Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) fjanos951


fjanos951
tag

Üdv. Mindenkinek!
Tegnap vettem egy WR1043ND-t. A kérdésem az lenne, hogy Open-WRT vagy DD-WRT után vissza lehet-e rakni szükség esetén a gyári firm-et, garancia esetére gondolok itt? Másik kérdés, hogy a VargAlex féle firm-ek közül melyiket ajánljátok, 1.0.2-t vagy az 1.1.1 betát?
Előre is köszi válaszaitokat.

(#27352) ToBeY válasza vargalex (#27349) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi sikerült is.Root jelszót merre lehet megváltoztatni?
Ja és fix ip hol tudok belőni xboxnak?Mondjuk 192.168.1.100-at

[ Szerkesztve ]

(#27353) poli27 válasza stanazol (#27350) üzenetére


poli27
veterán

A hálózat résznél, a gépnevek alatt tudsz egyéni neveket hozzárendelni az ipcímekhez.

(#27351) fjanos951 Vissza igen.

(#27352) ToBeY Fix ipt, a Dhcp dns résznél, a statikus bérletnél lehet,de általában amit kapott a routertől ip-t azt fogja kapni mindig.

[ Szerkesztve ]

(#27354) stanazol válasza poli27 (#27353) üzenetére


stanazol
csendes tag

Köszi, műxik!

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#27355) ToBeY válasza poli27 (#27353) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gyári fw alatt lehetett olyat hogy pl belőttem 192.168.1.101 az xboxnak és mindig azt kaptam vissza így ftp tudtam simán másolni rá.

(#27356) vargalex válasza ToBeY (#27355) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OpenWrt alatt is lehet, ahogy meg is kaptad válaszban poli27 hozzászólásában.

Alex

(#27357) vargalex válasza stanazol (#27350) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Azért nincs ott, mert a kliens egy DHCP kéréskor nem küldi a hostnevet. Nyilván kliens oldalon javítható, illetve a router oldali workaround-al meg is oldottad.

Alex

(#27358) fjanos951 válasza poli27 (#27353) üzenetére


fjanos951
tag

Köszi a választ.

(#27359) ToBeY válasza vargalex (#27356) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megtaláltam közben viszont magától elég béna ip cimet osztot 205 a vége.Nem lehetne ezt manuálisan megadni 101-re?

(#27360) vargalex válasza ToBeY (#27359) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Írtam, hogy a neked adott válaszban ott van a mikéntje:

"Fix ipt, a Dhcp dns résznél, a statikus bérletnél lehet"

Tehát LuCI-ban Hálózat->DHCP és DNS oldalon a Statikus bérletek rész. Nyilván ekkor a kliens oldalon újra kell IP-t kérni.

A 205-ös végű IP egyébként semmivel nem "bénább", mint a 101 végű. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27361) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

A wifi beállításaival kapcsolatosan kérdeznék.
Win7 alatt tökéletesen működik a 300Mbps. Viszont ubuntun is be szeretném lőni.
Ezt kellene hozzá beállítani: - titkositas tipusa: AES (!!!! , TKIP-vel csak 54Mbps-ot kapunk)
És itt jön a gondom:
Ez az én network managerem képe.
És így kellene, hogy kinézzen:
Szóval ha valaki tudja mit csináljak az írjon nyugodtan. :)

(#27362) vargalex válasza boatkiller (#27361) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha jól megnézed, a második képen WPA & WPA2 Enterprise a titkosítás típusa!
Az ubuntu egyébként csak az éppen "szükséges" kapcsolati sebességet fogja fenntartani. Tehát, ha nincs forgalom, akkor a kapcsolat információknál 1 Mbps-t fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27363) boatkiller válasza vargalex (#27362) üzenetére


boatkiller
tag

Szia Alex!

Közben én is rájöttem erre :W . De ez a kép még akkor sem tetszik nekem:

(#27364) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Szeretnék felvilágosítást kérni arról, hogy Tp.Link MR320 3G mini ruter kompatibilis OpenWrt vagy DD-Wrt Firmware-vel?

Köszönöm a segítségeteket!

(#27365) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy 8GB FAT32 pendriveot rádugtam a routerre,hogyan tudom működésre bírni a Transmissiont?

(#27366) poli27


poli27
veterán

Alex elolvasod a privit amit írtam neked tegnap?

