Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) lacika0926 válasza Intruder2k5 (#27447) üzenetére


lacika0926
tag

és egy asus 520g-vel lehet?

ASUS WL-520G ez a pontos neve

[ Szerkesztve ]

(#27452) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat a gyári FW-el hogy működik a router (LAN és WAN megy) erre beírom a router címét, hogy a konfig oldalára belépjek és azt egyszerűen nem hozza le. Ilyenkor ki kell húznom a routert majd vissza és akkor megoldódik...

az a gond hogy ezt rendszeresen csinálja, szerintetek mi tudok tenni?

valakinek volt ilyen tapasztalata?

Előre is köszi!

(#27453) Intruder2k5 válasza lacika0926 (#27451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT-vel igen! Ha belefért a QoS a 2MB-os változatba...

[ Szerkesztve ]

(#27454) Intruder2k5 válasza Antilhu (#27452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, volt már ilyen panasz! Ezért használnak itt ennyien OpenWrt-t...

(#27455) Zirowe válasza Zirowe (#27450) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kis probléma: leírás alapján minden végigment, sys már nem villog, viszont nem tudom melyik lenne az én routerem, ahová csatlakoznom kéne.
A gép által látott összes hálózat jelszavas, és nem látok ismerős router nevet.

Mobilnetről írok.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27456) Zirowe válasza Zirowe (#27455) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, én voltam a hülye, utp-vel ment minden. :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27457) Zirowe válasza Zirowe (#27456) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ellenben másik problémába ütköztem: a router oldala nem jön be wifin keresztül (A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt).
Utp-vel minden rendben.

Kijelentkezés és böngésző bezárása után se jön be.

30/30/30 is megvolt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27458) Zirowe válasza Zirowe (#27457) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Másik böngésző és cache ürítése sem segített.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27459) poli27 válasza lacika0926 (#27445) üzenetére


poli27
veterán

Kösd be külön a netet, vagy vegyél komolyabb router ennyi !

(#27460) vargalex válasza Zirowe (#27457) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Alap configgal a LuCI wifi-s elérése nincs korlátozva. Viszont a WiFi sincs engedélyezve. Nem csináltál véletlenül vendég WiFi-t? Mi a wireless config-od?

Alex

(#27461) vargalex válasza Toninho13 (#27441) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez így teljesen jó. Mit mond az ls -las / parancs?

Alex

(#27462) Zirowe válasza vargalex (#27460) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fogalmam nincs milyen wifit csináltam, mindjárt megnézem. :)
Merre és mit nézzek pontosan?

Viszont a mobilom se tudott csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27463) vargalex válasza Maximusz (#27439) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az új verziókhoz tartozó repo-ban (1.02.1-ReBuilded, illetve 1.1.1_beta3) megtalálható a mumudvb.

Alex

(#27464) vargalex válasza Zirowe (#27462) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bekapcsoltad egyáltalán a WiFi-t (defaultban ki van kapcsolva)? LuCI-ban a Hálózat->Vezeték nélküli, vagy ssh-n a /etc/config/wireless file tartalma.

Alex

(#27465) Zirowe válasza vargalex (#27464) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Be van kapcsolva, mert a laptopom tud rá csatlakozni, van net meg minden, de a router kezelő oldal nem jön be időtúllépés miatt (cache ürítés után és más böngészővel sem).

Mobil pedig nem tud csatlakozni rá, ip kérésnél megakad.

Jelenlegi hálózatra az van írva, hogy master módban van.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27466) vargalex válasza Zirowe (#27465) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A WiFi beállításokról egy képet mellékelhetnél... Hogy próbálod elérni a LuCI-t WiFi-ről?

Alex

(#27467) Zirowe válasza vargalex (#27466) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kép1
Kép2
[link]

Laptoppal, ami csatlakozik is, és van rajta net, bár a hálózaton a másik gép nem látja jelenleg, illetve a felületet most éppen firefoxxal próbálom elérni a 192.168.1.1-en keresztül.

