Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) poli27 válasza SteveBeard (#27550) üzenetére


poli27
veterán

A magas loadot sok letöltésnél,feltöltésnél vagy állandóan produkálja?

(#27552) suste válasza SteveBeard (#27550) üzenetére


suste
veterán

mintha lett volna arról szó, hogy az új transmissionok mind nagy load-ot csinálnak...
nem lehet a régit visszarakni az új 1.1 alá?
(már valaki ezt is kérte szerintem, csak nem tudom hogy van-e az új kernel alá régi tm fordítva)

[ Szerkesztve ]

(#27553) SteveBeard válasza poli27 (#27551) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Elég, ha fut a transmission, de igazán nagy loadot, akkor produkál (igen kicsi le- és feltöltési sebességnél) ha belépek Lucin keresztül. Akkor stabilan 4-5 körül mozog a load és alig tudok módosításokat végezni.
Most 64 KB/s a letöltési sebesség max. 5 szál engedélyezve összesen, a load elviselhető... most belépek Lucin keresztül....a load 10s alatt 3-as fölé ugrott... míg ezt begépeltem már 4 fölött jár... jó pár hete ezzel szenvedek, nem is akartam terhelni ezzel a fórumot, de nem jutottam semmire.... :F

Steve

(#27554) suste válasza SteveBeard (#27553) üzenetére


suste
veterán

most megnéztem én is a régi fw:1.0.1, tm:2.42.3 alatt is elindul felfelé a load ha bent csücsülök luci-ban (3ig néztem), de csak akkor ha tm webes felületén is bent vagyok
ha a luci belépési felületen vagyok + tm webes felület, akkor lemegy 0,5-re
igaz nálam most 200k a letöltés
eddig ezt nem is vettem észre, mert nem szoktam sokáig a luciban turkálni -tényleg te miért teszed?

(#27555) SteveBeard válasza suste (#27554) üzenetére


SteveBeard
senior tag

eddig ezt nem is vettem észre, mert nem szoktam sokáig a luciban turkálni -tényleg te miért teszed?

Mert nem vagyok profi és eltart egy darabig, míg valamit beállítok :DD ... de nem ez a lényeg, hozhattam volna a minidlna-t is példának, azzal se megy együtt a transmission...nálam...
Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy más használja-e napi rendszerességgel, mert ha nem, akkor visszatérek a régi firmware-re...
Nekem a legfontosabb a torrent, a dlna és hogy bármikor tudjak állományokat mozgatni a hddre és vissza, és persze a stabilitás.
Természetesen jó lenne az újdonságokat is használni, de sajnos ez a régebbi verzió már nem támogatott.
Így kénytelen leszek kompromisszumot kötni...

Steve

(#27556) Marcelldzso válasza suste (#27554) üzenetére


Marcelldzso
tag

Én így használom, 512-es swappal. IDE-s vinyó swap+mnt partíciókkal, belső partíciónálóval.

Ha DLNA-n nézek filmet, illetve böngészek és a transmissionnal letöltök nekem nem akad be semmi egyedül a luci felülete illetve nem tudom olyan gyorsan gépről böngészni a HDD-t. De természetesen nem akarom. Jah és van még egy scriptem ami átnézi a telefonom sd-kártyáját és sync-eli az MNT-re de szerintem az most nem szól bele.

OpenWrt vargalex v1.1.1 beta3 r31586 / LuCI Trunk (trunk+svn8672)
3.3.4
Átlagos terhelés 2.36, 1.09, 0.66

Puffer méret (MB) 2
Alternatív sebesség engedélyezve
Letöltési korlát 1024 KB/s
Feltöltési korlát 1024 KB/s
Feltöltési szálak torrentenként 5
Lazy bitfield engedélyezve
Letöltés utáni script engedélyezve
Globális partnerkorlát 80
Torrentenkénti partnerkorlát 15
Partner szolgáltatás típus 0
Letöltési sor mérete 2
Elakadt sor engedélyezve
Elakadás időtartama 30
Feltöltési sor engedélyezése
Feltöltési sor mérete 2
Álló torrentek adatainak lekérdezése