(#27367) suste válasza ToBeY (#27365) üzenetére


suste
veterán

ha a legegyszerűbb, leggyorsabb és legmegbízhatóbban akarod, akkor a beépített formázó felületed használod a 8081-es porton (vargalex logout-on levan írva)

szerk: fontoshogy ne explorerf alatt próbáld formázni hanem másik böngészővel!

[ Szerkesztve ]

(#27368) ToBeY válasza suste (#27367) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát most csak egy fat32-es pendrive van kéznél,ezt bedugtam és nem történt semmi.
De majd elolvasom vargalex blogját hát ha abban le van írva szájbarágósan,hogy mit .

(#27369) stanazol


stanazol
csendes tag

Hali!
Végignéztem az összes vsftpd-re vonatkozó leírást, de nem értem mi a probléma a beállításaimmal. Azt szeretném, hogy az ftp nevű felhasználó ne mehessen ki a saját könyvtárjából:
chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
-> ftp
mindig ezt a hibaüzit kapom:

Ebből mindhárom lehetőséget végigpróbáltam:
[link]

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#27370) suste válasza ToBeY (#27368) üzenetére


suste
veterán

ha ezzel azt akarod mondani hogy a fat32 pendrive-on vannak adataid amit nem tudsz máshova lementeni, akkor küldök egy leírást az egyéni beüzemelésre

ha meg a pontosabb leírást hiányolod a formázó felülethez, akkor:
http://192.168.1.1:8081/
itt látni fogsz egy angol feliratot: "Partitioning and formatting", erre rányomsz, ahol lesz 3 vagy 4 lehetőség. Ha tényleg szükséged volt erre a leírásra, akkor maradj az 1-es változatnál (2partíció)
amikor végzett a formázással, akkor használhatod a torrentet a:
http://192.168.1.1:9091/ -es címen

(#27371) ToBeY válasza suste (#27370) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen egy fat32 pendriveot szeretnék használni ideiglenesen torrentezésre.
http://192.168.1.1:8081/ egy logint kér amit nem tudok.

(#27372) suste válasza ToBeY (#27371) üzenetére


suste
veterán

név: root (mint a Luciban is)
jelszó vagy "x" vagy a router belépési jelszó (mint a Luciban is)
ha belépsz és ott a formázó felületet használod, akkor már nem lesz fat32-es a pendrive-od :)
de természetesen, majd, ha már nem a routeren használod, akkor visszaformázhatod akár windows alatt is fat32-re
mivel formáz, mentsed az adataidat elötte!

[ Szerkesztve ]

(#27373) Intruder2k5 válasza ToBeY (#27371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Segítségként annyit elárulok, hogy Alex blogjában ez is le van írva! :)

(#27374) suste válasza Intruder2k5 (#27373) üzenetére


suste
veterán

pont az ilyen sokadszor feltett kérdések miatt gondoltam, hogy kellene egy szájbarágósabb leírás....
bár ezekután az a kérdés is felmerül, hogy hova tegyük ki a leírást???
lehet az első hsz-ben megtalálnák szerinted? mert szerintem a logout-ban is elég könnyen fellelhető -igaz ott azért nem elég alapos, szájbarágós a leírás

az azért elég durva ha a Luci jelszavát sem próbálja ki valaki, amikor nevet és jelszót kér a router :W

(#27375) ToBeY válasza suste (#27372) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi sikerült megformázni a pendriveot,de http://192.168.1.1:9091 nem történik semmi.hiába írom be.

(#27376) Intruder2k5 válasza suste (#27374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom! Ott is van annyi link, hogy ha valaki nem olvassa végig tüzetesen, akkor nem fogja megtalálni. Mondjuk a fő probléma meg az, hogy ha ezt a "rövid" leírást - Alex blogjára gondolok - nem olvassák el, akkor gondolod egy részletesebbet el fognak? Vannak emberek akiknek hiába csinálsz bármilyen leírást, úgysem fogják elolvasni, inkább kérdeznek, még ha századszor is ugyanazt! Én mondjuk nem panaszkodom, elég jól beváltak az írások amiket a fórumra összedobtam, de persze azért az asus tulajok közt is vannak write only user-ek, és ez mindig is így lesz! Persze a számuk csökkentésével lehet próbálkozni, és egy ilyen oldal mindig csak hasznos lehet... Ráadásul ha még fórum is egyben, akkor a PH-t is pótolhatja, ha az éppen nem megy (mostanában megint elég gyakran), és valakinél vészhelyzet áll elő. Mondjuk ehhez már kell némi taglétszám is, egy kialakult közösség!