De például most tiny picre egyik gépről se tudok feltölteni, ezt a hibát dobja ki utp és wifin keresztül is:
Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable
Guru Meditation:

XID: 975589760

Varnish cache server

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27468) vargalex válasza Zirowe (#27467) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A gond összesen annyi (ahogy a második képen látszik), hogy a WiFi-t a WAN hálózathoz kapcsoltad. Így nyilván a LAN-t nem éred el. A LAN-hoz kell kötni, ahogy defaultban config szerint is volt!
Ezért nem éred el a LAN oldali eszközöket sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27469) Zirowe válasza vargalex (#27468) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Átkapcsoltam, most végre elérem wifiről is a beállításokat, viszont megszünt a net utp és wifin keresztül is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27470) vargalex válasza Zirowe (#27469) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A hálózaton akkor nagyon szétconfigoltál valamit. Vagy nem vártad meg, hogy újrainduljon a teljes network. Később sem jó? Egy ilyen módosítástól a WAN elérés nem változik. Miket módosítottál még a default config-hoz képest (nem csak most, hanem telepítés óta)?

Alex

(#27471) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ebben az openwrt-ben biztos hogy akadozva kell eljönnie a menüknek?
Pl rámegyek a renszer/rendszerindítás fülre kicsit gondolkodik majd ilyen darabosan kipakolja a listát.

hmm Chrome alatt magyar az egész,IE9 alatt angol

[ Szerkesztve ]

(#27472) Zirowe válasza vargalex (#27468) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nyomtam egy resetet és most már minden rendben megy. :R:R:R

Két apróság még van viszont.

1. Ha átállítom 20mhz-ról bmelyik másik 40es opcióra, akkor a wifi a routerben lekapcsol, és nem lehet újraindítani, ez vajon miért van?
2. Nem fogadja el a mac címeket a szűrésnél, hogy kell beírni? (próbáltam egybe, próbáltam tagolva, de nem jó neki)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27473) vargalex válasza Zirowe (#27472) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. Vagy rossz módot választottál ki, és nincs olyan lehetőség. (Pl. elsődleges csatorna a 11-es és "40 MHz, második csatorna felette"-t válaszottál). Vagy átfedő csatorna van a közeledben (bár szerintem ilyenkor csak 20 MHz-re vált). Ez utóbbi esetben kényszeríthető a használata.

2. Ahogy a felületen is látod a megjelenő MAC címeket. Azaz :-al tagolva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27474) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

A DMA hibákra van valami megoldás? Egészen idáig nem csinálta. A hétvégén egy kicsit igénybe vettem a hálózatot, ftp-n másoltam mert mentést csináltam és állandóan ledobálta a WiFi-t. Lehet ez ellen tenni valamit vagy üljek mellette másolásnál s indítsam újra, ha ledobta?

Firm: vargalex build1.1

Köszönöm

(#27475) Zirowe válasza vargalex (#27473) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget, most már minden megy tökéletesen. :R:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27476) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Hi!

Gargoyle-t használok és lenne olyan kérdésem, hány DNS szerver adható meg?
Mert nekem most így néz ki:

WAN DNS Server(s):
8.8.8.8
8.8.4.4
8.26.56.26
8.20.247.20

(GOOGLE, COMODO)

Vagyis inkább az lenne a kérdésem, miért jó hogy 2 DNS szolgáltató szervereit adtam meg? Első kettő ilyenkor a default és ha azzal gond van ugrik a második 2-re vagy hogyan van ez ?

[ Szerkesztve ]

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#27477) Maximusz válasza Maximusz (#27439) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

sikerült rácsatlakoztatnom az usb-s analóg videó digitalizálót a routerre, ezt adja vissza az lsusb:

Bus 001 Device 004: ID 05e1:0408 Syntek Semiconductor Co., Ltd STK1160 Video Capture Device

ha erre kötök egy kis cctv kamerát, akkor annak a kamerának a képét lehet vlc-vel a helyi hálózaton nézni, mint a dvb-t-s megoldásoknál ?

egyébként ez egy ilyen eszköz :

esetleg van valakinek ötlete?

(#27478) poli27 válasza Maximusz (#27477) üzenetére


poli27
veterán

[link] Nekem ez van, ez tuti megy :D Még mobilon is tudom nézni ...

(#27479) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Tudom 100x volt már kérdés de igazából a megoldás részemről még mindig nincs meg, a problémám hogy vargalex 1.02.1 Rebuild Wifi-je 130Mbps-el sugároz.