(#27557) poli27 válasza SteveBeard (#27553) üzenetére


poli27
veterán

Én összeraktam egy linuxos szervert itthonra, nem bajlódtam a routerrel, nem torrentezni való sztem !Pláne hogy max 2MB/s ot tud produkálni, ami elég karcsú, és azt is nagy loaddal...Én letettem róla hogy arra használjam, most hálózati tároló lett belőle :D Igaz még az is nagyon lassú vele :S

(#27558) SteveBeard válasza Marcelldzso (#27556) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Vargalex formázó felületével formáztam a hdd-t, a swap jóval kisebb, lehet ez a baj?
Bár nem hiszem, mert ezt régebben készítettem és nem volt nagyobb a swap.
Ha ezt valaki végig csinálja az újabb firmware-ek valamelyikével akkor nálam nem stimmel valami... ;)
Linux alatt át tudom méretezni a particiókat a fájlok megtartásával? Vagy csak a swap a és az overlay tároló méretét megcserélni, mert ahogy látom a rendszernek elég lenne kisebb partició is.

Steve

(#27559) suste válasza Doky586 (#27526) üzenetére


suste
veterán

megnéztem a linkelt képedet, és ha még nem oldódott meg a problémád, akkor szerintem az "assign to bridge" résznél rontottad el, mert nem az "ath0.1"-et kellett volna bridgelni, hanem azt az interfészt amit újként létrehoztál (linkelt weben "wl0.1" volt, youtube-os videón "ra1", nem tudom melyik alapján csináltad)

(#27560) suste válasza SteveBeard (#27558) üzenetére


suste
veterán

swap mérete tuti elég, nézd csak meg a "free" paranccsal.....alig használ a 128MB-ból is....

(#27561) Marcelldzso válasza SteveBeard (#27558) üzenetére


Marcelldzso
tag

igazából 128 felett bőven elég. én nekem azért van ennyin mert próbálgattam.

(#27562) suste válasza Marcelldzso (#27556) üzenetére


suste
veterán

a te konfigodból is megint csak arra jutok, hogy nagyon sokat számít a kliensek hardvere/szofvere
mondjuk azt nem írtad, hogy kábelen vagy wifin lógva teszed meg a dolgokat
nagyjából én is ua használom mint te (SAMBA/DLNA/tm)
ha nekem megy a 200K le, 20K fel, akkor még közben a 1,5GB-os xvid-ek simán mennek dlna-n, de pl a fullHD már néha beszaggat
párszor már olyan is volt, hogy ment a fel/le, ment a 1,5GB xvid, és gyerkőc játszott PS2-n samba-ról, és nem volt gond, de azért biztos nem próbáltam volna meg luci-ba lépni (a családi békesség miatt:) )
és persze közben azért használgatja 1-2 telefon is a vendég hálót
viszont ha a loadodat nézem, akkor a tied is megugrott a LUCI-ba lépve nem? (Átlagos terhelés 2.36, 1.09, vagy közben más is történt?)

(#27563) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Régen jártam már erre.
Azt esetleg meg tudná valaki mondani, hogy az eltelt időben megoldódott-e az a porbléma hogy a transmission agyon terhelte a routert?
Elvileg kernel bugra gyanakodtatok.

Köszi.

Üdv.

(#27564) energiezolee válasza Gee_1985 (#27563) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Sajna még nem igazán, legalábbis nálam nagy a load 1.1.1beta_3 alatt!
Én csak állandó seed-re hasznalom, arra tökéletes!!!
A letöltést pedig rábízom az EEEPC901-re :)

Üdv : Energie Zolee

(#27565) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Letöltöttem egy torrentet PC-n hogyan tudnám routerrel seedelni?
Próbáltam felmásolni hálózati meghajtó csatlakoztatása után de nem engedte

(#27566) poli27 válasza ToBeY (#27565) üzenetére


poli27
veterán

Javaslom az első hozzászólást !! Nem véletlenül van !