[ Szerkesztve ]

(#27377) vargalex válasza stanazol (#27369) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A gond összesen annyi, hogy valamelyik vsftpd verzióban (most mobilról vagyok, így nem keresném meg pontosan) biztonsági okokból bevezették, hogy a chroot-al bezárt usereknek nem lehet írási joguk a home könyvtárukra. Természetesen a tartalmazott könyvtárakra már lehet.

Alex

(#27378) suste válasza ToBeY (#27375) üzenetére


suste
veterán

próbálj meg egy router restartot, hátha segít....
ha utánase megy akor nézd meg a Luci/Állapot/Folyamatok alatt látod-e a transmission-t
ha nincsen akkor a Luci/Rendszer/Rendszerindítás alatt indítsd el, és állitsd Engedélyezett-re (ha az engedélyezett szót látod mellette az a jó!)
majdézd meg a Luci/SZolgáltatások/Transmission alatt a beállításait
ottlátnod kell hogy melyik porton éred el, mi a felhasználónév, és állíthatsz be jelszót
a legtetején legyen pipa az enabled-nél!

a Luci/Rendszer/Csatolsi pontok alatt látod a pendrive-ot felcsatolva a fájlrendszerben? (mnt/sda2)
lejjebb a swap is csatolva van?

[ Szerkesztve ]

(#27379) vargalex válasza ToBeY (#27375) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elképzelhető, hogy tévedek, de nem lehet, hogy suste korábbi hozzászólása és a blogomban leírtak ellenére mégis Internet Explorer alól indítottad a formázást?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27380) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Megkaptam a garanciában cserélét routerem, felpattintottam a legfrissebb stable vargalex fw-t, visszamásoltam a konfigokat, minden frankó.
A minap létrehoztam a felcsatolt usb hdd-re smb megosztáson keresztül /mnt gyökérbe egy mappát (OS X 10.7.4 alól), másoltam is bele, de törölni már nem tudtam, sem a mappából, sem magát a mappát. Windows alól is megpróbáltam, TotalCommanderrel, de szintén nem jártam sikerrel. Ekkor megnéztem a jogokat, látszólag rendben volt (755), átírtam 777-re és ekkor már tudtam törölni.

Mi lehetett a probléma?

mod: A vargalex tools-al formáztam meg a hdd-m 3 partícióra, de úgy látom, hogy az egyik nincs felcsatolva.

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 17 136521 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda2 18 80 506047+ 83 Linux
/dev/sda3 81 38913 311926072+ 83 Linux

rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,noatime)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,relatime,lowerdir=/,upperdir=/overlay)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
/dev/sda3 on /mnt type ext4 (rw,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)

Válszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27381) dni válasza dni (#27380) üzenetére


dni
őstag

Az előző hszből lemeradt, hogy az 500mb-os partício nincs felcsatolva, aminek egyébként nem is tudom a funkcióját.

(#27382) ToBeY válasza suste (#27378) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a szájbarágós leírás működik a dolog :C :R

(#27383) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Amúgy ezt a filerendszert a win7 felismeri?Le tudom róla másolni a cuccot.

(#27384) suste válasza ToBeY (#27383) üzenetére


suste
veterán

alapból nem ismeri
keress rá google-ban: ext2fsd
ezzel fel tudod csatolni win alatt
egyébként miért akarod win alatt másolni közvetlen gépre dugva?
hálózaton eléred a pendrive-ot:
Luci/Szolgáltatások/hálózati megosztás
itt elvileg már meg isvan osztva "mnt" név alatt ha minden igaz
ha igen akkor win alatt csatold fel mint hálózati meghajtó: \\192.168.1.1\mnt
(pl total commanderben vagy intézőben)

(#27385) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!

Vargalex firmwarevel pontosan hogy is kell azt beállítani, hogy egy adott UDP port a wan felől transzparens legyen a LAN-ra?
Konkrétan az a gondom, hogy a Test Drive Unlimited 2 uPnP-n akar nyitni egy UDP 8889-es portot, de ketten vagyunk a LAN-on, és így mindig csak az utolsó redirect él, így nem látjuk egymást.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#27386) ToBeY válasza suste (#27384) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Áh köszi ez is sikerült :C

(#27387) vargalex válasza dni (#27380) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Új telepítésnél újra be kell állítani a könyvtár jogokat (amit egyébként a formázó anno elintézett). A jelenleg nem felcsatolt partíció extroot lenne, de ha eddig nem használtad, akkor felesleges is csatolni (persze így nem tudod használni azt a tárterületet).