InSSIder-ben ez van (130Mbps)

A firmware-ben ezek vannak beállítva

(#27480) ozz válasza ozz (#27479) üzenetére


ozz
tag

még egy kép

Wifin a net is használhatatlan lassú. Kábelen gyors.

Hol lehet a hiba???

(#27481) vargalex válasza ozz (#27480) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezt érdemes elolvasni. A beállítást ssh-n kell megtenned, mert LuCI-ban csak a következő verziótól lesz lehetőség rá.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27482) ozz válasza vargalex (#27481) üzenetére


ozz
tag

Hello Alex!

Nincs a közelemben senki olyan csatornán amit én használok, a gyári firmware-el vitte a 300Mbps-est ugyanezen a csatornán.

De már probálkoztam más csatornákon is sikertelenül.

(#27483) ozz válasza vargalex (#27481) üzenetére


ozz
tag

A noscan sort mivel tudom betenni, laikus felhasználó vagyok.

Van egy putty letöltve a gépre, azzal SSH-n menni fog? vagy teljesen hülyeséget írtam?

Nagyon hálás lennek egy kifejtős segítségnek...

(#27484) ozz


ozz
tag

Még egy olyan kérdésem lenne a másik mellé, hogy lehet szabályosan leválasztani a HDD-t a routerről? és majd vissza is rakni?

(#27485) lacika0926


lacika0926
tag

hali!
asus wl-520g
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (12/20/11) micro
mi a teendő, hogy a részemre elosszak valamennyi net sebességet, hogy ne laggoljon az internetes játék? hol lehet beállítani?

(#27486) vargalex válasza ozz (#27482) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egyrészt az általad adott kép alapján konkrétan a kiválasztott 7-es csatornát használja egy másik router is, másrészt2,4 GHz-en elég kevés nem átfedő csatorna van!

A módosítás:

LuCI-ban a Rendszer->Parancs Futtatása menüpontban (vagy Putty-al ssh-n bejelentkezve) kiadod a következő parancsot:

uci set wireless.radio0.noscan=1 && uci commit && wifi

Ez beállítja a szükséges paramétert és újra is indítja a WiFi-t.

Alex

(#27487) Intruder2k5 válasza lacika0926 (#27485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez TP-LINK WR1043ND topik, és semmi köze az ASUS routernek ide! Szerintem próbáld meg itt... :)

Router gondok

(#27488) Mardel válasza Antilhu (#27452) üzenetére


Mardel
őstag

Gyári FWt használom mióta megvettem, jelenleg ezt a verziót: 3.13.10 Build 120210 Rel.62735n

Még nem frissítettem fel a májusira.

Viszont soha nem volt vele ilyen gondom, egyáltalán semmilyen gondom nem volt vele, újraindítani is csak akkor kellett mikor bekapcsoltam párszor a wifit mert kellett egyébként ki van kapcsolva. Uptimeja is elég jó.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#27489) Toninho13 válasza vargalex (#27461) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Helló!
Köszi a segítséget, de én voltam a béna... Betelt közben a vinyó, azért nem akart írni... :W :DDD

(#27490) poli27


poli27
veterán

Szia Alex

# ./makepng_load.sh
ERROR: start time: There should be number after '-'
# ./makepng_traffic.sh
ERROR: start time: There should be number after '-'
# ./makepngs.sh
ERROR: No DS called 'load' in '/opt/rrd_traffic/traffic.rrd'
ERROR: No DS called 'load' in '/opt/rrd_traffic/traffic.rrd'
A routeren se akar menni nem csak az ubuntun a statisztika :S

(#27491) ozz válasza vargalex (#27486) üzenetére


ozz
tag

Hi,

Igen igazad van a 7est itt más is használta éppen, de kisérleteztem már sokkal.
Amúgy amit linkeltél képet az szerint ha az 1es csatornát használom akkor az lefedi a egészen a 5ös csatornáig? Akkor it elég sok az átfedés.
Ezt nem tudtam érdekes újdonság számomra.

Köszönöm a parancsot holnap kiprobálom és megírom mi a helyzet! :R

az usb-n lévő hdd leválasztás hogy kell szakszerűen kivitelezni erre még tudnál adni tanácsot?