(#27567) n_atsi válasza doberman (#27510) üzenetére


n_atsi
tag

Ki fogom próbálni, ha nem sikerül, jelentkezni fogok. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#27568) ToBeY válasza poli27 (#27566) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Úgy 50 link van az első hozzászólásban kicsit lehetnél konkrétabb is.

(#27569) Marcelldzso válasza suste (#27562) üzenetére


Marcelldzso
tag

csak wifi. tv is wifi. mindegyik 300mbites usb kliensel. a load azert annyi mert epp toltottem. amugy a load atalagban 0.06

[ Szerkesztve ]

(#27570) poli27 válasza ToBeY (#27568) üzenetére


poli27
veterán

(#27571) iff


iff
senior tag

Most már nagyon hasít a wifim ;]

..........""..........

(#27572) xabolcs válasza Zirowe (#27527) üzenetére


xabolcs
őstag

szia!

tudom, azota mar szol, de leirom, hogy:
semmi koze nem lehetett hozza.

egyebkent en csak estetol (fel 6) masnap delelottig tapasztaltam internetes adasszunetet.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#27573) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Hi!

Még mindig aktuális lenne a dolog.
Gargoyle -fw -t használok és nincs tűzfal log a kezelő felületen. Nos, van valami parancsa amivel SSH-n át le tudom kérdezni a tűzfal logját? Érdekelne az elmúlt 12 óra blokkolási előzménye

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#27574) Intruder2k5 válasza DUNKENSTEIN (#27573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

logread

(#27575) DUNKENSTEIN válasza Intruder2k5 (#27574) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Kifejezetten tűzfal logjára nincs valami parancs? Mert ez minden eseményt naplózza ki

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#27576) Intruder2k5 válasza DUNKENSTEIN (#27575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bővebbet és pontosan nem tudok mondani Neked! Nálam Tomato-ban a system log, a /var/log/messages file-ban található, amit a...

cat /var/log/messages

paranccsal tudok konzolon megnézni! Ezt lehet tovább szűrni a grep paranccsal, például így...

cat /var/log/messages | grep dropbear

Ez esetben csak a dropbear által írt logokat fogja mutatni. Ha ebből össze tudsz hozni valamit, akkor jó! Ha nem, akkor meg majd jön Alex, és hátha tud okosabbat...

(#27577) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom ki lett e egészítve a router firmje az IPv6 protokollal?
Valamikor korábban már valaki kérdezett ezügyben, de nem tudom mi lett a vége, segítenétek??

(#27578) Maximusz válasza vargalex (#27463) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

megjött mindkét dvb-t vevő (még egy úton van a teszt miatt) sajnos/szerencsére nem egyformák.

Az egyik :

- 048d:9135 Integrated Technology Express, Inc. Zolid Mini DVB-T Stick ((Ha jól értem ilyen)

A másik:

- 0bda:2838 Realtek Semiconductor Corp. (ehhez meg talán ez kell)

viszont egyik sem olyan, mint a [Dorián blogjában] olvasható. Mit kell tennem, hogy tudjam használni mumudvb-vel ?

Maximusz

[ Szerkesztve ]

(#27579) Intruder2k5 válasza Maximusz (#27578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicserélni egy olyanra, mint Dioriáné! Na jó, ez nem volt komoly! :)

(#27580) Maximusz válasza Intruder2k5 (#27579) üzenetére


Maximusz
aktív tag

pedig direkt olyat rendeltem kinézetre .... ( de a enyém it913x-es chipes :( hiába egyezik a kinézet :( )

(#27581) Intruder2k5 válasza Maximusz (#27580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valakit esetleg érdekel itt... :)

DD-WRT r19327 [2012-06-06] TP-LINK TL-WR1043ND

(#27582) vargalex válasza Maximusz (#27578) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az első chipset-el rendelkező DVB-T vevőt sikerült nekem is beszereznem (csupán kíváncsiságból), de még nem fordítottam kernel modult hozzá. Az biztos, hogy csak 3.2-es kerneltől támogatott.