(#27385) direwolf: olyan nincs, hogy 1 portot 2 PC-re is forwardolsz. A TDU2-ben nem állítható be a port száma?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27388) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Idő hiányában nem nagyon nézegettem most a fórumot, és csak most sikerült az 1.1.1beta3-ra frissítenem. A kérdésem a következő lenne. Mit kéne csinálnom, hogy az eddig működő transmission webes felületet ismét elérjem? Sysupgrade volt a beállítások megtartásával.
Üdv:Tony

(#27389) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

olyannal találkoztatok már, hogy ha a gépbe dugom direktbe a digi-s netkábelt akkor jön full speedbe a net, de ha a routerbe akkor csak fél gőzzel megy kb
factory reset is volt és úgy is ennyivel megy
2 géppel is néztem 3 féle wifi stickel

SeriesX: JamesSHun

(#27390) Intruder2k5 válasza JamesHun (#27389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És kábeles géppel routeren keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#27391) JamesHun válasza Intruder2k5 (#27390) üzenetére


JamesHun
addikt

ha a routerbe bedugom a digis kábelt és lanon csatlakozok a routerre akkor se jön full speedel, hanem fél speedel mint ha wifi-n csatlakoznék

SeriesX: JamesSHun

(#27392) Intruder2k5 válasza JamesHun (#27391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez most lett ilyen, vagy sosem volt még jó, vagy most kötötték be, vagy mi?

(#27393) JamesHun válasza Intruder2k5 (#27392) üzenetére


JamesHun
addikt

ez kb 1-1.5 hete kezdődött, de akkor azt hittem az ünnepek miatt sokan neteznek és ma álltam neki kicsit utánanézni mi is a helyzet

lehetséges, hogy kicsit sérült a kábel és gépre dugva hozza a várt értéket (20 MBit) de a routernek rosszabb a dugasza és nem tetszik neki?

SeriesX: JamesSHun

(#27394) Intruder2k5 válasza JamesHun (#27393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán hiszem, hogy ezt kábel sérülés okozná... vargalex build-et használsz, vagy gyári fw?

(#27395) vargalex válasza JamesHun (#27393) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári firmware, vagy OpenWrt? Utóbbi esetben QOS nincs bekapcsolva véletlenül rossz configgal?

Alex

(#27396) JamesHun


JamesHun
addikt

gyári de időközben ránéztem egy régebbi linksys routerrel és azzal se jön a full speed :S
ez egyre furább

factory reset is volt, így csak a gyári dolgok lehetnek bekapcsolva és egy wifi kódot kapott (meg pppoe-t) és ennyi az össz konfigolás

SeriesX: JamesSHun

(#27397) vargalex válasza JamesHun (#27396) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LAN-on próbáltad másik géppel is? Esetleg próbálj meg egy OpenWrt-t. :)

Alex

(#27398) Intruder2k5 válasza JamesHun (#27396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy már elég sokszor linkelt DIGI-s story, persze ehhez egy szerelő is kell, aki összekuszálja a drótokat, mert magától ilyen nem történik... De azért olvasd el, hátha előrébb leszel vele! Esetleg nem volt hibabejelentésed, vagy valamelyik szomszédnak, akivel egy switch-en vagytok, és elköthettek valamit?

(#27399) JamesHun válasza Intruder2k5 (#27398) üzenetére


JamesHun
addikt

nem tudok erről, de a hátba több embernek is van diginetje, lehet volt kint egy digi szerelő valamikor

a nagy gépet még nem vittem ki a routerhez, csak a MSI wind-et, de lehet kicuccolok a nagy géppel is, bár szerintem nem itt lesz a gond
Elég rusnya a kábel amin jön a net és ahonnan leveszik a telefont

SeriesX: JamesSHun

(#27400) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Most vettem ilyen routert és kérdezném hol és hogy lehet beállitani hogy a router mindig fix IP. cimeket adjon a rákapcsolt gépeknek! A szolgáltató digi és dinamikus az IP.

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.