sebesség ingadozással ne foglalkozz. Este bepakolod, reggelre meg lesznek a médiák.
Aztán ha így stabil, akkor próbálkozhatsz feltornászni a számokat, és majd meglátod, hogy a te környezetedben meddíg bírja........

(#27880) woodworm válasza suste (#27879) üzenetére


woodworm
veterán

Értem, hogy növelje fokozatosan, de nem indul túl alacsonyról a feltöltési sebesség? Úgyis inkább a letöltés fogja meg a gépet. Igaz 1043-as, de nekem 24/7-ben simán megy átlagosan 200 kB/s sebességgel a feltöltés.

(#27881) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#27867) üzenetére


nagyfejü
őstag

nem csak dühit a sikertelenség meg a hozzánemértés!!

(#27882) stanazol


stanazol
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki NFS kliens progit windows7 hp rendszerhez?
Adatátvitel gyorsítás lenne a cél.. :DD

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#27883) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Gargoyle firm van fenn. Nyitottam portot az u torrentnek mégis sárga háromszög van alul hogy nincs bejövő kapcsolat. a feltöltés megy 140kb/s al !

(#27884) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Individual Port Forwarding részben nyitottad? A géped IP címe fix? Nem változott meg? Szoftveres tűzfal esetleg?

(#27885) suste válasza woodworm (#27880) üzenetére


suste
veterán

persze hogy tud sokkal többet is
DE
nem tudom milyen fájlrendszerű vinyóra tölt, és nem tudom neki mi a fontosabb a fel vagy a letöltés
azt már többen is tapasztaltuk, hogy ha mind a 2 irányt terheli,akkor hamarabb feladja a router
és mivel az eddigi hozzászólásából azt vettem le, hogy pl egy 1,5GB-os filmet szedne le,amit megnézne, ezért azt gondolom hogy nem seed servernek akarja
szerintem első körben a stabilitás a lényeg, aztán majd kitapasztalja....
már elég sokan beleestek abba a hibába, hogy alapbeállítással nekiestek, aztán jöttek panaszkodni (köztük én is:) )
nem tudom itt ki milyen régóta netezik, de nem olyan régen még a teljes letötési sebességem volt 200/20, és örültem mint állat, hogy 1-2óra alatt lejött egy film.a pc-re......most örülök hogy ezt magában a router elintézi

(#27886) vargalex válasza hiperior (#27875) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az fstab-ban nem szereplő partíciókat default mount opciókkal mountolja, amit a /etc/hotplug.d/block/40-mount script végez. Szóval, ha akarod, ebben a script-ben módosíthatod.

Alex

(#27887) vargalex válasza barnam_ (#27873) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Terhelés milyen? USB-vel hogyhogy nem indul? Szerintem ott valamit sikerült rosszul konfigurálni.

Alex

(#27888) FishAir válasza FishAir (#27827) üzenetére


FishAir
senior tag

Ezzel nem jutok egyről a kettőre. Már mindent megpróbáltam. A master routeren is megadtam BSSID-nak a kliens router mac címét, semmi. Ha áramtalanítom a kliens routert elszáll a wifi és elérhetetlen lesz. Az SSID-nak a kliensen is rejtettnek kell lennie ha masteren az?

iDontcare

(#27889) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#27884) üzenetére


nagyfejü
őstag

Be volt állitva , most néztem és semmi nem volt az individual részben!! Ujra beállitottam , most jó! Hogy lehet az hogy elfelejt beállitásokat? Néha pl. nincs wifi csak restart után!
Most nézem beállitás után is sárga háromszög!
Az individual port forwarding ban pedig ott a beállitás és ki is van pipálva!

[ Szerkesztve ]

(#27890) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg nem nyomsz rá a "Save Changes"-re...? :)

(#27891) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#27890) üzenetére


nagyfejü
őstag

De rányomok , el is menti most is ottvan a nyitott port! És sárga háromszög az utorrentben!

(#27892) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#27891) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gép IP címe stimmel? UPnP-vel kinyitja rendesen?

(#27893) vargalex válasza nagyfejü (#27891) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Enabled ki van pipálva?