A Realtek chipsetessel sajnos még rosszabb a helyzet, még nincs hozzá kernel modul.

Alex

(#27583) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok!
Van rá lehetőség, hogy bizonyos mac című gépeket egy adott időintervallumban (pl. 22:00-8:30) le lehessen tiltani az internet hozzáférésről? Mivel DHCP osztja ki az IP címeket, a mac szerinti szűrés lenne az ideális.
A cronnal ütemezve a wifit le tudnám tiltani, vagy a net kapcsolatot bontani az adott időre, de ez esetben magam is sikeresen kizárom.
Egy olyan megoldást keresek, ami célzottan csak egyes gépeket blokkol...

(#27584) Maximusz válasza vargalex (#27582) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia vargakex!

Ha 3.2-től támogatott, akkor ez nem olyan rossz hír ugye ? ( vargalex fw - Kernel Version3.2.9 van most fent nekem)

a másikat is szétszedtem (aki szeretne képet, teszek fel).

Abban "szerencsére" RTL2832U + E4000E QG chip vn ( (tehát ezt másolták kici kínaiak)

így sem lesz szerinted megoldás mind a kettőre?

(#27585) Doky586 válasza suste (#27559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos nem az ath0.1 és wl0.1 vagy ra1 a hiba oka. Ez a chipsetek különbségéből adódik. Nekem WR1043ND-m van, azaz Atheros chip van benne, erre valahol írták hogy a wifijét ath* -nak nevezi a ddwrt-je, más chiptipus esetén van wl vagy ra megnevezés... nálam nincsenek ilyen megnevezések, csak amit linkeltem.
Ezért lett volna jó ha legalább ezen a topicon van valakinek 1043-asa DDWRT-vel..

[ Szerkesztve ]

(#27586) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Üdv!

Még mindig él a kérdésem, hogyan lehet visszaolvasni a tűzfal logot SSH-n keresztül? Gargoyle-fw van fenn és a webes felületen nincs tűzfal log, de érdekelne a blokkolása

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#27587) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

vargalex 1.02.1 Rebuldet használok kábelnettel, teljesen meg vagyok elégve vele torrent letöltés mellett (igaz egyszerre csak egyet töltök) is lehet még filmet nézni a routerre kötött hhd-ről, böngészni is gyorsan tudok a winyom.

Viszont amit észrevettem néha letöltés mellett eldobja a wifi a netet! Wifi kapcsolat van de net nincs.
Ha nem megy a letöltés akkor nincs ilyen probléma.

Találkozott már valaki ilyennel?

sima 1.02.1-nél nem tapasztaltam ilyet.

a sima 1.02.1 firmware-ből le lehetne valahonnan tölteni sysupgrade változatot?

[ Szerkesztve ]

(#27588) mgrincs válasza DUNKENSTEIN (#27586) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

szerintem a tűzfal csak akkor loggol, ha kimondottan megkéred rá(a szabályokat átírva), és akkor a bejegyzések a system logba kerülnek. Egyébként nem.
Lehet tévedek.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#27589) suste válasza Doky586 (#27585) üzenetére


suste
veterán

Pedig vagy a hídban, vagy a tűzfalban lesz a hiba, mert a logika ua: külön interfész+zóna, összekötni a wan-nal (és nem a lan-nal) + a 2db tűzfalszabály (DHCP+DNS-nek). Nálad meg mintha az új interfészt a lan-hoz kötötted volna hozzá a wan helyett (bár ekkor kifelé is látnál szerintem), vagy a tűzfalnál fordítva állítottad volna be az eléréseket. A youtube-os videón nem is foglalkozik a tűzfallal:( (de hozzászólásokban ott van). A weboldalon pedig a végén vannak a lényeges tűzfalszabályok.
Valahogy próbáld meg végigkövetni ezt a folyamatot nálad, és tuti meg lesz a hiba.
Ha még nem tetted volna meg, akkor kezd előről, hátha....