(#27492) poli27 válasza ozz (#27491) üzenetére


poli27
veterán

sztem az umount /dev/sdXN parancsal.De ne kövezzetek meg ha nem :D

[ Szerkesztve ]

(#27493) poli27 válasza poli27 (#27490) üzenetére


poli27
veterán

A wan a routeren nem mér :S A loadnál a kép meg se jelenik :S. Az ubuntun meg a load megy, de a wan rész nem mér.

(#27494) raidx válasza nagyfejü (#27400) üzenetére


raidx
őstag

Mellé nyúltam!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#27495) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

sehogy sem sikerül kicsikarni a routerből azt a 300 megabitet laptop - router párossal.

ezzel próbálkoztam,de nem sikerült.

a routeren a wifi konfigom így nézz ki:

config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option macaddr 'b0:48:7a:xx:xx:xx'
option hwmode '11ng'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option channel '9'
option htmode 'HT40+'
option country 'HU'
option txpower '24'
option noscan '1'

config wifi-iface
option device 'radio0'
option mode 'ap'
option ssid 'mironwifi'
option network 'wan'
option encryption 'psk-mixed+ccmp'
option key '00tukortojas11'

A gép pedig csak 150 mb/s -t jelez.

Kép

Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#27496) Maximusz válasza poli27 (#27478) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ok, de ez amit te linkeltél egy ip camera, jó hogy megy :)

amit én linkeltem az egy analóg videó jel digitalizáló kártya (amire mellesleg 4 db kamerát is rá lehet kötni, amik lehetnek mind éjjel látók is akár) - a kérdés, hogy akár 1-el megy-e egyáltalán.

(#27497) vargalex válasza miroon (#27495) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Milyen WiFi kártya van a notebook-odban?

Remélhetőleg senki nem talál rá az SSID-dre és nem fogja "lopni" a netedet! :)

Alex

(#27498) vargalex válasza poli27 (#27490) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A makepng_load.sh, illetve a makepng_traffic.sh nem hívható meg paraméter nélkül, ugyanis a

--start -$2

sorban a második paramétert helyettesítené be. Így nyilván nálad a - után nem áll semmi.

Ubuntu-n rendbe tettem a statisztikát, összesen annyi volt, hogy az updaterrd.sh script-ben az ifconfig-ot elérési úttal kellett megadni. Ha adsz hozzáférést a routerhez, ott is megnézem.

Alex

(#27499) n_atsi


n_atsi
tag

Valaki segítene egy szájbarágós leírással, a PPTP és/vagy OpenVPN szerver beállítással kapcsolatban?
Már jó ideje küzdök vele, de nem működik.
Legjobb lenne a luci alatti beállítások részletes leírása, konfigurálása.
kulcsok, azonosítók beillesztése stb.

Router modell: TP-Link TL-WR1043N/ND v1

Fowmware: vargalex v1.1 (trunk, r30817) LuCI Trunk (trunk+svn8330)

Kernel verzió 3.2.9

A fórumokat olvasgatva sem tudtam úgy beállítani egyiket sem, hogy kifogástalanul működjön.
Vagy jogosultsági problémáim voltak, openVPN-el pedig egyáltalán nem tudtam csatlakozni, bár inkább a PPTP-t szeretném használni.

Tudom, hogy ez lerágott csont, de nem találtam sehol olyan részletes leírást, amellyel a fent nevezett eszköz a vargalex firmware-el a PPTP/OpenVPN működött volna.
Nem lehetne kifejezetten erre a konfigra csinálni egy leírást minden beállításával együtt?

Köszönettel: Atis

(#27500) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Az sda2-t szeretném formázni, de sajnos ezzel nem sikerül.

Ezt kapom válaszul:

umount /tmp/overlay
rebootmke2fs 1.42.2 (27-Mar-2012)
Could not stat /dev/sda2 --- No such file or directory

The device apparently does not exist; did you specify it correctly?
root@OpenWrt:~# mkdir -p /tmp/overlay
root@OpenWrt:~# mount -t ext4 /dev/sda2 /tmp/overlay
mount: mounting /dev/sda2 on /tmp/overlay failed: No such file or directory

Eredetileg itt formáztam, de most nem tudom visszacsatolni. A sda3 működik rendesen és már rengeteg dolog van rajta, nem szeretném formázni. (jelenleg nem tudom hova menteni a tartalmát)

Steve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.