Alex

(#27894) nagyfejü válasza vargalex (#27893) üzenetére


nagyfejü
őstag

Igen!

(#27895) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!
Mostanában hallottam olyanról, hogy a routeren is lehet torrentezni, viszont lövésem sincs a dologról. Valaki tudna nekem linkelni valami olvasnivalót a témával kapcsolatban ahonnan eltudnék indulni?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#27896) barnam_ válasza suste (#27879) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha lesz időm és kedvem, kipróbálom majd ezeket is, köszi.
A HDD ext4 volt.

(#27887) vargalex: a terhelés nem tudom mennyi pontosan, de nem sok, gyakorlatilag semmi forgalom nincs (csak böngészek). Azt figyeltem meg, hogy ha SSH-n keresztül újraindítom, nem bootol be, folyamatosan villog a System és Net led. Ha áramtalanítom, lehúzok mindent, akkor elindul. :F
Épp az az, hogy nem konfiguráltam semmit szinte. A hdd-idle és a windows megosztás van csak engedélyezve.

(#27897) vargalex válasza barnam_ (#27896) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha privátban adsz hozzáférést, szívesen ránézek.

Alex

(#27898) Intruder2k5 válasza ///Krisz\\\ (#27895) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Konkrétan a routeren torrentezésről semmi olvasnivalót nem tudok, ezt szerintem leginkább google-val keresgélj, de a dolog ugyanúgy néz ki, mintha egy másik számítógépen torrenteznél távvezérléssel... A lényeg röviden, hogy a routerre felkerül egy Linux alapú firmware, amire aztán lehet különböző programokat telepíteni (köztük torrentklienst is) vagy már előre bele van integrálva, így ezzel sem kell vesződni! Ezen kívül természetesen kell még egy HDD vagy SSD is hozzá, amit csatlakoztatsz az USB-be, és aztán indulhat a buli! A kliens vezérlését vagy webes alapon böngészőben, vagy pedig kliens programmal tudod elvégezni.Röviden ennyi a dolog... :)

Ehhez a 1043-as routerhez készült firmware-t ITT találsz, némi leírással körítve. Ezen kívül persze van több más típus is, amin ez megoldható, mint egyéb TP-LINK-ek, D-LINK, ASUS és Linksys típusok is!

(#27899) ///Krisz\\\ válasza Intruder2k5 (#27898) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm! :R Ezt mindjárt át is tanulmányozom.

Addig lenne pár kérdésem:
Ha felrakom ezt az OpenWrt-t, később majd visszatudom rakni a gyári FW-t (nem tervezem, csak ha bármi gond lenne)?
Ebben az OpenWrt-be van ilyen torrentkliens vagy ezt majd külön kell felrakni?
Írod hogy Linux alapú az OpenWrt, attól még tudja kezelni az NTFS rendszerű külső vinyómat, ha majd azt használnám a torrentezéshez?
Mennyire lassítja be az ilyen torrentezés a routert?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#27900) Intruder2k5 válasza ///Krisz\\\ (#27899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen vissza tudod!

Van benne!

Kezeli az NTFS-t, de nem ajánlott hozzá, inkább használj ext4-et!

A "lassítás", vagyis a terhelés mértéke, főként a nyitott kapcsolatok és file-ok számától, és a le/fel töltési sebességtől függ! Ezeket pontosan meghatározni nehéz, mert ugye minden eset egyedi, és sosem lesz két ugyanolyan helyzet, ráadásul nekem ezzel a vassal nagyon kevés tapasztalatom van, mert csak egy rövid ideig volt 1043-asom, mostanában már ASUS routereket használok Tomato firmware-el! Az tény, hogy ez csak moddolással előhozható "fícsör", nem gyári funkció, és a router nem erre van tervezve, tehát azt ne is várd el tőle, hogy ilyen módon kihajtsa a fiberpower netet! Természetesen a maximális sebesség közelében már belassul a rendszer, így a beállításokkal meg kell találni az egyensúlyt, hogy a router alap funkcióija is használható legyen, és a torrentek is töltődjenek. De azért megoldható a dolog, végülis sokan használják ilyen módon!

Mik lennének az elvárásaid? Milyen neted van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.