(#27590) vargalex válasza Maximusz (#27584) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, számunkra egyáltalán nem rossz hír. Az biztos, hogy ha időm engedi, akkor fogok fordítani hozzá kernel modult és akkor legalább már egy biztosan tesztelt változatot fogsz megkapni. :)

Alex

(#27591) vargalex válasza DUNKENSTEIN (#27586) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OpenWrt alatt a tűzfal config-nál a zónákra tudod beállítani, hogy történjen-e logolás.

Ez pl. LuCI-ban is be tudod állítani:

Azt, hogy Gargoyle-ban ez a felületen be tudod-e állítani, nem tudom, de mivel az is egy OpenWrt, így a firewall config-ban nyilván igen. Az így előállt logokat a syslog-ban találod.

Alex

(#27592) vargalex válasza ShadeX (#27583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A build-emben találsz is erre példát (kikapcsolva), igaz IP címmel (block_internet_access_IP néven). De ezt módosítani MAC címre, semmiből nem tart. A szabály így néz ki:

Itt nyilván a további argumentumoknál az időintervallum módosítása, Forrás cím helyett Forrás MAC cím megadása, illetve engedélyezés szükséges.

Config-ban így néz ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27593) ShadeX válasza vargalex (#27592) üzenetére


ShadeX
tag

Köszönöm, Alex! Holnap feltétlenül nekiesek és kipróbálom...

(#27594) Smani


Smani
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen csodát. A kérdésem az lenne, hogy rádugtam egy 2TB-s vinyót USB-n. Mit kéne tennem, hogy ezt windows alól lássam és tudjak rá/róla másolni?

(#27595) suste válasza Smani (#27594) üzenetére


suste
veterán

gyári fw: [link]

vargalex fw: [link]
itt a torrentet írtam, de a megosztás is elérhető lesz a "\\192.168.1.1\mnt" felcsatolása után
és itt formázva lesz a vinyó! ha nem tudod lementeni a dolgaidat akkor egyénileg kell megcsinálni sok beállítást....
és linux fájlrendszerre lesz formázva, tehát win-re dugva nem fog látszódni, csak külön program segítségével

egyébként meg próbáld ki a keresőt, iszonyat sokat írtunk már ról: samba, hálózati megosztás

[ Szerkesztve ]

(#27596) Smani válasza suste (#27595) üzenetére


Smani
senior tag

Úgy nem lehet megcsinálni, hogy pl a sajátgépbe látszódjon mint hálózati meghajtó?

(#27597) suste válasza Smani (#27596) üzenetére


suste
veterán

amit írtam az mind a 2 ezt csinálja:)
elolvastad őket?????
felcsatolás 192.168.1./mnt-ként

(#27598) Smani válasza suste (#27597) üzenetére


Smani
senior tag

Nem :U
Azt hittem FW linkek :D
Mosmár igen. Mindjárt megpróbálom.

(#27599) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

Régebben, kb egy fél éve vettem egy TP-LINK TL-WR1043ND routert, amire még akkor frissiben rá is raktam a vargalex v1.01 (trunk, r27699) / LuCI Trunk 0.10+svn7307 félre fw-t. Nos azóta nem volt időm foglalkozni vele és szeretném beállítani, hogy a torrentet rendesen vigye. A mostani állás: szépen meg a wifi, gépek között is gyors, a letöltés is egyből megindul, de a feltöltés nem nagyon akaródzik, pedig a utorrent nem jelez hibát. Digis vagyok, amíg a gép közvetlenül volt a netre kötve ment mint a meszes a feltöltés fél év alatt terákat töltöttem fel.... A cél: ez eredeti állapot visszaállítása. :D

A segítséget előre is köszönöm!

(#27600) Pr3s válasza GU-81M (#27599) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia!

nekem nincs még fent vargalex firm, de gondolom a routeren torrentezve a terák felejtősek felfelé menetben!
Bár biztos vannak okosabbak akik tapasztalták is, de ahoy olvasom a fórumot max 2 mb a feltöltés ha jól emléxem! az nem olyan sok, pláne hogy diginél 20/10es netnél jóval többet tolsz fel ettől!
De lehet rosszul mondom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.